Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
jasko_ba
Posts: 8476
Joined: 13/11/2006 17:47

#53401 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Sydnor wrote: 18/08/2021 10:53 Šta je ovo?
Iz keca u dvicu?
Američka ambasada, OHR, OSCE i Erik Larson guraju Nermina Šehovića da bude novi komesar MUP ZDK.
Jao, ako se ovo fakat dogodi, volio bih vidjeti Ramin izraz lica. Otjero Šuta u penziju da bi dobio 10 puta profesionalnijeg i zaebanijeg komesara :lol:
Bice jebeno, nadam se da ce proci. Ali ovaj kabadahija ne odustaje :-)
https://zurnal.info/novost/24245/a-sda- ... policijom-
Na potezu je Nezavisni odbor koji je nedavno objavio konkurs za novog policijskog komesara. Odbor broji 7 članova u kojem prema informacijama Žurnala na četiri uticaj ima A-SDA.
Dvoje od njih, Taib Spahić i Melisa Ahmić su etablirani članovi A-SDA, bili su i na njihovim izbornim listama. Druga dva glasa za prevagu u izboru kandidata po mjeri A-SDA su Vanja Udiljak i Almir Redžić koji su nagrađeni prigodnim sinekurama u administraciji ZDK.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53402 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Strasno sta SDA dopusta Rami da radi..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53403 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Šehović :thumbup:

Sto se tice hotela Rudar, bar koliko sam shvatio iz medija, nece ga grad doslovno kupiti (izbrojati pare za njega), nego ce ga uzeti na konto prebijanja dugova koje rudnik ima pre a gradu i koje nikad u zivotu nece izmiriti zivom lovom.

To je naravno jedna strana medalje. Druga je koliko je potrebno ulaganja u zgradu koja je stara vise od 40 godina i koja propada zadnjih bar 10 godina.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53404 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

_BataZiv_0809 wrote: 18/08/2021 12:54 Šehović :thumbup:

Sto se tice hotela Rudar, bar koliko sam shvatio iz medija, nece ga grad doslovno kupiti (izbrojati pare za njega), nego ce ga uzeti na konto prebijanja dugova koje rudnik ima pre a gradu i koje nikad u zivotu nece izmiriti zivom lovom.

To je naravno jedna strana medalje. Druga je koliko je potrebno ulaganja u zgradu koja je stara vise od 40 godina i koja propada zadnjih bar 10 godina.
Bila licitacija za hotel rudar.

Prodan.

Poništena prodaja- nerjeseni papiri, stanarsko pravo, hipoteka itd.

Fudo im pokusava ukrast kao i papirnu sto je i ostaviti da truhne jer zna da marku nece naplatiti pa im uzima barem imovinu.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53405 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

Asa banka seli u iducih 30 dana.

Krece gradnja Almy Towera
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53406 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Detaljan plan aktivnosti za 21.08.2021.godine

2. Plan aktivnosti
SATNICA I PLAN AKTIVNOSTI 21.08.2021. GODINE ( OČISTIMO GRAD ZA JEDAN DAN)
600 VOLONTERA/ AKTIVISTA
NOSIOC AKTIVNOSTI I POKROVITELJ: i dijaspora
GLAVNI PARTNER I IMPLEMENTATOR PROJEKTA: Rijeke BiH #BudiPromjena

PARTNERSKA UDRUŽENJA I POJEDINCI : EKO FORUM, US FOKUS, SRK TVRĐAVA, SELIMINA RAJA,UGSR BISTRO, EKO TVRTKOVAC, SINDIBAD OBDANIŠTE- EKO SEKCIJA, Plesni studio Shedow- Šera, Izviđači Nemila, PD Željezara Zenica, PD Bistrica, Eko Fond Orahovica,
U saradnji i podršku: Službe za komunalne poslove grada Zenice ( obezbejditi ce odvoz smeća na Regionalnu deponiju Mošćanica), kao i tehnička podrška oko postavljanja tabli, kućica, potrebne dozvole itd.

KORDINATOR Projekta SAFET KUBAT

PLAN AKTIVNOSTI:

1. 08:00- POČETAK AKCIJE ( svi počinjemo u isto vrijeme , koordinatori dijele materijale vreće, rukavice i druge rekvizite, te majice svim učesnicima)
2. 11: 30 ZAVRŠETAK AKCIJE po regijama
3. 12:15 – ODVOZ UČESNIKA AKCIJE NA SMETOVE- regije Babinski sliv, Kočevski i Lašvansski
3. 13:00h – regije GRAD i grad Sjever
4. Nemilska regija / automobili, veliko okupljanje na Bistričaku/
5. 13:20 – 14:50 – AKCIJA ČIŠĆENJA SMETOVA
6. 15:00- 17:00/18:00 – OBRACANJA I DRUŽENJE AKTIVISTA , RUČAK.....
7. 15: 00-18:00 TURNIR U MALOM NOGOMETU uz prigodne nagrade , i mini turnir u odbojci za žene.. te druge aktivnosti i prigodni sadržaji...
8. 18:30 – VRAČANJE UČESNIKA AKCIJE NA ODREDIŠTA – regije Grad i Grad Sjver
9. 19:15- Regije Babinski sliv, Kočevski i Lašvanski
• TABLE SA EKO PORUKAMA će biti postavljene ranije

3. CENTRALNA MJESTA OKUPKLJANJA AKTIVISTA U 08:00h PO REGIJAMA
( PODJELA MATERIJALA, MAJICA I DR.)
1. GRAD 1 – ISPRED ŠKOLE U BLATUŠI
A UKLJUČUJE( MZ BLATUŠA, NOVA ZENICA, BILINO POLJE, STANICA, MZ TRAVNIČKA ..)

2. GRAD 2 – ISPRED ŠKOLE NA BILIMIŠĆU
A UKLJUČEUJE: MZ Lukovo polje, BILIMIŠĆE, ODMUT, MOKUŠNICE, G.Zenica, Dobriljevo, Trgovišće, Londza, Jalija, Mejdandzik (subkodinator Aldin Isakovic)

3. GRAD 3 Ispred škole u Radakovu
A UKLJUČUJE : MZ STARO RADAKOV, NOVO RADAKOVO, HAMIDA, CRKVICE, GORNJE CRKVICE I TALAMI

4. GRAD SJEVER BANLOZI( AUTOBUSKA STANICA KOD ZELENOG ZELJEZNIČKOG MOSTA), TETOVO ( autobuska stanica ispod OŠ Hasan Kikić), PODBREŽJE ( preko puta bazena u Trokućama), Brist ( proširenje iznad pekare) , D. VRACA ( ratošnik, ispre Šehidske česme), G. Gracnica( ispred dzamije ), Rićice ( ispred dzamije)
A UKLJUČUJE: MZ BANLOZI, TETOVO, D. VRACA, GRADIŠĆE, GRAĆANICA D i G., -

5. Nemila ORAHOVICA OKUPLJENJE – ISPRED DOMA MZ , BISTRIČAK NA TERENIMA, TOPČIĆ POLJE KOD ŠKOLE, NEMILSKO NASELJE NEMILA
A ULJUČUJE : MZ ŠERIĆI, VUKOTICI, BISTRICA, BISTRIČAK, ORAHOVICA, TOPČIĆ POLJE, NEMILA, VRANDUK, GLADOCVIĆE, KOVANIĆE,

6. BABINSKI SLIV - ŠKOLA U BABINU
A UKLJUČUJE- MZ ARNAUTI, PUHOVAC, RADIOVICI, BRIZNIK, SEOCI, DONJE BABINO, TREŠNEJVA GLAVA, VARDA ....

7. LAŠVANSKI SLIV 1 - kod Dzamije u Poljicu I Janjići kod škole
A uključuje : MZ JANJIĆI, Drivuša, Poljice, Gnjusi, Lašva

8. LAŠVANSKI SLIV 2 – DOM U MZ GORICA, PUTOVIČKO POLJE, I ULAZ U MOŠĆANICU
A UKLJUČUJE MZ : MOŠĆANICA, PUTOVIĆI, GORICA, TIŠINA, PERIN HAN ....

9. KOČEVSKI – VELIKO PROŠIRENJE U LOKVINAMA, MALKIN MOST U STRANJANIMA I KOD ŠKOLE U POJSKAMA.
A UKLJUČUJE: MZ POJSKE, STRANJANI, VRSELJE, LOKVINE, GRM...

AKTIVNOSTI PARTNERSKIH UDRUŽENJA:
1. FOKUS – ADA I DIO KAMBEROVIĆA POLJA , SMETOVI
2. EKO FORUM- KAMBEROVIĆA POLJE I PARK KOD MUZIČKE ŠKOLE
3. SRK TVRĐAVA- IZLETIŠTE BISTRIČAK
4. Sindibad Obdanište( eko sekcija)- dio prema Sebuju i Smetovi ( mala eko raja)
5. NEFORMALNA GRUPA- EXTRA EKIPA : OBALA RIJEKE BOSNE , DIO KOČEVE KOJA SE ULIJEVA U BOSNU KOD PIJACE.
6. SELIMINA RAJA- AKCIJA CIŠĆENJA BABINE RIJEKE
7. SHEDOWS SHERA – KAMBEROVIĆA POLJE
8. PD BISRICA
9. EKO FOND ORAHOVICA

4. PLAN AKTIVNOSTI PO REGIJAMA:

1. GRAD 1 ( kordinatori SENAD GANIĆ I AMER NAJATOVIĆ ) – MZ BLATUŠA, NOVA ZENICA, BILINO POLJE, STANICA. TRAVNIČKA
MJESTO OKUPLJANJA : ISPRED ŠKOLE U BLATUŠI , U 08:00H
PLAN ČIŠĆENJA : Kvartovi, obala rijeke Bosne duž šetnice, i dio Kamberovića polja
Mjesto skupljanja otpada / gdje ALBA TREBA DA PREUZME/ : kod kontejnera
Mjesto gdje ce doci atobus po učesnike: Škola u Blatuši, plato ispred.

2. GRAD 2 ( KORDINATOR BELMIN KOBILICA i Simbada Ahmetspahić Džanović ) MZ Lukovo polje, BILIMIŠĆE, ODMUT, MOKUŠNICE, G.Zenica, Dobriljevo, Trgovišće, Londza, Jalija, Mejdandzik (subkodinator Aldin Isakovic)
Mjesto okupljanja sa Belminom- ispred škole na Bilimišću,
PLAN ČIŠĆENJA: DUŽ obale Bosne, prema Lukovom polju, ulice, kvartovi,
MJESTO PRIKUPLJANJA : BILIMIŠĆE kod postojećih kontejnera
Mjesto gdje ce doci atobus po učesnike: Škola na Bilimišću, plato ispred
3. GRAD ( KORDINATOR SELIMA DRAČO ) MZ CRKVICE, NOVO RADAKOVO, STARO RADAKOVO, HAMIDA
MJESTO OKUPLJANJA : Ispred škole u Radakovu
PLAN ČIŠĆENJA- DIO OBALE BABINE RIJEKE, PARKOVI,. OKO ZGRADA I IGRAČLIŠA, TE DUZ PUTEVA. TE EKIPA OD 20 AKTIVISTA – CIŠCENJE KAMBEROVICA
PLAN ODLAGANJA OTPADA: KOD KONTEJNERA

4. GRAD SJEVER ( KORDINATOR RAMIZA BRAČKAN ) – SUBKORDINATORI PO MZ SEDINA KUBAT, RUSMIR HALILIĆ, KASIM KUBAT, Emir Šehič, HADZO MURATOVIĆ, Mevludin Šišić – MZ BANLOZI,
TETOVO, VRACA, GRADIŠĆE, GRAĆANICA D I G., -
Plan čišćenja: Banloški potok, i divlja deponija u MZ Banlozi, duz saobracajnice, Tetovo oko škole, autobuska stajališta itd.
MJESTO OKUPLJANJA U 08:00- BANLOZI( AUTOBUSKA STANICA KOD ZELENOG ZELJEZNICKOG MOSTA), TETOVO ( autobuska stanica ispod OŠ Hasan Kikić), PODBREŽJE ( preko puta bazena u Trokućama), Brist ( proširenje iznad pekare) , D. VRACA ( ratošnik, ispre Šehidske česme),
MJESTA PRIKUPLJANJA OTPADA – Tetovo autobuska stanica , Banloz proširenje kod zelenog mosta, BRIST 100 metara prije pekare Pariz, Podbrežje, preko puta bazena u Trokucama.
Mjesto gdje ce doci atobus po učesnike: Autobus kreće iz Banloza i prati autobuska stajališta

5. Nemila ( kordinator Kase Valentić, subkordinator Kua Ahmetspahić ) MZ NEMILSKI SLIV – KORDINATR CE ODREDITI PLAN AKCIJE I ČIŠĆENJE
ORAHOVICA OKUPLJENJE – ISPRED DOMA MZ
NEMILA ČEKAMO INFO....
ŠERIĆI, VUKOTICI, BISTRICA, BISTRIČAK- VJEROVANO PODRSKA TVRĐAVI OKO VELIKE AKCIJE ČIŠĆENJA BISTRIČAKA I DIJELA RIJEKE.. još cekamo potpune info

6. BABINSKI SLIV ( SABINA BURO I ALMA KADRIĆ, KODRINATR ĆE ODREDITI PLAN AKCIJE,
MJESTA OKUPLJANJA KOD ŠKOLA,
Mjesto odlaganja otpada: u Seocima stanica kod dzamije, Mjesni dom – raskrsnica Seoci/ Arnauti, Babino škola, Kula, kamenolom, Postojina,

7. LAŠVANSKI SLIV 1 – ALDIN TOKALIJA I AMELA DEDIĆ
Lašva 1 Amela DEDIĆ (Poljice-Gnjusi-Raspotocje)
Plan čišćenja: Ciste dionicu saobracajnice, i divlje deponije Zenica Poljice , prema Jnajicima
Mjesto deponovanje otpada: prvi kilometar od Zenice
Mjesto okupljanja: kod Dzamije u Poljicu
Aldin Tokalija ( Janjici-Drivusa-Lasva)
Plan ciscenja; od Janjica do Lasvanske Petlje.
Deponovanje otpada:
-Blizu okuke kod Lašvanske Petlje.
-Janjici kod autobuske stanice.
-Organizovan je bus i za ova mjesta.
-Procjenjuje se oko 30 volontera.
Mjesto gdje ce doci atobus po učesnike: Autobuska stajališta Janjici i Poljice

8. LAŠVANSKI SLIV 2 – ALBIN BEGANOVIC
/Klopce-Perin Han-Gorica-Dolaca-Putovici-Tisina/
-Bus organizovan za ova mjesta.
Mjesta koja ce se cistiti:
-Ulaz u Goricu
-Jedna divlja deponija.
*JOŠ CEKAMO POTPUNE INFO

9. KOČEVSKI SLIV ( EDIN BURO I AJDIN BABIĆ )- KORDINATORI CE DOREDITI PLAN
Edin Buro- ciscenje saobracajnice od Brode do Lokvina.
Deponovanje otpada stanica Lokvine.
Faruk Spahic- ciscenje saobracajnice i dio koceve po mogucnosti, deponovanje otpada na prvom vecem prosirenju.
Ajdin Babic- ciscenje saobracajnice i Milkin Most
Deponovanje otpada: proširenje, mjesto gdje je svaki put do sada deponovano.
Autobus ide od stanice do stanice, VRSELJE, STRANJANI, LOKVINE, GRM....

AKTIVNOSTI PARTNERSKIH UDRUŽENJA:
1. FOKUS – ADA I DIO KAMBEROVIĆA POLJA , SMETOVI
2. EKO FORUM- KAMBEROVIĆA POLJE I PARK KOD MUZIČKE ŠKOLE
3. SRK TVRĐAVA- IZLETIŠTE BISTRIČAK
4. Sindibad Obdanište( eko sekcija)- dio prema Sebuju i Smetovi ( mala eko raja)
5. NEFORMALNA GRUPA- EXTRA EKIPA : OBALA RIJEKE BOSNE , DIO KOČEVE KOJA SE ULIJEVA U BOSNU KOD PIJACE.
6. SELIMINA RAJA- AKCIJA CIŠĆENJA BABINE RIJEKE
7. SHEDOWS SHERA – KAMBEROVIĆA POLJE
8. UPOSLENICI JP ZA ODRZAVANJE SPORTSKIH OBEJKATA ZENICA, dio Kamberovića u petak
9. IZVIĐAČI NEMILA- NEMILSKO NASELJE I NEMISLKU RIJEKU
10. EKO TVRTKOVAC – POSTOJINA
11. UGSR BISTRO – PUTOVIČKO POLJE, I RIBARSKU STAZU
12. PD BISTRICA – BISTRICU
13. EKO FOND ORAHOVICA- ORAHOVIC I DIO BISTRIČAKA
14. PD ŽELJEZARA ZENICA- SMETOVI

5. MJESTA ODLAGANJA SKUPLJENOG ODPADA ( sa kojih će Alba vršiti odvoz na regionalnu Deponiju)
U gradskoj zoni, aktivisti će odlagati otpad uz obliznje kontejnere, koji su u gradaskoj zoni raspoređeni. Najviše će smeća biti oko Bilimšća, Blatuše,Babine Rijeke.
Dok po regijama smeće će se odlagati na sljedećim lokacijama:
1. Orahovica- na Platou ispred MZ , MZ Bistrica ( mjesto gdje se inace skuplja otpad), Topčić polje – Starinska RIJEKA, U Topčić polju kod doma MZ, te kod Nemilskog naselja ( kontakt osoba za Nemislku regiju Kasim Valentić broj tel: 062 291 800)
2. Bistričak – ispod stolova za stoni tenis, put / kontakt ispred SRK TVRDZAVA Adnan Smajić br. tel: 061 793 833) ,
3. Grad Sjever ( Banlozi kod žljezničkog zelenog mosta, Tetovo proširenje ispod OŠ Hasan Kikić u Tetovu, Brist iznad pekare Pariz 100 metara, preko puta Petrol pumpe, D. Vraca kod drvenog mosta , Pehare i Rićice ( proširenje iznad dzamije ) , D. i G. Gracanica / proširenje kod Podrčne škole u Gracanici ) kontakt Ramiza Brackan 061 055 069
4. Babinski sliv / u Seocima stanica kod dzamije, Mjesni dom – raskrsnica Seoci/ Arnauti, Babino škola, Kula, kamenolom, Postojina, - kontakt telefon Sabina Buro 060 33 35 121
5. Lasvanski sliv / Proširenje put Zenica – Poljice na kilometar i po od kruznog toka, uz cestu/, preko puta autobuske stanice u Janjicima, i mjesto bivše deponije zemljeni nasip, blizu Lašvanske petlje , te Gorica
6. Grad 1, 2,3 smeće će se odlagati uz obliznje kontejnere, u kontejnere, ako ne bude mjesta pored kontejnera, svo smeće će biti u vrećama.
7. Kočevski sliv – Proširenja uz put / Grm, Visokovci, Lokvine), Stranjani ( Malkin most), Pojske ( kod škole, Han)

6. PREVOZ UČESNIKA AKCIJE i kontakti osoba raspoređenih po regijama:
PREVOZ UČESNIKA AKCIJE i kontakti osoba raspoređenih po regijama:
Autobusi bi trebali biti obezbjeđeni u periodu od 12:15 – do 19:15h, i to po sljedećim regijama i dovezeni na Smetove, parking ispred restorana Salčinović
Planirani polazak autobusa za regije / Babino, Pojske, Janjići/ , 12:15h po regijama kako slijedi :
1. Autobus 1 : Babino- kreće autobus iz Seoca sa autobuske stanice, kupi duz Babine rijeke, okupljnje kod skole u Babinu – kontakt Sabina Buro - 060 33 35 121
2. Autobus 2: Iz Pojska kod škole, prema Stranjanima, autobuska stanica Lokvine , Grm-kontakt Edin Buro bro.tel: 062 772 458
3. Autobus 3 : Kreće iz MZ Janjići ispred škole u Janjićima, staje kod džamije u Poljicama, Gorica i ide za Smetove , kontakt Aldin Tokalija : 061 455 284

Polazak u 13:00h za sljedeće regije ( GRAD i Grad Sjever) :
1. Autobus 1 : Blatuša kod škole ( grad 1 i 2) – kontakt Senad Ganić – 062 864 795
2. Autobus 2 : Bilimišće kod škole (grad 3) – kontakt Kobilica Belmin – 064 412 26 62
3. Autobus 3 : Kreće sa autobuske stanice iz Banloza kod zelenog željezničkog mosta, ekipu kupi kod trafostanice, kampa, tetova, podbriježja, brista. – kontakt Ramiza Brackan- 061 055 069

Povratak autobusa sa Smetova je u 18:30h, sa platoa ispred restoran Salčinović, za sljedeće regije:
1. Autobus 1 : Blatuša kod škole ( grad 1 i 2) – kontakt Senad Ganić – 062 864 795
2. Autobus 2 : Bilimišće kod škole (grad 3) – kontakt Kobilica Belmin – 064 412 26 62
3. Autobus 3 : Stanica Banlozi kod zelenog željezničkog mosta, – kontakt Ramiza Brackan- 061 055 069
Povratak autobusa sa Smetova u 19:15h za sljedeće regije:
1. Autobus 1 : Babino- do Seoca , duz Babine rijeke,
kontakt Sabina Buro - 060 33 35 121
2. Autobus 2: GRM, LOKVINE, STRANJANI, POJSKE - kontakt Edin Buro bro.tel: 062 772 458
3. Autobus 3 : Poljice, Janjići, Drivuša, Gorica- , kontakt Aldin Tokalija : 061 455 284
Molimo učesnike koji budu sa svojim autima taj dan, da prate raspred autobusa, ili da se sami izorganizuju. Autobusi su dodatna aktivnost i namijenjeni su onima koji nemaju prevoz za Smetove. Okupljanje na Smetovima je na velikom parkingu iznad terena i igrališta, u blizini restorana.

7. AKCIJA ČIŠĆENJA SMETOVA
Svi aktivisti kada dođu sa autobusima na veliki parking ispred restorana, kao i aktivisti koji dođu sa autima.
Od 13: 30 do 14:45 akcija čišćenja Smetova, kako ko bude dolazio
- Partnerska udruzenja čiste oko spomenika i gore se prebacuju autima,
- A po regijama mapirat ce mjesta unaprijed, i svaka regija ce dobiti dvoj dio Smetova.
( GRAD 1, 2 I 3 duz puta od restorana , rampe pa sve do kućica prijašnjih.
- Grad Sjever- regiju prema radijskom domu
- KOCEVSKI I BABBINSKI SLIV – OD FARME SMET DO RESTORANA , I PREMA DOMU
- NEMISLKI I LAŠVANSKI SA PARTNERIMA OKO SPOMENIKA
8. 15:00 – 18:00h PROGRAM OBRAČANJA ISPRED PD ŽELJEZARA ZENICA NA PALTOU, OSVJEŽENJE, KAFA, RUČAK i druzenje.
- Safet Kubat
- prof. Samir Lemeš
- Maida Bilal / dobitnica zelenog nobela/
- Aldin Vrškić / predstavnik i dijaspore/
- predsavnik Zenica Meet-up sastanak

9. SPORTSKE MANIFESTACIJE : 15:30 -18:30
- Turnir u malom nogometu ( teren na Smetovima)
- Turnir u odbojci teren na smetovima za žene
- takmičenje najmladzih učesnika – eko akcija
- druge aktivnosti....

10. Povratak sa Smetova u 18:30h regije Grad i Grad Sjever
U 19:15h regije Babinski sliv, Kočevski sliv i Lašvanski sliv


:bih:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53407 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#53408 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

zona072 wrote: 18/08/2021 09:55
Casual's wrote: 17/08/2021 23:37 Zbog cega se GU mora izmjestiti? Koji je problem sa trenutnom zgradom?
Zbog gužve, zbog Mup-a, zbog dotrajalosti, možda i zbog estetike realno je ružna zgrada uprave koja predstavlja grad. Mislim da sala gradskog vijeća također prokišanjava, šalter sala je mala što za građane, što za radnike unutra...
Generalno Zenici fali infrastrukture, trgovi, parkinzi, rasvjeta, saobraćajnice, česme, fontane, javni wc svašta nešto...
:shock: :-)

Pa de prestanite pisati stvari samo da biste nešto napisali majka mu stara…
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#53409 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Casual's wrote: 17/08/2021 23:37 Zbog cega se GU mora izmjestiti? Koji je problem sa trenutnom zgradom?
Ne treba, ali mora. Fujdo opere milione preko firme za farbanje cesta, nova zgrada bi bila kao kec na deset. Naravno da bi odmah bila plasirana priča kako je ostavio u amanet Zenici bla bla. A radove bi izvodili Begići, Derviši, Špic betoni i sl.

Zenici fali svega, ali prvenstveno perspektivnih kompanija. Fontane, česme i ostala infrastruktura ih neće ni dovesti ni privući. Ako je iko ikada sa ovog foruma pokušao otvoriti firmu ili biznis, regularno i legalno, zna o čemu pričam… Prvi korak jeste da prestanu ljudi misliti da je Eugen Vakufski sposoban i za šta drugo osim uništavati zarad ličnog interesa. Bez tog koraka, možemo palamuditi još 10 godina, ništa se neće promijeniti… Pa NAS konobara više u Zenici nema niti NAS možeš naći, a mi bismo inženjere, doktore, ekonomske stručnjake,…
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53410 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Pa 90 % ljudi ovdje zna ko je Eugen Vakufski osim ova 3-4 njegova bota od koji mozda jedan zivi u Zenici.

Za 15-20 godina ce se dan kada je on pobjedio označavati kao najteži dan u historiji Zenice.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#53411 Re: Zeničani

Post by belfy »

od strane SDA uvlakaca i sendvicara zasigurno hoce. hebote, pa sama SDA se hvalila na plakatima koliko je najtezih godina sa njima provedeno... :-)
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53412 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53413 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Tako su i kraj Babine rijeke postavljeni plakati "Nije tvoje smeće, ali jeste tvoje grad", a duž kompletne desne obale rijeke ima 0 (slovima: nula) kanti za smeće.

Preko one kvaziplatforme Centar72 napišem im da se ne brukaju plakatima, ako se smeće već nema gdje baciti. Odgovorili mi: u proceduri.

Od tada je prošla godina i po, još je u proceduri i još nema nijedne kante za smeće. :lol:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53414 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

ExNihilo wrote: 19/08/2021 01:45 Tako su i kraj Babine rijeke postavljeni plakati "Nije tvoje smeće, ali jeste tvoje grad", a duž kompletne desne obale rijeke ima 0 (slovima: nula) kanti za smeće.

Preko one kvaziplatforme Centar72 napišem im da se ne brukaju plakatima, ako se smeće već nema gdje baciti. Odgovorili mi: u proceduri.

Od tada je prošla godina i po, još je u proceduri i još nema nijedne kante za smeće. :lol:
Upravu si, ali ima dosta toga i do nas. Zar je toliko teško pokupit smeće u one vreće i ponijet ga sa sobom i baciti.

Izletnici kaže, ma kakvi izletnici govna obična. Kad god sam išao negdje ponesem sa sobom dvije vreće za smeće: jedna da počistim ono koje zateknem, druga da počistim svoje.

Plus, nema više kontejnera. Neki dan u svom naselju na jednom mjestu gdje volim sjest sa drugovima i popit sok/pivu sakupim 2 vreće smeća, bacim jedan otkos, pometem... I na kraju nema kontejnera da sve to bacim.

A svaka treća kuća i ne želi one kante nego su počeli pravit divlje deponije.

Mislim da je bila velika greška odvući sve kontejnere.
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#53415 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Al zato gore na onoj besmislenoj stazi kod bazena ima 10 kanti, pored svake klupe po jedna
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53416 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Pa koliko retardiran moras biti da smece fiknes u prirodu ako nema kante u blizini :-)

Ali ako je za neku utjehu (a ne bi trebalo!) nije to samo kod nas tako.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53417 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Pisao sam prije 10 tak dana u vezi grobara Zenice iz Vakufa. Za 5 godina mnogi kontejneri su zapaljeni, mnogi su slomljeni, pokvareni, ulicnih korpi je pola unisteno i ukradeno, pazi sad 5 godina bez ijedne nove korpe/ novih kontejnera. Znaci sad ih je manje u gradu barem za 50 velikih i 200 malih korpi u odnosu na 2015 godinu.. minimalno. I to zaboli kurac ikoga. Otidji prijavi u gradsku upravu smijati ce ti se. Prijavi na centar 72 biti ces u obradi godinama jer to vise ne radi..Totalni debakl grada i sluzbi.

500 korpi malih i 200 kontejnera hitno nabaviti i obnoviti grad.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#53418 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Naravno da ne bi trebalo bacati, ali bacaju. Ne bi trebalo unistavati, ali unistavaju. Ja uporno govorim da vlast mora pronaci neko rjesenje, ocito je da se ljudi nece sami emancipirati.

Prvo rjesenje je nabaviti dovoljan broj kanti i kontejnera za odlaganje smeca. Drugo je osigurati pravovremen odvoz smeca iz istih. Trece je rigorozno kaznjavati.

Ako se moze poslati kazna licima sto su zalijepili 1 (slovima: JEDAN) plakat na pogresnom mjestu, moze se vala i rijesiti pitanje smeca. Gdje ima volje, ima i nacina, ocigledno je da nema volje.
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#53419 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Kod mene u mahali postavili 3 kontejnera...
Neki 'jaci' lola odmah zvao, intervenisao, galamio po gradskoj upravi, jer mu kao smrdi i naravno sve odmah sklonjeno. Na dr mjestu nisu postavljeni.

Nakaradan narod u pickumaterinu.

Ima istine u pisanju da se godinama smanjuje broj kanti i kontejnera u gradu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53420 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

_BataZiv_0809 wrote: 19/08/2021 09:00 Pa koliko retardiran moras biti da smece fiknes u prirodu ako nema kante u blizini :-)

Ali ako je za neku utjehu (a ne bi trebalo!) nije to samo kod nas tako.
Uhljup ce baciti smece u prirodu taman instalirali milijardu kanti. Samo drakonske kazne pomazu.

Tacno bih uzimao otiske i DNK sa ambalaža i naplaćivao ogromne kazne.
zona072
Posts: 153
Joined: 01/12/2018 01:21

#53421 Re: Zeničani

Post by zona072 »

Zaitsev wrote: 18/08/2021 19:29
zona072 wrote: 18/08/2021 09:55

Zbog gužve, zbog Mup-a, zbog dotrajalosti, možda i zbog estetike realno je ružna zgrada uprave koja predstavlja grad. Mislim da sala gradskog vijeća također prokišanjava, šalter sala je mala što za građane, što za radnike unutra...
Generalno Zenici fali infrastrukture, trgovi, parkinzi, rasvjeta, saobraćajnice, česme, fontane, javni wc svašta nešto...
:shock: :-)

Pa de prestanite pisati stvari samo da biste nešto napisali majka mu stara…
okej
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53422 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

skoronikako wrote: 19/08/2021 11:50 Naravno da ne bi trebalo bacati, ali bacaju. Ne bi trebalo unistavati, ali unistavaju. Ja uporno govorim da vlast mora pronaci neko rjesenje, ocito je da se ljudi nece sami emancipirati.

Prvo rjesenje je nabaviti dovoljan broj kanti i kontejnera za odlaganje smeca. Drugo je osigurati pravovremen odvoz smeca iz istih. Trece je rigorozno kaznjavati.

Ako se moze poslati kazna licima sto su zalijepili 1 (slovima: JEDAN) plakat na pogresnom mjestu, moze se vala i rijesiti pitanje smeca. Gdje ima volje, ima i nacina, ocigledno je da nema volje.
Ma dijaspora ba za sve kriva :)

Salu na stranu.

Eh..vidis krOlja zuljaju ti sto su zalijepili jedan plakat dok ga boli taki za cistocom grada. Da njega sta zazulja, to bi se ekspresno rijeslo. Posto je to isti mentalitet i onih koji bacaju i onih koje bi to trebalo da interesuje tesko da se sta tu moze uraditi do pratiti i pomagati akcije Don Kihota poput ovog Kubata.

Prestao sam ici na Smetove zbog stanja u kome se nalaze kad sam shvatio da provodim vise vremena cisteci za stokom nego uzivajuci sa porodicom.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#53423 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

zona072 wrote: 19/08/2021 15:51
Zaitsev wrote: 18/08/2021 19:29

:shock: :-)

Pa de prestanite pisati stvari samo da biste nešto napisali majka mu stara…
okej
Pa nije okej. Kako će prokišnjavati nešto što je na prizemlju, tj. suterenu?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53424 Re: Zeničani

Post by Casual's »

User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53425 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Problem koji u sustini nije problem, vec se od situacije pravi problem kako bi se oprala lova. Nadam se iskreno da ce ovo povlacenje po javnosti dovesti do toga da se rijesi to u ovih mjesec dva, jer ce biti ebada bez grijanja.

Tako zarko zelim da ovaj Taliban iz Vakufa ima bar jedan obecani projekt zavrsen u pet godina ali se tip bori svim silama da bas nista ne privede kraju.
Post Reply