SAZNAJEMO: Dokle su stigli pregovori Nama i Mirvića?
Kada je u julu objavljeno da vijetnamski investitor Nguyen Hoai Nam prestaje sa investiranjem u FK Sarajevo, mnoge opcije su se pojavile u i oko kluba sa Koševa. Jedna od najcrnjih je bila ona da klub ne bude prepušten sam sebi, a s obzirom na cjelokupnu situaciju to bi moglo značiti veliku krizu i pitanje opstanka samog kluba. Malezijac Tan Sri Vincent Tan, iako je izašao iz kluba prije par godina, odlučio je da pomogne da se ne desi najcrnji scenarij.
Pored Tana "u igru" za upravljanje klubom sa Koševa pojavio se i Ismir Mirvić, Bosanac sa američkim pasošem. Kako je navedeno Mirvić je već sarađivao sa Tanom u Americi, a svoju ozbiljnost je pokazao novčanim pozajmicama klubu, kako bi se mogle isplatiti zaostale plate i obaveze prema uposlenicima i fudbalerima. Barem dio zaostataka, koji su ostali kao dug iza Vijetnamca.
Upravo je Nam u svojim istupima govorio da ne želi stajati na putu oporavka kluba i da neće tražiti povrat novca, koji je investirao u prethodnom periodu (radi se o iznosu od nekoliko miliona eura). Prethodnih dana trajali su pregovori između Ismira Mirvića i klupskih čelnika sa jedne strane, i Nama sa druge strane, kako bi se došlo do kompromisa oko preuzimanja ulagačkih prava, čiji je vlasnik bio Vijetnamac. Radi se o udjelu od 60%, koliko mu je pripalo tokom kupoprodaje početkom 2019. godine. Napomene radi, Tan je zadržao za sebe 30%, dok ostalih 10% pripada ulagačima iz BiH.
Dogovor između Mirvića i Nama, kao ključ funkcionisanja kluba
S obzirom na to da se radi o specifičnim ugovorima, ali i činjenici da bez dogovora Nama i Mirvića se ne može krenuti sa bilo kakvim procesima unutar kluba, svi su sa nestrpljenjem čekali ishod njihovih pregovora, odnosno dogovora o prenosu vlasništva ulagačkih prava. Nakon dogovora o načinu primopredaje i potpisu ugovora, moguće je zakazati Skupštinu kluba, gdje bi sve to bilo verifikovano. Tek nakon toga klub bi mogao, sa novcem od novih investitora, prvenstveno odblokirati procese unutar samog kluba, izvršiti plaćanje obaveza te tako kompletirati tim koji u ovom momentu ima dosta prvotimaca bez prava nastupa. Mirko Oremuš, Vicko Ševelj, Darko Lazić, Krste Velkoski, trenutno nemaju pravo nastupa, jer nisu riješili pitanje radnih dozvola, a sa istim problemom se susreće i šef stručnog štaba Goran Sablić, koji vjerovatno u svojoj karijeri nije bio u situaciji poput ove.
Pregovori dvije strane su trajali dugo, ali konačni dogovor nije još postignut. Iako je Mirvić pristao da pokrije dug koji je napravio Nam (prema nezvaničnim informacijama radi se o skoro tri milona KM), a da zauzvrat Nam otpiše svoja uložena sredstva, stvari su se iskmplikovale. Nam je u posljednjim danima počeo "zatezati" tražeći dodatni novac, ne razmišljajući da upravo Mirvić pokriva njegov loš rad i neispunjavanje obaveza prema klubu. Iako se činilo da će primopredaja teći bez problema, obje strane su imale svoje uslove oko primopredaje ulagačkih prava. Ono šro je sada problem je podatak da trošenjem vremena postaje upitno da li će se i realizovati cjelokupan proces, s obzirom na to da, prema nekim informacijama, novi ulagač nije spreman ispuniti trenutne Namove zahtjeve, koji su se promijenili u odnosu na prvobitni dogovor.
Da li će novi investitor pristati na ono što dodatno zahtijeva Vijetnamac ostaje da se vidi, a u međuvremenu stoje svi procesi u klubu, koji su započeti, ali bez imenovanja novih vlasnika neće moći biti nastavljeni.
Sigurno je da će u narednim danima obje strane pokušati naći zadovoljavajuće rješenje, kako bi klub nastavio sa procesom stabilizacije, ali i prosperiteta.
Aktuelnosti: FK Sarajevo
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Logovan
- Posts: 102816
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3126 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
- Manual
- Posts: 2124
- Joined: 01/10/2018 18:07
#3127 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Tan se i ne spominje
-
Anquilla
- Posts: 2504
- Joined: 25/04/2016 19:31
#3128 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Pa zar nije bila priča da Mirvić uzima 30%, Tan 60%?
Sad obratno.
Tačno više ništa ovim ne vjerujem, ni uoravi ni novinarima, samo čekam zvanično (ako se ikako i dogodi to preuzimanje).
Sad obratno.
Tačno više ništa ovim ne vjerujem, ni uoravi ni novinarima, samo čekam zvanično (ako se ikako i dogodi to preuzimanje).
-
last mohicans
- Posts: 18250
- Joined: 09/08/2012 23:19
#3129 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Cijela priča itekako smrdi i informacije koju se se poturale sve vrijeme su sve, samo ne istina. Okey,ne trebaju nam nikakve bajke pričati za laku noc, ali nemoj mi muda pod bubrege i praviti nekoga budalom. Ekipa ne moze da se poslozi i kad ce ne zna se, zbog amatera u upravi. Stadion, poreska,trener, negistrovani igrači... Brdo pitanja i problema.
-
Anquilla
- Posts: 2504
- Joined: 25/04/2016 19:31
#3130 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Mi od početka sezone znamo samo za probleme. Odlazak Nama, nedolazak nikog dugog (kako stvari stoje), 5 neregistrovanih igrača + Fanimo za kojeg je pitanje dana, neregistrovan trener...
Navijači su u totalnom mraku, pojma nemamo jesmo li na početku ili kraju tunela, oslanjamo se na mahalske informacije, jer su to jedine koje imamo.
Evo i komšije su u problemima, ali tu bar neko da neki intervju, kaže nešto, kod nas baš Sjeverna Koreja.
Navijači su u totalnom mraku, pojma nemamo jesmo li na početku ili kraju tunela, oslanjamo se na mahalske informacije, jer su to jedine koje imamo.
Evo i komšije su u problemima, ali tu bar neko da neki intervju, kaže nešto, kod nas baš Sjeverna Koreja.
- Logovan
- Posts: 102816
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3131 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
S nama nikad nije dosadno!
Eki sad Kapić...
Eki sad Kapić...
U Bordo timu su u potrazi za kvalitetnim fudbalerima, koji bi mogli da budu pojačanja za tim sa Koševa.
Jedan od igrača koji bi mogli stići na Koševo je i Rifet Kapić. Veznjak je bez ugovora, nakon što mu je istekla ugovorna obaveza sa njemačkim Paderbornom.
Iako ima i neke ponude mimo Sarajeva, Kapić je želja stručnog štaba Sarajeva, jer smatraju da bi u ovom trenutku bio idealno pojačanje za njihov tim.
U slučaju dolaska na Koševo to bi mu bio treći mandat u Bordo timu. Prvo je kao omladinac stigao iz Krajine, gdje je kao član juniorskog tima otišao u Istru. Potom je stigao na Koševo u sezoni kada je Sarajevo osvojilo duplu krunu, te bi mu ovo bio treći put da oblači Bordo dres.
Pored Sarajeva i Istre, Kapić je nastupao za Goricu, Grasshoppers, Sheriff i Paderborn.
-
Sarajlijaaa
- Posts: 28
- Joined: 25/12/2019 17:47
#3132 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Sta kaze, scenario celika
Samo polako
Samo polako
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#3133 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Garantujem ti da je isprdak od novinara procitao post na nekom od foruma u kojem se priziva Kapic, i onda "napisao" tekst.Logovan wrote: ↑10/08/2021 22:43 S nama nikad nije dosadno!![]()
Eki sad Kapić...
U Bordo timu su u potrazi za kvalitetnim fudbalerima, koji bi mogli da budu pojačanja za tim sa Koševa.
Jedan od igrača koji bi mogli stići na Koševo je i Rifet Kapić. Veznjak je bez ugovora, nakon što mu je istekla ugovorna obaveza sa njemačkim Paderbornom.
Iako ima i neke ponude mimo Sarajeva, Kapić je želja stručnog štaba Sarajeva, jer smatraju da bi u ovom trenutku bio idealno pojačanje za njihov tim.
U slučaju dolaska na Koševo to bi mu bio treći mandat u Bordo timu. Prvo je kao omladinac stigao iz Krajine, gdje je kao član juniorskog tima otišao u Istru. Potom je stigao na Koševo u sezoni kada je Sarajevo osvojilo duplu krunu, te bi mu ovo bio treći put da oblači Bordo dres.
Pored Sarajeva i Istre, Kapić je nastupao za Goricu, Grasshoppers, Sheriff i Paderborn.
-
sencobih
- Posts: 7535
- Joined: 08/09/2010 08:33
#3134 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Povećaše Dupovcu kaznu na četiri utakmice, guti nas savez ne vadi
- Logovan
- Posts: 102816
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3135 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Umro Campo.
Neka mu je vjecni rahmet.
Neka mu je vjecni rahmet.
- Manual
- Posts: 2124
- Joined: 01/10/2018 18:07
-
hotaa
- Posts: 340
- Joined: 02/01/2013 18:32
#3137 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
A sta je Bgt sa ovim iz Borca sto je dobio direktan, zna li se za njega, da mu mozda nisu ukinuli suspenziju i pripazili ga da ne moze dobiti kartona naredne 4 utakmice.
Hebem li ti i sport i drzavu i sve, dokle ovo ide. Treba im otici pred savez sve im polupati majku im hebem klosarsku
-
Adobeg
- Posts: 1117
- Joined: 24/02/2020 18:20
-
Tromblon
- Posts: 2790
- Joined: 18/01/2015 19:37
#3139 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Neka ti je vječni rahmet Campo. Ekipa te čeka gore.
- sime_cipol
- Posts: 23413
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#3140 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Ovom prilikom da izrazim saucesce porodici, prijateljima i svim navijacima FK Sarajevo povodom smrti velikog navijaca
Campe. Nek ti je lahka zemlja bosanska.
Campe. Nek ti je lahka zemlja bosanska.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#3141 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Rahmet mu dusi.
- DoradO
- Posts: 4635
- Joined: 27/04/2008 00:39
- Location: facebook.com/dorado.images
-
last mohicans
- Posts: 18250
- Joined: 09/08/2012 23:19
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#3144 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
I Resić posuđen u Simm Bau.
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9157
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#3145 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Evo cak i GG.ba popisa Sabrinu, "upravu" i navodne investitore. Uz pomoc Vijetnamaca...
Odlazite klosari!
Odlazite klosari!
- Dinostula
- Posts: 3788
- Joined: 30/04/2009 19:10
- Location: Sarajevo
- Contact:
#3146 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Eto prodaju nas za 1 euro samo da se rijese belaja.
https://sportsport.ba/fudbal/potvrdeno- ... ova/405662
https://sportsport.ba/fudbal/potvrdeno- ... ova/405662
- Impressum
- Posts: 1256
- Joined: 30/08/2018 13:01
- Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo
#3147 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
marka klubDinostula wrote: ↑12/08/2021 12:24 Eto prodaju nas za 1 euro samo da se rijese belaja.![]()
https://sportsport.ba/fudbal/potvrdeno- ... ova/405662
marka stadion
sve za marku
Molim Vas, dajte nam tačne brojeve, koliko ste platili glasačka prava u FK Sarajevu?
"Tačan udio u glasačkim pravima je 65,47% i to smo platili 12 miliona eura."
za nas ovakve neko dao 12 miliona
Alan Ford nam nije ravan
Last edited by Impressum on 12/08/2021 12:29, edited 1 time in total.
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#3148 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
U zadnje vrijeme je baš puno navijača Sarajeva preselilo, rahmet im duši. Skoro svake sedmice vidim neku smrtovnicu. Ne znam da li je kod drugih ovakav slučaj ali nas ovo baš pokosi. Baš neki tamni period.
- Logovan
- Posts: 102816
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3149 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Eh hajde sad čekaj šta će biti, na šta će ovo izaći...

Moguće, ali eto vidjet ćemo. Resić posudba.Raigor Stonehoof wrote: ↑11/08/2021 00:53 Garantujem ti da je isprdak od novinara procitao post na nekom od foruma u kojem se priziva Kapic, i onda "napisao" tekst.
-
last mohicans
- Posts: 18250
- Joined: 09/08/2012 23:19
#3150 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo
Znači, uprava je vrlo dobro znala sta ce se desiti. Gomilali su dugovanja, nadali se tituli sa VM i koliko toliko krpljenju rupa. Umjesto toga,postali jos veca rupa nego smo bili. Nisu u stanju pronaci novog investitora, time ni platiti dug poreskoj, zato situacija jeste kakva jeste. GG jeste ovo sto mu skracenica veli, ali ovaj scenarij mi djeluje realan, ako je tačan. Kuja se krije i dalje šuti, baca prašinu u oči, jebe nas u zdrav mozak i perfidno laže i predstavlja se direktoricom kluba koji veci od nje i sviju nas. I jest joj svaka za šamara, ako ju je neko odalamio i neka je. Nisam pobornik nasilja i tribina vođenja kluba, ali ova guska zasluzuje sve najgore. Samo me interesuje kome su iz ove grupacije platili tih 12 miliona eura, Tanu?


