Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
pojedinac
Posts: 1492
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#52751 Re: Zeničani

Post by pojedinac »

Image

Foto koji govori sve o nama zeničanima!

Koji smo mi mazohisti?! :(
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#52752 Re: Zeničani

Post by withpeace »

Bolonjeze wrote: 18/07/2021 02:32 Ljudstvo, ako može mala pomoć. Trebam sljedeće sedmice na more u hrvatsku, moram li se prijaviti na onoj stranici njihovoj da ulazim u državu?
Sutra idem na more kod rodbine, samo test ne stariji od 48 h.
User avatar
gentoo
Posts: 4590
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#52753 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Koliko ja znam taj entercroatia popunjavas da ne zaglavis na granici.. Dakle ne moras ali se preporucuje jer ces kroz sva ona pitanja "proci" licno na granici.. i umjesto 3 min. ostaces 10-12.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52754 Re: Zeničani

Post by channel10 »

pojedinac wrote: 18/07/2021 10:12 Image

Foto koji govori sve o nama zeničanima!

Koji smo mi mazohisti?! :(
Neki dan sam oprao auto oko 12h i parkirao. U 17h sjedam u auto i palim brisace "na suho" da ociste svu prasinu sa sajbe.
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#52755 Re: Zeničani

Post by Distortion »

Tako je, ja sam popunio entercroatia i onaj na granici je otvarao taj fajl gdje je sve vidio i upload testova i ostale podatke o putnicima. Nikad brze nisam prosao granicu nego ovu sezonu bas zbog prijave na entercroatia.
Na toj stranici upload slika testa ili potvrde o vakcinisanju obavezno mora biti sa manje kb jer nece da prihvati kvalitetnije slike od npr 2 MB. Neki su imali problema bas zbog velicine slika.

Ko bude putovao na more, obavezno popuniti entercroatia, lakse je.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52756 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kažu SIPA uletila neki dan u gradsku upravu vezano za ovo oko Zenicatransa. Kao istražuju privredni kriminal. :D
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#52757 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Nisam nista vidio to oko SIPE ali u kantonalnom tuzilastvu postoji slucaj vezan za to a neki dan je i kantonalni sud donio mjere kojim se uvode odredjeni zabrane gradu po pitanju autobuske stanice. I Zenicatrans je tuzio grad u vezi autobuske pa budemo vidjeli na sta ce to izaci.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52758 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Javio se i Kroljev lažnjak.

"Salyven Oneel
SDA nikada nece oprostiti Fuadu Kasumovicu sto je autobusku stanicu uknjižio na grad. Trebala je danas bit u privatnom vlasništvu..
Ovako svaki mjesec grad zaradi 10.000 KM.."

Zar najam nije bio 30.000 KM?! :(
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52759 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image


Neka neko kralju javi da mu je pola Zenice okupiralo Vitez, kako rece ono nece vise Zeničani preko Vjetrenica sad Ce Zenica jug biti moderna poslovna zona.

Kralju kad se vratis pijan sa planine veceras ako pogledaš ovo ti je slika nove robne kuce LC Waikiki u Vitezu. A pogledaj tu zonu ispred sebe sto si obecao pa mozda se otreznis.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52760 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

pojedinac wrote: 18/07/2021 10:12 Image

Foto koji govori sve o nama zeničanima!

Koji smo mi mazohisti?! :(
Prijatelju nas bude 200 na protestima kada eko forum organizuje. Gdje ste svi da se izvrši pritisak na Indijca?

Nas 200 mozemo samo glabat qrac a npr 5000 je vec zrelo da moze nesto promijeniti.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52761 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Inace, to je najveci Waikiki u BiH.

Tako smo ostali i bez Lidl distributivnog centra, a upitno je da ce i Lidl prodavnice biti u Ze. :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52762 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Casual's wrote: 18/07/2021 14:42 Inace, to je najveci Waikiki u BiH.

Tako smo ostali i bez Lidl distributivnog centra, a upitno je da ce i Lidl prodavnice biti u Ze. :D
Realno kad vidis ko predstavlja grad i sa kakvim vokabularom pitas se kakav tek onda narod tu zivi i vrijedi li sta ulagati tako da ostajes bez svega.

Uz njega dodaj tu Raminu i kantonalnu SDA vladu i dobijes grad Mordor.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#52763 Re: Zeničani

Post by doff »

phillie wrote: 18/07/2021 08:17 Ne trebas. Pasos, antigenski test i eventualno rezervacija smjestaja (mi smo je imali, iako nije pitao, vec samo gdje idemo). Jucer dosli u Hr.
Koji je to konkretno test. U suncu rade neki za 20KM, može li se s tim preći?
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#52764 Re: Zeničani

Post by withpeace »

doff wrote: 18/07/2021 15:29
phillie wrote: 18/07/2021 08:17 Ne trebas. Pasos, antigenski test i eventualno rezervacija smjestaja (mi smo je imali, iako nije pitao, vec samo gdje idemo). Jucer dosli u Hr.
Koji je to konkretno test. U suncu rade neki za 20KM, može li se s tim preći?
PCR ili brzi antigenski, u suncu je taj brzi antigenski s kojim mozes preci i cvaja je. Ja radio prekjucer, za 30 minuta bude rezultat….
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52765 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Antigen je u Suncu 20 KM, preveden i spreman za EU granice. Vazi 48h.

Prijava putem neta za Hr je bila potrebna kada se morao imati rezervisan smjestaj za ulazak. Preko vikenda sam prolazio bez problena.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#52766 Re: Zeničani

Post by doff »

Super, hvala obojici :thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#52767 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

pojedinac wrote: 18/07/2021 10:12 Image

Foto koji govori sve o nama zeničanima!

Koji smo mi mazohisti?! :(
Ovakva je situacija u siromasnima zemljama.

Mi nemamo firme kako treba, niko ziv nista ne otvara.

Zeljezaru cemo zatvoriti kada budemo bogatiji, kao sto su zatvarali na zapadu, a to se zadugo nece desiti kako stvari stoje.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#52768 Re: Zeničani

Post by doff »

Kikibombona wrote: 18/07/2021 16:41
Ovakva je situacija u siromasnima zemljama.

Mi nemamo firme kako treba, niko ziv nista ne otvara.

Zeljezaru cemo zatvoriti kada budemo bogatiji, kao sto su zatvarali na zapadu, a to se zadugo nece desiti kako stvari stoje.
Ne trebamo je zatvarati, samo se pridržavati zakonskih okvira. Ništa više od toga.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#52769 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

doff wrote: 18/07/2021 16:49
Kikibombona wrote: 18/07/2021 16:41
Ovakva je situacija u siromasnima zemljama.

Mi nemamo firme kako treba, niko ziv nista ne otvara.

Zeljezaru cemo zatvoriti kada budemo bogatiji, kao sto su zatvarali na zapadu, a to se zadugo nece desiti kako stvari stoje.
Ne trebamo je zatvarati, samo se pridržavati zakonskih okvira. Ništa više od toga.
U siromasnima drzavama se niko ne pridržava zakona. Pa pogledaj sta velike firme rade po Africi. A mi smo evropski kurton, moze raditi ko sta hoce.

Nece niko izvaliti 100 miliona drage volje, ako ne mora.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#52770 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Casual's wrote: 18/07/2021 14:42 Inace, to je najveci Waikiki u BiH.

Tako smo ostali i bez Lidl distributivnog centra, a upitno je da ce i Lidl prodavnice biti u Ze. :D
Odakle vam uopšte podatak da Lidl razmatra otvaranje trgovine u Zenici?
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#52771 Re: Zeničani

Post by doff »

Kikibombona wrote: 18/07/2021 19:53

U siromasnima drzavama se niko ne pridržava zakona. Pa pogledaj sta velike firme rade po Africi. A mi smo evropski kurton, moze raditi ko sta hoce.

Nece niko izvaliti 100 miliona drage volje, ako ne mora.
Nismo mi siromašna zemlja, svaki dan se izlazi, cigare na stolu, auta se voze...Zakone imamo ali i visok stepen korupcije. Nije siromaštvo problem.

Nema potrebe poredit nas sa Afrikom.
soul_assassin
Posts: 95
Joined: 20/07/2009 17:04

#52772 Re: Zeničani

Post by soul_assassin »

Pozdrav ljudstvo

Koga biste preporučili za dermatologa u Zenici, imam neki mladež htio bih ga ukloniti.

Vidim da Medicom nudi to, pregled 50KM a zahvat valjda po konsultaciji sa hirurgom. Ovi ostali nisam našao da rade
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#52773 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

doff wrote: 19/07/2021 10:06
Kikibombona wrote: 18/07/2021 19:53

U siromasnima drzavama se niko ne pridržava zakona. Pa pogledaj sta velike firme rade po Africi. A mi smo evropski kurton, moze raditi ko sta hoce.

Nece niko izvaliti 100 miliona drage volje, ako ne mora.
Nismo mi siromašna zemlja, svaki dan se izlazi, cigare na stolu, auta se voze...Zakone imamo ali i visok stepen korupcije. Nije siromaštvo problem.

Nema potrebe poredit nas sa Afrikom.
A kako nisu siromasni ljudi sa 400km penzije?
Kako ti umjetnici uopste prezive?

Kako nije siromasan neko ko radi u prodavnici, kiosku, butiku itd?

...

A to sto neko voza auto i pije kafu i puši cigare bez markice ne govori bas nista. Ogroman broj ljudi radi za 700-800km. I 1k je malo. Ne znam gdje ti zivis. :roll:

...

Mittal je jedina jaka firma u gradu. Sve ostalo su kladionice, butici, restorani, kafici. I ovo malo firmi sto ima, veliki dio prihoda upravo ostvaruju poslujuci sa Mittalom.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52774 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kad vidim vozni park u Zenici pomislim da sam u Bernu a ne u Bosanskoj vrleti.

I Kiki tebi nijedan se problem ne moze rijesiti, sve je nebitno od zraka do ceste, uslova zivota samo ti je bitno srusit SDA na državnom i federalnom nivou i to njih zamjeniti ovima koji su do juce bili SDA i poteci ce med i mlijeko. Rusi i treba ali ne zanemaruj da je 80 % nasih problema na lokalnom nivou. Da imas najlošijeg gradonacelnika i gradsku upravu u stogodišnjoj historiji.
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#52775 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Dosla dijaspora, zivnuli smo malo.
Dok ne dodje kraj septembra i slike Mordora sa Smetova :mrgreen:
Post Reply