Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34851 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

jeste,nacrtano na uputstvu bude :-)
User avatar
B6Redhell
Posts: 7813
Joined: 25/12/2010 04:56

#34852 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

‘Naći prodaje se koristeni zupcasti sa ostalim rekvizitima koji je prešo 70K+.
:| :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#34853 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Zamisli neko ovo kupi, taj je tek za oduzimanje poslovne sposobnosti.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#34854 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

B6Redhell wrote: 24/04/2021 00:50 ‘Naći prodaje se koristeni zupcasti sa ostalim rekvizitima koji je prešo 70K+.
:| :run:
Osamdeset tisuca, ovo je extra za one preprodavce vozila. treba ga pitati koliko je rekao majstor da jos moze preci
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#34855 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Mislim da je za Astru J interval zamjene 120K. U najgorem je 90K. Tako da ovo jest prerano zamjenjeno, ali svakako nije za ponovnu montazu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#34856 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

haha ovo je isto ko da je stavio da prodaje 4 nove izbusene iscjepane gume znaci original mogu jos
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#34857 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Pitanje za znalce :D

1.6 TDI 110ks i dsg mjenjac valja li cemu?

Citroen ds5 2.0HDI 120kw i autmatik mjenjac valja li cemu?
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34858 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

EasyMan wrote: 25/04/2021 10:56 Pitanje za znalce :D

1.6 TDI 110ks i dsg mjenjac valja li cemu?

Citroen ds5 2.0HDI 120kw i autmatik mjenjac valja li cemu?
Dobri su oba, prvi je duplo kvačilo, drugi klasični automatik...
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#34859 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

EasyMan wrote: 25/04/2021 10:56 Pitanje za znalce :D

1.6 TDI 110ks i dsg mjenjac valja li cemu?

Citroen ds5 2.0HDI 120kw i autmatik mjenjac valja li cemu?
To je dsg sa 7 brzina, dsg u koji ide dva razlicita ulja za mjenjac i za mehatroniku za koji proizvodjac nije predvidio fiksnu zamjenu ulja. Zovu ga suhi dsg jer je kvacilo suho bez doticaja sa uljem. Dobar je u voznji bezgresan, jedina po meni mana je kratka prva brzina. Sto se tice kvarova, tipicni za dsg kad se potrose lamele i zamajac, osjete se trzaji. Imao je i problem sa pregrijavanjem, koje je VW mislim rjesio u toj verziji koju gledas. Uglavnom taj motor uparen sa dsg-om puno bolje ide nego sa manuelnim jer su kod manuelnog brzine razvucene a dsg ima dva moda rada plus manuelni. Razlika nebo i zemlja u voznji.

Ovaj drugi je klasicni automatik nemam iskustva s tim da sam cuo da je dobar i pouzdan, kao i motor 2.0 hdi. Nije brz kao dsg ali nije ni spor.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#34860 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

drug_profi wrote: 24/04/2021 18:57 Mislim da je za Astru J interval zamjene 120K. U najgorem je 90K. Tako da ovo jest prerano zamjenjeno, ali svakako nije za ponovnu montazu.
150.000 ili 10 god.

Ja u petak zamjenio set na 151.658, + ona druga dva remena, kocionu tecnost dot 4hp, ulje motul 5w30 dexos2

Ovjes, kocnice sve tip top, kaze.

Nisam ni pitao sta ce ugraditi, u cetvrtak popodne predao auto i u petak s´posla po auto. Vidio sam neke bosch kartone remena,
usput ga u petak kad sam otisao po auto pitam koji remen je ugradio, conti nije vjerovatno bosch, po kartonima koje sam u prolazu vidio. Kaze nije to bilo za tebe, i inace ima lose iskustvo s bosch zupcastim.

Gates neka marka. Nikad cuo.

Vodenu pumpu nije htio mjenjati, kaze nema potrebe, sve suho. Rashladnu tecnost drzim na -30, on dosuo destilovane i kaze sad je na -25.
Toliko je u servisnu upisao.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#34861 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

topcam wrote: 25/04/2021 16:08
drug_profi wrote: 24/04/2021 18:57 Mislim da je za Astru J interval zamjene 120K. U najgorem je 90K. Tako da ovo jest prerano zamjenjeno, ali svakako nije za ponovnu montazu.
150.000 ili 10 god.

Ja u petak zamjenio set na 151.658, + ona druga dva remena, kocionu tecnost dot 4hp, ulje motul 5w30 dexos2

Ovjes, kocnice sve tip top, kaze.

Nisam ni pitao sta ce ugraditi, u cetvrtak popodne predao auto i u petak s´posla po auto. Vidio sam neke bosch kartone remena,
usput ga u petak kad sam otisao po auto pitam koji remen je ugradio, conti nije vjerovatno bosch, po kartonima koje sam u prolazu vidio. Kaze nije to bilo za tebe, i inace ima lose iskustvo s bosch zupcastim.

Gates neka marka. Nikad cuo.

Vodenu pumpu nije htio mjenjati, kaze nema potrebe, sve suho. Rashladnu tecnost drzim na -30, on dosuo destilovane i kaze sad je na -25.
Toliko je u servisnu upisao.
Nisam znao da se Bill Gates i time bavi. Valjda onako, penzionerski (dosadno mu otkad nije u MS-u).
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#34862 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Već nekoliko mjeseci mi ponekad na neravninama nešto kucne, ne uvijek. Bio sam kod nekoliko majstora, ništa nisu našli (osim jednog koji je našao problem na šarafima na nosačima auspuha i to riješio, neko vrijeme bilo OK pa opet počelo).

Neki dan mi se na izlasku sa sporednog na glavni put zakucao neki Passat, mislio sam da mi je sve nazad razvalio (i momak u Passatu, kasnije će se pokazati, isto je misliio za svoj prednji kraj). Izađemo, gledamo - meni ostalo samo nešto njegove farbe na karambolci, njemu malo zgužvana registarska tablica i par sitnih pukotina na karambolci. Dao mi je broj telefona za slučaj da mi se pojavi skriveni kvar (nadam se da neće, jer ni na plastici karambolke nema vidljive štete).

Sad, ovih par dana mi onaj vrag više ne kucka, da li slučajno ili je on pri udaru nešto pritisnu pa je leglo (baš stručno objašnjenje :D ).

Moje pitanje je: da li ja sad njemu trebam da platim popravku kvara kojeg mi nisu majstori uspjeli riješiti? Ili da očekujme da mi se pojavi skriveni kvar?
Last edited by Laplace on 25/04/2021 17:06, edited 1 time in total.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#34863 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Znaci uvalio si se nekome sa sporednog puta i taj te sa Pasatom sustigao?
User avatar
B6Redhell
Posts: 7813
Joined: 25/12/2010 04:56

#34864 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Ti GATES Kaiševi su dobra i kvalitetna marka...
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#34865 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Optimist wrote: 25/04/2021 16:26 Znaci uvalio si se nekome sa sporednog puta i taj te sa Pasatom sustigao?
Ne. Trebao sam se uključiti na glavni put, a Passat bio iza mene. Ja sam stao da propustim vozilo koje se kretalo glavnim putem, momak pretpostavio da ću se uključiti i - tras!
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#34866 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

topcam wrote: 25/04/2021 16:08
drug_profi wrote: 24/04/2021 18:57 Mislim da je za Astru J interval zamjene 120K. U najgorem je 90K. Tako da ovo jest prerano zamjenjeno, ali svakako nije za ponovnu montazu.
150.000 ili 10 god.

Ja u petak zamjenio set na 151.658, + ona druga dva remena, kocionu tecnost dot 4hp, ulje motul 5w30 dexos2

Ovjes, kocnice sve tip top, kaze.

Nisam ni pitao sta ce ugraditi, u cetvrtak popodne predao auto i u petak s´posla po auto. Vidio sam neke bosch kartone remena,
usput ga u petak kad sam otisao po auto pitam koji remen je ugradio, conti nije vjerovatno bosch, po kartonima koje sam u prolazu vidio. Kaze nije to bilo za tebe, i inace ima lose iskustvo s bosch zupcastim.

Gates neka marka. Nikad cuo.

Vodenu pumpu nije htio mjenjati, kaze nema potrebe, sve suho. Rashladnu tecnost drzim na -30, on dosuo destilovane i kaze sad je na -25.
Toliko je u servisnu upisao.
Gates je vrhunski proizvodjac. U mnogim modelima fabricki dobavljac.

I trebao si i pumpu promijeniti. Nece ona izdrzati jos 150.000, a moze te jebavati i na druge nacine
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34867 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

B6Redhell wrote: 25/04/2021 16:31 Ti GATES Kaiševi su dobra i kvalitetna marka...
na evropskim fordovima prva ugradnja :thumbup:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#34868 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

@artur morgan
@konektovan

Hvala drugari.

Vozio sam automatike pomalo, ali nisam imao svog nikad niti sam ga odrzavao pa ne znam bukvalno nista o njima.

Jos me zanima kakav je automatik u Kadjaru 1.5dci i 1.6dci?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34869 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

u qashaqaiu je solidan,a to ti je ta platforma i motori :thumbup:


nije bas ugladjen kao mazdin AT ili brz kao DCT ali je ok i udoban za voznju :)
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#34870 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

2 ili 3 puta sam pitao za vodenu, navikao sam da se mjenja uz zupcasti.
Fino mi kaze nema pravila. (kod, ovog mog modela ne pokrece je zupcasti).

Kod njega na kediju otisla na 70.000. Ugradio bi on novu da sam bas insistirao.
Kaze nema potrebe. U biti i nova vodena nije garancija da ce duze biti ispravna.
DonieBrasco
Posts: 20058
Joined: 31/08/2016 16:09

#34871 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by DonieBrasco »

Nadam se da je ovo adekvatna tema za ovo pitanje: Kradu li se Toyote, Suzuki, Nissani, Kije, i ostali azijati u BiH ? Noviji modeli.

Ugrađuju li se kobre ili neke druge elektronske i mehanicke zastite na te automobile ?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34872 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

krale su se toyote jedno vrijeme,to je sto znam ali stalo je i to...
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#34873 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

DonieBrasco wrote: 25/04/2021 22:47 Nadam se da je ovo adekvatna tema za ovo pitanje: Kradu li se Toyote, Suzuki, Nissani, Kije, i ostali azijati u BiH ? Noviji modeli.

Ugrađuju li se kobre ili neke druge elektronske i mehanicke zastite na te automobile ?
Krala se poneka Toyota, mahom RAV4.

Više od polovine raje ne ugrađuje nikakvu zaštitu na auta koja su top meta za krađu poput BMW, Audi, VW. I saam sam se iznenadio koliko ima takvih nezaštićenih auta.

Po mojoj nekoj logici, teško će ti Azijati doći na red pored ovih navedenih.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#34874 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Opela uzmi. Rahat spavas. Tamo je gdje si ga ostavio.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#34875 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 26/04/2021 01:12 Opela uzmi. Rahat spavas. Tamo je gdje si ga ostavio.
Još ga parkira između BMW-a i Audija i nema brige.
Post Reply