Covid passporti /pasoši

Moderator: O'zone

Locked

Jeste li za...?

DA
50
38%
NE
82
62%
 
Total votes: 132

elcaliente
Posts: 4616
Joined: 13/06/2012 15:52

#176 Re: Covid passporti /pasoši

Post by elcaliente »

Dado dijasporitus wrote: 08/04/2021 06:20 A nije da do sada niste imali neku vrstu vakcinacijskog “pasoša” u vidu zdravstvene knjižice gdje su vam upisane sve vakcine koje ste primili u životi, od BCGa, do Polio, do Neznam koje. Škole zahtijevaju dokaze o vakcinisanju djece, mnoge države zahtijevaju slične dokaze imigrantima koji žele imigrirati.
Ja imam zutu internacionalnu vakcinacijsku knjizicu i vec mi je trazena na putovanju prije korone.
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#177 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dozer »

Dado dijasporitus wrote: 08/04/2021 13:39
pojedinac wrote: 08/04/2021 10:53
Dado dijasporitus wrote: 08/04/2021 06:20 A nije da do sada niste imali neku vrstu vakcinacijskog “pasoša” u vidu zdravstvene knjižice gdje su vam upisane sve vakcine koje ste primili u životi, od BCGa, do Polio, do Neznam koje. Škole zahtijevaju dokaze o vakcinisanju djece, mnoge države zahtijevaju slične dokaze imigrantima koji žele imigrirati.
Namjerno, mješaš babe i žabe.
Objasni babe i objasni žabe.
Da li je tebi iko uslovio ulazak tamo gdje jesi nekom vakcinom?
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#178 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dado dijasporitus »

Dozer wrote: 08/04/2021 20:11
Dado dijasporitus wrote: 08/04/2021 13:39
pojedinac wrote: 08/04/2021 10:53

Namjerno, mješaš babe i žabe.
Objasni babe i objasni žabe.
Da li je tebi iko uslovio ulazak tamo gdje jesi nekom vakcinom?
Jeste, imigraciju u SAD je uslovljena vakcinacijom. Mom djetetu je uslovljen prijem u skolu vakcinacijom na masu bolesti, itd.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#179 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dado dijasporitus »

JohnnyS wrote: 08/04/2021 19:47 Imaju sličan učinak na ekonomiju španjolka i korona, ali ni blizu nisu iste smrtnosti niti čak ugrožavaju istu populaciju
Po brojevima i statistici smrtnosti se razlikuju ali relativno gledajuci u kontekstu medicine iz 1918. godine i medicine iz 2020. godine moze se tvrditi da su spanski i korona virusi najbliskiji po karakteristikama.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23598
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#180 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Sanjarko »

elcaliente wrote: 08/04/2021 20:06
Sanjarko wrote: 30/03/2021 17:39
pojedinac wrote: 30/03/2021 17:29

Ono od 65+.
:mrgreen: :thumbup:

Mladih realno ovdje slabo ima, i sto ima je ili neaktivno ili nemoze dobit sansu od starih prd*nja u vecini slucajeva, jos niko od naroda se nezeli marisat s policijom koja je opremljena bolje od Rimskih Legionara, nezeli iz razlicitih razloga vecinom.

Pa bili su protesti ovdje vec i makljaza s policijom i sta je se postiglo, domet nam Plenumi bili.
Pa nije bas da policija uportebljava silu bez razloga.
Valjda je posao policijske cete za podrsku da sprijeci nasilje, vandalizam i ometanje trecih strana.
Citiram mog rahmetli starog: Jb ili Jbs policiju koja tokom protesta ne stane na stranu naroda nego ga tuce.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23598
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#181 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Sanjarko »

elcaliente wrote: 08/04/2021 20:07
Sanjarko wrote: 08/04/2021 16:51 Ja sam sve vakcine primio koje su u Bosni davane i bile obaveza, ali ne znam je li igdje upisano da sam ih sve primio osim ove protiv Korone koju nemogu ni da primim, a niko mi nikad na uvid nije trazio za nesto, sto ce bit kao sa ovim Korona ausvajsima/propusnicama.
Pa ti izvadis test i kazes da nesmijes primati vakcinu ako te neko pita. Sumnjam da ce te bilo ko pitati sto se nisi vakcinisao.
Sve to stoji i uredu je sto ti kazes, slazem se, ali sta ako se ode u Naci mod, i ako bude potreban Korona ausvajs/propusnica za sve skoro od ulaska u trgovinu do izlaska iz drzave. Za sad se samo pasosi spominju, ali ako ausvajse/propusnice uvedu tesko ce bilo ko sta moc bez toga i morat ce se vakcinisat silom prilika.
elcaliente
Posts: 4616
Joined: 13/06/2012 15:52

#182 Re: Covid passporti /pasoši

Post by elcaliente »

Sanjarko wrote: 08/04/2021 22:38
elcaliente wrote: 08/04/2021 20:07
Sanjarko wrote: 08/04/2021 16:51 Ja sam sve vakcine primio koje su u Bosni davane i bile obaveza, ali ne znam je li igdje upisano da sam ih sve primio osim ove protiv Korone koju nemogu ni da primim, a niko mi nikad na uvid nije trazio za nesto, sto ce bit kao sa ovim Korona ausvajsima/propusnicama.
Pa ti izvadis test i kazes da nesmijes primati vakcinu ako te neko pita. Sumnjam da ce te bilo ko pitati sto se nisi vakcinisao.
Sve to stoji i uredu je sto ti kazes, slazem se, ali sta ako se ode u Naci mod, i ako bude potreban Korona ausvajs/propusnica za sve skoro od ulaska u trgovinu do izlaska iz drzave. Za sad se samo pasosi spominju, ali ako ausvajse/propusnice uvedu tesko ce bilo ko sta moc bez toga i morat ce se vakcinisat silom prilika.
Nuzda zakon mjenja.
Ako je pandemija i ako je pogodzeno citavo drustvo mora se naci model u kojem bi se sto vise ljudi zastitilo.
Imam sada npr u Njemackoj situaciju gdje za posjetu fitnesu, restoranu, kaficu i svim ostalim trgovinama osim prehrane trebas aktuelni antigen test.
Planiraju ga sto prije uvesti za skole, znaci svaki dan skole, svaki dan antigen test.
Ali kolilo vidim Njemci to ne vide kao Naci mod nego kao pragmaticnob rijesenje.
Sve je to u glavi ljudi ako trazimo namjerno problem u svemu naci cemo ga.
Zasto se uvjek traze problemi u svemu zasto se ne trazi rijesenje?
elcaliente
Posts: 4616
Joined: 13/06/2012 15:52

#183 Re: Covid passporti /pasoši

Post by elcaliente »

Sanjarko wrote: 08/04/2021 22:32
elcaliente wrote: 08/04/2021 20:06
Sanjarko wrote: 30/03/2021 17:39

:mrgreen: :thumbup:

Mladih realno ovdje slabo ima, i sto ima je ili neaktivno ili nemoze dobit sansu od starih prd*nja u vecini slucajeva, jos niko od naroda se nezeli marisat s policijom koja je opremljena bolje od Rimskih Legionara, nezeli iz razlicitih razloga vecinom.

Pa bili su protesti ovdje vec i makljaza s policijom i sta je se postiglo, domet nam Plenumi bili.
Pa nije bas da policija uportebljava silu bez razloga.
Valjda je posao policijske cete za podrsku da sprijeci nasilje, vandalizam i ometanje trecih strana.
Citiram mog rahmetli starog: Jb ili Jbs policiju koja tokom protesta ne stane na stranu naroda nego ga tuce.
Nisam bas za to da policiija pali i razbija zajedno sa narodom.
Primaju platu da stite javnu i privatnu imovinu.
Nisu oni tu da odlucuju, oni su izvrsni organ.

Sada zamisli onda kod demonstracija u Sarajevu da je policija rekla za nas je uredu da porazbijate i popalite pola grada.
Kada nekomtrolisana masa krene da pali i rusi tesko je zaustaviti. Sumnjam da bi se zasutavili u centru Sarajeva, isli bi palili i dalje, sta ako zapale zgradu gdje zivi vise porodica sa malom djecom.

Sjecas li se Los Angelesa devedesetih, policija nije pravovremeno kod demonstracija i onda se danima palilo i pljackalo i ubijalo.
Pljackali i razbijali su sta su stigli od piljara do benziskih stanica.
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#184 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dozer »

Dado dijasporitus wrote: 08/04/2021 21:20
Dozer wrote: 08/04/2021 20:11
Dado dijasporitus wrote: 08/04/2021 13:39
Objasni babe i objasni žabe.
Da li je tebi iko uslovio ulazak tamo gdje jesi nekom vakcinom?
Jeste, imigraciju u SAD je uslovljena vakcinacijom. Mom djetetu je uslovljen prijem u skolu vakcinacijom na masu bolesti, itd.
Babe i zabe... Jedno je imigracija, a skroz drugo odlazak na godisnji od 5-10-20 dana u neku drugu zemlju, ili sluzbeni put od dan-dva, ili shopping, ili naprosto izlet...
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#185 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dado dijasporitus »

Dozer wrote: 09/04/2021 11:43
Dado dijasporitus wrote: 08/04/2021 21:20
Dozer wrote: 08/04/2021 20:11
Da li je tebi iko uslovio ulazak tamo gdje jesi nekom vakcinom?
Jeste, imigraciju u SAD je uslovljena vakcinacijom. Mom djetetu je uslovljen prijem u skolu vakcinacijom na masu bolesti, itd.
Babe i zabe... Jedno je imigracija, a skroz drugo odlazak na godisnji od 5-10-20 dana u neku drugu zemlju, ili sluzbeni put od dan-dva, ili shopping, ili naprosto izlet...
Tvoje pitanje je bilo ograničeno pa sam ti dao ograničen odgovor.

Pitanje za tebe, objasni kakva je razlika izmedju COVID pasoša i zahtijevanja negativnog testa 48 sati prije puta.
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#186 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dozer »

Nikakva. I jedno i drugo je ukidanje ljudskih sloboda i ogranicavanje kretanja.

Vidi SveCku...tamo se nikome nista nije i ne smije nametnuti, pa tako ni maske na ulici. Postoje samo preporuke da se maske nose na ulici, ali niko te nece kazniti ni ako je ne nosis.

Kod nas je druga prica, zar ne, a koliko znam i BiH je potpisnica istih tih povelja i blabla o ljudskim pravima, kretanju, itd..

Povrh svgea, ni taj negativni test star max. 48h, kao ni famozni Covid pasos koji znaci da si vakcinisan - ne znace nista jer u oba slucaja ti i dalje mozes biti i zarazen i prenosnik, tako da su obe te opcije idiotluk.

Ovo nije samo moj stav odavno, vec bar 6 mjeseci, nego od prekjucer to isto tvrdi i WHO.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23598
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#187 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Sanjarko »

elcaliente wrote: 09/04/2021 07:32
Sanjarko wrote: 08/04/2021 22:38
elcaliente wrote: 08/04/2021 20:07

Pa ti izvadis test i kazes da nesmijes primati vakcinu ako te neko pita. Sumnjam da ce te bilo ko pitati sto se nisi vakcinisao.
Sve to stoji i uredu je sto ti kazes, slazem se, ali sta ako se ode u Naci mod, i ako bude potreban Korona ausvajs/propusnica za sve skoro od ulaska u trgovinu do izlaska iz drzave. Za sad se samo pasosi spominju, ali ako ausvajse/propusnice uvedu tesko ce bilo ko sta moc bez toga i morat ce se vakcinisat silom prilika.
Nuzda zakon mjenja.
Ako je pandemija i ako je pogodzeno citavo drustvo mora se naci model u kojem bi se sto vise ljudi zastitilo.
Imam sada npr u Njemackoj situaciju gdje za posjetu fitnesu, restoranu, kaficu i svim ostalim trgovinama osim prehrane trebas aktuelni antigen test.
Planiraju ga sto prije uvesti za skole, znaci svaki dan skole, svaki dan antigen test.
Ali kolilo vidim Njemci to ne vide kao Naci mod nego kao pragmaticnob rijesenje.
Sve je to u glavi ljudi ako trazimo namjerno problem u svemu naci cemo ga.
Zasto se uvjek traze problemi u svemu zasto se ne trazi rijesenje?
Pa to i kazem, odose u krajnost. Ekstrem.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23598
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#188 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Sanjarko »

elcaliente wrote: 09/04/2021 07:39
Sanjarko wrote: 08/04/2021 22:32
elcaliente wrote: 08/04/2021 20:06

Pa nije bas da policija uportebljava silu bez razloga.
Valjda je posao policijske cete za podrsku da sprijeci nasilje, vandalizam i ometanje trecih strana.
Citiram mog rahmetli starog: Jb ili Jbs policiju koja tokom protesta ne stane na stranu naroda nego ga tuce.
Nisam bas za to da policiija pali i razbija zajedno sa narodom.
Primaju platu da stite javnu i privatnu imovinu.
Nisu oni tu da odlucuju, oni su izvrsni organ.

Sada zamisli onda kod demonstracija u Sarajevu da je policija rekla za nas je uredu da porazbijate i popalite pola grada.
Kada nekomtrolisana masa krene da pali i rusi tesko je zaustaviti. Sumnjam da bi se zasutavili u centru Sarajeva, isli bi palili i dalje, sta ako zapale zgradu gdje zivi vise porodica sa malom djecom.

Sjecas li se Los Angelesa devedesetih, policija nije pravovremeno kod demonstracija i onda se danima palilo i pljackalo i ubijalo.
Pljackali i razbijali su sta su stigli od piljara do benziskih stanica.
Nisi razumio. Sto ne stane na stranu naroda i ne hapsi politikante iz i sa vlasti.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#189 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dado dijasporitus »

Dozer wrote: 09/04/2021 14:54 Nikakva. I jedno i drugo je ukidanje ljudskih sloboda i ogranicavanje kretanja.

Vidi SveCku...tamo se nikome nista nije i ne smije nametnuti, pa tako ni maske na ulici. Postoje samo preporuke da se maske nose na ulici, ali niko te nece kazniti ni ako je ne nosis.

Kod nas je druga prica, zar ne, a koliko znam i BiH je potpisnica istih tih povelja i blabla o ljudskim pravima, kretanju, itd..

Povrh svgea, ni taj negativni test star max. 48h, kao ni famozni Covid pasos koji znaci da si vakcinisan - ne znace nista jer u oba slucaja ti i dalje mozes biti i zarazen i prenosnik, tako da su obe te opcije idiotluk.

Ovo nije samo moj stav odavno, vec bar 6 mjeseci, nego od prekjucer to isto tvrdi i WHO.
Prvo je djelomicno tacno, mada ne radi se o ukidanju ljudskih sloboda vec suspendovanju zbog drustvenog znacaja i sigurnosti. Kad ista opasnost po drustveno zdravlje prodje svoju slobodu kretanja ces ponovo dobiti. Mislim da je bitna razlika u tvom i mom razmisljanju sto ti potencirasi individualne slobode dok ja govorim od drustvenom dobru i sigurnosti zajednice. Nismo ni prvi ni zadnji da imamo takav razlaz misljenja.

Ono sto mozda funkcionise za Svedsku koja ima gustinu naseljenosti oko 25 osoba po km2, nemora i nemoze biti jednako funkcionalno u BiH koja ima 64 osobe po km2 ili New Yorku koji ima 10000 osoba po km2, pogotovo kad se radi o virusu koji se brze siri u gusto naseljenim oblastima. Samim tim ni pravila ponasanja se nemogu jednako primjenjivati.

Dokazano je vise puta da testiranje umanjuje sirenje zaraze. To nije nista novo niti idiotluk vec cista i prosta logika. Za vakcinisanje se predpostavlja da takodjer smanjuje sirenje zaraze ali jos uvijek nema dovoljno statistike da to potvrdi.
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#190 Re: Covid passporti /pasoši

Post by komercionala »

pasosi padaju glat na sudu. slijedeci tu logiku, onda treba i za druge bolesti uvesti pasos ... imas gripu, psihički si bolesnik, imas sidu ili bilo koju drugu zaraznu bolest ili imas preduslov da mozes drugom naskoditi ... nema kretanja ... to je u startu bolesno i fasisticko razmisljanje.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#191 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dado dijasporitus »

komercionala wrote: 09/04/2021 15:43 pasosi padaju glat na sudu. slijedeci tu logiku, onda treba i za druge bolesti uvesti pasos ... imas gripu, psihički si bolesnik, imas sidu ili bilo koju drugu zaraznu bolest ili imas preduslov da mozes drugom naskoditi ... nema kretanja ... to je u startu bolesno i fasisticko razmisljanje.
Zasto onda obavezni PCR testovi prije putovanja nisu pali na sudu i da li je iko to stavio sudu da odlucuje?

Kad su granate padale po Sarajevu je li iko tuzio gradsku upravu na sudu sto nema vode i struje?
Trappist
Posts: 4305
Joined: 12/09/2020 08:52

#192 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Trappist »

Dado dijasporitus wrote: 09/04/2021 16:22
komercionala wrote: 09/04/2021 15:43 pasosi padaju glat na sudu. slijedeci tu logiku, onda treba i za druge bolesti uvesti pasos ... imas gripu, psihički si bolesnik, imas sidu ili bilo koju drugu zaraznu bolest ili imas preduslov da mozes drugom naskoditi ... nema kretanja ... to je u startu bolesno i fasisticko razmisljanje.
Zasto onda obavezni PCR testovi prije putovanja nisu pali na sudu i da li je iko to stavio sudu da odlucuje?

Kad su granate padale po Sarajevu je li iko tuzio gradsku upravu na sudu sto nema vode i struje?
Odakle se ti stvori odjednom...
biglebovski
Posts: 3170
Joined: 02/11/2005 16:43

#193 Re: Covid passporti /pasoši

Post by biglebovski »

komercionala wrote: 09/04/2021 15:43 pasosi padaju glat na sudu. slijedeci tu logiku, onda treba i za druge bolesti uvesti pasos ... imas gripu, psihički si bolesnik, imas sidu ili bilo koju drugu zaraznu bolest ili imas preduslov da mozes drugom naskoditi ... nema kretanja ... to je u startu bolesno i fasisticko razmisljanje.
Ma nema to veze, čini mi se, sa nekakvim zdravstvenim aspektima. Ja ove pasoše, certifikate, kako god ih budu zvali, vidim kao samo još jedan od načina da se kapitalizira pandemija, tj. da se opustoše javna sredstva nauštrb privatnih investitora. Preskupe maske i ostala oprema za kobajagi zaštitu, šuveli respiratori, nepouzdani testovi, vakcine, prazne poljske bolnice, softveri za online nastavu, digitalni certifikati za vakcinisane... Ko nema para da kupi, MMF daje kredite, budžeti se prazne brzinom svjetlosti, virus ide svojim tokom, ljudi umiru. Sad je bitno da se taj pasoš/napravi i odobri i shodno tome i masno naplati. Hoće li se koristiti, koga briga.
biglebovski
Posts: 3170
Joined: 02/11/2005 16:43

#194 Re: Covid passporti /pasoši

Post by biglebovski »

Dado dijasporitus wrote: 09/04/2021 16:22 Zasto onda obavezni PCR testovi prije putovanja nisu pali na sudu i da li je iko to stavio sudu da odlucuje?
https://www.vecernji.hr/vijesti/austrij ... ku-1481583
User avatar
pojedinac
Posts: 1461
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#195 Re: Covid passporti /pasoši

Post by pojedinac »

komercionala wrote: 09/04/2021 15:43 pasosi padaju glat na sudu. slijedeci tu logiku, onda treba i za druge bolesti uvesti pasos ... imas gripu, psihički si bolesnik, imas sidu ili bilo koju drugu zaraznu bolest ili imas preduslov da mozes drugom naskoditi ... nema kretanja ... to je u startu bolesno i fasisticko razmisljanje.
:thumbup:
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#196 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dado dijasporitus »

biglebovski wrote: 09/04/2021 16:34
Dado dijasporitus wrote: 09/04/2021 16:22 Zasto onda obavezni PCR testovi prije putovanja nisu pali na sudu i da li je iko to stavio sudu da odlucuje?
https://www.vecernji.hr/vijesti/austrij ... ku-1481583
„Der Standard“ napominje kako krajnja desnica na svojim web-stranicama trijumfalno slavi donesenu presudu Upravnog suda u Beču i likuje kako je ona „i službena“ potvrda da je „PCR test potpuno neprikladan“, a „korona politika – neutemeljena“. Mediji navode kako još nije izrečena posljednja riječ što se tiče ove neuobičajene ili bolje rečeno spektakularne sudske odluke. Sada je na potezu bečka Pokrajinska policijska uprava i njeni pravni stručnjaci.

Inace uzor vam je neo-nazi stranka Austrije :thumbup:
User avatar
Entropio
Posts: 7829
Joined: 21/11/2010 21:49

#197 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Entropio »

Jedva cekam pasos... ali i bez njega, sve drzave ce pustiti da se putuje sa nekim dokazom o vakcinaciji.
biglebovski
Posts: 3170
Joined: 02/11/2005 16:43

#198 Re: Covid passporti /pasoši

Post by biglebovski »

Dado dijasporitus wrote: 09/04/2021 17:25
biglebovski wrote: 09/04/2021 16:34
Dado dijasporitus wrote: 09/04/2021 16:22 Zasto onda obavezni PCR testovi prije putovanja nisu pali na sudu i da li je iko to stavio sudu da odlucuje?
https://www.vecernji.hr/vijesti/austrij ... ku-1481583
„Der Standard“ napominje kako krajnja desnica na svojim web-stranicama trijumfalno slavi donesenu presudu Upravnog suda u Beču i likuje kako je ona „i službena“ potvrda da je „PCR test potpuno neprikladan“, a „korona politika – neutemeljena“. Mediji navode kako još nije izrečena posljednja riječ što se tiče ove neuobičajene ili bolje rečeno spektakularne sudske odluke. Sada je na potezu bečka Pokrajinska policijska uprava i njeni pravni stručnjaci.

Inace uzor vam je neo-nazi stranka Austrije :thumbup:
Ma jasno je Dado i djeci i vakcinisanim butanskim budistima da smo svi mi, koji propitujemo, sumnjamo i izražavamo skepsu, šaka običnih fašističkih naci-narkomana, pretplatnici Arke i Trećeg oka, i glasači Donalda Trumpa, ali ti si priupitao da li je iko išta i ja zalijepio link da jeste neko nešto. Vjerujem da vjeruješ i da je ovaj blesavi sudija koji je tako odlučio jedan od nas, izlapjeli stari prdonja sa tripovima iz mladosti nastalih konzumiranjem halucenogenih opijata kao što pretpostavljam vjeruješ u sve što ti CNN i ekipa distribuišu putem bratskih im medija koji nas terorišu evo već godinu i nešto. Sve je to za tvoje dobro. Kao i ova knjiga koju ćeš, nadam se, pročitati.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45632
Joined: 29/12/2005 01:20

#199 Re: Covid passporti /pasoši

Post by jeza u ledja »

A sta ti mislis da ste vi jedini koji izrazavate skepsu o raznim stvarima? Vi imate ekskluzivno pravo na "izrazavanje skepse" ili sta? Niko drugi ne izrazava skepsu samo kojekakvi pametnjakovici koji u svakoj jebenoj stvari traze izgovor za svoju sebicnost i ciljano zaglupljivanje.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#200 Re: Covid passporti /pasoši

Post by Dado dijasporitus »

biglebovski wrote: 09/04/2021 18:45
Dado dijasporitus wrote: 09/04/2021 17:25
„Der Standard“ napominje kako krajnja desnica na svojim web-stranicama trijumfalno slavi donesenu presudu Upravnog suda u Beču i likuje kako je ona „i službena“ potvrda da je „PCR test potpuno neprikladan“, a „korona politika – neutemeljena“. Mediji navode kako još nije izrečena posljednja riječ što se tiče ove neuobičajene ili bolje rečeno spektakularne sudske odluke. Sada je na potezu bečka Pokrajinska policijska uprava i njeni pravni stručnjaci.

Inace uzor vam je neo-nazi stranka Austrije :thumbup:
Ma jasno je Dado i djeci i vakcinisanim butanskim budistima da smo svi mi, koji propitujemo, sumnjamo i izražavamo skepsu, šaka običnih fašističkih naci-narkomana, pretplatnici Arke i Trećeg oka, i glasači Donalda Trumpa, ali ti si priupitao da li je iko išta i ja zalijepio link da jeste neko nešto. Vjerujem da vjeruješ i da je ovaj blesavi sudija koji je tako odlučio jedan od nas, izlapjeli stari prdonja sa tripovima iz mladosti nastalih konzumiranjem halucenogenih opijata kao što pretpostavljam vjeruješ u sve što ti CNN i ekipa distribuišu putem bratskih im medija koji nas terorišu evo već godinu i nešto. Sve je to za tvoje dobro. Kao i ova knjiga koju ćeš, nadam se, pročitati.
Ja sam postavio pitanje da li je neko dao na sud PCR testove i ti si dokazao da jeste. Hvala na info.

Presuda nije konacna, to se vidi. Za sve ostalo si malo promasio temu. Imas Teorije zavjere temu pa opleti
Locked