Lako je tebi,ima se moze se...
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- mc-twin
- Posts: 4423
- Joined: 18/04/2009 23:47
#18452 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nije stvar u tome. Ja ne bih nikad isao na velicinu tv-a na ustrb kvalitete. Za ovaj budzet isao bih na 55" il se protegnuo(skupio) za 65" u oba slucaja Sony XH9096. Ljudi generalno prave gresku kad traze savjet ili preporuku za tv da ne napisu za koju namjenu ce se koristi,jer to dosta utice na sam izbor,ali eto...
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#18453 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Mogao si i ti kupiti LG OLED CX9 od 48 inca ali si ipak kupio Q80T od 55 inca za iste pare...mc-twin wrote: ↑30/06/2021 23:54
Nije stvar u tome. Ja ne bih nikad isao na velicinu tv-a na ustrb kvalitete. Za ovaj budzet isao bih na 55" il se protegnuo(skupio) za 65" u oba slucaja Sony XH9096. Ljudi generalno prave gresku kad traze savjet ili preporuku za tv da ne napisu za koju namjenu ce se koristi,jer to dosta utice na sam izbor,ali eto...
Tipicni primjer preferiranja velicine na ustrb kvalitete...
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#18454 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Sony XH9096 je svakako najbolja opcija u ovom cjenovnom rangu. Ako bi njega mogao uzeti na nekom sniženju bilo bi idealno.mc-twin wrote: ↑30/06/2021 23:54Nije stvar u tome. Ja ne bih nikad isao na velicinu tv-a na ustrb kvalitete. Za ovaj budzet isao bih na 55" il se protegnuo(skupio) za 65" u oba slucaja Sony XH9096. Ljudi generalno prave gresku kad traze savjet ili preporuku za tv da ne napisu za koju namjenu ce se koristi,jer to dosta utice na sam izbor,ali eto...
- mc-twin
- Posts: 4423
- Joined: 18/04/2009 23:47
#18455 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nista ispod 55". 48" kod nas se pojavio tek poslije,a ako se dobro sjecam tako je bilo i u EU. Dugo sam vagao izmedju ta dva tv-a. Mozda naredni bude oled,dok jos to "dovedu u red"...Nadzornik wrote: ↑01/07/2021 00:06Mogao si i ti kupiti LG OLED CX9 od 48 inca ali si ipak kupio Q80T od 55 inca za iste pare...mc-twin wrote: ↑30/06/2021 23:54
Nije stvar u tome. Ja ne bih nikad isao na velicinu tv-a na ustrb kvalitete. Za ovaj budzet isao bih na 55" il se protegnuo(skupio) za 65" u oba slucaja Sony XH9096. Ljudi generalno prave gresku kad traze savjet ili preporuku za tv da ne napisu za koju namjenu ce se koristi,jer to dosta utice na sam izbor,ali eto...![]()
Tipicni primjer preferiranja velicine na ustrb kvalitete...![]()
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
-
putnik2107
- Posts: 158
- Joined: 22/04/2013 13:26
#18457 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
https://www.displaydb.com/compare/grund ... e-55a7300f
Mogu li mi malo upućeniji dati savjet koji od ova dva da uzmem, meni je u prednosti Grundig zbog Androida i instalacije svega i svačega, ali ako se varam nek me neko ispravi....
Hvala
Mogu li mi malo upućeniji dati savjet koji od ova dva da uzmem, meni je u prednosti Grundig zbog Androida i instalacije svega i svačega, ali ako se varam nek me neko ispravi....
Hvala
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#18458 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Bolja slika na Hisense.putnik2107 wrote: ↑01/07/2021 13:34 https://www.displaydb.com/compare/grund ... e-55a7300f
Mogu li mi malo upućeniji dati savjet koji od ova dva da uzmem, meni je u prednosti Grundig zbog Androida i instalacije svega i svačega, ali ako se varam nek me neko ispravi....
Hvala
- mc-twin
- Posts: 4423
- Joined: 18/04/2009 23:47
#18459 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne znam za druge. Znam za sebe.
@putnik2107 Manje-vise identicni televizori. Dvije bitnije razlike su tip panela i operativni sistem. Mozda da ides na Hisense zbog VA panela koji daje bolju sliku. Sto se tice njihovog OS ne bih ti znao reci kakav je?
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
- erotica
- Posts: 950
- Joined: 08/09/2011 17:56
#18462 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Evo u tehnomagu rođendansko sniženje 23% za 23 godine od 2.7.-5.7. Sony oled 55 sa popustom izađe 2309 KM. Mada ja ću čekati vjerovatno kad budu slavili 30ti rođendan pa onda iskoristiti 

- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
#18463 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Jel pametnije otici lično preuzeti tv u Tehnomag prodavnicu nego da oni dostave na adresu? Pitam iz razloga da mi ne uvale izložbeni primjerak ako oni dostave. Bilo je nekad ranije na forumu neko slično iskustvo
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#18464 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Naruči da ti dostave i ako može odaberi plaćanje po dostavi. Kada dođu dobro pogledaj je li kutija otvarana. Ako vidiš da jeste vrati televizor.
- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
#18465 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- mc-twin
- Posts: 4423
- Joined: 18/04/2009 23:47
#18466 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Vjeruj da nemam potrebe za tim. Zdovoljan sam kvalitetom i glasnocom zvuka. Na 20 mi je zvuk i bas bude glasno,pogotovo kod bucnijih scena. Vjerovatno nekad kasnije zbavim dok uzmem prije toga neke druge zebancije pa da utpopunim ugodjaj.
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#18467 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kakvi ste vi ovdje sa monitorima? Ima li ko da se razumije pa da mi drugu pomogne oko izbora?
Bitno mu je da je 2K, HDMI i da je do 800KM. Koristi ga 90% za posao (programiranje) i mozda ponekad (rijetko) upali neku SP igru.
Koristit ce ga na macbook pro 16'' 2019.
Bitno mu je da je 2K, HDMI i da je do 800KM. Koristi ga 90% za posao (programiranje) i mozda ponekad (rijetko) upali neku SP igru.
Koristit ce ga na macbook pro 16'' 2019.
- mc-twin
- Posts: 4423
- Joined: 18/04/2009 23:47
#18468 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Oni ako pkusati uvaliti izlozbeni model pokusat ce u oba slucaja. Mozes i nazvati i naglasiti da ne zelis izlobeni model te da ces isti vratiti. Sto se tice ponovnog zatvaranja ne moze,a da se ne primjeti. Kad se odlijepi selotejp to ostavlja traga na kartonu i vidi se.
- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
#18469 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Staviću u ono polje NAPOMENA prilikom narudžbe to da ću ako utvrdim da je tv izložbeni primjerak isti biti vraćen.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#18470 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Teško. Jednom kada ti povučeš ono ljepilo ode i dio kartona i vidi se
-
moke_31
- Posts: 1985
- Joined: 18/05/2011 14:54
#18471 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Je li se ovaj popust od 23% odnosi i na već snižene modele na njihovoj stranici ? Pretpostavljam da ne odnosi.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#18472 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nisi rekao do koje velicine tj. dijagonala monitora mora biti ali kad vec radi na Apple proizvodu,logicno bi bilo da kupi i Apple monitor.arnes_king wrote: ↑02/07/2021 11:03 Kakvi ste vi ovdje sa monitorima? Ima li ko da se razumije pa da mi drugu pomogne oko izbora?
Bitno mu je da je 2K, HDMI i da je do 800KM. Koristi ga 90% za posao (programiranje) i mozda ponekad (rijetko) upali neku SP igru.
Koristit ce ga na macbook pro 16'' 2019.
To kod mene izgleda ovako:

- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#18473 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
27'' bi bilo optimalno. Treba mu samo monitor a ne da je i PC u jednom i eto do 800KM s uslovima koje sam prije naveo.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#18474 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Moze ovako nesto,500 KM 28 inca:arnes_king wrote: ↑02/07/2021 12:29 27'' bi bilo optimalno. Treba mu samo monitor a ne da je i PC u jednom i eto do 800KM s uslovima koje sam prije naveo.
SAMSUNG Monitor U28E570D 28 Zoll (LU28E570DS/EN)
-
Madrid
- Posts: 2302
- Joined: 16/08/2010 17:18
#18475 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kakve njihove akcije, povecaju cijene prije akcije i onda kao akcija, plus me ne bi iznenadilo da akciju racunaju od one ispod redovne cijene, a ne te od koje ti oduzimas
Uglavnom sa 23% snizenja skuplji uredjaji vec sto su bili na ekipi sa 10%, al ocigledno mogu prosipat pricu nekima.
