Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2801 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

last mohicans wrote: 18/07/2021 11:36 Ovaj mi ko Cmilja tukne, sta cemo i s njim,by the way? Na papiru sad imamo 5 napadača, u suštini ni jednog. 32 god, ako je kakav killer, nije problem, ali ne očekujem previse.
Ne znam kakav mu je historijat povreda, ali mu je karijera puno impresivnija od rahmetli Cmiljine.

On i Bagarić, sasvim dovoljno za napad. Samo ne znam sto smo Ahmu produzivali.

Ako Buric dodje, trebaju nam jos samo bekovi. Ili samo lijevi, ako Oremusa vratimo na desnog.
last mohicans
Posts: 18201
Joined: 09/08/2012 23:19

#2802 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Raigor Stonehoof wrote: 18/07/2021 11:51
last mohicans wrote: 18/07/2021 11:36 Ovaj mi ko Cmilja tukne, sta cemo i s njim,by the way? Na papiru sad imamo 5 napadača, u suštini ni jednog. 32 god, ako je kakav killer, nije problem, ali ne očekujem previse.
Ne znam kakav mu je historijat povreda, ali mu je karijera puno impresivnija od rahmetli Cmiljine.

On i Bagarić, sasvim dovoljno za napad. Samo ne znam sto smo Ahmu produzivali.

Ako Buric dodje, trebaju nam jos samo bekovi. Ili samo lijevi, ako Oremusa vratimo na desnog.
14 golova u dvije i po godine je sve, samo ne impresivno. Mislim da je i Handzic dao toliko za 3 godine.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#2803 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Raigor Stonehoof wrote: 18/07/2021 11:51
last mohicans wrote: 18/07/2021 11:36 Ovaj mi ko Cmilja tukne, sta cemo i s njim,by the way? Na papiru sad imamo 5 napadača, u suštini ni jednog. 32 god, ako je kakav killer, nije problem, ali ne očekujem previse.
Ne znam kakav mu je historijat povreda, ali mu je karijera puno impresivnija od rahmetli Cmiljine.

On i Bagarić, sasvim dovoljno za napad. Samo ne znam sto smo Ahmu produzivali.

Ako Buric dodje, trebaju nam jos samo bekovi. Ili samo lijevi, ako Oremusa vratimo na desnog.
Sevelj,Sabanovic i Oremus desno imamo dovoljno.Problem je Pidro i lijeva strana.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2804 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

last mohicans wrote: 18/07/2021 11:57
Raigor Stonehoof wrote: 18/07/2021 11:51

Ne znam kakav mu je historijat povreda, ali mu je karijera puno impresivnija od rahmetli Cmiljine.

On i Bagarić, sasvim dovoljno za napad. Samo ne znam sto smo Ahmu produzivali.

Ako Buric dodje, trebaju nam jos samo bekovi. Ili samo lijevi, ako Oremusa vratimo na desnog.
14 golova u dvije i po godine je sve, samo ne impresivno. Mislim da je i Handzic dao toliko za 3 godine.
Nisam rekao da je impresivna, nego impresivnija od Cmiljaniceve. On nije zabio 14 u karijeri citavoj.

Ne kazem da ce biti pogodak, ali su puno vece sanse za to nego kod Cmiljanica.

Dinostula upravu si, zaboravio sam Sevelja
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#2805 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Fakat su se ljudi pogubili, pricaju o fokusu na mlade i dovode frajera od 32 godine, a vec imamo Ahmetovica kojem su produzili ugovor. Prica se o Buricu, a imamo 3 mlada golmana...
Balans mladih i iskisnih je ok, ali oni ne predstavljaju to kao viziju kluba.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2806 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Ako je Kanuric najbolji od ta tri golmana, onda je Buric viae nego potreban.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#2807 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Impressum »

Analiticarr wrote: 18/07/2021 04:04 afirma moje supruge (koju kao sto znate sam upoznao preko ovog foruma i doveo je iz BiH) u kojoj radi ona i jos 2 zene
FK Sarajevo???
sta bolan?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2808 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Buric, Tatar i lijevi bek, i mozemo o tituli opet pricat 8-)
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2809 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

A šta ćemo za mlade igrače, na koje pozicije ubaciti dvojicu mlađih? :D Htjeli ili ne morat ćemo.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2810 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Kurdić i Đokanović mogu igrati, eventualno Salčin
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2811 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Raigor Stonehoof wrote: 18/07/2021 13:52 Kurdić i Đokanović mogu igrati, eventualno Salčin
Kurdić ne spada u kategoriju mlađih igrača (22 godine). Salčin već spada, ali on početkom naredne godine puni 22 godine. Gdje uvaliti Salčina? :-) Ili recimo Varešanovića, itd? Ne mogu igrati odjednom i Bagarić i Bodul i Mehanović i Fanimo i Sušić i Burić, itd. :mrgreen:
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#2812 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Logovan wrote: 18/07/2021 13:47 A šta ćemo za mlade igrače, na koje pozicije ubaciti dvojicu mlađih? :D Htjeli ili ne morat ćemo.
Ima onih lijevi bekova omdladinaca koga god da stavi bice bolji od Pidre.I ubacis Varesanovica i eto ga rijesen problem. :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2813 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Logovan wrote: 18/07/2021 14:02
Raigor Stonehoof wrote: 18/07/2021 13:52 Kurdić i Đokanović mogu igrati, eventualno Salčin
Kurdić ne spada u kategoriju mlađih igrača (22 godine). Salčin već spada, ali on početkom naredne godine puni 22 godine. Gdje uvaliti Salčina? :-) Ili recimo Varešanovića, itd? Ne mogu igrati odjednom i Bagarić i Bodul i Mehanović i Fanimo i Sušić i Burić, itd. :mrgreen:
Mislim da se taj datum gleda sa početkom sezone, ako je igrač u određenoj kategoriji na početku sezone, ostaje tu do njenog kraja. Ne mozes usred sezone izgubit mjesto :) Moze tu i Ramic ponekad uletit, Imas Varesanovica, onog Traku, Islamovica...

tog Mehanovica nekakvog ni ne racunam

Bice kartona, suspenzija, odmaranja, ne moraju svi igrati odjednom jebo ga ti.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#2814 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Raigor Stonehoof wrote: 18/07/2021 14:08
Logovan wrote: 18/07/2021 14:02
Kurdić ne spada u kategoriju mlađih igrača (22 godine). Salčin već spada, ali on početkom naredne godine puni 22 godine. Gdje uvaliti Salčina? :-) Ili recimo Varešanovića, itd? Ne mogu igrati odjednom i Bagarić i Bodul i Mehanović i Fanimo i Sušić i Burić, itd. :mrgreen:
Mislim da se taj datum gleda sa početkom sezone, ako je igrač u određenoj kategoriji na početku sezone, ostaje tu do njenog kraja. Ne mozes usred sezone izgubit mjesto :) Moze tu i Ramic ponekad uletit, Imas Varesanovica, onog Traku, Islamovica...

tog Mehanovica nekakvog ni ne racunam

Bice kartona, suspenzija, odmaranja, ne moraju svi igrati odjednom jebo ga ti.
Taj Mehanovic ako dodje bice vjerovatno najbolje pojacanje ove sezone. :D
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2815 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Dinostula wrote: 18/07/2021 14:06 Ima onih lijevi bekova omdladinaca koga god da stavi bice bolji od Pidre.I ubacis Varesanovica i eto ga rijesen problem. :D
Pa znam imamo mi izbora što se tiče mladih, ali nakrcaš ovih starijih i dovedeš se u pomalo zajebanu situaciju.
Raigor Stonehoof wrote: 18/07/2021 14:08 Mislim da se taj datum gleda sa početkom sezone, ako je igrač u određenoj kategoriji na početku sezone, ostaje tu do njenog kraja. Ne mozes usred sezone izgubit mjesto :) Moze tu i Ramic ponekad uletit, Imas Varesanovica, onog Traku, Islamovica...

tog Mehanovica nekakvog ni ne racunam

Bice kartona, suspenzija, odmaranja, ne moraju svi igrati odjednom jebo ga ti.
Meni nešto logičnije da se izbacuje iz te kategorije ako napuni 22 godine, ali eto recimo da si u pravu, da je pravilo tako. Nije baš jasno definisano pravilo, barem nisam nigdje vidio jasno objašnjenje. :D Opet mi ostaje nejasno koga oni misle stavljati redovno u prvih 11, osim Đokanovića. Pun klinac mladih, a ne vidim da se baš radi planski.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2816 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Ako ćemo realno, iz ove generacije osim Đokanovića i nešto malo Salčina, niko nije ništa ni pokazao. Kad bude talenta, biće i prilike za njih. A to je svakako smjer u kojem se trebamo kretat u budućnosti.
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2817 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Pa kako će pokazati kada se momci uništavaju. Ili po čitavu sezone presjede na klupi ili se pošalju na posudbe na kojima ne igraju ili igraju na pogrešnim pozicijama ili nešto deseto bude. Eto recimo npr. Salčin. Momak skoro sve utakmice odradio na lijevom beku, skroz pogrešna pozicija. Nije bilo nikoga da igra na lijevom beku pa hajmo staviti Salčina, a mogao se staviti neko iz akademije i riješio si problem. Sada se momak ocjenjuje na osnovu partija na lijevom beku. Ima talenta sasvim dovoljno. Daleko više je do kluba, a ne do igrača.
Nama recimo ne treba ofanzivni vezni, forsiraj Varešanovića i Salčina. Nemoj da dovodimo lijevog beka. Imamo Pidru, Islamovića i Imamovića. Slažem se da je rizično, ali rizikuj majku mu. Isplatit će ti se nešto.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#2818 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Logovan wrote: 18/07/2021 14:48 Pa kako će pokazati kada se momci uništavaju. Ili po čitavu sezone presjede na klupi ili se pošalju na posudbe na kojima ne igraju ili igraju na pogrešnim pozicijama ili nešto deseto bude. Eto recimo npr. Salčin. Momak skoro sve utakmice odradio na lijevom beku, skroz pogrešna pozicija. Nije bilo nikoga da igra na lijevom beku pa hajmo staviti Salčina, a mogao se staviti neko iz akademije i riješio si problem. Sada se momak ocjenjuje na osnovu partija na lijevom beku. Ima talenta sasvim dovoljno. Daleko više je do kluba, a ne do igrača.
Nama recimo ne treba ofanzivni vezni, forsiraj Varešanovića i Salčina. Nemoj da dovodimo lijevog beka. Imamo Pidru, Islamovića i Imamovića. Slažem se da je rizično, ali rizikuj majku mu. Isplatit će ti se nešto.
Salcin je igrao sad lijevo krilo nikako da ga neko stavi na ofanzivnog veznog.Zna li neko sta je sa Hebibovicem je li to i on povrjedjen ?
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#2819 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Logovan wrote: 18/07/2021 14:48 Pa kako će pokazati kada se momci uništavaju. Ili po čitavu sezone presjede na klupi ili se pošalju na posudbe na kojima ne igraju ili igraju na pogrešnim pozicijama ili nešto deseto bude. Eto recimo npr. Salčin. Momak skoro sve utakmice odradio na lijevom beku, skroz pogrešna pozicija. Nije bilo nikoga da igra na lijevom beku pa hajmo staviti Salčina, a mogao se staviti neko iz akademije i riješio si problem. Sada se momak ocjenjuje na osnovu partija na lijevom beku. Ima talenta sasvim dovoljno. Daleko više je do kluba, a ne do igrača.
Nama recimo ne treba ofanzivni vezni, forsiraj Varešanovića i Salčina. Nemoj da dovodimo lijevog beka. Imamo Pidru, Islamovića i Imamovića. Slažem se da je rizično, ali rizikuj majku mu. Isplatit će ti se nešto.
Ja bih i sa golmanima rizikovao i stavljao ove mlade. Nije valjda da su sva trojica tarabe, pa se Burić mora dovoditi.

PS Kanuriću ne treba suditi na osnovu jedne greške. I Kovačević je imao kiks na svom prvom derbiju, pa izrastao u dobrog golmana.

Mladi griješe i moraju se njihove greške istrpiti, a ova sezona u kojoj će se Borcu opet šteliti titula je najbolja prilika za mlade da im se ukaže povjerenje.
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#2820 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Svaka čast mladim, ali bez iskusnijih igrača nema haira, ako Sablić bude znao napraviti pravu kombinaciju starih i mladih možemo se nadati nečemu
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#2821 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

sencobih wrote: 18/07/2021 15:46 Svaka čast mladim, ali bez iskusnijih igrača nema haira, ako Sablić bude znao napraviti pravu kombinaciju starih i mladih možemo se nadati nečemu
Naravno da to treba biti miks iskusnih i mladih. Ništa ne ide naglo, nego postepeno.

Vicko i Đokanović su U21 i oni će popuniti tu kvotu. Pored njih, ja bih još gurao golmansku poziciju i Dala i Salčina i to na AMF. Ostale po potrebi i u lakšim tekmama u kupu i protiv Radnika jer će oni biti katastrofa i sigurno ispadaju.

I obavezno ih stavljati na njihove prirodne pozicije.

I naravno, kupiti nekog od mlađih poput Sretena Miloševića.
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2822 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

tovarish wrote: 18/07/2021 15:54 Vicko i Đokanović su U21 i oni će popuniti tu kvotu.
Vicko se ne računa, stranac je.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#2823 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Logovan wrote: 18/07/2021 16:05
tovarish wrote: 18/07/2021 15:54 Vicko i Đokanović su U21 i oni će popuniti tu kvotu.
Vicko se ne računa, stranac je.
Aaaa, ok. Opet, imaj opcija Salčin/Dal ili golmani.
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2825 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Ma ako ne dođe nema veze, stavimo Dizdarevića ili Kanurića i hajmo po titulu. :D

Vanredna skupština za 14 dana.
https://sportsport.ba/fudbal/skupstina- ... evo/403867
Post Reply