Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 35277
Joined: 08/09/2005 20:08

#14101 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 11/06/2021 19:34
Haris.ba wrote: 11/06/2021 19:32
_BataZiv_0809 wrote: 11/06/2021 19:28 Pa i Campara je rizikovao. Srusio je horor koaliciju i vladu petka 13.
E jest rizikovao sa pozicije ministra i zastupnika u dva parlamenta.
Mogao je hranit kerove i nista ne dirat.

Pazi ne gotivim ga, vazda uz rezim ko i babo mu, sto mu se i vidi po imenu, ali daleko mi je ispravniji od Zvizdica.
Nemam ja iluzija sta je politika. Ali, ovdje se radi o tome sto moras malo zatvoriti oci i nos, pa podebljavati neku stvar a druge zaboravljati.

NiP je projekat koji je probala i Stranka za BiH i SBB. I na prijasnje dvije stranke se vidjelo da ne mozes bez tih preleta.
DebelinJoe
Posts: 4218
Joined: 03/03/2021 20:06

#14102 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DebelinJoe »

Meni je ona prva liga...Ovakva politika treba da bude...


Image

Image


Image


Danijelu za predsjednicu.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#14103 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

kifla voli polovnjace.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#14104 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by tataćusak »

Sta je bilo sa onim ugovorom vlade ks sa mtelom
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#14105 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by belfy »

Black swan wrote: 11/06/2021 19:34 Za vrijeme snimanja jaslininog filma na putu
Ljudi na alipasnom nisu ujutro mogli iz haustora izaci na poso kasnili da scena ne propadne
i kakvu vezu tvoj mozak vidi sa ovom izjavom i temom na kojoj je iznesena?
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#14106 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by putokaz1 »

Konačno počelo napuštanje NIPa u NES na USK :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14107 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Sta je s tim uskosanskim :mrgreen: kantonom

Zar krajisnici nisu od rijeci
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#14108 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bosanac sa dna kace »

Hoce sli svi NiP-ovi glasati za ovaj novi zakon o visokom obrazovanju? Jesu svjesni sta taj zakon donosi?

https://mon.ks.gov.ba/sites/mon.ks.gov. ... acrt_0.pdf
Zastozato
Posts: 1234
Joined: 27/09/2014 23:18

#14109 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Zastozato »

Admir Katica danas je prisustvovao obiljezavanju 29 godina nestanka i stradanja gradjana Rogatice, a on je inace iz Rogatice, kao sto je i Dino Konakovic, odnosno njegov otac.

https://pressmedia.ba/vijesti/2021/19/0 ... isto-ceka/

http://www.rogatica.com/index.php/iz-ra ... F2-xfO-S7U

Ministar MUP-a KS Admir Katica na obilježavanju 29 godina nestanka i stradanja građana Rogatice: Mislio sam da me isto čeka

Admir Katica ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo bio je danas na obilježavanju 29. godišnjice nestanka i stradanja građana Rogatice.

“Kramer selo, Burati, Han Stjenice, Rogatica. Ovdje sam danas. Bio sam i te 1992. godine. Kraj juna, juli, august. Sa ljudima koji su ovdje ubijeni, proveo sam mjesec dana. Kao izbjeglicu su me zajedno sa mojim roditeljima dočekali u svojim kućama kao kraljeve. I od stida smo otišli jer im nismo više mogli biti na teretu. Stid nas je spasio. Ubili su ih dva dana nakon toga. Pucnjeve tih dana sam čuo svojim ušima. I mislio sam da me isto čeka. Nafaka je bila da živimo i da sada gradimo našu domovinu. Gdje god da smo. Ne zaboravljajući svoj identitet i svoje porijeklo. Niti šta nam se desilo. Radi pravde a zbog budućnosti. Da se više nikad nikome ne ponovi”, napisao je na svom Facebook profilu Katica.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#14110 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

pun mi ih je kurac
User avatar
Styling
Posts: 15026
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#14111 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Zastozato wrote: 20/06/2021 00:55 Admir Katica danas je prisustvovao obiljezavanju 29 godina nestanka i stradanja gradjana Rogatice, a on je inace iz Rogatice, kao sto je i Dino Konakovic, odnosno njegov otac.

https://pressmedia.ba/vijesti/2021/19/0 ... isto-ceka/

http://www.rogatica.com/index.php/iz-ra ... F2-xfO-S7U

Ministar MUP-a KS Admir Katica na obilježavanju 29 godina nestanka i stradanja građana Rogatice: Mislio sam da me isto čeka

Admir Katica ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo bio je danas na obilježavanju 29. godišnjice nestanka i stradanja građana Rogatice.

“Kramer selo, Burati, Han Stjenice, Rogatica. Ovdje sam danas. Bio sam i te 1992. godine. Kraj juna, juli, august. Sa ljudima koji su ovdje ubijeni, proveo sam mjesec dana. Kao izbjeglicu su me zajedno sa mojim roditeljima dočekali u svojim kućama kao kraljeve. I od stida smo otišli jer im nismo više mogli biti na teretu. Stid nas je spasio. Ubili su ih dva dana nakon toga. Pucnjeve tih dana sam čuo svojim ušima. I mislio sam da me isto čeka. Nafaka je bila da živimo i da sada gradimo našu domovinu. Gdje god da smo. Ne zaboravljajući svoj identitet i svoje porijeklo. Niti šta nam se desilo. Radi pravde a zbog budućnosti. Da se više nikad nikome ne ponovi”, napisao je na svom Facebook profilu Katica.
Sta je sporno sto su ljudi iz Rogatice? Zasto je potrebno to naglasavati?
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#14112 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login77777 »

jefff wrote: 20/06/2021 08:41 pun mi ih je kurac
Sta se ti javljas iz amerike…
User avatar
Truba
Posts: 93781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14113 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Domovina je gdje ti je srce
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#14114 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

Vi morete samo do ambasade
Zastozato
Posts: 1234
Joined: 27/09/2014 23:18

#14115 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Zastozato »

Styling wrote: 20/06/2021 08:50
Zastozato wrote: 20/06/2021 00:55 Admir Katica danas je prisustvovao obiljezavanju 29 godina nestanka i stradanja gradjana Rogatice, a on je inace iz Rogatice, kao sto je i Dino Konakovic, odnosno njegov otac.

https://pressmedia.ba/vijesti/2021/19/0 ... isto-ceka/

http://www.rogatica.com/index.php/iz-ra ... F2-xfO-S7U

Ministar MUP-a KS Admir Katica na obilježavanju 29 godina nestanka i stradanja građana Rogatice: Mislio sam da me isto čeka

Admir Katica ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo bio je danas na obilježavanju 29. godišnjice nestanka i stradanja građana Rogatice.

“Kramer selo, Burati, Han Stjenice, Rogatica. Ovdje sam danas. Bio sam i te 1992. godine. Kraj juna, juli, august. Sa ljudima koji su ovdje ubijeni, proveo sam mjesec dana. Kao izbjeglicu su me zajedno sa mojim roditeljima dočekali u svojim kućama kao kraljeve. I od stida smo otišli jer im nismo više mogli biti na teretu. Stid nas je spasio. Ubili su ih dva dana nakon toga. Pucnjeve tih dana sam čuo svojim ušima. I mislio sam da me isto čeka. Nafaka je bila da živimo i da sada gradimo našu domovinu. Gdje god da smo. Ne zaboravljajući svoj identitet i svoje porijeklo. Niti šta nam se desilo. Radi pravde a zbog budućnosti. Da se više nikad nikome ne ponovi”, napisao je na svom Facebook profilu Katica.
Sta je sporno sto su ljudi iz Rogatice? Zasto je potrebno to naglasavati?
Nikakav problem sto je iz Rogatice jer ja sam isto iz Rogatice. Da je to problem, napisao bih. Pohvalno je sto je ministar Katica posjetio svoj rodni grad, ali zar nije trebao i Dino isto to uciniti, kao presjednik stranke, da rodbina ubijenih doceka da pravda bude zadovoljena, da pocinioci budu osudjeni za zlocine. U mjesnoj zajednici Stjenice, odakle dolaze Katice i Konakovici, samo za jedan dan strijeljano je preko 40 civila, ministar Admir Katica o tome govori. Medju zrtvama na lijevoj obali Rakitnice 19. juna u gradskim naseljima Gracanica, Tekija, Holuc i Rudo na spisku medju 125 poginulih, a to nije konacan spisak, je jedan Dinin rodjak Konakovic. Nisu samo Dino i Admir iz Rogatice, iz Rogatice je i akademik prof. Suad Kurtcehajic, a njegov brat je jedan od 24 ubijenih koji su bili u zivom stitu a onda srijeljani.

Zasto sve ovo pisem? Pa pisem zato sto je sramotno da za ove zlocine u Rogatici niko ne zna, a usporedbe radi svi smo culi za Ahmice gdje je ubijeno 118 civila, za oko 130 ubijenih civila 19. juna u Rogatici ne zna niko osim Rogaticana. Isti dan stotine civila koji nisu ubijeni ispred kucnog praga, zarobljeni su, mnoge zene i djevojke silovane. Ni za zlocin u Stjenicama, a ni za ovaj u gradu Rogatici nikad niko nije odgovarao. Zar ne bi trebali politicari koji vode porijeklo iz tog kraja pricati vise o tome.

Evo juce se obiljezio dan stradanja, nigdje medija da to isprate, ni Klix nista ne pise o tome. Mozda je trebalo da pogine 1.300 ljudi umjesto 130, mozda je to malo. Za ovo krivim Rogaticane koji su na raznim funkcijama u gradu i drzavu, a koji nece da stanu ispred naroda jer osim udruzenja ˝Suza˝ niko nista ne poduzima.

U Rogatici i Stjenicama nema spomen obiljezlja za poginule, nema ga ni u Seljanima gdje je 3. juna ubijeno 20 civila mjestana. Ne samo to, nego jedna ulica koja dijeli Tekiju i Gracanicu sa Holucem, to su bile 100% muslimanske mahale, a koja je prije rata nosila ime po rogatickom narodnom heroju Ragibu Dzindi, sada nosi ime po cetnickom vojvodi sa Borike iz drugog svjetskog rata Radomiru Neskovicu.

Jedna od najduzih ulica u gradu, u naselju Poljun, prijeratna ulica Ahmeda Hafizovica, prvoborac iz Rogatice, sada se zove Dzenerala Draze. Od preko 100 kuca u toj ulici prije rata, bila je samo jedna srpska kuca. Niko ne pise inicijative da se to promjeni, Rogaticani povratnici su prepusteni sami sebi, a jedno vrijeme su imali takve probleme da je djevojka bosnjakinja koja je isla u srednju skolu pokusala izvrsiti samoubistvo tako sto je skocila sa drugog sprata, na srecu prezivjela je, a njena porodica je odselila iz Rogatice u Sarajevo. Bilo je i paljenja automobila, trovanja stoke po selima i ko stiti taj narod tamo, niko.

Jedna od dvije gradske dzamije, Arnaudija, koja je bila pod zastitom drzave, jos nikad nije obnovljena.
Za sve ovo krivim Rogaticane koji mogu uciniti nesto za svoj grad, opcinu, jer su na funkcijama, a ne rade nista po tom pitanju.
User avatar
Styling
Posts: 15026
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#14116 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

U pravu si.
User avatar
Styling
Posts: 15026
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#14117 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Pausal wrote: 20/06/2021 16:03 Ali nije problem što su Katica i Dinokijo iz Rogatice, ali se zato Efendić naziva Rumenkom i seljačinom iz Goražda. Ko vas munafike ne zna skupo bi vas platio. :lol:
Zato sto jeste nepatvoreni seljak i papak.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#14118 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login77777 »

Styling wrote: 20/06/2021 16:05
Pausal wrote: 20/06/2021 16:03 Ali nije problem što su Katica i Dinokijo iz Rogatice, ali se zato Efendić naziva Rumenkom i seljačinom iz Goražda. Ko vas munafike ne zna skupo bi vas platio. :lol:
Zato sto jeste nepatvoreni seljak i papak.
Ne trosi vrijeme na sdO pOdrigusu. :thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#14119 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login77777 »

Pausal wrote: 20/06/2021 16:07
Login77777 wrote: 20/06/2021 16:06
Styling wrote: 20/06/2021 16:05

Zato sto jeste nepatvoreni seljak i papak.
Ne trosi vrijeme na sdO pOdrigusu. :thumbup:
Ko te je naučio koristiti O. Je je li bObo u BOnovićima pravio?
Sa sdO samo tako. :thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#14120 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login77777 »

Pausal wrote: 20/06/2021 16:12 Svaka čast tvojoj telećoj glavuši na ovako kvalitetnim upisima. :thumbup:
Nisam ti ja clan sdO. :thumbup:
Zastozato
Posts: 1234
Joined: 27/09/2014 23:18

#14121 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Zastozato »

Kozadra, Bubica, Ajnadzic i Solak su iz rogatickog kraja, ali oni su bili sda. Ja ne znam jesu li ista uradili za svoju rodnu Rogaticu, osim sto je Ajnadzic prisustvovao podizanju spomen ploce poginulim bosnjackim civilima i vojnicima u Kukavicama, njegovom rodnom selu.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#14122 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

Login77777 wrote: 20/06/2021 16:11 Sa sdO samo tako.
Image

na dok su vruce
Zastozato
Posts: 1234
Joined: 27/09/2014 23:18

#14123 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Zastozato »

Pausal wrote: 20/06/2021 16:40
Zastozato wrote: 20/06/2021 16:32 Kozadra, Bubica, Ajnadzic i Solak su iz rogatickog kraja, ali oni su bili sda. Ja ne znam jesu li ista uradili za svoju rodnu Rogaticu, osim sto je Ajnadzic prisustvovao podizanju spomen ploce poginulim bosnjackim civilima i vojnicima u Kukavicama, njegovom rodnom selu.
Svi oni seru na tu temu o povratku u Rogaticu i SDA-ovci i NIP-ovci, a niko od njih se nije planirao i ne planira vratiti da im ne znam ti šta obezbijediš i uradiš. Povratak je završio. Vrati se poneki penzioner da umre na rodnoj grudi ili poneki bolesnik da ga netaknuta priroda vrati u život i to je to.

Dinokijo je nedavno nešto srao na tu temu šta je SDA uradila na povratku, a prvi on bio u SDA 20 godina i nije uradio ništa za svoju rodnu grudu. Boji se da i ako se šta uradi natjerat će ga neko da se vrati porijeklu.
Zato se nadam da ce on i njegova stranka vise uraditi za povratnike, da oni koji su odgovorni za zlocine odu iza resetaka, a da Bosnjaci tamo vise ne budu gradjani drugog reda.
Evo ministar Katica je probio led tako sto je otisao na obiljezavanje dana kad je Rogatica najvise stradala.
U toku rata u rogatickoj opcini ubijeno je oko 1.000 civila i sa dodatnih preko 300 poginulih vojnika, svaki deseti Bosnjak ili 10% je izgubio zivot.
U Rogatici je bio klasicni genocid, jer je bukvalno selo po selo zauzimano, gorjelo, civili ubijani. Prezivio je samo onaj ko je uspio pobjeci.
Kako nasi predstavnici nisu uspjeli dokazati genocid na prostoru skoro cijelog manjeg entiteta, nikako mi nije jasno.
Nadam se da ce NiP popraviti situaciju.
Zastozato
Posts: 1234
Joined: 27/09/2014 23:18

#14124 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Zastozato »

Vratio se otac Edina Puhala u rogaticko selo Kosovici sa svoja tri sina, ukljucujuci Irona Pukija. Eno ga sad gazda tamo sa traktorima, i da, bavi se stocarstvom, poljoprivredom, cime ce drugim. Ova sela oko Stjenica, Kramer selo, Vragolovi, Rakitnica, pa onda Boricka sela, ljudi su bili veoma imucni. U Slapu na Drini vratio se mladji covjek, Tabakovic se preziva, ima svoje ribnjake, zaposlio 30 ljudi. Seljani, Kovanj, Lepenica, Pasic kula, Bjelogorci su nadomak grada, a imali su velika imanja. U selima od Rogatice juzno prema Drini ljudima do prije nekoliko godina nisu struju htjeli da dovedu, a i na tom dijelu su ljudi dobro zivjeli. Radili u Rogatici, plus se bavili poljoprivredom. Rogatica je prije rata imala preko 10 firmi, a najjaci su bili TPR i Sjemec(sumarstvo). To je sad uglavnom propalo. Nesto jos uvijek radi, ali TPR je prije rata imao oko 800 radnika, sad uopce ne posluje.
Vjerujte, da znate kroz sta ljudi tamo prolaze samo da se vrate na svoje, ne biste tako pricali.
User avatar
Styling
Posts: 15026
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#14125 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Pausal wrote: 20/06/2021 16:40
Zastozato wrote: 20/06/2021 16:32 Kozadra, Bubica, Ajnadzic i Solak su iz rogatickog kraja, ali oni su bili sda. Ja ne znam jesu li ista uradili za svoju rodnu Rogaticu, osim sto je Ajnadzic prisustvovao podizanju spomen ploce poginulim bosnjackim civilima i vojnicima u Kukavicama, njegovom rodnom selu.
Svi oni seru na tu temu o povratku u Rogaticu i SDA-ovci i NIP-ovci, a niko od njih se nije planirao i ne planira vratiti da im ne znam ti šta obezbijediš i uradiš. Povratak je završio. Vrati se poneki penzioner da umre na rodnoj grudi ili poneki bolesnik da ga netaknuta priroda vrati u život i to je to.

Dinokijo je nedavno nešto srao na tu temu šta je SDA uradila na povratku, a prvi on bio u SDA 20 godina i nije uradio ništa za svoju rodnu grudu. Boji se da i ako se šta uradi natjerat će ga neko da se vrati porijeklu.
Za razliku od gore pomenutih, Dino je rodjen u Sarajevu i nema toliku personalnu odgovornost da radi na povratku niti da se tamo vrati. Ima politicku da pomaze povratak, ali to je vec druga strategija.
Post Reply