To, naprosto, nije istina. Možda ti taj pokazivač tako govori, ali temperatura varira.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#36126 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
adodbr
- Posts: 351
- Joined: 17/09/2017 16:33
#36127 Re: Pitamo Mehanicare ?
HDI je bog 3 crte bilo 45 il -120 , uzbrdo 5 sati il nizbdo 5 , radio ti ventilator dobro ne radio nema pregrijavanja
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36128 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36130 Re: Pitamo Mehanicare ?
Stara im rashladna tecnost.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#36131 Re: Pitamo Mehanicare ?
@TLOP jesi rijesio problem na A classi?
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36133 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve zavisi obicno se vrti ~ 5 godina
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#36134 Re: Pitamo Mehanicare ?
Razumijemo se, ja sam mislio da kažeš da je stalno (i u vožnji) 83...Evolution_IV wrote: ↑03/08/2021 16:23
Naravno da si upravu,kad se vozi mescine hoda izmedju 75 i 93,makar tako kaze dijagnostika...
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
#36135 Re: Pitamo Mehanicare ?
Spalo crijevo, cim se hauba digne vidjelo se, samo spojio covjek lagano i kaze et to ti je problem bio
Nije jos vozan na relacijama gdje treba 120+ pa ne znam jel samo to bio problem, al je to izbacivalo i ko gresku na dijagnostici pa se nadam da je to to
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#36136 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bas neko crijevo ili je onaj usis sa turbine?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36137 Re: Pitamo Mehanicare ?
530i wrote: ↑03/08/2021 21:04Razumijemo se, ja sam mislio da kažeš da je stalno (i u vožnji) 83...Evolution_IV wrote: ↑03/08/2021 16:23
Naravno da si upravu,kad se vozi mescine hoda izmedju 75 i 93,makar tako kaze dijagnostika...
ma prica bila o stajanju pa reko hajd
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
#36138 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nemam pojma, malo neko crno, nekih 10cm duzine
Ovdje nesto ako se ne varam

- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#36139 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
#36140 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno jest, probleme smo i primijetili nakon servisa
Uzbrdo jedva nesto vukao, valjda ce sad bit bolje...
Imam sad drugi problem, izgleda da moram mijenjat set kvacila i zamajac a 1000+ kosta sve to
kad je auto u leru cuje se ko neko struganje, kuckanje, kad se stisne kvacilo to nestane
Ne znam kolko moze trajat jos al ne planiram popravljat, ne isplati se kad necu nadam se ni bit ovde tako dugo jos
Uzbrdo jedva nesto vukao, valjda ce sad bit bolje...
Imam sad drugi problem, izgleda da moram mijenjat set kvacila i zamajac a 1000+ kosta sve to
Ne znam kolko moze trajat jos al ne planiram popravljat, ne isplati se kad necu nadam se ni bit ovde tako dugo jos
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36141 Re: Pitamo Mehanicare ?
Onda vozi dok ne stane skroz.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#36142 Re: Pitamo Mehanicare ?
E jesi mu pomogo alal ti veraNediM17 wrote: ↑02/08/2021 21:28Prije par godina na Hvaru sam nazocio takvoj situaciji. Isto x5, svicarske table, normala dosao pred apartman, ubacio nesto u auto iz apartmana, da krene, ni makac. Cimali su ga naprijed nazad, skakali po gepeku, nista.since2morrow wrote: ↑02/08/2021 11:32 Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Radi se o BMW-X5 2011 god., naime jucer mi se odmah po paljenju automobila upalila zuta lampica parkirne ( el. rucne) kocnice i auto je zablokiralo na parkingu. Zvao sam mehanicara u bmw rekao mi je da rucno u gepeku lijevo ima sajla kojom se oslobadja rucna kocnica u slucaju nuzde i da ne mogu nista znati bez dijagnostike - sto je i logicno. Auto sam "otkocio" ali i dalje ima zuta lampica i pise ( na njemackom Parkbremse ausgefallen....). Da li se iko susreta sa slicnim situacijama - problemi sa El. rucnom kocnicom i sl. Da li se moze ovako voziti auto bar do servisa, ili bolje zvati slep sluzbu. na Internetu sam nasao da je zamjena rucne kocnice u bmw i do 2500 maraka
Na kraju vucna sluzba, na trajekt pa u Split kod Tomica, cekati dio da stigne iz Njemacke. Posr'o mu se beNbura u odmor, izbio mu iz dzepa jos jedan godisnji.![]()
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36143 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako nisam, slep sluzba, pravac Tomic. 
-
milejovic1971
- Posts: 1766
- Joined: 09/08/2018 08:13
#36144 Re: Pitamo Mehanicare ?
postovanje, kakav je automatik kod ford kuge 2016. god, kako se odrzava, kako se pokazao, inace kakvo je auto za odrzavanje i ima li iko majstora da preporuci jer ovlasteni servis dere, a auto je van garancije svakako ??? hvala 
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#36145 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odakle si ?milejovic1971 wrote: ↑05/08/2021 08:26 postovanje, kakav je automatik kod ford kuge 2016. god, kako se odrzava, kako se pokazao, inace kakvo je auto za odrzavanje i ima li iko majstora da preporuci jer ovlasteni servis dere, a auto je van garancije svakako ??? hvala![]()
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#36146 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidi sa forumasem @pajeromilejovic1971 wrote: ↑05/08/2021 08:26 postovanje, kakav je automatik kod ford kuge 2016. god, kako se odrzava, kako se pokazao, inace kakvo je auto za odrzavanje i ima li iko majstora da preporuci jer ovlasteni servis dere, a auto je van garancije svakako ??? hvala![]()
Znam da je meni pricao da je reparirao automatik na Fordu C-max. Ne znam je li isti mjenjac u pitanju.
-
milejovic1971
- Posts: 1766
- Joined: 09/08/2018 08:13
#36147 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mostaremotivac wrote: ↑05/08/2021 14:36Odakle si ?milejovic1971 wrote: ↑05/08/2021 08:26 postovanje, kakav je automatik kod ford kuge 2016. god, kako se odrzava, kako se pokazao, inace kakvo je auto za odrzavanje i ima li iko majstora da preporuci jer ovlasteni servis dere, a auto je van garancije svakako ??? hvala![]()
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36149 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ugasim auto, izađem iz auta, da ga zaključam ne reaguje. Uzmem rezervni ključ isto ne reaguje ni otključavanje ni zaključavanje ni ništa. Ubacim ključ u bravu, gurnem da dam kontakt, ne očitava ništa, kao da nisam ni dao. Šta bi moglo bit? Nikakvih lampica prethodno, sve ispravno.
Znači jednostavno oba ključa ne mogu otključati/zaključati auto niti dati kontakt ili ne daj Bože upalit. Kad pritišćem po ključu pali se crvena lampica na njemu, što znači da ključ valjda radi.
Znači jednostavno oba ključa ne mogu otključati/zaključati auto niti dati kontakt ili ne daj Bože upalit. Kad pritišćem po ključu pali se crvena lampica na njemu, što znači da ključ valjda radi.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36150 Re: Pitamo Mehanicare ?
pokusaj provjeriti osigurace,mozda je neki vrisno.
