Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Sve dok se mi, kao što si rekao, kao kolektiv/narod ne promijenimo, nema napretka.
Bošnjaci su se totalno pogubili i podijelili - vlast po svaku cijenu.
Pa tako nas ovi sa kantona kažnjavaju jer nismo glasali za njih.
A kao narod nismo ni zaslužili bolje. Teško ćeš naći poštena čovjeka.
Kada kupuješ auto - vrati kilometražu, gleda da ti uvali kopiju pod original... i tako dalje da ne nabrajam.
Dok se ne popravimo MI - nema nam nam napretka.
A MI se možemo popraviti - pod prisilom samo nam treba uređena država.
cim si ti to sveo na Bosnjaci ovo Bosnjaci ono
nema hajra od toga - to je matrica na kojoj vladajuce trojstvo dobija izbore
a ova formulacija ti je fenomenalna
"ovi nas sa kantona kaznjavaju sto nismo glasali za njih" pa onda "al mi smo to (kaznjavanje) zasluzili"
mislim (?) wtf
jel to poziv kao na ponovno okupljanje u nacionalni tor (?)
kao "mozemo se popraviti" al samo "pod prisilom"
to opet kao u redu je sto nas handre sa kantona jer smo iskocili iz nacionalnog tora
Bobi wrote: ↑21/08/2021 21:05
Žalosno je da ljudi koji su placeni da to urade nisu nista uradili. Koliko Alba ima zaposlenih, 500? Zar nisu oni mogli jedan dan odvojiti da korito rijeke očiste ili se boje vode ?
Ko što neko napisa taj dio, korito rijeke Bosne pripada Slivu rijeke Save, a mislim da je ALBA besplatno odvukla sakupljeno smeće
Aha, a sto taj sliv voda Save malo ne počiste Bosnu ? Ko li je tamo na funkciji..SDA uhljebarsko neradnička skupina a ALBA ne radi to besplatno, placas ti to jarane , kakvo to razmišljanje, cuj besplatno pa jel treba nesto extra im platiti i moliti a svako domacinstvo mjesecno izdvaja novac za to >:D.
Ko što neko napisa taj dio, korito rijeke Bosne pripada Slivu rijeke Save, a mislim da je ALBA besplatno odvukla sakupljeno smeće
Aha, a sto taj sliv voda Save malo ne počiste Bosnu ? Ko li je tamo na funkciji..SDA uhljebarsko neradnička skupina a ALBA ne radi to besplatno, placas ti to jarane , kakvo to razmišljanje, cuj besplatno pa jel treba nesto extra im platiti i moliti a svako domacinstvo mjesecno izdvaja novac za to >:D.
Brate Alba je goli qrac, nista ne rade, ni 50 % posla kao prije 5-10 godina. Kad ti travulja i zbunje raste po mostu u centru grada jasno je kakvo je stanje, najvise krivicom Albe koja je kao i sve ostalo dolaskom Kasumovica pustena na milost i nemilost pa ako sta urade ili poboljšaju uslugu.
Kada kažem Bošnjaci zna se na koga mislim.
A Bosanci su, po mome mišljenju i druga dva naroda, manjine...odnosno svi koji imaju BiH državljanstvo.
Ovo pod prisilom mislio sam na uređenu državu. Vidiš kako dijaspora napreduje u drugom okruženju - državi.
Mislim da nisi baš skontao šta sam htio reći?
I nije u redu da nas bilo ko kažnjava sa kantona, FBiH, države...
Sve si pogrešno protumačio.
Ovaj problem se zove: nepostojanje demokratije. Valjda se sjecas kad je Joe Biden pobijedio na izborima sta je prvo rekao? Ja necu raditi samo demokrate koji su glasali za mene. Ja cu raditi za sve amerikance. Dakle i republikance ali i za one koji nisu glasali.
To je demokratija. Ovo u nas je feudalizam. Gazda ima feud i iznajmljuje ga kmetovima. Feud su drzavna preduzeca tj radna mjesta. Kmetovi su njegovi glasaci.
U nasim glavama je i dalje feudalisticki mentalitet.
Kada kažem Bošnjaci zna se na koga mislim.
A Bosanci su, po mome mišljenju i druga dva naroda, manjine...odnosno svi koji imaju BiH državljanstvo.
Ovo pod prisilom mislio sam na uređenu državu. Vidiš kako dijaspora napreduje u drugom okruženju - državi.
Mislim da nisi baš skontao šta sam htio reći?
I nije u redu da nas bilo ko kažnjava sa kantona, FBiH, države...
Sve si pogrešno protumačio.
Ovaj problem se zove: nepostojanje demokratije. Valjda se sjecas kad je Joe Biden pobijedio na izborima sta je prvo rekao? Ja necu raditi samo demokrate koji su glasali za mene. Ja cu raditi za sve amerikance. Dakle i republikance ali i za one koji nisu glasali.
To je demokratija. Ovo u nas je feudalizam. Gazda ima feud i iznajmljuje ga kmetovima. Feud su drzavna preduzeca tj radna mjesta. Kmetovi su njegovi glasaci.
U nasim glavama je i dalje feudalisticki mentalitet.
Ma ovi naši se drže ove izjave koju je bivši američki predsjednik Georg W. Bush, rekao nakon 11. septembra na pokretanju svoje protuterorističke kampanje. Svaka nacija u svakoj regiji sada mora donijeti odluku. Ili ste s nama ili ste protiv nas (sa teroristima).
Samo što naši ovu izjavu primjenjuju na mikro planu (mjesne zajednice, općine...)
Ko što neko napisa taj dio, korito rijeke Bosne pripada Slivu rijeke Save, a mislim da je ALBA besplatno odvukla sakupljeno smeće
Aha, a sto taj sliv voda Save malo ne počiste Bosnu ? Ko li je tamo na funkciji..SDA uhljebarsko neradnička skupina a ALBA ne radi to besplatno, placas ti to jarane , kakvo to razmišljanje, cuj besplatno pa jel treba nesto extra im platiti i moliti a svako domacinstvo mjesecno izdvaja novac za to >:D.
Ma boli mene tuks jara za SDA, ne znam zašto se mene etiketira kao bota, veze nemam s njima nikakve. Al hajd, istrpit će se....
Pa alba je poluprivatna firma, sve što se radi mimo ugovora naplaćuje se, ne želim da ih branim i slažem se da trebaju uslugu i održavanje poboljšati, ali nije u njihovom vlasništvu deponija Mošćanica, svaki šut koji se hinjaka ostavi, svaki bezobrazluk građana u vidu bacanja smeća alba plati. Tako da ti je moje razmišljanje da bezobrazluk građana zaslužuje ovakvu komunalnu službu. Na kraju krajeva svaki grad kuburi sa komunalnom uslugom, Mostar, Sarajevo pa i Zagreb u zadnje vrijeme kako je došo novi gradonačelnik prekida prevarantske ugovore sa odlagalištima i slične stvari.
Podjednako su mi mrski oni koji ko goveda guraju stranacke matrice kao i oni koji se prodaju kao monitoring sistem vlasti poput papka iz Vranduka (32. Vijecnik), a sve im je podredjeno jednoj politickoj opciji.
Nek su se samo pare na ovim gradskim satima uzele. A sto je se 1 pokvario +-1 gore, dole. Onu rupu sanirali, nije ovaj put opet propao trotoar, valjda neureknem.
Merdanovic od ponedjeljka eto. Mada pljeskavicu ne jedem ali valjda imaju jos stvari u ponudi... Ja opet pitam, gdje se ima šta pojest? Evo me kao tap3ah
Sta te zanima od hrane? U Dubrovniku jedi samo ribu npr nista drugo fuš im je. U carpe diemu steakove jedino piletinu ili pizze ne nikako, gradska kafana sve dobro, pizzu jedem u frateliju, sudzukice i pileci file merdanovici, pite ispod saca dole kod RMK..meso sa kromrpirom i povrcem ispod saca Usce , Ada , Fontana...donere i hamburgere slabo ikako i jedem. Doner uzeo zadnji put dole ono kod parne pekare preko puta korza u centru iza DM..et.
Sad kad su svi skontali najveceg svjetskog lazova proispitivaju sve ono sto je rekao i uvidjaju da je svaka njegova izgovorena rijeci laz. Zvanicni dokumenti dugova.