Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#36551 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Evolution_IV wrote: 27/08/2021 17:46 jel ovo vjeshalice??
kako divlja kazaljka...meni je sa upaljenom klimom znala kazaljka hodat gore dole kod vecih obrtaja i ubrzanja, vjerovatno klizao pk kais koji se skoro raspao...kako je novi kais sve je normalno...
Yeste. Upravo tako zatitra kazaljka ali samo u jednom podioku, na primjer kad vozim 4tom konstantno i brzo to se ne desava, nego samo 2,3.To se desava kad konstantno vozis,drzis pretisnuto,i odjednom zatitra
Kad vec pominjes kais, kad je radjen veliki servis poslije toga nekako nije auto radilo kao prije.Ne znam ti objasniti imam osjecaj kao da u leru remen u nekoj milisekundi kao stane.
Derala sam klimu danas, desavalo se ovo pocesto, ali kazem,kod mene nije to dramaticno da divljani auto i da gubim kontrolu.
Nekako me isprepadalo,a voza se otvoreno barem 80% kilometraze, jedino u gradu kucni kloc ubaca u 4,5 nezzz dze ga po gradu more u toj brzini handrljat,pa ga mozda ugusi, stvarno ne dimi i ne pali mi regeraciju, vuce sve regulara, ne trosi itd samo dilkani kazaljka na momenat
Hvala svima uzecu u obzir sve opcije da vidimo o cemu se radi
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36552 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

NediM17 wrote: 27/08/2021 17:36 Dede mog. :mrgreen:
Ti si dedo ovdje najstariji, ali ne i najpametniji :D
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#36553 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ne brukaj se, ima l' iko na forumu da je sporiji od tamica? Ima, ima... :lol:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36554 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

NediM17 wrote: 27/08/2021 18:19 Ne brukaj se, ima l' iko na forumu da je sporiji od tamica? Ima, ima... :lol:
Ovdje na forumu Tamić najpopularnije vozilo, svaki dan ga neko spominje :D Ti bi trebao znati kakve su to masine, to je iz tvog vremena :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36555 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

vjeshalica wrote: 27/08/2021 17:55
Evolution_IV wrote: 27/08/2021 17:46 jel ovo vjeshalice??
kako divlja kazaljka...meni je sa upaljenom klimom znala kazaljka hodat gore dole kod vecih obrtaja i ubrzanja, vjerovatno klizao pk kais koji se skoro raspao...kako je novi kais sve je normalno...
Yeste. Upravo tako zatitra kazaljka ali samo u jednom podioku, na primjer kad vozim 4tom konstantno i brzo to se ne desava, nego samo 2,3.To se desava kad konstantno vozis,drzis pretisnuto,i odjednom zatitra
Kad vec pominjes kais, kad je radjen veliki servis poslije toga nekako nije auto radilo kao prije.Ne znam ti objasniti imam osjecaj kao da u leru remen u nekoj milisekundi kao stane.
Derala sam klimu danas, desavalo se ovo pocesto, ali kazem,kod mene nije to dramaticno da divljani auto i da gubim kontrolu.
Nekako me isprepadalo,a voza se otvoreno barem 80% kilometraze, jedino u gradu kucni kloc ubaca u 4,5 nezzz dze ga po gradu more u toj brzini handrljat,pa ga mozda ugusi, stvarno ne dimi i ne pali mi regeraciju, vuce sve regulara, ne trosi itd samo dilkani kazaljka na momenat
Hvala svima uzecu u obzir sve opcije da vidimo o cemu se radi
ma na servis, nema mu druge :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#36556 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Virili smo, izgleda da slini na tandem pumpi,moze li to biti uzrok ove oscilacije? Gdje popraviti to?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36557 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

u pokopnom drustvu :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#36558 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Jedileri ili Bakije za nas muslimancice?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36559 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Mogu ti ja na privatno dat kontakt radnje specijalizovane za vag grupaciju. U vogosci je. Nek ti pregledaju, pa vidi jel ti odgovara.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7820
Joined: 25/12/2010 04:56

#36560 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

A kurate sreće. Jes me krenulo ovih dana…
Mislio sam da je INA vodena pumpa. Ali izgleda neka marka Graf. Samo 30-35K km. I propišala.
🤦‍♂️ :D :run: Kontam neko crijevo. Curi G12. Pocnem kopat. Mrak me safata. Valja sutra šarafat opet. :run:

Image
Image
Image
Last edited by B6Redhell on 28/08/2021 05:26, edited 1 time in total.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36561 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Blizu 300 na satu, nikad mijenjana. Osim grijaca, egr-a i dijelova ovjesa. Sve fabrika. om629. 10 godina se druzimo i brojimo dalje.. :D Reko bih taj z4 i nije neka sreca.. :D

@ kasno je, ne vidim, tek sad vidim niej beNve.. :D
User avatar
B6Redhell
Posts: 7820
Joined: 25/12/2010 04:56

#36562 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Starx. Nema ovdje grijaca ni egr ni klinca palca.
Ovdje je benzin i turbo i masu konja.. :D :wink:

Ovo mi je drugo avto. 170k km na satu. Servis veliki ja radio negdje na 140k km. Nisam imo nikad problema. A skoro svi kilometri predjeni kod mene.
Ovi “aftermarket” dijelovi sranje ….
Najgore respektabilni servisi i internet stranice poceli svasta prodavati… kvalitet dijelova ako nije OE totalno los.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36563 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

prEkljuci ga na ovo mozda mu bude dobro

Image

trebamo ga prijavit za najskuplji tranzistor na svijetu u Ginisovu knjigu rekorda.....
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36564 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

B6Redhell wrote: 28/08/2021 05:35 Starx. Nema ovdje grijaca ni egr ni klinca palca.
Ovdje je benzin i turbo i masu konja.. :D :wink:

Ovo mi je drugo avto. 170k km na satu. Servis veliki ja radio negdje na 140k km. Nisam imo nikad problema. A skoro svi kilometri predjeni kod mene.
Ovi “aftermarket” dijelovi sranje ….
Najgore respektabilni servisi i internet stranice poceli svasta prodavati… kvalitet dijelova ako nije OE totalno los.
Pisem za svoju ragicu, osim grijaca i egra sve je netaknuto. :D Iako je dizel, ima veci turbo i masu vise konja, a pogotovo njutn metara :D Pocelo se svasta tusit, dosta kineskih dijelova, prepakovanja. Ne znam gdje si nastanjen, ne bi li fcp euro trebao imati kvalitetne dijelove za naruciti
User avatar
B6Redhell
Posts: 7820
Joined: 25/12/2010 04:56

#36565 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

STARx wrote: 28/08/2021 15:39
B6Redhell wrote: 28/08/2021 05:35 Starx. Nema ovdje grijaca ni egr ni klinca palca.
Ovdje je benzin i turbo i masu konja.. :D :wink:

Ovo mi je drugo avto. 170k km na satu. Servis veliki ja radio negdje na 140k km. Nisam imo nikad problema. A skoro svi kilometri predjeni kod mene.
Ovi “aftermarket” dijelovi sranje ….
Najgore respektabilni servisi i internet stranice poceli svasta prodavati… kvalitet dijelova ako nije OE totalno los.
Pisem za svoju ragicu, osim grijaca i egra sve je netaknuto. :D Iako je dizel, ima veci turbo i masu vise konja, a pogotovo njutn metara :D Pocelo se svasta tusit, dosta kineskih dijelova, prepakovanja. Ne znam gdje si nastanjen, ne bi li fcp euro trebao imati kvalitetne dijelove za naruciti

Aha. Izvini. Kontam reko usto si iz sna. :D Kasno je bilo.
Fcp euro je dobar. Ali i oni poceli ubacivati dijelove tipa Üro. I kojekakve kopije.
Ovaj zupcasti set sam kupio kod Blauparts.com. Kaisevi gates i kontinental. Španeri ina i malo jaci. Ali vodena me sjeba pravo.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36566 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

B6Redhell wrote: 28/08/2021 17:21
Aha. Izvini. Kontam reko usto si iz sna. :D Kasno je bilo.
Fcp euro je dobar. Ali i oni poceli ubacivati dijelove tipa Üro. I kojekakve kopije.
Ovaj zupcasti set sam kupio kod Blauparts.com. Kaisevi gates i kontinental. Španeri ina i malo jaci. Ali vodena me sjeba pravo.
Ne znam sta da ti kazem, kod nas se i ulje kopira. pretankuju iz bacve, bog te pitaj koje, pa prebacuju u kanistercice. Nikakve to nema dokumentacije. Deklaracije, ambalaze printaju i lijepe po flasama.. Drzo sam u ruci 2 oscilirajuca ramena od marke lemforder. Kilaza ni priblizno ista, a proizvodjac isti.. Strasno je dokle se s kopijama ide. Nisam to ocekivo vani, kod nas me nista ne moze iznenaditi..
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#36567 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

Koja je procedura legalne zamjene motora i koliko bi kostala papirologija? Zamjenski motor bi bio istih karakteristika.
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#36568 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Imas racun carinsku uradis atest i to je to , naravno da si prethodno ugradio motor
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36569 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

STARx wrote: 28/08/2021 17:35
B6Redhell wrote: 28/08/2021 17:21
Aha. Izvini. Kontam reko usto si iz sna. :D Kasno je bilo.
Fcp euro je dobar. Ali i oni poceli ubacivati dijelove tipa Üro. I kojekakve kopije.
Ovaj zupcasti set sam kupio kod Blauparts.com. Kaisevi gates i kontinental. Španeri ina i malo jaci. Ali vodena me sjeba pravo.
Ne znam sta da ti kazem, kod nas se i ulje kopira. pretankuju iz bacve, bog te pitaj koje, pa prebacuju u kanistercice. Nikakve to nema dokumentacije. Deklaracije, ambalaze printaju i lijepe po flasama.. Drzo sam u ruci 2 oscilirajuca ramena od marke lemforder. Kilaza ni priblizno ista, a proizvodjac isti.. Strasno je dokle se s kopijama ide. Nisam to ocekivo vani, kod nas me nista ne moze iznenaditi..
odluka je pala onda, ide OEM lafeta iz Emirata :D

204KM sa DHL dostavom...
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#36570 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

Drugari moji, jedno pitanjce, uskoro ce mi servis, a volio bih rjesiti curenje ulja ako je to realno i moguce.
Auto je A3 2005 god i gubi pa sta znam jedno 2l ulja na 10k km. Kakva bi bila procedura, majstor mi je govorio operi motor, pa cemo ti nasuti neko jeftinije ulje, vozi 2 3 milje pa dodji da vidimo gdje curi.

Nekako mi je ta prica bezveze bila, motor onako sto bi i mogao oprati je uredno cisto, a iz njegove price je to nepopravljivo jer se motor razradio vremenom. Pa sad do cega obicno biva to curenje, kolike su cijene popravke od najskuplje do najjeftinije opcije i sl ako neko ima iskustva?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36571 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Evolution_IV wrote: 28/08/2021 19:43
STARx wrote: 28/08/2021 17:35

Ne znam sta da ti kazem, kod nas se i ulje kopira. pretankuju iz bacve, bog te pitaj koje, pa prebacuju u kanistercice. Nikakve to nema dokumentacije. Deklaracije, ambalaze printaju i lijepe po flasama.. Drzo sam u ruci 2 oscilirajuca ramena od marke lemforder. Kilaza ni priblizno ista, a proizvodjac isti.. Strasno je dokle se s kopijama ide. Nisam to ocekivo vani, kod nas me nista ne moze iznenaditi..
odluka je pala onda, ide OEM lafeta iz Emirata :D

204KM sa DHL dostavom...
Makar si miran narednih godina, samo da se postavi pod opterecenjem. Da se ne potrga selen. Ovako kupis slabiji dio, lose se postavi, platis ruke, prolupa za kratko vrijeme. Stigne te drugi kvar, zareda se. Izadje skuplje. Ja sto sam aftermarket dijelova ovjesa na mercedes vozilima isprobao lemforder je najbolji. Meyle, trw su ispod. Ne mogu tvrditi da te marke rade posao za druga auta, nemam iskustva. Nisi pogrijesio sve u svemu..
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36572 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Continental wrote: 28/08/2021 19:49 Drugari moji, jedno pitanjce, uskoro ce mi servis, a volio bih rjesiti curenje ulja ako je to realno i moguce.
Auto je A3 2005 god i gubi pa sta znam jedno 2l ulja na 10k km. Kakva bi bila procedura, majstor mi je govorio operi motor, pa cemo ti nasuti neko jeftinije ulje, vozi 2 3 milje pa dodji da vidimo gdje curi.

Nekako mi je ta prica bezveze bila, motor onako sto bi i mogao oprati je uredno cisto, a iz njegove price je to nepopravljivo jer se motor razradio vremenom. Pa sad do cega obicno biva to curenje, kolike su cijene popravke od najskuplje do najjeftinije opcije i sl ako neko ima iskustva?
Koji motor? 2.0?
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#36573 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

black_adrian wrote: 28/08/2021 20:29
Koji motor? 2.0?
Da
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#36574 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Curi ili trosi?
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#36575 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

NediM17 wrote: 28/08/2021 20:42 Curi ili trosi?
Gdje pokazuje da trosi?
Isred kuce gdje parkiram se postoji fleka, tako da curi, a mozda i trosi ako gdje uvlaci u sistem (ako na to mislis, ne razumijem se bas)
Post Reply