Nevinost u današnje vrijeme

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Dangubic
Posts: 808
Joined: 01/12/2019 15:11

#451 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Dangubic »

moonca wrote: 28/06/2021 12:53
Dangubic wrote: 28/06/2021 12:31 i ne znaju kako je sa drugim.
..i za kraj, dodjosmo do karaktera mushkarca... koji zeli nevinu..da ne bi bio 'uporedjen'.... :zoka:
To je tačno, to je više nesigurnost nego karakter, kod žena je karakter ako ti nešto radiš da bi se bolje prodala.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#452 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

Dangubic wrote: 28/06/2021 13:13
moonca wrote: 28/06/2021 12:53
Dangubic wrote: 28/06/2021 12:31 i ne znaju kako je sa drugim.
..i za kraj, dodjosmo do karaktera mushkarca... koji zeli nevinu..da ne bi bio 'uporedjen'.... :zoka:
To je tačno, to je više nesigurnost nego karakter, kod žena je karakter ako ti nešto radiš da bi se bolje prodala.
:lol: nesiguran...eto.... dodjosmo do toga--zasto je teshko naci 'nevinu' nevina ona - nesiguran on.... malo prostora za uspjesnu vezu ..Image
Dangubic
Posts: 808
Joined: 01/12/2019 15:11

#453 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Dangubic »

moonca wrote: 28/06/2021 13:30
Dangubic wrote: 28/06/2021 13:13
moonca wrote: 28/06/2021 12:53

..i za kraj, dodjosmo do karaktera mushkarca... koji zeli nevinu..da ne bi bio 'uporedjen'.... :zoka:
To je tačno, to je više nesigurnost nego karakter, kod žena je karakter ako ti nešto radiš da bi se bolje prodala.
:lol: nesiguran...eto.... dodjosmo do toga--zasto je teshko naci 'nevinu' nevina ona - nesiguran on.... malo prostora za uspjesnu vezu ..Image
Nesiguran naravno, da nije onaj drugi imao veći od mene ili bio bolji u seksu, kod žena samo loš karakter, hoće bolje da se proda, cijena je u pitanju, ženska posla. :wink:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#454 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

Dangubic wrote: 28/06/2021 13:46
moonca wrote: 28/06/2021 13:30
Dangubic wrote: 28/06/2021 13:13

To je tačno, to je više nesigurnost nego karakter, kod žena je karakter ako ti nešto radiš da bi se bolje prodala.
:lol: nesiguran...eto.... dodjosmo do toga--zasto je teshko naci 'nevinu' nevina ona - nesiguran on.... malo prostora za uspjesnu vezu ..Image
Nesiguran naravno, da nije onaj drugi imao veći od mene ili bio bolji u seksu, kod žena samo loš karakter, hoće bolje da se proda, cijena je u pitanju, ženska posla.
.Ma.... kome...da se proda... :oops: :lol: ..na osnovu cega si zakljucio, da je nevinost..prevara..
. no, mislim da nevinost nema veze s tim.... ima osoba,koji idealizuju sve , pa i to... nema nikakve kalkulacije.... shvatljivo....
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#455 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

vaučer wrote: 28/06/2021 12:20 Ući u brak s nekim tko nema seksualna iskustva i nema nikakvo razumijevanje o vlastitim željama, preferencama, sposobnostima i inklinacijama - je recept za dugoročnu katastrofu. Dakako ako oba partnera smatraju da je seks bitan samo kao metoda postizanja prokreacije - onda ništa. Ali ako misle ikad konzumirati seks radi užitka i ojačavanja vlastite veze, onda je vrlo bitno da obe osobe imaju neko razumijevanje o tom šta, kad, kako vole kako bi kao prvo mogli vidjeti da li su kompatibilni s tim potencijalnim dugoročnim partnerom te kako bi mogli biti otvoreno komunicirati s partnerom. Moguće je da se oboje paralelno spoznaju i završe kao kompatibilan par, ali nije baš izvjesno. Plus potiskivanje seksualnosti 'do braka' gradi očekivanja od istog, gdje odjednom dva seksualna stranca uskaču u nešto nespremni i izvjesnije je ostanu frustrirani i nedorečeni.

Ne znam, najgori seks ikad sam uvijek imao s nevinim ili neiskusnim djevojkama. Previše stida, manjak incijative i zaigranosti i ne vidim kako netko stavlja toliku cijenu na neiskustvo.
To ti je ono kada svi traže radnika sa iskustvom. Gdje ga steći ako niko neće nevinog?
Dangubic
Posts: 808
Joined: 01/12/2019 15:11

#456 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Dangubic »

moonca wrote: 28/06/2021 13:55
Dangubic wrote: 28/06/2021 13:46
moonca wrote: 28/06/2021 13:30

:lol: nesiguran...eto.... dodjosmo do toga--zasto je teshko naci 'nevinu' nevina ona - nesiguran on.... malo prostora za uspjesnu vezu ..Image
Nesiguran naravno, da nije onaj drugi imao veći od mene ili bio bolji u seksu, kod žena samo loš karakter, hoće bolje da se proda, cijena je u pitanju, ženska posla.
.Ma.... kome...da se proda... :oops: :lol: ..na osnovu cega si zakljucio, da je nevinost..prevara..
. no, mislim da nevinost nema veze s tim.... ima osoba,koji idealizuju sve , pa i to... nema nikakve kalkulacije.... shvatljivo....
Kako nema, zamisli djevojku koja je oko 17 godina i ne želi seks, nema je, znači ako je 18 ili čak još starija a nevina, nevina je samo iz razloga da hoće dobro da se proda. Čista kalkulacija da bi se udala tj bolje prodala.
suspect_zero
Posts: 26107
Joined: 11/10/2008 21:45

#457 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by suspect_zero »

Ja ih poznajem od haman 50 i još su nevine a nigdje je ne "unovčiše" :oops: ...čuvala se za braka, za pravog, izbirala-probirala, svaki mahanu imao a godine prošle.
Dodati ovome i nerealno viđenje sebe, precjenjivanje i furku da "te niko nije vrijedan"....jbg., sada same, frustrirsne, namćoraste...teške i sebi i onima oko sebe.
Zoya
Posts: 23185
Joined: 09/06/2008 14:54

#458 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Zoya »

Hakiz wrote: 28/06/2021 14:14
vaučer wrote: 28/06/2021 12:20 Ući u brak s nekim tko nema seksualna iskustva i nema nikakvo razumijevanje o vlastitim željama, preferencama, sposobnostima i inklinacijama - je recept za dugoročnu katastrofu. Dakako ako oba partnera smatraju da je seks bitan samo kao metoda postizanja prokreacije - onda ništa. Ali ako misle ikad konzumirati seks radi užitka i ojačavanja vlastite veze, onda je vrlo bitno da obe osobe imaju neko razumijevanje o tom šta, kad, kako vole kako bi kao prvo mogli vidjeti da li su kompatibilni s tim potencijalnim dugoročnim partnerom te kako bi mogli biti otvoreno komunicirati s partnerom. Moguće je da se oboje paralelno spoznaju i završe kao kompatibilan par, ali nije baš izvjesno. Plus potiskivanje seksualnosti 'do braka' gradi očekivanja od istog, gdje odjednom dva seksualna stranca uskaču u nešto nespremni i izvjesnije je ostanu frustrirani i nedorečeni.

Ne znam, najgori seks ikad sam uvijek imao s nevinim ili neiskusnim djevojkama. Previše stida, manjak incijative i zaigranosti i ne vidim kako netko stavlja toliku cijenu na neiskustvo.
To ti je ono kada svi traže radnika sa iskustvom. Gdje ga steći ako niko neće nevinog?
Baš.
Čitam baš ovo sto je gosn vaučer napisao i nigdje veze.
Da bi žena bila Jenna Jameson u krevetu mora se osjećati sigurno, voljeno, zadovoljno. To, naravno, ne možeš postići ako si sa nekim kratak vremenski period. Što su ljudi duže skupa, sve su opušteniji i seks je mnogo bolji i može samo biti još bolji.
snijeg_led
Posts: 6776
Joined: 08/12/2019 21:35

#459 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by snijeg_led »

Dangubic wrote: 28/06/2021 12:31
snijeg_led wrote: 27/06/2021 03:04 :lol:
Zero me bas naamijao

U nastavku samo sam htjela da pojasnim da neki muskarci previse naglaska daju “nevinosti” kod zene. Stvarno nije bitno s kim je prije vas bila. Samo je jedino uvijek bitno i ono sto trebate da gledate je kakva je prema vama.
I zenama se desi kao i muskarcima da nekad greskom spavaju s nekim. Svi grijese i to je ljudski.
A ne bi nikako kometarisala Boru Corbu, ne poznajem dovoljno njegove pjesme da bi se upustila dalje.
Kako misliš griješe, da li je greška ako je djevojka nekog voli i ima sex sa njim ili ako je na godišnjem odmoru i želi sex a nema vezu? Greška je ako te djevojka vara dok ste zajedno, za sve ostalo je uzrok vjera ili zaostala sredina. Upravo te nevine su žene bez karaktera jer su nevine da bi nekom drugom udovoljile i jer se boje da se neće udati,i te kako bi htjele sex jer je to prirodno i kad se udaju sanjaju sex sa drugim jer su se udale nevine i ne znaju kako je sa drugim.
Ne govori se u varanju u vezama. Nego ako je djevojka nevina i htjela je da se sacuva za brak, moze joj se desiti da pogrijesi pa spava s nekim prije braka, a nije planirala.
Inace moj stav o nevinosti je da bolje da nikada nije postojala. Ne osjecas se da si nekome podario nesto speciajalno niti se on osjeca da je bio neko vazan u tvom zivotu. Nekima je cak opterecenje, pa je izgube sa nekim bez veze samo da se toga rijese.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#460 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

snijeg_led wrote: 28/06/2021 14:56

Ne govori se u varanju u vezama. Nego ako je djevojka nevina i htjela je da se sacuva za brak, moze joj se desiti da pogrijesi pa spava s nekim prije braka, a nije planirala.
U pravu si, sasvim slučajno, hoda, spotakne se i nezgodno padne. Nije planirala, ali, djevojčica brala jagode, nešto je ubode, mislila je da je trava.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#461 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

snijeg_led wrote: 28/06/2021 14:56
Dangubic wrote: 28/06/2021 12:31
snijeg_led wrote: 27/06/2021 03:04 :lol:
Zero me bas naamijao

U nastavku samo sam htjela da pojasnim da neki muskarci previse naglaska daju “nevinosti” kod zene. Stvarno nije bitno s kim je prije vas bila. Samo je jedino uvijek bitno i ono sto trebate da gledate je kakva je prema vama.
I zenama se desi kao i muskarcima da nekad greskom spavaju s nekim. Svi grijese i to je ljudski.
A ne bi nikako kometarisala Boru Corbu, ne poznajem dovoljno njegove pjesme da bi se upustila dalje.
Kako misliš griješe, da li je greška ako je djevojka nekog voli i ima sex sa njim ili ako je na godišnjem odmoru i želi sex a nema vezu? Greška je ako te djevojka vara dok ste zajedno, za sve ostalo je uzrok vjera ili zaostala sredina. Upravo te nevine su žene bez karaktera jer su nevine da bi nekom drugom udovoljile i jer se boje da se neće udati,i te kako bi htjele sex jer je to prirodno i kad se udaju sanjaju sex sa drugim jer su se udale nevine i ne znaju kako je sa drugim.
Ne govori se u varanju u vezama. Nego ako je djevojka nevina i htjela je da se sacuva za brak, moze joj se desiti da pogrijesi pa spava s nekim prije braka, a nije planirala.
Inace moj stav o nevinosti je da bolje da nikada nije postojala. Ne osjecas se da si nekome podario nesto speciajalno niti se on osjeca da je bio neko vazan u tvom zivotu. Nekima je cak opterecenje, pa je izgube sa nekim bez veze samo da se toga rijese.
Grješnici, svi ćete u pakao :evil:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#462 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

A, zasto ne bi bilo.. da je s onim s kim zeli provesti zivot..... i ta odluka se desila u 17..... 19 + godini....i iz nekog raloga u tom odnosu nije zeljela... po njenom karakteru.' perverzne ideje' partnera, ili je zeljela, ali, njegov karakter nije dozvoljavao isto... .... i ta veza zavrsi nakon 24 sata.... bilo ko je incijator.... hoce li joj ko vjerovati da je to zbilja razlog.. :zoka:
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#463 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

Zoya wrote: 28/06/2021 14:41
Hakiz wrote: 28/06/2021 14:14
vaučer wrote: 28/06/2021 12:20 Ući u brak s nekim tko nema seksualna iskustva i nema nikakvo razumijevanje o vlastitim željama, preferencama, sposobnostima i inklinacijama - je recept za dugoročnu katastrofu. Dakako ako oba partnera smatraju da je seks bitan samo kao metoda postizanja prokreacije - onda ništa. Ali ako misle ikad konzumirati seks radi užitka i ojačavanja vlastite veze, onda je vrlo bitno da obe osobe imaju neko razumijevanje o tom šta, kad, kako vole kako bi kao prvo mogli vidjeti da li su kompatibilni s tim potencijalnim dugoročnim partnerom te kako bi mogli biti otvoreno komunicirati s partnerom. Moguće je da se oboje paralelno spoznaju i završe kao kompatibilan par, ali nije baš izvjesno. Plus potiskivanje seksualnosti 'do braka' gradi očekivanja od istog, gdje odjednom dva seksualna stranca uskaču u nešto nespremni i izvjesnije je ostanu frustrirani i nedorečeni.

Ne znam, najgori seks ikad sam uvijek imao s nevinim ili neiskusnim djevojkama. Previše stida, manjak incijative i zaigranosti i ne vidim kako netko stavlja toliku cijenu na neiskustvo.
To ti je ono kada svi traže radnika sa iskustvom. Gdje ga steći ako niko neće nevinog?
Baš.
Čitam baš ovo sto je gosn vaučer napisao i nigdje veze.
Da bi žena bila Jenna Jameson u krevetu mora se osjećati sigurno, voljeno, zadovoljno. To, naravno, ne možeš postići ako si sa nekim kratak vremenski period. Što su ljudi duže skupa, sve su opušteniji i seks je mnogo bolji i može samo biti još bolji.
Znači, Jenna Jameson, svaki put kada snimi film, osjeća se sigurno, voljeno, zadovoljno?

Mogao bih se kladiti da je skoro svako mmuškarcu bolji seks sa nezadovoljnom, nevoljenom, nesigurnom Jennom, nego voljenom, sigurnom i zadovoljnom suprugom ili djevojkom. I obratno, koliko bi žena smjelo, što se tiče izvedbe, usporediti svog muža/momka kojeg voli sa likovima koje ne voli i pored njih nije opuštena i sigurna, kao što su Rocco Siffredi ili veliki sensei Ron Jeremy?

Previše vi romantizirate taj seks.
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#464 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by e__ »

Hakiz wrote: 28/06/2021 16:02
U pravu si, sasvim slučajno, hoda, spotakne se i nezgodno padne. Nije planirala, ali, djevojčica brala jagode, nešto je ubode, mislila je da je trava.
Znaci, ne postoje odredjeni pritisci tipa:

- Ako ne uradis ___ onda me ne volis
- Nijedan drugi muskarac bi htio biti s tobom
- Ako ne moze ___ moze li ___
- Cekao sam ___ hoces li sada

Cak i da izuzmemo omamljivanje alkoholom, i dalje postoje iznimni pristisci, i lako je sad pricati da takvo ponasanje nema odredjeni psiholoski ucinak (pa mozda i misli da ga ne volim, ako me on nece, nece me niko… pa valjda mu moram “dati” nesto… pa cekao je… “do mene je”).

Poenta je da ukoliko neko nije psiholoski spreman, i ako neko mora biti ubijedjen da uradi nesto… onda vam to samo govori da je do vas, i da nije do njih.

Nije problem ako neko hoce samo intimne odnose, ali da sad nabijas krivicu i kojekakve komplekse drugoj osobi, to je vec pogresno.. i upravo kreira ovakve situacije.

Gdje osoba vjeruje, i da svoju dusu… i na kraju, jebi ga…

Mislim, nije sve tako crno-bijelo, ali ukoliko obje osobe kazu sta zele, i ne lazu drugu osobu samo da bi bili s njima intimno, onda tu nema nikakve dileme. To je nesto sasvim normalno… a ovo gdje bi neko sve to sveo na “sama pala - sama se ubila”… nije korektno. U vecini situacija, na zalost, postoji odredjeni psihicki pritisak. U biti, kao da vam neko odbrojava vrijeme… ono, eto, cekao sam… hajde sada.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#465 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

moonca wrote: 28/06/2021 16:12 A, zasto ne bi bilo.. da je s onim s kim zeli provesti zivot..... i ta odluka se desila u 17..... 19 + godini....i iz nekog raloga u tom odnosu nije zeljela... po njenom karakteru.' perverzne ideje' partnera, ili je zeljela, ali, njegov karakter nije dozvoljavao isto... .... i ta veza zavrsi nakon 24 sata.... bilo ko je incijator.... hoce li joj ko vjerovati da je to zbilja razlog.. :zoka:
Svejedno, moja moonca. Ako se čuvaš za brak, onda nema seksa ni sat prije vjenčanja. Nećeš mu popustiti, makar znaš da će za koji minut postati tvoj muž.

Ne može se slučajno pogriješiti ako ozbiljno misliš da nema seksa prije braka. Ako "popustiš" onda vjerovatno nisi ni mislila ozbiljno. A onda se postavlja pitanje čemu ti je u prošlosti uopšte trebala ta šuplja "nema prije braka".

Problem sa principima, kritrijima, stavovima, pogotovo ako su čvrsti je u tome da ih je lako reži, čak i sebe ubijediti da ćsš ih se držati, a puno teže stvarno ih se držati u realnom životu i ne popustiti, ne praviti kompromise.

Ali, ko zna, ako "uđe samo malo" onda je valjda sve OK. Šta misliš?
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#466 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

e__ wrote: 28/06/2021 16:17
Hakiz wrote: 28/06/2021 16:02
U pravu si, sasvim slučajno, hoda, spotakne se i nezgodno padne. Nije planirala, ali, djevojčica brala jagode, nešto je ubode, mislila je da je trava.
Znaci, ne postoje odredjeni pritisci tipa:

- Ako ne uradis ___ onda me ne volis
- Nijedan drugi muskarac bi htio biti s tobom
- Ako ne moze ___ moze li ___
- Cekao sam ___ hoces li sada

Cak i da izuzmemo omamljivanje alkoholom, i dalje postoje iznimni pristisci, i lako je sad pricati da takvo ponasanje nema odredjeni psiholoski ucinak (pa mozda i misli da ga ne volim, ako me on nece, nece me niko… pa valjda mu moram “dati” nesto… pa cekao je… “do mene je”).

Poenta je da ukoliko neko nije psiholoski spreman, i ako neko mora biti ubijedjen da uradi nesto… onda vam to samo govori da je do vas, i da nije do njih.

Nije problem ako neko hoce samo intimne odnose, ali da sad nabijas krivicu i kojekakve komplekse drugoj osobi, to je vec pogresno.. i upravo kreira ovakve situacije.

Gdje osoba vjeruje, i da svoju dusu… i na kraju, jebi ga…

Mislim, nije sve tako crno-bijelo, ali ukoliko obje osobe kazu sta zele, i ne lazu drugu osobu samo da bi bili s njima intimno, onda tu nema nikakve dileme. To je nesto sasvim normalno… a ovo gdje bi neko sve to sveo na “sama pala - sama se ubila”… nije korektno. U vecini situacija, na zalost, postoji odredjeni psihicki pritisak. U biti, kao da vam neko odbrojava vrijeme… ono, eto, cekao sam… hajde sada.
Ne znam kako vi, ali svaki put kada me je neka pokušala emocionalno ucjenjivati "ako me voliš onda ćeš..." to je bio kraj. U stvari, ne odmah, budem ja tolerantan pa poslije prve ucjene kažem, OK draga, shvatam te, ali nemoj više ovako. Međutim u 99 % slučajeva bude i drugi put. A drugi put je kraj.

Stvarno, ne samo u seksu, ako te partner pone emotivno ucjenjivati, trebalo bi se ozbiljno zapitati ima li ta veza smisla. Pametna partner te dovede u situaciju da sam poželiš uradirti ono šta on u stvari hoće da uradiš. Ko uopšte pomisli da kaže "ako ovo ne uradiš ili uradiš onda me ne voliš" trebao bi postati bivši(a). Vjerovatno će prije ili posliej i postati. Osim ako eko nije mazohista, ali to je već nešto sasvim drugo.

Ako ti momak kaže "ako mi ne daš onda me ne voliš", vjerovatno, skoro sigurno, ne voli ni on tebe.

Samo, ako mu ne daš, nemoj se ljutiti ako nađe neku drugu ili neke druge "da se olakša" dok čeka tebe :wink:

Profesionalke ili amaterke, svejedno.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#467 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

U danasnje vrijeme, kako primjecujem, probelm 'nevinosti' je samo na podrucju Bosne...i to od osoba, kojima to nista ne znaci... nesto kao i osobe protiv 'abortusa' u Americi, uglavnom su. to, muskarci starosti iznad 60 godina... :lol: :-)
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#468 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

moonca wrote: 28/06/2021 16:31 U danasnje vrijeme, kako primjecujem, probelm 'nevinosti' je samo na podrucju Bosne...i to od osoba, kojima to nista ne znaci... nesto kao i osobe protiv 'abortusa' u Americi, uglavnom su. to, muskarci starosti iznad 60 godina... :lol: :-)
Provjeri dioptriju, slabo primjećuješ.

https://www.newsweek.com/why-are-high-s ... sex-979623

https://prospect.org/departments/chastity-ring-around/

Pogledaj malo TV programe kao što su Laudato (katolički vjerski progam, Hrvatski) pa ćeš shvatiti da ne vidiš baš najbolje.

Stvar je, kao i u svemu, u kojem okruženju si. To određuje i perspektivu, šta ti se čini da preovladava.
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#469 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by e__ »

Hakiz wrote: 28/06/2021 16:25 Samo, ako mu ne daš, nemoj se ljutiti ako nađe neku drugu ili neke druge "da se olakša" dok čeka tebe :wink:
U biti, indirektno govoreci… ako me ne zadovoljis (nebitno kako se osjecas, moze biti da odem, da me neko drugi zadovolji.. nema znaci razumijevanja, ili da se pronadje nesto sto bi obje osobe voljele (ne znam, neki tv program, setnje, hobi)… eto, ono da ne mora samo razmisljati o tome.. nego da to malo smetne s uma.

Razumijem ja o cemu vi govorite, ali olako pricate o tim principima sa druge strane, jer kako god okrenete… fucked if you do, fucked if you don’t.
snijeg_led
Posts: 6776
Joined: 08/12/2019 21:35

#470 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by snijeg_led »

Hakiz wrote: 28/06/2021 16:02
snijeg_led wrote: 28/06/2021 14:56

Ne govori se u varanju u vezama. Nego ako je djevojka nevina i htjela je da se sacuva za brak, moze joj se desiti da pogrijesi pa spava s nekim prije braka, a nije planirala.
U pravu si, sasvim slučajno, hoda, spotakne se i nezgodno padne. Nije planirala, ali, djevojčica brala jagode, nešto je ubode, mislila je da je trava.
Bolan, spava s nekim koga voli i misli da ce s njim provesti zivot. I onda pristane na sex s njim iz istih razloga vjerovatno na njegovo insistiranje, a poslije se uspostavi da on nije imam iste nemjere i sta vise ostavi je nakon 3 mjeseca.
I sta sad, ona se spotakla ??? Nije nego je volila i vjerovala. Pa treba li sada neko da joj sudi za tu ljubav.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#471 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by moonca »

Hakiz wrote: 28/06/2021 16:39 Provjeri dioptriju, slabo primjećuješ.

https://www.newsweek.com/why-are-high-s ... sex-979623

https://prospect.org/departments/chastity-ring-around/

Pogledaj malo TV programe kao što su Laudato (katolički vjerski progam, Hrvatski) pa ćeš shvatiti da ne vidiš baš najbolje.

Stvar je, kao i u svemu, u kojem okruženju si. To određuje i perspektivu, šta ti se čini da preovladava.
Isto mogu i tebi uputiti....kao, i kako si zavrsio... 'u kojem okruzenju'.. :-D
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#472 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

e__ wrote: 28/06/2021 16:40
Hakiz wrote: 28/06/2021 16:25 Samo, ako mu ne daš, nemoj se ljutiti ako nađe neku drugu ili neke druge "da se olakša" dok čeka tebe :wink:
U biti, indirektno govoreci… ako me ne zadovoljis (nebitno kako se osjecas, moze biti da odem, da me neko drugi zadovolji.. nema znaci razumijevanja, ili da se pronadje nesto sto bi obje osobe voljele (ne znam, neki tv program, setnje, hobi)… eto, ono da ne mora samo razmisljati o tome.. nego da to malo smetne s uma.

Razumijem ja o cemu vi govorite, ali olako pricate o tim principima sa druge strane, jer kako god okrenete… fucked if you do, fucked if you don’t.
Ne mora značiti. U srednjim, višim i visokim klasama u raznim evropskim društvima je bio sasvim uobičajeno, normalno i prihvatljivo da kada dječačić napuni otprilike 14 da ga otac ili djed ili neko sličan vodi u bordel ili u kuću dovodi prostitutke. Pa kada taj dječačić počne sam zarađivati, onda ih sam plaća. Dva su razloga bila tome. Seks prije braka je smatran nedozvoljenim, pa nije bilo šanse da taj muškarac može imati seks sa nekom "pristojnom" djevojkom. A muškarac se mora redovno prazniti, jelte molim lijepo. A masturbacija je i tada smatrane grijehom, tako da ni lični ručni rad nije dolazio u obzir. Drugi razlog je što se time pripremao, vježbom sticao praksu, da kada se oženi ne upropasti uzimanje nevinosti svojoj ženi kada se oženi. Naime, njegovoj "poštenoj" ženi je to prvi seks i ako on ne zna šta radi, može pokvariti stvar. Ne samo za tu noć nego i dugoročno. Može je pretvoriti u Lady Chatterley.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#473 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

snijeg_led wrote: 28/06/2021 16:45
Hakiz wrote: 28/06/2021 16:02
snijeg_led wrote: 28/06/2021 14:56

Ne govori se u varanju u vezama. Nego ako je djevojka nevina i htjela je da se sacuva za brak, moze joj se desiti da pogrijesi pa spava s nekim prije braka, a nije planirala.
U pravu si, sasvim slučajno, hoda, spotakne se i nezgodno padne. Nije planirala, ali, djevojčica brala jagode, nešto je ubode, mislila je da je trava.
Bolan, spava s nekim koga voli i misli da ce s njim provesti zivot. I onda pristane na sex s njim iz istih razloga vjerovatno na njegovo insistiranje, a poslije se uspostavi da on nije imam iste nemjere i sta vise ostavi je nakon 3 mjeseca.
I sta sad, ona se spotakla ??? Nije nego je volila i vjerovala. Pa treba li sada neko da joj sudi za tu ljubav.
Sve je to u redu ako nema ideje o nemanju seksa prije braka. Tada neće spavati sa nekim koga voli. Sama si rekla, "ako je djevojka nevina i htjela je da se sacuva za brak". Tada joj se ne može dogoditi "da pogrijesi pa spava s nekim prije braka, a nije planirala."

Bez te ideje, sve je OK, voli, vjeruje, spava, ovaj je izda, idemo dalje.
snijeg_led
Posts: 6776
Joined: 08/12/2019 21:35

#474 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by snijeg_led »

e__ wrote: 28/06/2021 16:17
Hakiz wrote: 28/06/2021 16:02
U pravu si, sasvim slučajno, hoda, spotakne se i nezgodno padne. Nije planirala, ali, djevojčica brala jagode, nešto je ubode, mislila je da je trava.
Znaci, ne postoje odredjeni pritisci tipa:

- Ako ne uradis ___ onda me ne volis
- Nijedan drugi muskarac bi htio biti s tobom
- Ako ne moze ___ moze li ___
- Cekao sam ___ hoces li sada

Cak i da izuzmemo omamljivanje alkoholom, i dalje postoje iznimni pristisci, i lako je sad pricati da takvo ponasanje nema odredjeni psiholoski ucinak (pa mozda i misli da ga ne volim, ako me on nece, nece me niko… pa valjda mu moram “dati” nesto… pa cekao je… “do mene je”).

Poenta je da ukoliko neko nije psiholoski spreman, i ako neko mora biti ubijedjen da uradi nesto… onda vam to samo govori da je do vas, i da nije do njih.

Nije problem ako neko hoce samo intimne odnose, ali da sad nabijas krivicu i kojekakve komplekse drugoj osobi, to je vec pogresno.. i upravo kreira ovakve situacije.

Gdje osoba vjeruje, i da svoju dusu… i na kraju, jebi ga…

Mislim, nije sve tako crno-bijelo, ali ukoliko obje osobe kazu sta zele, i ne lazu drugu osobu samo da bi bili s njima intimno, onda tu nema nikakve dileme. To je nesto sasvim normalno… a ovo gdje bi neko sve to sveo na “sama pala - sama se ubila”… nije korektno. U vecini situacija, na zalost, postoji odredjeni psihicki pritisak. U biti, kao da vam neko odbrojava vrijeme… ono, eto, cekao sam… hajde sada.
Evo covjek objasnio
Psihicki pritisak s pomislju da ces izgubiti osobu koju volis ako ne uradis.
E sad kad se dese ovakve sitaucije mladi moraju imati podrsku roditelja da mogu s njima o ovome razgovarati i traziti savjet.
Ali u moje doba je to bila misaona imenica pricati sa roditeljima o seksu. Sta cemo kad smo zaostali.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#475 Re: Nevinost u današnje vrijeme

Post by Hakiz »

moonca wrote: 28/06/2021 16:47
Hakiz wrote: 28/06/2021 16:39 Provjeri dioptriju, slabo primjećuješ.

https://www.newsweek.com/why-are-high-s ... sex-979623

https://prospect.org/departments/chastity-ring-around/

Pogledaj malo TV programe kao što su Laudato (katolički vjerski progam, Hrvatski) pa ćeš shvatiti da ne vidiš baš najbolje.

Stvar je, kao i u svemu, u kojem okruženju si. To određuje i perspektivu, šta ti se čini da preovladava.
Isto mogu i tebi uputiti....kao, i kako si zavrsio... 'u kojem okruzenju'.. :-D
Ma, ja sam ti se družio sa hašomankama (tada se taj izraz koristio) i pretvorile su me u matorog ohrndanog perverznjaka. A ateista, pa me nije strah grijeha.

Nego, ova omladina sve nešto, smije li, ne smije li, valja li, ne valja li.

Eh, koliko se u moje vrijeme Erotika i sličnih udžbenika" listalo iza škole, cijeli razred i djevjčice i dječaci, tamo negdje 7, 8. osnovne, kada se ne ode na čas. Pa onda se igralo kao što se u tim "udžbenicima" vidjelo. Moja generacija nije puno razmišljala, a ni pitala, radila je :lol:
Post Reply