Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#36126 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Evolution_IV wrote: 03/08/2021 14:51 meni kako zimi tako i na 40+ stoji na 83 temp vode,poyyy...
To, naprosto, nije istina. Možda ti taj pokazivač tako govori, ali temperatura varira.
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#36127 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adodbr »

HDI je bog 3 crte bilo 45 il -120 , uzbrdo 5 sati il nizbdo 5 , radio ti ventilator dobro ne radio nema pregrijavanja
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36128 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

530i wrote: 03/08/2021 15:02
Evolution_IV wrote: 03/08/2021 14:51 meni kako zimi tako i na 40+ stoji na 83 temp vode,poyyy...
To, naprosto, nije istina. Možda ti taj pokazivač tako govori, ali temperatura varira.
Pa jeste tako kad je u leru,zagrijano auto..

Naravno da si upravu,kad se vozi mescine hoda izmedju 75 i 93 🙂,makar tako kaze dijagnostika...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36129 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

adodbr wrote: 03/08/2021 15:08 HDI je bog 3 crte bilo 45 il -120 , uzbrdo 5 sati il nizbdo 5 , radio ti ventilator dobro ne radio nema pregrijavanja
Pogledati glavu motora slike i sve je jasno...
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#36130 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Stara im rashladna tecnost.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#36131 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Snake Eyes »

@TLOP jesi rijesio problem na A classi?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36132 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

kabal1337 wrote: 03/08/2021 20:27 Stara im rashladna tecnost.
Koliko moze rashladna tečnost da traje?
Mislim da nije stara
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#36133 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Sve zavisi obicno se vrti ~ 5 godina
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#36134 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Evolution_IV wrote: 03/08/2021 16:23
Naravno da si upravu,kad se vozi mescine hoda izmedju 75 i 93 🙂,makar tako kaze dijagnostika...
Razumijemo se, ja sam mislio da kažeš da je stalno (i u vožnji) 83...
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#36135 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

Snake Eyes wrote: 03/08/2021 20:28 @TLOP jesi rijesio problem na A classi?
Spalo crijevo, cim se hauba digne vidjelo se, samo spojio covjek lagano i kaze et to ti je problem bio
Nije jos vozan na relacijama gdje treba 120+ pa ne znam jel samo to bio problem, al je to izbacivalo i ko gresku na dijagnostici pa se nadam da je to to
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#36136 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Snake Eyes »

TLOP wrote: 03/08/2021 21:35
Snake Eyes wrote: 03/08/2021 20:28 @TLOP jesi rijesio problem na A classi?
Spalo crijevo, cim se hauba digne vidjelo se, samo spojio covjek lagano i kaze et to ti je problem bio
Nije jos vozan na relacijama gdje treba 120+ pa ne znam jel samo to bio problem, al je to izbacivalo i ko gresku na dijagnostici pa se nadam da je to to
Bas neko crijevo ili je onaj usis sa turbine?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36137 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

530i wrote: 03/08/2021 21:04
Evolution_IV wrote: 03/08/2021 16:23
Naravno da si upravu,kad se vozi mescine hoda izmedju 75 i 93 🙂,makar tako kaze dijagnostika...
Razumijemo se, ja sam mislio da kažeš da je stalno (i u vožnji) 83...
:thumbup:

ma prica bila o stajanju pa reko hajd :-D
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#36138 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

Snake Eyes wrote: 03/08/2021 21:37
TLOP wrote: 03/08/2021 21:35
Spalo crijevo, cim se hauba digne vidjelo se, samo spojio covjek lagano i kaze et to ti je problem bio
Nije jos vozan na relacijama gdje treba 120+ pa ne znam jel samo to bio problem, al je to izbacivalo i ko gresku na dijagnostici pa se nadam da je to to
Bas neko crijevo ili je onaj usis sa turbine?
Ma nemam pojma, malo neko crno, nekih 10cm duzine
Ovdje nesto ako se ne varam
Image
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#36139 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Snake Eyes »

TLOP wrote: 03/08/2021 22:58
Snake Eyes wrote: 03/08/2021 21:37

Bas neko crijevo ili je onaj usis sa turbine?
Ma nemam pojma, malo neko crno, nekih 10cm duzine
Ovdje nesto ako se ne varam
Image
Mozda je spalo tokom zamjene uljnog filtera, isti je odmah ispod.
Cini mi se da si se zalio i da je slabije vukao, nadat se da si rijesio problem.
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#36140 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

Vjerovatno jest, probleme smo i primijetili nakon servisa
Uzbrdo jedva nesto vukao, valjda ce sad bit bolje...

Imam sad drugi problem, izgleda da moram mijenjat set kvacila i zamajac a 1000+ kosta sve to :run: kad je auto u leru cuje se ko neko struganje, kuckanje, kad se stisne kvacilo to nestane
Ne znam kolko moze trajat jos al ne planiram popravljat, ne isplati se kad necu nadam se ni bit ovde tako dugo jos
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36141 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Onda vozi dok ne stane skroz.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36142 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

NediM17 wrote: 02/08/2021 21:28
since2morrow wrote: 02/08/2021 11:32 Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Radi se o BMW-X5 2011 god., naime jucer mi se odmah po paljenju automobila upalila zuta lampica parkirne ( el. rucne) kocnice i auto je zablokiralo na parkingu. Zvao sam mehanicara u bmw rekao mi je da rucno u gepeku lijevo ima sajla kojom se oslobadja rucna kocnica u slucaju nuzde i da ne mogu nista znati bez dijagnostike - sto je i logicno. Auto sam "otkocio" ali i dalje ima zuta lampica i pise ( na njemackom Parkbremse ausgefallen....). Da li se iko susreta sa slicnim situacijama - problemi sa El. rucnom kocnicom i sl. Da li se moze ovako voziti auto bar do servisa, ili bolje zvati slep sluzbu. na Internetu sam nasao da je zamjena rucne kocnice u bmw i do 2500 maraka
Prije par godina na Hvaru sam nazocio takvoj situaciji. Isto x5, svicarske table, normala dosao pred apartman, ubacio nesto u auto iz apartmana, da krene, ni makac. Cimali su ga naprijed nazad, skakali po gepeku, nista.
Na kraju vucna sluzba, na trajekt pa u Split kod Tomica, cekati dio da stigne iz Njemacke. Posr'o mu se beNbura u odmor, izbio mu iz dzepa jos jedan godisnji. :mrgreen:
E jesi mu pomogo alal ti vera :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#36143 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Kako nisam, slep sluzba, pravac Tomic. :D
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#36144 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by milejovic1971 »

postovanje, kakav je automatik kod ford kuge 2016. god, kako se odrzava, kako se pokazao, inace kakvo je auto za odrzavanje i ima li iko majstora da preporuci jer ovlasteni servis dere, a auto je van garancije svakako ??? hvala :o
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#36145 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

milejovic1971 wrote: 05/08/2021 08:26 postovanje, kakav je automatik kod ford kuge 2016. god, kako se odrzava, kako se pokazao, inace kakvo je auto za odrzavanje i ima li iko majstora da preporuci jer ovlasteni servis dere, a auto je van garancije svakako ??? hvala :o
Odakle si ?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#36146 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

milejovic1971 wrote: 05/08/2021 08:26 postovanje, kakav je automatik kod ford kuge 2016. god, kako se odrzava, kako se pokazao, inace kakvo je auto za odrzavanje i ima li iko majstora da preporuci jer ovlasteni servis dere, a auto je van garancije svakako ??? hvala :o
Vidi sa forumasem @pajero

Znam da je meni pricao da je reparirao automatik na Fordu C-max. Ne znam je li isti mjenjac u pitanju.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#36147 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by milejovic1971 »

emotivac wrote: 05/08/2021 14:36
milejovic1971 wrote: 05/08/2021 08:26 postovanje, kakav je automatik kod ford kuge 2016. god, kako se odrzava, kako se pokazao, inace kakvo je auto za odrzavanje i ima li iko majstora da preporuci jer ovlasteni servis dere, a auto je van garancije svakako ??? hvala :o
Odakle si ?
Mostar
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#36148 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by addem »

. greska
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36149 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Ugasim auto, izađem iz auta, da ga zaključam ne reaguje. Uzmem rezervni ključ isto ne reaguje ni otključavanje ni zaključavanje ni ništa. Ubacim ključ u bravu, gurnem da dam kontakt, ne očitava ništa, kao da nisam ni dao. Šta bi moglo bit? Nikakvih lampica prethodno, sve ispravno.

Znači jednostavno oba ključa ne mogu otključati/zaključati auto niti dati kontakt ili ne daj Bože upalit. Kad pritišćem po ključu pali se crvena lampica na njemu, što znači da ključ valjda radi.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#36150 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

pokusaj provjeriti osigurace,mozda je neki vrisno.
Post Reply