Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#14076 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Jebo li vas Jazz festival da vas jebo.
Koga boli qurac za to?
Da mi Led Zeppelin sad dovedes sa Bonhamom vaskrsilim isto bi me bolio qurac.

Vakcine, smeće, turizam, plate, prava, red, mir, migranti...HALOOOOO!!!!???
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#14077 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by addem »

drug_profi wrote: 10/06/2021 12:03 Jebo li vas Jazz festival da vas jebo.
Koga boli qurac za to?
Da mi Led Zeppelin sad dovedes sa Bonhamom vaskrsilim isto bi me bolio qurac.

Vakcine, smeće, turizam, plate, prava, red, mir, migranti...HALOOOOO!!!!???
Dok naši nabave vakcine svi cemo biti u Srbiji vakcinisani.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14078 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by konektovan »

suspect_zero wrote: 10/06/2021 11:37
snake81 wrote: 10/06/2021 11:15
black wrote: 09/06/2021 23:59
I Edin za sve krivi botove,ali NiP-ove. :lol:
Na stranu sve, al je lik antipatičan :-?

Digla se ovolika frka radi Jazz festivala u zemlji gdje se slušaju narodnjaci i ona dvojica bradonja što ih niko ne razumije dok mrmljaju :mrgreen:

Dajte nam vakcine stoko, uredite zdravstveni sektor, pomozite realnom sektoru.....vama do pjesme i svirke....koji apsurd od države.
:thumbup:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#14079 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hajvan »

Black swan wrote: 10/06/2021 11:34
Škobo Habu wrote: 10/06/2021 11:25
Black swan wrote: 10/06/2021 11:17 dinče ima ulični fakultet drskost i samouvjerenost što je odlična kombinacija
Je, ali do kojeg nivoa?

Jedno je pričati iz opozicije u stilu "ako ste nesposobni, dajte da sposobni vode državu", a sasvim je drugo, u to se možemo uvjeriti po stanju u Kantonu Sarajevo, kada ti isti dođu na vlast i preko noći im nestane one agilnosti, borbenosti, samopouzdnja koje ih je krasilo prije izbora.

Najavljeno je toliko toga, a tako malo urađeno.

Pa i izgradnju transverzale pokraj Avaza su najavili uz veliku pompu, a odrađeno par stotina metara. Najvljeno kako su riješeni svi imovinski sporovi, sada skaču sebi u usta kako još uvijek ima neriješenih sporova?
mi kažemo razina :mrgreen:
lik je alfa i omega u sarajevu to je neosporna činjenica

navedite mi nekog iz sda ko mu može parirati
Nivo, razina- sve je to bogati vokabular bosanskog jezika, od Kumrovca do Kumanova
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#14080 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hajvan »

konektovan wrote: 10/06/2021 12:22
suspect_zero wrote: 10/06/2021 11:37
snake81 wrote: 10/06/2021 11:15
I Edin za sve krivi botove,ali NiP-ove. :lol:
Na stranu sve, al je lik antipatičan :-?

Digla se ovolika frka radi Jazz festivala u zemlji gdje se slušaju narodnjaci i ona dvojica bradonja što ih niko ne razumije dok mrmljaju :mrgreen:

Dajte nam vakcine stoko, uredite zdravstveni sektor, pomozite realnom sektoru.....vama do pjesme i svirke....koji apsurd od države.
:thumbup:
Slusam dzez na gramu, narucujem dzez vinile iz inostranstva
Ne konzumiram sarajvo dzez fest zadnjih pet godina
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#14081 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by costacurta »

Napad na temelj NiP-a su spinovi kreirani u kuhinjama. Priču o Ameru Deliću sada niko ne spominje jer je svojim radom opravdao povjerenje. Niko nije ostao uhljebljen, svi su se vratili na svoja radna mjesta ili su na birou. Pozivam još jednom da one koji su o tome pisali, da opet pišu - rekao je Konaković.

Još jednom je pozvao Bakira Izetbegovića da dostavi svoju listu, i da uporede gdje ko radi.

Dajemo rok od mjesec. Poslije ramazana, da isto urade. Pozivam novinare da pregledaju registre uposlenih. Mi smo svoje donijeli, da vidim hoće li ostali. Dakle, poslije ramazana nam pokažite spiskove, a ko ne pokaže, onda ćemo mi to uraditi - kaže Konaković.
Imal spiskova?
Prođe Ramazan, Bajram...... šta se čeka? Možda septembar, idu godišnji pa najbolje sačekati a i ide Kurban bajram, a ne valja ništa između bajrama započinjati. :roll:
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#14082 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MaksprotivMarksa »

Ipak se vidi da su nipovci iz sda, isto botuju 🤣
Salu na stranu, NiP nece dostici 40k glasova 2022. godine, 2026. ce imati 20k, 2030. ce se ugasiti, hiljadu malih stvari ce ih ugasiti, steta jer se radi o manjem zlu na dijelu konzervativnog politickog spektra.
palermo
Posts: 25332
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#14083 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

MaksprotivMarksa wrote: 10/06/2021 20:43 Ipak se vidi da su nipovci iz sda, isto botuju 🤣
Salu na stranu, NiP nece dostici 40k glasova 2022. godine, 2026. ce imati 20k, 2030. ce se ugasiti, hiljadu malih stvari ce ih ugasiti, steta jer se radi o manjem zlu na dijelu konzervativnog politickog spektra.
Kako god, neko će ostati na tom dijelu konzervativnog političkog spektra.

Problem je što neće niko ostati na ovo lijevom dijelu političkog spektra. Pa i ovaj forum, tradicionalno naklonjen lijevom političkom spektru sam po sebi dovoljno govori. Na temi NS sam izbrojao tri posta u zadnjih 10-15 dana, na temi SDP-a tek nešto više i to uglavnom zahvaljujući udarniku leveragu.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#14084 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

konektovan wrote: 10/06/2021 12:22
suspect_zero wrote: 10/06/2021 11:37
snake81 wrote: 10/06/2021 11:15
I Edin za sve krivi botove,ali NiP-ove. :lol:
Na stranu sve, al je lik antipatičan :-?

Digla se ovolika frka radi Jazz festivala u zemlji gdje se slušaju narodnjaci i ona dvojica bradonja što ih niko ne razumije dok mrmljaju :mrgreen:

Dajte nam vakcine stoko, uredite zdravstveni sektor, pomozite realnom sektoru.....vama do pjesme i svirke....koji apsurd od države.
:thumbup:
Može li pitanje?

Jesi li ti ikada podnosio dokumentaciju za neki projekat, nebitno da li državni, F.BiH, Kantonalni, općinski...možda EU? Da jesi smiješna bi ti bila ona gestikulacija Zubčevića kada pokazuje prstima koliko je debala bila dokumentacija, vidi se da čovjek živi pod staklenim zvonom i da nema pojma šta je realan život i da je sve dobivao na guzove i bahatost. Ja sam radom od preko deset godina u branši gdje sam redovno i po dva puta sedmično učestvovao na tenderima, privatno sam kao fizičko lice podnosio par puta dokumentaciju za različite vrste poziva, par puta za dodjelu sredstava pa morao kasnije to pravdati lijepo finansijskim izvještajem, narativnim...itd. Ja sa tim iskustvom, što profesionalnim što privatnim, ne mogu da razumijem Zubčevića kada govori o nedostavljenoj dokumentaciji i bahatosti da na telefosnki poziv iz Ministarstva tako bahato odgovara. Zamisli kakav bi presedan bio da se dodijele sredstva a dokumentacija nije ispravna. Ne bi mu ni ja dao pa da je 100 JazzFestival, da se Broz ustane iz groba. Materi pa tersaj Zubčeviću. Jbg. naučili od 1992. godine po onoj "poslo me Asim", neka malo "elita" vidi kako je običnom narodu kada mora stati u red, prikupiti dokumentaciju, poslati i čekati rezultat, kakav je osjećaj kada te odbiju zbog nepotpune dokumentacije i "nepotpune prijave". Jbg. dešava se običnom narodu pa neka i "elita" osjeti. Pozdravljam odluku Vlade KS.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14085 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

kaće feđa štukan kačiti kondome na druge bogomolje ne samo katedralu?

čekam evo 20 godina
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#14086 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

Black swan wrote: 11/06/2021 10:11 kaće feđa štukan kačiti kondome na druge bogomolje ne samo katedralu?

čekam evo 20 godina
Možda je čovjek samo doslovno shvatio kićenje "europskim" vrijednostima pa skontao da je katedrala=europske vrijednosti
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14087 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

nije to nego je glupak pobrkao KC i protestantske metodiste kojima je pripadao buš 2003.
što šaner zna
a i forumaš

što se bliskoistočnih vrijednosti tiče vidjeli smo glavosječe :D i jedače utroba i ubice novinara
tako da nećemo o tome
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#14088 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

Pausal wrote: 11/06/2021 10:08 Da, ali Zubčević je vaš satelit. Isto kao što su to i Haris Pašović, Feđa Štukan ili Dino Mustafić. Sve su to glasnogovornici Trojke. Doveli su vas na vlast. Hvala Bogu pa ta bagra nema ništa sa konzervatizmom. To su oni što čitav živ indirektno prikopčani na budžetsku sisu, ali uvijek laju malo im. Sad se vi malo fajtajte sa njihovim samoljubljem i arogancijom.
Takvi likovi nisu ničiji, oni su samo tamo gdje je para. Ideologija, političko opredjeljenje za njih ne igra nikakvu ulogu. Na kraju izgradili su takav imidž i odnos prema projektima dok je SDA bila na vlasti jer se dijelilo po onoj, podaj im poznati su, dobri su sa ovim ili onim.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#14089 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

Black swan wrote: 11/06/2021 11:13 nije to nego je glupak pobrkao KC i protestantske metodiste kojima je pripadao buš 2003.
što šaner zna
a i forumaš

što se bliskoistočnih vrijednosti tiče vidjeli smo glavosječe :D i jedače utroba i ubice novinara
tako da nećemo o tome
Da znaš da si u pravu jer kako drugačije opravdati dva genocida i dva svjetska rata nastala u/na kršćanskom kulturalnom krugu. Slažem se, nećemo o tome.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15267
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#14090 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Sto ovo Denis & Denis placaju clanke i plasiraju bombe ne bi li se nametnuli u prvi plan kandidature za clana predsjednistva iz reda bosnjackog naroda? :lol:

NiP-u se sa strane namece utrka za predsjednistvo za koju apsolutno nisu kapacitirani, niti se njom trebaju baviti u ovom trenutku kada muku muce i sa opstinama i kantonom.

Za razumjeti je pritisak, neisticanje vlastitog kadra javnost moze percipirati kao priznanje nesposobnosti, a paket aranzman kroz trojku znaci da bi radi mira u kuci trebali stati iza nekoga koga isture SDP i NS.

Denis osoba B. se nada da je to upravo on, pa da ce milionski placenu tradiciju pisanja otvorenih pisama nastaviti sa jos bolje placene pozicije, u kontinuitetu pruzajuci odstupnicu za SDA ukoliko im zatreba jer ima patolosku zelju da bude pomiritelj ljevice i desnice. U sustini, momak je bosnjacki Komsic.

Denis osoba Z. je vec posadila Camparu u NiP da sebi pripremi odstupnicu i "podrsku", vjerovatno Boga moli da ga Bakir otkanta i ne pozove blef.

U oba slucaja radi se o losim kandidatima koji ce otkinuti NiP-u dio kredibiliteta i politickog kapitala koji su nametnuli u javnosti, prakticno lose-lose situacija, pa nije ni tesko zamisliti s kojim ciljem. Mozda je najbolja varijanta i ne igrati igru, ali je pitanje koliko to mogu izvesti ili naci nekog neutralnog a la Benjamina pa cista obraza pogurati pricu mlade nade mlade snage. :mrgreen:
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#14091 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by carobnjak_N »

Milenkov buraz wrote: 11/06/2021 08:17
konektovan wrote: 10/06/2021 12:22
suspect_zero wrote: 10/06/2021 11:37

Na stranu sve, al je lik antipatičan :-?

Digla se ovolika frka radi Jazz festivala u zemlji gdje se slušaju narodnjaci i ona dvojica bradonja što ih niko ne razumije dok mrmljaju :mrgreen:

Dajte nam vakcine stoko, uredite zdravstveni sektor, pomozite realnom sektoru.....vama do pjesme i svirke....koji apsurd od države.
:thumbup:
Može li pitanje?

Jesi li ti ikada podnosio dokumentaciju za neki projekat, nebitno da li državni, F.BiH, Kantonalni, općinski...možda EU? Da jesi smiješna bi ti bila ona gestikulacija Zubčevića kada pokazuje prstima koliko je debala bila dokumentacija, vidi se da čovjek živi pod staklenim zvonom i da nema pojma šta je realan život i da je sve dobivao na guzove i bahatost. Ja sam radom od preko deset godina u branši gdje sam redovno i po dva puta sedmično učestvovao na tenderima, privatno sam kao fizičko lice podnosio par puta dokumentaciju za različite vrste poziva, par puta za dodjelu sredstava pa morao kasnije to pravdati lijepo finansijskim izvještajem, narativnim...itd. Ja sa tim iskustvom, što profesionalnim što privatnim, ne mogu da razumijem Zubčevića kada govori o nedostavljenoj dokumentaciji i bahatosti da na telefosnki poziv iz Ministarstva tako bahato odgovara. Zamisli kakav bi presedan bio da se dodijele sredstva a dokumentacija nije ispravna. Ne bi mu ni ja dao pa da je 100 JazzFestival, da se Broz ustane iz groba. Materi pa tersaj Zubčeviću. Jbg. naučili od 1992. godine po onoj "poslo me Asim", neka malo "elita" vidi kako je običnom narodu kada mora stati u red, prikupiti dokumentaciju, poslati i čekati rezultat, kakav je osjećaj kada te odbiju zbog nepotpune dokumentacije i "nepotpune prijave". Jbg. dešava se običnom narodu pa neka i "elita" osjeti. Pozdravljam odluku Vlade KS.
Upravo tako. Još kaže u onom razgovoru na N1 kako mu je Muzur tad tražio da pokaže gdje je utrošio sredstva, a on će njemu (pazi sad!)
da on to ne mora jer to ne piše u ugovoru?! Ne znam ko mu dade takav ugovor
Još kad je dobio sredstva naziva ga "stranačkim čobanom", baš ono vrijeđa direktno.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14092 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Konaković kaže:

Cekao je Bakir Izetbegovic zadnje dane roka za pokretanje zahtjeva za reviziju presude protiv Srbije.
Odabrao je agenta koji nema aktivnu legitimaciju i pao je proces prije nego sto je i poceo.
Priznao je da je pogrijesio, ali kaze da nije kriv.
Kaze da su savjetnici krivi.
Savjetnike je unaprijedio na bolje pozicije.
Nikad nije odgovorio zasto preko ambasade i ambasadorice nije pokrenuo proces, ambasade koju su pametni ljudi prije njega stavili u kvotu u kojoj ta pozicija pripada Bosnjacima.
Jucer je priznao da je Vucicu najavio pokretanje zahtjeva za reviziju presude!!
Zasto? U cije ime?
Gdje se na kugli zemaljskoj u ime zrtava najavljuje tuzba pociniocima??
Presuda mladicu i desetine drugih presuda i dokaza potvrdjuju umijesanost Srbije u agresiju na BiH.
U knjigama istorije tako nece pisati.
Na momente je izgledalo kako to Srbija svojim diplomatskim umijecem izbjegava, danas je potpuno jasno da je kukavicluk i podanicki odnos sa nase strane zapravo razlog za takav epilog.
Savijene kicme i oborene glave prema onima koji su nas ubijali i raseljavali.
Glasno i agresivno prema dijelu svog naroda koji mu se u bilo cemu suprotstavi.
Stranka ispred naroda.
Pojedinac iz stranke ispred drzavne institucije.
Takvoj se politici suprostavljamo, ne sutimo i zbog vasih postupaka se dijelom i mi stidimo.
Gazite nam ponos i dostojanstvo.
Ja vam to ne oprastam.
Vas adzija Gavrilo.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#14093 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Mislim da ce Jasmilanuskoro revidirati stav. Malo je preletila.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 4050
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#14094 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

Denis Z. ako kojim slučajem završi u NiP-u ogadiće isti dobrom dijelu glasača. Što rekoše k'o Đekna i nikako mu ne treba zaboraviti ono što je odrađivao u SDA, kandidatura istog ispred NiP-a kao člana predsjedništva znači sasvim siguran gubitak glasača.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14095 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Takodjer.

Ovi koji su izdali SDA uz licni rizik su mi ok. Ali Zvizdic koji je ostao sa njima i iz Sarajeva jos tutorio nad mostarskim izborima sad da dodje na gotovo, ma nemoj.....
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#14096 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 11/06/2021 19:18 Takodjer.

Ovi koji su izdali SDA uz licni rizik su mi ok. Ali Zvizdic koji je ostao sa njima i iz Sarajeva jos tutorio nad mostarskim izborima sad da dodje na gotovo, ma nemoj.....
Nakon Campare, svi su dobro dosli. ;-)

Ja ne vidim neke razlike izmedju njih dvojice.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14097 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 11/06/2021 19:26
_BataZiv_0809 wrote: 11/06/2021 19:18 Takodjer.

Ovi koji su izdali SDA uz licni rizik su mi ok. Ali Zvizdic koji je ostao sa njima i iz Sarajeva jos tutorio nad mostarskim izborima sad da dodje na gotovo, ma nemoj.....
Nakon Campare, svi su dobro dosli. ;-)

Ja ne vidim neke razlike izmedju njih dvojice.
Pa i Campara je rizikovao. Srusio je horor koaliciju i vladu petka 13.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#14098 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 11/06/2021 19:28 Pa i Campara je rizikovao. Srusio je horor koaliciju i vladu petka 13.
E jest rizikovao sa pozicije ministra i zastupnika u dva parlamenta.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14099 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 11/06/2021 19:32
_BataZiv_0809 wrote: 11/06/2021 19:28 Pa i Campara je rizikovao. Srusio je horor koaliciju i vladu petka 13.
E jest rizikovao sa pozicije ministra i zastupnika u dva parlamenta.
Mogao je hranit kerove i nista ne dirat.

Pazi ne gotivim ga, vazda uz rezim ko i babo mu, sto mu se i vidi po imenu, ali daleko mi je ispravniji od Zvizdica.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14100 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Za vrijeme snimanja jaslininog filma na putu
Ljudi na alipasnom nisu ujutro mogli iz haustora izaci na poso kasnili da scena ne propadne
Post Reply