Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#18251 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

aldinjo wrote: 20/03/2021 15:45 E jesu majstorski odradili sa ovim "minimalcima". Umjesto puni iznos da nadoknade za ovih 15 dana zabrane rade oni im odredili minimalne plate i doprinose. Dobro im je da bilo šta dobiju, ako i ovo dobiju na vrijeme. :lol: :skoljka: :run:
Pa svakako su svi prijavljeni na minimalac.
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18252 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Industrialyzer wrote: 20/03/2021 16:03
aldinjo wrote: 20/03/2021 15:45 E jesu majstorski odradili sa ovim "minimalcima". Umjesto puni iznos da nadoknade za ovih 15 dana zabrane rade oni im odredili minimalne plate i doprinose. Dobro im je da bilo šta dobiju, ako i ovo dobiju na vrijeme. :lol: :skoljka: :run:
Pa svakako su svi prijavljeni na minimalac.
da a gooodinama su radnici bili prijavljeni na pola radnog vremena pa ispadne da su im isplacivali umjesto dvije godine, jednu il par mjeseci... to su ove "gazde" ugostitelji a vozaju dzipove, mercedese, hammere ma na ranu ih privit...
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18253 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Presude Ustavnog suda između Federacije BiH i kantona: Čija vlada je neustavna

Po objavljivanu presude krenuli su pritisci iz opozicije, odnosno od predstavnika Stranke demokratske akcije, te su njihovi zastupnici u Kantonu Sarajevo pozvali skupštinsku većinu da "hitno" osigura ustavnost vlade. S tim u vezi Klub zastupnika SDA smatra da ona kao takva ne može funkcionisati, te ne samo da su ministarstva neustavna nego i sama vlada da nema legalnost jer je, po shvatanju SDA, formirana na osnovu osporenog zakona.

"Pravna validnost odluke o potvrđivanju Vlade KS zavisi od pravne validnosti imenovanja svih članova Vlade KS. Odluka Skupštine kao jedinstven pravni akt ne može se dijeliti na ustavni i neustavni dio tako da se nakon presude Ustavnog suda FBiH neustavnost odnosi na vladu u cjelini, a ne samo na tri ministarstva" istakli su iz Kluba zastupnika SDA u skupštini Kantona Sarajevo.

Bez obzira na (ne)ispravnost tumačenja presude, zanimljiva je trenutna pozicija SDA, jer dok u Kantonu Sarajevo pozivaju na neustavnost vlade i traže hitno rješavanje ovog problema, u isto vrijeme, Vladu Federacije BiH, u kojoj SDA ima premijera već punih šest godina, a pojedina ministarstva kontroliše puno duže, čine dva ministarstva potpuno nelegalna, a koja su odlukom tog istog Ustavnog suda Federacije BiH ukinuta prije više od deset godina.

Tom odlukom, a po apelaciji tadašnje predsjednice Federacije BiH Borjane Krišto, sud je utvrdio da su članovi 15. i 16. Zakona o federalnim ministarstvima i drugim tijelima federalne upravu neustavni. S tim u vezi federalna ministarstva, obrazovanja i nauke te kulture i sporta nisu ustavna. Punih deset godina ništa se nije riješilo, a moglo je, da je SDA bila istrajna kao što je trenutno slučaj po pitanju posljednje presude.

Stranka demokratske akcije, nalazi se u nezavidnoj poziciji, dok se zalaže za provođenje odluka Ustavnog suda FBiH na kantonalnom nivou, na federalnom, usljed vječne političke krize, uopće se ne obazire na postojeće presude, te se pomenuta dva ministarstva uredno popunjavaju.

Na kraju, ako je Vlada Kantona Sarajevo neustavna, SDA bi trebala podnijeti apelaciju Ustavnom sudu o ustavnosti same vlade, ne samo zarad svoje pozicije već i interesa javnosti. Međutim, čak i obaranje vlade, za opoziciju ovom trenutku, ne bi prestavljalo značajan korak, jer i dalje ima manje skupštinskih mandata nego stranke "Četvorke", te nije u potpunosti jasno šta bi samim obaranjem vlade u trenutku sveopće ekonomske, pandemijske i političke krize, bilo postignuto, ako se omjer političke moći unutar skupštine

:lol: :lol: :lol: koji klocevi allahu dragi... sadaklije jel tukovicka izsadakala koju vakcinu a asim ce sredit ove ruske :mrgreen:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18254 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Industrialyzer wrote: 20/03/2021 16:03
aldinjo wrote: 20/03/2021 15:45 E jesu majstorski odradili sa ovim "minimalcima". Umjesto puni iznos da nadoknade za ovih 15 dana zabrane rade oni im odredili minimalne plate i doprinose. Dobro im je da bilo šta dobiju, ako i ovo dobiju na vrijeme. :lol: :skoljka: :run:
Pa svakako su svi prijavljeni na minimalac.
Je li im to knjige vodiš pa znaš? :lol: :skoljka: :run:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#18255 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

aldinjo wrote: 20/03/2021 16:39
Industrialyzer wrote: 20/03/2021 16:03
aldinjo wrote: 20/03/2021 15:45 E jesu majstorski odradili sa ovim "minimalcima". Umjesto puni iznos da nadoknade za ovih 15 dana zabrane rade oni im odredili minimalne plate i doprinose. Dobro im je da bilo šta dobiju, ako i ovo dobiju na vrijeme. :lol: :skoljka: :run:
Pa svakako su svi prijavljeni na minimalac.
Je li im to knjige vodiš pa znaš? :lol: :skoljka: :run:
Ne pravi se glup
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18256 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Industrialyzer wrote: 20/03/2021 16:42
aldinjo wrote: 20/03/2021 16:39
Industrialyzer wrote: 20/03/2021 16:03

Pa svakako su svi prijavljeni na minimalac.
Je li im to knjige vodiš pa znaš? :lol: :skoljka: :run:
Ne pravi se glup
Ja ti postavio pitanje a ti bezobrazan. Zašto? :lol: :skoljka: :run:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#18257 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

Prpa.ba wrote: 20/03/2021 15:26 Ja to ipak gledam kroz prizmu da kao forum pomazemo Lingi da se nabaci Rijaldi preko Reufa. Sevap je. :mrgreen:
Ako ovako nastavi prije ce rijalda sa mnom na kafu
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#18258 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

aldinjo wrote: 20/03/2021 16:51
Industrialyzer wrote: 20/03/2021 16:42
aldinjo wrote: 20/03/2021 16:39
Je li im to knjige vodiš pa znaš? :lol: :skoljka: :run:
Ne pravi se glup
Ja ti postavio pitanje a ti bezobrazan. Zašto? :lol: :skoljka: :run:
Moj knjigovodja vodi 18 manjih firmi, ima nekoliko ugostitelja koji dolaze sa Range roverima, meckama itd. svi mu radnici, ukljucujuci i njega na minimalcu :lol: Zato ja vozim auto od 10000 KM, i na doprinose dajem cifre da te glava zaboli. Mozda radim nesto pogresno?!
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18259 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

klizim po parkingu wrote: 20/03/2021 15:52
aldinjo wrote: 20/03/2021 15:45 E jesu majstorski odradili sa ovim "minimalcima". Umjesto puni iznos da nadoknade za ovih 15 dana zabrane rade oni im odredili minimalne plate i doprinose. Dobro im je da bilo šta dobiju, ako i ovo dobiju na vrijeme. :lol: :skoljka: :run:
jes vidio ostatak mitru proslijedili kuku bilo nama sa ovakvom vlascu
forto lopove forto lopove :bih: :bih: :bih: :skoljka: :lol: :lol:
15 dana nece raditi dobit ce pune doprinose i minimalac za mjesec. Ostatak mjeseca rade za sebe. I opet ima obraza onaj tupi predmet Stojnic izaci na tv i nesto lupetati.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#18260 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Forto jest Bergamo, Vranić ma nije Bergamo.

User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#18261 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Login7777 wrote: 20/03/2021 17:07 Forto jest Bergamo, Vranić ma nije Bergamo.

Image

Image

da raja vidi ko stoji iza ovih postova sda minder ubleha:lol: :lol:
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#18262 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

Hajmo biti posteni i da vidimo sta je konkretno ova Vlada KS uradila po pitanju korone u odnosu na onu prošlu...

Ono crno na bijelo da vidimo imal napretka...

1. Otvorena 4 mjesta za drive in testiranje
2.
3.
4....
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#18263 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#18264 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Login7777 wrote: 20/03/2021 18:06
Image


Image

de posluzi se zaslužio si :bih: :bih: i haj reci da nismo dobri prema tebi :kiss: :kiss: :bih:


sto se tice kantona kad se proseta gradom vidi se da je lockdown uspjesan pustahija zesca u gradu tako da ljepota ce biti narednih 15 dana i sigurno ce brojke opasti
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#18265 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

MUNAFIK wrote: 20/03/2021 17:41 Hajmo biti posteni i da vidimo sta je konkretno ova Vlada KS uradila po pitanju korone u odnosu na onu prošlu...

Ono crno na bijelo da vidimo imal napretka...

1. Otvorena 4 mjesta za drive in testiranje
2.
3.
4....
- 21+8mil. za privredu koji ce biti podijeljeni u roku od 30 dana
- svi medicinari u pogonu
- call centar
- prosireni bolnicki kapaciteti
- pritisak na Vladu FBiH da konkretnije djeluju povodom nabavke vakcina
- dva doktora iz Turske kazu da je tretman covid pacijenata u vojnoj bolnici odlican i da su medicinari vrlo disciplinovani
- pokusavaju nabaviti vakcine iako nigdje u svijetu nivo ekvivalentan kantonu to nije uspio

Prethodna vlada:
- Nismo imali ministra zdravstva.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#18266 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

klizim po parkingu wrote: 20/03/2021 18:11
Login7777 wrote: 20/03/2021 18:06
Image


Image

de posluzi se zaslužio si :bih: :bih: i haj reci da nismo dobri prema tebi :kiss: :kiss: :bih:


sto se tice kantona kad se proseta gradom vidi se da je lockdown uspjesan pustahija zesca u gradu tako da ljepota ce biti narednih 15 dana i sigurno ce brojke opasti
Sto jes jes nisu te kiflice lose bgm :D
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#18267 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Udarili botovi na botove..
made_in_sarajevo
Posts: 6958
Joined: 06/05/2013 23:05

#18268 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Udarili borci protiv fasizma, kriminalaca, pljacke zadnjih 30 godina na botove, fasiste, kriminalce koji zadnjih 30 godina pokradose sve i koji su unistili sve. Ako se i to zove bot, onda jesam i jebem im sve fasisticko, Alija im se u grobu okrece sta rade.

Da nastavimo, aldinjo jel sda ikad ista isplatila, zasto nije fbih isplatila za prosli lockdown kad se do 18h samo radilo? Ah pa naravno budnji je isplaceno. Aldinjo haj po kiflu i da ti objasnim nesto. Vazda se minimalci isplacuju, cak preko biroa kad zaposlis nekoga oni ti isplate minimalac za tu osobu, a ti doplacujes razliku ako hoces. Posto sve i jedna kafana radi na mininalcu, onda ce dobiti svi plate, a gazde mogu novo auto kupiti. Otac mi 40 godina radi, placa uredno, od rata je vlasnik firme u proizvodnji i voza accenta. Dodje argelini i razni argelini Za 2 mjeseca bmw od 100 000KM. Posteno nema sta i to mu radnik ima 1200 platu na koju je prijavljen, al u kurcu. Mozda da odemo do Topa koji je duzan drzavi 200 000. Cuj ti 15 dana zakup placaju, odakle ce oni platiti to hahahaha. Evo suza mi kanu kako kafane jedva prezivljaju. Uostalom niko im nije rekao skroz zatvori, ima kafa za ponijeti. Eto moze skupiti da ima hljeba kupiti. Uostalom gazda mahale je srao prvi, pa rece mi neko konobar mu jel umro od korone, pa onda prica kako ce on prvi zatvoriti na 15 dana. Ako i nije niko umro opet je dosao pameti.

Reufe sta ima, de nas podsjeti sta si ono ista korisno uradio za kanton ili drzavu?
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#18269 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

made_in_sarajevo wrote: 20/03/2021 18:50 Udarili borci protiv fasizma, kriminalaca, pljacke zadnjih 30 godina na botove, fasiste, kriminalce koji zadnjih 30 godina pokradose sve i koji su unistili sve. Ako se i to zove bot, onda jesam i jebem im sve fasisticko, Alija im se u grobu okrece sta rade.

Da nastavimo, aldinjo jel sda ikad ista isplatila, zasto nije fbih isplatila za prosli lockdown kad se do 18h samo radilo? Ah pa naravno budnji je isplaceno. Aldinjo haj po kiflu i da ti objasnim nesto. Vazda se minimalci isplacuju, cak preko biroa kad zaposlis nekoga oni ti isplate minimalac za tu osobu, a ti doplacujes razliku ako hoces. Posto sve i jedna kafana radi na mininalcu, onda ce dobiti svi plate, a gazde mogu novo auto kupiti. Otac mi 40 godina radi, placa uredno, od rata je vlasnik firme u proizvodnji i voza accenta. Dodje argelini i razni argelini Za 2 mjeseca bmw od 100 000KM. Posteno nema sta i to mu radnik ima 1200 platu na koju je prijavljen, al u kurcu. Mozda da odemo do Topa koji je duzan drzavi 200 000. Cuj ti 15 dana zakup placaju, odakle ce oni platiti to hahahaha. Evo suza mi kanu kako kafane jedva prezivljaju. Uostalom niko im nije rekao skroz zatvori, ima kafa za ponijeti. Eto moze skupiti da ima hljeba kupiti. Uostalom gazda mahale je srao prvi, pa rece mi neko konobar mu jel umro od korone, pa onda prica kako ce on prvi zatvoriti na 15 dana. Ako i nije niko umro opet je dosao pameti.

Reufe sta ima, de nas podsjeti sta si ono ista korisno uradio za kanton ili drzavu?
ima reuf on sta je uradio za državu je to da je kupio iphone na drzavni budzet :lol: :lol: pa sad Twittera sa njega
gdje ces vece zrtve od te :bih: :bih:

a sa ostalim slazem se od a do z
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18270 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Industrialyzer wrote: 20/03/2021 17:05
aldinjo wrote: 20/03/2021 16:51
Industrialyzer wrote: 20/03/2021 16:42

Ne pravi se glup
Ja ti postavio pitanje a ti bezobrazan. Zašto? :lol: :skoljka: :run:
Moj knjigovodja vodi 18 manjih firmi, ima nekoliko ugostitelja koji dolaze sa Range roverima, meckama itd. svi mu radnici, ukljucujuci i njega na minimalcu :lol: Zato ja vozim auto od 10000 KM, i na doprinose dajem cifre da te glava zaboli. Mozda radim nesto pogresno?!
Nebitno. Ne trebaš da vrijeđaš i generalizuješ bilo šta.
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18271 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »



:thumbup: :lol: :lol: :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#18272 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

klizim po parkingu wrote: 20/03/2021 18:11
Login7777 wrote: 20/03/2021 18:06
Image


Image

de posluzi se zaslužio si :bih: :bih: i haj reci da nismo dobri prema tebi :kiss: :kiss: :bih:


sto se tice kantona kad se proseta gradom vidi se da je lockdown uspjesan pustahija zesca u gradu tako da ljepota ce biti narednih 15 dana i sigurno ce brojke opasti
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

in mean time Jahorina, Bjelašnica i Trebević ko šibice puni...kafane i šopinzi u Lukavici isto ko šibice puni :roll:

jebote u kakvoj vi paralelnoj stvarnosti živite poboguste?!
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#18273 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

JoseMujica wrote: 20/03/2021 19:25 in mean time Jahorina, Bjelašnica i Trebević ko šibice puni...kafane i šopinzi u Lukavici isto ko šibice puni
Zar su u Sarajevu zatvoreni trzni centri?
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#18274 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

Kako znaš da je Lukavica puna ? Mislim da si to slag'o hladno
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#18275 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

Haris.ba wrote: 20/03/2021 19:27
JoseMujica wrote: 20/03/2021 19:25 in mean time Jahorina, Bjelašnica i Trebević ko šibice puni...kafane i šopinzi u Lukavici isto ko šibice puni
Zar su u Sarajevu zatvoreni trzni centri?
Nisu, ali vidis da jos jedan SDA bot pokusava osporiti bilo kakav potez Forte
Locked