Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52676 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

Nove pozicije za sposobne a ne podobne, bez skole.
Naslovnica
Posts: 35432
Joined: 20/03/2013 15:38

#52677 Re: Zeničani

Post by Naslovnica »

Bolonjeze wrote: 13/07/2021 23:42 Kad će gastro ponuda burgera, sendviča, priloga, sosova i salata u Zenici odskočiti? Svaki menu svakog fast fooda je kao jaje jajetu, isti, hamburger, chikenburger, topli sendvič duguljasti, hot dog, pržena kobasica i to je to...Kad će neko odskočiti i otvoriti nešto novo. Igrom slučaja bio sam neki dan u Beogradu i posjetio Burger festival. Kakve sam probao sendviče, burgere i priloge zavrtilo mi se u glavi, american style otkida sve. Čak pojedini imaju svoja originalna peciva a ne ona generička iz pekare. U Zenici samo ketchup, majoneza, eventualno negdje senf i onaj bijeli sos što je onomad imao Jumbo...
Ja sam često znao navratiti na dupli hambaš u Urban grill, vrlo dobar.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52678 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

https://zenicainfo.ba/2021/07/14/zenica ... -transcom/


50 novih uposlenih, fino, fino su i obnovili staru zgradu..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83404
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52679 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Fino su sredili zgradu nema sta :thumbup:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#52680 Re: Zeničani

Post by anex »

Kontam da se prijavim za posao...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83404
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52681 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

anex wrote: 14/07/2021 18:08 Kontam da se prijavim za posao...
Sta rade oni, nista ne kontam?
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#52682 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Haman ono sa telefonima, call agenti jel!?
Nisam siguran :mrgreen:
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#52683 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Jutros auto izgorilo kod rudarskog hotela , policije bruka bilo . Zna neko o cem se radi ?
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52684 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

N.N. wrote: 14/07/2021 18:16 Haman ono sa telefonima, call agenti jel!?
Nisam siguran :mrgreen:
Call centar
S tim što je Transcom fakat ok firma, ne radi se za procenat nego fiksnu platu, imaš slobodne dane, pauzu, sva moguća prava i zaista je lako napredovat ako si dobar radnik.

Ostali call centri dođu kao robija mada je moguće više zaradit upravo zbog tog procenta.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52685 Re: Zeničani

Post by channel10 »

skoronikako wrote: 14/07/2021 09:27 U Velmi je sve dobro, ako ne gledas kako ti to spremaju. Kod Salcinovica dobiti salmonelu, a u Kingu ce doci crveno meso ako jedes hamburger. Kod Seje jednom dosao saraf u lepini. Bajra je bio uzasan, a u zadnje vrijeme se poboljsao. Pikolo mi je standardno dobar, samo za ponijeti. Merdanovic nije los. ZS je imao onu strasnu picu, ali su je promjenili.

Cudo niko ne spominje Urban. Posebno gore iza EP. Ni oni nisu jeftini, a imaju posla. Piletina je mozda i najbolja u gradu.

Parna pekara je bila strasna nekad, posebno ramazanije.

Pare nisu problem, problem je kvaliteta.
Jeo sam chiken kod njih i nista narocito. Bolji je u SAM-u i Piccolu.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52686 Re: Zeničani

Post by channel10 »

-Chesterfield- wrote: 14/07/2021 13:52
anex wrote: 14/07/2021 10:02 ImageImage

Danas degustiramo Korzo Sendvic.

Usluga :thumbup:
8 minuta za pripremu i posluživanje.
Higijena OK.
Sendvič odlican za promjenu. Nije sad vrh vrhova ali za Zenicu dobar.
Ocjena 4+ za Korzo food.
Na prvu sam pomislio da su ulošci od cipela.
:lol:

Isto sam pomislio kad sam vidio sliku i kako citam dodjoh do komentara :lol: :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52687 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kuglanje_ze wrote: 14/07/2021 13:49
skoronikako wrote: 14/07/2021 11:26 Da ne zaboravimo i Ajsu. Solidan omjer novac/kvalitet.
Ajša radi Bešlićeve ćevape.
Nekad davno radila. Sada budu dobri u jednoj od pet kupovina.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#52688 Re: Zeničani

Post by notsure »

Gradsko vijeće idući četvrtak daje koncesiju rudniku na 10 godina.
Nigdje u materijalima ne piše kolika je ta koncesija, pa se u rashodima ona i ne računa. Znači nula.

BiH potpisala zelenu agendu da će do 2050 zatvoriti sve rudnike i ugasiti sve termoelektrane na ugalj.
Rudnik Zenica već dužan preko 150 miliona KM za PIO i poreze.
U studiji o ekonomskoj opravdanosti dodjele koncesije nema ni slova o tom dugu nego se još planira dodatni gubitak od 2,5 miliona KM godišnje:
- za 2023.-2030 godinu 35.027.680 KM (prosječni godišnji prihod)
- za 2023.-2030 godinu 37.526.630 KM (prosječni godišnji troškovi)
Taj gubitak se planira namiriti iz kirija (prostora koji su pod hipotekom?!?) pa bi se on kao pretvorio u dobit. Dugove će plaćati neko drugi (al u k).

Ima li iko da kaže vozdra rudnik, Fadile oprosti, neka vlasnik (Federacija) namiri radnike i neka im napravi program prekvalifikacije u šta god, pa da se u Zenici otvori još jedna poslovna zona umjesto rudnika? Dajte to Begićima, Neimarima, Ekri, Pirsetu da zidaju kule i dvorce, svakako su zinuli da zidaju gdje god im prahne.

Zenicatrans, Komrad, Zmajevac, sve se rasturilo i za daleko manje sume, a rudnik koji bi kao trebao samo TE Kakanj (a koja se gasi već 2023) treba tetošiti?

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83404
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52689 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ko se ba gasi 2023?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52690 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Cuj gasi se TE Kakanj za 2 godine.

Druze takve ublehe ni onom glupanu Fudi na usta ne izadju.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#52691 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

channel10 wrote: 14/07/2021 19:47
skoronikako wrote: 14/07/2021 09:27 U Velmi je sve dobro, ako ne gledas kako ti to spremaju. Kod Salcinovica dobiti salmonelu, a u Kingu ce doci crveno meso ako jedes hamburger. Kod Seje jednom dosao saraf u lepini. Bajra je bio uzasan, a u zadnje vrijeme se poboljsao. Pikolo mi je standardno dobar, samo za ponijeti. Merdanovic nije los. ZS je imao onu strasnu picu, ali su je promjenili.

Cudo niko ne spominje Urban. Posebno gore iza EP. Ni oni nisu jeftini, a imaju posla. Piletina je mozda i najbolja u gradu.
Parna pekara je bila strasna nekad, posebno ramazanije.

Pare nisu problem, problem je kvaliteta.
Jeo sam chiken kod njih i nista narocito. Bolji je u SAM-u i Piccolu.
Urban cheese piletina kao i pileca salata. Nema bolje u gradu.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#52692 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Nivelacija wrote: 14/07/2021 17:21
Svaka cast ovom covjeku.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52693 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Transcom je klasični operater koji trenutno radi support, ali danas-sutra vrlo lako pređe na prodaju Viagre Švabama. Bilo ih je par u Ze, ali se zadržala jedna-dvije (ostale su Švabe pogasile).

Fuad je njih najavio na jednom (jedinom) IT događaju u Ze kao IT firmu. :D :D

Interesantno da je zgradu gdje su smješteni kupio Prušćanović, a predstavlja se na kraju da su to oni.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52694 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Lidl Ce biti gore poslovna zona jug antena..

Tako veli fudo, doduse do sada sve sto je rekao bilo je suprotno ali eto fino bi bilo da se onaj prostor pocne popunjavati uz nova radna mjesta.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52695 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Nivelacija wrote: 15/07/2021 11:47 Lidl Ce biti gore poslovna zona jug antena..

Tako veli fudo, doduse do sada sve sto je rekao bilo je suprotno ali eto fino bi bilo da se onaj prostor pocne popunjavati uz nova radna mjesta.
Image

Zauzeto. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83404
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52696 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

https://zenicainfo.ba/2021/07/15/zakaza ... -zenica-2/

Odlucivat ce i o Prijedlogu Odluke o prodaji gradskog građevinskog zemljišta u „Omladinskom naselju Nemila“.

Na jednoj od ranijih sjednica Fuče veli da ovo hoce AS grupacija. Zna li iko sta hoce tu pravit? Ima li veze sa mljekarom?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52697 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Casual's wrote: 15/07/2021 11:53
Nivelacija wrote: 15/07/2021 11:47 Lidl Ce biti gore poslovna zona jug antena..

Tako veli fudo, doduse do sada sve sto je rekao bilo je suprotno ali eto fino bi bilo da se onaj prostor pocne popunjavati uz nova radna mjesta.
Image

Zauzeto. :mrgreen:
Nek se krene bilo sto graditi, LIDL ce sam tu privuci masu objekata i brendova a ona lokacija je ogromna tako da ima mjesta.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52698 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

Ne znam jjestel upoznati vec al lidl vec poodavno blage veze sa jeftinim nema....
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#52699 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

oruzana_pobuna wrote: 15/07/2021 13:40 Ne znam jjestel upoznati vec al lidl vec poodavno blage veze sa jeftinim nema....
Ja cu ic radi kesa
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#52700 Re: Zeničani

Post by Casual's »

oruzana_pobuna wrote: 15/07/2021 13:40 Ne znam jjestel upoznati vec al lidl vec poodavno blage veze sa jeftinim nema....
To bas i nije tacno. Njihovi brendovi su 20-30% jeftiniji u odnosu na konkurenciju, a nisu nista losiji. Racunajuci mjesecno velika se razlika stvori.
Post Reply