Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Očito je da se krenulo ispočetka i to je dobro, moramo se pomiriti s činjenicom da je generacija iz prošle decenije završila svoje i da se mora praviti nova generacija. Tu će biti mnogo raznih igrača, neki od njih će dobiti jedan poziv i to je to, neki drugi će se odjednom probiti i nametnuti kao važni igrači, itd. Petev je vjerojatno vidio šta otprilike može očekivati od ovih igrača koje je pozvao i na osnovu toga će uslijediti pozivi za kvalifikacije. Danska je čini mi se nikad jača još od doba braće Laudrup i trenutno se mi sa njima ne možemo mjeriti, pogotov ova eksperimentalna ekipa, tako da je rezultat morao biti u drugom planu.
Ni u kvalifikacijama ne treba očekivati ništa posebno u naredna dva ciklusa, iako ćemo slušati priče kako idemo na pobjedu i to. I ova Danska i prije njih Belgija, mnogi (izuzev ovih najvećih) dožive drastičan rezultatski pad prilikom smjene generacija, i mi ćemo, odnosno to je već počelo. Danas je Belgija prva reprezentacija svijeta prema FIFA rankingu, a prije 13 godina kad smo ih uzeli dva puta u par dana Ibričić je pored Hazarda izgledao kao George Best. A gdje su i šta rade danas njih dvojica znamo svi, zapravo pojma nemam gdje je Ibričić.
Čini mi se da Petev radi dugoročno i treba mu pružiti šansu jer ukoliko budemo postupali ad hoc, tj. bez planiranog selektovanja nove generacije, nećemo vidjeti prvenstvo ni za 20 godina, tj. do nekog novog Džeke i Pjanića.
Očito je da se krenulo ispočetka i to je dobro, moramo se pomiriti s činjenicom da je generacija iz prošle decenije završila svoje i da se mora praviti nova generacija.
I naravno niko nece odgovarati zbog nepostojanja kontinuiteta. Ovdje vise nije rijec ni o selektoru ni o igracima nego o sistemu i svim onim malim poslusnicima kojima je politika bila bitnija od sporta. Kao paraziti dodju, uvuku se i onda klimanjem glavicama sjebu sistem. Zasto se MORA pomiriti sa cinjenicom da nema kontinuiteta. Reprezentacija se ne pravi, ona se odrzava, isto kao ceste, isto kao drzava. Jednom je napravis i onda odrzavas, malo doradjujes gdje se pokvari.
Leverage wrote:Danas je Belgija prva reprezentacija svijeta prema FIFA rankingu, a prije 13 godina kad smo ih uzeli dva puta u par dana Ibričić je pored Hazarda izgledao kao George Best. A gdje su i šta rade danas njih dvojica znamo svi, zapravo pojma nemam gdje je Ibričić.
On je igrao zato što je bio Džekin i Spahićev jaran.
Njegov domet je bio da predribla portira iz Luksemburga ili kamiondžiju iz Armenije.
Leverage wrote:Danas je Belgija prva reprezentacija svijeta prema FIFA rankingu, a prije 13 godina kad smo ih uzeli dva puta u par dana Ibričić je pored Hazarda izgledao kao George Best. A gdje su i šta rade danas njih dvojica znamo svi, zapravo pojma nemam gdje je Ibričić.
On je igrao zato što je bio Džekin i Spahićev jaran.
Njegov domet je bio da predribla portira iz Luksemburga ili kamiondžiju iz Armenije.
Čiji li su onda jarani ovi što su igrali ove zadnje dvije utakmice . Da je Ibričić slučajno član dio ove generacije, bio bi i kapiten i najbolji igrač....
Leverage wrote:Danas je Belgija prva reprezentacija svijeta prema FIFA rankingu, a prije 13 godina kad smo ih uzeli dva puta u par dana Ibričić je pored Hazarda izgledao kao George Best. A gdje su i šta rade danas njih dvojica znamo svi, zapravo pojma nemam gdje je Ibričić.
On je igrao zato što je bio Džekin i Spahićev jaran.
Njegov domet je bio da predribla portira iz Luksemburga ili kamiondžiju iz Armenije.
Čiji li su onda jarani ovi što su igrali ove zadnje dvije utakmice . Da je Ibričić slučajno član dio ove generacije, bio bi i kapiten i najbolji igrač....
Da je Mahir beathouse dva puta šutnuo loptu u životu i on bi bio u kombinaciji za sastav. Sjetimo se prejedanja na roštilju kod njega pred kvalifikacione utakmice. Fudbal i sve ostalo u ovom jadnom društvu funkcioniše na poznanstvima i rodbinskim vezama. Zato jesmo bušotina za popravljanje gol razlike.
last mohicans wrote: ↑07/06/2021 19:54
Ko je ovo prase u sredini? Vico se toliko sigurno osjeca u seher, da ne sklanja ruku s torbice Jal je ponio puno keša ili štoljpi.
last mohicans wrote: ↑07/06/2021 19:54
Ko je ovo prase u sredini? Vico se toliko sigurno osjeca u seher, da ne sklanja ruku s torbice Jal je ponio puno keša ili štoljpi.
neznam jel iko spomenuo nase navijace juce,tek sam maloprije vidio snimak poslije tekme,svaka casta navijacima a i igracima koji su ih ispratili sve do jednog kad su pjevali ko ne skace ....kad se sve uzmenu i oko repke meni je to bilo odlicno....
Očito je da se krenulo ispočetka i to je dobro, moramo se pomiriti s činjenicom da je generacija iz prošle decenije završila svoje i da se mora praviti nova generacija.
I naravno niko nece odgovarati zbog nepostojanja kontinuiteta. Ovdje vise nije rijec ni o selektoru ni o igracima nego o sistemu i svim onim malim poslusnicima kojima je politika bila bitnija od sporta. Kao paraziti dodju, uvuku se i onda klimanjem glavicama sjebu sistem. Zasto se MORA pomiriti sa cinjenicom da nema kontinuiteta. Reprezentacija se ne pravi, ona se odrzava, isto kao ceste, isto kao drzava. Jednom je napravis i onda odrzavas, malo doradjujes gdje se pokvari.
Pogledaj na sta nam samo lici premijer liga i ti onda ocekujes nesto od reprezentacije.
Nama slijedi smjena generacija ali veoma bolan jer ovi sto dolaze ni priblizno po kvalitetu nisu ovima sto odlaze.
Sad, do koga je.
Očito je da se krenulo ispočetka i to je dobro, moramo se pomiriti s činjenicom da je generacija iz prošle decenije završila svoje i da se mora praviti nova generacija.
I naravno niko nece odgovarati zbog nepostojanja kontinuiteta. Ovdje vise nije rijec ni o selektoru ni o igracima nego o sistemu i svim onim malim poslusnicima kojima je politika bila bitnija od sporta. Kao paraziti dodju, uvuku se i onda klimanjem glavicama sjebu sistem. Zasto se MORA pomiriti sa cinjenicom da nema kontinuiteta. Reprezentacija se ne pravi, ona se odrzava, isto kao ceste, isto kao drzava. Jednom je napravis i onda odrzavas, malo doradjujes gdje se pokvari.
Pogledaj na sta nam samo lici premijer liga i ti onda ocekujes nesto od reprezentacije.
Nama slijedi smjena generacija ali veoma bolan jer ovi sto dolaze ni priblizno po kvalitetu nisu ovima sto odlaze.
Sad, do koga je.
Pa i drzava nije nista bolja. Meni je uvijek fascinantno kako se napravi neki projekat, bilo koji, i onda nema plana odrzavanja istog. Vidio sam bezbroj vanjskih igralista na primjer gdje neko nesto donira i napravi ljulje za djecu i to traje dok prva budala ne razjebe lance jer misli da je zabavan. No nije problem u budali. Problem je u onima sto odlucuju o budzetu sto ne uvrste dio para za odrzavanje postojeceg stanja. no to je posljedica zaposljavanja podobnih a ne sposobnih. Podobnih koji ce klimati glavama dok ovi na vrhu uzimaju novac od odrzavanja i trose ga za svoje privatne potrebe.
Na kraju, vrh maca se uvijek okrece na narod jer narod je taj koji bira politicare i narod je taj koji suti i trpi. I svi su u talu i svi razumiju IMT jezik. I to je nesto veoma depresivno i ja ne vidim izlaz. Jer za izlaz treba obrazovanje a ono je sve tanje i tanje. Sport je samo posljedica kako si i sam kazao.
Reprezentacije nema, nece je ni biti. Od sada smo kanta za nabijanje i to cemo i ostati. Ova prosla generacija je generacija dijaspore koja je pod uticajem roditelja odlucila da igra za BiH umjesto za svoje druge drzave. Sad je i to ispucano i niko vise nije budala da igra za nas. Ostaje nam da iz vlastite baste beremo cvjetove, samo sto niko ne radi na uklanjanju korova ni sadjenju cvjetova. Svako hoce brzu lovu i da zajebe onog drugog. Zato nam se i vidi rezultat. Pomiri se sa cinjenicom da smo postali kanta za nabijanje i da cemo to i ostati.