Prihvatio narudzbu u uvjerenju i sa znanjem da je mahagoni dostupan. I sad nije ali ti ne uvazvas objektivne razloge. Drzis ga za rijec.Hakiz wrote: ↑05/04/2021 22:11Do stolara, jer je prihvatio narudžbu.drug_profi wrote: ↑05/04/2021 22:08Pa realno, jel onda do stolara ili do tebe sto si nerazuman?Hakiz wrote: ↑05/04/2021 21:26 I ne treba da znamo. Ni tebe ne interesuje kakve probleme ima stolar kada mu naručiš sto od mahagonija. Možda nema mahagonija na tržištu trenutno? Evropa donijela zakon o zabrani prometa mahagonijem jer postaje ugrožena vrsta? Tebe to nije briga, naručio si i hoćeš sto u roku i po dogovorenoj cijeni.
Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#19001 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#19002 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
otkud ti to da je prihvatio narudzbu?Hakiz wrote: ↑05/04/2021 22:11Do stolara, jer je prihvatio narudžbu.drug_profi wrote: ↑05/04/2021 22:08Pa realno, jel onda do stolara ili do tebe sto si nerazuman?Hakiz wrote: ↑05/04/2021 21:26 I ne treba da znamo. Ni tebe ne interesuje kakve probleme ima stolar kada mu naručiš sto od mahagonija. Možda nema mahagonija na tržištu trenutno? Evropa donijela zakon o zabrani prometa mahagonijem jer postaje ugrožena vrsta? Tebe to nije briga, naručio si i hoćeš sto u roku i po dogovorenoj cijeni.
znaci da nisu otvorili call centar jer nema telefona onda bi bilo pa sto nisu makar jedan otvorili i opet bi bili krivi
kao vjerovatno i stolar je kriv i kad primi narudzbu jer nema i kad ne primi jer nece da radi
-
Hakiz
- Posts: 48386
- Joined: 30/07/2015 20:01
#19003 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nije to jedini zaključak. Biti kritičar trojke ne znači automatski biti za SDA.foxlife wrote: ↑05/04/2021 22:09pa po ovome sto pises jedini zakljucak je taj iako nikad ranije nisam te smatrao sda al eto mozda sam krivu procjenu imao ranije
ja cu prvi pljunuti ovu vladu ako pogrijese
evo ja kad sam se uclanjivao u ns ova enisa spahic me je zvala da preuzmem clansku da budem posmatrac i sl
i mislio sam da je ok mada sam imao sumnju neku
kad je presla prvi sam bio da je popljujem iako jedino nju "bolje" znam od svih u nasoj stranci itd
a prodala se zbog bespravno izgradjene kuce papanka
-
izvrsni direktor
- Posts: 14708
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#19004 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
To ti kazem. Sta ce trojka, rastjerat ih. U trideset gofina se toliko problema nakupilo, oni ih jos nisu otklonili. A dva mjeseca vec prosloHakiz wrote: ↑05/04/2021 21:05Kod privatnika ako ne promijeniš radne navike za sat dobiješ otkaz.izvrsni direktor wrote: ↑05/04/2021 11:13 Ma vrijeme je za smjenu. Kad oni radne navike i mentalitet radnika nisu uspjeli za 2 mjeseca promijenit
Ko hoće nađe način, ko neće nađe razlog.
Ne tražimo od njih promjenu izbornog zakona, Ustava, ukidanje entiteta.
Nego da uzmu metlu u ruke i pometu svoju avliju.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#19005 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
biti kriticar trojke je u redu kad kritikujes prave stvari i tamo gdje ima mjesta za kritikuHakiz wrote: ↑05/04/2021 22:16Nije to jedini zaključak. Biti kritičar trojke ne znači automatski biti za SDA.foxlife wrote: ↑05/04/2021 22:09pa po ovome sto pises jedini zakljucak je taj iako nikad ranije nisam te smatrao sda al eto mozda sam krivu procjenu imao ranije
ja cu prvi pljunuti ovu vladu ako pogrijese
evo ja kad sam se uclanjivao u ns ova enisa spahic me je zvala da preuzmem clansku da budem posmatrac i sl
i mislio sam da je ok mada sam imao sumnju neku
kad je presla prvi sam bio da je popljujem iako jedino nju "bolje" znam od svih u nasoj stranci itd
a prodala se zbog bespravno izgradjene kuce papanka
ja sam prvi kritikovao ovo dogradonaclenica maric
zatim ovo oko ademovica juniora
ne znam sada napamet sve njihove propuste al ih ima
al ovo oko necega sto nema haman nikakve veze sa vladom nisi automatski za sda nego manuelno
-
Hakiz
- Posts: 48386
- Joined: 30/07/2015 20:01
#19006 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Riječ je jedino šta u stvar imamo. Čast. A ako si majstor znaš kakvo je tržipte sirovina sa kojima rafiš. Ako ti je to hobi, ne moraš znati, žšali ako od toga živiš...drug_profi wrote: ↑05/04/2021 22:12Prihvatio narudzbu u uvjerenju i sa znanjem da je mahagoni dostupan. I sad nije ali ti ne uvazvas objektivne razloge. Drzis ga za rijec.
Doduše, u teoriji. U praksi ne znaš pa te navuku na izboru za gradonačelnika Sarajeva. Vidi se da nisu profesionalci, nivo hobista, to je to.
-
Hakiz
- Posts: 48386
- Joined: 30/07/2015 20:01
#19007 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ja ostajem pri svom.foxlife wrote: ↑05/04/2021 22:19biti kriticar trojke je u redu kad kritikujes prave stvari i tamo gdje ima mjesta za kritikuHakiz wrote: ↑05/04/2021 22:16Nije to jedini zaključak. Biti kritičar trojke ne znači automatski biti za SDA.foxlife wrote: ↑05/04/2021 22:09
pa po ovome sto pises jedini zakljucak je taj iako nikad ranije nisam te smatrao sda al eto mozda sam krivu procjenu imao ranije
ja cu prvi pljunuti ovu vladu ako pogrijese
evo ja kad sam se uclanjivao u ns ova enisa spahic me je zvala da preuzmem clansku da budem posmatrac i sl
i mislio sam da je ok mada sam imao sumnju neku
kad je presla prvi sam bio da je popljujem iako jedino nju "bolje" znam od svih u nasoj stranci itd
a prodala se zbog bespravno izgradjene kuce papanka
ja sam prvi kritikovao ovo dogradonaclenica maric
zatim ovo oko ademovica juniora
ne znam sada napamet sve njihove propuste al ih ima
al ovo oko necega sto nema haman nikakve veze sa vladom nisi automatski za sda nego manuelno
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#19008 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
ok ostaj i ja ostajem da si za sdaHakiz wrote: ↑05/04/2021 22:20Ja ostajem pri svom.foxlife wrote: ↑05/04/2021 22:19biti kriticar trojke je u redu kad kritikujes prave stvari i tamo gdje ima mjesta za kritiku
ja sam prvi kritikovao ovo dogradonaclenica maric
zatim ovo oko ademovica juniora
ne znam sada napamet sve njihove propuste al ih ima
al ovo oko necega sto nema haman nikakve veze sa vladom nisi automatski za sda nego manuelno
-
Hakiz
- Posts: 48386
- Joined: 30/07/2015 20:01
#19009 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kako ti je ono bio potpisfoxlife wrote: ↑05/04/2021 22:22ok ostaj i ja ostajem da si za sdaHakiz wrote: ↑05/04/2021 22:20Ja ostajem pri svom.foxlife wrote: ↑05/04/2021 22:19
biti kriticar trojke je u redu kad kritikujes prave stvari i tamo gdje ima mjesta za kritiku
ja sam prvi kritikovao ovo dogradonaclenica maric
zatim ovo oko ademovica juniora
ne znam sada napamet sve njihove propuste al ih ima
al ovo oko necega sto nema haman nikakve veze sa vladom nisi automatski za sda nego manuelno![]()
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#19010 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Znas samo psovati i vrijedjati, klosarcino raspala s Otoke, eto tvoje meritornosti.
[/quote]
zaboravih napisati ranije
sto nisi citirao kompletan post gdje sam "vrijedjao"
nabije te klosar jos jednom
papak jedan
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#19011 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
onako kako kazem a ne kako zakljucis
za neke stvari su dovoljna djela a ne rijeci
ako je ovo gore sve navedeno sarkazam onda je do mene
mada ne vjerujem
-
Hakiz
- Posts: 48386
- Joined: 30/07/2015 20:01
#19012 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#19013 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
nisu naravno
pitanje je koliko je greska vlade u vezi 2 telefona u vezi hitne i ambulanti i sta je jos ovdje pominjano
i da li je uopste na kraju greska vlade u tim slucajevima
a posto ne znamo mozemo nagadjati i jedno i drugo ne znamo ko je upravu
-
Hakiz
- Posts: 48386
- Joined: 30/07/2015 20:01
#19014 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Riba od glave smrdi. Pa i kantonalna.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#19015 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
a odakle smrdi hobotnica?Hakiz wrote: ↑05/04/2021 22:31Riba od glave smrdi. Pa i kantonalna.
-
Sociolog
- Posts: 5763
- Joined: 06/05/2008 17:44
- Location: Sarajevo
#19016 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Forto, vandredna konferencija januar 2021
Naredjujem da Krizni stab otvori Call centri, koji ce biti besplatni i gdje ce gradjani blagovremeno dobiti informacije i rezultate.
Prvo Brojevi nisu besplatni( dok ona muzika tresti, dok cekas zauzece skida kredit), haj to mogu razumijeti, opravdavam.
Drugo za Novi Grad, samo 2 jebena broja.
Pa da si normalan. Jedva ste uspjeli formirati vlast, i da se trudite i borite, vi traljavo 2 broja po jednoj opstini.
Od februara do aprila prosjek 120 rtg snimaka dnevno,bez rezultata za testiranje za starije ljude, koji ne koriste viber.
Zoves 3/4 dana po 12 sati dok dobijes, ako imas srece da ti " upala nije pokrenula na parenhimu".
A ako nemas srece,zavrsis kao onaj tip iz Butmira sto je 700 puta zvao na intezivnoj, ili kao onaj mladic od 23 godine, rahmetli, sto 4 dana zvali sve zive, i niko ih nije primio.
Umjesto da stavis 50 brojeva, po 1 opstini, bilo bi volentera sigurno, da ljudima ocitaju nalaz rtg, sto je NAJKRUCIJALNIJE, ti mrljavo im ostavis po 2 broja samo.
Volio bih da se neko ovdje javi , ko je imao makar srednju upalu pa da isprica samo svoju pricu, oko nalaza, i odredjivanja terapije/a. Ja sam imao srecu, Bog me spasio, nazalost, masa druge raje nije imala srecu da blagovremeno krenu u lijecenje, nego su zakasnili s losim ishodom.
Administratori, izvini, morao sam napisati ovo. Molim vas, nemojte izbrisati.
Puno zdravlja svima prije svega zelim, i da ne prolazite horore, i trosite zivce i stresove.
Naredjujem da Krizni stab otvori Call centri, koji ce biti besplatni i gdje ce gradjani blagovremeno dobiti informacije i rezultate.
Prvo Brojevi nisu besplatni( dok ona muzika tresti, dok cekas zauzece skida kredit), haj to mogu razumijeti, opravdavam.
Drugo za Novi Grad, samo 2 jebena broja.
Pa da si normalan. Jedva ste uspjeli formirati vlast, i da se trudite i borite, vi traljavo 2 broja po jednoj opstini.
Od februara do aprila prosjek 120 rtg snimaka dnevno,bez rezultata za testiranje za starije ljude, koji ne koriste viber.
Zoves 3/4 dana po 12 sati dok dobijes, ako imas srece da ti " upala nije pokrenula na parenhimu".
A ako nemas srece,zavrsis kao onaj tip iz Butmira sto je 700 puta zvao na intezivnoj, ili kao onaj mladic od 23 godine, rahmetli, sto 4 dana zvali sve zive, i niko ih nije primio.
Umjesto da stavis 50 brojeva, po 1 opstini, bilo bi volentera sigurno, da ljudima ocitaju nalaz rtg, sto je NAJKRUCIJALNIJE, ti mrljavo im ostavis po 2 broja samo.
Volio bih da se neko ovdje javi , ko je imao makar srednju upalu pa da isprica samo svoju pricu, oko nalaza, i odredjivanja terapije/a. Ja sam imao srecu, Bog me spasio, nazalost, masa druge raje nije imala srecu da blagovremeno krenu u lijecenje, nego su zakasnili s losim ishodom.
Administratori, izvini, morao sam napisati ovo. Molim vas, nemojte izbrisati.
Puno zdravlja svima prije svega zelim, i da ne prolazite horore, i trosite zivce i stresove.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#19017 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
U svakom poslu postoji viša sila. Okolnosti koje nisu mogle biti predviđene.Hakiz wrote: ↑05/04/2021 22:19Riječ je jedino šta u stvar imamo. Čast. A ako si majstor znaš kakvo je tržipte sirovina sa kojima rafiš. Ako ti je to hobi, ne moraš znati, žšali ako od toga živiš...drug_profi wrote: ↑05/04/2021 22:12Prihvatio narudzbu u uvjerenju i sa znanjem da je mahagoni dostupan. I sad nije ali ti ne uvazvas objektivne razloge. Drzis ga za rijec.
Doduše, u teoriji. U praksi ne znaš pa te navuku na izboru za gradonačelnika Sarajeva. Vidi se da nisu profesionalci, nivo hobista, to je to.
Mahagoni je jučer bio dostupan, danas nije po istoj cijeni.
Analogno tome da su računali da će ljudi raditi svoj posao, a ne opstruirati.
-
Hakiz
- Posts: 48386
- Joined: 30/07/2015 20:01
#19018 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ujutro RTG i lsboratorija, popodne doktor iz ambulante telefonom pročitao mi nalaz, predveče u covid ambulanti dobio terapiju, podigao u apoteci i počeo. Poslije 2 dana stanje se ne mijenja, otišao u covid ambulantu, u covid ambulanti promijene terapiju, počnem isti dan i poslije 2 dana zdrav. A PCR test mi bio negativan, tako da zvanično nisam ni imao covidSociolog wrote: ↑05/04/2021 22:46
Volio bih da se neko ovdje javi , ko je imao makar srednju upalu pa da isprica samo svoju pricu, oko nalaza, i odredjivanja terapije/a. Ja sam imao srecu, Bog me spasio, nazalost, masa druge raje nije imala srecu da blagovremeno krenu u lijecenje, nego su zakasnili s losim ishodom.
-
Hakiz
- Posts: 48386
- Joined: 30/07/2015 20:01
#19019 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ah, uvijek se nađe opravdanje za svoje.drug_profi wrote: ↑05/04/2021 22:57U svakom poslu postoji viša sila. Okolnosti koje nisu mogle biti predviđene.Hakiz wrote: ↑05/04/2021 22:19Riječ je jedino šta u stvar imamo. Čast. A ako si majstor znaš kakvo je tržipte sirovina sa kojima rafiš. Ako ti je to hobi, ne moraš znati, žšali ako od toga živiš...drug_profi wrote: ↑05/04/2021 22:12
Prihvatio narudzbu u uvjerenju i sa znanjem da je mahagoni dostupan. I sad nije ali ti ne uvazvas objektivne razloge. Drzis ga za rijec.
Doduše, u teoriji. U praksi ne znaš pa te navuku na izboru za gradonačelnika Sarajeva. Vidi se da nisu profesionalci, nivo hobista, to je to.
Mahagoni je jučer bio dostupan, danas nije po istoj cijeni.
Analogno tome da su računali da će ljudi raditi svoj posao, a ne opstruirati.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#19020 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Opravdanje?Hakiz wrote: ↑05/04/2021 22:59Ah, uvijek se nađe opravdanje za svoje.drug_profi wrote: ↑05/04/2021 22:57U svakom poslu postoji viša sila. Okolnosti koje nisu mogle biti predviđene.Hakiz wrote: ↑05/04/2021 22:19
Riječ je jedino šta u stvar imamo. Čast. A ako si majstor znaš kakvo je tržipte sirovina sa kojima rafiš. Ako ti je to hobi, ne moraš znati, žšali ako od toga živiš...
Doduše, u teoriji. U praksi ne znaš pa te navuku na izboru za gradonačelnika Sarajeva. Vidi se da nisu profesionalci, nivo hobista, to je to.
Mahagoni je jučer bio dostupan, danas nije po istoj cijeni.
Analogno tome da su računali da će ljudi raditi svoj posao, a ne opstruirati.
Hajmo biti objektivni samo. Nista vise.
Ovoj vladi samo sto nismo poceli prigovarati sto proljece kasni.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#19021 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ovoj vladi se samo moze fakturisati ovo vezano za telefone i pristup zdravstvenim ustanovama koje su pod njenom nadleznoscu. Imali opravdanje ili ne to je od momenta formiranja nove skupstinske vecine pod njihovom ingerencijom. U tom dijelu se morao bolje odraditi posao.drug_profi wrote: ↑05/04/2021 23:00Opravdanje?Hakiz wrote: ↑05/04/2021 22:59Ah, uvijek se nađe opravdanje za svoje.drug_profi wrote: ↑05/04/2021 22:57
U svakom poslu postoji viša sila. Okolnosti koje nisu mogle biti predviđene.
Mahagoni je jučer bio dostupan, danas nije po istoj cijeni.
Analogno tome da su računali da će ljudi raditi svoj posao, a ne opstruirati.
Hajmo biti objektivni samo. Nista vise.
Ovoj vladi samo sto nismo poceli prigovarati sto proljece kasni.
Kada su zasluge u pitanju njima ih mozemo pripisati kada su u pitanju punktovi za testiranje koji su drasticno olaksali i ubrzali testiranje, a mozemo im pripisati i znacajno povecanje bolnickih kapaciteta za covid pacijente.
Ovo drugo je dosta teze odraditi od ovog prvog pa su to odradili kako treba i na vrijeme. Ovo vezano za telefone i taj prvi kontakt sa doktorom je vjerovatno u startu potcijenjen problem kojem se nije pridavala posebna paznja..
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#19022 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Hakize stanica se ipak radi koliko vidim
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#19023 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Znaci protesti vlasti protiv opozicije
haj nek smo i to docekali 
-
Hakiz
- Posts: 48386
- Joined: 30/07/2015 20:01
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#19025 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nema slobodnih vozila, nema vozača ni za sve koje moraju u bolnicu da voze...Hakiz wrote: ↑05/04/2021 15:00Govorim od kuće do ambulante. Iz ambulante u bolnicu voze, to je istina. Ali ima ljudi koji od kuće ne mogu doći do ambulante ili bolnice i vratiti se poslije liječenja jer su teško pokretni ili nepokretni. Hitna slično, oni su posebna priča.saabsa wrote: ↑05/04/2021 09:21Bez namjer da koga branim ali sam zadnjih 15 dana proveo barem 30-40 sati u kovid centru jedne sarajevske opštine, i vjeruj mi da vozila samo dođu pokupe nove pacijente za UKCS ili Opću i odmah odlaze sa pacijentima, bukvalno nisam ni jedno auto vidio da se zadržalo 15 minuta pred domom zdravlja.Hakiz wrote: ↑04/04/2021 21:54
Ja sam imao situaciju sa dvije osobe, od 78 i od 85 godina. Nisu htjeli doći ni iz privatne klinike. A onaj lik mi se smije na post. Jedna je umrla, druga umire.
Neka nam sve ovo, sada plaćamo ne samo glasanje za SDA u kantonu nego i neizlazak na izbore "Svi su isti".
Eto, ako nisu isti i nije bilo prevoza pod SDA, zašto ga nema sad pod trojkom?
Svako ti radi ono šta mu dozvoliš, tako da smo im mi ovo sve dozvolili. Balašević je dobro pjevao: "Nisu krivci primitivci što su pokupili vlast, korov nikne di god stigne, ma svaka njima čast, krivi smo mi..."
Do nas je.
Nisu svi isti, ali to ne znači ni da su novi bolji.
Ljudi poginuše po cijeli dan.
Kao što kolega gore reče, stare na krkače pa nositi, to nam je sudbina i sa SDA i sa Fortinom vladom.
Da vlada za tri mjeseca kupi po 5 auta i zaposli po 10 vozača i sestara po domu zdravlja jebali bi im sve na kamaru...
