Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#36176 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

Na ove felge trebaju ići po dva sigurnosna šarafa, toliko se bagre nakotilo po Sarajevu.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36177 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

drug_profi wrote: 06/08/2021 12:50
STARx wrote: 06/08/2021 12:46

Djes brate mili vozit a da lupa zivotom.. popustio je neko i meni sarafe na parkingu u visokom.'ne udara to malo. Stao odma, felga se nagela, vidis golim okom
Ma ok. Ne raspravljam se. Kontam ako je ostao jedan šaraf maksimalno stegnut, točak naslonjen na centralnu rupu knap, ne bi trebao osjetiti ništa dok ga veća bočna sila ne pomjeri.
Na 1 sarafu bi puco zivotom :D osjetio bi cim krenes da nesto nije dobro. Ovo je gonio neki habibi. Jebe se njemu. Dero bi ga i na disku da je mogo.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36178 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

Mora se cuti
Meni jednom na servisu nisu zategnuli sarafe na prednjoj lijevoj
Dedovic je u pitanju bio
I do malte vozio sve nesto lupka i skrenem na most slucajno ajd reko da vidim felgu da prodrmam kad ono luft
Dotegnem i sve super
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#36179 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Auto je bio uz mene na redovnom servisu u ponedjeljak, arap je vozio i dolazi tu, trazi da ga majstor pregleda. Spajan na dijagnostiku, pregledani diskovi, plocice, motor, ima auto more problema da mu je majstor rekao da se ne isplati to popravljati nego da ga proda. Sve je jasno u kakvom je stanju auto
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83452
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36180 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

JavierBosnia wrote: 06/08/2021 14:12 Auto je bio uz mene na redovnom servisu u ponedjeljak, arap je vozio i dolazi tu, trazi da ga majstor pregleda. Spajan na dijagnostiku, pregledani diskovi, plocice, motor, ima auto more problema da mu je majstor rekao da se ne isplati to popravljati nego da ga proda. Sve je jasno u kakvom je stanju auto
Cuj Arap?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#36181 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Bilo ih je 2-3 tako nesto arap, turcin, nabadaju naseg jezika pomalo
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36182 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

99% auta ove boje su leshine iz njemacke sa taksija. Gore se prodaje ispod svake cijene, bosnjo kupi konta zajebo cijeli svijet dobio auto tog godista 50% ispod cijene. Kae ima uvale 2 stoje, a zapravo ima 3 milje.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36183 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

mislim da se neko brzinski htio domoci GTI felgi....

moguce je da je felga zapekla pa se nije culo docim cim je preko grbe preso spao

blage nema veze auto s tim sto je iz uvoza sto je iz njemacke sto je taxi i sto je preslo milion km / auto nije stalo zbog funkcionalnog kvara / al nije zamjerit ljudima koji ne znaju :mrgreen:
Last edited by oruzana_pobuna on 06/08/2021 14:40, edited 1 time in total.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#36184 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

JavierBosnia wrote: 06/08/2021 14:29 Bilo ih je 2-3 tako nesto arap, turcin, nabadaju naseg jezika pomalo
Ma kupio neko da im renta lesinu i evo gledamo.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#36185 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

STARx wrote: 05/08/2021 20:39 2021. godina, vik koristi okasto vilaste kljuceve, bez racne. Nemaju aku alat, pneumatski, kompresor, racnu, nasadne kljuceve, ne znaju zavarivati. Bio sam maloprije gdje se vrse radovi. Kakva me muka uhvatila, gorcina, umalo se nisam onesvjestio. Debil macolom udara po matici, a ista se ne mice jer je na navoju.. Razumio bih da udara vijak, da probije na drugu stranu, al po matici koja je na vijku.. Pa ti ljudi nemaju veze s vezom, ponudio sam pomoc da bih dobio odgovor od nekog glaveshine da su kvalifikovan kadar, znaju sta rade, cemu nervoza. Kakva je ovo kasaba i selendra, prava septicka jama. Ne mogu da pisem na pdf sarajevo, gospon chmoljo mi dao ban na komplet pdf. :-)
Bas macolom? To je normalno, i po meni jako strucno. Kucne se matica cekicem da se oslobodi.Nekad trazi da se jace kucne.
M32 + , ispod je vec kaznjivo.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36186 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

topcam wrote: 06/08/2021 18:19
STARx wrote: 05/08/2021 20:39 2021. godina, vik koristi okasto vilaste kljuceve, bez racne. Nemaju aku alat, pneumatski, kompresor, racnu, nasadne kljuceve, ne znaju zavarivati. Bio sam maloprije gdje se vrse radovi. Kakva me muka uhvatila, gorcina, umalo se nisam onesvjestio. Debil macolom udara po matici, a ista se ne mice jer je na navoju.. Razumio bih da udara vijak, da probije na drugu stranu, al po matici koja je na vijku.. Pa ti ljudi nemaju veze s vezom, ponudio sam pomoc da bih dobio odgovor od nekog glaveshine da su kvalifikovan kadar, znaju sta rade, cemu nervoza. Kakva je ovo kasaba i selendra, prava septicka jama. Ne mogu da pisem na pdf sarajevo, gospon chmoljo mi dao ban na komplet pdf. :-)
Bas macolom? To je normalno, i po meni jako strucno. Kucne se matica cekicem da se oslobodi.Nekad trazi da se jace kucne.
M32 + , ispod je vec kaznjivo.
Zavrce je, ne odvrce. Fini navoj, nedopustivo je rokati macolom..
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#36187 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Ja sam znao i danas to radim, i kad stezem, kucnem maticu ako zasteka. Nije bas macolom, moze i kljucem.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#36188 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

https://automarjanovic.olx.ba/

Autodijelovi po najpovoljnijim cijenama ! Novi dijelovi, garancija, sve top ! U ovoj radnji kupujem već par godina dijelove bez greške sve, a kad god bih zatražio ponudu i od ostalih uvijek bi Marjanović bio najeftiniji, pitajte i uporedite ;)

Nije nikakva reklama nego preporuka :thumbup: :thumbup:

P.S Mislim da prodavnicu imaju samo u Doboju, ali šalju i poštom naravno.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36189 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Pregledo par dijelova za mercedes vozila, allah zna kakvi su ovo proizvodjaci. Nikad cuo.. Drzat se provjerenog.. Lemforder, meyle, textar, trw, blueprint, febi..
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36190 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Ne zasteka navoj, pogotovo ne nov, nikad. Fini navoji se koriste vecinom u auto industriji, biciklizam ima specijalne navoje, radne strojeve, dijelovi koji ce trpit vibracije itd.. Tipa m14xduzina navoja je oznaka za standardni m14 vijak x duzina, onda m14x1.5x duzina navoja je oznaka za fini navoj, m14x1.25 x duzina navoja fini navoj, m14x1x duzina navoja fini navoj. Onda ide oznaka za cvrstocu, zastitu, vrstu oblika, norma. Sto je manje rastojanje izmedju koraka navoja, sto teze se zavrce i sto jaci je hvat dva spoja. Prilikom zavrtanja super finog navoja stvara se velika toplota, nije on zasteko nego je tako namijenjen da se zavrce.. Korake navoja, urezivanje, narezivanje, sam doktoriro davnih dana.. Udaranjem prilikom zavrtanja tih navoja ne postize se nista, za odvrtanje zapeklih navoja u industriji/mehanici koriste se indukcijski grijaci ili izvor toplote pod kontrolisanim uvjetima..
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36191 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

STARx wrote: 07/08/2021 14:33 Pregledo par dijelova za mercedes vozila, allah zna kakvi su ovo proizvodjaci. Nikad cuo.. Drzat se provjerenog.. Lemforder, meyle, textar, trw, blueprint, febi..
Nemoj zajebavat, ovo je "dobronamjeran" savjet, nije reklama :-)

Ne znam zasto dopustaju ovakvo jeftino reklamiranje.
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#36192 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pajero »

milejovic1971 wrote: 05/08/2021 17:35
emotivac wrote: 05/08/2021 14:36

Odakle si ?
Mostar
Sa mjenjacem nikad ne znas. Trebas prvo provjeriti istoriju i da li je i kada i na koliko mjenjano ulje u mjenjacu. Ako hoces da bas budes siguran odes u Posusje kod Jerke i on ti napravi servis mjenjaca tj promjenji ulje...filter...ili sta vec ide.

Sto se tice servisa ni sam vise nisam siguran. Posebno za Mostar. Imas na FB grupu Ford Klub Bosna i Hercegovina pa mozes tamo pitati. Imas tamo momka koji se zove Almir Veledar. Mislim da mu otac drzi servis dizni na ulazu u Mostar preko puta INA pumpe. Mozes i njega pitati...Sretno.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36193 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Put prema Bjelasnici uz brdo,3-4 auta stala i vjerovali ili ne sve arapi ispred njih :-) ,kako ih neko uzima lopatom a daje im tabut na tockovima :run:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36194 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Evolution_IV wrote: 07/08/2021 18:13 Put prema Bjelasnici uz brdo,3-4 auta stala i vjerovali ili ne sve arapi ispred njih :-) ,kako ih neko uzima lopatom a daje im tabut na tockovima :run:
Je li moguće da su arapi onako polupani? Idem danas autoput Ze-Sa i tempomat na 130km/h. Preteče me arap sa nekom valjda rentanom Toyotom Rav4 i poče blago kočit ispred mene. Ja prikočim da odmakne, on me opet usporava. Ja ga podignem na 140 i obiđem ga, odmaknem od njega, vratim tempomat na 130km/h kad idiot me preteče opet i poče me usporavati. I jebi ga, nisam imao druge nego da ga malo spržim u obrtaje i pobjegnem mu sa vidika :lol:

Edit: arap sa porodicom*
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36195 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

black_adrian wrote: 07/08/2021 18:21
Evolution_IV wrote: 07/08/2021 18:13 Put prema Bjelasnici uz brdo,3-4 auta stala i vjerovali ili ne sve arapi ispred njih :-) ,kako ih neko uzima lopatom a daje im tabut na tockovima :run:
Je li moguće da su arapi onako polupani? Idem danas autoput Ze-Sa i tempomat na 130km/h. Preteče me arap sa nekom valjda rentanom Toyotom Rav4 i poče blago kočit ispred mene. Ja prikočim da odmakne, on me opet usporava. Ja ga podignem na 140 i obiđem ga, odmaknem od njega, vratim tempomat na 130km/h kad idiot me preteče opet i poče me usporavati. I jebi ga, nisam imao druge nego da ga malo spržim u obrtaje i pobjegnem mu sa vidika :lol:

Edit: arap sa porodicom*
mene je neki dan uzeo RAV4 kod Kaknja na 140,brat bratu isao je 180+ ,mozda je taj :lol:
heavyBrick
Posts: 800
Joined: 03/05/2021 14:18

#36196 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by heavyBrick »

STARx wrote: 06/08/2021 12:46
Po komentarima izgleda arap vozio. Boli njih kurac da gromovi udaraju ispod auta.
:pisnuo:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36197 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Evolution_IV wrote: 07/08/2021 18:26 mene je neki dan uzeo RAV4 kod Kaknja na 140,brat bratu isao je 180+ ,mozda je taj :lol:
Ako je i taj tvoj rav4 bio crn onda jest, ne renta svaki arap rav4 u tom području :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#36198 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ne samo arapi vec svi ovi zamotani ne jebu zivu silu. Crveno ne znaci nista ako mu nije ceif da stane.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#36199 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by madner »

Evolution_IV wrote: 07/08/2021 18:13 Put prema Bjelasnici uz brdo,3-4 auta stala i vjerovali ili ne sve arapi ispred njih :-) ,kako ih neko uzima lopatom a daje im tabut na tockovima :run:
Ma uzmu manuelce, a nisu bas stela. Crveno zakuca i onda auto tabut.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36200 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

madner wrote: 07/08/2021 20:02
Evolution_IV wrote: 07/08/2021 18:13 Put prema Bjelasnici uz brdo,3-4 auta stala i vjerovali ili ne sve arapi ispred njih :-) ,kako ih neko uzima lopatom a daje im tabut na tockovima :run:
Ma uzmu manuelce, a nisu bas stela. Crveno zakuca i onda auto tabut.
:lol: :thumbup:

mozda je i to..
Post Reply