Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#13951 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

meridiyan wrote: 06/06/2021 21:28 Haris Pašović: Koalicija SDA i NiP-a izvjesna u budućnosti.



https://www.6yka.com/novosti/haris-paso ... 6W_-hscdBs
I on postao politicki analiticar. Kreno putem zeta. Ovo sve ode u lepi Honduras.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#13952 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Ocito nisu natovili East West Centar budzetskim novcem. :mrgreen:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13953 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

meridiyan wrote: 06/06/2021 21:28 Haris Pašović: Koalicija SDA i NiP-a izvjesna u budućnosti.



https://www.6yka.com/novosti/haris-paso ... 6W_-hscdBs
Jedino ako je Konakoviću stalo da doživi sudbinu SzBiH, mislim da nema ništa od ovoga.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#13954 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Nema ništa od toga jer neće biti potrebe za tim, ali postoji opasnost da NiP zadrzi SDA klijentelizam kao osnovu svoje snage.
User avatar
RunnerX
Posts: 3392
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13955 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RunnerX »

Billy The Pljuc wrote: 06/06/2021 14:21 I mene kao glasača NiP-a potezi Konakovića i političkih mu partnera svakim danom sve više i više razočaravaju. Vrlo malo konkretnih stvari se uradi a koje realno sve manje i manje mogu opravdavati "nedavnim" stupanjem na vlast ili nesudjelovanjem u istoj na višim nivoima.

Gledam ovu bagru iz SDA kako se prosipa i servira maltene što bi rekli on a daily basis i nikakva reakcija "trojke" u kojoj Konakvića smatram ipak najodgovornijim a i moj je politički izbor svakako. Pored toga postoji još mnogo stvari koje mi kod njega smetaju a kojih nisam ni bio svjestan ali iste polako isplivavaju na površinu vremenom.

Da ne nabrajam više jer sve se manje-više zna, najporaznije mi pada šutnja jer ako već nemaš kao "demokratskih" tj. zakonskih načina da ih tučeš i krv im puštaš vazda imaš mogućnost da izvedeš narod na ulice.
Konaković je promijenio pristup nakon niza promašaja, od genetski preodređenog pa do fijaska sa Bogićevićem. Sjetićeš se kako je mudro izbjegao zamku sa onim Kenanom Musićem i protestima, kada je simpatizere i članove pozvao da se ne okupljaju. Tu su već SDA, DF a vjerovatno i SBB bili spremni da ga zakucaju, pa im je propalo.

Postao je mnogo oprezniji i više se ne zalijeće na prvu.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 4051
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#13956 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

RunnerX wrote: 07/06/2021 00:38
Billy The Pljuc wrote: 06/06/2021 14:21 I mene kao glasača NiP-a potezi Konakovića i političkih mu partnera svakim danom sve više i više razočaravaju. Vrlo malo konkretnih stvari se uradi a koje realno sve manje i manje mogu opravdavati "nedavnim" stupanjem na vlast ili nesudjelovanjem u istoj na višim nivoima.

Gledam ovu bagru iz SDA kako se prosipa i servira maltene što bi rekli on a daily basis i nikakva reakcija "trojke" u kojoj Konakovića smatram ipak najodgovornijim a i moj je politički izbor svakako. Pored toga postoji još mnogo stvari koje mi kod njega smetaju a kojih nisam ni bio svjestan ali iste polako isplivavaju na površinu vremenom.

Da ne nabrajam više jer sve se manje-više zna, najporaznije mi pada šutnja jer ako već nemaš kao "demokratskih" tj. zakonskih načina da ih tučeš i krv im puštaš vazda imaš mogućnost da izvedeš narod na ulice.
Konaković je promijenio pristup nakon niza promašaja, od genetski preodređenog pa do fijaska sa Bogićevićem. Sjetićeš se kako je mudro izbjegao zamku sa onim Kenanom Musićem i protestima, kada je simpatizere i članove pozvao da se ne okupljaju. Tu su već SDA, DF a vjerovatno i SBB bili spremni da ga zakucaju, pa im je propalo.

Postao je mnogo oprezniji i više se ne zalijeće na prvu.
Ma i ne treba on da se javno zalijeće na prvu, on treba da šuti i radi na tome da im pušta krv kad se već nude, nije da nema načina i sredstava. Pogledaj samo slučaj sa doktoricom opšte prakse, ni iz potiha da pokrenu nekakav zahtjev ili proces za provjerom validnosti sve i jednog koraka kojeg je dotična napravila u školovanju i građenju karijere. Dizdarević se slomi objašnjavajući šta sve i kako treba provjeriti al' jok, Konaković se još oglašava i spominje moguće izvinjenje. O navodnim svjedočanstvima trinaest odbjeglih anesteziologa da i ne pišem kao i svemu onome što dolazi sa KCUS-a, ni volje ni želje da se porazgovara s tim ljudima, pruži podrška, provjeri eventualna spremnost istih da izađu u javnost ili da se pokrene tužba. Evo bombarduju nas projekcijama mogućih scenarija po državu i društvo mjesecima, jel' prod'o Bakir i ono malo što je imao Čoviću pa dogovorio izborni zakon po mjeri HDZ-a, jel' pristao i na podjelu države možda, hoće li narednih izbora uopšte biti i hoćemo li iste uopšte dočekati itd. itd. nastavi niz...

Vrijeme prolazi a ne djeluje se, kasno će biti ako se neke stvari dogode a nije se spriječilo, mnogo toga on sam zna a ništa ne čini, i ono što se dešava u SDA sasvim sigurno dolazi do njega.

Onda, meni lično smeta bilo kakvo referiranje na lik i djelo kao i idoliziranje Alije Izetbegovića u nastupima Konakovića, Alija = SDA i nama najmanje treba da se uopšte dotičemo njegove zaostavštine a kamoli da slijedimo neke njegove ideje, vrijeme već pokazuje a tek će u full-u pokazati da je isti skupa sa strankom mu najpogubnije što se moglo desiti Bosni i narodu kojeg su kao predstavljali.

Smeta mi i genetska preodređenost nazovi bošnjaka kojima i sam recimo pripadam, nismo bogom dani niti smo bolji od ostalih, više građanskog a manje nacionalnog bi on sam trebao da propagira i sprovodi, ima po tom kriterijumu i pluseva i minusa do sada ali NiP, barem za mene, ne bi trebao biti nacionalna stranka.

Ima još toga što bih ja njemu lično volio u lice da kažem pa neka me razuvjeri u nekim mojim pogledima i razmišljanjima, naravno da za isto nema šanse niti će je ikada i biti jer ne može se on svakome posvećivati i objašnjavati ako ima šta da objasni.

Opet podvlačim, mnogo toga bi mu se možda moglo i progledati kroz prste ali ostajati ravnodušan na SDA koje jeste najveće zlo i ne boriti se protiv istih svim dozvoljenim i nedozvoljenim sredstvima je neoprostivo.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#13957 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by uglavnomja »

trojka tone ... :|


bogic, ademovic, sutnja oko sebije, oko senada ...

mrtva tisina


a kad progovore - ukinu jazz festival :shock: :?: :?: :?:

avdic mi je izgledao najbolji izbor za poziciju, ali poslije ovoga :cry: :run:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#13958 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Kejn »

Ma Jazz je SDA :oops:
mali_balon
Posts: 14559
Joined: 12/09/2012 09:57

#13959 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mali_balon »

uglavnomja wrote: 07/06/2021 09:26 trojka tone ... :|


bogic, ademovic, sutnja oko sebije, oko senada ...

mrtva tisina


a kad progovore - ukinu jazz festival :shock: :?: :?: :?:

avdic mi je izgledao najbolji izbor za poziciju, ali poslije ovoga :cry: :run:
Posto su rasporedili kadrove zadeverali se, rade, ne znaju gdje im je guzica a gdje glava, nema se vremena za populizam, valja mislit na iduce izbore


Kakvi god su, sve im halalim samo da zeleni zohari odu.....u 3 pm....
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#13960 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nosara »

Samir Avdić za Klix.ba kratko je prokomentirao Zubčevićevu tvrdnju, kojom je označen kao odgovoran za otkazivanje Jazz Festa.

"Ministar niti daje pare niti donosi konačne odluke. U suštini samo potpiše odluku, kada komisija odluči i dodijeli sredstva. To je suština priče", kazao je.

:lol:
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#13961 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

uglavnomja wrote: 07/06/2021 09:26 trojka tone ... :|


bogic, ademovic, sutnja oko sebije, oko senada ...

mrtva tisina


a kad progovore - ukinu jazz festival :shock: :?: :?: :?:

avdic mi je izgledao najbolji izbor za poziciju, ali poslije ovoga :cry: :run:
Hajde da sacekamo detalje pa da vidimo o cemu se radi. Nebrojeno puta se dokazalo da trcanje pred rudu nije najbolja opcija.

Jos nesto, kakav je to festival cije organizovanje zavisi iskljucivo od para ministarstva? Ako je privatni festival Zubcevica onda bi morao imati i neke druge izvore finansiranja.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#13962 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

nosara wrote: 07/06/2021 10:04 Samir Avdić za Klix.ba kratko je prokomentirao Zubčevićevu tvrdnju, kojom je označen kao odgovoran za otkazivanje Jazz Festa.

"Ministar niti daje pare niti donosi konačne odluke. U suštini samo potpiše odluku, kada komisija odluči i dodijeli sredstva. To je suština priče", kazao je.

:lol:
To se zove transparentnost. Godinama se bunimo sto ministri po svom nahodjenju rasporedjuju pare, bunili smo se kada je Hadzihafizbegovic po svom nahodjenju davao pare Tuzli, a sada nam smeta sto viseclane komisije donose odluke. Ne znamo ni mi sta bi.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#13963 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nosara »

Vidi se da ne znate. :bih:
Horke
Posts: 536
Joined: 20/11/2019 13:43

#13964 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Horke »

Styling wrote: 07/06/2021 10:12
nosara wrote: 07/06/2021 10:04 Samir Avdić za Klix.ba kratko je prokomentirao Zubčevićevu tvrdnju, kojom je označen kao odgovoran za otkazivanje Jazz Festa.

"Ministar niti daje pare niti donosi konačne odluke. U suštini samo potpiše odluku, kada komisija odluči i dodijeli sredstva. To je suština priče", kazao je.

:lol:
To se zove transparentnost. Godinama se bunimo sto ministri po svom nahodjenju rasporedjuju pare, bunili smo se kada je Hadzihafizbegovic po svom nahodjenju davao pare Tuzli, a sada nam smeta sto viseclane komisije donose odluke. Ne znamo ni mi sta bi.
Cemu onda potpis ministra? Zasto nije dovoljna samo odluka komisije?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13965 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

Horke wrote: 07/06/2021 10:21
Styling wrote: 07/06/2021 10:12
nosara wrote: 07/06/2021 10:04 Samir Avdić za Klix.ba kratko je prokomentirao Zubčevićevu tvrdnju, kojom je označen kao odgovoran za otkazivanje Jazz Festa.

"Ministar niti daje pare niti donosi konačne odluke. U suštini samo potpiše odluku, kada komisija odluči i dodijeli sredstva. To je suština priče", kazao je.

:lol:
To se zove transparentnost. Godinama se bunimo sto ministri po svom nahodjenju rasporedjuju pare, bunili smo se kada je Hadzihafizbegovic po svom nahodjenju davao pare Tuzli, a sada nam smeta sto viseclane komisije donose odluke. Ne znamo ni mi sta bi.
Cemu onda potpis ministra? Zasto nije dovoljna samo odluka komisije?
Čemu potpis direktora za isplatu plata kada računovodstvo sve obavi svaki mjesec. Da je ministar mimo komisije ubacio i taj festival opet ne bi valjalo, rekli bi vidi pa šta će onda komisija. To je neka njegova šema, rodbina, politički prijatelji...itd.
Horke
Posts: 536
Joined: 20/11/2019 13:43

#13966 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Horke »

Milenkov buraz wrote: 07/06/2021 10:24
Horke wrote: 07/06/2021 10:21
Styling wrote: 07/06/2021 10:12

To se zove transparentnost. Godinama se bunimo sto ministri po svom nahodjenju rasporedjuju pare, bunili smo se kada je Hadzihafizbegovic po svom nahodjenju davao pare Tuzli, a sada nam smeta sto viseclane komisije donose odluke. Ne znamo ni mi sta bi.
Cemu onda potpis ministra? Zasto nije dovoljna samo odluka komisije?
Čemu potpis direktora za isplatu plata kada računovodstvo sve obavi svaki mjesec. Da je ministar mimo komisije ubacio i taj festival opet ne bi valjalo, rekli bi vidi pa šta će onda komisija.
Odlicno poredjenje. Potpis direktora ide kao zadnja, on odredi ko ce dobiti stimulaciju, ko destimulaciju, da li ce biti bonusa.

Osoba koja nesto potpisuje pro forme, prije ili kasnije ce biti upitan za legalnost ili opravdanost. Podmetnuce mu kad tad. Kao sto su, evo vidimo, i Avdicu "podmetnuli".
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#13967 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by uglavnomja »

a ko sjedi u komisiji?


ko ih je postavio? koje kvalifikacije imaju?

normalno je da ministar ne moze fizicki da bude ukljucen u svaki detalj, i da za to postoje komisije, pomocnici ...

ali njegova je zadnja


evo spisak ko je dobio pare :-)

reisova banu je dobila pare, udruzenjenje gusinjana i pljevljanja ...


https://mks.ks.gov.ba/sites/mks.ks.gov. ... _14_05.pdf





edit - stranice ministrstava su katastrofa!!!
nista na njima, ministar, pomocnici i par sefova
jadno i sturo. sektor kulture bukvalno 3-4 recenice za opis poslova
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13968 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

Horke wrote: 07/06/2021 10:29
Milenkov buraz wrote: 07/06/2021 10:24
Horke wrote: 07/06/2021 10:21

Cemu onda potpis ministra? Zasto nije dovoljna samo odluka komisije?
Čemu potpis direktora za isplatu plata kada računovodstvo sve obavi svaki mjesec. Da je ministar mimo komisije ubacio i taj festival opet ne bi valjalo, rekli bi vidi pa šta će onda komisija.
Odlicno poredjenje. Potpis direktora ide kao zadnja, on odredi ko ce dobiti stimulaciju, ko destimulaciju, da li ce biti bonusa.

Osoba koja nesto potpisuje pro forme, prije ili kasnije ce biti upitan za legalnost ili opravdanost. Podmetnuce mu kad tad. Kao sto su, evo vidimo, i Avdicu "podmetnuli".
Ne, u realnom sektoru nije tako, šefovi predlažu bonuse i stimulacije u skladu sa ispunjenim normama, targetima, planovima...itd, a direktor odobri ili ne odobri prije obračuna. Direktor tu samo stavlja potpis da potvrdi legalnost onoga što je ranije obračunato i dogovoreno u skladu sa zakonom, zakonskim obavezama i propisima te da "pusti" platu i primanja. Direkotr je na kraju lanca odgovorna osoba. Tako i ministar, potpisuje ono što je komisija u skladu sa ranije dogovorenim i propisanim kriterijima i zakonom konstatovala. Bilo bi neozbiljno nakon što komisija izvrši svoj dio posla da ministar ubacije nekog mimo komisije. Barem ja to tako vidim a moguće da su kriteriji u ovom sistemu debelo pali pa je norma postala po onom "poslao me Asim", mimo komisija, reda, tendera i zakona.
Horke
Posts: 536
Joined: 20/11/2019 13:43

#13969 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Horke »

Milenkov buraz wrote: 07/06/2021 10:44
Horke wrote: 07/06/2021 10:29
Milenkov buraz wrote: 07/06/2021 10:24

Čemu potpis direktora za isplatu plata kada računovodstvo sve obavi svaki mjesec. Da je ministar mimo komisije ubacio i taj festival opet ne bi valjalo, rekli bi vidi pa šta će onda komisija.
Odlicno poredjenje. Potpis direktora ide kao zadnja, on odredi ko ce dobiti stimulaciju, ko destimulaciju, da li ce biti bonusa.

Osoba koja nesto potpisuje pro forme, prije ili kasnije ce biti upitan za legalnost ili opravdanost. Podmetnuce mu kad tad. Kao sto su, evo vidimo, i Avdicu "podmetnuli".
Ne, u realnom sektoru nije tako, šefovi predlažu bonuse i stimulacije u skladu sa ispunjenim normama, targetima, planovima...itd, a direktor odobri ili ne odobri prije obračuna. Direktor tu samo stavlja potpis da potvrdi legalnost onoga što je ranije obračunato i dogovoreno u skladu sa zakonom, zakonskim obavezama i propisima te da "pusti" platu i primanja. Direkotr je na kraju lanca odgovorna osoba. Tako i ministar, potpisuje ono što je komisija u skladu sa ranije dogovorenim i propisanim kriterijima i zakonom konstatovala. Bilo bi neozbiljno nakon što komisija izvrši svoj dio posla da ministar ubacije nekog mimo komisije. Barem ja to tako vidim a moguće da su kriteriji u ovom sistemu debelo pali pa je norma postala po onom "poslao me Asim", mimo komisija, reda, tendera i zakona.
Da, direktor odobri prije obracuna! Zato i potpisuje, da vidi da je u skladu sa onim sto je odobrio. I da je u skladu sa zakonom.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#13970 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Horke wrote: 07/06/2021 10:21
Styling wrote: 07/06/2021 10:12
nosara wrote: 07/06/2021 10:04 Samir Avdić za Klix.ba kratko je prokomentirao Zubčevićevu tvrdnju, kojom je označen kao odgovoran za otkazivanje Jazz Festa.

"Ministar niti daje pare niti donosi konačne odluke. U suštini samo potpiše odluku, kada komisija odluči i dodijeli sredstva. To je suština priče", kazao je.

:lol:
To se zove transparentnost. Godinama se bunimo sto ministri po svom nahodjenju rasporedjuju pare, bunili smo se kada je Hadzihafizbegovic po svom nahodjenju davao pare Tuzli, a sada nam smeta sto viseclane komisije donose odluke. Ne znamo ni mi sta bi.
Cemu onda potpis ministra? Zasto nije dovoljna samo odluka komisije?
Zato sto odluka komisije ne znaci i izvrsenje niti je komisija nadlezna da da nalog za prenos odobrenih sredstava. Oni samo odabiru kome ce sredstva biti dodojeljena.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13971 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

Styling wrote: 07/06/2021 10:52
Horke wrote: 07/06/2021 10:21
Styling wrote: 07/06/2021 10:12

To se zove transparentnost. Godinama se bunimo sto ministri po svom nahodjenju rasporedjuju pare, bunili smo se kada je Hadzihafizbegovic po svom nahodjenju davao pare Tuzli, a sada nam smeta sto viseclane komisije donose odluke. Ne znamo ni mi sta bi.
Cemu onda potpis ministra? Zasto nije dovoljna samo odluka komisije?
Zato sto odluka komisije ne znaci i izvrsenje niti je komisija nadlezna da da nalog za prenos odobrenih sredstava. Oni samo odabiru kome ce sredstva biti dodojeljena.
U skladu sa ranije definisanim kriterijima, tako je. Ovdje nije ništa sporno, po meni može se raspravljati o kriterijima da li su dobri ili ne, dobro izbalansirani, ministar je ovdje čist k'o suza.
mobster
Posts: 68
Joined: 03/06/2019 22:30

#13972 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mobster »

Imate kriterije ovdje:

https://mks.ks.gov.ba/sites/mks.ks.gov. ... a_2021.pdf

Sastav komisije ne mogu da nadjem.
Horke
Posts: 536
Joined: 20/11/2019 13:43

#13973 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Horke »

uglavnomja wrote: 07/06/2021 10:41 a ko sjedi u komisiji?


ko ih je postavio? koje kvalifikacije imaju?

normalno je da ministar ne moze fizicki da bude ukljucen u svaki detalj, i da za to postoje komisije, pomocnici ...

ali njegova je zadnja


evo spisak ko je dobio pare :-)

reisova banu je dobila pare, udruzenjenje gusinjana i pljevljanja ...


https://mks.ks.gov.ba/sites/mks.ks.gov. ... _14_05.pdf





edit - stranice ministrstava su katastrofa!!!
nista na njima, ministar, pomocnici i par sefova
jadno i sturo. sektor kulture bukvalno 3-4 recenice za opis poslova
Znaci od 218 ispravnih prijava 91 je dobilo sredstva. Nigdje bodovne liste zasto je neko odbijen, tj gdje je izgubio bodove, zasto je neko dobio. Nigdje informacije o procesu zalbe. Transparentnost nula bodova.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#13974 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nosara »

Nista, kad sarajlije odu na vakcinu, neka svrate i na kulturu. :bih:

Image
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#13975 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

uglavnomja wrote: 07/06/2021 10:41 evo spisak ko je dobio pare :-)

reisova banu je dobila pare, udruzenjenje gusinjana i pljevljanja ...


https://mks.ks.gov.ba/sites/mks.ks.gov. ... _14_05.pdf
Potpunosti radi, sredstva se odobravaju u turama, bila je jos jedna prije par sedmica daleko vece vrijednosti, oko 1.5 miliona KM: https://mks.ks.gov.ba/sites/mks.ks.gov. ... 5_2021.pdf
Post Reply