TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#18751 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

irac300 wrote: 23/08/2021 17:30 Moj favorit je taj Sony XH9096....
Kad sam ja zadovoljan sa svojim XH80, kako ćeš ti tek sa XH90. Prošle godine u septembru XH80 je bio 3700, a ja dobijem ponudu za 3000 i nisam mogao odbiti toliki popust. Tada je XH90 iste dijagonale bio 4200 i bilo mi puno. Ovo mi je 5. Sony u mom životu i naredni tamo nekada će biti opet Sony. Samo što ću ubuduće upgrade raditi u decembru ili januaru i zbog popusta i zbog duže garancije mada garancija od 5 godina već postaje pravilo i izvan ovih perioda akcija.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#18752 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nepass1 »

irac300 wrote: 23/08/2021 15:08
Cossack wrote: 23/08/2021 14:55

https://tehnodepo.ba/proizvod/sony-55%E ... h9096baep/

Dalje ništa ne gledaj ;)
Ima u Tehnomaxu za 1615KM sa dostavom. Imam još mjesec do dva max. fore, a do tada ću čekati i malo vas još smarati ovdje. :mrgreen:
Tehnomax iz zenice? Htio kupiti taj tv kod njih, imaju ga, zovu ipak cekaju da dodje i nikad se vise ne javise. Cak ni na poruke nisu odgovarali. Dobro utvrdi imaju li ga stvarno.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#18753 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by irac300 »

nepass1 wrote: 25/08/2021 07:45
irac300 wrote: 23/08/2021 15:08

Ima u Tehnomaxu za 1615KM sa dostavom. Imam još mjesec do dva max. fore, a do tada ću čekati i malo vas još smarati ovdje. :mrgreen:
Tehnomax iz zenice? Htio kupiti taj tv kod njih, imaju ga, zovu ipak cekaju da dodje i nikad se vise ne javise. Cak ni na poruke nisu odgovarali. Dobro utvrdi imaju li ga stvarno.
Juče sam im pisao na Olx-u. Pitao u vezi plaćanja za produženje garancije. Imaju TV na stanju, petogodišnja garancija se doplaćuje dodatnih 75KM + dostava 16KM ukupno 1690 KM. Na 24 mjeseca je 1615KM.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#18754 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nepass1 »

Sve i meni rekli, pisao, pa zvao. Sve ima. Kad moze da dodjem ja po tv. Eh dok dodje iz lagera javimo. Proslo tri dana. Neki problemi u lageru. Zvao opet za 2-3 dana. Javicemo mi tebi. I na kraju haj vozdra
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8318
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#18755 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Idemedosumom »

vatrogasac wrote: 23/08/2021 18:54
irac300 wrote: 23/08/2021 17:30 Moj favorit je taj Sony XH9096....
Kad sam ja zadovoljan sa svojim XH80, kako ćeš ti tek sa XH90. Prošle godine u septembru XH80 je bio 3700, a ja dobijem ponudu za 3000 i nisam mogao odbiti toliki popust. Tada je XH90 iste dijagonale bio 4200 i bilo mi puno. Ovo mi je 5. Sony u mom životu i naredni tamo nekada će biti opet Sony. Samo što ću ubuduće upgrade raditi u decembru ili januaru i zbog popusta i zbog duže garancije mada garancija od 5 godina već postaje pravilo i izvan ovih perioda akcija.
Mene je XH80 izasao 2K, sedamdesetpetica, nisam mogao odoliti, a inace sam htio XH90. Prezadovoljan za sada, ima malo backlight bleed-a u gornjim uglovima, ali nista strasno :thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#18756 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nepass1 »

Image

I tu je kraj komunikacije preko olx. Nisu mi htjeli vise odg
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#18757 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by M416 »

User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#18758 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

M416 wrote: 25/08/2021 09:07 U domodu neka akcija -10%

https://domod.ba/shop/proizvod/sony-tv- ... SN55XH9096
To je to! :thumbup:

Ko ga je planirao uzeti nema više šta čekati 8-)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#18759 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

Idemedosumom wrote: 25/08/2021 09:03
Mene je XH80 izasao 2K, sedamdesetpetica, nisam mogao odoliti, a inace sam htio XH90. Prezadovoljan za sada, ima malo backlight bleed-a u gornjim uglovima, ali nista strasno :thumbup:
I kod mene je 75" pa to i govorim @irac300 da sačeka decembar jer sa prošle godine je za dva mjeseca sa 3700 pao na 2400. Ja sam ubo negdje između. Ti si uzeo poslije i prošao još bolje.
Znaš li jel' se utvrdi da li je na 75" IPS ili VA jer na RTINGS-u pišu da je samo 85" VA panel, dok njemački portali u recenzijama pišu da su 75" i 85" VA paneli. Možda razlike u EU i američkim verzijama.
Ako ti je na nosaču i savijen naprijed onda je backlight bleed uočljiv. Kod mene je bio na donjoj ivici. Ispravio sam ga i nestao je. Javlja se isto kod filmova u HDR-u, ali ja to izbjegavam jer bije bijela iz titlova, košulja, zubi...pa nije ugodno za gledanje. U drugim situacijama je sve normalno što sam pokazao na slikama na prethodnim stranicama.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8318
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#18760 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Idemedosumom »

vatrogasac wrote: 25/08/2021 10:23
Idemedosumom wrote: 25/08/2021 09:03
Mene je XH80 izasao 2K, sedamdesetpetica, nisam mogao odoliti, a inace sam htio XH90. Prezadovoljan za sada, ima malo backlight bleed-a u gornjim uglovima, ali nista strasno :thumbup:
I kod mene je 75" pa to i govorim @irac300 da sačeka decembar jer sa prošle godine je za dva mjeseca sa 3700 pao na 2400. Ja sam ubo negdje između. Ti si uzeo poslije i prošao još bolje.
Znaš li jel' se utvrdi da li je na 75" IPS ili VA jer na RTINGS-u pišu da je samo 85" VA panel, dok njemački portali u recenzijama pišu da su 75" i 85" VA paneli. Možda razlike u EU i američkim verzijama.
Ako ti je na nosaču i savijen naprijed onda je backlight bleed uočljiv. Kod mene je bio na donjoj ivici. Ispravio sam ga i nestao je. Javlja se isto kod filmova u HDR-u, ali ja to izbjegavam jer bije bijela iz titlova, košulja, zubi...pa nije ugodno za gledanje. U drugim situacijama je sve normalno što sam pokazao na slikama na prethodnim stranicama.
U pitanju je VA panel, bez ikakve sumnje. Kada stanem pored secije i gledam tako iz kosa, slika vidno izgubi na kvaliteti. Imam IPS monitor, s prepoznatljivim ips glow-om, toga na tv-u nema.

Blago je naget prema naprijed tv, nosac je neki jednostavni, bez zglobova. Kao sto napisah, meni ne smeta, jedino je primjetno na crnim barovima, kada navecer gledamo ugasenog svjetlja.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#18761 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by irac300 »

nepass1 wrote: 25/08/2021 09:06 Image

I tu je kraj komunikacije preko olx. Nisu mi htjeli vise odg
Meni su jasno naglasili da imaju na stanju. Jutros su me opet kontaktirali, sami od sebe. Inace ova akcija u Domodu zasada najbolja po pitanju placanja za kes.
Madrid
Posts: 2302
Joined: 16/08/2010 17:18

#18762 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Madrid »

irac300 wrote: 25/08/2021 11:31

Meni su jasno naglasili da imaju na stanju. Jutros su me opet kontaktirali, sami od sebe. Inace ova akcija u Domodu zasada najbolja po pitanju placanja za kes.
Nas par sa foruma ga nabavilo za 1390 u tehnomagu prije 2-3 mjeseca kad im bio rodjendan :D
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#18763 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by irac300 »

Madrid wrote: 25/08/2021 11:44
irac300 wrote: 25/08/2021 11:31

Meni su jasno naglasili da imaju na stanju. Jutros su me opet kontaktirali, sami od sebe. Inace ova akcija u Domodu zasada najbolja po pitanju placanja za kes.
Nas par sa foruma ga nabavilo za 1390 u tehnomagu prije 2-3 mjeseca kad im bio rodjendan :D
A znam. Ja izvisio, tj. procitao sam ovdje, pa poletio da kupim ali kyrko. :D
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#18764 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nadzornik »

Madrid wrote: 25/08/2021 11:44

Nas par sa foruma ga nabavilo za 1390 u tehnomagu prije 2-3 mjeseca kad im bio rodjendan :D
Treba jos malo sacekati,bice on ispod hiljade za koji mjesec sigurno... :thumbup:
User avatar
rida1976
Posts: 2562
Joined: 25/11/2007 19:43

#18765 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by rida1976 »

Nikad nece biti ni blizu toga. Ispod 1300 nema sanse da ikad bude kod nas ovaj tv
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#18766 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

rida1976 wrote: 25/08/2021 16:23 Nikad nece biti ni blizu toga. Ispod 1300 nema sanse da ikad bude kod nas ovaj tv
Naravno da neće. Klasični troll post.

Ova akcija u Domodu se ne bi smjela propustiti.

https://domod.ba/shop/proizvod/sony-tv- ... SN55XH9096
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#18767 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by SuperSy »

Može li se instalirati Kodi aplikacija i IPTV extreme aplikacija na Samsung tv?
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#18768 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by SuperSy »

Može li se instalirati Kodi aplikacija i IPTV extreme aplikacija na Samsung tv?
User avatar
typeOnegative
Posts: 5418
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#18769 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

Kodi ne može jer nije android tv , a ova IPTV ne znam , pogledaj u storeu jel dostupna , ako nema ne može .
User avatar
mc-twin
Posts: 4423
Joined: 18/04/2009 23:47

#18770 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

SuperSy wrote: 25/08/2021 18:25 Može li se instalirati Kodi aplikacija i IPTV extreme aplikacija na Samsung tv?
Na Tizen Kodi ne moze,a IPTV Extreme nema u ponudi (ima drugih). Za navede aplikacije bi trebao android box il neki od stickova.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#18771 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by arnes_king »

Znam da se o ovome pisalo ali opet da pitam, cime cistite ekrane? Povremeno mi se pojavi, iako ne znam odakle jer niko ne dira TV, nekakve kao masne mrlje. Do sada sam cistio nekad samo malo vodom navlazim krpu pa obrisem ili nekim sredstvom za te svrhe, iako ovo raja po netu ne preporucuje. Medjutim ovaj put ne mogu skroz ocistiti i samo se nekako razmazuje. Citao sam da se smije koristiti izopropilni alkohol od 70%, samo je problem sto imam one male maramice takve a one su krute pa kontam da ce izgrebati ekran?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#18772 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

Ne koristim nikakve tečnosti nego samo običnu krpu od microfibera i uglancam da bude kao ogledalo. :mrgreen: Trenutno imam nekakvu FINO screens i ne brišem ništa osim tv panela. Operem je ručno tečnom Nilom i nema meljanja. I to godišnje par puta jer ne diram ekran prstima.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 4629
Joined: 23/04/2011 12:21

#18773 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

Fina mikrofaserska krpa ali ne obicna, jer imaju za display extra.Vidi mizda imaju u radnjama PC opreme neko sredstvo za ciscenje display ali nemoj prskati direktno na panel vec na krpu.

Najbolje vlazna krpica i kasnije presusiti bez ikakvog sredstva.

Ja svoj cistim ovako i nikada problema.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#18774 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nepass1 »

arnes_king wrote: 27/08/2021 11:30 Znam da se o ovome pisalo ali opet da pitam, cime cistite ekrane? Povremeno mi se pojavi, iako ne znam odakle jer niko ne dira TV, nekakve kao masne mrlje. Do sada sam cistio nekad samo malo vodom navlazim krpu pa obrisem ili nekim sredstvom za te svrhe, iako ovo raja po netu ne preporucuje. Medjutim ovaj put ne mogu skroz ocistiti i samo se nekako razmazuje. Citao sam da se smije koristiti izopropilni alkohol od 70%, samo je problem sto imam one male maramice takve a one su krute pa kontam da ce izgrebati ekran?
Ja kupovao u dm krpe za brisanje ekrana, kao vlazne maramice
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#18775 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

Jebo mater jos ce i neku kremicu za njegu ekrana izmislit.

Naprskam malo dax-a za stakla na papirni kuhinjski ubrus i prebrisem.
Isto i monitor.
isto i telefon.
Post Reply