Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#53376 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Sanjarko wrote: 15/08/2021 19:08 Ko je nadlezan za deratizaciju, pogotovo komaraca. Kod sestre ima komaraca pravo. Mene i staru izujedali na 10-tak mjesta. Velike kvrge nam poiskakale. Ali nebrinem se za nas, nego za sestricnu. Izujedase dijete skroz. Strah nas da neku bolest nedobije.
:zoka: :roll: :shock:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53377 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Zaitsev wrote: 15/08/2021 20:14
Sanjarko wrote: 15/08/2021 19:08 Ko je nadlezan za deratizaciju, pogotovo komaraca. Kod sestre ima komaraca pravo. Mene i staru izujedali na 10-tak mjesta. Velike kvrge nam poiskakale. Ali nebrinem se za nas, nego za sestricnu. Izujedase dijete skroz. Strah nas da neku bolest nedobije.
:zoka: :roll: :shock:
:? Fino pitam. Hajd trazit cemo preko informacija.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#53378 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Sanjarko wrote: 15/08/2021 20:39
Zaitsev wrote: 15/08/2021 20:14

:zoka: :roll: :shock:
:? Fino pitam. Hajd trazit cemo preko informacija.
Ma dobro brate, ali deratizacija je suzbijanje broja pacova, dezinsekcija je suzbijanje komaraca i ostalih insekata. Nadležan je koliko ja znam Institut za zdravlje i sigurnost hrane - 032 448 001.
Last edited by Zaitsev on 15/08/2021 20:48, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53379 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Zaitsev wrote: 15/08/2021 20:47
Sanjarko wrote: 15/08/2021 20:39

:? Fino pitam. Hajd trazit cemo preko informacija.
Ma dobro brate, ali deratizacija je suzbijanje broja pacova, dezinsekcija je suzbijanje komaraca. Nadležan je koliko ja znam Institut za zdravlje i sigurnost hrane - 032 448 001.
To je nama laicima tj., narodu isto. Hvala. :kakoste:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53380 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

tap3ah75 wrote: 15/08/2021 19:34
Sydnor wrote: 15/08/2021 14:48
Hoćeš ti sa mnom ako ne budem imao s kim? :mrgreen:
Jesi muškić ili curetak?
:lol:
Da sam curetak ne bih imao tih problema :mrgreen:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53381 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »



Fudo grobaru!
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#53382 Re: Zeničani

Post by notsure »

Volim Čelik ali još više volim svojih 5KM u džepu. Prokleta smo mi čaršija.

Image
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53383 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

-Chesterfield- wrote: 15/08/2021 19:04
kuglanje_ze wrote: 15/08/2021 18:33
Ma nidže veze druže.
Iznad Raiffeisen banke na Carini.
Image
:thumbup:
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#53384 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

notsure wrote: 16/08/2021 06:28 Volim Čelik ali još više volim svojih 5KM u džepu. Prokleta smo mi čaršija.

https://scontent.fsjj1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=611E4B3D
Ne mora znaciti da ljudi nisu uzeli ulaznice. Bilo ih je i sa orginal Celikovim dresovima (ovim iz Fan shopa).
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53385 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kakanjac drago mi je da su ti se svidjele najbolje sudzukice na svijetu..i sinu takodjer..

Iduci put probaj pileci filet sa rostilja, luk, biber, nasitmaj sebi...vjeruj ko i sudzukice bolje nisi nigjde probao.

A pitao si jos neka 2 mjesta gdje volim jesti, to je frateli i pizza 4 vrste sira kazes pojacaj paradajz malo..top topova..

Ovo cevapi nije zanimljivo to znas..da ne ponavljamo dosadili su mi Beslic i Sejo..slabo ih vise ikako i jedem

Trece mjesto Ada gore na Uscu teletina i krompicici ispod saca, svi se najedete ono seljacki bas ukusno :mrgreen: ali pazi pitas ono namazano majstore kad ti je to gotovo necu staro ne volim zilavo fola i on se onda potrudi i ne zavali te.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53386 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Pokušavali smo proteklih dana, a i danas, da stupimo u kontakt s Gradskom upravom i gradonačelnikom Fuadom Kasumovićem, ali do ovog trenutka nismo uspjeli dobiti termin za sastanak. Pokušavali smo da stupimo u kontakt i dogovorimo sporazum o otplati tog duga na rate – kaže Turalić.

Zatezne kamate
On napominje kako se pomenuti dug prema Gradu Zenica odnosi na „zatezne kamate za već isplaćenu glavnicu duga za komunalno-gradsko zemljište (KGZ)“, zbog čega su blokirani još od 23. jula.

– Mi smo „glavnicu“ platili, ali nemamo novca za isplatu kamata.

Gubar migrantski hoce i kamatu od rudara da naplati..
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#53387 Re: Zeničani

Post by doff »

Vala neka ima uzme, i elektroprivreda uredno uzima kamatu za svako kašnjenje uplate računa. Imaju oni para, samo ne raspoređuju ravnomjerno.

Što nisu redovno izmirivali obaveze? Zbog finansiranja uhljeba? I kamatu uzeti!
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53388 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Poštovani,

u skladu s postavljenim pitanjem dajemo sljedeći odgovor:

Gradsko vijeće donijelo je Odluku broj: 01-45-25964/20 od 28.12.2020. godine o načinu i uslovima prodaje građevinskog zemljišta putem licitacije, da se pod uslovima i na način regulisan ovom Odlukom, sprovede Javni konkurs - licitacija - javna prodaja građevinskog zemljišta koje se nalazi na lokalitetu Trg rudara, a u svrhu izgradnje stambeno - poslovnog kompleksa u skladu sa Izmjenama regulacionog plana "Trg rudara".

Postupak provođenja javnog konkursa - licitacije, provodi Komisija za provođenje postupaka javnih konkursa - nadmetanja (licitacija) za raspolaganje neizgrađenim građevinskim zemljištem u vlasništvu Grada Zenica, imenovana od strane Gradskog vijeća Rješenjem, broj: 01-45-25938/20 od 28.12.2020. godine.

Na predmetni Javni konkurs pristigle su 3 prijave i to: "Most prijateljstva" d.o.o. Zenica, "Euro - mont" d.o.o. Zenica i "Belamionix" d.o.o. Brčko.

Nakon sprovedenog nadmetanja - licitacije, najpovoljniji ponuđač je "Euro - mont" d.o.o. Zenica.
Komisija je nakon obavljenog postupka - licitacije - nadmetanja sačinila Zapisnik i Izvještaj, te isti proslijedila Gradskom vijeću.
Gradsko vijeće Grada Zenica je razmatralo i usvojilo predmetni izvještaj na 12. sjednici održanoj 22.07.2021. godine.

Obzirom da se sjednice Gradskog vijeća prenose uživo putem Radio televizije Zenica, samim tim javnost je upoznata s ishodom postupka licitacije-nadmetanja za lokalitet Trg rudara.

S poštovanjem,
Komisija za provođenje postupaka javnih konkursa - nadmetanja (licitacija) za raspolaganje neizgrađenim građevinskim zemljištem u vlasništvu Grada Zenica


Znaci trg rudara kupila firma koja Dom Štampe drzi u rusevnom stanju vec 2 godine, optimisticno nema sta.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53389 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Zato se Derviš zakačio sa KF-om. :lol:

Majko draga šta li će biti sa tim trgom :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53390 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

https://zenicainfo.ba/2021/08/17/grad-z ... mu-zenica/

Pri tome je istakao da je Upravi Rudnika predložio prebijanje duga prodajom hotela Rudar koji bi renoviranjem bio sjedište Gradske uprave.


Zanimljivo....
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53391 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Zar nije realnije renovirati trenutnu zgradu koja ima potreban broj kancelarija?
Kojom logikom bi bolje bilo u tom hotelu nego u trenutnoj zgradi...
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#53392 Re: Zeničani

Post by phillie »

Casual's wrote: 17/08/2021 17:14 Zar nije realnije renovirati trenutnu zgradu koja ima potreban broj kancelarija?
Kojom logikom bi bolje bilo u tom hotelu nego u trenutnoj zgradi...
Vec imaju kreveti :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53393 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ma cisto sumnjam da ce ista biti od toga, iako ideja inicijalno nije losa. Em se nikad te pare nece izvuc od rudnika, em ako se vec mora izmjestati GU, bolje je da Trg BiH bude i dalje prostran, odnosno da se ne gradi nova zgrada GU.

Medjutim kod hotela Rudar su imovinskopravni odnosi jako zamrseni. Prica o pretvaranju u studentski dom je vec cijelu jednu deceniju stara a da se nista nije maklo sa mrtve tacke. A s obzirom na raniju namjenu i blizinu fakulteta, ta je ideja bolja, a i transformacija bi (u teoriji) trebala biti kudikamo laksa.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53394 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Zbog cega se GU mora izmjestiti? Koji je problem sa trenutnom zgradom?
zona072
Posts: 153
Joined: 01/12/2018 01:21

#53395 Re: Zeničani

Post by zona072 »

Casual's wrote: 17/08/2021 23:37 Zbog cega se GU mora izmjestiti? Koji je problem sa trenutnom zgradom?
Zbog gužve, zbog Mup-a, zbog dotrajalosti, možda i zbog estetike realno je ružna zgrada uprave koja predstavlja grad. Mislim da sala gradskog vijeća također prokišanjava, šalter sala je mala što za građane, što za radnike unutra...
Generalno Zenici fali infrastrukture, trgovi, parkinzi, rasvjeta, saobraćajnice, česme, fontane, javni wc svašta nešto...
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53396 Re: Zeničani

Post by Casual's »

zona072 wrote: 18/08/2021 09:55 Zbog gužve, zbog Mup-a, zbog dotrajalosti, možda i zbog estetike realno je ružna zgrada uprave koja predstavlja grad. Mislim da sala gradskog vijeća također prokišanjava, šalter sala je mala što za građane, što za radnike unutra...
Generalno Zenici fali infrastrukture, trgovi, parkinzi, rasvjeta, saobraćajnice, česme, fontane, javni wc svašta nešto...
Sve jasno, trebalo je tu zgradu davno riješiti. Nije mi jasno kako je kupovina hotela povoljnija i bolja opcija od sređivanja trenutne zgrade.

Hotel Rudar je u dosta gorem stanju nego što je zgrada GU., a prostorom su tu negdje.
zona072
Posts: 153
Joined: 01/12/2018 01:21

#53397 Re: Zeničani

Post by zona072 »

Casual's wrote: 18/08/2021 10:17
zona072 wrote: 18/08/2021 09:55 Zbog gužve, zbog Mup-a, zbog dotrajalosti, možda i zbog estetike realno je ružna zgrada uprave koja predstavlja grad. Mislim da sala gradskog vijeća također prokišanjava, šalter sala je mala što za građane, što za radnike unutra...
Generalno Zenici fali infrastrukture, trgovi, parkinzi, rasvjeta, saobraćajnice, česme, fontane, javni wc svašta nešto...
Sve jasno, trebalo je tu zgradu davno riješiti. Nije mi jasno kako je kupovina hotela povoljnija i bolja opcija od sređivanja trenutne zgrade.

Hotel Rudar je u dosta gorem stanju nego što je zgrada GU., a prostorom su tu negdje.
Ne znam, nemam ti baš neki odgovor. Možda ova dosadašnja novogradnja nije dobro prošla kod građana, pa gradnja nove zgrade u školskoj možda ne bi bio dobar politički potez, možda zbog Trga rudara, ne mora sve bit neka prevara :-D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53398 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image

Image

Zgrada opcine Stari grad, prije i poslije rekonstrukcije. Estetski, ne tako dobar primjer, ali finansijski i funkcionalno jest.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53399 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Šta je ovo?

Iz keca u dvicu?

Američka ambasada, OHR, OSCE i Erik Larson guraju Nermina Šehovića da bude novi komesar MUP ZDK.

Jao, ako se ovo fakat dogodi, volio bih vidjeti Ramin izraz lica. Otjero Šuta u penziju da bi dobio 10 puta profesionalnijeg i zaebanijeg komesara :lol:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53400 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Haman da ima i veci cin od onog raminog kandidata. :lol:
Post Reply