Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36301 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

RagibUzoriti wrote: 10/08/2021 14:10 Kod nekih 180 kod drugih 240.
Valjda zavisno od motora,podneblja,servisne mreze ,khurca palca...
Tako i za 1.5dci je za evropsko trziste interval zamjene bio 120k a za balkan 60k.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36302 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

konektovan wrote: 10/08/2021 14:28
EasyMan wrote: 10/08/2021 12:29 Kada se radi veliki servis na Peugeotu 1.6 HDI 84KW 2014. God? Trenutna kilometraza 140.000km.
Cini mi se da je kod Amara u Mazdi isti motor pa bi on mogao znati.
180 000 KM ili 10 godina...
Hvala, znaci prodace se prije zamjene :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36303 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

emotivac wrote: 10/08/2021 15:04
EasyMan wrote: 10/08/2021 11:30

Produzi magarac, nego sta je nego reklama. Poceli ste iskakati na forumu ko Glovo na yt 8)
Tebi je lakse izgleda ugurati metar u gu*icu nego centimetar u glavu :D :D

No hate care, ali fakat nije reklama ;)
Mani se ti tudjih guzica i izvuci glavu iz svoje 8-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36304 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

@STARx

jebenica cijene MANN-a kod ovog mobila,haman duplo jeftinije nego euromotorio,uz fiskalni 8-)

Image

postom imam jedno od rijetkih auta sa 2 filtera kabine,cijena je koja jeste :lol:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36305 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Evolution_IV wrote: 10/08/2021 16:29 @STARx

jebenica cijene MANN-a kod ovog mobila,haman duplo jeftinije nego euromotorio,uz fiskalni 8-)

Image

postom imam jedno od rijetkih auta sa 2 filtera kabine,cijena je koja jeste :lol:
1000% provjerena radnja, ne bih nikad preporucio nesto za sta ne mogu garantovati kvalitet.. kod njih kupujem stvari za mali servis, mobil ulje i mannove filtere.. cjenovno su jeftiniji od svih radnji, a na upit mozes dobiti i uvoznu deklaraciju, cmr, carinske papire..
el_bake007
Posts: 1094
Joined: 16/03/2017 15:26

#36306 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by el_bake007 »

konektovan wrote: 10/08/2021 08:59
el_bake007 wrote: 09/08/2021 21:16 Danas je bilo uzasno vruce i nakon voznje od nekih kilometar-dva uzbrdo je temperatura motora pocela da se penje, dosla do ovog nivoa ] ,klima je bila upaljena pa je bilo i vece opterecenje. Nisam strucan ali mislim da nebi mi smjela ovoliko prosetati iznad 90,jednom mi se je ovo desilo i ranije , cuje se ventilator kako se upali i vrti i onda pocne obarati ali isto kao da termostat kasno otvori :-) U normalnoj voznji po ravnom se ovo ne desava,ostaje manje vise zakovana na 85-90. G12+ je u autu, star godinu ipo, ne fali ga nimalo.
Koji je ovo bibi???
Corsa C
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36307 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

STARx wrote: 10/08/2021 16:38
Evolution_IV wrote: 10/08/2021 16:29 @STARx

jebenica cijene MANN-a kod ovog mobila,haman duplo jeftinije nego euromotorio,uz fiskalni 8-)

Image

postom imam jedno od rijetkih auta sa 2 filtera kabine,cijena je koja jeste :lol:
1000% provjerena radnja, ne bih nikad preporucio nesto za sta ne mogu garantovati kvalitet.. kod njih kupujem stvari za mali servis, mobil ulje i mannove filtere.. cjenovno su jeftiniji od svih radnji, a na upit mozes dobiti i uvoznu deklaraciju, cmr, carinske papire..
Privukoste mi paznju i odoh da pogledam na profil sta prodaju.
I svaki artikal - cijena po dogovoru.

Ja se najezim kad vidim takvu vrstu prodaje.

Pa stavi bolan ne bio cijenu, sto komplikujes...
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36308 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

RagibUzoriti wrote: 10/08/2021 19:26
STARx wrote: 10/08/2021 16:38

1000% provjerena radnja, ne bih nikad preporucio nesto za sta ne mogu garantovati kvalitet.. kod njih kupujem stvari za mali servis, mobil ulje i mannove filtere.. cjenovno su jeftiniji od svih radnji, a na upit mozes dobiti i uvoznu deklaraciju, cmr, carinske papire..
Privukoste mi paznju i odoh da pogledam na profil sta prodaju.
I svaki artikal - cijena po dogovoru.

Ja se najezim kad vidim takvu vrstu prodaje.

Pa stavi bolan ne bio cijenu, sto komplikujes...
Proljev je i meni ta stavka.. nisam nikad nista kacio na pik da prodajem, pa ne znam koja je procedura oglasavanja.. svejedno, ustedis svima na vremenu..
preludezalude
Posts: 7012
Joined: 07/03/2012 00:09

#36309 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Ja takve uopte ne kontaktiram. Smatram ih neozbiljnim kad nesto prodaje a ne kaze cijenu.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36310 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Evo MANN filteri iz Delta Dobrinja. Pitat ću i ReAl baš da vidim ima li razlike kakve.

Filter ulja 15,00KM
zraka 23,00KM
goriva 42,00KM
kabine 27,00KM sa ugljenom
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#36311 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

preludezalude wrote: 10/08/2021 20:21 Ja takve uopte ne kontaktiram. Smatram ih neozbiljnim kad nesto prodaje a ne kaze cijenu.
Ni ja. Iskljucim iz pretrazivanja artikle bez cijene.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#36312 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

drug_profi wrote: 10/08/2021 14:20 Da, ali na Astri nema intervala preko 120K
Na starijim je bilo i na 70K
150.000, ja na 151658 radio. Bez vodene, jbg. Astra J
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#36313 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

topcam wrote: 10/08/2021 21:25
drug_profi wrote: 10/08/2021 14:20 Da, ali na Astri nema intervala preko 120K
Na starijim je bilo i na 70K
150.000, ja na 151658 radio. Bez vodene, jbg. Astra J
Ne znam za J, kod mene je lančuga :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83497
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36314 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

black_adrian wrote: 10/08/2021 20:33 Evo MANN filteri iz Delta Dobrinja. Pitat ću i ReAl baš da vidim ima li razlike kakve.

Filter ulja 15,00KM
zraka 23,00KM
goriva 42,00KM
kabine 27,00KM sa ugljenom
Kameni ili lignit :cry:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36315 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

:lol: :lol: :lol: :lol:
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#36316 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

:lol:
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#36317 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

OraK
Aequus
Posts: 242
Joined: 04/05/2019 11:55

#36318 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Aequus »

Pozz raja,

Ako moze preporuka nekog makstora za reparaciju/presvlacenje rucice mjenjaca i volana? 😁
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36319 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

ja radio u visokom, za cirokija. Ks. Ostavio im volan, trajalo je par dana.. Ima i kosovac iz sarajeva, nisam radio s njim nista..
User avatar
astala_vistala
Posts: 1604
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#36320 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by astala_vistala »

Jel moguće da se Kompresor klime na T5 pokvari za manje od godinu dana ? a nov kupljen kod Kareta ?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36321 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Sto nije, imas garanciju
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36322 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Aequus wrote: 11/08/2021 18:12 Pozz raja,

Ako moze preporuka nekog makstora za reparaciju/presvlacenje rucice mjenjaca i volana? 😁
061/374296 Keno

Aerodromsko...
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36323 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Aequus wrote: 11/08/2021 18:12 Pozz raja,

Ako moze preporuka nekog makstora za reparaciju/presvlacenje rucice mjenjaca i volana? 😁
Esmer Visoko 👍
hiiamjasko
Posts: 41
Joined: 19/12/2017 18:31

#36324 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hiiamjasko »

Pozdrav ekipa,

pokvarila su mi se zadnja lijeva kociona klijesta u passata b6 1.9 tdi 2007 godina. ( Prekljucer mjenjao plocice, nakon voznje kod zadnjeg lijevog tocka se osjeti uzasan smrad i diskovi su vreli )

Malo sam gledao cijene po piku i pronasao sam nova klijesta sa motoricem za 260 KM. ( najskuplja na pik-u)

Moj mehanicar tvrdi da nova kociona klijesta kostaju 450 KM + ruke a polovna 150 KM + ruke.

Posto se ne razumijem puno u te stvari htio sam zamoliti da mi neko kaze da li su cijene mog mehanicara uredu ili me ipak zakida ?

Unaprijed se zahvaljujem
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#36325 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by studiorum_tuzlaensis »

De malo presaberi tok događaja.

Mijenjao si pločice prekjučer.
Sjeo si u auto i počelo je smrditi.
Majstor kaže da si naš'o prejeftina kliješta i da je zamjena 150 KM



Jedino što smrdi u toj priči je majstor.
Post Reply