Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
- Sanjarko
- Posts: 28417
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#53377 Re: Zeničani
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
#53378 Re: Zeničani
Ma dobro brate, ali deratizacija je suzbijanje broja pacova, dezinsekcija je suzbijanje komaraca i ostalih insekata. Nadležan je koliko ja znam Institut za zdravlje i sigurnost hrane - 032 448 001.
Last edited by Zaitsev on 15/08/2021 20:48, edited 1 time in total.
- Sanjarko
- Posts: 28417
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#53379 Re: Zeničani
To je nama laicima tj., narodu isto. Hvala.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#53381 Re: Zeničani
Fudo grobaru!
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#53382 Re: Zeničani
Volim Čelik ali još više volim svojih 5KM u džepu. Prokleta smo mi čaršija.


-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#53383 Re: Zeničani
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#53384 Re: Zeničani
Ne mora znaciti da ljudi nisu uzeli ulaznice. Bilo ih je i sa orginal Celikovim dresovima (ovim iz Fan shopa).notsure wrote: ↑16/08/2021 06:28 Volim Čelik ali još više volim svojih 5KM u džepu. Prokleta smo mi čaršija.
https://scontent.fsjj1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=611E4B3D
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#53385 Re: Zeničani
Kakanjac drago mi je da su ti se svidjele najbolje sudzukice na svijetu..i sinu takodjer..
Iduci put probaj pileci filet sa rostilja, luk, biber, nasitmaj sebi...vjeruj ko i sudzukice bolje nisi nigjde probao.
A pitao si jos neka 2 mjesta gdje volim jesti, to je frateli i pizza 4 vrste sira kazes pojacaj paradajz malo..top topova..
Ovo cevapi nije zanimljivo to znas..da ne ponavljamo dosadili su mi Beslic i Sejo..slabo ih vise ikako i jedem
Trece mjesto Ada gore na Uscu teletina i krompicici ispod saca, svi se najedete ono seljacki bas ukusno
ali pazi pitas ono namazano majstore kad ti je to gotovo necu staro ne volim zilavo fola i on se onda potrudi i ne zavali te.
Iduci put probaj pileci filet sa rostilja, luk, biber, nasitmaj sebi...vjeruj ko i sudzukice bolje nisi nigjde probao.
A pitao si jos neka 2 mjesta gdje volim jesti, to je frateli i pizza 4 vrste sira kazes pojacaj paradajz malo..top topova..
Ovo cevapi nije zanimljivo to znas..da ne ponavljamo dosadili su mi Beslic i Sejo..slabo ih vise ikako i jedem
Trece mjesto Ada gore na Uscu teletina i krompicici ispod saca, svi se najedete ono seljacki bas ukusno
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#53386 Re: Zeničani
Pokušavali smo proteklih dana, a i danas, da stupimo u kontakt s Gradskom upravom i gradonačelnikom Fuadom Kasumovićem, ali do ovog trenutka nismo uspjeli dobiti termin za sastanak. Pokušavali smo da stupimo u kontakt i dogovorimo sporazum o otplati tog duga na rate – kaže Turalić.
Zatezne kamate
On napominje kako se pomenuti dug prema Gradu Zenica odnosi na „zatezne kamate za već isplaćenu glavnicu duga za komunalno-gradsko zemljište (KGZ)“, zbog čega su blokirani još od 23. jula.
– Mi smo „glavnicu“ platili, ali nemamo novca za isplatu kamata.
Gubar migrantski hoce i kamatu od rudara da naplati..
Zatezne kamate
On napominje kako se pomenuti dug prema Gradu Zenica odnosi na „zatezne kamate za već isplaćenu glavnicu duga za komunalno-gradsko zemljište (KGZ)“, zbog čega su blokirani još od 23. jula.
– Mi smo „glavnicu“ platili, ali nemamo novca za isplatu kamata.
Gubar migrantski hoce i kamatu od rudara da naplati..
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#53387 Re: Zeničani
Vala neka ima uzme, i elektroprivreda uredno uzima kamatu za svako kašnjenje uplate računa. Imaju oni para, samo ne raspoređuju ravnomjerno.
Što nisu redovno izmirivali obaveze? Zbog finansiranja uhljeba? I kamatu uzeti!
Što nisu redovno izmirivali obaveze? Zbog finansiranja uhljeba? I kamatu uzeti!
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#53388 Re: Zeničani
Poštovani,
u skladu s postavljenim pitanjem dajemo sljedeći odgovor:
Gradsko vijeće donijelo je Odluku broj: 01-45-25964/20 od 28.12.2020. godine o načinu i uslovima prodaje građevinskog zemljišta putem licitacije, da se pod uslovima i na način regulisan ovom Odlukom, sprovede Javni konkurs - licitacija - javna prodaja građevinskog zemljišta koje se nalazi na lokalitetu Trg rudara, a u svrhu izgradnje stambeno - poslovnog kompleksa u skladu sa Izmjenama regulacionog plana "Trg rudara".
Postupak provođenja javnog konkursa - licitacije, provodi Komisija za provođenje postupaka javnih konkursa - nadmetanja (licitacija) za raspolaganje neizgrađenim građevinskim zemljištem u vlasništvu Grada Zenica, imenovana od strane Gradskog vijeća Rješenjem, broj: 01-45-25938/20 od 28.12.2020. godine.
Na predmetni Javni konkurs pristigle su 3 prijave i to: "Most prijateljstva" d.o.o. Zenica, "Euro - mont" d.o.o. Zenica i "Belamionix" d.o.o. Brčko.
Nakon sprovedenog nadmetanja - licitacije, najpovoljniji ponuđač je "Euro - mont" d.o.o. Zenica.
Komisija je nakon obavljenog postupka - licitacije - nadmetanja sačinila Zapisnik i Izvještaj, te isti proslijedila Gradskom vijeću.
Gradsko vijeće Grada Zenica je razmatralo i usvojilo predmetni izvještaj na 12. sjednici održanoj 22.07.2021. godine.
Obzirom da se sjednice Gradskog vijeća prenose uživo putem Radio televizije Zenica, samim tim javnost je upoznata s ishodom postupka licitacije-nadmetanja za lokalitet Trg rudara.
S poštovanjem,
Komisija za provođenje postupaka javnih konkursa - nadmetanja (licitacija) za raspolaganje neizgrađenim građevinskim zemljištem u vlasništvu Grada Zenica
Znaci trg rudara kupila firma koja Dom Štampe drzi u rusevnom stanju vec 2 godine, optimisticno nema sta.
u skladu s postavljenim pitanjem dajemo sljedeći odgovor:
Gradsko vijeće donijelo je Odluku broj: 01-45-25964/20 od 28.12.2020. godine o načinu i uslovima prodaje građevinskog zemljišta putem licitacije, da se pod uslovima i na način regulisan ovom Odlukom, sprovede Javni konkurs - licitacija - javna prodaja građevinskog zemljišta koje se nalazi na lokalitetu Trg rudara, a u svrhu izgradnje stambeno - poslovnog kompleksa u skladu sa Izmjenama regulacionog plana "Trg rudara".
Postupak provođenja javnog konkursa - licitacije, provodi Komisija za provođenje postupaka javnih konkursa - nadmetanja (licitacija) za raspolaganje neizgrađenim građevinskim zemljištem u vlasništvu Grada Zenica, imenovana od strane Gradskog vijeća Rješenjem, broj: 01-45-25938/20 od 28.12.2020. godine.
Na predmetni Javni konkurs pristigle su 3 prijave i to: "Most prijateljstva" d.o.o. Zenica, "Euro - mont" d.o.o. Zenica i "Belamionix" d.o.o. Brčko.
Nakon sprovedenog nadmetanja - licitacije, najpovoljniji ponuđač je "Euro - mont" d.o.o. Zenica.
Komisija je nakon obavljenog postupka - licitacije - nadmetanja sačinila Zapisnik i Izvještaj, te isti proslijedila Gradskom vijeću.
Gradsko vijeće Grada Zenica je razmatralo i usvojilo predmetni izvještaj na 12. sjednici održanoj 22.07.2021. godine.
Obzirom da se sjednice Gradskog vijeća prenose uživo putem Radio televizije Zenica, samim tim javnost je upoznata s ishodom postupka licitacije-nadmetanja za lokalitet Trg rudara.
S poštovanjem,
Komisija za provođenje postupaka javnih konkursa - nadmetanja (licitacija) za raspolaganje neizgrađenim građevinskim zemljištem u vlasništvu Grada Zenica
Znaci trg rudara kupila firma koja Dom Štampe drzi u rusevnom stanju vec 2 godine, optimisticno nema sta.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#53389 Re: Zeničani
Zato se Derviš zakačio sa KF-om.
Majko draga šta li će biti sa tim trgom
Majko draga šta li će biti sa tim trgom
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83421
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#53390 Re: Zeničani
https://zenicainfo.ba/2021/08/17/grad-z ... mu-zenica/
Pri tome je istakao da je Upravi Rudnika predložio prebijanje duga prodajom hotela Rudar koji bi renoviranjem bio sjedište Gradske uprave.
Zanimljivo....
Pri tome je istakao da je Upravi Rudnika predložio prebijanje duga prodajom hotela Rudar koji bi renoviranjem bio sjedište Gradske uprave.
Zanimljivo....
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#53391 Re: Zeničani
Zar nije realnije renovirati trenutnu zgradu koja ima potreban broj kancelarija?
Kojom logikom bi bolje bilo u tom hotelu nego u trenutnoj zgradi...
Kojom logikom bi bolje bilo u tom hotelu nego u trenutnoj zgradi...
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83421
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#53393 Re: Zeničani
Ma cisto sumnjam da ce ista biti od toga, iako ideja inicijalno nije losa. Em se nikad te pare nece izvuc od rudnika, em ako se vec mora izmjestati GU, bolje je da Trg BiH bude i dalje prostran, odnosno da se ne gradi nova zgrada GU.
Medjutim kod hotela Rudar su imovinskopravni odnosi jako zamrseni. Prica o pretvaranju u studentski dom je vec cijelu jednu deceniju stara a da se nista nije maklo sa mrtve tacke. A s obzirom na raniju namjenu i blizinu fakulteta, ta je ideja bolja, a i transformacija bi (u teoriji) trebala biti kudikamo laksa.
Medjutim kod hotela Rudar su imovinskopravni odnosi jako zamrseni. Prica o pretvaranju u studentski dom je vec cijelu jednu deceniju stara a da se nista nije maklo sa mrtve tacke. A s obzirom na raniju namjenu i blizinu fakulteta, ta je ideja bolja, a i transformacija bi (u teoriji) trebala biti kudikamo laksa.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#53394 Re: Zeničani
Zbog cega se GU mora izmjestiti? Koji je problem sa trenutnom zgradom?
-
zona072
- Posts: 153
- Joined: 01/12/2018 01:21
#53395 Re: Zeničani
Zbog gužve, zbog Mup-a, zbog dotrajalosti, možda i zbog estetike realno je ružna zgrada uprave koja predstavlja grad. Mislim da sala gradskog vijeća također prokišanjava, šalter sala je mala što za građane, što za radnike unutra...
Generalno Zenici fali infrastrukture, trgovi, parkinzi, rasvjeta, saobraćajnice, česme, fontane, javni wc svašta nešto...
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#53396 Re: Zeničani
Sve jasno, trebalo je tu zgradu davno riješiti. Nije mi jasno kako je kupovina hotela povoljnija i bolja opcija od sređivanja trenutne zgrade.zona072 wrote: ↑18/08/2021 09:55 Zbog gužve, zbog Mup-a, zbog dotrajalosti, možda i zbog estetike realno je ružna zgrada uprave koja predstavlja grad. Mislim da sala gradskog vijeća također prokišanjava, šalter sala je mala što za građane, što za radnike unutra...
Generalno Zenici fali infrastrukture, trgovi, parkinzi, rasvjeta, saobraćajnice, česme, fontane, javni wc svašta nešto...
Hotel Rudar je u dosta gorem stanju nego što je zgrada GU., a prostorom su tu negdje.
-
zona072
- Posts: 153
- Joined: 01/12/2018 01:21
#53397 Re: Zeničani
Ne znam, nemam ti baš neki odgovor. Možda ova dosadašnja novogradnja nije dobro prošla kod građana, pa gradnja nove zgrade u školskoj možda ne bi bio dobar politički potez, možda zbog Trga rudara, ne mora sve bit neka prevaraCasual's wrote: ↑18/08/2021 10:17Sve jasno, trebalo je tu zgradu davno riješiti. Nije mi jasno kako je kupovina hotela povoljnija i bolja opcija od sređivanja trenutne zgrade.zona072 wrote: ↑18/08/2021 09:55 Zbog gužve, zbog Mup-a, zbog dotrajalosti, možda i zbog estetike realno je ružna zgrada uprave koja predstavlja grad. Mislim da sala gradskog vijeća također prokišanjava, šalter sala je mala što za građane, što za radnike unutra...
Generalno Zenici fali infrastrukture, trgovi, parkinzi, rasvjeta, saobraćajnice, česme, fontane, javni wc svašta nešto...
Hotel Rudar je u dosta gorem stanju nego što je zgrada GU., a prostorom su tu negdje.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#53398 Re: Zeničani

Zgrada opcine Stari grad, prije i poslije rekonstrukcije. Estetski, ne tako dobar primjer, ali finansijski i funkcionalno jest.
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#53399 Re: Zeničani
Šta je ovo?
Iz keca u dvicu?
Američka ambasada, OHR, OSCE i Erik Larson guraju Nermina Šehovića da bude novi komesar MUP ZDK.
Jao, ako se ovo fakat dogodi, volio bih vidjeti Ramin izraz lica. Otjero Šuta u penziju da bi dobio 10 puta profesionalnijeg i zaebanijeg komesara
Iz keca u dvicu?
Američka ambasada, OHR, OSCE i Erik Larson guraju Nermina Šehovića da bude novi komesar MUP ZDK.
Jao, ako se ovo fakat dogodi, volio bih vidjeti Ramin izraz lica. Otjero Šuta u penziju da bi dobio 10 puta profesionalnijeg i zaebanijeg komesara
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#53400 Re: Zeničani
Haman da ima i veci cin od onog raminog kandidata. 
