
Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#18177 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Svi glasaci i sda sad preko mrtvih gaze bukvalno da skinu cetvorku. A posto ste vi muslimani to je haram jel tako.
Dok niste imali ministra, u vrhuncu pandemiju aida pilav otisla na godisnji odmor. Fodil zakljuco federaciju, zabranio izlaz djeci i penzionerima, nije isplatio obecane pare kao pomoc jer je pokro pare zajedno sa solakom, a budnji i slicnim je isplaceno naravno. Jedina stranka na svijetu koja brani kriminal i kradju para, a sve muslimani.
Na skijanje otisli nacelnici, koji najmanje dodira sa koronom imaju haj dalje, sebija se fali da imaju slucaj britanskog soja i ne urade nista da ga izoluju, nego puste covjeka da siri virus po gradu i haj dalje, sebija ne dozvoli KS da ima svoje predstavnike u KCUS, a KS najvise para im daje i haj opet dalje, dok je cetvorke malinara nece biti i haj dalje, forto javno kaze da godinu dana kurcem nisu mrdnuli i da se fodil tek sjetio komisiju napraviti i haj dalje, forto kao kanton koji se u svijetu pika ko kad nas mjesna zajednica pokrene NABAVKU I KUPOVINU vakcina, a nije isao po svijetu i govorio daj sadake allah te nagradio, pa se fodil trznu daj radi nesto jer ce ga sebija streljati. Izjava da je mogao u decembru imati vakcine je vrhunac njegove gluposti. Ustroj drzave botino jedna kod nas ne postoji. Tvoja sda je izgubila drzavu, tvoja sda 30 godina radi da mi drzave nemamo i tvoja sda 30 godina radi da rs nabavlja svoje, fbih svoje. Ako imas ista u glavi skontaj koliko nas covax ozbiljno shvata kad je siere leone dobila vakcine, a mi tek dobili dvije sadake.
Jeste forto je kriv i cetvorka sto javno ne izadju i ne kazu nabijemo na kurac sebiju i kompletnu sda.
Smrt fasisitima sda, sloboda narodu!
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#18178 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ovo on niti čita, niti ga zanima. njegov zadatak je da pljucka, da provocira i da svojim glupavim piskaranjem, stvara negativno mišljenje o "četvorci", o Vladi KS i naročito Forti, i da zagovara njihovu smjenu. Možda on u sebi i podržava i Fortu i četvorku, ali ne može drugačije, plaćen jemade_in_sarajevo wrote: ↑19/03/2021 06:53Svi glasaci i sda sad preko mrtvih gaze bukvalno da skinu cetvorku. A posto ste vi muslimani to je haram jel tako.
Dok niste imali ministra, u vrhuncu pandemiju aida pilav otisla na godisnji odmor. Fodil zakljuco federaciju, zabranio izlaz djeci i penzionerima, nije isplatio obecane pare kao pomoc jer je pokro pare zajedno sa solakom, a budnji i slicnim je isplaceno naravno. Jedina stranka na svijetu koja brani kriminal i kradju para, a sve muslimani.
Na skijanje otisli nacelnici, koji najmanje dodira sa koronom imaju haj dalje, sebija se fali da imaju slucaj britanskog soja i ne urade nista da ga izoluju, nego puste covjeka da siri virus po gradu i haj dalje, sebija ne dozvoli KS da ima svoje predstavnike u KCUS, a KS najvise para im daje i haj opet dalje, dok je cetvorke malinara nece biti i haj dalje, forto javno kaze da godinu dana kurcem nisu mrdnuli i da se fodil tek sjetio komisiju napraviti i haj dalje, forto kao kanton koji se u svijetu pika ko kad nas mjesna zajednica pokrene NABAVKU I KUPOVINU vakcina, a nije isao po svijetu i govorio daj sadake allah te nagradio, pa se fodil trznu daj radi nesto jer ce ga sebija streljati. Izjava da je mogao u decembru imati vakcine je vrhunac njegove gluposti. Ustroj drzave botino jedna kod nas ne postoji. Tvoja sda je izgubila drzavu, tvoja sda 30 godina radi da mi drzave nemamo i tvoja sda 30 godina radi da rs nabavlja svoje, fbih svoje. Ako imas ista u glavi skontaj koliko nas covax ozbiljno shvata kad je siere leone dobila vakcine, a mi tek dobili dvije sadake.
Jeste forto je kriv i cetvorka sto javno ne izadju i ne kazu nabijemo na kurac sebiju i kompletnu sda.
Smrt fasisitima sda, sloboda narodu!
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#18179 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Cisto da ne ostane nedokumentovano, “ublehas” Damir Niksic objavio papir na svojoj FB stranici kada je Vlada sestorke osnovala Krizni stab zbog Covid-a... Dok su se Petak 13 borili samo za preuzimanje pecata, i (mislili su) Budzeta od > milijarde maraka...
5 Februar 2020... Fadil za divno cudo izjavi sebi optuzujucu stvar > godinu dana kasnije, da su mogli nabaviti vakcine 10 mjeseci nakon sestorke, ali nisu... Sto li? Valjda da nas ne truju...
Damir Nikšić
17 March at 17:15 ·
Upravo mi je kolegica zastupnica Dr. Bišćević-Tokić proslijedila dokument koji potvrđuje da je Šestorka (Ministrica Sofić) formirala Krizni štab Kantona u februaru.
Za pohvalu je to što je Šestorka anticipirala stvari na vrijeme, a ide i u prilog mojoj izjavi da se i o respiratorima govorilo u tranziciji vlasti tj. na samom početku marta.

-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#18180 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
treba vlada narediti policiji da sutra,prekosutra stanu na granicu kantona i da mladje u autu zaustavljaju. gdje si bio,sta si radio. ako je konjic, mostar kafa, zajebancija odma 14 dana izolaciju pisati. ako je posao i moze se dokazati hvala slobodni ste. jer debili 94+ godiste koji su sila, ko ce njima sta, gdje ces njima kafanu zabraniti vec pricaju "jebem ja vladi mater, ja odo u konjic, ja u mostar, ja u zenicu..."
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#18181 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Bolje nisu/te ni zaslužili, štakori jedni!
-
mrgreen
- Posts: 1287
- Joined: 12/05/2008 21:11
- pici
- Posts: 46370
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#18183 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
POSLJEDNJA 24 SATA
U Sarajevu preminula čak 21 osoba, prijavljeno 674 novozaraženih
ovo dobro upamtite i sdO i fOdilju se najebati mamare... svaka cast pederaciji ostavili su nas na cijedilu ko i 92 i bogatili se ratnim profiterstvom... vlada KS da obustavi sva placanja pederaciji i da im naplacuju rentanja po 200% skupljim cijenama, izbacit ih iz kantona i nek se sastaju po mostaru, grudama, listici, svakako hdzeovcima lizu dupe... sarajevo republika...

-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#18184 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
sad citam kafane sastance hoce da protestuju i tuze vladu. forto fino rekao pare da se pomogne privredi, firmama su tu. eh sad sto ovi ipak hoce da protestuju, a nudi im se pomoc. pa gazde naucile sa sda da ne vode knjige, da nema prijava, nema poreza, pdv-a... a to je upravo uslov da bi mogao ostvariti pravo na pomoc. ne mozes ti doci i reci treba meni pomoc,a koronu ne osjetis nikako. dokazi papirima da si stvarno pao i da ti treba pomoc i vlada daje pare odma. ali bolje je protest baciti i bacati lafo zajebane recenice kako pada vlada 
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#18185 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da raspisemo neki brzinski Samodoprinos za Topu i Dejana...? Napacene privrednike...
-
miki71210
- Posts: 61
- Joined: 11/11/2020 08:14
#18186 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
jel to zakonski da se bilo šta zatvara?
-
miki71210
- Posts: 61
- Joined: 11/11/2020 08:14
#18187 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
a neradnik nece da radi nego drka kurac i gleda sta drugi rade i komentarisemade_in_sarajevo wrote: ↑19/03/2021 11:36 sad citam kafane sastance hoce da protestuju i tuze vladu. forto fino rekao pare da se pomogne privredi, firmama su tu. eh sad sto ovi ipak hoce da protestuju, a nudi im se pomoc. pa gazde naucile sa sda da ne vode knjige, da nema prijava, nema poreza, pdv-a... a to je upravo uslov da bi mogao ostvariti pravo na pomoc. ne mozes ti doci i reci treba meni pomoc,a koronu ne osjetis nikako. dokazi papirima da si stvarno pao i da ti treba pomoc i vlada daje pare odma. ali bolje je protest baciti i bacati lafo zajebane recenice kako pada vlada![]()
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
#18188 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
miki71210 wrote: ↑19/03/2021 12:15a neradnik nece da radi nego drka kurac i gleda sta drugi rade i komentarisemade_in_sarajevo wrote: ↑19/03/2021 11:36 sad citam kafane sastance hoce da protestuju i tuze vladu. forto fino rekao pare da se pomogne privredi, firmama su tu. eh sad sto ovi ipak hoce da protestuju, a nudi im se pomoc. pa gazde naucile sa sda da ne vode knjige, da nema prijava, nema poreza, pdv-a... a to je upravo uslov da bi mogao ostvariti pravo na pomoc. ne mozes ti doci i reci treba meni pomoc,a koronu ne osjetis nikako. dokazi papirima da si stvarno pao i da ti treba pomoc i vlada daje pare odma. ali bolje je protest baciti i bacati lafo zajebane recenice kako pada vlada![]()
-
miki71210
- Posts: 61
- Joined: 11/11/2020 08:14
#18189 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
supljatori samo supljiraju
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#18190 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
uh uh dusa dwaga, hoces se prijaviti vladi da ti pomogne?miki71210 wrote: ↑19/03/2021 12:15a neradnik nece da radi nego drka kurac i gleda sta drugi rade i komentarisemade_in_sarajevo wrote: ↑19/03/2021 11:36 sad citam kafane sastance hoce da protestuju i tuze vladu. forto fino rekao pare da se pomogne privredi, firmama su tu. eh sad sto ovi ipak hoce da protestuju, a nudi im se pomoc. pa gazde naucile sa sda da ne vode knjige, da nema prijava, nema poreza, pdv-a... a to je upravo uslov da bi mogao ostvariti pravo na pomoc. ne mozes ti doci i reci treba meni pomoc,a koronu ne osjetis nikako. dokazi papirima da si stvarno pao i da ti treba pomoc i vlada daje pare odma. ali bolje je protest baciti i bacati lafo zajebane recenice kako pada vlada![]()
mi smo neradnici, najjaci smo najjaci.
- pici
- Posts: 46370
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#18191 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
eee lijepi vakat petak 13, niko ne gleda fiskalne racune, donese se kaHva obrazli domaČa i raHat lokum pride...
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#18192 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A šta to vas desetak radite korisno osim što pišete od jutra do mraka?made_in_sarajevo wrote: ↑19/03/2021 14:41uh uh dusa dwaga, hoces se prijaviti vladi da ti pomogne?miki71210 wrote: ↑19/03/2021 12:15a neradnik nece da radi nego drka kurac i gleda sta drugi rade i komentarisemade_in_sarajevo wrote: ↑19/03/2021 11:36 sad citam kafane sastance hoce da protestuju i tuze vladu. forto fino rekao pare da se pomogne privredi, firmama su tu. eh sad sto ovi ipak hoce da protestuju, a nudi im se pomoc. pa gazde naucile sa sda da ne vode knjige, da nema prijava, nema poreza, pdv-a... a to je upravo uslov da bi mogao ostvariti pravo na pomoc. ne mozes ti doci i reci treba meni pomoc,a koronu ne osjetis nikako. dokazi papirima da si stvarno pao i da ti treba pomoc i vlada daje pare odma. ali bolje je protest baciti i bacati lafo zajebane recenice kako pada vlada![]()
mi smo neradnici, najjaci smo najjaci.
-
meridiyan
- Posts: 3617
- Joined: 08/10/2020 13:50
#18193 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A oni neprijavljeni?
Ministar privrede Kantona Sarajevo Adnan Delić poručio je da će Vlada KS i resorno ministarstvo u narednih 30 dana pomoći svim privrednim subjektima kojima je zabranjen rad, kroz uplatu minimalne neto plate i doprinosa.
"Kada su ove šifre djelatnosti u pitanju, na području KS posluje cca. 1.781 privredni subjekt, koji upošljava cca. 6.174 radnika.
Svima kojima će biti zabranjen rad od sutra u 5 sati, nadoknadit ćemo minimalnu neto plaću i minimalne doprinose na nivou Federacije BiH za svaki dan rada koji im je zabranjen odlukom Vlade.
-
miki71210
- Posts: 61
- Joined: 11/11/2020 08:14
#18194 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
istocbjaci zavladali
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#18195 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Radimo korisno sto vama botovima ne damo da pisete lazi. To je dovoljno, a necemo reci ko nas placa.aldinjo wrote: ↑19/03/2021 16:42A šta to vas desetak radite korisno osim što pišete od jutra do mraka?made_in_sarajevo wrote: ↑19/03/2021 14:41uh uh dusa dwaga, hoces se prijaviti vladi da ti pomogne?
mi smo neradnici, najjaci smo najjaci.
E cuj vlada ce isplatiti plate i doprinose, aaaaa pa kako to kad su lopovi i varalice, aaaaaa.
@Sociolog nije forto vuko telefonske zice i brojeve davao. To ipak odredi dom zdravlja ko se javlja i gdje se javlja. A imas negdje na temi kako nece da se javljaju tako da dzaba psujea fortu. On je svoje zavrsio kad su rekli otvaren je call centar.
Ako ce ti biti lakse psuj ga, samo kazem trebas sokak nize pa galamiti.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#18196 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Neprijavljeni neka se zale gazdama i neka ih prijavljuju inspekcijama.meridiyan wrote: ↑19/03/2021 17:20 A oni neprijavljeni?![]()
Ministar privrede Kantona Sarajevo Adnan Delić poručio je da će Vlada KS i resorno ministarstvo u narednih 30 dana pomoći svim privrednim subjektima kojima je zabranjen rad, kroz uplatu minimalne neto plate i doprinosa.
"Kada su ove šifre djelatnosti u pitanju, na području KS posluje cca. 1.781 privredni subjekt, koji upošljava cca. 6.174 radnika.
Svima kojima će biti zabranjen rad od sutra u 5 sati, nadoknadit ćemo minimalnu neto plaću i minimalne doprinose na nivou Federacije BiH za svaki dan rada koji im je zabranjen odlukom Vlade.
S druge strane ova mjera nije adekvatna. Adekvatna i kvalitetna reakcija bi bila da uplate onoliki iznos koji bi pokrio iznos plate za te dane zatvaranja, a ne iznos minimalne plate. Ispali bi dzekovi sa takvom odlukom i zacepili usta mnogim gazdama ciji su radnici prijavljeni na minimalac. Znaci fino kazes pokricemo iznos svacije plate u ugostiteljstvu za dane kada nece raditi. I onako je 90% radnika u ugostiteljstvu prijavljeno na minimalac. Jedino bi dali vise recimo nekim kuharima koji zaradjuju neke bolje plate.. Ovako su pristali da ih caste sa "da bog da ti djeca zivjela od minimalca".
Jos jedan razlog sto je ova reakcija neadekvatna je sto ne spominju ostale troskove, kao sto je npr. zakupnina prostora, placanje racunovodja i sl.. Mnogi placaju najam i opcinama i morace ga platiti i za period kada nece raditi sto je krajnje neposteno..
Savrseno adekvatna mjera bi bila da imaju nacin da plate kompletan manjak u odnosu na prijavljeni prosjecni promet u zadnja tri mjeseca za period u kojem nece raditi i da uslove gazde da ne otpustaju radnike i da im uplate na ime plata i doprinosa onoliko koliko su uplacivali i u prethodnim mjesecima..
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83440
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#18197 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa i promet se prikazuje manjim 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83440
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#18198 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Evo i Ze-Do kanton uveo policijski sat od 21:00. Fino je ova vlada natjerala druge da djeluju
Ocekujem da ce i Istocno Sarajevo reagovati.
Ocekujem da ce i Istocno Sarajevo reagovati.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#18199 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Odmah ce se to okarekterisati kao prenos nadleznosti_BataZiv_0809 wrote: ↑19/03/2021 18:25 Evo i Ze-Do kanton uveo policijski sat od 21:00. Fino je ova vlada natjerala druge da djeluju![]()
Ocekujem da ce i Istocno Sarajevo reagovati.
- pici
- Posts: 46370
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#18200 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
https://www.klix.ba/vijesti/bih/zavod-z ... /210319118
500.000 DOZA
Zavod za javno zdravstvo FBiH potpisao ugovor s Medimpexom, još se ne zna kada će vakcine doći
pobise nas majku im lopovsku...
