Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#3226 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Registarska oznaka »

gold'n'brown wrote: 24/08/2021 18:49 Nije toliko ni bitno hoce li se sve zavrsiti do petka, ako su pare uplacene zavrsit ce se do kraja reprezentativne pauze. Pitanje je samo da li je dug izmiren i od kojih para?
A zasto mislis da je bitmo od kojih para sw dug platio, bitno je da se igraci registruju i klub krene opet uzlaznom i zdravom putanjom.
Sa kim, na koji nacin, to nije bitno.
ibizza
Posts: 4986
Joined: 05/06/2008 00:46

#3227 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ibizza »

Vrijeme je da i mi krenemo na tribine...
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#3228 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Pejović dobio presudu protiv FK Sarajevo, Oremuš i Fanimo očekuju uskoro isplatu dugovanja

Tužba Aleksandra Pejovića urodila je plodom, dobio je presudu na FIFA arbitraži prema kojoj mu Fudbalski klub Sarajevo najkasnije za mjesec i po mora isplatiti potraživanja.

Riječ je, kako saznajemo, o izdašnom petocifrenom iznosu koji je bordo klub dužan srbijanskom vezisti na ime dosad neisplaćenih primanja.

Tu, nažalost, nije kraj problemima FK Sarajevo sa zaostalim platama. Osim Matthiasa Fanima, opomenu pred tužbu iz istog razloga je uputio i Mirko Oremuš.

Oba fudbalera očekuju do kraja mjeseca isplatu. U suprotnom, moći će jednostrano raskinuti ugovore i napustiti klub bez obeštećenja.

Što se tiče registracije stranih igrača, tu su već povoljnije vijesti. Rukovodstvo FK Sarajevo je uvjereno da će najkasnije tokom predstojeće reprezentativne pauze riješiti ovo pitanje.
:roll:
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3229 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Registarska oznaka wrote: 24/08/2021 19:41
gold'n'brown wrote: 24/08/2021 18:49 Nije toliko ni bitno hoce li se sve zavrsiti do petka, ako su pare uplacene zavrsit ce se do kraja reprezentativne pauze. Pitanje je samo da li je dug izmiren i od kojih para?
A zasto mislis da je bitmo od kojih para sw dug platio, bitno je da se igraci registruju i klub krene opet uzlaznom i zdravom putanjom.
Sa kim, na koji nacin, to nije bitno.
Ako su se pare posudile onda je bitno. :D Mislim da će se platiti od transfera Kovačevića (možda i od Tatara i Rahmanovića :? ) ili barem jednim dijelom.

petocifrenom iznosu koji je bordo klub dužan srbijanskom vezisti na ime dosad neisplaćenih primanja
:run:
Adobeg
Posts: 1117
Joined: 24/02/2020 18:20

#3230 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Adobeg »

Ja stvarno ne mogu da shvatim da mi sa nasim klubom uvijek smo u nekoj turbulenciji,ne mozes dva dana biti miran , ) od nas bi se mogao napraviti filmski serijal veci od fast furios. :-)
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#3231 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Registarska oznaka wrote: 24/08/2021 19:41
gold'n'brown wrote: 24/08/2021 18:49 Nije toliko ni bitno hoce li se sve zavrsiti do petka, ako su pare uplacene zavrsit ce se do kraja reprezentativne pauze. Pitanje je samo da li je dug izmiren i od kojih para?
A zasto mislis da je bitmo od kojih para sw dug platio, bitno je da se igraci registruju i klub krene opet uzlaznom i zdravom putanjom.
Sa kim, na koji nacin, to nije bitno.
Pa bitno je jer je to odgovor da li je rijesena situacija sa investitorom ili smo se uspjeli zakrpiti sa nekim parama koje smo potrazivali. Evo sada vec visi za vratom tuzba koju je dobio Pejovic i one koje ce dobiti Oremus i Fanimo. Ako ovako nastavimo dovesti cemi se u situaciju da za slijedecu sezonu necemo dobiti licencu za PL.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#3232 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Mi ne možemo živjeti od prodaje igrača, nažalost.

Prostom matematikom, obzirom na reputaciju lige, moramo svake godine prodati 6 Kovačevića (500.000 EUR) ili 11 Rahmanovića (300.000 EUR) za prošlogodišnji budžet za plate (bez ostalih rashoda).
Vjerovatno je ove godine smanjen, ali svejedno nam treba bar da se proda 4-5- igrača, što ne treba očekivati.

Puno više para možemo dobiti od Evrope, obzirom na koeficijent.
Pare od prodaje igrača bi se onda mogle ulagati u neke druge igrače, za buduće prodaje.
Sad je situacija da nam pare od transfera služe za isplate dugovanja, baš kao što država kredite uzima za plate službenika, umjesto ulaganja u razvoj.

Naravno, ili investitor, ali eto, kako je krenulo, ne treba se u to uzdati.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#3233 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

Platiti ce Sabrina kao i sve drugo iz svog dzepa.. :skoljka:
User avatar
ZonFon
Posts: 2276
Joined: 17/11/2013 01:58

#3234 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3235 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

:-) :-)

TSS hvala i sretno u nastavku karijere.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#3236 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

Zahvala na profesionalnom odnosu a otpusten zbog nezalaganja. :mrgreen:
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#3237 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Karikaturist wrote: 25/08/2021 13:13 Zahvala na profesionalnom odnosu a otpusten zbog nezalaganja. :mrgreen:
:lol:
last mohicans
Posts: 18255
Joined: 09/08/2012 23:19

#3238 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Najbolje moguce rješenje, koje smo vec prizivali. Patnja bi bilo nastavljati. Kobiljar je u ovih par utakmica vise pokazao, a i na Ramica treba računati. Ako im se ne da šansa, nemamo sta očekivati.
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3240 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Eto izgleda da će Kapić potpisati.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#3241 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

ZonFon wrote: 25/08/2021 13:05 https://fksarajevo.ba/vijesti/sporazumn ... NBYzP369p4

Hvala, prijatno i doviđenja.
Najvece ime i igrac koji trebao biti najbolji u Sarajevu ali nije jer ga je unistio trener Marinovic. Silnu korist je mogao Susic da donese, samo da je neko drugi bio trener.

Nekako je na ruzan nacin otisao ali sta se moze.

Hvala i sretno!
last mohicans
Posts: 18255
Joined: 09/08/2012 23:19

#3242 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Mora da su ga u svim klubovim koje je promjenio treneri uništavali. Jedini problem je u njemu, nikom drugom.
last mohicans
Posts: 18255
Joined: 09/08/2012 23:19

#3243 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Sve reko, a nista nije reko. Sta ste ga koji klinac intervjuisali ako ni na jedno pitanje nije dao odgovor. Pa i Mateo odlazeci, Uščuplić šef Akademije?
https://sport.avaz.ba/domaci-nogomet/67 ... h-vlasnika
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3244 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Ma Kasùm samo laze. Zar nije neki dan izjavio da je sve OK sa Mateom? Odmor folovi, na stalnoj vezi za Mirvicem?!
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#3245 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Revolucionar ★ »

Treba neko doci u klub i klub voditi u skladu s procijenjenim mogucnostima, a ne konstantno pravit nekavku bosansku Anzhi Makhackalu koja svake sezone dodje u situaciju da bankrotira. Visoke plate i igraci koji su za nasu ligu egzoticni u pogledu visine primanja zaobilazit u sirokom luku. Dobro neko rece, nama je na sadasnjem trzistu plafon prodaja igraca za cifru do 500 000. Ovo vise nije ni interesantno, uvijek neka velika imena koja naprave ozonske rupe u budzetu. Nama je pola prosle sezone i pola ove vec kolateral zbog loseg poslovanja Uprave. Smijesno više
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3689
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Horoskop: sarajevski seljak
Contact:

#3246 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by suad-sarajevo »

Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#3247 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Registarska oznaka »

Pitar sa Kariba wrote: 25/08/2021 23:01 Ma Kasùm samo laze. Zar nije neki dan izjavio da je sve OK sa Mateom? Odmor folovi, na stalnoj vezi za Mirvicem?!
Zar ti stvarno nije jasno sta znaci poslovna tajna?

Da li radis, da li ti svoj ugovor o radu nosis i pokazuješ svima, govoris kolika ti je plata, itd ?

Ovde prenos obaveza i potrazivanja nije u hiljadama KM pa da je lahko dogovoriti, ovde su milioni Eura u pitanju.

To sto bi mi svi voljeli sve da znamo, to je nesta drugo.
Adobeg
Posts: 1117
Joined: 24/02/2020 18:20

#3248 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Adobeg »

Registarska oznaka wrote: 26/08/2021 11:19
Pitar sa Kariba wrote: 25/08/2021 23:01 Ma Kasùm samo laze. Zar nije neki dan izjavio da je sve OK sa Mateom? Odmor folovi, na stalnoj vezi za Mirvicem?!
Zar ti stvarno nije jasno sta znaci poslovna tajna?

Da li radis, da li ti svoj ugovor o radu nosis i pokazuješ svima, govoris kolika ti je plata, itd ?

Ovde prenos obaveza i potrazivanja nije u hiljadama KM pa da je lahko dogovoriti, ovde su milioni Eura u pitanju.

To sto bi mi svi voljeli sve da znamo, to je nesta drugo.
Ima ovdje puno mutni radnji nismo mi od jucer,nisu to poslovne tajne ,navijaci im nevjeruju jer su izdali povjerenje,zbijeni su corsokak i ne znaju sta da rade,a nedaju svoje dobro placene stolice,nisu transparentni zatvoreni su ko s.koreja. :-)
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#3249 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Registarska oznaka »

Adobeg wrote: 26/08/2021 12:02
Registarska oznaka wrote: 26/08/2021 11:19

Zar ti stvarno nije jasno sta znaci poslovna tajna?

Da li radis, da li ti svoj ugovor o radu nosis i pokazuješ svima, govoris kolika ti je plata, itd ?

Ovde prenos obaveza i potrazivanja nije u hiljadama KM pa da je lahko dogovoriti, ovde su milioni Eura u pitanju.

To sto bi mi svi voljeli sve da znamo, to je nesta drugo.
Ima ovdje puno mutni radnji nismo mi od jucer,nisu to poslovne tajne ,navijaci im nevjeruju jer su izdali povjerenje,zbijeni su corsokak i ne znaju sta da rade,a nedaju svoje dobro placene stolice,nisu transparentni zatvoreni su ko s.koreja. :-)
Uredu je to nepovjerenje, al i da je najposteniji covjek on, ako stoji u ugovoru poslovna tajna, ne smije nista da kaze jer moze krivicno da odgovara.

Boga pitaj kakvi su ugovori i sta u njima pise.

Ja prvi bih volio da sve znam sta se desava, al to nije realno da ocekujem.
Doduse, mozda su moja ocekivanja drugacija od nekog drugog, pa ne ocekujem previse pa sam ravnodsuniji :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3250 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Ma ne da mi se raspravljati....
Zna l' ko je li to Zlaja (Gerin) sada nesto u klubu?
Post Reply