Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#18176 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Manual »

Login7777 wrote: 19/03/2021 06:36
aldinjo wrote: 18/03/2021 22:38
saabsa wrote: 18/03/2021 22:27 Koliko jadan i bijedan moraš biti da bi za sendvič ili gratis radio kao SDA bot ...
Promijenite te sendviče, sokove i ostalo. Gdje su čokolade, bombonjere i drugi slatkiši?
Sve glasači NS, SDP i NiP-a, krive SDA jer se četvorka skijala i ispijala kafe dok je trebalo ozbiljne stvari poduzimat, pa sad prijete da neće više glasat za SDA. :-)
Image
made_in_sarajevo
Posts: 6961
Joined: 06/05/2013 23:05

#18177 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Login7777 wrote: 19/03/2021 06:36
aldinjo wrote: 18/03/2021 22:38
saabsa wrote: 18/03/2021 22:27 Koliko jadan i bijedan moraš biti da bi za sendvič ili gratis radio kao SDA bot ...
Promijenite te sendviče, sokove i ostalo. Gdje su čokolade, bombonjere i drugi slatkiši?
Sve glasači NS, SDP i NiP-a, krive SDA jer se četvorka skijala i ispijala kafe dok je trebalo ozbiljne stvari poduzimat, pa sad prijete da neće više glasat za SDA. :-)
Svi glasaci i sda sad preko mrtvih gaze bukvalno da skinu cetvorku. A posto ste vi muslimani to je haram jel tako.

Dok niste imali ministra, u vrhuncu pandemiju aida pilav otisla na godisnji odmor. Fodil zakljuco federaciju, zabranio izlaz djeci i penzionerima, nije isplatio obecane pare kao pomoc jer je pokro pare zajedno sa solakom, a budnji i slicnim je isplaceno naravno. Jedina stranka na svijetu koja brani kriminal i kradju para, a sve muslimani.

Na skijanje otisli nacelnici, koji najmanje dodira sa koronom imaju haj dalje, sebija se fali da imaju slucaj britanskog soja i ne urade nista da ga izoluju, nego puste covjeka da siri virus po gradu i haj dalje, sebija ne dozvoli KS da ima svoje predstavnike u KCUS, a KS najvise para im daje i haj opet dalje, dok je cetvorke malinara nece biti i haj dalje, forto javno kaze da godinu dana kurcem nisu mrdnuli i da se fodil tek sjetio komisiju napraviti i haj dalje, forto kao kanton koji se u svijetu pika ko kad nas mjesna zajednica pokrene NABAVKU I KUPOVINU vakcina, a nije isao po svijetu i govorio daj sadake allah te nagradio, pa se fodil trznu daj radi nesto jer ce ga sebija streljati. Izjava da je mogao u decembru imati vakcine je vrhunac njegove gluposti. Ustroj drzave botino jedna kod nas ne postoji. Tvoja sda je izgubila drzavu, tvoja sda 30 godina radi da mi drzave nemamo i tvoja sda 30 godina radi da rs nabavlja svoje, fbih svoje. Ako imas ista u glavi skontaj koliko nas covax ozbiljno shvata kad je siere leone dobila vakcine, a mi tek dobili dvije sadake.

Jeste forto je kriv i cetvorka sto javno ne izadju i ne kazu nabijemo na kurac sebiju i kompletnu sda.

Smrt fasisitima sda, sloboda narodu!
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#18178 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

made_in_sarajevo wrote: 19/03/2021 06:53
Login7777 wrote: 19/03/2021 06:36
aldinjo wrote: 18/03/2021 22:38
Promijenite te sendviče, sokove i ostalo. Gdje su čokolade, bombonjere i drugi slatkiši?
Sve glasači NS, SDP i NiP-a, krive SDA jer se četvorka skijala i ispijala kafe dok je trebalo ozbiljne stvari poduzimat, pa sad prijete da neće više glasat za SDA. :-)
Svi glasaci i sda sad preko mrtvih gaze bukvalno da skinu cetvorku. A posto ste vi muslimani to je haram jel tako.

Dok niste imali ministra, u vrhuncu pandemiju aida pilav otisla na godisnji odmor. Fodil zakljuco federaciju, zabranio izlaz djeci i penzionerima, nije isplatio obecane pare kao pomoc jer je pokro pare zajedno sa solakom, a budnji i slicnim je isplaceno naravno. Jedina stranka na svijetu koja brani kriminal i kradju para, a sve muslimani.

Na skijanje otisli nacelnici, koji najmanje dodira sa koronom imaju haj dalje, sebija se fali da imaju slucaj britanskog soja i ne urade nista da ga izoluju, nego puste covjeka da siri virus po gradu i haj dalje, sebija ne dozvoli KS da ima svoje predstavnike u KCUS, a KS najvise para im daje i haj opet dalje, dok je cetvorke malinara nece biti i haj dalje, forto javno kaze da godinu dana kurcem nisu mrdnuli i da se fodil tek sjetio komisiju napraviti i haj dalje, forto kao kanton koji se u svijetu pika ko kad nas mjesna zajednica pokrene NABAVKU I KUPOVINU vakcina, a nije isao po svijetu i govorio daj sadake allah te nagradio, pa se fodil trznu daj radi nesto jer ce ga sebija streljati. Izjava da je mogao u decembru imati vakcine je vrhunac njegove gluposti. Ustroj drzave botino jedna kod nas ne postoji. Tvoja sda je izgubila drzavu, tvoja sda 30 godina radi da mi drzave nemamo i tvoja sda 30 godina radi da rs nabavlja svoje, fbih svoje. Ako imas ista u glavi skontaj koliko nas covax ozbiljno shvata kad je siere leone dobila vakcine, a mi tek dobili dvije sadake.

Jeste forto je kriv i cetvorka sto javno ne izadju i ne kazu nabijemo na kurac sebiju i kompletnu sda.

Smrt fasisitima sda, sloboda narodu!
Ovo on niti čita, niti ga zanima. njegov zadatak je da pljucka, da provocira i da svojim glupavim piskaranjem, stvara negativno mišljenje o "četvorci", o Vladi KS i naročito Forti, i da zagovara njihovu smjenu. Možda on u sebi i podržava i Fortu i četvorku, ali ne može drugačije, plaćen je :-)
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18179 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Login7777 wrote: 19/03/2021 06:36
aldinjo wrote: 18/03/2021 22:38
saabsa wrote: 18/03/2021 22:27 Koliko jadan i bijedan moraš biti da bi za sendvič ili gratis radio kao SDA bot ...
Promijenite te sendviče, sokove i ostalo. Gdje su čokolade, bombonjere i drugi slatkiši?
Sve glasači NS, SDP i NiP-a, krive SDA jer se četvorka skijala i ispijala kafe dok je trebalo ozbiljne stvari poduzimat, pa sad prijete da neće više glasat za SDA. :-)
Cisto da ne ostane nedokumentovano, “ublehas” Damir Niksic objavio papir na svojoj FB stranici kada je Vlada sestorke osnovala Krizni stab zbog Covid-a... Dok su se Petak 13 borili samo za preuzimanje pecata, i (mislili su) Budzeta od > milijarde maraka...

5 Februar 2020... Fadil za divno cudo izjavi sebi optuzujucu stvar > godinu dana kasnije, da su mogli nabaviti vakcine 10 mjeseci nakon sestorke, ali nisu... Sto li? Valjda da nas ne truju... :lol:

Damir Nikšić
17 March at 17:15 ·
Upravo mi je kolegica zastupnica Dr. Bišćević-Tokić proslijedila dokument koji potvrđuje da je Šestorka (Ministrica Sofić) formirala Krizni štab Kantona u februaru.
Za pohvalu je to što je Šestorka anticipirala stvari na vrijeme, a ide i u prilog mojoj izjavi da se i o respiratorima govorilo u tranziciji vlasti tj. na samom početku marta.
Image
made_in_sarajevo
Posts: 6961
Joined: 06/05/2013 23:05

#18180 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

treba vlada narediti policiji da sutra,prekosutra stanu na granicu kantona i da mladje u autu zaustavljaju. gdje si bio,sta si radio. ako je konjic, mostar kafa, zajebancija odma 14 dana izolaciju pisati. ako je posao i moze se dokazati hvala slobodni ste. jer debili 94+ godiste koji su sila, ko ce njima sta, gdje ces njima kafanu zabraniti vec pricaju "jebem ja vladi mater, ja odo u konjic, ja u mostar, ja u zenicu..."
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#18181 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by BadBoy »

aldinjo wrote: 18/03/2021 22:40
BadBoy wrote: 18/03/2021 22:06 Dešava se sve što sam i mislio da će se desiti. Zeleni štakori pobjegli glavom bez obzira pred novu godinu, i sad iz sigurnosti svojih podruma bacaju otrovne strelice prema vladi KS.
Kakva kultura na nivou! :lol: :lol: :lol:
Bolje nisu/te ni zaslužili, štakori jedni!
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#18182 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mrgreen »

starii wrote: 19/03/2021 06:27 Dok se cijeli svijet bori protiv korone, SDA se bori protiv četvorke :D
:!:
User avatar
pici
Posts: 46372
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18183 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

POSLJEDNJA 24 SATA
U Sarajevu preminula čak 21 osoba, prijavljeno 674 novozaraženih

ovo dobro upamtite i sdO i fOdilju se najebati mamare... svaka cast pederaciji ostavili su nas na cijedilu ko i 92 i bogatili se ratnim profiterstvom... vlada KS da obustavi sva placanja pederaciji i da im naplacuju rentanja po 200% skupljim cijenama, izbacit ih iz kantona i nek se sastaju po mostaru, grudama, listici, svakako hdzeovcima lizu dupe... sarajevo republika...

Image
made_in_sarajevo
Posts: 6961
Joined: 06/05/2013 23:05

#18184 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

sad citam kafane sastance hoce da protestuju i tuze vladu. forto fino rekao pare da se pomogne privredi, firmama su tu. eh sad sto ovi ipak hoce da protestuju, a nudi im se pomoc. pa gazde naucile sa sda da ne vode knjige, da nema prijava, nema poreza, pdv-a... a to je upravo uslov da bi mogao ostvariti pravo na pomoc. ne mozes ti doci i reci treba meni pomoc,a koronu ne osjetis nikako. dokazi papirima da si stvarno pao i da ti treba pomoc i vlada daje pare odma. ali bolje je protest baciti i bacati lafo zajebane recenice kako pada vlada :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18185 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Da raspisemo neki brzinski Samodoprinos za Topu i Dejana...? Napacene privrednike...
miki71210
Posts: 61
Joined: 11/11/2020 08:14

#18186 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by miki71210 »

jel to zakonski da se bilo šta zatvara?
miki71210
Posts: 61
Joined: 11/11/2020 08:14

#18187 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by miki71210 »

made_in_sarajevo wrote: 19/03/2021 11:36 sad citam kafane sastance hoce da protestuju i tuze vladu. forto fino rekao pare da se pomogne privredi, firmama su tu. eh sad sto ovi ipak hoce da protestuju, a nudi im se pomoc. pa gazde naucile sa sda da ne vode knjige, da nema prijava, nema poreza, pdv-a... a to je upravo uslov da bi mogao ostvariti pravo na pomoc. ne mozes ti doci i reci treba meni pomoc,a koronu ne osjetis nikako. dokazi papirima da si stvarno pao i da ti treba pomoc i vlada daje pare odma. ali bolje je protest baciti i bacati lafo zajebane recenice kako pada vlada :lol:
a neradnik nece da radi nego drka kurac i gleda sta drugi rade i komentarise
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#18188 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horcrux »

miki71210 wrote: 19/03/2021 12:15
made_in_sarajevo wrote: 19/03/2021 11:36 sad citam kafane sastance hoce da protestuju i tuze vladu. forto fino rekao pare da se pomogne privredi, firmama su tu. eh sad sto ovi ipak hoce da protestuju, a nudi im se pomoc. pa gazde naucile sa sda da ne vode knjige, da nema prijava, nema poreza, pdv-a... a to je upravo uslov da bi mogao ostvariti pravo na pomoc. ne mozes ti doci i reci treba meni pomoc,a koronu ne osjetis nikako. dokazi papirima da si stvarno pao i da ti treba pomoc i vlada daje pare odma. ali bolje je protest baciti i bacati lafo zajebane recenice kako pada vlada :lol:
a neradnik nece da radi nego drka kurac i gleda sta drugi rade i komentarise
:lol: Sto te pogodio taj post toliko?
miki71210
Posts: 61
Joined: 11/11/2020 08:14

#18189 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by miki71210 »

supljatori samo supljiraju
made_in_sarajevo
Posts: 6961
Joined: 06/05/2013 23:05

#18190 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

miki71210 wrote: 19/03/2021 12:15
made_in_sarajevo wrote: 19/03/2021 11:36 sad citam kafane sastance hoce da protestuju i tuze vladu. forto fino rekao pare da se pomogne privredi, firmama su tu. eh sad sto ovi ipak hoce da protestuju, a nudi im se pomoc. pa gazde naucile sa sda da ne vode knjige, da nema prijava, nema poreza, pdv-a... a to je upravo uslov da bi mogao ostvariti pravo na pomoc. ne mozes ti doci i reci treba meni pomoc,a koronu ne osjetis nikako. dokazi papirima da si stvarno pao i da ti treba pomoc i vlada daje pare odma. ali bolje je protest baciti i bacati lafo zajebane recenice kako pada vlada :lol:
a neradnik nece da radi nego drka kurac i gleda sta drugi rade i komentarise
uh uh dusa dwaga, hoces se prijaviti vladi da ti pomogne?

mi smo neradnici, najjaci smo najjaci.
User avatar
pici
Posts: 46372
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18191 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

eee lijepi vakat petak 13, niko ne gleda fiskalne racune, donese se kaHva obrazli domaČa i raHat lokum pride...
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#18192 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

made_in_sarajevo wrote: 19/03/2021 14:41
miki71210 wrote: 19/03/2021 12:15
made_in_sarajevo wrote: 19/03/2021 11:36 sad citam kafane sastance hoce da protestuju i tuze vladu. forto fino rekao pare da se pomogne privredi, firmama su tu. eh sad sto ovi ipak hoce da protestuju, a nudi im se pomoc. pa gazde naucile sa sda da ne vode knjige, da nema prijava, nema poreza, pdv-a... a to je upravo uslov da bi mogao ostvariti pravo na pomoc. ne mozes ti doci i reci treba meni pomoc,a koronu ne osjetis nikako. dokazi papirima da si stvarno pao i da ti treba pomoc i vlada daje pare odma. ali bolje je protest baciti i bacati lafo zajebane recenice kako pada vlada :lol:
a neradnik nece da radi nego drka kurac i gleda sta drugi rade i komentarise
uh uh dusa dwaga, hoces se prijaviti vladi da ti pomogne?

mi smo neradnici, najjaci smo najjaci.
A šta to vas desetak radite korisno osim što pišete od jutra do mraka?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18193 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

A oni neprijavljeni? :-)
Ministar privrede Kantona Sarajevo Adnan Delić poručio je da će Vlada KS i resorno ministarstvo u narednih 30 dana pomoći svim privrednim subjektima kojima je zabranjen rad, kroz uplatu minimalne neto plate i doprinosa.

"Kada su ove šifre djelatnosti u pitanju, na području KS posluje cca. 1.781 privredni subjekt, koji upošljava cca. 6.174 radnika.

Svima kojima će biti zabranjen rad od sutra u 5 sati, nadoknadit ćemo minimalnu neto plaću i minimalne doprinose na nivou Federacije BiH za svaki dan rada koji im je zabranjen odlukom Vlade.
miki71210
Posts: 61
Joined: 11/11/2020 08:14

#18194 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by miki71210 »

istocbjaci zavladali
made_in_sarajevo
Posts: 6961
Joined: 06/05/2013 23:05

#18195 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

aldinjo wrote: 19/03/2021 16:42
made_in_sarajevo wrote: 19/03/2021 14:41
miki71210 wrote: 19/03/2021 12:15
a neradnik nece da radi nego drka kurac i gleda sta drugi rade i komentarise
uh uh dusa dwaga, hoces se prijaviti vladi da ti pomogne?

mi smo neradnici, najjaci smo najjaci.
A šta to vas desetak radite korisno osim što pišete od jutra do mraka?
Radimo korisno sto vama botovima ne damo da pisete lazi. To je dovoljno, a necemo reci ko nas placa.

E cuj vlada ce isplatiti plate i doprinose, aaaaa pa kako to kad su lopovi i varalice, aaaaaa.

@Sociolog nije forto vuko telefonske zice i brojeve davao. To ipak odredi dom zdravlja ko se javlja i gdje se javlja. A imas negdje na temi kako nece da se javljaju tako da dzaba psujea fortu. On je svoje zavrsio kad su rekli otvaren je call centar.

Ako ce ti biti lakse psuj ga, samo kazem trebas sokak nize pa galamiti.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#18196 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

meridiyan wrote: 19/03/2021 17:20 A oni neprijavljeni? :-)
Ministar privrede Kantona Sarajevo Adnan Delić poručio je da će Vlada KS i resorno ministarstvo u narednih 30 dana pomoći svim privrednim subjektima kojima je zabranjen rad, kroz uplatu minimalne neto plate i doprinosa.

"Kada su ove šifre djelatnosti u pitanju, na području KS posluje cca. 1.781 privredni subjekt, koji upošljava cca. 6.174 radnika.

Svima kojima će biti zabranjen rad od sutra u 5 sati, nadoknadit ćemo minimalnu neto plaću i minimalne doprinose na nivou Federacije BiH za svaki dan rada koji im je zabranjen odlukom Vlade.
Neprijavljeni neka se zale gazdama i neka ih prijavljuju inspekcijama.

S druge strane ova mjera nije adekvatna. Adekvatna i kvalitetna reakcija bi bila da uplate onoliki iznos koji bi pokrio iznos plate za te dane zatvaranja, a ne iznos minimalne plate. Ispali bi dzekovi sa takvom odlukom i zacepili usta mnogim gazdama ciji su radnici prijavljeni na minimalac. Znaci fino kazes pokricemo iznos svacije plate u ugostiteljstvu za dane kada nece raditi. I onako je 90% radnika u ugostiteljstvu prijavljeno na minimalac. Jedino bi dali vise recimo nekim kuharima koji zaradjuju neke bolje plate.. Ovako su pristali da ih caste sa "da bog da ti djeca zivjela od minimalca".

Jos jedan razlog sto je ova reakcija neadekvatna je sto ne spominju ostale troskove, kao sto je npr. zakupnina prostora, placanje racunovodja i sl.. Mnogi placaju najam i opcinama i morace ga platiti i za period kada nece raditi sto je krajnje neposteno..

Savrseno adekvatna mjera bi bila da imaju nacin da plate kompletan manjak u odnosu na prijavljeni prosjecni promet u zadnja tri mjeseca za period u kojem nece raditi i da uslove gazde da ne otpustaju radnike i da im uplate na ime plata i doprinosa onoliko koliko su uplacivali i u prethodnim mjesecima..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18197 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Pa i promet se prikazuje manjim :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18198 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Evo i Ze-Do kanton uveo policijski sat od 21:00. Fino je ova vlada natjerala druge da djeluju :thumbup:

Ocekujem da ce i Istocno Sarajevo reagovati.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#18199 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by spreca »

_BataZiv_0809 wrote: 19/03/2021 18:25 Evo i Ze-Do kanton uveo policijski sat od 21:00. Fino je ova vlada natjerala druge da djeluju :thumbup:

Ocekujem da ce i Istocno Sarajevo reagovati.
Odmah ce se to okarekterisati kao prenos nadleznosti :lol:
User avatar
pici
Posts: 46372
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18200 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zavod-z ... /210319118

500.000 DOZA
Zavod za javno zdravstvo FBiH potpisao ugovor s Medimpexom, još se ne zna kada će vakcine doći

pobise nas majku im lopovsku...
Locked