Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53776 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

De mi piletinu u sosu od gljiva i dizela za cvaju :D
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53777 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Meni u Fratelli nije losa pizza. Mea culpa stepenicu ispod. Ostalo slabo mada nisam probala tu iz Cornera. Vidjeh nedavno preko one aplikacije korpa da (barem online) ok ponudu ima onaj objekat preko puta gimnazije. Ako je neko bio, javite valjal' sta.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#53778 Re: Zeničani

Post by Naslovnica »

-Chesterfield- wrote: 27/08/2021 14:04 Treba nekada i grah smazati, a ne samo pizze.

Image
Đe je tu grah jbte?!
:lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53779 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Crni cvijet wrote: 27/08/2021 21:21 Meni u Fratelli nije losa pizza. Mea culpa stepenicu ispod. Ostalo slabo mada nisam probala tu iz Cornera. Vidjeh nedavno preko one aplikacije korpa da (barem online) ok ponudu ima onaj objekat preko puta gimnazije. Ako je neko bio, javite valjal' sta.
Kad si bila u Frateliju zadnji put?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#53780 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Naslovnica wrote: 27/08/2021 21:24
-Chesterfield- wrote: 27/08/2021 14:04 Treba nekada i grah smazati, a ne samo pizze.

Image
Đe je tu grah jbte?!
:lol:
Na dnu, potonuo.

Evo, upravo krenuo večerati, hajde bujrum. :D

Image
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#53781 Re: Zeničani

Post by Distortion »

Pizza u Gradskoj kafani je super, bar dosad nisam pojeo losu pizzu. I generalno kao i cevape ne volim bas svugdje ni nest pizzu (jedem Fratelli, Mea Culpa, Caballo).

Chipas bi u Zenici imao prolaz samo takav, samo da je dobre lokacije u gradu. Cjenovni rang bas za Zenicu, hrana na koju smo navikli :D
Cudi me da niko nije kupio franšizu za Zenicu. :roll:
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2848
Joined: 14/02/2013 14:11

#53782 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Evo, upravo krenuo večerati, hajde bujrum. :D

Image
[/quote]
kakvo je ovo njesra?
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53783 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Hercegoviina wrote: 27/08/2021 22:20 Evo, upravo krenuo večerati, hajde bujrum. :D

Image
kakvo je ovo njesra?
[/quote]

Cuj njesra, ne znas sta su ribice. U med se pretvara ovo sa bijelim hljebom ako ima, malo umocit uh ko dusa.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53784 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Hercegoviina wrote: 27/08/2021 22:20 Evo, upravo krenuo večerati, hajde bujrum. :D

Image
kakvo je ovo njesra?
[/quote]

Ponekad je pametno nešto prešutiti. Staviti hranu u kontekst boldiranog je dno dna...
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#53785 Re: Zeničani

Post by phillie »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 21:18 De mi piletinu u sosu od gljiva i dizela za cvaju :D
Obzirom da smo u mladosti u sebe trpali kifle iz "Paris-a" s pavlakom i burek iz Lindapeka, ovo bi doslo k'o upgrade :D
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#53786 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Sydnor wrote: 27/08/2021 13:18
_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 12:49 Corner mi je ok, nis spesl, znam gazdu pa odem radi reda.
A gdje ima bolja ili jednako dobra u Zenici? Osim Caballa i Mea Culpe koja je ustvari Caballo 2.
Imao sam priliku dovest dvoje ljudi iz vana koji su malte ne odrasli u zemlji pizze i ostali su odusevljeni hranom u Corneru. A vole pojest i zive u 20 puta vecem gradu i nisu mogli vjerovat da ovdje ima tako ukusne klope.

Dobar je Corner .... ali kao da imaju dva kuhara.
Mi se bili jedno vrijeme navukli ali smo jednom sve četri jela dobilo bezvezna.
Pa su sad na čekanju
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53787 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

phillie wrote: 28/08/2021 00:05
_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 21:18 De mi piletinu u sosu od gljiva i dizela za cvaju :D
Obzirom da smo u mladosti u sebe trpali kifle iz "Paris-a" s pavlakom i burek iz Lindapeka, ovo bi doslo k'o upgrade :D
Momentalno se otrijezniš.

E naumpade mi nešto, ako niste probajte meksičku pitu iz Mlinara. Kako je predobra :thumbup:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53788 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

tap3ah75 wrote: 28/08/2021 00:07
Dobar je Corner .... ali kao da imaju dva kuhara.
Mi se bili jedno vrijeme navukli ali smo jednom sve četri jela dobilo bezvezna.
Pa su sad na čekanju
Doduše, bit ću iskren. Nisam ni ja od juna otišao u Corner, zanedalo se... Ali stvarno zadnji put kad sam bio hrana grmila.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53789 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Jesu počeli soliti hranu u Korneru.
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#53790 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Evo jedna iz kluba 072
Znam da ga tako zovete
:lol:
Image
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#53791 Re: Zeničani

Post by phillie »

Kakanjac, da te pitam nesto. Da li u onoj pekari "Amfora" (cini mi se da se tako zove) uvijek prave lepine sa mlijekom ili samo ramazanije?
dert
Posts: 6569
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#53792 Re: Zeničani

Post by dert »

sherbett wrote: 27/08/2021 11:08
Digla_da_kreci wrote: 27/08/2021 10:37

E super, doci cu :D

Zadnji put sam bila sa tadasnjim momkom, Zenicaninom :skoljka:
Hajd javi di, mozda i ja dodjem
Cekaj da ja dodjem u Zenicu pa cemo sve obici , sve :-D :kiss:
dert
Posts: 6569
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#53793 Re: Zeničani

Post by dert »

sherbett wrote: 28/08/2021 00:28
dert wrote: 28/08/2021 00:25

Cekaj da ja dodjem u Zenicu pa cemo sve obici , sve :-D :kiss:
Ajmeeee pa di si ti nema te 100 godina! :kiss:
Ma ja , ni da priupitas sta , kako , bizi tamo medena :D :-D
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#53794 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

phillie wrote: 28/08/2021 00:20 Kakanjac, da te pitam nesto. Da li u onoj pekari "Amfora" (cini mi se da se tako zove) uvijek prave lepine sa mlijekom ili samo ramazanije?
Samo dok je Ramazan.
Ali ako ti treba ... mislim da će ti napraviti - samo nazovi i naruči.

A evo pitaću ih ja danas
:lol:
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53795 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 21:27
Crni cvijet wrote: 27/08/2021 21:21 Meni u Fratelli nije losa pizza. Mea culpa stepenicu ispod. Ostalo slabo mada nisam probala tu iz Cornera. Vidjeh nedavno preko one aplikacije korpa da (barem online) ok ponudu ima onaj objekat preko puta gimnazije. Ako je neko bio, javite valjal' sta.
Kad si bila u Frateliju zadnji put?
Davno bila ali dostavu koristim počesto. Sasvim OK. Mozda nemam tako istancano nepce poput tebe :mrgreen:
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53796 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Sydnor wrote: 27/08/2021 22:22
Hercegoviina wrote: 27/08/2021 22:20 Evo, upravo krenuo večerati, hajde bujrum. :D

Image
kakvo je ovo njesra?
Cuj njesra, ne znas sta su ribice. U med se pretvara ovo sa bijelim hljebom ako ima, malo umocit uh ko dusa.
[/quote]

Šta ribice? Ja ovo znam kao dilju. Uglavnom, meni drago jelo. Barem ja ne mogu meso baš svaki obrok.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53797 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Zenicka dilema :) da li su ribice ili dilja?! Stari mi je iz jednog naselja majka iz drugog koji su kilometar u vrh glave jedan od drugog i u jednom zovu ribice u drugom dilja. Citav zivot se raspravljalo o tome :)
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53798 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Za naziv dilja prvi put čujem. Kod mene su uvijek bile ribice. :-D
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53799 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Sydnor wrote: 28/08/2021 16:27 Za naziv dilja prvi put čujem. Kod mene su uvijek bile ribice. :-D
Samo dilja. Ostalo ne priznajemo :-D
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#53800 Re: Zeničani

Post by cLo »

Crni cvijet wrote: 28/08/2021 18:12
Sydnor wrote: 28/08/2021 16:27 Za naziv dilja prvi put čujem. Kod mene su uvijek bile ribice. :-D
Samo dilja. Ostalo ne priznajemo :-D
Nikad čula ni za jedno ni za drugo, nisam ni jela :roll:, ali slično je musaki :D.
Post Reply