Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#18401 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Image
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#18402 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Login7777 wrote: 22/03/2021 11:57 Image
Image
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18403 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Nije Pandzic nego Handzic.

Sada vec kradu tudje postove i postavljaju kao svoje. Sramota.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18404 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

A "minimalci" ne bi smjeli biti isplaćeni bez doprinosa. Ili možda bi smjeli biti isplaćeni? :lol: :skoljka: :run:
Last edited by aldinjo on 22/03/2021 18:25, edited 1 time in total.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#18405 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

aldinjo wrote: 22/03/2021 13:57 Znači bit će uplaćeni i doprinosi ako bude novca? :lol: :lol: :lol: A "minimalci" ne bi smjeli biti isplaćeni bez doprinosa. Ili možda bi smjeli biti isplaćeni? :lol: :skoljka: :run:
Vlasnici će u minus jer moraju doprinosi uz minimalac, a vlada će pokrit minus po osnovu doprinosa...MOŽDA, ako ako :oops:
Većina tih doprinosa ide u budžet Vlade KS, a oni će ta sredstva vratit poslodavcima ako, ako xexexe
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18406 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

aldinjo wrote: 22/03/2021 13:57 Znači bit će uplaćeni i doprinosi ako bude novca? :lol: :lol: :lol: A "minimalci" ne bi smjeli biti isplaćeni bez doprinosa. Ili možda bi smjeli biti isplaćeni? :lol: :skoljka: :run:
Sve ce biti uplaceno onima koji su zatvoreni. A nesto se ne sjecam da su svi, ili bar veci dio malih privrednika, dobili kompenzaciju od federalne vlade. A, i oni koji su je dobili cekali su sest do osam mjeseci, i to su dobili samo kompenzaciju za doprinose a plata nije bilo, i opet, samo za tri mjeseca.

Mozda bi ova vlada valjala kada bi svaki ugostitelj koji je zatvoren mogao napisati cifru koja mu treba pa da mu vlada isplati. :-?
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#18407 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Zašto ova Vlada KS ne bi preko svog MZ nabavila ili refundirala kupovinu Actemre za pacijente kojima je liječnički preporučena?
Zašto ne potrošiti novac direktno za spas života ljudi?
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#18408 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

Login7777 wrote: 22/03/2021 14:05
aldinjo wrote: 22/03/2021 13:57 Znači bit će uplaćeni i doprinosi ako bude novca? :lol: :lol: :lol: A "minimalci" ne bi smjeli biti isplaćeni bez doprinosa. Ili možda bi smjeli biti isplaćeni? :lol: :skoljka: :run:
Vlasnici će u minus jer moraju doprinosi uz minimalac, a vlada će pokrit minus po osnovu doprinosa...MOŽDA, ako ako :oops:
Većina tih doprinosa ide u budžet Vlade KS, a oni će ta sredstva vratit poslodavcima ako, ako xexexe
https://www.klix.ba/vijesti/bih/delic-p ... ook+status
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#18409 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Škobo Habu »

Imamo reprizu prošle godine, gotovo identičnu, no izgleda da se pouke nisu izvukle.

Teško je objasniti "lockdown" ugostitelju koji je već drugu godinu zaredom u minusu.
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18410 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

u njemackoj su kafane od oktobra zatvorene al merkelica plati to sve... ovdje te pokradu i ahbabima podjele... Topa, Budnjo duzni poreza i za ne placanje vode stotine hiljada pa i milione al su prvi od fOdilja dobili pomoc od poreskog nasHeg novca...
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18411 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Styling wrote: 22/03/2021 14:11
aldinjo wrote: 22/03/2021 13:57 Znači bit će uplaćeni i doprinosi ako bude novca? :lol: :lol: :lol: A "minimalci" ne bi smjeli biti isplaćeni bez doprinosa. Ili možda bi smjeli biti isplaćeni? :lol: :skoljka: :run:
Sve ce biti uplaceno onima koji su zatvoreni. A nesto se ne sjecam da su svi, ili bar veci dio malih privrednika, dobili kompenzaciju od federalne vlade. A, i oni koji su je dobili cekali su sest do osam mjeseci, i to su dobili samo kompenzaciju za doprinose a plata nije bilo, i opet, samo za tri mjeseca.

Mozda bi ova vlada valjala kada bi svaki ugostitelj koji je zatvoren mogao napisati cifru koja mu treba pa da mu vlada isplati. :-?
Hoće doprinosi ako bude para. :skoljka: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18412 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Škobo Habu wrote: 22/03/2021 15:16 Imamo reprizu prošle godine, gotovo identičnu, no izgleda da se pouke nisu izvukle.

Teško je objasniti "lockdown" ugostitelju koji je već drugu godinu zaredom u minusu.
Ugostitelji nisu dovoljno pametni da shvate neke stvari. Tu je Vlada da misli za njih :skoljka: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18413 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Počeli radnici GRAS-a štrajkovati. Moguća obustava prijevoza od sutra.
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#18414 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

aldinjo wrote: 22/03/2021 16:24 Počeli radnici GRAS-a štrajkovati. Moguća obustava prijevoza od sutra.
[yt]https://youtu.be/gQWxmfZnEJk/yt]

jedna antologijska na tu temu :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18415 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

NISU OBAVILI DUŽNOST
Grupa uglednih građana podnijela krivičnu prijavu protiv zvaničnika jer nisu nabavili vakcine

Tužilaštvu BiH podnesena je krivična prijava protiv Zorana Tegeltije, predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH, Ankice Gudeljević, ministrice civilnih poslova BiH, Fadila Novalića premijera Federacije BiH i Vjekoslava Mandića, ministra zdravstva FBiH zbog nenabavljanja vakcina protiv koronavirusa.

Optužuje se zbog postojanja osnova sumnje da od 18. septembra 2020. godine do 18. marta 2021. godine, svjesni svojih zakonskih obaveza, nisu obavili ili izvršili svoje službene dužnosti u pogledu osiguravanja i direktne nabavke vakcina potrebnih za imunizaciju stanovništva.

"Njihova zloupotreba službene dužnosti ima za posljedicu nekontrolisano širenje zarazne bolesti, smrt većeg broja ljudi, uskraćivanje prava na zdravstvenu zaštitu osiguranicima zdravstvenog osiguranja i kolaps zdravstvenog sistema u Bosni i Hercegovini", stoji u prijavi.

Podnosilac krivične prijave je dr. Bakir Nakaš, a kao građani u čije ime je podnesena navode se Abdulah Sidran, Anto Domazet, Almir Kurt, Bojan Hadžihalilović, Dino Mustafić, Esad Bajtal, Jasmin Duraković, Maja Gasal Vražalica, Mehmed Kundurović, Mirsad Đugum, Mišo Marić, Mustafa Demir, Nataša Gaon Grujić, Nerzuk Ćurak, Ramiz Mehmedagić, Ranko Rihtman, Senad Pećanin, Senad Zaimović, Slobodan Andrić, Suad Kurtagić, Zlatko Dizdarević, Zlatko Šoše, Zvonimir Nikolić i Žarko Papić.
:thumbup: samo bandu sadakaskotenderasku na robiju... steta sto nema streljackog voda vise...
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#18416 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Truba »

klizim po parkingu wrote: 22/03/2021 17:57
aldinjo wrote: 22/03/2021 16:24 Počeli radnici GRAS-a štrajkovati. Moguća obustava prijevoza od sutra.
[yt]https://youtu.be/gQWxmfZnEJk/yt]

jedna antologijska na tu temu :mrgreen:
:D ovo sam zaboravio
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#18417 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Patton44 »

Styling wrote: 22/03/2021 12:01 Nije Pandzic nego Handzic.

Sada vec kradu tudje postove i postavljaju kao svoje. Sramota.
Nije valjda ukro kiflin post :lol: :lol:
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18418 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

BIT ĆE UPUĆEN PRIJEDLOG
Novalić i kantonalni premijeri se dogovorili: Iste epidemiološke mjere za cijelu FBiH
ta ce forto... fOdilj seoska varalica, gradacacki mrmot, sad treba za sve isto, dze onaj sdO mrmot iz krajine sto kaze sto bi mi bili taoci sarajlijica.... maa mmmrrsssHHHHHH sadaklije u MP3...
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18419 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

E jebi ga, mora sad Amra nove tekstove printati Zahiragi i Mahiru :lol: :lol:
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#18420 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

elk
Posts: 3148
Joined: 14/08/2006 12:03

#18421 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by elk »

:lol:
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#18422 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tukizahou »

Login7777 wrote: 22/03/2021 19:58
:thumbup:
lajk za kladionice
last mohicans
Posts: 18203
Joined: 09/08/2012 23:19

#18423 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

Login7777 wrote: 22/03/2021 19:58
Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#18424 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

Riyanna & Zahir Agich se ubili za Zadruge/Parova.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#18425 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

Vidio naslov na klixu reko to je Lingo zvani twiter vec postavio. :lol:
Locked