Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#53526 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

muhafuca wrote: 22/08/2021 12:16
-Chesterfield- wrote: 22/08/2021 11:55

Po meni boldirano je srž problema.

https://www.preporod.com/index.php/duho ... g-naroda-1

Sve dok se mi, kao što si rekao, kao kolektiv/narod ne promijenimo, nema napretka.
Bošnjaci su se totalno pogubili i podijelili - vlast po svaku cijenu.
Pa tako nas ovi sa kantona kažnjavaju jer nismo glasali za njih.
A kao narod nismo ni zaslužili bolje. Teško ćeš naći poštena čovjeka.
Kada kupuješ auto - vrati kilometražu, gleda da ti uvali kopiju pod original... i tako dalje da ne nabrajam.

Dok se ne popravimo MI - nema nam nam napretka.
A MI se možemo popraviti - pod prisilom :D samo nam treba uređena država.
cim si ti to sveo na Bosnjaci ovo Bosnjaci ono

nema hajra od toga - to je matrica na kojoj vladajuce trojstvo dobija izbore

a ova formulacija ti je fenomenalna

"ovi nas sa kantona kaznjavaju sto nismo glasali za njih" pa onda "al mi smo to (kaznjavanje) zasluzili"

mislim (?) wtf

jel to poziv kao na ponovno okupljanje u nacionalni tor (?)

kao "mozemo se popraviti" al samo "pod prisilom"

to opet kao u redu je sto nas handre sa kantona jer smo iskocili iz nacionalnog tora

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

sve u svemu jako ti je interesantan ovaj post
Kada kažem Bošnjaci zna se na koga mislim.
A Bosanci su, po mome mišljenju i druga dva naroda, manjine...odnosno svi koji imaju BiH državljanstvo.

Ovo pod prisilom mislio sam na uređenu državu. Vidiš kako dijaspora napreduje u drugom okruženju - državi.

Mislim da nisi baš skontao šta sam htio reći?

I nije u redu da nas bilo ko kažnjava sa kantona, FBiH, države...
Sve si pogrešno protumačio. :-)
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53527 Re: Zeničani

Post by Bobi »

zona072 wrote: 22/08/2021 11:00
Bobi wrote: 21/08/2021 21:05 Žalosno je da ljudi koji su placeni da to urade nisu nista uradili. Koliko Alba ima zaposlenih, 500? Zar nisu oni mogli jedan dan odvojiti da korito rijeke očiste ili se boje vode ?
Ko što neko napisa taj dio, korito rijeke Bosne pripada Slivu rijeke Save, a mislim da je ALBA besplatno odvukla sakupljeno smeće :)
Aha, a sto taj sliv voda Save malo ne počiste Bosnu :D ? Ko li je tamo na funkciji..SDA uhljebarsko neradnička skupina :lol: a ALBA ne radi to besplatno, placas ti to jarane :D, kakvo to razmišljanje, cuj besplatno pa jel treba nesto extra im platiti i moliti a svako domacinstvo mjesecno izdvaja novac za to >:D.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53528 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Bobi wrote: 22/08/2021 12:37
zona072 wrote: 22/08/2021 11:00

Ko što neko napisa taj dio, korito rijeke Bosne pripada Slivu rijeke Save, a mislim da je ALBA besplatno odvukla sakupljeno smeće :)
Aha, a sto taj sliv voda Save malo ne počiste Bosnu :D ? Ko li je tamo na funkciji..SDA uhljebarsko neradnička skupina :lol: a ALBA ne radi to besplatno, placas ti to jarane :D, kakvo to razmišljanje, cuj besplatno pa jel treba nesto extra im platiti i moliti a svako domacinstvo mjesecno izdvaja novac za to >:D.
Brate Alba je goli qrac, nista ne rade, ni 50 % posla kao prije 5-10 godina. Kad ti travulja i zbunje raste po mostu u centru grada jasno je kakvo je stanje, najvise krivicom Albe koja je kao i sve ostalo dolaskom Kasumovica pustena na milost i nemilost pa ako sta urade ili poboljšaju uslugu.
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#53529 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

-Chesterfield- wrote: 22/08/2021 12:28
muhafuca wrote: 22/08/2021 12:16

cim si ti to sveo na Bosnjaci ovo Bosnjaci ono

nema hajra od toga - to je matrica na kojoj vladajuce trojstvo dobija izbore

a ova formulacija ti je fenomenalna

"ovi nas sa kantona kaznjavaju sto nismo glasali za njih" pa onda "al mi smo to (kaznjavanje) zasluzili"

mislim (?) wtf

jel to poziv kao na ponovno okupljanje u nacionalni tor (?)

kao "mozemo se popraviti" al samo "pod prisilom"

to opet kao u redu je sto nas handre sa kantona jer smo iskocili iz nacionalnog tora

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

sve u svemu jako ti je interesantan ovaj post
Kada kažem Bošnjaci zna se na koga mislim.
A Bosanci su, po mome mišljenju i druga dva naroda, manjine...odnosno svi koji imaju BiH državljanstvo.

Ovo pod prisilom mislio sam na uređenu državu. Vidiš kako dijaspora napreduje u drugom okruženju - državi.

Mislim da nisi baš skontao šta sam htio reći?

I nije u redu da nas bilo ko kažnjava sa kantona, FBiH, države...

Sve si pogrešno protumačio. :-)
Ovaj problem se zove: nepostojanje demokratije. Valjda se sjecas kad je Joe Biden pobijedio na izborima sta je prvo rekao? Ja necu raditi samo demokrate koji su glasali za mene. Ja cu raditi za sve amerikance. Dakle i republikance ali i za one koji nisu glasali.

To je demokratija. Ovo u nas je feudalizam. Gazda ima feud i iznajmljuje ga kmetovima. Feud su drzavna preduzeca tj radna mjesta. Kmetovi su njegovi glasaci.

U nasim glavama je i dalje feudalisticki mentalitet.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#53530 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

apsidejzi wrote: 22/08/2021 13:20
-Chesterfield- wrote: 22/08/2021 12:28

Kada kažem Bošnjaci zna se na koga mislim.
A Bosanci su, po mome mišljenju i druga dva naroda, manjine...odnosno svi koji imaju BiH državljanstvo.

Ovo pod prisilom mislio sam na uređenu državu. Vidiš kako dijaspora napreduje u drugom okruženju - državi.

Mislim da nisi baš skontao šta sam htio reći?

I nije u redu da nas bilo ko kažnjava sa kantona, FBiH, države...

Sve si pogrešno protumačio. :-)
Ovaj problem se zove: nepostojanje demokratije. Valjda se sjecas kad je Joe Biden pobijedio na izborima sta je prvo rekao? Ja necu raditi samo demokrate koji su glasali za mene. Ja cu raditi za sve amerikance. Dakle i republikance ali i za one koji nisu glasali.

To je demokratija. Ovo u nas je feudalizam. Gazda ima feud i iznajmljuje ga kmetovima. Feud su drzavna preduzeca tj radna mjesta. Kmetovi su njegovi glasaci.

U nasim glavama je i dalje feudalisticki mentalitet.
Ma ovi naši se drže ove izjave koju je bivši američki predsjednik Georg W. Bush, rekao nakon 11. septembra na pokretanju svoje protuterorističke kampanje. Svaka nacija u svakoj regiji sada mora donijeti odluku. Ili ste s nama ili ste protiv nas (sa teroristima).
Samo što naši ovu izjavu primjenjuju na mikro planu (mjesne zajednice, općine...)

Evo jedan mali članak vezano za tu izjavu.

https://akos.ba/novi-ateizam-sa-nama-si ... rotiv-nas/

Ne moraš komentarisati... :lol:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#53531 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

https://www.klix.ba/biznis/privreda/kak ... llb924fXyg

Kada naši pošteni bosanci krenu varati ljude, farbajući biljke zelenom bojom. :D
zona072
Posts: 153
Joined: 01/12/2018 01:21

#53532 Re: Zeničani

Post by zona072 »

Bobi wrote: 22/08/2021 12:37
zona072 wrote: 22/08/2021 11:00

Ko što neko napisa taj dio, korito rijeke Bosne pripada Slivu rijeke Save, a mislim da je ALBA besplatno odvukla sakupljeno smeće :)
Aha, a sto taj sliv voda Save malo ne počiste Bosnu :D ? Ko li je tamo na funkciji..SDA uhljebarsko neradnička skupina :lol: a ALBA ne radi to besplatno, placas ti to jarane :D, kakvo to razmišljanje, cuj besplatno pa jel treba nesto extra im platiti i moliti a svako domacinstvo mjesecno izdvaja novac za to >:D.
Ma boli mene tuks jara za SDA, ne znam zašto se mene etiketira kao bota, veze nemam s njima nikakve. Al hajd, istrpit će se....
Pa alba je poluprivatna firma, sve što se radi mimo ugovora naplaćuje se, ne želim da ih branim i slažem se da trebaju uslugu i održavanje poboljšati, ali nije u njihovom vlasništvu deponija Mošćanica, svaki šut koji se hinjaka ostavi, svaki bezobrazluk građana u vidu bacanja smeća alba plati. Tako da ti je moje razmišljanje da bezobrazluk građana zaslužuje ovakvu komunalnu službu. Na kraju krajeva svaki grad kuburi sa komunalnom uslugom, Mostar, Sarajevo pa i Zagreb u zadnje vrijeme kako je došo novi gradonačelnik prekida prevarantske ugovore sa odlagalištima i slične stvari.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53533 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »



Ovo je vasim novcima placeno, vasim radom, stotine hiljada KM.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53534 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »



Kazu bjezao migrant kroz maline :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83411
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53535 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Image

:D
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53536 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Nivelacija wrote: 22/08/2021 18:47

Kazu bjezao migrant kroz maline :mrgreen:
Podjednako su mi mrski oni koji ko goveda guraju stranacke matrice kao i oni koji se prodaju kao monitoring sistem vlasti poput papka iz Vranduka (32. Vijecnik), a sve im je podredjeno jednoj politickoj opciji.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28404
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53537 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Nek su se samo pare na ovim gradskim satima uzele. A sto je se 1 pokvario +-1 gore, dole. Onu rupu sanirali, nije ovaj put opet propao trotoar, valjda neureknem.
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#53538 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Moze jedno ozbiljno pitanje?

Radi li Merdanović?
:lol:

Da ne dovodim gospođu u waikiki ako su na GO.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53539 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53540 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Ponedeljak.

Ubili su mi sad volju da odem probat tu famoznu pljeskavicu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83411
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53541 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

tap3ah75 wrote: 23/08/2021 09:58 Moze jedno ozbiljno pitanje?

Radi li Merdanović?
:lol:

Da ne dovodim gospođu u waikiki ako su na GO.
Jaruga jesi li ti ikad mjerio holesterol?

Garant ti je bolji od mog, a ja zadnju pljeskavicu pojeo 2004. na skolskom izletu na Bistricaku :( :D
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#53542 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

_BataZiv_0809 wrote: 23/08/2021 10:43
tap3ah75 wrote: 23/08/2021 09:58 Moze jedno ozbiljno pitanje?

Radi li Merdanović?
:lol:

Da ne dovodim gospođu u waikiki ako su na GO.
Jaruga jesi li ti ikad mjerio holesterol?

Garant ti je bolji od mog, a ja zadnju pljeskavicu pojeo 2004. na skolskom izletu na Bistricaku :( :D
Na granici je.
:thumbup:
Hvala što se brineš
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83411
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53543 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

tap3ah75 wrote: 23/08/2021 12:57
Hvala što se brineš
Sluzimo narodu :kakoste: :thumbup:
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#53544 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Merdanovic od ponedjeljka eto. Mada pljeskavicu ne jedem ali valjda imaju jos stvari u ponudi... Ja opet pitam, gdje se ima šta pojest? Evo me kao tap3ah :D :mrgreen:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53545 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Sta te zanima od hrane? U Dubrovniku jedi samo ribu npr nista drugo fuš im je. U carpe diemu steakove jedino piletinu ili pizze ne nikako, gradska kafana sve dobro, pizzu jedem u frateliju, sudzukice i pileci file merdanovici, pite ispod saca dole kod RMK..meso sa kromrpirom i povrcem ispod saca Usce , Ada , Fontana...donere i hamburgere slabo ikako i jedem. Doner uzeo zadnji put dole ono kod parne pekare preko puta korza u centru iza DM..et.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53546 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Cim vi hodate po restoranima nije vama loše u životu :mrgreen: a svaki klinac vam smeta :D.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53547 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Bobi wrote: 23/08/2021 16:42 Cim vi hodate po restoranima nije vama loše u životu :mrgreen: a svaki klinac vam smeta :D.
Vidi Drasko ima desetine miliona KM pa je na ulici bio 24 sata godinama i godinama i ukazivao na fušeraj po BL..

Jednostavno ne moze covjek gledati, hoce da zivi u normalnom pristojnom i čistom gradu. :kiss:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53548 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Pa to, imam para nemam problema u životu odoh zajebavat svijet oko sebe :D.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53549 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 22/08/2021 18:47

Kazu bjezao migrant kroz maline :mrgreen:
A ovi seljoberi su kao domaci?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53550 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »




Sad kad su svi skontali najveceg svjetskog lazova proispitivaju sve ono sto je rekao i uvidjaju da je svaka njegova izgovorena rijeci laz. Zvanicni dokumenti dugova.
Post Reply