Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#12876 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hank Paldum »

joint union wrote: 02/04/2021 23:25
Hank Paldum wrote: 02/04/2021 16:51
joint union wrote: 02/04/2021 11:27

Naravno da huskas, svaki post ti je "sto ne protestvujete" prica, te navodis kako je u Njemackoj. I bilo je protesta, ja sam se referisao na hinjaluk koji ispoljavas huskajuci ljude na proteste u vrijeme pandemije. Tvoj problem je sto selektivno citas, no razumijem, moras postovati upute koje dobijas.
Cisto sumnjam da je neko iz Italije dosao u Njemacu da vozi viljuskar, iz ovih ostalih zemalja vise manje slicni razlozi kao i kod nas, zajahala stoka, rastjeruje narod. Cuj globalizacija i viljuskar :D. Dezerterska prica.
Sta mislis da svi pobjegnemo kao ti, sta bi ostalo od Bosne u koju se kao kunes?
A sto se tice "lezihljebovicke price", svi u BiH znamo cije je to prica prvenstveno, tvojih idola i nalogodavaca, koji ususkani u razlicite jasle, sisaju li sisaju ovaj narod.
Malo duži komentar,ako ti je mrsko čitati pročitat će ga sigurno jedan od 10-20 standardnih forumaša pa će se pronaći.

Ja dok sam živio još u BiH (tek sam 20 godina iza rata otišao) nikada nije bilo antipatije prema dijaspori (ne računajući naravno one koji su pobjegli 1992.) kako od moje strane tako i od okoline. Tako i kada sam ja otišao pa dolazio na godišnji, nikada nije bilo dobacivanja ili bilo kakvih negativnih komentara. Neko kaže da sprema papire da ode, neko kaže da ne bi nikada otišao itd. niko ne pominje stranke niti krivi druge za svoj neuspjeh.

Obiđem prijatelje, rodbinu i ostale dobre Bošnjake poznate po gostoprimstvu, onda se vratim u državu sa toliko različitih tradicija i kultura. I onda navratim na forum gdje je 10-20 forumaša potrošilo 10-15 godina na kukanju, do podne mrze sebe a od podne SDA. Jedini koji im se gadi sopstvena kultura, negiraju da su Bošnjaci a distanciraju se od ičega vezano za islam iako je njihov djed klanjao,

misle da svaki stranac koji ode tamo mora glumiti Helmuta ili da će im djeca to postati, misle da je patriotizam samo ako si u BiH pa makar ništa ne radio, oslovljavaju ljude koji su otišli zadnjih 10 godina kao dezertere, toliko ih je vrijeme pregazilo da je za njih proces globalizacije "kako je svakoga bagra iz njegove države otjerala", krive SDA i kada kiša pada, kao odrasle osobe čekaju da im spas padne sa neba jer su umaženi iz Titinog sistema, rugaju se da nekoga Hans postrojava a sami ne žele ni kod Hansa ni kod Ferida raditi jer su toliki lezihljebovići da je posao za njih ponižavanje jer ih tamo neko kao postrojava,

žele da svi oni koji su se pokrenuli sa mrtve tačke (nevažno da li su u Njemačkoj ili u BiH) se vrate na nulu i budi kao vi a kada neko upita zašto se sami ne borite onda ne date da vas huškaju iz vaše komfort zone gdje ćete dočekati starost tamo gdje ste se rodili i ne želite i ne smijete živjeti nikada dalje od 1000km od vaše FGR ćaršije.

Tek po ovom vidim koliko sam bogat čovjek i to nema veze sa evrima.
To nema veze sa tim da li neko živi u Njemačkoj ili BiH ili da li je bogat ili siromašan, takvih kao tebe ima u Njemačkoj koliko želiš. Sjedi godinama po forumima i krivi Merkel za sve kao i strance da su mu uzeli posao a kada mu pružiš priliku on odgovori da nije lud da rano ustaje raditi.
Zaboli me za tvoj životni put, idi, dolazi kako hoćeš. Niko ništa protiv dijaspore nema, ali ima protiv takve dijaspore kao što si ti, koji valjda želi da BiH ne napreduje, da ljudima ne raste standard, samo da bi se viljuškar mogao osjećati bogato i moćno kad dodje na godišnji. Sitne duše, sitni sicar, ove branite i podrzavate:
https://klix.ba/sta-se-jutros-desaval ... spiratora/
A ako te vec ja interesujem, evo reci ću ti da sam živio i u daljim i egzotičnijim zemljama od Njemačke, znam pričati jezika više nego si ti u životu čuo. Ali sam tamo išao sa bosanskom firmom, porez i doprinose placao ovdje. I opet ću, kad mi dosadi ovdje i korona prodje abd, a ako me naljutiš, doći ću ti za šefa tu gdje radiš :) mada je to mjesto šefa ispod mog nivoa. Aufiderzen
:lol: Ono kad želiš nekome kontrirati pa sam sebe ukopaš.
Toliko si pisao ovdje da je svako ko radi vani da je dezerter i pobjegulja da ti je sada toliko krivo što sam pogodio "u sridu" da će ti čitav život proći a da nećeš otići dalje od svoje FGR ćaršije da si mogao jedino iskonstruisati priču da jesi bio van svoje FGR ćaršije ali sa bosanskom firmom :lol:
I kako je uobičajeno kod svake laži krene se solidno pa pa ubrzo kreneš sa preuveličavanjem.
Od "Išao sam sa firmom vani i obišao mnoge zemlje" došao si veoma brzo do "Mogu kupiti firmu gdje radiš"
Kao neki 15godišnji balavac kojeg isprovociraš jer si pogodio slabu tačku pa on pun bijesa uzvrati "Znaš li ti ko sam ja? Mogao bih te kupiti da želim". Hvala ti što si samo potvrdio šta mislim o tebi.

I nema veze koliko jezika govoriš i u koliko si zemalja bio jer ovo nema veze ni sa bogatstvom ni siromaštvom, ni sa Njemačkom ni sa BiH jer takvih kao ti postoje i u Njemačkoj.
Sjedi svo vrijeme za internetom i pljuje Merkel i strance za sve a kada bi im čovjek pružio priliku rekli bi za dan "Odoh ja kući, ovo je prenaporno za mene".
A kako neko ko zna toliko jezika ne zna kako se kaže doviđenja na njemačkom? Hajd što nisi pravilno napisao nego nosi ni V stavio. Šta napisa? Aufiderzen :lol:

Uživaj u svojoj komfort zoni i ne daj se huškati dok život ide dalje i ostatak naroda se bori u životu.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#12877 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by spinel_ »

relativno84 wrote: 02/04/2021 23:36
Autor: klix.ba :lol: ima li neko ime da stane iza ovog teksta ili je lakse ovako bacati prasinu, tipa hadzija je peder, kako peder par puta se razvodio, vise izvora potvrdilo.
Vidi relativnog sda bota. Smijesno mu sto se ljudi gore ubijaju s ovim malina respiratorima. Evo i crno na bijelo dokument.
Sram bilo svakoga ko ovo ne osudi i ko iste malina raspiratore podrzava. Sda mafiju treba na ove civare kaciti.

https://avaz.ba/vijesti/bih/642141/dram ... su-nikakve


Image
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#12878 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by spinel_ »

Malina respiratori
Image



PRAVI RESPIRATORI
Image
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#12879 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by joint union »

Hank Paldum wrote: 03/04/2021 15:40
joint union wrote: 02/04/2021 23:25
Hank Paldum wrote: 02/04/2021 16:51
Malo duži komentar,ako ti je mrsko čitati pročitat će ga sigurno jedan od 10-20 standardnih forumaša pa će se pronaći.

Ja dok sam živio još u BiH (tek sam 20 godina iza rata otišao) nikada nije bilo antipatije prema dijaspori (ne računajući naravno one koji su pobjegli 1992.) kako od moje strane tako i od okoline. Tako i kada sam ja otišao pa dolazio na godišnji, nikada nije bilo dobacivanja ili bilo kakvih negativnih komentara. Neko kaže da sprema papire da ode, neko kaže da ne bi nikada otišao itd. niko ne pominje stranke niti krivi druge za svoj neuspjeh.

Obiđem prijatelje, rodbinu i ostale dobre Bošnjake poznate po gostoprimstvu, onda se vratim u državu sa toliko različitih tradicija i kultura. I onda navratim na forum gdje je 10-20 forumaša potrošilo 10-15 godina na kukanju, do podne mrze sebe a od podne SDA. Jedini koji im se gadi sopstvena kultura, negiraju da su Bošnjaci a distanciraju se od ičega vezano za islam iako je njihov djed klanjao,

misle da svaki stranac koji ode tamo mora glumiti Helmuta ili da će im djeca to postati, misle da je patriotizam samo ako si u BiH pa makar ništa ne radio, oslovljavaju ljude koji su otišli zadnjih 10 godina kao dezertere, toliko ih je vrijeme pregazilo da je za njih proces globalizacije "kako je svakoga bagra iz njegove države otjerala", krive SDA i kada kiša pada, kao odrasle osobe čekaju da im spas padne sa neba jer su umaženi iz Titinog sistema, rugaju se da nekoga Hans postrojava a sami ne žele ni kod Hansa ni kod Ferida raditi jer su toliki lezihljebovići da je posao za njih ponižavanje jer ih tamo neko kao postrojava,

žele da svi oni koji su se pokrenuli sa mrtve tačke (nevažno da li su u Njemačkoj ili u BiH) se vrate na nulu i budi kao vi a kada neko upita zašto se sami ne borite onda ne date da vas huškaju iz vaše komfort zone gdje ćete dočekati starost tamo gdje ste se rodili i ne želite i ne smijete živjeti nikada dalje od 1000km od vaše FGR ćaršije.

Tek po ovom vidim koliko sam bogat čovjek i to nema veze sa evrima.
To nema veze sa tim da li neko živi u Njemačkoj ili BiH ili da li je bogat ili siromašan, takvih kao tebe ima u Njemačkoj koliko želiš. Sjedi godinama po forumima i krivi Merkel za sve kao i strance da su mu uzeli posao a kada mu pružiš priliku on odgovori da nije lud da rano ustaje raditi.
Zaboli me za tvoj životni put, idi, dolazi kako hoćeš. Niko ništa protiv dijaspore nema, ali ima protiv takve dijaspore kao što si ti, koji valjda želi da BiH ne napreduje, da ljudima ne raste standard, samo da bi se viljuškar mogao osjećati bogato i moćno kad dodje na godišnji. Sitne duše, sitni sicar, ove branite i podrzavate:
https://klix.ba/sta-se-jutros-desaval ... spiratora/
A ako te vec ja interesujem, evo reci ću ti da sam živio i u daljim i egzotičnijim zemljama od Njemačke, znam pričati jezika više nego si ti u životu čuo. Ali sam tamo išao sa bosanskom firmom, porez i doprinose placao ovdje. I opet ću, kad mi dosadi ovdje i korona prodje abd, a ako me naljutiš, doći ću ti za šefa tu gdje radiš :) mada je to mjesto šefa ispod mog nivoa. Aufiderzen
:lol: Ono kad želiš nekome kontrirati pa sam sebe ukopaš.
Toliko si pisao ovdje da je svako ko radi vani da je dezerter i pobjegulja da ti je sada toliko krivo što sam pogodio "u sridu" da će ti čitav život proći a da nećeš otići dalje od svoje FGR ćaršije da si mogao jedino iskonstruisati priču da jesi bio van svoje FGR ćaršije ali sa bosanskom firmom :lol:
I kako je uobičajeno kod svake laži krene se solidno pa pa ubrzo kreneš sa preuveličavanjem.
Od "Išao sam sa firmom vani i obišao mnoge zemlje" došao si veoma brzo do "Mogu kupiti firmu gdje radiš"
Kao neki 15godišnji balavac kojeg isprovociraš jer si pogodio slabu tačku pa on pun bijesa uzvrati "Znaš li ti ko sam ja? Mogao bih te kupiti da želim". Hvala ti što si samo potvrdio šta mislim o tebi.

I nema veze koliko jezika govoriš i u koliko si zemalja bio jer ovo nema veze ni sa bogatstvom ni siromaštvom, ni sa Njemačkom ni sa BiH jer takvih kao ti postoje i u Njemačkoj.
Sjedi svo vrijeme za internetom i pljuje Merkel i strance za sve a kada bi im čovjek pružio priliku rekli bi za dan "Odoh ja kući, ovo je prenaporno za mene".
A kako neko ko zna toliko jezika ne zna kako se kaže doviđenja na njemačkom? Hajd što nisi pravilno napisao nego nosi ni V stavio. Šta napisa? Aufiderzen :lol:

Uživaj u svojoj komfort zoni i ne daj se huškati dok život ide dalje i ostatak naroda se bori u životu.
Hoće li mi pobjegulja vjerovati ili ne, apsolutno me ne zanima, a ako bas hoćeš, kad dođeš u BiH na odmor možemo popiti kafu, pa da se sam uvjeriš. Koliko si zapjenio govori i činjenica o nekakvoj kupovini tvoje firme, što ja apsolutno nisam spomenuo, no od SDA ljigavaca se i moze očekivati jedino laž, lopovluk i izvrtanje.
Idi brani ubice svog naroda, nadam se da neko tvoj neće završiti kod ove u koju se kunes.
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#12880 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by joint union »

relativno84 wrote: 02/04/2021 23:36
Autor: klix.ba :lol: ima li neko ime da stane iza ovog teksta ili je lakse ovako bacati prasinu, tipa hadzija je peder, kako peder par puta se razvodio, vise izvora potvrdilo.
Prelistaj malo današnje portale i vijesti. Stavio bih i ja lol, ali mi neprikladno na ovu temu.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#12881 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Osim_13 »

spinel_ wrote: 03/04/2021 15:55 Malina respiratori
Image



PRAVI RESPIRATORI
Image
I ovaj trio fantastiko uz pokroviteljstvo Elene je ove gore uspio načiniti skupljim od ovih dole.

I onda ljudi kažu Fadil nije ekonomski mag.
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#12882 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by relativno84 »

spinel_ wrote: 03/04/2021 15:49 Vidi relativnog sda bota. Smijesno mu sto se ljudi gore ubijaju s ovim malina respiratorima. Evo i crno na bijelo dokument.
Sram bilo svakoga ko ovo ne osudi i ko iste malina raspiratore podrzava. Sda mafiju treba na ove civare kaciti.

https://avaz.ba/vijesti/bih/642141/dram ... su-nikakve


Image
Eh ako je to Fahrino lajalo objavilo to mora da je istina :oops:
Svaki dan novo valjanje u blatu sa Sebijom, ali ovo skrivanje iza bolesnih ljudi je novo dno u politickim natezanjima. Steta samo sto nema imena tih ljekara cisto da vidimo ko su ti heroji koji se brinu za nas. Ako je strah za radno mjesto nema razloga, uvijek mogu preci kod Gavrana.

A ta prica o botovima nije nesto sto posebno utice na mene, jer obicno dolazi od likova koji imaju bas tu vrstu ponasanja i djelovanja.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#12883 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hank Paldum »

joint union wrote: 03/04/2021 16:19
Hank Paldum wrote: 03/04/2021 15:40
joint union wrote: 02/04/2021 23:25

Zaboli me za tvoj životni put, idi, dolazi kako hoćeš. Niko ništa protiv dijaspore nema, ali ima protiv takve dijaspore kao što si ti, koji valjda želi da BiH ne napreduje, da ljudima ne raste standard, samo da bi se viljuškar mogao osjećati bogato i moćno kad dodje na godišnji. Sitne duše, sitni sicar, ove branite i podrzavate:
https://klix.ba/sta-se-jutros-desaval ... spiratora/
A ako te vec ja interesujem, evo reci ću ti da sam živio i u daljim i egzotičnijim zemljama od Njemačke, znam pričati jezika više nego si ti u životu čuo. Ali sam tamo išao sa bosanskom firmom, porez i doprinose placao ovdje. I opet ću, kad mi dosadi ovdje i korona prodje abd, a ako me naljutiš, doći ću ti za šefa tu gdje radiš :) mada je to mjesto šefa ispod mog nivoa. Aufiderzen
:lol: Ono kad želiš nekome kontrirati pa sam sebe ukopaš.
Toliko si pisao ovdje da je svako ko radi vani da je dezerter i pobjegulja da ti je sada toliko krivo što sam pogodio "u sridu" da će ti čitav život proći a da nećeš otići dalje od svoje FGR ćaršije da si mogao jedino iskonstruisati priču da jesi bio van svoje FGR ćaršije ali sa bosanskom firmom :lol:
I kako je uobičajeno kod svake laži krene se solidno pa pa ubrzo kreneš sa preuveličavanjem.
Od "Išao sam sa firmom vani i obišao mnoge zemlje" došao si veoma brzo do "Mogu kupiti firmu gdje radiš"
Kao neki 15godišnji balavac kojeg isprovociraš jer si pogodio slabu tačku pa on pun bijesa uzvrati "Znaš li ti ko sam ja? Mogao bih te kupiti da želim". Hvala ti što si samo potvrdio šta mislim o tebi.

I nema veze koliko jezika govoriš i u koliko si zemalja bio jer ovo nema veze ni sa bogatstvom ni siromaštvom, ni sa Njemačkom ni sa BiH jer takvih kao ti postoje i u Njemačkoj.
Sjedi svo vrijeme za internetom i pljuje Merkel i strance za sve a kada bi im čovjek pružio priliku rekli bi za dan "Odoh ja kući, ovo je prenaporno za mene".
A kako neko ko zna toliko jezika ne zna kako se kaže doviđenja na njemačkom? Hajd što nisi pravilno napisao nego nosi ni V stavio. Šta napisa? Aufiderzen :lol:

Uživaj u svojoj komfort zoni i ne daj se huškati dok život ide dalje i ostatak naroda se bori u životu.
Hoće li mi pobjegulja vjerovati ili ne, apsolutno me ne zanima, a ako bas hoćeš, kad dođeš u BiH na odmor možemo popiti kafu, pa da se sam uvjeriš. Koliko si zapjenio govori i činjenica o nekakvoj kupovini tvoje firme, što ja apsolutno nisam spomenuo, no od SDA ljigavaca se i moze očekivati jedino laž, lopovluk i izvrtanje.
Idi brani ubice svog naroda, nadam se da neko tvoj neće završiti kod ove u koju se kunes.
:lol: Evo stigao si do sljedeće faze, čestitam.
"Anonimna osobo na internetu, ne zanima me hoćeš li mi vjerovati ili ne ali dođi da se nađemo da mi povjeruješ" :lol:
Nisam ja kao ti da visim 15 godina po forumima pa da mi je toliko postalo važno šta neko piše o meni pa mu moram dokazivati, tako ne funkcioniše svijet odraslih.

A kako možeš postati nekome šef u njemačkoj firmi ako nemaš njemačko državljanstvo ili bar boravak minimalno 5 godina? :lol: A i kakva je to priča da ti je mjesto šefa magacina ispod tvog nivoa? Pa šef je šef ma bio on šef firme za čišćenje kanalizacija ili šef prodaje parfema, imaš dobru platu i sjediš u kancelariji. Ove dvije izjave su tipične za nekoga ko laže i nema pojma kako se odvijaju stvari u pravom životu.
Pišeš da znas više jezika a ne znaš pravilno napisati doviđenja na njemačkom, ili da si bar po našem napisao "aufviderzen" ali nisi ni to.
Aufiderzen :lol: djeca na prvom času njemačkog uče kako se pravilno kaže.

Tako da, uživaj u svojoj komfort zoni, ne daj se huškati i ne prihvataj poslove koje su ispod tvog nivoa kao npr. biti šef u Njemačkoj.
Sretno sljedećih 15 godina na forumu :thumbup:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#12884 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

Čemu vode populističke izjave načelnika Muzura?
U jučerašnjoj izjavi, načelnik Nermin Muzur je, svojom populističko-šovinističkom izjavom, nedvosmisleno poslao poruku građankama, našim majkama, kćerkama, sestrama i suprugama, da budu podređene muškarcima, kako im ne bi “iskliznule iz ruku”.
Jasno nam je da su politička neslaganja prirodna stvar u svakom demokratskom društvu, ali šovinizam ni u jednom sistemu ne smije biti sredstvo nadmetanja.
Da li načelnik Muzur smatra da sve žene treba da kontrolišu muževi u njihovim profesionalnim karijerama, kako im ne bi “iskliznule iz ruku”?
Da li načelnik Muzur smatra da žene trebaju biti podređene svojim muževima, kao što je napisao na svom Facebook profilu?
Načelnik Muzur je načelnik svih građana, te bi se u skladu sa svojom pozicijom tako trebao i ponašati. Nažalost, ove izjave su diskriminatorne, te utiču na kreiranje javnog mnijenja. Posebno, ako uzmemo u obzir da je zadužen za provođenje ustavno-pravnog poretka koji ženama garantuje ravnopravnost. Pozivamo kolegice iz Naroda i Pravde da reaguju na izjavu njihovog stranačkog kolege.
U drugom dijelu izjave, načelnik je iskoristio priliku da ukaže kako predsjednik SDA, Bakir Izetbegović, priziva rat. Ovo se odnosi na reagovanje predsjednika Izetbegovića na politiku predsjednika HDZ BiH Dragana Čovića i predsjednika SNSD Milorada Dodika. U očima načelnika, ucjenjivačku politiku Dragana Čovića, kao i Milorada Dodika, kojom zagovaraju samostalnost RS-a i Herceg-Bosne, treba ignorisati i oglušiti se.
Pozivamo načelnika Muzura da se konačno počne baviti pitanjima od značaja za našu lokalnu zajednicu, te da manje vremena posvećuje populizmu i populističkim izjavama za lajkove na društvenim mrežama.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#12885 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

NO PASSARAN: Konaković sprema pokušaj političkog puča i napada na institucije
Listom stranački aktivisti bliski strankama poput NiP-a, SBB-a, SDP-a ili NS koriste paravan građanskog aktivizma kako bi sproveli interese svojih stranaka. Jedna od takvih grupa koja poziva na proteste jeste izvjesna “Građanska inicijativa za Bosnu i Hercegovinu”, koja je najavila potpunu blokadu glavnog grada Bosne i Hercegovine. Indikativno je da je ova grupa napravljena kao grupa za podršku Bogiću Bogićeviću, kako se ranije i nazivala, a još je indikativnije da je nakon Bogićevićevog odbijanja kandidature glavni cilj ove grupe postao smjena vlade Federacije Bosne i Hercegovine i Fadila Novalića. Osnivač navodne “neformalne grupe građana” bio je niko drugi nego Elmedin Konaković, predsjednik Naroda i pravde. Iako se lukavo iz nje isključio, nije teško vidjeti njegove prste u današnjim ultimatumima ove grupe. Štaviše, u trenutku pisanja ovog teksta na njegovoj službenoj stranici još uvijek je stajao post od 25. marta, koji ga direktno povezuje s najavljenim protestima.
MUSTAFA DRNIŠLIĆ

Svakim trenutkom postaju sve jasniji pravi razlozi za nezapamćen parapolitičko-paramedijski agresorski napad na zdravstvo i zdravstvene radnike u Kantonu Sarajevo. Kao i obično, u pitanju je politika, tačnije pokušaj nasilnog mijenjanja ljudi na odgovornim funkcijama.

Prvo se izmisli afera i za najmonstruoznije zločine optuže politički suparnici, najkorisnije preko nekog tragičnog događaja, a zatim se konstantnim medijskim bombardiranjem javnosti razvlači pamet i situacija dovodi do usijanja.

Nakon toga, stupaju na scenu “neformalne grupe građana” koje postavljaju ultimativne zahtjeve te pozivaju građane na proteste i nemire, a sve u pokušaju da se izvrši politički puč i prevrat.

Ovaj scenarij smo već gledali nekoliko puta, sjetimo se samo protesta za ubijenog dječaka Denisa Mrnjavca iz 2008. godine u režiji organizacije “DOSTA”, koji su prerasli u pokušaj smjene i premijera Kantona Sarajevo i gradonačelnice Sarajeva. Sjetimo se i tzv. protesta za JMBG, gdje je tragedija jedne porodice zloupotrijebljena kako bi se blokirao Parlament, a jedini rezultat bio je prodor jedinica MUP-a RS u centar Sarajeva te usvajanje zakona po željama parlamentaraca iz manjeg bh. entiteta.

Sjetimo se i nekoliko “boračkih protesta” na kojima su se vrtjele mnogobrojne osobe iz vlasti, a preko kojih se pokušavalo usmjeriti veterane u destruktivnom pravcu i izazvati sukob s policijom. I na kraju, prisjetimo se pokušaja državnog udara iz 2014. godine, kada je gorjelo Predsjedništvo BiH i zgrada Kantona te kada su nelegitimni i nelegalni plenumi pokušali da preuzmu vlast na većinski bošnjačkim prostorima Bosne i Hercegovine.

Opet gledamo isti scenarij.

Pravi cilj afere koju je pokrenulo medijsko i političko podzemlje protiv doktora, naročito menadžmenta KCUS-a, jeste da se što više uznemiri javnost te da se prouzrokuje javna histerija i pometnja visokog intenziteta nakon koje će nastupiti “neformalne grupe građana” sa zahtjevima za smjenu menadžmenta KCUS-a, naročito doktorice Sebije Izetbegović.

Naravno, “neformalne grupe građana” ustvari su listom stranački aktivisti bliski strankama poput NiP-a, SBB-a, SDP-a ili NS, koje koriste paravan građanskog aktivizma kako bi sproveli interese svojih stranaka. Jedna od takvih grupa koja poziva na proteste jeste izvjesna “Građanska inicijativa za Bosnu i Hercegovinu”, koja je najavila potpunu blokadu glavnog grada Bosne i Hercegovine ukoliko se ne ispune njeni zahtjevi da “Tužilaštvo KS do utorka uđe na KCUS, a Vlada KS preuzme kontrolu nad buntovnim i zločinačkim rukovodstvom KCUS-a.”



U ovoj grupi nimalo ne okolišaju niti sakrivaju njihov glavni zahtjev te otvoreno prijete: “Menadžment KCUS-a mora biti smijenjen. Bez odlaganja do utorka 6.4.2021. godine.”

Indikativno je da je ova grupa napravljena kao grupa za podršku Bogiću Bogićeviću, kako se ranije i nazivala, a još je indikativnije da je nakon Bogićevićevog odbijanja kandidature glavni cilj ove grupe postao smjena vlade Federacije Bosne i Hercegovine i Fadila Novalića.



Osnivač navodne “neformalne grupe građana” bio je niko drugi nego Elmedin Konaković, predsjednik Naroda i pravde. Iako se lukavo iz nje isključio, nije teško vidjeti njegove prste u današnjim ultimatumima ove grupe. Štaviše, u trenutku pisanja ovog teksta na njegovoj službenoj stranici još uvijek je stajao post od 25. marta, koji ga direktno povezuje s najavljenim protestima.



No s pokretanjem političko-medijskog propagandnog napada na KCUS ova grupa se vrlo brzo preorijentirala na zahtjev za smjenu menadžmenta KCUS-a, koji nazivaju “zločinačkim”.

Ko su i kakvi su ljudi koji predvode navodnu “Građansku inicijativu”, koja prijeti blokadom Sarajeva, i kakvi su im svjetonazori, najbolje pokazuju statusi jednog od najglasnijih članova, izvjesnog Kenana Musića, koji ne samo da optužuje SDA i Sebiju Izetbegović za “genocid” nad građanima već tvrde i da se to navodno radi “u ime njihovog Allaha i bošnjaštva” protiv kojeg građani trebaju ustati.


No Musićev šovinizam i radikalizam postaje jasniji kada pogledamo politička i ideološka uvjerenja ostalih članova. Na pitanje jedne članice da se izjasne o svom političkom opredjeljenju, ogromna većina članova se izjasnila kao ljevičari, uglavnom pripadnici SDP-a, NiP-a, Naše stranke ili Platforme za progres. Da bi stvarne političke pobude, ne samo najavljene hajdučke blokade Sarajeva već i postojanje same ove “neformalne grupe građana”, bile jasnije, dovoljno je pogledati jedan od ranijih statusa nastalih nakon Bogićevićevog povlačenja kandidature, gdje jedan od članova traži da se grupa preimenuje te smisli novi naziv kako bi se pred sljedeće izbore moglo bolje djelovati protiv “kakirovih balija”.

Kako se kaže, pametnom je išaret dovoljan, a svakome razumnom će biti i ovo dovoljno da razumije ko su ljudi koji naše doktore zovu ubicama i zločincima, kojima smetaju islam i bošnjaštvo i koji bi da nasiljem postavljaju i smjenjuju. To im ne smije proći. Ne u našem Sarajevu koje se već 1992. godine odbranilo od slično raspoloženih divljaka. NO PASSARAN!
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#12886 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Treba sve te s nopasaran sranjima podsjetiti da je franko ipak prosao :mrgreen:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#12887 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

da podvučem, ali bez namjere da branim konakovića, mislim da on nema ništa sa ovim. kreirao je grupu i predao je nekom balavcu, kojeg očito lože i furaju ljudi iz neke političke stranke.

konakovic o ovome šuti, jer je i sam skeptičan po ovom pitanju.

a ovo što radi ovaj balavac, preko grupe koju je prvobitno napravio konaković, se dini, po mom mišljenju, nimalo ne dopada.

to je makar moje mišljenje.

mislim tko bi normalan, onako na prvu povjerovao fahri, avazu i raportu, kojeg vode bivši novinari avaza i na kojem nema niti jednog lošeg članka o sbbu i fahri, a evo prije par dana osudiše nekog sbbovca iz zenice.

dino je puno iskusniji i to se vidi. jebaji ga, sda ga baš podmuklo uvlači u sve ovo i to je bilo za očekivati.
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#12888 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by relativno84 »

malakh wrote: 04/04/2021 23:39 da podvučem, ali bez namjere da branim konakovića, mislim da on nema ništa sa ovim. kreirao je grupu i predao je nekom balavcu, kojeg očito lože i furaju ljudi iz neke političke stranke.

konakovic o ovome šuti, jer je i sam skeptičan po ovom pitanju.

a ovo što radi ovaj balavac, preko grupe koju je prvobitno napravio konaković, se dini, po mom mišljenju, nimalo ne dopada.

to je makar moje mišljenje.

mislim tko bi normalan, onako na prvu povjerovao fahri, avazu i raportu, kojeg vode bivši novinari avaza i na kojem nema niti jednog lošeg članka o sbbu i fahri, a evo prije par dana osudiše nekog sbbovca iz zenice.

dino je puno iskusniji i to se vidi. jebaji ga, sda ga baš podmuklo uvlači u sve ovo i to je bilo za očekivati.
Napravi grupu za jedu stvar, onda je preda nekom balavcu koji sad kao radi nesto svoje, a svi grupu i dalje povezuju sa hadzijom, vrlo iskusno.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#12889 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by spinel_ »

Source: Stav :roll: :lol: :lol:
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#12890 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

Nema od tog protesta ništa.

Malac je nepoznat... Furaju ga nekakvi internet revolucionari , a on neiskusan se upeco i eto ga, sad ce mu se stari liscu privalit sa politickim idejama, doci ce vjeciti protestanti i to je to, raspad sistema. Nema od toga nista.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#12891 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ultima_palabra »

Mustafa Drnislic u mladjim danima...
Image
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#12892 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

MUNAFIK wrote: 05/04/2021 00:59 Nema od tog protesta ništa.

Malac je nepoznat... Furaju ga nekakvi internet revolucionari , a on neiskusan se upeco i eto ga, sad ce mu se stari liscu privalit sa politickim idejama, doci ce vjeciti protestanti i to je to, raspad sistema. Nema od toga nista.
dobro je balavac zadao. jos i saopcenja za javnost pise:
Povodom natpisa u "medijima" da sam šovinista, islamofob itd isl. te da ja nešto želim da rušim i palim!

Dužan sam samo Vama ovdje se pravdati kao neko koga pdoržavate, zajedno sa kolegama iz admin grupe, da zastupamo naše interese.

Nisam politički aktivan i svi dobro znate da nismo pozivali ni na paljenje i rušenje Sarajeva!

Sistem se prepao i preko svojih režimskih medija pokušavaju da od nas naprave bandu i to im ne smije poći za rukom!

Mirno, dostojanstveno kako smo i naumili, da se riješimo bagre i ubica!

Svi znate koliko smo insistirali na promjeni imena grupe i koliko smo tražili podršku sviju - režimski mediji su slagali da sam u ime neke stranke zloupotrijebio sve ovdje!

Ostanimo zajedno u ovome!

Ako neko ima pitanja ili nešto pišite mi, ali izvinite za spore odgovore, na stotine poruka dobivam.
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#12893 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

malakh wrote: 05/04/2021 07:41
MUNAFIK wrote: 05/04/2021 00:59 Nema od tog protesta ništa.

Malac je nepoznat... Furaju ga nekakvi internet revolucionari , a on neiskusan se upeco i eto ga, sad ce mu se stari liscu privalit sa politickim idejama, doci ce vjeciti protestanti i to je to, raspad sistema. Nema od toga nista.
dobro je balavac zadao. jos i saopcenja za javnost pise:
Povodom natpisa u "medijima" da sam šovinista, islamofob itd isl. te da ja nešto želim da rušim i palim!

Dužan sam samo Vama ovdje se pravdati kao neko koga pdoržavate, zajedno sa kolegama iz admin grupe, da zastupamo naše interese.

Nisam politički aktivan i svi dobro znate da nismo pozivali ni na paljenje i rušenje Sarajeva!

Sistem se prepao i preko svojih režimskih medija pokušavaju da od nas naprave bandu i to im ne smije poći za rukom!

Mirno, dostojanstveno kako smo i naumili, da se riješimo bagre i ubica!

Svi znate koliko smo insistirali na promjeni imena grupe i koliko smo tražili podršku sviju - režimski mediji su slagali da sam u ime neke stranke zloupotrijebio sve ovdje!

Ostanimo zajedno u ovome!

Ako neko ima pitanja ili nešto pišite mi, ali izvinite za spore odgovore, na stotine poruka dobivam.
Ma opalit ce ga realnost po glavi... Ja bas vjerujem da od protesta nema nista.
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#12894 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by joint union »

Hank Paldum wrote: 04/04/2021 09:03
joint union wrote: 03/04/2021 16:19
Hank Paldum wrote: 03/04/2021 15:40
:lol: Ono kad želiš nekome kontrirati pa sam sebe ukopaš.
Toliko si pisao ovdje da je svako ko radi vani da je dezerter i pobjegulja da ti je sada toliko krivo što sam pogodio "u sridu" da će ti čitav život proći a da nećeš otići dalje od svoje FGR ćaršije da si mogao jedino iskonstruisati priču da jesi bio van svoje FGR ćaršije ali sa bosanskom firmom :lol:
I kako je uobičajeno kod svake laži krene se solidno pa pa ubrzo kreneš sa preuveličavanjem.
Od "Išao sam sa firmom vani i obišao mnoge zemlje" došao si veoma brzo do "Mogu kupiti firmu gdje radiš"
Kao neki 15godišnji balavac kojeg isprovociraš jer si pogodio slabu tačku pa on pun bijesa uzvrati "Znaš li ti ko sam ja? Mogao bih te kupiti da želim". Hvala ti što si samo potvrdio šta mislim o tebi.

I nema veze koliko jezika govoriš i u koliko si zemalja bio jer ovo nema veze ni sa bogatstvom ni siromaštvom, ni sa Njemačkom ni sa BiH jer takvih kao ti postoje i u Njemačkoj.
Sjedi svo vrijeme za internetom i pljuje Merkel i strance za sve a kada bi im čovjek pružio priliku rekli bi za dan "Odoh ja kući, ovo je prenaporno za mene".
A kako neko ko zna toliko jezika ne zna kako se kaže doviđenja na njemačkom? Hajd što nisi pravilno napisao nego nosi ni V stavio. Šta napisa? Aufiderzen :lol:

Uživaj u svojoj komfort zoni i ne daj se huškati dok život ide dalje i ostatak naroda se bori u životu.
Hoće li mi pobjegulja vjerovati ili ne, apsolutno me ne zanima, a ako bas hoćeš, kad dođeš u BiH na odmor možemo popiti kafu, pa da se sam uvjeriš. Koliko si zapjenio govori i činjenica o nekakvoj kupovini tvoje firme, što ja apsolutno nisam spomenuo, no od SDA ljigavaca se i moze očekivati jedino laž, lopovluk i izvrtanje.
Idi brani ubice svog naroda, nadam se da neko tvoj neće završiti kod ove u koju se kunes.
:lol: Evo stigao si do sljedeće faze, čestitam.
"Anonimna osobo na internetu, ne zanima me hoćeš li mi vjerovati ili ne ali dođi da se nađemo da mi povjeruješ" :lol:
Nisam ja kao ti da visim 15 godina po forumima pa da mi je toliko postalo važno šta neko piše o meni pa mu moram dokazivati, tako ne funkcioniše svijet odraslih.

A kako možeš postati nekome šef u njemačkoj firmi ako nemaš njemačko državljanstvo ili bar boravak minimalno 5 godina? :lol: A i kakva je to priča da ti je mjesto šefa magacina ispod tvog nivoa? Pa šef je šef ma bio on šef firme za čišćenje kanalizacija ili šef prodaje parfema, imaš dobru platu i sjediš u kancelariji. Ove dvije izjave su tipične za nekoga ko laže i nema pojma kako se odvijaju stvari u pravom životu.
Pišeš da znas više jezika a ne znaš pravilno napisati doviđenja na njemačkom, ili da si bar po našem napisao "aufviderzen" ali nisi ni to.
Aufiderzen :lol: djeca na prvom času njemačkog uče kako se pravilno kaže.

Tako da, uživaj u svojoj komfort zoni, ne daj se huškati i ne prihvataj poslove koje su ispod tvog nivoa kao npr. biti šef u Njemačkoj.
Sretno sljedećih 15 godina na forumu :thumbup:
Sta te zabolilo ovoliko, sad se cuvaj, kad ti dodje sef Bosanac, znaj, to sam ja.
Ima da guras viljuskar, nema vise vozanja.

Aufiderzen!
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#12895 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by spinel_ »

relativno84 wrote: 03/04/2021 16:57
Eh ako je to Fahrino lajalo objavilo to mora da je istina :oops:
Svaki dan novo valjanje u blatu sa Sebijom, ali ovo skrivanje iza bolesnih ljudi je novo dno u politickim natezanjima. Steta samo sto nema imena tih ljekara cisto da vidimo ko su ti heroji koji se brinu za nas. Ako je strah za radno mjesto nema razloga, uvijek mogu preci kod Gavrana.

A ta prica o botovima nije nesto sto posebno utice na mene, jer obicno dolazi od likova koji imaju bas tu vrstu ponasanja i djelovanja.
Pismo ljekara autenticno. Priznala i Sebija.
Sta cemo sad?
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#12896 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by relativno84 »

spinel_ wrote: 05/04/2021 11:42 Pismo ljekara autenticno. Priznala i Sebija.
Sta cemo sad?
Ljekari Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu potvrdili su danas da su autori drugog pisma koje je ovih dana procurilo u javnost.
Imaju dva pisma, sta cemo sad :?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#12897 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by spinel_ »

relativno84 wrote: 05/04/2021 17:36
spinel_ wrote: 05/04/2021 11:42 Pismo ljekara autenticno. Priznala i Sebija.
Sta cemo sad?
Ljekari Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu potvrdili su danas da su autori drugog pisma koje je ovih dana procurilo u javnost.
Imaju dva pisma, sta cemo sad :?
Cekamo Tuzilastvo sta ce uraditi.
Kako god, sramno je uopste sto se one civare koriste na intenzivnoj samo da bi se opravdao kriminal.
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#12898 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by relativno84 »

spinel_ wrote: 05/04/2021 17:48 Cekamo Tuzilastvo sta ce uraditi.
Kako god, sramno je uopste sto se one civare koriste na intenzivnoj samo da bi se opravdao kriminal.
Ti respiratori su tragedija epskih proporcija i za to neko mora da plati, mozda oni i mogu pomoci u nekom blazem stanju ove bolesti, ako bas zapne pa nema drugi bolji trenutno dostupan koji pomaze teze bolesnim, ali koliko je narod postao alergican na te maline, da bi vecina radije iskusala srecu da proba bez njih savladati ovu bolest.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#12899 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

SBB je autogol samo takav.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15267
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#12900 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Majstorski izbjegnuta nagazna mina postavljena od SDA i SBB, NiP pokazao iznimnu politicku zrelost. :thumbup:
Post Reply