Ko mi?Hank Paldum wrote: ↑19/03/2021 10:19Prije 5 godina nije bila nikakva blasfemija nego ste vi prije 9 godina bili uvjereni u svom mini-svijetu da će Bosanaca na popisu biti najmanje 30%.pemanapemani wrote: ↑19/03/2021 09:45 Prije 5 godina je bila blasfemija izjaviti - bošnjačke stranke. Takvu terminologiju su isključivo koristile velikosrpska i velikohrvatska politika.
Današnje bošnjačke stranke su inzistirale da ih se naziva bosanskohercegovačkim ili proBiH strankama.
Onda je SDA promijenila ploču. Bakir počeo pričati o tronošcu, legitimnim i legalnim Bošnjacima, majorizaciji Bošnjaka od strane građanskih stranaka...
Danas "patrioti" sa ponosom izgovaraju termine bošnjačke stranke, bošnjačka politika...
Prije sam mislio da pojedince velikosrbi i velikohrvati "prevode žedne preko vode" ili im se slučajno omakne to - bošnjačke, srpske i hrvatske stranke/politike, a danas sam skoro uvjeren da je to plan od samog početka i da nije nimalo slučajno da su danas SDA i njeni simpatizeri prvaci u etničkoj podjeli politika.
Velikosrbi su ovo čekali tri desetljeća - dan kada će oni isti koji su se borili za bosanskohercegovačko ugmizati u etničku velikosrpsku kaljužu i zakucati zadnji ekser u kovčeg bosanskog identiteta.
Do nekih boljih vremena za nekih 500 godina. Ako su sjahali Osmanlije, Austougari i kraljevski velikosrbi, valjda će i ovi izdajnički bilmezi nekad sjahati.
To ustvari nije nikako tačno i opet uobičajeno spinujete i predstavljate to kao činjenicu, kako su se zvale stranke 2020./21. u Srebrenici i Mostaru? Pro-BiH i BH stranke, znači izmišljaš.
Uostalom, u poslijeratnom periodu, periodu gdje je kako ti kažeš bila blasfemija pomenuti išta drugo nego bosansko tada ste baš vi se ponašali suprotno. Samo ću napomenuti da je bilo izjava poput "Moramo sa poštenim Srbima i Hrvatima graditi ovu državu" i smatrali ste ako građane iz Banjaluke nazovete Bosancima da ćete ih naljititi i time uništiti svaku šansu za budići suživot.
Ali samo se Bošnjaku može svašta govoriti i samo je kod njega blasfemija ako izjavi nešto vezano za njegov identitet.
Standardni FGR komentar, ništa novo rečeno.
Vidim kako si fino zglajzao u velikosrpske etničke podjele. Već mjesec dana samo sereš kako isključivo podržavaš bošnjačke stranke.
SDA uporno između poštenih Srba i Hrvata sa jedne i SNSD i HDZ sa druge strane, bira suradnju sa SNSD i HDZ. Još ih i pogura ako zapne u Domovima naroda. SDA svaki izborni ciklus pokazuje da su joj puno draži SNSD i HDZ Hrvati i Srbi, nego SDP i NS Hrvati i Srbi.
Tih izjava koje si naveo je moguće i bilo, samo nisam upratio da je neko iskorištavao djecu za videoklipove i trošio desetine hiljada KM za bilborde u kojima se pljuju Bosanci.
Onda dođu 2021., i pričaju kako je konstitutivnost zlo i da je treba ukinuti, pa onda Bakir kaže da nema ništa od NATO ako neće Srbi, Adil plače na saboru HDZ kako će vječno biti partneri, pa Reis pred izbore buba o legitimnim predstavnicima naroda, Bakir 10 dana pred istek roka od 10 godina pokreće reviziju presude protiv Srbije sa nezakonitim advokatom, popuše kurac Vučiću na sarajevskom aerodromu, Ustavni sud indirektno pošalju u Srbiju na vakcinaciju...
Tako se u Njemačkoj zamišlja jačanje bošnjačkog identiteta.
Sad ćeš ti ponovo, u maniru velikosrba i velikohrvata, opaliti pravo zajebanu kuknjavu o ugroženosti Bošnjaka od strane FGR, te tako doprinjeti izgradnji građanske države za koju se SDA zalaže.



