Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36151 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

To i ja kontam. Auto nikad nije štucnulo pri paljenju, vazda "na pola zuba" upali i u sred zime. Farovi kad okrenem rade. Sad ubacim ključ opet i na sekund upali osvjetljenje table i ugasi. Opet po starom.
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#36152 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by akcija007 »

Idem.na put . Trebam ulje dosuti. 200-300 ml Servis radjen u maju ove godine i ne znam koje je ulje stavljeno . Elf jeste.
Renault Clio 1.2. Je u pitanju
Kupio sam 1l Elf ulja EW5 040 .
Da li mogu neki problem napraviti ako dospem 200 ml ovog ulja a u autu mozda imam drugo ulje?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36153 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Zamijeni bateriju..
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36154 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

akcija007 wrote: 05/08/2021 19:21 Idem.na put . Trebam ulje dosuti. 200-300 ml Servis radjen u maju ove godine i ne znam koje je ulje stavljeno . Elf jeste.
Renault Clio 1.2. Je u pitanju
Kupio sam 1l Elf ulja EW5 040 .
Da li mogu neki problem napraviti ako dospem 200 ml ovog ulja a u autu mozda imam drugo ulje?
Sipaj ono ulje koje odgovara tvojoj specifikaciji vozila. Obicno ti pise ili na cepu ulja ili na motoru, a ima i u uputstvu. Nece se desiti nista ako pomijesas viskoznost na toj kolicini, bitnije je da odgovara specifikaciji tvog vozila.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#36155 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ako ti to fali do max. ne dosipaj nista, jedino ako je na min. mozes dosuti.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36156 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

2021. godina, vik koristi okasto vilaste kljuceve, bez racne. Nemaju aku alat, pneumatski, kompresor, racnu, nasadne kljuceve, ne znaju zavarivati. Bio sam maloprije gdje se vrse radovi. Kakva me muka uhvatila, gorcina, umalo se nisam onesvjestio. Debil macolom udara po matici, a ista se ne mice jer je na navoju.. Razumio bih da udara vijak, da probije na drugu stranu, al po matici koja je na vijku.. Pa ti ljudi nemaju veze s vezom, ponudio sam pomoc da bih dobio odgovor od nekog glaveshine da su kvalifikovan kadar, znaju sta rade, cemu nervoza. Kakva je ovo kasaba i selendra, prava septicka jama. Ne mogu da pisem na pdf sarajevo, gospon chmoljo mi dao ban na komplet pdf. :-)
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#36157 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

STARx wrote: 05/08/2021 20:39 2021. godina, vik koristi okasto vilaste kljuceve, bez racne. Nemaju aku alat, pneumatski, kompresor, racnu, nasadne kljuceve, ne znaju zavarivati. Bio sam maloprije gdje se vrse radovi. Kakva me muka uhvatila, gorcina, umalo se nisam onesvjestio. Debil macolom udara po matici, a ista se ne mice jer je na navoju.. Razumio bih da udara vijak, da probije na drugu stranu, al po matici koja je na vijku.. Pa ti ljudi nemaju veze s vezom, ponudio sam pomoc da bih dobio odgovor od nekog glaveshine da su kvalifikovan kadar, znaju sta rade, cemu nervoza. Kakva je ovo kasaba i selendra, prava septicka jama. Ne mogu da pisem na pdf sarajevo, gospon chmoljo mi dao ban na komplet pdf. :-)
:lol: :lol: :lol: :run: :skoljka:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36158 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Kakva je ovo tuga i bijeda. U 2021 godini, drzavna firma, ti im dajes okasto vilaste kljuceve.. Okrene koji krug pa odmara, shvatam da nije do njega, jednostavno nema nikakve opreme. Umjesto da im kupe aku udarne odvijace minimalno 500nm, zracne udarne od 2-3000nm, kompresor, generator. Zastitne maske im viziri, ko da u apoteci radi. Maske za zavarivanje one sto drzis jednom rukom od 10-15km. Kakva bijeda jebo te zivot gdje zivimo. Zavarivali spoj dvije cijevi, a nije materijal ugrijan makar pisljivim brenerom. Komad nije ociscen. Popucalo sve, curi na sve strane. To se sad sve mora prebrusit, osusit.. Sjest i plakat dokle nas je nepotizam, mito, korupcija, doveo..
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36159 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Laplace wrote: 05/08/2021 20:53
STARx wrote: 05/08/2021 20:39 2021. godina, vik koristi okasto vilaste kljuceve, bez racne. Nemaju aku alat, pneumatski, kompresor, racnu, nasadne kljuceve, ne znaju zavarivati. Bio sam maloprije gdje se vrse radovi. Kakva me muka uhvatila, gorcina, umalo se nisam onesvjestio. Debil macolom udara po matici, a ista se ne mice jer je na navoju.. Razumio bih da udara vijak, da probije na drugu stranu, al po matici koja je na vijku.. Pa ti ljudi nemaju veze s vezom, ponudio sam pomoc da bih dobio odgovor od nekog glaveshine da su kvalifikovan kadar, znaju sta rade, cemu nervoza. Kakva je ovo kasaba i selendra, prava septicka jama. Ne mogu da pisem na pdf sarajevo, gospon chmoljo mi dao ban na komplet pdf. :-)
:lol: :lol: :lol: :run: :skoljka:
I ja isto procitao.... :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#36160 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

konektovan wrote: 05/08/2021 21:36
Laplace wrote: 05/08/2021 20:53

:lol: :lol: :lol: :run: :skoljka:
I ja isto procitao.... :mrgreen:
Koji nam genijalci rade u firmama, da ne povjeruješ.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36161 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Dobro si procito. Udara maticu koja je navrnuta na vijak, vrhom. Tek koji korak zagrizla. Zivotom udara. Poglefaj im na fb slike, ima na jednoj slika varioca. Dere sa maskom iz penija, to se koristilo prije 70godina. Allahu kakvi mazlumi rade, kakvi se atesti i po kakvim selendrama zavrsavaju.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#36162 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Bez javnih nabavki, nema nista. A tu najmanje vik postavlja uslove.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36163 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Zalosno koliko se kriminal uvuko u svaku poru zivota.. Nek se primaju preko veza, al nemoj brate mili na bitne pozicije. Vik nema kvalifikovanog zavarivaca, sve je to nepismeno preko rodbinske/stranacke veze. Tuga golema. Ne moze pipin mali zavarivati cijevi ove debljine.. Bas mi muka bi kad sam ih vidio.. Ljudi su pogubljeni, stezu maticu a voda roka li roka. Sad se to mora osusit, brusit, zagrijavati pa tek onda variti.. daj boze
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#36164 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

akcija007 wrote: 05/08/2021 19:21 Idem.na put . Trebam ulje dosuti. 200-300 ml Servis radjen u maju ove godine i ne znam koje je ulje stavljeno . Elf jeste.
Renault Clio 1.2. Je u pitanju
Kupio sam 1l Elf ulja EW5 040 .
Da li mogu neki problem napraviti ako dospem 200 ml ovog ulja a u autu mozda imam drugo ulje?
kad budes radio slijedeci put servis neka ti stave kartončić koje ulje,sta si mijenjao i na kojoj kilometrazi :)
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#36165 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Sarajevo: Automobilu otpao točak tokom vožnje na Marijin-Dvoru

Image

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /210806038
Je li ovo neko zaboravio zavrnuti šarafe na ovim kul super giga mega felgama? :D
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#36166 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Ima li neko kakvih prituzbi na Sandora sto se tice kvalitete auto dijelova? Kupovao sam par puta i bio sam zadovoljan, ali sad me interesuju NGK svjecice. Da li mogu biti siguran da nisu dupljak?
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#36167 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Dzontra_Volta wrote: 06/08/2021 11:46
Sarajevo: Automobilu otpao točak tokom vožnje na Marijin-Dvoru

Image

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /210806038
Je li ovo neko zaboravio zavrnuti šarafe na ovim kul super giga mega felgama? :D
Biće prije da je neko odvrtao.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36168 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Sta god da je bilo, moralo mu je kuckati i lupati prije nego je tocak spao.
A vozac se pravio da ne cuje i nastavio voziti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#36169 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

A recimo u sitaciji da je ostao na jednom šarafu (npr.anti-thief), ne bi kuckalo ni lupalo dok se ne slomi pod bočnom silom kakva nastaje pri ovakvom skretanju.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36170 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Lupalo bi, lupalo je. Morao je osjetit i cuti. Ovo auto je uvoz iz njemacke, taksi. Ne ocekujem previse od vozaca..
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36171 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

preludezalude wrote: 06/08/2021 11:50 Ima li neko kakvih prituzbi na Sandora sto se tice kvalitete auto dijelova? Kupovao sam par puta i bio sam zadovoljan, ali sad me interesuju NGK svjecice. Da li mogu biti siguran da nisu dupljak?
Ako imas sumnju, strah, simimpex onda.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#36172 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

STARx wrote: 06/08/2021 12:34 Lupalo bi, lupalo je. Morao je osjetit i cuti. Ovo auto je uvoz iz njemacke, taksi. Ne ocekujem previse od vozaca..
Ako je i lupalo, lupalo je tek jutros kad je krenuo sa parkinga. Mozda nije izdaleka ni vozio.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36173 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

drug_profi wrote: 06/08/2021 12:41
STARx wrote: 06/08/2021 12:34 Lupalo bi, lupalo je. Morao je osjetit i cuti. Ovo auto je uvoz iz njemacke, taksi. Ne ocekujem previse od vozaca..
Ako je i lupalo, lupalo je tek jutros kad je krenuo sa parkinga. Mozda nije izdaleka ni vozio.
Djes brate mili vozit a da lupa zivotom.. popustio je neko i meni sarafe na parkingu u visokom.'ne udara to malo. Stao odma, felga se nagela, vidis golim okom.


Po komentarima izgleda arap vozio. Boli njih kurac da gromovi udaraju ispod auta.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#36174 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

STARx wrote: 06/08/2021 12:46
drug_profi wrote: 06/08/2021 12:41

Ako je i lupalo, lupalo je tek jutros kad je krenuo sa parkinga. Mozda nije izdaleka ni vozio.
Djes brate mili vozit a da lupa zivotom.. popustio je neko i meni sarafe na parkingu u visokom.'ne udara to malo. Stao odma, felga se nagela, vidis golim okom
Ma ok. Ne raspravljam se. Kontam ako je ostao jedan šaraf maksimalno stegnut, točak naslonjen na centralnu rupu knap, ne bi trebao osjetiti ništa dok ga veća bočna sila ne pomjeri.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83404
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36175 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Auto je sto neko rece, sudeci po boji, taxi iz Svabije, dakle ubijena krusna mrva u njemu, a moralo je rokat poprilicno.
Post Reply