Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#36176 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na ove felge trebaju ići po dva sigurnosna šarafa, toliko se bagre nakotilo po Sarajevu.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36177 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na 1 sarafu bi puco zivotomdrug_profi wrote: ↑06/08/2021 12:50Ma ok. Ne raspravljam se. Kontam ako je ostao jedan šaraf maksimalno stegnut, točak naslonjen na centralnu rupu knap, ne bi trebao osjetiti ništa dok ga veća bočna sila ne pomjeri.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#36178 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mora se cuti
Meni jednom na servisu nisu zategnuli sarafe na prednjoj lijevoj
Dedovic je u pitanju bio
I do malte vozio sve nesto lupka i skrenem na most slucajno ajd reko da vidim felgu da prodrmam kad ono luft
Dotegnem i sve super
Meni jednom na servisu nisu zategnuli sarafe na prednjoj lijevoj
Dedovic je u pitanju bio
I do malte vozio sve nesto lupka i skrenem na most slucajno ajd reko da vidim felgu da prodrmam kad ono luft
Dotegnem i sve super
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#36179 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto je bio uz mene na redovnom servisu u ponedjeljak, arap je vozio i dolazi tu, trazi da ga majstor pregleda. Spajan na dijagnostiku, pregledani diskovi, plocice, motor, ima auto more problema da mu je majstor rekao da se ne isplati to popravljati nego da ga proda. Sve je jasno u kakvom je stanju auto
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83452
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#36180 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cuj Arap?JavierBosnia wrote: ↑06/08/2021 14:12 Auto je bio uz mene na redovnom servisu u ponedjeljak, arap je vozio i dolazi tu, trazi da ga majstor pregleda. Spajan na dijagnostiku, pregledani diskovi, plocice, motor, ima auto more problema da mu je majstor rekao da se ne isplati to popravljati nego da ga proda. Sve je jasno u kakvom je stanju auto
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#36181 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bilo ih je 2-3 tako nesto arap, turcin, nabadaju naseg jezika pomalo
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36182 Re: Pitamo Mehanicare ?
99% auta ove boje su leshine iz njemacke sa taksija. Gore se prodaje ispod svake cijene, bosnjo kupi konta zajebo cijeli svijet dobio auto tog godista 50% ispod cijene. Kae ima uvale 2 stoje, a zapravo ima 3 milje.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36183 Re: Pitamo Mehanicare ?
mislim da se neko brzinski htio domoci GTI felgi....
moguce je da je felga zapekla pa se nije culo docim cim je preko grbe preso spao
blage nema veze auto s tim sto je iz uvoza sto je iz njemacke sto je taxi i sto je preslo milion km / auto nije stalo zbog funkcionalnog kvara / al nije zamjerit ljudima koji ne znaju
moguce je da je felga zapekla pa se nije culo docim cim je preko grbe preso spao
blage nema veze auto s tim sto je iz uvoza sto je iz njemacke sto je taxi i sto je preslo milion km / auto nije stalo zbog funkcionalnog kvara / al nije zamjerit ljudima koji ne znaju
Last edited by oruzana_pobuna on 06/08/2021 14:40, edited 1 time in total.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#36184 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma kupio neko da im renta lesinu i evo gledamo.JavierBosnia wrote: ↑06/08/2021 14:29 Bilo ih je 2-3 tako nesto arap, turcin, nabadaju naseg jezika pomalo
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#36185 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bas macolom? To je normalno, i po meni jako strucno. Kucne se matica cekicem da se oslobodi.Nekad trazi da se jace kucne.STARx wrote: ↑05/08/2021 20:39 2021. godina, vik koristi okasto vilaste kljuceve, bez racne. Nemaju aku alat, pneumatski, kompresor, racnu, nasadne kljuceve, ne znaju zavarivati. Bio sam maloprije gdje se vrse radovi. Kakva me muka uhvatila, gorcina, umalo se nisam onesvjestio. Debil macolom udara po matici, a ista se ne mice jer je na navoju.. Razumio bih da udara vijak, da probije na drugu stranu, al po matici koja je na vijku.. Pa ti ljudi nemaju veze s vezom, ponudio sam pomoc da bih dobio odgovor od nekog glaveshine da su kvalifikovan kadar, znaju sta rade, cemu nervoza. Kakva je ovo kasaba i selendra, prava septicka jama. Ne mogu da pisem na pdf sarajevo, gospon chmoljo mi dao ban na komplet pdf.![]()
M32 + , ispod je vec kaznjivo.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36186 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zavrce je, ne odvrce. Fini navoj, nedopustivo je rokati macolom..topcam wrote: ↑06/08/2021 18:19Bas macolom? To je normalno, i po meni jako strucno. Kucne se matica cekicem da se oslobodi.Nekad trazi da se jace kucne.STARx wrote: ↑05/08/2021 20:39 2021. godina, vik koristi okasto vilaste kljuceve, bez racne. Nemaju aku alat, pneumatski, kompresor, racnu, nasadne kljuceve, ne znaju zavarivati. Bio sam maloprije gdje se vrse radovi. Kakva me muka uhvatila, gorcina, umalo se nisam onesvjestio. Debil macolom udara po matici, a ista se ne mice jer je na navoju.. Razumio bih da udara vijak, da probije na drugu stranu, al po matici koja je na vijku.. Pa ti ljudi nemaju veze s vezom, ponudio sam pomoc da bih dobio odgovor od nekog glaveshine da su kvalifikovan kadar, znaju sta rade, cemu nervoza. Kakva je ovo kasaba i selendra, prava septicka jama. Ne mogu da pisem na pdf sarajevo, gospon chmoljo mi dao ban na komplet pdf.![]()
M32 + , ispod je vec kaznjivo.
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#36187 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam znao i danas to radim, i kad stezem, kucnem maticu ako zasteka. Nije bas macolom, moze i kljucem.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#36188 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://automarjanovic.olx.ba/
Autodijelovi po najpovoljnijim cijenama ! Novi dijelovi, garancija, sve top ! U ovoj radnji kupujem već par godina dijelove bez greške sve, a kad god bih zatražio ponudu i od ostalih uvijek bi Marjanović bio najeftiniji, pitajte i uporedite
Nije nikakva reklama nego preporuka
P.S Mislim da prodavnicu imaju samo u Doboju, ali šalju i poštom naravno.
Autodijelovi po najpovoljnijim cijenama ! Novi dijelovi, garancija, sve top ! U ovoj radnji kupujem već par godina dijelove bez greške sve, a kad god bih zatražio ponudu i od ostalih uvijek bi Marjanović bio najeftiniji, pitajte i uporedite
Nije nikakva reklama nego preporuka
P.S Mislim da prodavnicu imaju samo u Doboju, ali šalju i poštom naravno.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36189 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pregledo par dijelova za mercedes vozila, allah zna kakvi su ovo proizvodjaci. Nikad cuo.. Drzat se provjerenog.. Lemforder, meyle, textar, trw, blueprint, febi..
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36190 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne zasteka navoj, pogotovo ne nov, nikad. Fini navoji se koriste vecinom u auto industriji, biciklizam ima specijalne navoje, radne strojeve, dijelovi koji ce trpit vibracije itd.. Tipa m14xduzina navoja je oznaka za standardni m14 vijak x duzina, onda m14x1.5x duzina navoja je oznaka za fini navoj, m14x1.25 x duzina navoja fini navoj, m14x1x duzina navoja fini navoj. Onda ide oznaka za cvrstocu, zastitu, vrstu oblika, norma. Sto je manje rastojanje izmedju koraka navoja, sto teze se zavrce i sto jaci je hvat dva spoja. Prilikom zavrtanja super finog navoja stvara se velika toplota, nije on zasteko nego je tako namijenjen da se zavrce.. Korake navoja, urezivanje, narezivanje, sam doktoriro davnih dana.. Udaranjem prilikom zavrtanja tih navoja ne postize se nista, za odvrtanje zapeklih navoja u industriji/mehanici koriste se indukcijski grijaci ili izvor toplote pod kontrolisanim uvjetima..
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36191 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj zajebavat, ovo je "dobronamjeran" savjet, nije reklama
Ne znam zasto dopustaju ovakvo jeftino reklamiranje.
- pajero
- Posts: 597
- Joined: 04/11/2009 15:31
#36192 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sa mjenjacem nikad ne znas. Trebas prvo provjeriti istoriju i da li je i kada i na koliko mjenjano ulje u mjenjacu. Ako hoces da bas budes siguran odes u Posusje kod Jerke i on ti napravi servis mjenjaca tj promjenji ulje...filter...ili sta vec ide.
Sto se tice servisa ni sam vise nisam siguran. Posebno za Mostar. Imas na FB grupu Ford Klub Bosna i Hercegovina pa mozes tamo pitati. Imas tamo momka koji se zove Almir Veledar. Mislim da mu otac drzi servis dizni na ulazu u Mostar preko puta INA pumpe. Mozes i njega pitati...Sretno.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36193 Re: Pitamo Mehanicare ?
Put prema Bjelasnici uz brdo,3-4 auta stala i vjerovali ili ne sve arapi ispred njih
,kako ih neko uzima lopatom a daje im tabut na tockovima 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36194 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li moguće da su arapi onako polupani? Idem danas autoput Ze-Sa i tempomat na 130km/h. Preteče me arap sa nekom valjda rentanom Toyotom Rav4 i poče blago kočit ispred mene. Ja prikočim da odmakne, on me opet usporava. Ja ga podignem na 140 i obiđem ga, odmaknem od njega, vratim tempomat na 130km/h kad idiot me preteče opet i poče me usporavati. I jebi ga, nisam imao druge nego da ga malo spržim u obrtaje i pobjegnem mu sa vidikaEvolution_IV wrote: ↑07/08/2021 18:13 Put prema Bjelasnici uz brdo,3-4 auta stala i vjerovali ili ne sve arapi ispred njih,kako ih neko uzima lopatom a daje im tabut na tockovima
![]()
Edit: arap sa porodicom*
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36195 Re: Pitamo Mehanicare ?
mene je neki dan uzeo RAV4 kod Kaknja na 140,brat bratu isao je 180+ ,mozda je tajblack_adrian wrote: ↑07/08/2021 18:21Je li moguće da su arapi onako polupani? Idem danas autoput Ze-Sa i tempomat na 130km/h. Preteče me arap sa nekom valjda rentanom Toyotom Rav4 i poče blago kočit ispred mene. Ja prikočim da odmakne, on me opet usporava. Ja ga podignem na 140 i obiđem ga, odmaknem od njega, vratim tempomat na 130km/h kad idiot me preteče opet i poče me usporavati. I jebi ga, nisam imao druge nego da ga malo spržim u obrtaje i pobjegnem mu sa vidikaEvolution_IV wrote: ↑07/08/2021 18:13 Put prema Bjelasnici uz brdo,3-4 auta stala i vjerovali ili ne sve arapi ispred njih,kako ih neko uzima lopatom a daje im tabut na tockovima
![]()
Edit: arap sa porodicom*
-
heavyBrick
- Posts: 800
- Joined: 03/05/2021 14:18
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36197 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je i taj tvoj rav4 bio crn onda jest, ne renta svaki arap rav4 u tom područjuEvolution_IV wrote: ↑07/08/2021 18:26 mene je neki dan uzeo RAV4 kod Kaknja na 140,brat bratu isao je 180+ ,mozda je taj![]()
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36198 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne samo arapi vec svi ovi zamotani ne jebu zivu silu. Crveno ne znaci nista ako mu nije ceif da stane.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#36199 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma uzmu manuelce, a nisu bas stela. Crveno zakuca i onda auto tabut.Evolution_IV wrote: ↑07/08/2021 18:13 Put prema Bjelasnici uz brdo,3-4 auta stala i vjerovali ili ne sve arapi ispred njih,kako ih neko uzima lopatom a daje im tabut na tockovima
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36200 Re: Pitamo Mehanicare ?
madner wrote: ↑07/08/2021 20:02Ma uzmu manuelce, a nisu bas stela. Crveno zakuca i onda auto tabut.Evolution_IV wrote: ↑07/08/2021 18:13 Put prema Bjelasnici uz brdo,3-4 auta stala i vjerovali ili ne sve arapi ispred njih,kako ih neko uzima lopatom a daje im tabut na tockovima
![]()
mozda je i to..
