Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36151 Re: Pitamo Mehanicare ?
To i ja kontam. Auto nikad nije štucnulo pri paljenju, vazda "na pola zuba" upali i u sred zime. Farovi kad okrenem rade. Sad ubacim ključ opet i na sekund upali osvjetljenje table i ugasi. Opet po starom.
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#36152 Re: Pitamo Mehanicare ?
Idem.na put . Trebam ulje dosuti. 200-300 ml Servis radjen u maju ove godine i ne znam koje je ulje stavljeno . Elf jeste.
Renault Clio 1.2. Je u pitanju
Kupio sam 1l Elf ulja EW5 040 .
Da li mogu neki problem napraviti ako dospem 200 ml ovog ulja a u autu mozda imam drugo ulje?
Renault Clio 1.2. Je u pitanju
Kupio sam 1l Elf ulja EW5 040 .
Da li mogu neki problem napraviti ako dospem 200 ml ovog ulja a u autu mozda imam drugo ulje?
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36154 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sipaj ono ulje koje odgovara tvojoj specifikaciji vozila. Obicno ti pise ili na cepu ulja ili na motoru, a ima i u uputstvu. Nece se desiti nista ako pomijesas viskoznost na toj kolicini, bitnije je da odgovara specifikaciji tvog vozila.akcija007 wrote: ↑05/08/2021 19:21 Idem.na put . Trebam ulje dosuti. 200-300 ml Servis radjen u maju ove godine i ne znam koje je ulje stavljeno . Elf jeste.
Renault Clio 1.2. Je u pitanju
Kupio sam 1l Elf ulja EW5 040 .
Da li mogu neki problem napraviti ako dospem 200 ml ovog ulja a u autu mozda imam drugo ulje?
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36155 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ti to fali do max. ne dosipaj nista, jedino ako je na min. mozes dosuti.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36156 Re: Pitamo Mehanicare ?
2021. godina, vik koristi okasto vilaste kljuceve, bez racne. Nemaju aku alat, pneumatski, kompresor, racnu, nasadne kljuceve, ne znaju zavarivati. Bio sam maloprije gdje se vrse radovi. Kakva me muka uhvatila, gorcina, umalo se nisam onesvjestio. Debil macolom udara po matici, a ista se ne mice jer je na navoju.. Razumio bih da udara vijak, da probije na drugu stranu, al po matici koja je na vijku.. Pa ti ljudi nemaju veze s vezom, ponudio sam pomoc da bih dobio odgovor od nekog glaveshine da su kvalifikovan kadar, znaju sta rade, cemu nervoza. Kakva je ovo kasaba i selendra, prava septicka jama. Ne mogu da pisem na pdf sarajevo, gospon chmoljo mi dao ban na komplet pdf. 
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#36157 Re: Pitamo Mehanicare ?
STARx wrote: ↑05/08/2021 20:39 2021. godina, vik koristi okasto vilaste kljuceve, bez racne. Nemaju aku alat, pneumatski, kompresor, racnu, nasadne kljuceve, ne znaju zavarivati. Bio sam maloprije gdje se vrse radovi. Kakva me muka uhvatila, gorcina, umalo se nisam onesvjestio. Debil macolom udara po matici, a ista se ne mice jer je na navoju.. Razumio bih da udara vijak, da probije na drugu stranu, al po matici koja je na vijku.. Pa ti ljudi nemaju veze s vezom, ponudio sam pomoc da bih dobio odgovor od nekog glaveshine da su kvalifikovan kadar, znaju sta rade, cemu nervoza. Kakva je ovo kasaba i selendra, prava septicka jama. Ne mogu da pisem na pdf sarajevo, gospon chmoljo mi dao ban na komplet pdf.![]()
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36158 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakva je ovo tuga i bijeda. U 2021 godini, drzavna firma, ti im dajes okasto vilaste kljuceve.. Okrene koji krug pa odmara, shvatam da nije do njega, jednostavno nema nikakve opreme. Umjesto da im kupe aku udarne odvijace minimalno 500nm, zracne udarne od 2-3000nm, kompresor, generator. Zastitne maske im viziri, ko da u apoteci radi. Maske za zavarivanje one sto drzis jednom rukom od 10-15km. Kakva bijeda jebo te zivot gdje zivimo. Zavarivali spoj dvije cijevi, a nije materijal ugrijan makar pisljivim brenerom. Komad nije ociscen. Popucalo sve, curi na sve strane. To se sad sve mora prebrusit, osusit.. Sjest i plakat dokle nas je nepotizam, mito, korupcija, doveo..
- konektovan
- Posts: 51389
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36159 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja isto procitao....Laplace wrote: ↑05/08/2021 20:53STARx wrote: ↑05/08/2021 20:39 2021. godina, vik koristi okasto vilaste kljuceve, bez racne. Nemaju aku alat, pneumatski, kompresor, racnu, nasadne kljuceve, ne znaju zavarivati. Bio sam maloprije gdje se vrse radovi. Kakva me muka uhvatila, gorcina, umalo se nisam onesvjestio. Debil macolom udara po matici, a ista se ne mice jer je na navoju.. Razumio bih da udara vijak, da probije na drugu stranu, al po matici koja je na vijku.. Pa ti ljudi nemaju veze s vezom, ponudio sam pomoc da bih dobio odgovor od nekog glaveshine da su kvalifikovan kadar, znaju sta rade, cemu nervoza. Kakva je ovo kasaba i selendra, prava septicka jama. Ne mogu da pisem na pdf sarajevo, gospon chmoljo mi dao ban na komplet pdf.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#36160 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji nam genijalci rade u firmama, da ne povjeruješ.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36161 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro si procito. Udara maticu koja je navrnuta na vijak, vrhom. Tek koji korak zagrizla. Zivotom udara. Poglefaj im na fb slike, ima na jednoj slika varioca. Dere sa maskom iz penija, to se koristilo prije 70godina. Allahu kakvi mazlumi rade, kakvi se atesti i po kakvim selendrama zavrsavaju.
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36162 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bez javnih nabavki, nema nista. A tu najmanje vik postavlja uslove.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36163 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zalosno koliko se kriminal uvuko u svaku poru zivota.. Nek se primaju preko veza, al nemoj brate mili na bitne pozicije. Vik nema kvalifikovanog zavarivaca, sve je to nepismeno preko rodbinske/stranacke veze. Tuga golema. Ne moze pipin mali zavarivati cijevi ove debljine.. Bas mi muka bi kad sam ih vidio.. Ljudi su pogubljeni, stezu maticu a voda roka li roka. Sad se to mora osusit, brusit, zagrijavati pa tek onda variti.. daj boze
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#36164 Re: Pitamo Mehanicare ?
kad budes radio slijedeci put servis neka ti stave kartončić koje ulje,sta si mijenjao i na kojoj kilometraziakcija007 wrote: ↑05/08/2021 19:21 Idem.na put . Trebam ulje dosuti. 200-300 ml Servis radjen u maju ove godine i ne znam koje je ulje stavljeno . Elf jeste.
Renault Clio 1.2. Je u pitanju
Kupio sam 1l Elf ulja EW5 040 .
Da li mogu neki problem napraviti ako dospem 200 ml ovog ulja a u autu mozda imam drugo ulje?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#36165 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li ovo neko zaboravio zavrnuti šarafe na ovim kul super giga mega felgama?Sarajevo: Automobilu otpao točak tokom vožnje na Marijin-Dvoru
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /210806038
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#36166 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neko kakvih prituzbi na Sandora sto se tice kvalitete auto dijelova? Kupovao sam par puta i bio sam zadovoljan, ali sad me interesuju NGK svjecice. Da li mogu biti siguran da nisu dupljak?
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36167 Re: Pitamo Mehanicare ?
Biće prije da je neko odvrtao.Dzontra_Volta wrote: ↑06/08/2021 11:46Je li ovo neko zaboravio zavrnuti šarafe na ovim kul super giga mega felgama?Sarajevo: Automobilu otpao točak tokom vožnje na Marijin-Dvoru
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /210806038![]()
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36168 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta god da je bilo, moralo mu je kuckati i lupati prije nego je tocak spao.
A vozac se pravio da ne cuje i nastavio voziti.
A vozac se pravio da ne cuje i nastavio voziti.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36169 Re: Pitamo Mehanicare ?
A recimo u sitaciji da je ostao na jednom šarafu (npr.anti-thief), ne bi kuckalo ni lupalo dok se ne slomi pod bočnom silom kakva nastaje pri ovakvom skretanju.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36170 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lupalo bi, lupalo je. Morao je osjetit i cuti. Ovo auto je uvoz iz njemacke, taksi. Ne ocekujem previse od vozaca..
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36171 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako imas sumnju, strah, simimpex onda.preludezalude wrote: ↑06/08/2021 11:50 Ima li neko kakvih prituzbi na Sandora sto se tice kvalitete auto dijelova? Kupovao sam par puta i bio sam zadovoljan, ali sad me interesuju NGK svjecice. Da li mogu biti siguran da nisu dupljak?
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36173 Re: Pitamo Mehanicare ?
Djes brate mili vozit a da lupa zivotom.. popustio je neko i meni sarafe na parkingu u visokom.'ne udara to malo. Stao odma, felga se nagela, vidis golim okom.drug_profi wrote: ↑06/08/2021 12:41Ako je i lupalo, lupalo je tek jutros kad je krenuo sa parkinga. Mozda nije izdaleka ni vozio.
Po komentarima izgleda arap vozio. Boli njih kurac da gromovi udaraju ispod auta.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36174 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ok. Ne raspravljam se. Kontam ako je ostao jedan šaraf maksimalno stegnut, točak naslonjen na centralnu rupu knap, ne bi trebao osjetiti ništa dok ga veća bočna sila ne pomjeri.STARx wrote: ↑06/08/2021 12:46Djes brate mili vozit a da lupa zivotom.. popustio je neko i meni sarafe na parkingu u visokom.'ne udara to malo. Stao odma, felga se nagela, vidis golim okomdrug_profi wrote: ↑06/08/2021 12:41
Ako je i lupalo, lupalo je tek jutros kad je krenuo sa parkinga. Mozda nije izdaleka ni vozio.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83404
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#36175 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto je sto neko rece, sudeci po boji, taxi iz Svabije, dakle ubijena krusna mrva u njemu, a moralo je rokat poprilicno.

