Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#14026 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Black swan wrote: 08/06/2021 14:16 Kakvi su ovo orkestrirani napadi jaslina zbanic drug karis beg uprasovic te zahrdjanko lagumdzijic na konakovica

Sto sto stoji iza svega?
Pare?
Pa bez budzeta kod nas umjetnosti i nema. Skoro nista ne moze bez budzeta.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14027 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Haris.ba wrote: 08/06/2021 14:22
Black swan wrote: 08/06/2021 14:16 Kakvi su ovo orkestrirani napadi jaslina zbanic drug karis beg uprasovic te zahrdjanko lagumdzijic na konakovica

Sto sto stoji iza svega?
Pare?
Pa bez budzeta kod nas umjetnosti i nema. Skoro nista ne moze bez budzeta.
Pogledaj ptice na nebu nit siju nit zanju a
Otac nebeski im daje zita :mrgreen:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#14028 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by laik1981 »

Ne mirisem Konakovica jedne sekunde, ali u njegovu odbranu on je tad bio u SDA i rekao je istinu Jasmili i ostalima.. Sa SDA na vlasti se zaista ne moze nista ako se nije u stranci.. Rekao im je istinu.. Da li ce Dino biti gori od SDA kada se docepa vise vlasti, ostaje da vidimo.. Da li ce sutra biti jedan od satelita SDA, ostaje da i to vidimo.. Do tada podrska svima koji na bilo koji nacin uticu na rusenje Bakirove i Sebijine zlocinacke tvorevine..
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#14029 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by uglavnomja »

dino je pametan!

i u sda je strcao po izjavama, elokventnosti, sasipanju nekih stvari ...

ne volim njegov politicki put (ali postujem iskustvo :thumbup: )
ne volim mijesanje vjere i politike

za svakoga sam ko rusi sda

i da dodam - nije samo pametan nego i mudar
nije brzoplet
polako, ali temeljito


smeta mi tisina u vezi diploma, vakcina ... :-x
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#14030 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Industrialyzer »

laik1981 wrote: 08/06/2021 14:34 Ne mirisem Konakovica jedne sekunde, ali u njegovu odbranu on je tad bio u SDA i rekao je istinu Jasmili i ostalima.. Sa SDA na vlasti se zaista ne moze nista ako se nije u stranci.. Rekao im je istinu.. Da li ce Dino biti gori od SDA kada se docepa vise vlasti, ostaje da vidimo.. Da li ce sutra biti jedan od satelita SDA, ostaje da i to vidimo.. Do tada podrska svima koji na bilo koji nacin uticu na rusenje Bakirove i Sebijine zlocinacke tvorevine..
Apsolutno :thumbup:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#14031 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

namagarcili su vas sve, sasvim ocekivano

STVARA LI SE BAŠ ZELENA KOALICIJA: SDA nije na aparatima, ali je u bolnici na KCUS-u
https://thebosniatimes.ba/60824/stvara- ... na-kcus-u/
breuer
Posts: 7879
Joined: 06/07/2009 15:44

#14032 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by breuer »

Žbaničko, ostalo ti je majoneze oko ustiju...
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14033 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mk ultra »

Black swan wrote: 08/06/2021 14:22 Jaslina koja je htjela odgoditi lokalne izbore
Koji su se jedva odrzali nakon mjesec dana zakasnjenja
:mrgreen: visoki poznavatelj politickih gibanja
najbolji poznavaoci prilika u BiH pišu iz dijaspore :mrgreen:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#14034 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by laik1981 »

Napadanje Jasmile Zbanjic je zadnje sto Konakovic i njegovi simpatizeri trebaju raditi.. Sluziti se SDA taktikama je pogubno za svaku stranku koja je na fonu promjena i rusenja SDA..
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14035 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Ma ja sam.joj jebo sve po spisku na fejsu :mrgreen:
Ko laik :mrgreen: promatrac gibanja

Petlja li se frensis ford kopola u datum odrzavanja lokalnih izbora
Ko si jaranice?

Previse ova bara zvana bosna ima samoproglasenih bogova...
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#14036 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by laik1981 »

Ima pravo da se petlja u sta god hoce i da iznosi svoje misljenje svidjalo se to nekom ili ne. To je u demokratskom drustvu normalno. Pitanje je da li mi zelimo demokratsko drustvo ili ovo koje je proizvod vladavine SDA u zadnjih 25 godina u kojem je svako slobodno razmisljanje i iznosenje stava nepozeljna pojava..

Botovanje i pljuvanje po svakom ko ima drugaciji stav je glavna odlika nakaradne SDA..
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14037 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Nepoznavanje politicke situacije u tom trenutku je pokazatelj da nosom para oblake i da je duhovno vec na zapadu a tijelo joj je bilo u bih

Hoce to dijasporci...
redhat
Posts: 998
Joined: 28/09/2008 01:32

#14038 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by redhat »

Žbanička je kao umjetnik sigurno kvalitetna iako nisam ljubitelj njenih filmova ali nisam niti filmski poznavalac pa ne mogu suditi o njenom radu - međunarodno je priznata i to treba cijeniti i podržati. Isto tako bila je često spominjana kao neko ko uživa prioritet prilikom dodjele budžetskih sredstava, zajedno sa Kenovićem koji je isto odličan umjetnik ali očito i neko ko se znao "snaći". Možda je još bilo kvalitete u sedmoj umjetnosti ali koja nije mogla doći do izražaja radi pretežiranja dvoje pobrojanih - nisu slučajno bili tu, ne tvrdim da su bili SDA ali da su se znali umiliti sistemu i ne talasati to je sigurno, taj sistem nikog ne gura ko makar nije odan.
Šta hoću da kažem, uzimam Jasmiline izjave sa rezervom uopšte ne branim Konakovića koji je u tom trenutku bio dio tog i takvog sistema protiv kojeg se sad bori. Jasmila se taman preselila van BiH kad je budžetska sisa počela da kopni. A Dino, politički fakin i pragmatik koji ruši sistem koji treba sruštiti - dok je uspješan u tome ima moju podršku. Kad i ako se povampiri rušićemo i njeg, i to je stvar koju glasači treba da shvate, političari možda jesu kvarljiva roba sa kratkim rokom trajanja ali su isto tako promjenjivi.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#14039 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by laik1981 »

Apsolutno je nebitno poznaje li ona politicku situaciju ili ne i da li je to njeno misljenje ispravno ili ne.. Ona ima pravo da ga iznese.. Njeno misljenje je podlozno analizi i kritici javnosti ali na jedan normalan nacin.. Nikako na nacin na koji smo navikli u sistemu koji je SDA izgradila.. Dostojanstveno, gospodski i sa argumentima.. Nikako orkestrirano i siledzijski..
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#14040 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by muhafuca »

Black swan wrote: 08/06/2021 14:52 Ma ja sam.joj jebo sve po spisku na fejsu :mrgreen:
Ko laik :mrgreen: promatrac gibanja

Petlja li se frensis ford kopola u datum odrzavanja lokalnih izbora
Ko si jaranice?

Previse ova bara zvana bosna ima samoproglasenih bogova...
ma ove gluposti i jesu pokupili iz amerike i sa tweetera i facebooka

a pogotovo ovi kojima je karijera u padu

nema koji celebrity vise ne skace na politicke trendove tamo

bilo to ovo BLM ili kad je anti Trump kampanja bila u mahu

ili kad treba srati po republikancima generalno i slicno

jedino se izgube kad treba o Palestini govoriti

jer znaju ako pisnu protiv Izraela da nece posla naci bar godinu narednu
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14041 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Ne ne ne...u americi nikad nisu bili upitni datumi
Ni 6.1. Ni zasto se glasuje toga dana

Za sve ostalo mozemo pricati

Ovdje govorimo o cinjenici da zena uopce nije skontala da su se izbori jedva isplanirali i odrzali
I sad bi ona odgadjala...
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#14042 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by muhafuca »

Black swan wrote: 08/06/2021 15:05 Ne ne ne...u americi nikad nisu bili upitni datumi
Ni 6.1. Ni zasto se glasuje toga dana

Za sve ostalo mozemo pricati

Ovdje govorimo o cinjenici da zena uopce nije skontala da su se izbori jedva isplanirali i odrzali
I sad bi ona odgadjala...
ma dobro oni druge stvari

npr treba li licna dokumenta ponjeti na glasanje ili moze i bez njih

ono dosesh clansku iz biblioteke i OK je

pa se oko toga izjasnjavaju.

sushtina je da celebrity koriste drustvene medije i politiku kako bi se odrzali relevantnim
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14043 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Maharadza wrote: 13/03/2018 01:44 Neka je s hajrom hadži kifla premijeru naš (pre)pošteni! :oops:

Image

Prepuna sala, narod se budi, cunami pravde! :bih:

http://avaz.ba/vijesti/bih/360165/konak ... pristalica
kako su smiješne ove vijesti iz 2018.

evo iskoči mi na fejsu

Elmedin Konakovic
Plaćeni oglas ·
Budzetski novac cesto se trosi netransparentno.
Uocene su mahinacije kod dodjele sredstava udruzenjima i unazad nekoliko godina ta se oblast pocela dodatno kontrolisati.
Propisani su kriteriji za apliciranje, istina je da su stroziji, ali se red poceo uvoditi.
Ured za borbu protiv korupcije i upravljanje kvalitetom se ukljucio u procese i cesto ih koordinira.
Svi imaju ista pravila.
Jazz festival je vrhunska manifestacija, potrebna Sarajevu, ali ne moze podrsku dobiti mimo propisanih procedura.
Novac u prvom krugu nisu dobili svojom, a ne administrativnom greskom drzavnih sluzbenika.
Ministarstvo je produzilo rok za apliciranje kako bi organizatori Jazz festa (i jos neka udruzenja) dostavili dodatnu dokumentaciju, oni to nisu uradili.
Na direktne telefonske pozive da dostave papire iz ministarstva su odgovorili napadima i cinizmom.
Na kraju su ministarstvo optuzili za otkazivanje festivala, naglasili da je Narod i pravda na celu ministarstva.
Vazno je naglasiti da je ministarstvo pripremilo odluku kojom se Jazz festivalu dodjeljuje duplo vise novca nego prosle godine.
Ne moze bez vazece dokumentacije naravno.
I nismo vam mi neko ko pod pritiskom u javnosti i na drustvenim mrezama donosi odluke.
Nikakva twitter ofanziva nece promijeniti nas stav da se mora uvoditi red.
U ovom slucaju puna podrska ministru Avdicu i ministarstvu.
Desetine aplikanata su dokumentaciju dostavile uredno, veliki i manji dogadjaji, pojedinci i udruzenja.
Prema svima njima bilo bi nekorektno praviti iznimke pod pritiskom.
Pozivam organizatore Jazz festivala da dostave dokumentaciju i ispostuju procedure.
Pozivam premijera da iz sredstava tekuce rezerve doznaci dio sredstava za ovaj dogadjaj.
U Narodu i pravdi ne trazite odgovornost za svoje postupke, a mi za svoje gradjanima ove zemlje odgovaramo.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#14044 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by carobnjak_N »

Prpa.ba wrote: 08/06/2021 14:20 Mora da im je kolega palermo savjetnik, pokusavaju na vrijeme sprijeciti nastanak bosnjackog Vucica. :mrgreen:

Meni je zaista nejasno zasto ga vide kao takvog kada je NiP-u realno jedini domet KS i poneka opstina van KS, a ni tu ne mogu vladati suvereno, ali hajde. :-)
Možda domet Nip-a i jeste za sad toliki ali Konaković ima veći kapacitet i vrlo je talentiran političar.
Meni lično je on trenutno najbolji predstavnik bošnjačke desnice, a pošto kod nas i u okruženju desničari imaju najveći bazen glasača,
onda makar da se izabere osoba koja će moći kvalitetno da parira galamdžijama iz regiona. To Šefikus i Bakir nisu u stanju.
Ne vidim da Konaković ima u sebi tu autokratsku crtu kao Vučić, naprotiv zna prihvatiti i sugestije i ima svijest da nije bezgrešan, a osim toga
je vrlo prirodan u nastupu, ima svoj stil, dok Vučko glumata.
merk030
Posts: 857
Joined: 30/06/2018 18:31

#14045 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by merk030 »

Konaković samo nema dovoljno glasnih kod sebe pa ispada da samo on priča.
palermo
Posts: 25332
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#14046 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

Prpa.ba wrote: 08/06/2021 14:20 Mora da im je kolega palermo savjetnik, pokusavaju na vrijeme sprijeciti nastanak bosnjackog Vucica. :mrgreen:

Meni je zaista nejasno zasto ga vide kao takvog kada je NiP-u realno jedini domet KS i poneka opstina van KS, a ni tu ne mogu vladati suvereno, ali hajde. :-)

:D ma jok palermo ti je kao što su forumaši davno prokljuvili na braniku SDA .........al eto u ovoj konkretnoj priči ja bih rekao da ima smisla što govori Konaković (oko pravila i procedura) jedino što ga Forto jebe :D .

Eleneis, ovo sam hotio reći....matrica djelovanja jeste vučićevska, druga je stvar što sam Dino nema Vučićev kapacitet (priznajem malo sam precijenio Dinu) a postoje i objektivne prepreke u samom ustrojstvu države koje sprečavaju da se stvori bosanski Vučić. Al matrica,politički uzor , obrasci ponašanja......vučićevsko...jebi ga
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#14047 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

merk030 wrote: 08/06/2021 17:36 Konaković samo nema dovoljno glasnih kod sebe pa ispada da samo on priča.
Tacno. Niko od onih imalo vidjenijih niti zeli, niti ima petlje, niti je zainteresovan da se eksponira i sebe izlaze napadima i kritici. Vise vole hladovinu, a Dino neka prima sve gelere dok je njima u pozadini dobro.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#14048 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nosara »

:lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17037
Joined: 27/04/2021 22:52

#14049 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by tramvajtrojka »

nosara wrote: 09/06/2021 06:44:lol:
kako nam je srdic reci da ga svi navijaci zelje spomenu njega i njegove za onu lažnu inicijativu za promjenu ulice nikad nece se zeljine legende igrati neki debil za to ima vam Amar pa njega lazno ukivajte :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14050 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Styling wrote: 09/06/2021 06:27
merk030 wrote: 08/06/2021 17:36 Konaković samo nema dovoljno glasnih kod sebe pa ispada da samo on priča.
Tacno. Niko od onih imalo vidjenijih niti zeli, niti ima petlje, niti je zainteresovan da se eksponira i sebe izlaze napadima i kritici. Vise vole hladovinu, a Dino neka prima sve gelere dok je njima u pozadini dobro.
Konan uziva
U 14 odbijenih prijava :thumbup:
Stroj za razaranje
Post Reply