Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#36076 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

A sta ako imas start-stop vozilo i motor se ugasi kad stanes. Drzis li kvacilo? :mrgreen:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#36077 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Ja vozam stare krseve, ne kontam se u te start stop zajebancije :wink: nit me interesuju.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#36078 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Moze tebe da ne interesuje fizika, ali fizika se neprekidno interesuje za tebe.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36079 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Laplace objasnio :thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14687
Joined: 19/11/2012 18:37

#36080 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

B6Redhell wrote: 31/07/2021 17:11 Sto izbacujes iz prve brzine kad pališ. Bit ces 1.26 sec. brži ako to neradis.. :-D :wink: i eto te..
Navika da uvijek auto palim sa mjenjačem u neutralnom položaju.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36081 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

stara škola, ne znaju to novopečeni :D
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#36082 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Moj instruktor iz "Zelenog signala" sta je radio na semaforu govorio mi "izbaci iz brzine, makni nogu sa kvacila".
Auto sa manuelnim mjenjacem se pali na leru, sa pritisnutim kvacilom i podignutom rucnom kocnicom.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#36083 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Capljina74 »

Otišla mi lambda na Hondi.

Reče majstor da radi, ali se ne javlja pravovremeno. Isključio grešku, ali se u vožnji poslije tri dana opet javila.

Handre me da nije neki kvar.

Kako se kreće lambda od 50 do 100 jEVRejA, u zavisnosti od tipa, to bi je mjenjao.

I dalje me ubjeđuju da to ne radim...

More nAki pametan savjet?
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#36084 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

black_adrian wrote: 31/07/2021 18:43 stara škola, ne znaju to novopečeni :D
Nisam ja novopecen. Ipak imam godinu i po vozacku i toliko iskustva. . 👍
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36085 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

au onda izvini, svaka čast na iskustvu i milionima kilometara :bih:

p.s nadam se da se šališ
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#36086 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by W0rM »

spreca wrote: 28/07/2021 18:07
W0rM wrote: 28/07/2021 10:54 Zdravo ekipa,
posjedujem audi a3 2017 godiste. Vergla ne moze da upali. Pregledani naftni filter, potopna pumpa i svjecice, sad i kljuc da se vidi da nije prazna baterija.
Ima li ko kakvih ideja?
mislis dizne?
jes dizne brate, nije bilo do dizni.
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#36087 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by W0rM »

oruzana_pobuna wrote: 28/07/2021 11:04
W0rM wrote: 28/07/2021 10:54 Zdravo ekipa,
posjedujem audi a3 2017 godiste. Vergla ne moze da upali. Pregledani naftni filter, potopna pumpa i svjecice, sad i kljuc da se vidi da nije prazna baterija.
Ima li ko kakvih ideja?
Nema tu ideja osim da dovedes nekog sa dijagnosyikom da provjeri parametre... Koji je motor u pitanju?

Edit malo sam pregledao po netu na drugim jezicima slican problem je imao covjek i ispostavilo se da kroz nesto uza crijeva gorivo ne dolazi do cilindara zbog zaprljanosti.... Idi orvo jeftinijim rjesenjima poskidaj crijeva za filtera i ocistiti...

Pogledaj jos i ovu klapnu na usisu


ispumpali ljudi gorivo, zamijenili, stavili aditiv za prociscavanje, zamijeli filter, pali auto mashAllah, rasjekli stari filter goriva na pola, nista mu nije, znaci nov. Do cega bi, Bog zna.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36088 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

:thumbup:
Dobro je kad se dobro svrsi
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#36089 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Zna li neko koja prodavnica autodijelova prodaje set gumica za reparaciju kocionih celjusti?
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#36090 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Bilo je, cini mi se, na onom Siluxu naruciti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#36091 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

NediM17 wrote: 31/07/2021 18:49 Moj instruktor iz "Zelenog signala" sta je radio na semaforu govorio mi "izbaci iz brzine, makni nogu sa kvacila".
Auto sa manuelnim mjenjacem se pali na leru, sa pritisnutim kvacilom i podignutom rucnom kocnicom.
Meni Astra ne da da zaverglam ako ne stisnem kvacilo. I jos mi izadje upozorenje na displeju.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36092 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

kabal1337 wrote: 31/07/2021 23:04 Zna li neko koja prodavnica autodijelova prodaje set gumica za reparaciju kocionih celjusti?
Mislim da prodaju svi, osim ako nije neko rjedje auto onda nema niko. 0 65 429 063 nazovi ili pisi na vIber. Ako ces kompresorom izbijat klip stavi komad drveta u celjust, ispuca ga ko metak.. :D
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36093 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

ja sam klipic izbijao pritiskom na kocnicu
User avatar
Laplace
Posts: 14687
Joined: 19/11/2012 18:37

#36094 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 01/08/2021 00:08
NediM17 wrote: 31/07/2021 18:49 Moj instruktor iz "Zelenog signala" sta je radio na semaforu govorio mi "izbaci iz brzine, makni nogu sa kvacila".
Auto sa manuelnim mjenjacem se pali na leru, sa pritisnutim kvacilom i podignutom rucnom kocnicom.
Meni Astra ne da da zaverglam ako ne stisnem kvacilo. I jos mi izadje upozorenje na displeju.
Meni jednom na Peugeotu nije htio ni da zavergla. U neko doba mi na displayu iskoči poduka "Ubaci ključ u bravu, idiote!".

Sad ozbiljno: jednom sam krenuo da krenem sa benzinske, krenem da upalim auto kad ono - nema ključa. Tek onda se sjetih da mi je ključ u džepu. :D Naravno, Peugeot nema keyless.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#36095 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma ova danasnja tehnologija nema respekta prema starijima...
since2morrow
Posts: 18
Joined: 14/05/2018 10:46

#36096 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by since2morrow »

Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Radi se o BMW-X5 2011 god., naime jucer mi se odmah po paljenju automobila upalila zuta lampica parkirne ( el. rucne) kocnice i auto je zablokiralo na parkingu. Zvao sam mehanicara u bmw rekao mi je da rucno u gepeku lijevo ima sajla kojom se oslobadja rucna kocnica u slucaju nuzde i da ne mogu nista znati bez dijagnostike - sto je i logicno. Auto sam "otkocio" ali i dalje ima zuta lampica i pise ( na njemackom Parkbremse ausgefallen....). Da li se iko susreta sa slicnim situacijama - problemi sa El. rucnom kocnicom i sl. Da li se moze ovako voziti auto bar do servisa, ili bolje zvati slep sluzbu. na Internetu sam nasao da je zamjena rucne kocnice u bmw i do 2500 maraka
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#36097 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

since2morrow wrote: 02/08/2021 11:32 Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Radi se o BMW-X5 2011 god., naime jucer mi se odmah po paljenju automobila upalila zuta lampica parkirne ( el. rucne) kocnice i auto je zablokiralo na parkingu. Zvao sam mehanicara u bmw rekao mi je da rucno u gepeku lijevo ima sajla kojom se oslobadja rucna kocnica u slucaju nuzde i da ne mogu nista znati bez dijagnostike - sto je i logicno. Auto sam "otkocio" ali i dalje ima zuta lampica i pise ( na njemackom Parkbremse ausgefallen....). Da li se iko susreta sa slicnim situacijama - problemi sa El. rucnom kocnicom i sl. Da li se moze ovako voziti auto bar do servisa, ili bolje zvati slep sluzbu. na Internetu sam nasao da je zamjena rucne kocnice u bmw i do 2500 maraka
Ako auto ide vozi ga do servisa. Da li ces u ovlasteni ili kod nekog je tvoj izbor.
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#36098 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

Pa ja bi ubacio u ler na ravnom, i vidio mogu li ga pogurati tj blokira li neki točak. Ako ne blokira bi vozio do servisa.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36099 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

since2morrow wrote: 02/08/2021 11:32 Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Radi se o BMW-X5 2011 god., naime jucer mi se odmah po paljenju automobila upalila zuta lampica parkirne ( el. rucne) kocnice i auto je zablokiralo na parkingu. Zvao sam mehanicara u bmw rekao mi je da rucno u gepeku lijevo ima sajla kojom se oslobadja rucna kocnica u slucaju nuzde i da ne mogu nista znati bez dijagnostike - sto je i logicno. Auto sam "otkocio" ali i dalje ima zuta lampica i pise ( na njemackom Parkbremse ausgefallen....). Da li se iko susreta sa slicnim situacijama - problemi sa El. rucnom kocnicom i sl. Da li se moze ovako voziti auto bar do servisa, ili bolje zvati slep sluzbu. na Internetu sam nasao da je zamjena rucne kocnice u bmw i do 2500 maraka
Mozes voziti, ne koristi rucnu kad parkiras. Vjerovatno opruga koja nateze kocnicu se odvalila od korozije ili neceg drugog. Nije to cjenovno skupo. Na tvom mjestu bih dao da mi provjere pakne rucne kocnice i u kakvom stanju je lim kojii stiti od prasine, ako je propo da se zamijeni. Opruga svakako nova, ako je trenutna ostecena.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35279
Joined: 08/09/2005 20:08

#36100 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Haris.ba »

Bila je rasprava na temi o magistralnim cestama o autima koja su "prokuhala" preko vikenda uz Bradinu?

Šta može biti razlog? Zar auto ne bi trebalo da ne "prokuha" normalnom vožnjom? Pa čak i ako se vozi prvom ili drugom duže vremena sa upaljenom klimom?
Post Reply