Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36076 Re: Pitamo Mehanicare ?
A sta ako imas start-stop vozilo i motor se ugasi kad stanes. Drzis li kvacilo? 
- B6Redhell
- Posts: 7814
- Joined: 25/12/2010 04:56
#36077 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja vozam stare krseve, ne kontam se u te start stop zajebancije
nit me interesuju.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36078 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze tebe da ne interesuje fizika, ali fizika se neprekidno interesuje za tebe.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36079 Re: Pitamo Mehanicare ?
Laplace objasnio 
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36081 Re: Pitamo Mehanicare ?
stara škola, ne znaju to novopečeni 
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36082 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moj instruktor iz "Zelenog signala" sta je radio na semaforu govorio mi "izbaci iz brzine, makni nogu sa kvacila".
Auto sa manuelnim mjenjacem se pali na leru, sa pritisnutim kvacilom i podignutom rucnom kocnicom.
Auto sa manuelnim mjenjacem se pali na leru, sa pritisnutim kvacilom i podignutom rucnom kocnicom.
-
Capljina74
- Posts: 6709
- Joined: 13/01/2020 09:50
#36083 Re: Pitamo Mehanicare ?
Otišla mi lambda na Hondi.
Reče majstor da radi, ali se ne javlja pravovremeno. Isključio grešku, ali se u vožnji poslije tri dana opet javila.
Handre me da nije neki kvar.
Kako se kreće lambda od 50 do 100 jEVRejA, u zavisnosti od tipa, to bi je mjenjao.
I dalje me ubjeđuju da to ne radim...
More nAki pametan savjet?
Reče majstor da radi, ali se ne javlja pravovremeno. Isključio grešku, ali se u vožnji poslije tri dana opet javila.
Handre me da nije neki kvar.
Kako se kreće lambda od 50 do 100 jEVRejA, u zavisnosti od tipa, to bi je mjenjao.
I dalje me ubjeđuju da to ne radim...
More nAki pametan savjet?
- B6Redhell
- Posts: 7814
- Joined: 25/12/2010 04:56
#36084 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam ja novopecen. Ipak imam godinu i po vozacku i toliko iskustva. .
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36085 Re: Pitamo Mehanicare ?
au onda izvini, svaka čast na iskustvu i milionima kilometara 
p.s nadam se da se šališ
p.s nadam se da se šališ
- W0rM
- Posts: 2619
- Joined: 26/11/2011 13:49
- Location: Jedna Jedina
- Grijem se na: sunčevu energiju
- Vozim: se po mahali
#36086 Re: Pitamo Mehanicare ?
jes dizne brate, nije bilo do dizni.
- W0rM
- Posts: 2619
- Joined: 26/11/2011 13:49
- Location: Jedna Jedina
- Grijem se na: sunčevu energiju
- Vozim: se po mahali
#36087 Re: Pitamo Mehanicare ?
ispumpali ljudi gorivo, zamijenili, stavili aditiv za prociscavanje, zamijeli filter, pali auto mashAllah, rasjekli stari filter goriva na pola, nista mu nije, znaci nov. Do cega bi, Bog zna.oruzana_pobuna wrote: ↑28/07/2021 11:04Nema tu ideja osim da dovedes nekog sa dijagnosyikom da provjeri parametre... Koji je motor u pitanju?
Edit malo sam pregledao po netu na drugim jezicima slican problem je imao covjek i ispostavilo se da kroz nesto uza crijeva gorivo ne dolazi do cilindara zbog zaprljanosti.... Idi orvo jeftinijim rjesenjima poskidaj crijeva za filtera i ocistiti...
Pogledaj jos i ovu klapnu na usisu
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36088 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro je kad se dobro svrsi
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36089 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko koja prodavnica autodijelova prodaje set gumica za reparaciju kocionih celjusti?
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36090 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bilo je, cini mi se, na onom Siluxu naruciti.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36091 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni Astra ne da da zaverglam ako ne stisnem kvacilo. I jos mi izadje upozorenje na displeju.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36092 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da prodaju svi, osim ako nije neko rjedje auto onda nema niko. 0 65 429 063 nazovi ili pisi na vIber. Ako ces kompresorom izbijat klip stavi komad drveta u celjust, ispuca ga ko metak..
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36093 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja sam klipic izbijao pritiskom na kocnicu
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#36094 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni jednom na Peugeotu nije htio ni da zavergla. U neko doba mi na displayu iskoči poduka "Ubaci ključ u bravu, idiote!".drug_profi wrote: ↑01/08/2021 00:08Meni Astra ne da da zaverglam ako ne stisnem kvacilo. I jos mi izadje upozorenje na displeju.
Sad ozbiljno: jednom sam krenuo da krenem sa benzinske, krenem da upalim auto kad ono - nema ključa. Tek onda se sjetih da mi je ključ u džepu.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36095 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ova danasnja tehnologija nema respekta prema starijima...
-
since2morrow
- Posts: 18
- Joined: 14/05/2018 10:46
#36096 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Radi se o BMW-X5 2011 god., naime jucer mi se odmah po paljenju automobila upalila zuta lampica parkirne ( el. rucne) kocnice i auto je zablokiralo na parkingu. Zvao sam mehanicara u bmw rekao mi je da rucno u gepeku lijevo ima sajla kojom se oslobadja rucna kocnica u slucaju nuzde i da ne mogu nista znati bez dijagnostike - sto je i logicno. Auto sam "otkocio" ali i dalje ima zuta lampica i pise ( na njemackom Parkbremse ausgefallen....). Da li se iko susreta sa slicnim situacijama - problemi sa El. rucnom kocnicom i sl. Da li se moze ovako voziti auto bar do servisa, ili bolje zvati slep sluzbu. na Internetu sam nasao da je zamjena rucne kocnice u bmw i do 2500 maraka
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#36097 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako auto ide vozi ga do servisa. Da li ces u ovlasteni ili kod nekog je tvoj izbor.since2morrow wrote: ↑02/08/2021 11:32 Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Radi se o BMW-X5 2011 god., naime jucer mi se odmah po paljenju automobila upalila zuta lampica parkirne ( el. rucne) kocnice i auto je zablokiralo na parkingu. Zvao sam mehanicara u bmw rekao mi je da rucno u gepeku lijevo ima sajla kojom se oslobadja rucna kocnica u slucaju nuzde i da ne mogu nista znati bez dijagnostike - sto je i logicno. Auto sam "otkocio" ali i dalje ima zuta lampica i pise ( na njemackom Parkbremse ausgefallen....). Da li se iko susreta sa slicnim situacijama - problemi sa El. rucnom kocnicom i sl. Da li se moze ovako voziti auto bar do servisa, ili bolje zvati slep sluzbu. na Internetu sam nasao da je zamjena rucne kocnice u bmw i do 2500 maraka
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#36098 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ja bi ubacio u ler na ravnom, i vidio mogu li ga pogurati tj blokira li neki točak. Ako ne blokira bi vozio do servisa.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36099 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozes voziti, ne koristi rucnu kad parkiras. Vjerovatno opruga koja nateze kocnicu se odvalila od korozije ili neceg drugog. Nije to cjenovno skupo. Na tvom mjestu bih dao da mi provjere pakne rucne kocnice i u kakvom stanju je lim kojii stiti od prasine, ako je propo da se zamijeni. Opruga svakako nova, ako je trenutna ostecena.since2morrow wrote: ↑02/08/2021 11:32 Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Radi se o BMW-X5 2011 god., naime jucer mi se odmah po paljenju automobila upalila zuta lampica parkirne ( el. rucne) kocnice i auto je zablokiralo na parkingu. Zvao sam mehanicara u bmw rekao mi je da rucno u gepeku lijevo ima sajla kojom se oslobadja rucna kocnica u slucaju nuzde i da ne mogu nista znati bez dijagnostike - sto je i logicno. Auto sam "otkocio" ali i dalje ima zuta lampica i pise ( na njemackom Parkbremse ausgefallen....). Da li se iko susreta sa slicnim situacijama - problemi sa El. rucnom kocnicom i sl. Da li se moze ovako voziti auto bar do servisa, ili bolje zvati slep sluzbu. na Internetu sam nasao da je zamjena rucne kocnice u bmw i do 2500 maraka
- Haris.ba
- Posts: 35284
- Joined: 08/09/2005 20:08
#36100 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bila je rasprava na temi o magistralnim cestama o autima koja su "prokuhala" preko vikenda uz Bradinu?
Šta može biti razlog? Zar auto ne bi trebalo da ne "prokuha" normalnom vožnjom? Pa čak i ako se vozi prvom ili drugom duže vremena sa upaljenom klimom?
Šta može biti razlog? Zar auto ne bi trebalo da ne "prokuha" normalnom vožnjom? Pa čak i ako se vozi prvom ili drugom duže vremena sa upaljenom klimom?
