Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
pici
Posts: 46364
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18476 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Osim_13 wrote: 23/03/2021 16:28 Potvrdi ambasador u Rusiji da mu se niko nije obratio za one vakcine što je govorio da možemo dobiti, osim Forte i Vlade KS, no međutim nije se moglo zbog nivoa vlasti.

vijest stara tri dana znaci kad je fOdilj reKnuo da stize sputnjik za tri dana tj petak-ponedjeljak... ev ga sabahirle utorak... seoska varalica po kozna koji put je slagao i jos ima obraza prebacivati na kantonalne nivoe vlasti koji nisu drzava...


"Mi smo svoje, što je od nas traženo, završili u januaru mjesecu. Trebali smo i ranije, to je bilo kasno, ali niko nije tražio. Ono što sam dostavio ja, informaciju, nakon razgovora sa odgovornim ljudima iz Ruskog fonda za direktne investicije, informacija je sadržavala u sebi sve ono što je bitno za hitnu prvu tranšu, od nekih 50.000 ili 100.000, nije bitno, vakcina i ta informacija je otišla u Ministarstvo inostranih poslova, na ruke ministrice Turković.

Zašto ta informacija nije proslijeđena u dalju proceduru… Od ministarstva je to tražio fond zdravstva Federacije BiH u tom slučaju i zato su oni od mene tražili. Ali, recimo to je trebalo distribuirati u Bosni i Hercegovini svim zainteresovnim, znači da se ide u realizaciju direktno državni fond ruski, preko državnog nekog fonda u BiH, entitetskog, federalnog, RS-a…", rekao je Samardžija.

Napominje da ih od januara niko nije kontaktirao, niti su imali upita.

"Pazite, danas je 19. mart. Evo, već 15 dana ja samo slušam svaki dan neko sa nekim dogovara, pregovara, prebacuje odgovornost. Vrijeme prolazi. Imali smo tada odličnu ponudu, sada smo već u nekom velikom redu za čekanje. Koliko vidim, prema informacijama koje sam danas upratio u BiH, radi se sada o nekoj firmi koja posreduje s ruskim firmama. To je već stvar nekih privatnih dilera, mi više u to ne ulazimo, očigledno svi imaju svoje relacije. Mi smo dali tada cijenu koju su Rusi dali, 9.95 dolara, sada ja ne znam dokle će to izaći, ja zaista ne bih u to ni ulazio", rekao je Samardžija.
User avatar
pici
Posts: 46364
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18477 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

sHa kaje reuf, jel ova ćafirska vlada ubija nOrod a seoska varalica ih spasava... dze mi je dzasmin ne oglasava se a i zena mu unjega...
last mohicans
Posts: 18196
Joined: 09/08/2012 23:19

#18478 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

Kvesić: Ono što se dešava u Mostaru nadmašilo je najcrnje scenarije
http://www.klix.ba/clanak/210323151
Jesu li botovi i za ovo optužili Fortu. Sta kazu botovi? Kad se isti scenarij predviđao, Reuf i brigada botova krivili Fortu. Sto uvede Diflas od 21 u cijeloj FBiH?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#18479 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Ja cekam stav Lingine Rijalde o ovim krucijalnim pitanjima. :thumbup:
made_in_sarajevo
Posts: 6955
Joined: 06/05/2013 23:05

#18480 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

sda botovi zovite zahiragica, gdje su vakcine? fodil sto pocne to i zavrsi jel tako.

respiratori = kriminal = fodil

vakcine = kriminal = fodil

previse je vala pa da vam je iz oka ispo
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#18481 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by konektovan »

Ovo je uzas kako se vlast poigrava sa svojim narodom, a još je veći užas kako taj isti narod moze da trpi ovu vlast.. :-)
last mohicans
Posts: 18196
Joined: 09/08/2012 23:19

#18482 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

made_in_sarajevo wrote: 23/03/2021 20:57 sda botovi zovite zahiragica, gdje su vakcine? fodil sto pocne to i zavrsi jel tako.

respiratori = kriminal = fodil

vakcine = kriminal = fodil

previse je vala pa da vam je iz oka ispo
Sad je sivonja bio na TVSA, stanardno izvodio svoj primitivni performans žaleci se da mu ne dozvoljavaju sve da kaže, a nije da ne bi mogao do zore srati. Jedini bio u studiju, ostali preko linka i nađe se žaliti. Kaže, evo stižu vakcine, konačno. Ista spika kao u Diflaša,Šefke i comp. Samo sabura,braco.
User avatar
pici
Posts: 46364
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18483 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Image

ne znam jel za smajlija al ovo je jadno da jadnije ne moze biti...

NIKAKO NA ZELENU GRANU
Rok za dostavljanje ugovora o nabavci ruskih vakcina za FBiH ističe u ponoći

Ugovor za nabavku 500.000 doza ruske vakcine protiv koronavirusa Sputnik V za područje bh. entiteta Federacija Bosne i Hercegovine još nije potpisan sa ruskim dobavljačem.

Kompanija Medimpex iz Vogošće, s kojom je 19. marta sklopljen ugovor o nabavci vakcina, ima rok do da ponoći (23. marta) dostavi finalizirane ugovore i neophodnu dokumentaciju sklopljene sa ruskim partnerom, potvrđeno je za RSE iz ove institucije.

Sa Medimpexom Vlada FBiH je posredstvom odgovorne institucije, Zavoda za javno zdravstvo ovog entiteta, potpisala ugovor o nabavci vakcine, na osnovu koga se ta kompanija obavezala da će isporučiti 500.000 doza vakcina za potrebe imunizacije stanovništva na području Federacije BiH u tekućoj godini.

Prva isporuka od 100.000 doza vakcina očekuje se u roku od tri radna dana, nakon potvrde o prihvaćanju akreditiva od proizvođača. Preostale isporuke od 400.000 doza vakcina će se isporučivati sukcesivno.
ambasador u rusiji kaze da nema pojma o ovome i da je... To je već stvar nekih privatnih dilera, mi više u to ne ulazimo, očigledno svi imaju svoje relacije.

POSJETA BEOGRADU
Dodik o ruskim vakcinama za Federaciju BiH: Nema ništa od toga, još ništa nisu potpisali
et i zvanicno... dze hare i reuf da selamaju fOdiljov genijalni uspjeh
made_in_sarajevo
Posts: 6955
Joined: 06/05/2013 23:05

#18484 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

gdje rijalda, login, aldinjo, bunk, gdje nam je reuf brat. javite se slobodno necemo vam nista
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#18485 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Kakva je ovo slavljenicka atmosfera ovdje..... :D nema vakcina, uraaaa, fadil prop'o :D
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18486 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

Stizu vakcine
Dobre vijesti: U četvrtak u BiH dolaze i AstraZeneca i Pfizer vakcine!

"U okviru COVAX mehanizma nabave cjepiva, isporuka AstraZeneca cjepiva stiže u četvrtak, 25. marta 2021. godine na Međunarodni aerodrom Sarajevo.

U ovoj isporuci će biti 26.400 doza AstraZeneca cjepiva. Cjepiva će stići letom broj TK 1023 iz Istanbula, a predviđeno vrijeme slijetanja je 19.50 sati", navode iz Ministarstva.

Podsjetimo, istog dana u prijepodnevnim satima stižu i Pfizer cjepiva na Međunarodni aerodrom Sarajevo
made_in_sarajevo
Posts: 6955
Joined: 06/05/2013 23:05

#18487 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Vidite da je fodil.bio upravu. Zajebo se mali kad je kuco, ha sputnik ha pfizer, slicno je to
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18488 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Sputnjik-barećula.
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#18489 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by komercionala »

Ja jos uvijek ne sretoh mekoga da hoce plaho da se bocne.
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#18490 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Osim_13 wrote: 23/03/2021 22:46 Sputnjik-barećula.
Sputnik bašom sagosum :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#18491 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

komercionala wrote: 23/03/2021 22:48 Ja jos uvijek ne sretoh mekoga da hoce plaho da se bocne.
Ja ne sretoh nikoga da nece. Svi bi i platili bocu. Samo da ima.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#18492 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

palermo wrote: 23/03/2021 22:09 Kakva je ovo slavljenicka atmosfera ovdje..... :D nema vakcina, uraaaa, fadil prop'o :D
Nema brate slavlja ovdje, ovo je gorki humor i rezignacija.
Jeste li svjesni sta nas ceka ovu godinu?
Jeste li kadri pojmiti razmjere propasti koja nam je neizbjezna?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18493 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

Sto se tice Krajinagroup

"Rusi odbili zahtjev Krajinegroup za ekskluzivnu distribuciju u BiH"

Sto se tice Fadilovih vakcina
U međuvremen iz Vlade FBiH demantuju takvo pisanje, naglasivši da rok za dostavljanje finalnog ugovora i dokumentacije od strane Medimpexa prema Vladi FBiH, zapravo ne postoji.

Postoji samo jedan rok, a to je onaj po kojem se kompanija Medimpex obavezuje da će u Federaciju BiH, u roku od tri dana, isporučiti 100.000 doza ruske vakcine Sputnik V, onog momenta kada ugovor između te kompanije i ruske strane bude potpisan.
Sto se tice Dodika
"od dolaska vakcina Sputnik V u FBiH nema ništa"
Last edited by meridiyan on 23/03/2021 23:01, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#18494 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Bogami ima slavlja i to ocitog.....al nije to neato novo, prosle hefte su slavili ovi drugi sto nema vakcina od Forte....sada doslo vrijme da druga ekipa slavi sto nema vakcina od fadila....vrijeme slave i ponosa ..
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#18495 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

palermo wrote: 23/03/2021 23:01 Bogami ima slavlja i to ocitog.....al nije to neato novo, prosle hefte su slavili ovi drugi sto nema vakcina od Forte....sada doslo vrijme da druga ekipa slavi sto nema vakcina od fadila....vrijeme slave i ponosa ..
Ma ne slavi moj palermo niko. Jel mi drago sto Fadil i SDA pokazuju svoje pravo lice i na najbanalniji nacin? Jeste. Tacno je.
A vakcina nema. Ne bi ih bilo ni vako ni nako. Pa makar da svaka budala vise shvati ko je ova banda. Mi smo svakako propali i spasa nam nema. Mozda ovi mladji uzmognu nesto novo sagraditi kad se rjesimo ovog olosa.
Hoces da nagadjamo koliko nas nece docekati novu godinu? Nas ovdje sto ovo sad citamo?
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18496 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Ne slavim Boga mi ništa, samo sam ogorčen.
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#18497 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by komercionala »

Obzirom da jos uvijek niti jedna vakcina nije odobrena u bih kako je mislimo nabaviti? Ne mere mimo konza.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83402
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18498 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

palermo wrote: 23/03/2021 23:01 Bogami ima slavlja i to ocitog.....al nije to neato novo, prosle hefte su slavili ovi drugi sto nema vakcina od Forte....sada doslo vrijme da druga ekipa slavi sto nema vakcina od fadila....vrijeme slave i ponosa ..
Nema potrebe da budes maliciozan. Sprdnja sa govedom Zahiragicem i Novalicem POVODOM VAKCINA nije isto sto i slavlje sto NEMA VAKCINA.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#18499 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

komercionala wrote: 23/03/2021 23:08 Obzirom da jos uvijek niti jedna vakcina nije odobrena u bih kako je mislimo nabaviti? Ne mere mimo konza.
Interventni uvoz dozvoljava uvoz neregistrovanih lijekova.
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#18500 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by komercionala »

drug_profi wrote: 23/03/2021 23:14
komercionala wrote: 23/03/2021 23:08 Obzirom da jos uvijek niti jedna vakcina nije odobrena u bih kako je mislimo nabaviti? Ne mere mimo konza.
Interventni uvoz dozvoljava uvoz neregistrovanih lijekova.
Ko da dozvolu za interventni uvoz? Ko radi interventni uvoz? Uvesti i vakcinisati puc necim sto nije odobreno u drzavi? Gdje zivis ti sviju ti?
Locked