Zato što se ne želim uvalit tik ispred auta koje prođem.izvrsni direktor wrote: ↑27/08/2021 19:47Kako je on tebe mogao desnom preticati ako ti nisi mogao da se vratis u desnu traku zbog drugih auta? Zasto se nisi sklonio u desnu?tindbe wrote: ↑27/08/2021 19:28 Mene nedavno jedan bijesan bmw dijasporac preteče desnom.
Vozio iza mene negdje, nije vidljiv na retrovizorima bio, ja pretičem lijevom 2 auta ispred, kad se ovaj bmw ukaza niotkud iza mene. I da mu se sklonim u desnu, tip bez sabura lagano 10-20km/h brže od mene, me prelazi desnom.
Jel teško sačekat par sekundi da se sklonim u desnu? Sve sa žmigavcem ranije upaljenim da najavim.
nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
tindbe
- Posts: 1358
- Joined: 04/02/2020 20:46
#21426 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#21427 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
40 tranzitom vozi, pa jebala te tvoja Astra
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#21428 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Pala kisa roki, dje zuris. Lahko je tebi, babo metno nove gume.
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#21429 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Na Tranzitu je 40 ogranicenje.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#21430 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
A u gradu je "brza" traka po nepisanom pravilu srednja traka
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
#21432 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
nije citavom duzinom
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#21433 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Ja znam za onaj znak iznad zeljinog stadiona, a ovamo nisam vidjao a nisam ni obracao paznju. I da ima, to su kratke relacije vjerovatno. Koliko je inace 50/60?
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#21434 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Od kruznog toka kod pekare As pa do Bistrika je sve 40.
Od semafora i dalje prema Lapisnici mislim da je 50.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#21435 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
E cuj 40
bio sam onda i bit cu vazda u prekrsaju
Crmu onda to glupo ogranicenje? Ondje je sasvim nornalno da se ide 50-60
Crmu onda to glupo ogranicenje? Ondje je sasvim nornalno da se ide 50-60
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
#21436 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Od kruznog kod pekare As ide znak 60 pa nakon 150-200m ide znak 40 koji vazi do skretanja za Policijsku akademiju.Nakon toga nema nikakvog znaka (znaci ogranicenje 50) sve do prije skretanja u ul.U.Dedine gdje ima znak 40 i on vazi do tog skretanja i nakon toga do Bistrika je sve 50 ogranicenje.
kod Zeljinog je ogranicenje jer je nekad u proslosti bilo puno izlijetanja sa autom zimi, jer voda na cesti se zaledi i onda je bilo puno nezgoda dok onaj prije ul.U.Dedine je zbog nailaska na semafor gdje se kolona koja ceka na semaforu ne vidi od onog siblja sa desne strane (sad su to malo uredili) gdje je i tu dolazilo do nezgodaJavierBosnia wrote: ↑28/08/2021 10:43 E cuj 40bio sam onda i bit cu vazda u prekrsaju
Crmu onda to glupo ogranicenje? Ondje je sasvim nornalno da se ide 50-60
Last edited by shandrprcSA on 28/08/2021 13:12, edited 2 times in total.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#21437 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
JavierBosnia wrote: ↑28/08/2021 10:43 E cuj 40bio sam onda i bit cu vazda u prekrsaju
Crmu onda to glupo ogranicenje? Ondje je sasvim nornalno da se ide 50-60
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#21438 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
@shandrprcSA eh to je vec drugacija prica i to je okej, jer je vecinu dionice dozvoljeno ici i 50 i 60 (sa onih +10)
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#21439 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
To pravilo je svugdje aktuelno samo kod nas nije jer nema autoputa i nem ako da objasni mladim vozacima to pravilo.
Ali takodje u njemackoj kada das lijevi zmigavac da ces nekog poceti preticati auto koje je iza tebe koci i dozvoljava ti radnju, bez obzira na brzinu.....kad bi se kod nas to desilo......kod nas ti jos blica iako je 2km iza tebe i vozi 120km/h......jedino francuzi i italijani ne jebu zivu silu mos davat zmigavac koliko hoces......ali ja samo upalim zmigavac i pocinjem prestrojavanje jbga moj je 20m dug i 40t tezak.....
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#21440 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Misliš na kamion ili...? Doduše, može biti samo kamion.mali_balon wrote: ↑28/08/2021 12:29To pravilo je svugdje aktuelno samo kod nas nije jer nema autoputa i nem ako da objasni mladim vozacima to pravilo.
Ali takodje u njemackoj kada das lijevi zmigavac da ces nekog poceti preticati auto koje je iza tebe koci i dozvoljava ti radnju, bez obzira na brzinu.....kad bi se kod nas to desilo......kod nas ti jos blica iako je 2km iza tebe i vozi 120km/h......jedino francuzi i italijani ne jebu zivu silu mos davat zmigavac koliko hoces......ali ja samo upalim zmigavac i pocinjem prestrojavanje jbga moj je 20m dug i 40t tezak.....
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#21441 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
možda vozi voz na točkovima..
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#21442 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Tako je, ali zato takodjer u Njemackoj niko se ne zadrzava u krajnjoj lijevoj traci, ako treba prestizati prestroji se, obavi preticanje i vraca se odma nazad u svoju traku, ako ga slucajno neko stize ili stigne gleda da se skloni sto prije i da ne smeta, nema zadrzavanja jer se zna da je ta traka rezervisana za 200+, bila dionica bez ogranicenja ili ne.mali_balon wrote: ↑28/08/2021 12:29 Ali takodje u njemackoj kada das lijevi zmigavac da ces nekog poceti preticati auto koje je iza tebe koci i dozvoljava ti radnju, bez obzira na brzinu.....kad bi se kod nas to desilo......kod nas ti jos blica iako je 2km iza tebe i vozi 120km/h...
To je taj vozacki bonton, brzi postuju spore i spori postuju brze, a kod nas nece namjerno da se skloni iz lijeve jer ako on vozi 120 sta ima neko voziti brze od njega, vozi lijevom a desna prazna, prestize lijevom i ne vraca se u desnu, kad mu blicas mlatara rukama i tukao bi se najradije itd...
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#21443 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
U njemackoj nema ogranicenja, a kod nas je ogranicenje 120. Treba se on sklonit u desnu kad vidi majmuna da juri 200, ali zbog sebe a ne zbog njega.
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#21444 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Ogranicenja nema na otprilike 60% njemackog autoputa, ostatak ima. Vozio sam se i po jednom i po drugom, ponasanje vozaca je identicno.
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#21445 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
U njemackoj ako su dvije trake napravi se kolona i u preticajnoj jer je lijeva puna kamiona, gdje su tri trake ili kad otvore jos zaustavnu za saobracaj onda je sitacija mijenja. U njemackoj ima neopisivo puno auta svi brzo i sigurno voze, kod nas bi bilo mrtvih koliko hoces.Concord wrote: ↑28/08/2021 15:15Tako je, ali zato takodjer u Njemackoj niko se ne zadrzava u krajnjoj lijevoj traci, ako treba prestizati prestroji se, obavi preticanje i vraca se odma nazad u svoju traku, ako ga slucajno neko stize ili stigne gleda da se skloni sto prije i da ne smeta, nema zadrzavanja jer se zna da je ta traka rezervisana za 200+, bila dionica bez ogranicenja ili ne.mali_balon wrote: ↑28/08/2021 12:29 Ali takodje u njemackoj kada das lijevi zmigavac da ces nekog poceti preticati auto koje je iza tebe koci i dozvoljava ti radnju, bez obzira na brzinu.....kad bi se kod nas to desilo......kod nas ti jos blica iako je 2km iza tebe i vozi 120km/h...
To je taj vozacki bonton, brzi postuju spore i spori postuju brze, a kod nas nece namjerno da se skloni iz lijeve jer ako on vozi 120 sta ima neko voziti brze od njega, vozi lijevom a desna prazna, prestize lijevom i ne vraca se u desnu, kad mu blicas mlatara rukama i tukao bi se najradije itd...
Ogranicenja itekako ima, a zna se desit da drotovi izelte zauzmu obje trake dakle voze sredinom sa bi rasteretili malo saobracaj nekih 50km ispred.
Takodje u njemackoj i vecini eu zemalja ć, kada sve stane na autobanu sredina se ostavlja prazna, tj svi se pomjete malo lijevo ili desno, zavisi u kojoj su traci, da bi vozila hitnih sluzbi mogla nesmetano proci......
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#21446 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
kod nas bi se našlo pametnih da zagasaju tuda i uvale se negdje na vrhu kolone, a našao bi se još pametniji da ga pusti da se uvali..mali_balon wrote: ↑28/08/2021 17:07
U njemackoj ako su dvije trake napravi se kolona i u preticajnoj jer je lijeva puna kamiona, gdje su tri trake ili kad otvore jos zaustavnu za saobracaj onda je sitacija mijenja. U njemackoj ima neopisivo puno auta svi brzo i sigurno voze, kod nas bi bilo mrtvih koliko hoces.
Ogranicenja itekako ima, a zna se desit da drotovi izelte zauzmu obje trake dakle voze sredinom sa bi rasteretili malo saobracaj nekih 50km ispred.
Takodje u njemackoj i vecini eu zemalja ć, kada sve stane na autobanu sredina se ostavlja prazna, tj svi se pomjete malo lijevo ili desno, zavisi u kojoj su traci, da bi vozila hitnih sluzbi mogla nesmetano proci......
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#21447 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Kazna ogromna i poslali bi te psihijatru, a ako se ne pomaknes 300eura...black_adrian wrote: ↑28/08/2021 17:12kod nas bi se našlo pametnih da zagasaju tuda i uvale se negdje na vrhu kolone, a našao bi se još pametniji da ga pusti da se uvali..mali_balon wrote: ↑28/08/2021 17:07
U njemackoj ako su dvije trake napravi se kolona i u preticajnoj jer je lijeva puna kamiona, gdje su tri trake ili kad otvore jos zaustavnu za saobracaj onda je sitacija mijenja. U njemackoj ima neopisivo puno auta svi brzo i sigurno voze, kod nas bi bilo mrtvih koliko hoces.
Ogranicenja itekako ima, a zna se desit da drotovi izelte zauzmu obje trake dakle voze sredinom sa bi rasteretili malo saobracaj nekih 50km ispred.
Takodje u njemackoj i vecini eu zemalja ć, kada sve stane na autobanu sredina se ostavlja prazna, tj svi se pomjete malo lijevo ili desno, zavisi u kojoj su traci, da bi vozila hitnih sluzbi mogla nesmetano proci......
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
noviclan
- Posts: 15031
- Joined: 31/10/2013 06:48
#21449 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Od dzafka je 60 i onda ide usporenje na 40 kod zorana cegara zatim kod potputnjaka iznad zeljinog ukazuje se 40 valjda do semafora kod dalasovaca koje je ogranicenje dalje od smrkove kuce
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#21450 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj
Picak si ako ga tu ne smijes sprzit 8 banki. Jos jala izbacio nove pjesme, a golf se otima pod rukama radi reglaze. Miralem na aparatima
