Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
p206
Posts: 8422
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#47676 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by p206 »

https://m.youtube.com/watch?v=0UYc1gZ4fwY

ovako državnici pričaju, mi to nemamo
samo servilne poslušnike ogrizle u kriminalu
kad ovako pričaš pred predsjednikom moćne države, dobit ćeš po ušima sigurno, ali steći ćeš i respekt da si sposoban da vodiš svoju zemlju..
dzumandzic1
Posts: 415
Joined: 11/10/2020 11:11

#47677 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dzumandzic1 »

jagugu wrote: 23/04/2021 17:39 Je li na pomolu politička platforma na nivou cijele BiH s ciljem rušenja SNSD-a, SDA i HDZ-a?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/je-li-n ... /210423149

Ovdje mi je najinteresantnije kako planiraju sjebat HDZ na izborima?

Ma problem je sto nema opozicije kod hrvata. Nema nikog ko je umjeren i ko nece traziti famozni treci entitet. Ja nebi uzeo nijednu hrvatsku stranku.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#47678 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

dzumandzic1 wrote: 24/04/2021 11:12
jagugu wrote: 23/04/2021 17:39 Je li na pomolu politička platforma na nivou cijele BiH s ciljem rušenja SNSD-a, SDA i HDZ-a?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/je-li-n ... /210423149

Ovdje mi je najinteresantnije kako planiraju sjebat HDZ na izborima?

Ma problem je sto nema opozicije kod hrvata. Nema nikog ko je umjeren i ko nece traziti famozni treci entitet. Ja nebi uzeo nijednu hrvatsku stranku.
Podrzati Bozu Skopljakovica ,nije i nece biti gori od Covica
dzumandzic1
Posts: 415
Joined: 11/10/2020 11:11

#47679 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dzumandzic1 »

spreca wrote: 24/04/2021 11:33
dzumandzic1 wrote: 24/04/2021 11:12
jagugu wrote: 23/04/2021 17:39 Je li na pomolu politička platforma na nivou cijele BiH s ciljem rušenja SNSD-a, SDA i HDZ-a?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/je-li-n ... /210423149

Ovdje mi je najinteresantnije kako planiraju sjebat HDZ na izborima?

Ma problem je sto nema opozicije kod hrvata. Nema nikog ko je umjeren i ko nece traziti famozni treci entitet. Ja nebi uzeo nijednu hrvatsku stranku.
Podrzati Bozu Skopljakovica ,nije i nece biti gori od Covica

U kojoj je stranci?
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#47680 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by patriot_bih »

Zanimljivo

Nešić je prešao iz pozicije u opoziciju, a ima iste radikalne stavove o "mirnom razlazu" kao Dodik.

https://www.youtube.com/watch?v=Bk3kZ7zTUJc#t=11m

Vukanović pored pomirljivih tonova ubacuje kao podvalu Dodikovu ideju o razoružavanju OSBiH i neutralnosti, sve to dok je Srbija povećala vojni budžet za 40%.

https://www.youtube.com/watch?v=HKW5ZBWnJKk

Treba pregovarati sa njima, ali znati svoje ciljeve koji su EU, NATO, jačanje OSBiH.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#47681 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

dzumandzic1 wrote: 24/04/2021 16:00
spreca wrote: 24/04/2021 11:33
dzumandzic1 wrote: 24/04/2021 11:12


Ma problem je sto nema opozicije kod hrvata. Nema nikog ko je umjeren i ko nece traziti famozni treci entitet. Ja nebi uzeo nijednu hrvatsku stranku.
Podrzati Bozu Skopljakovica ,nije i nece biti gori od Covica

U kojoj je stranci?
Hrvatska Stranka BiH, nije sa Kamenjara :mrgreen:
https://hsbih.org/najava-sjednice-glavn ... ga-saveza/
dzumandzic1
Posts: 415
Joined: 11/10/2020 11:11

#47682 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dzumandzic1 »

spreca wrote: 24/04/2021 17:06
dzumandzic1 wrote: 24/04/2021 16:00
spreca wrote: 24/04/2021 11:33
Podrzati Bozu Skopljakovica ,nije i nece biti gori od Covica

U kojoj je stranci?
Hrvatska Stranka BiH, nije sa Kamenjara :mrgreen:
https://hsbih.org/najava-sjednice-glavn ... ga-saveza/
Odlicno! Sad sam vidio. Napokon neki hrvat koji nije za treci entitet 🤩🤩
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#47683 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

dzumandzic1 wrote: 24/04/2021 17:20
spreca wrote: 24/04/2021 17:06
dzumandzic1 wrote: 24/04/2021 16:00


U kojoj je stranci?
Hrvatska Stranka BiH, nije sa Kamenjara :mrgreen:
https://hsbih.org/najava-sjednice-glavn ... ga-saveza/
Odlicno! Sad sam vidio. Napokon neki hrvat koji nije za treci entitet 🤩🤩
nije Ero
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#47684 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by putokaz1 »

Enisa Fazlic jos malo pa ko Berilo
NS-SDA-SBIH
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#47685 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

spreca wrote: 24/04/2021 17:23
dzumandzic1 wrote: 24/04/2021 17:20
spreca wrote: 24/04/2021 17:06
Hrvatska Stranka BiH, nije sa Kamenjara :mrgreen:
https://hsbih.org/najava-sjednice-glavn ... ga-saveza/
Odlicno! Sad sam vidio. Napokon neki hrvat koji nije za treci entitet 🤩🤩
nije Ero
Iz Novog Travnika.
Na zadnje izbore izasli u Kiseljaku u koaliciji sa Hrvtskom strankom prava (HSP)
U ostalim mjestima SBK gdje su ucestvovali osvojili ukupno nesto preko 100 glasova.
Jedino da ga mi malo poguramo :-D inace su ovako u rangu nekog kulturno umjetnickog drustva.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#47686 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

meridiyan wrote: 24/04/2021 17:56
spreca wrote: 24/04/2021 17:23
dzumandzic1 wrote: 24/04/2021 17:20

Odlicno! Sad sam vidio. Napokon neki hrvat koji nije za treci entitet 🤩🤩
nije Ero
Iz Novog Travnika.
Na zadnje izbore izasli u Kiseljaku u koaliciji sa Hrvtskom strankom prava (HSP)
U ostalim mjestima SBK gdje su ucestvovali osvojili ukupno nesto preko 100 glasova.
Jedino da ga mi malo poguramo :-D inace su ovako u rangu nekog kulturno umjetnickog drustva.
Naravno da ga treba pogurati,dost se je gurao i HDZ
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#47687 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hillbill »

Billy The Pljuc wrote: 23/04/2021 21:11
belfy wrote: 23/04/2021 20:45
Billy The Pljuc wrote: 23/04/2021 16:22 :lol: :lol: :lol: :lol:

Ko li je vas ocjenjivao ruka mu se osušila, med i mlijeko:

"BLAGO NAMA - VEĆINA IH JE 'NAROČITO USPJEŠNA'

Reklo bi se da živimo u državi u kojoj sve funkcioniše: Ocijenjeni državni službenici – od njih 1.645 samo jedan loš?!

Kako je priopćilo Vijeće ministara nakon sjednice u Sarajevu, izvještaj obuhvaća 56 institucija koje su završile proces ocjenjivanja, a ukupno je ocijenjeno 1.645 državnih službenika, dok je 240 državnih službenika neocijenjeno.

Vijeće ministara BiH upoznat je sa zbirnim izvještajem Agencije za državnu službu Bosne i Hercegovine o ocjenjivanju državnih službenika u institucijama Bosne i Hercegovine za period juli – decembar 2020. godine.

Kako je priopćilo Vijeće ministara nakon sjednice u Sarajevu, izvještaj obuhvaća 56 institucija koje su završile proces ocjenjivanja, a ukupno je ocijenjeno 1.645 državnih službenika, dok je 240 državnih službenika neocijenjeno. Ukupna prosječna ocjena u institucijama BiH je 3.67 – „naročito uspješan“, a takvu ocjenu za rad dobila su 1.324 državna službenika, njih 310 ocijenjeno je „uspješnim“, 10 je dobilo ocjenu „zadovoljava“, a jedan državni službenik je negativno ocijenjen ocjenom „ne zadovoljava“.

”Obaveza ocjenjivanja državnih službenika najmanje jednom u šest mjeseci propisana je Pravilnikom o načinu ocjenjivanja rada državnih službenika u institucijama Bosne i Hercegovine”, objavilo je Vijeće ministara BiH."
ne bi caudillo da taj jedan sa negativnom ocjenom..............jedini valja
sada, napokon, da nadjemo tog jednog koji nam je ojadio drzavu i hebemo mu znanje (a usput ga pitamo i sto mu je to koji hurac trebalo), pa da se zalitimo putem prosperiteta...
Mora da je neki izrod, kad na jednom ovakvom "ocjenjivanju", pretpostavljam nadasve objektivnom dobije nezdovoljavajuću ocjenu e onda jbga.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#47688 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sigma90 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/irena-j ... /210426021

Zasto mi nemamo ovakve politicarke nego turkovicku, cvijanku, kristu itd. :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#47689 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mk ultra »

zato što nismo slovenci već bosanci
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#47690 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

meridiyan wrote: 24/04/2021 17:56
spreca wrote: 24/04/2021 17:23
dzumandzic1 wrote: 24/04/2021 17:20

Odlicno! Sad sam vidio. Napokon neki hrvat koji nije za treci entitet 🤩🤩
nije Ero
Iz Novog Travnika.
Na zadnje izbore izasli u Kiseljaku u koaliciji sa Hrvtskom strankom prava (HSP)
U ostalim mjestima SBK gdje su ucestvovali osvojili ukupno nesto preko 100 glasova.
Jedino da ga mi malo poguramo :-D inace su ovako u rangu nekog kulturno umjetnickog drustva.
Hsp velis :lol:

2 hrvata 3 stranke
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#47691 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sigma90 »

Dobre te slovenke. :D
Valjda je fer da im te tri doticne damo a oni nama ovu. :D
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#47692 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/gradona ... /210426067
Iako je i zadnjoj budali jasna pozadina posljednjih nereda u Mostaru, na UZP-ovski perfidan način se stvari relativiziraju, a huligani spremni na najgore oblike nasilja i zločina se poistovječuju s "klincima" iz kvarta koje je navijačka euforija malo više povela.
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#47693 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

jagugu wrote: 23/04/2021 17:39 Je li na pomolu politička platforma na nivou cijele BiH s ciljem rušenja SNSD-a, SDA i HDZ-a?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/je-li-n ... /210423149

Ovdje mi je najinteresantnije kako planiraju sjebat HDZ na izborima?
Da, rušenje HDZ bi bio jedini cilj bošnjačko-srpske oporbene koalicije. Uz podjelu BiH 51:49 %.

Meni je interesantnije kako oporbenjaci planiraju s.ebat SDA na izborima ?

Uvijek budan branitelj SDA, ef. Cerić već ubacuje bube u uši da ne bi SDA kojim slučajem pala zajedno sa HDZ. :D

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/19 ... acija.html
Mladen Ivanić, bivši član Predsjedništva bosanske države, poznat po protivljenju da bosanska djeca imaju pravo na ime svog vlastitog bosanskog jezika u srpskim svetosavskim školama u Banjoj Luci i šire, gostujući kod Senada Hadžifejzovića u subotu, 24. aprila 2021. godine, objavio je svoj javni oglas za natječaj za podobnog političkog lidera u Bošnjaka.
1. Da politički lider u Bošnjaka odustane od priče o srpskom priznavanju srpskog genocida u Srebrenici, jer oko toga se ne možemo složiti! lider u Bošnjaka, koji želi da pobijedi na ovom natječaju, treba da priča o temama oko kojih se možemo slažiti. A to je da prihvati princip realpolitike u smislu da „što je bilo, bilo je“.......
2. Da politički lider u Bošnjaka, koji želi da bude prihvaćen kod srpske opozicije za zajednički frontalni nastup na sljedećim bosanskim izborima protiv vladajuće koalicije, prihvati princip da Bosna može postati punopravna članica NATO-a tek kad to postane i Srbija.......
3. Da potencijalni politički lider u Bošnjaka ako želi pobijediti na ovom natječaju mora shvatiti da je Bosna u vazalskom odnosu sa Srbijom.....
4. Da novi podobni politički lider u Bošnjaka mora apriori biti protiv svega što liči na Aliju Izetbegovića i bosanske vitezove, koji su se borili protiv srpske agresije na Bosnu i genocida na Bošnjake.
5. Da se budući podobni lider u Bošnjaka mora javno svaki dan izjašnjavati da iz duše mrzi politički koncept Stranke demokratske akcije (SDA)...
6. Da podobni politički lider u Bošnjaka mora biti drugačiji u smislu da vjeruje u priču Aleksandra Vučića, koji ponavlja da priznaje suverenitet i teritorijalni integritet bosanske države pod uvjetom da mu se ne prigovara zato što voli manji bosanski entitet takozvanu „republiku srpsku“ i što on taj bosanski entitet, koji je nastao na genocidu, održava u životu politički i ekonomski jer ako bi samo jedan dan „republika srpska“ ostale bez te pomoći, nestala bi.
7. Da se novi politički lider u Bošnjaka ne mora zvati Fikret Avdić, ali da mora imati njegove političke osobine i poglede u smislu prihvaćanja i provođenja srpske „miroljubive“ politike iz Beograda,
8. Ovaj natječaj ostaje otvoren do daljnjeg dok se ne nađe i ne javi politički lider u Bošnjaka, koji ispunjava gore navedene uvjete....
9. Srpska opozicija iz manjeg bosanskog entiteta „republika srpska“ strpljivo čeka da se javi ne jedan već više lidera u Bošnjaka, koji ispunjavaju gore navedene uvjete kako bi se pristupilo formiranju opozicionog fronta za naredne izbore protiv vladajuće koalicije.
10. Ovaj javni oglas za natječaj za podobnog političkog lidera u Bošnjaka nije zlonamjeran već dobronamjeran jer ima dobru namjeru da izbjegne političke tenzije u Bosni i Hercegovini te da Bošnjaci shvate da treba da prihvate realnost srpske politike, koju su SANU i SPC kreirali za sve srpske političare, koji od te prosrpske nacionalističke politike za Srbe sve i svuda ne smiju odustati ni po koju cijenu, posebno ne u Bosni.......
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47694 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Svaka mu je k'o iz musafa :thumbup:
Jebat ga, vi navikli da vam idu niz dlaku.
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#47695 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

BHCluster wrote: 26/04/2021 14:47 Svaka mu je k'o iz musafa :thumbup:
Jebat ga, vi navikli da vam idu niz dlaku.
Koji mi ?
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47696 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Novak20 wrote: 26/04/2021 14:55
BHCluster wrote: 26/04/2021 14:47 Svaka mu je k'o iz musafa :thumbup:
Jebat ga, vi navikli da vam idu niz dlaku.
Koji mi ?
Takvi poput tebe!
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#47697 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

:lol:
Last edited by Novak20 on 26/04/2021 15:24, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#47698 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Vidjeli smo kako su srusili hdz 2001 i 2010
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47699 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Sto vise HDZ-a to manje Hrvata u Bosni i Hercegovini! :thumbup:
Locked