Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#12126 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Istinu govorim »

joint union wrote: 17/03/2021 15:30
Istinu govorim wrote: 17/03/2021 12:46 Kad je prvi put vlada Federacije ograničila maržu na gorivo, meni je taj dan bio najteži. Cijene goriva su u mom gradu pale za 40 feninga i kao neko ko je libertarijanac od malena bilo mi je teško što je odluka Vlade direktno poboljšala moj kvalitet života i zalila malog marksistu u meni
Kad je ogranicila drugi put?
Je li to "prvo" ogranicenje trajalo duze nego ogranicenje cijene namirnica?
Sta ta vlada radi danas kada cijene divljaju?
Nisam ja portparol Vlade Federacije

Ja napiso lični doživljaj i sukob u meni, ti mene pitaš šta rade sad :lol:
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#12127 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by joint union »

Istinu govorim wrote: 17/03/2021 15:47
joint union wrote: 17/03/2021 15:30
Istinu govorim wrote: 17/03/2021 12:46 Kad je prvi put vlada Federacije ograničila maržu na gorivo, meni je taj dan bio najteži. Cijene goriva su u mom gradu pale za 40 feninga i kao neko ko je libertarijanac od malena bilo mi je teško što je odluka Vlade direktno poboljšala moj kvalitet života i zalila malog marksistu u meni
Kad je ogranicila drugi put?
Je li to "prvo" ogranicenje trajalo duze nego ogranicenje cijene namirnica?
Sta ta vlada radi danas kada cijene divljaju?
Nisam ja portparol Vlade Federacije

Ja napiso lični doživljaj i sukob u meni, ti mene pitaš šta rade sad :lol:
Onda paziš sta pišeš, bar pročitati ono što napišeš, ne samo letke i pamflete bacati. Očito ti je ta vlada prihvatljiva, jer je braniš po (svim) političkim temama na forumu. Logično je predpostaviti da si onda bar donekle upoznat sa njenim radom. Ili samo copy-pastiras dostavljene materijale?
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#12128 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Istinu govorim »

joint union wrote: 17/03/2021 16:55
Istinu govorim wrote: 17/03/2021 15:47
joint union wrote: 17/03/2021 15:30

Kad je ogranicila drugi put?
Je li to "prvo" ogranicenje trajalo duze nego ogranicenje cijene namirnica?
Sta ta vlada radi danas kada cijene divljaju?
Nisam ja portparol Vlade Federacije

Ja napiso lični doživljaj i sukob u meni, ti mene pitaš šta rade sad :lol:
Onda paziš sta pišeš, bar pročitati ono što napišeš, ne samo letke i pamflete bacati. Očito ti je ta vlada prihvatljiva, jer je braniš po (svim) političkim temama na forumu. Logično je predpostaviti da si onda bar donekle upoznat sa njenim radom. Ili samo copy-pastiras dostavljene materijale?
Branim i Fortu, ako si upratio. Branit ću uvijek svakog od nropravdanog pljuvanja. Ovdje je došlo do tolike stranačke polarizacije da to nije normalno.


Naravno da i ja želim da se ograniči marža na naftu opet, jer je to udar na privredu, pa onda i na mene. Znam da cijena piletine nije do domaćih proizvođača nego do cijena u inostranstvu i to razumijem. :/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12129 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

drug_profi wrote: 17/03/2021 14:11 Ja se nadam da je ova ekipa iz Istambula napravila neki deal za kakve vakcine. Nama treba jedno 3 miliona doza da se rjesimo pandemije u BiH. i Ako bude pameti KS se moze sav vakcinisati sa nekih 400.000 doza za dva mjeseca.
Ako bi imali recimo 30 punktova koji bi radili 16 sati dnevno svaki dan i ako bi za jednu aplikaciju trebalo do 5 minuta po pacijentu.
A moze i brze. ovo je realno.
IstaNbul.

Sorry, alergican sam na istambul.
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#12130 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by joint union »

Istinu govorim wrote: 17/03/2021 17:08
joint union wrote: 17/03/2021 16:55
Istinu govorim wrote: 17/03/2021 15:47

Nisam ja portparol Vlade Federacije

Ja napiso lični doživljaj i sukob u meni, ti mene pitaš šta rade sad :lol:
Onda paziš sta pišeš, bar pročitati ono što napišeš, ne samo letke i pamflete bacati. Očito ti je ta vlada prihvatljiva, jer je braniš po (svim) političkim temama na forumu. Logično je predpostaviti da si onda bar donekle upoznat sa njenim radom. Ili samo copy-pastiras dostavljene materijale?
Branim i Fortu, ako si upratio. Branit ću uvijek svakog od nropravdanog pljuvanja. Ovdje je došlo do tolike stranačke polarizacije da to nije normalno.


Naravno da i ja želim da se ograniči marža na naftu opet, jer je to udar na privredu, pa onda i na mene. Znam da cijena piletine nije do domaćih proizvođača nego do cijena u inostranstvu i to razumijem. :/
U biti, nesto kao nezavisni politički analitičar. Tako bi demokratija i trebala da funkcioniše, napadati i braniti poteze, a ne ljude i/ili stranke, no kod nas se zauzmu busije pa se brani i napada ono što treba i sto ne treba. Ako sam te pogrešno svrstao u ove "busijase", ovom prilikom se Izvinjavam.
Gorivo bih i mogao shvatiti, zbog variranja na svjetskom tržištu, zanima me samo koliko će lokalni dileri istog, pod znamo čijim pokroviteljstvom, imati ekstra profita, jer čisto sumnjam da nisu kupili ogromne količine goriva jeftino, pa sad tuse skupo. Piletina bar ne bi trebala varirati, obzirom da ju je kod nas moguće itekako uzgajati makar samo za naše potrebe, ali eto, jeftinije je uzeti vani, pa u saradnji sa loko tajkunima prodavati skuplje. Nesto kao vodu, meso, poljoprivredne proizvode. Na tvoj post sam se osvrnuo čisto jer mislim da je krajnje degutantno u ovim vremenima zajebavati se sa poskupljenjima.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#12131 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Osim_13 »

Koji pakaš onaj Srđan jbt.
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#12132 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Istinu govorim »

joint union wrote: 17/03/2021 17:42


U biti, nesto kao nezavisni politički analitičar. Tako bi demokratija i trebala da funkcioniše, napadati i braniti poteze, a ne ljude i/ili stranke, no kod nas se zauzmu busije pa se brani i napada ono što treba i sto ne treba. Ako sam te pogrešno svrstao u ove "busijase", ovom prilikom se Izvinjavam.
Gorivo bih i mogao shvatiti, zbog variranja na svjetskom tržištu, zanima me samo koliko će lokalni dileri istog, pod znamo čijim pokroviteljstvom, imati ekstra profita, jer čisto sumnjam da nisu kupili ogromne količine goriva jeftino, pa sad tuse skupo. Piletina bar ne bi trebala varirati, obzirom da ju je kod nas moguće itekako uzgajati makar samo za naše potrebe, ali eto, jeftinije je uzeti vani, pa u saradnji sa loko tajkunima prodavati skuplje. Nesto kao vodu, meso, poljoprivredne proizvode. Na tvoj post sam se osvrnuo čisto jer mislim da je krajnje degutantno u ovim vremenima zajebavati se sa poskupljenjima.
Ne zavisim ni od jedne stranke, naravno uvijek tu ima ono što ti je ideološki bliže. Trudim se sagledat situaciju neutralno, a bojim se da ko društvo srljam u polarizaciju, ljudi više ne piju kafe jedni s drugima zbog stranaka. Bojim se da to nije dobro, ali eto tješim se da nije polarizacija ko u Americi.

Za uzgajanje pilića treba hrana, a cijene žitarica su skočile, neke se skoro pa i uduplale. Dok za naftu nije toliko skočila na svijetskom tržištu
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#12133 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by patriot_bih »

Šta Muzur radi? Ima li nekih novih projekata, inicijativa?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#12134 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MorningStar »

patriot_bih wrote: 17/03/2021 17:57 Šta Muzur radi? Ima li nekih novih projekata, inicijativa?
Hoce da posadi respiratore oko zeljeznice - to nam najbolje uspijeva.
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#12135 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

patriot_bih wrote: 17/03/2021 17:57 Šta Muzur radi? Ima li nekih novih projekata, inicijativa?
Sta muzur radi treba da znaju stanovnici opstine u kojoj je on... Ja nemam pojma sta radi bilo koji nacelnik opstine evo 2 mjeseca.

Oni ga izabrali sa njima je vodio kampanju i o problemima tih ljudi treba da se pozabavi, ja ne pratim pa ne znam.
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#12136 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

drug_profi wrote: 17/03/2021 14:11 Ja se nadam da je ova ekipa iz Istambula napravila neki deal za kakve vakcine. Nama treba jedno 3 miliona doza da se rjesimo pandemije u BiH. i Ako bude pameti KS se moze sav vakcinisati sa nekih 400.000 doza za dva mjeseca.
Ako bi imali recimo 30 punktova koji bi radili 16 sati dnevno svaki dan i ako bi za jednu aplikaciju trebalo do 5 minuta po pacijentu.
A moze i brze. ovo je realno.

Pa mi i sa milion mozemo dosta toga rijesiti ako vakcinisemo rizicnije grupe koje nemaju antitjela...
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#12137 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Industrialyzer »

Dino danas sa Jusufom Arifagicem, da li je rano za dobrodoslicu u NiP? :mrgreen:
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#12138 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

Je li joj halalio?
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12139 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Login7777 wrote: 17/03/2021 19:23 Je li joj halalio?
Image
Image
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#12140 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

Image
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#12141 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sigma90 »

Login7777 wrote: 17/03/2021 20:06 Image

Image
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#12142 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by joint union »

Istinu govorim wrote: 17/03/2021 17:56
joint union wrote: 17/03/2021 17:42


U biti, nesto kao nezavisni politički analitičar. Tako bi demokratija i trebala da funkcioniše, napadati i braniti poteze, a ne ljude i/ili stranke, no kod nas se zauzmu busije pa se brani i napada ono što treba i sto ne treba. Ako sam te pogrešno svrstao u ove "busijase", ovom prilikom se Izvinjavam.
Gorivo bih i mogao shvatiti, zbog variranja na svjetskom tržištu, zanima me samo koliko će lokalni dileri istog, pod znamo čijim pokroviteljstvom, imati ekstra profita, jer čisto sumnjam da nisu kupili ogromne količine goriva jeftino, pa sad tuse skupo. Piletina bar ne bi trebala varirati, obzirom da ju je kod nas moguće itekako uzgajati makar samo za naše potrebe, ali eto, jeftinije je uzeti vani, pa u saradnji sa loko tajkunima prodavati skuplje. Nesto kao vodu, meso, poljoprivredne proizvode. Na tvoj post sam se osvrnuo čisto jer mislim da je krajnje degutantno u ovim vremenima zajebavati se sa poskupljenjima.
Ne zavisim ni od jedne stranke, naravno uvijek tu ima ono što ti je ideološki bliže. Trudim se sagledat situaciju neutralno, a bojim se da ko društvo srljam u polarizaciju, ljudi više ne piju kafe jedni s drugima zbog stranaka. Bojim se da to nije dobro, ali eto tješim se da nije polarizacija ko u Americi.

Za uzgajanje pilića treba hrana, a cijene žitarica su skočile, neke se skoro pa i uduplale. Dok za naftu nije toliko skočila na svijetskom tržištu
Nisu tome krivi ljudi, nego bas stranke, upravo one prave najveću polarizaciju. Pogotovo u doba društvenih mreža.

Sad je pitanje za vlad(ar)e zašto se ne uzgajaju i te žitarice, plan uzgoja nije teško napraviti, i za biljke i za životinje. Samo da poguraju kao i sve normalne države, zaposlilo bi se x ljudi, ne bi ovisili ni o kome. No onda bi bilo manje prostora za mesetare, a oni su 99% SDA, HDZ, SNSD zato ih i ne volim, ideologija nema veze sa tim. Koncesije za sve prirodne resurse su u rukama njihovih moćnika, ili onih od kojih oni imaju koristi, da ne nabrajam sad. Nafta je poskupila, bila je haman dzaba jedno vrijeme. Misliš da to ovi nisu iskoristili? Doduše, ratno profiterstvo je za hulje uvijek bio jedan od najomiljenijih zanata, tako da bacaju koske da se narod svadja, kao što i sam kažeš. Kad neko spomene povećanje cijena ide priča vidiš da je ratn... vrijeme pandemije, čuvaj glavu, jebo pare.
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#12143 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Istinu govorim »

joint union wrote: 17/03/2021 20:53
Istinu govorim wrote: 17/03/2021 17:56
joint union wrote: 17/03/2021 17:42


U biti, nesto kao nezavisni politički analitičar. Tako bi demokratija i trebala da funkcioniše, napadati i braniti poteze, a ne ljude i/ili stranke, no kod nas se zauzmu busije pa se brani i napada ono što treba i sto ne treba. Ako sam te pogrešno svrstao u ove "busijase", ovom prilikom se Izvinjavam.
Gorivo bih i mogao shvatiti, zbog variranja na svjetskom tržištu, zanima me samo koliko će lokalni dileri istog, pod znamo čijim pokroviteljstvom, imati ekstra profita, jer čisto sumnjam da nisu kupili ogromne količine goriva jeftino, pa sad tuse skupo. Piletina bar ne bi trebala varirati, obzirom da ju je kod nas moguće itekako uzgajati makar samo za naše potrebe, ali eto, jeftinije je uzeti vani, pa u saradnji sa loko tajkunima prodavati skuplje. Nesto kao vodu, meso, poljoprivredne proizvode. Na tvoj post sam se osvrnuo čisto jer mislim da je krajnje degutantno u ovim vremenima zajebavati se sa poskupljenjima.
Ne zavisim ni od jedne stranke, naravno uvijek tu ima ono što ti je ideološki bliže. Trudim se sagledat situaciju neutralno, a bojim se da ko društvo srljam u polarizaciju, ljudi više ne piju kafe jedni s drugima zbog stranaka. Bojim se da to nije dobro, ali eto tješim se da nije polarizacija ko u Americi.

Za uzgajanje pilića treba hrana, a cijene žitarica su skočile, neke se skoro pa i uduplale. Dok za naftu nije toliko skočila na svijetskom tržištu
Nisu tome krivi ljudi, nego bas stranke, upravo one prave najveću polarizaciju. Pogotovo u doba društvenih mreža.

Sad je pitanje za vlad(ar)e zašto se ne uzgajaju i te žitarice, plan uzgoja nije teško napraviti, i za biljke i za životinje. Samo da poguraju kao i sve normalne države, zaposlilo bi se x ljudi, ne bi ovisili ni o kome. No onda bi bilo manje prostora za mesetare, a oni su 99% SDA, HDZ, SNSD zato ih i ne volim, ideologija nema veze sa tim. Koncesije za sve prirodne resurse su u rukama njihovih moćnika, ili onih od kojih oni imaju koristi, da ne nabrajam sad. Nafta je poskupila, bila je haman dzaba jedno vrijeme. Misliš da to ovi nisu iskoristili? Doduše, ratno profiterstvo je za hulje uvijek bio jedan od najomiljenijih zanata, tako da bacaju koske da se narod svadja, kao što i sam kažeš. Kad neko spomene povećanje cijena ide priča vidiš da je ratn... vrijeme pandemije, čuvaj glavu, jebo pare.
Ma nema ozbiljnog uzgajanja bez velikih posjeda i mehanizacije, kod nas iscjepkano i kolju se radi međe u selima u kojima ne žive. :-) pričo je Miodrag Zec o tome (doduše pričo je za Srbiju, ali tu je to). Ako se sjetim poslat ću ti link.

Mene čudi što madi, bingo, ovako, mljekare ili tako neko kreno u to, sad su pale i cijene zemljišta, imaju keša za inicijalnu investiciju i mehanizaciju, a narod i stoka mora jest, bila pandemija ili ne, bez obzira na tehnološki napredak, šta god.
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#12144 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

_BataZiv_0809 wrote: 17/03/2021 17:34
drug_profi wrote: 17/03/2021 14:11 Ja se nadam da je ova ekipa iz Istambula napravila neki deal za kakve vakcine. Nama treba jedno 3 miliona doza da se rjesimo pandemije u BiH. i Ako bude pameti KS se moze sav vakcinisati sa nekih 400.000 doza za dva mjeseca.
Ako bi imali recimo 30 punktova koji bi radili 16 sati dnevno svaki dan i ako bi za jednu aplikaciju trebalo do 5 minuta po pacijentu.
A moze i brze. ovo je realno.
IstaNbul.

Sorry, alergican sam na istambul.
Blagodarim. Staromodan sam. U moj vakat je bio Stambol a ne Stanbol. Pa je onda i Istambul, logicno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12145 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Industrialyzer wrote: 17/03/2021 18:27 Dino danas sa Jusufom Arifagicem, da li je rano za dobrodoslicu u NiP? :mrgreen:
Jesi vidio opisa slike :D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#12146 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Industrialyzer »

_BataZiv_0809 wrote: 17/03/2021 21:06
Industrialyzer wrote: 17/03/2021 18:27 Dino danas sa Jusufom Arifagicem, da li je rano za dobrodoslicu u NiP? :mrgreen:
Jesi vidio opisa slike :D
Nakon Jusufovog nastupa kod Senada, znao sam da je pitanje dana kada ce Dino doci do njega :mrgreen:
User avatar
RunnerX
Posts: 3392
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#12147 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RunnerX »

Industrialyzer wrote: 17/03/2021 22:08 Nakon Jusufovog nastupa kod Senada, znao sam da je pitanje dana kada ce Dino doci do njega :mrgreen:
Kako Dino iskorištava ove zicere, to je strašno :lol:
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#12148 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by putokaz1 »

Konaković za 3 poena i Koš :lol: :lol: :lol:
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#12149 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

Image
Posljednja dva dana mediji su preplavljeni informacijom o dolasku dvojice ljekara iz Turske koji su stigli na poziv ministra zdravstva Kantona Sarajevo Harisa Vranića. Radi se o doktoru specijalisti interne medicine prof. dr. Bilginu Saitu i infektologu doc. dr. Siranu Keskeu, zaposlenim u privatnoj Američkoj bolnici u Istanbulu.

Svakako da je svaka podrška ili pomoć u ovim teškim danima borbe protiv Covida dobro došla, pogotovo kada je u pitanju Kanton Sarajevo, gdje je trenutno najveće žarište, gdje su bolnički kapaciteti popunjeni, a Vlada KS pokazuje potpuno nesnalaženje u kriznoj situaciji. Ministar Vranić navodno je našao spasonosno rješenje uvozom dva doktora iz Turske. Odnosno, prema informacijama Stava, sugerirano mu je da to uradi te se postavlja pitanje po kojem su kriteriju izabrani doktori iz Turske. Ministar Vranić saopćio je da su doktori došli na njegov poziv, a s obzirom na to da se radi o ministarstvu koje je javna institucija, a ministar Vranić predstavlja službeno lice javne institucije države, u pravilu bi trebao da ovakve i slične pozive provodi službenim putem, a to znači da je trebao ispred institucije ministarstva uputiti neku vrstu molbe o saradnji instituciji druge zemlje, u konkretnom slučaju, trebao je kontaktirati tursko Ministarstvo zdravstva.

PRIVATNI DOKTORI PORODICE KONAKOVIĆ IZ PRIVATNE BOLNICE

Zasigurno da bi Turska odgovorila na takav zahtjev jer je do sada svaki put pružala ruku podrške Bosni i Hercegovini. Na koncu, kada je u pitanju pandemija virusa korona, Turska je među prvim državama koja je poslala avion pomoći s kontingentom zaštitnih maski, odijela, rukavica i testova. Također, prije nekoliko dana predsjednik Turske Recep Tayyip Erdoğan najavio je pomoć od 30 hiljada vakcina. Stoga, da je ministar Vranić zatražio podršku kroz državne turske kadrove s iskustvom u borbi protiv pandemije, vjerovatno bi je i dobio. Međutim, odlučio je, gotovo sigurno prema nečijoj sugestiji, da pozove doktore prema, u najmanju ruku, intrigantnom odabiru.

Javnosti je poznato da je predsjednik NiP-a Elmedin Konaković prošao kroz borbu s koronom, te da se u svom liječenju savjetovao i s doktorima iz Turske, a na profilima društvenih mreža porodice Konaković u više se navrata mogu naći komentari u kojima se promovira upravo doktor Bilgin Sait, predstavljaju se njegova zoom predavanja i njegovo gostovanje u domaćim medijima koji su skloni propagandnoj podršci koaliciji Četvorke.

Istini za volju, nema ništa loše u tome kada se bračni par Konaković angažira u promociji ličnosti koja im je pomogla u ozdravljenju, ali to ne može biti razlog da se zanemaruju službeni diplomatski kanali. Kada se lični kontakti pozivaju lično, ne može se govoriti da je riječ o državnim poslovima i u ime države, zar ne? Stoga, je li doktor Bilgin Sait izabran zato što je i porodični doktor porodice Konaković? Nadalje, može li doktor jedne od bezbroj privatnih bolnica u Turskoj biti reprezent uspješne borbe protiv pandemije korona virusa u Turskoj, a upravo tako je predstavljen u sarajevskim medijima? Porodični doktor porodice Konaković je pritom predstavljen kao spasonosno rješenje koje će nas, eto, sudbonosno educirati kako se boriti protiv pandemije. Zatim smo ga po medijima mogli primijetiti u ispijanju kahva s vodstvom Opće bolnice, u posjeti književnicima, a najavljeni su i njegovi nastupi u televizijskim programima. Nismo ga mogli vidjeti među bolesnicima, na prvoj liniji odbrane od korona virusa.

To što ljekari i menadžment KCUS-a svakodnevno komuniciraju s epidemiološkim stručnjacima širom svijeta, razmjenjuju iskustva, implementiraju najnovija saznanja iz borbe protiv korone, o tome javnost ništa ne zna. I ne treba znati jer to ne smije biti pitanje medijskih promocija već struke i stručnih znanja. No, porodica Konaković i njihovi privatni kontakti iz jedne od bezbroj privatnih bolnica u Turskoj u našoj javnosti predstavljeni su kao predstavnici zdravstvenog sistema Republike Turske koji su zaduženi za borbu protiv korone. Da je tu samo riječ o potcjenjivanju pameti javnosti o tome ko je ko u Turskoj među medicinskim radnicima, možda bi bio manji grijeh, ali ovdje je riječ o klasičnoj podvali s jasnom namjerom da se ubere dnevnopolitički šićar i da se omalovaži KCUS, koji je definitivno prvo mjesto na kojem se odvija borba protiv korona virusa.

NADRILJEKARSTVO MOŽE KOŠTATI ŽIVOTA

Travestija s porodičnim kontaktima Konakovića u Turskoj se možda razobličava i kada se prisjetimo da je prva dama Kantona Dalija Konaković tokom bolovanja od korone u javnost iznosila listu lijekova koje građani trebaju koristiti. U tome se iskazala i porodica Kučuk, koja je također iznosila liste lijekova, što je izazvalo ogorčenje među medicinskim radnicima. Prema čijem savjetu, mađu ostalim, se odvijalo ovo Facebook nadriljekarstvo otkrio je sam Ejub Kučuk u postu od 3. augusta 2020.

„Sutra u 9:00 na N1 gledajte javljanje iz Istanbula mog velikog prijatelja, velikog čovjeka i doktora koji je u najprestižnijoj Istanbulskoj bolnici (Koc American Hastanesi) vodio tim za liječenje COVID19 pacijenata, a tokom koje su spasili 43 pacijanta s ozbiljnom upalom pluća. Bilgint će o svim pozitivnim praksama i lijekovima koje koriste govoriti bez imalo ustručavanja“, napisao je Ejub Kučuk na svojem Facebooku.

Da postoji odgovorni ministar policije, da postoji odgovorno tužilaštvo, ovakvi slučajevi bi, u najmanju ruku, trebali biti sankcionirani kao slučaj nadriljekarstva. Naime, lična lista lijekova na temelju savjeta privatnog doktora iz Turske iz privatne bolnice, s nakanom privatne promocije nekoga je mogla koštati života. Upravo u ovakvoj atmosferi stigla su dva doktora iz Turske koji su od ministra Vranića predstavljeni kao spasonosno rješenje za Bosnu i Hercegovinu. Bilo bi pošteno, kada su već privatni, da ih angažiraju u centralama Četvorke kao privatne stranačke doktore.

TURSKA AMBASADA NIJE INFORMIRANA

Poznato je da je Turska na državnom nivou, kada je u pitanju zdravstvo, itekako razvijena i uspješna u borbi protiv Covida. Ulaganja u ovaj sektor su ogromna, kako u infrastrukturu, tako i u stručne kadrove. Liječenje Covida je besplatno u državnim bolnicama, a državni ljekari bez ikakve sumnje imaju više iskustva nego oni u privatnim bolnicama. Ipak, ministar Vranić ljekare očito bira prema ličnim kontaktima a da o tome nije obavijestio svoje kolege u Turskoj.

Naime, povodom posjete turskih ljekara uputili smo upit i Ambasadi Republike Turske u Sarajevu, odakle smo dobili odgovor da nisu informirani o dolasku turskih ljekara. Naime, Četvorka ima pravo da zove koga god želi za svoju privatnu dobrobit, ali u trenutku kada to rade u ime javnih institucija, onda postoji i procedura koja se mora poštovati jer ujedno podrazumijeva državne garancije i svojevrsni sigurnosni certifikat. Na ovaj način grubo je prekršen protokol, a građanima je podvaljeno.

ŠTA SE KRIJE IZA PODVALE S TURSKIM LJEKARIMA

Povod za ovakvu vrstu neodgovornosti razotkriva se u napadima ministra Vranića na KCUS i generalnu direktoricu Sebiju Izetbegović jer su legalno i legitimno zatražili da se ispoštuje protokol Ljekarske komore Kantona Sarajevo, a uz to i predložili da se organizira platforma kako bi se lakše mogla održati diskusija. Iz medija je vidljivo da je KCUS o dolasku ljekara iz Turske obaviješten tek dan prije samog dolaska. Krajnje je neozbiljno samo dan prije informirati KCUS, koji je trenutno na prvoj liniji u borbi za zdravlje građana, a zatim tu priliku iskoristiti za kritiziranje iste te institucije tvrdnjom da doktore nisu primili jer su došli na njegov poziv. Posebno čudi ovakav Vranićev stav s obzirom na to da je, prema našim informacijama, tek nedavno saznao za imena turskih doktora iz privatne porodične klinike Konaković.

Osim toga, turski ljekari ostaju dva dana te se postavlja pitanje kako misle pomoći svojim prisustvom u Sarajevo u tako kratkom roku, a da isto nisu mogli učiniti online konsultacijama s našim ljekarima? No, na štetu građana gubi se dragocjeno vrijeme na proizvodnju obračuna s KCUS-om, a pritom se to predstavlja kao krimen Sebije Izetbegović. Ustvari, podvala se razobličava i u Radončićevim medijima, jer oni koji su konstruirali aferu Respiratori potpuno su podivljali činjenicom da navodno sporni respiratori uopće nisu sporni. Rade u punom kapacitetu i u Sarajevu i u Tuzli i spašavaju živote. Stoga, potrebno je da, kada propadne jedna afera, nadriljekari proizvode
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#12150 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sigma90 »

Login7777 wrote: 20/03/2021 08:26
Image
Posljednja dva dana mediji su preplavljeni informacijom o dolasku dvojice ljekara iz Turske koji su stigli na poziv ministra zdravstva Kantona Sarajevo Harisa Vranića. Radi se o doktoru specijalisti interne medicine prof. dr. Bilginu Saitu i infektologu doc. dr. Siranu Keskeu, zaposlenim u privatnoj Američkoj bolnici u Istanbulu.

Svakako da je svaka podrška ili pomoć u ovim teškim danima borbe protiv Covida dobro došla, pogotovo kada je u pitanju Kanton Sarajevo, gdje je trenutno najveće žarište, gdje su bolnički kapaciteti popunjeni, a Vlada KS pokazuje potpuno nesnalaženje u kriznoj situaciji. Ministar Vranić navodno je našao spasonosno rješenje uvozom dva doktora iz Turske. Odnosno, prema informacijama Stava, sugerirano mu je da to uradi te se postavlja pitanje po kojem su kriteriju izabrani doktori iz Turske. Ministar Vranić saopćio je da su doktori došli na njegov poziv, a s obzirom na to da se radi o ministarstvu koje je javna institucija, a ministar Vranić predstavlja službeno lice javne institucije države, u pravilu bi trebao da ovakve i slične pozive provodi službenim putem, a to znači da je trebao ispred institucije ministarstva uputiti neku vrstu molbe o saradnji instituciji druge zemlje, u konkretnom slučaju, trebao je kontaktirati tursko Ministarstvo zdravstva.

PRIVATNI DOKTORI PORODICE KONAKOVIĆ IZ PRIVATNE BOLNICE

Zasigurno da bi Turska odgovorila na takav zahtjev jer je do sada svaki put pružala ruku podrške Bosni i Hercegovini. Na koncu, kada je u pitanju pandemija virusa korona, Turska je među prvim državama koja je poslala avion pomoći s kontingentom zaštitnih maski, odijela, rukavica i testova. Također, prije nekoliko dana predsjednik Turske Recep Tayyip Erdoğan najavio je pomoć od 30 hiljada vakcina. Stoga, da je ministar Vranić zatražio podršku kroz državne turske kadrove s iskustvom u borbi protiv pandemije, vjerovatno bi je i dobio. Međutim, odlučio je, gotovo sigurno prema nečijoj sugestiji, da pozove doktore prema, u najmanju ruku, intrigantnom odabiru.

Javnosti je poznato da je predsjednik NiP-a Elmedin Konaković prošao kroz borbu s koronom, te da se u svom liječenju savjetovao i s doktorima iz Turske, a na profilima društvenih mreža porodice Konaković u više se navrata mogu naći komentari u kojima se promovira upravo doktor Bilgin Sait, predstavljaju se njegova zoom predavanja i njegovo gostovanje u domaćim medijima koji su skloni propagandnoj podršci koaliciji Četvorke.

Istini za volju, nema ništa loše u tome kada se bračni par Konaković angažira u promociji ličnosti koja im je pomogla u ozdravljenju, ali to ne može biti razlog da se zanemaruju službeni diplomatski kanali. Kada se lični kontakti pozivaju lično, ne može se govoriti da je riječ o državnim poslovima i u ime države, zar ne? Stoga, je li doktor Bilgin Sait izabran zato što je i porodični doktor porodice Konaković? Nadalje, može li doktor jedne od bezbroj privatnih bolnica u Turskoj biti reprezent uspješne borbe protiv pandemije korona virusa u Turskoj, a upravo tako je predstavljen u sarajevskim medijima? Porodični doktor porodice Konaković je pritom predstavljen kao spasonosno rješenje koje će nas, eto, sudbonosno educirati kako se boriti protiv pandemije. Zatim smo ga po medijima mogli primijetiti u ispijanju kahva s vodstvom Opće bolnice, u posjeti književnicima, a najavljeni su i njegovi nastupi u televizijskim programima. Nismo ga mogli vidjeti među bolesnicima, na prvoj liniji odbrane od korona virusa.

To što ljekari i menadžment KCUS-a svakodnevno komuniciraju s epidemiološkim stručnjacima širom svijeta, razmjenjuju iskustva, implementiraju najnovija saznanja iz borbe protiv korone, o tome javnost ništa ne zna. I ne treba znati jer to ne smije biti pitanje medijskih promocija već struke i stručnih znanja. No, porodica Konaković i njihovi privatni kontakti iz jedne od bezbroj privatnih bolnica u Turskoj u našoj javnosti predstavljeni su kao predstavnici zdravstvenog sistema Republike Turske koji su zaduženi za borbu protiv korone. Da je tu samo riječ o potcjenjivanju pameti javnosti o tome ko je ko u Turskoj među medicinskim radnicima, možda bi bio manji grijeh, ali ovdje je riječ o klasičnoj podvali s jasnom namjerom da se ubere dnevnopolitički šićar i da se omalovaži KCUS, koji je definitivno prvo mjesto na kojem se odvija borba protiv korona virusa.

NADRILJEKARSTVO MOŽE KOŠTATI ŽIVOTA

Travestija s porodičnim kontaktima Konakovića u Turskoj se možda razobličava i kada se prisjetimo da je prva dama Kantona Dalija Konaković tokom bolovanja od korone u javnost iznosila listu lijekova koje građani trebaju koristiti. U tome se iskazala i porodica Kučuk, koja je također iznosila liste lijekova, što je izazvalo ogorčenje među medicinskim radnicima. Prema čijem savjetu, mađu ostalim, se odvijalo ovo Facebook nadriljekarstvo otkrio je sam Ejub Kučuk u postu od 3. augusta 2020.

„Sutra u 9:00 na N1 gledajte javljanje iz Istanbula mog velikog prijatelja, velikog čovjeka i doktora koji je u najprestižnijoj Istanbulskoj bolnici (Koc American Hastanesi) vodio tim za liječenje COVID19 pacijenata, a tokom koje su spasili 43 pacijanta s ozbiljnom upalom pluća. Bilgint će o svim pozitivnim praksama i lijekovima koje koriste govoriti bez imalo ustručavanja“, napisao je Ejub Kučuk na svojem Facebooku.

Da postoji odgovorni ministar policije, da postoji odgovorno tužilaštvo, ovakvi slučajevi bi, u najmanju ruku, trebali biti sankcionirani kao slučaj nadriljekarstva. Naime, lična lista lijekova na temelju savjeta privatnog doktora iz Turske iz privatne bolnice, s nakanom privatne promocije nekoga je mogla koštati života. Upravo u ovakvoj atmosferi stigla su dva doktora iz Turske koji su od ministra Vranića predstavljeni kao spasonosno rješenje za Bosnu i Hercegovinu. Bilo bi pošteno, kada su već privatni, da ih angažiraju u centralama Četvorke kao privatne stranačke doktore.

TURSKA AMBASADA NIJE INFORMIRANA

Poznato je da je Turska na državnom nivou, kada je u pitanju zdravstvo, itekako razvijena i uspješna u borbi protiv Covida. Ulaganja u ovaj sektor su ogromna, kako u infrastrukturu, tako i u stručne kadrove. Liječenje Covida je besplatno u državnim bolnicama, a državni ljekari bez ikakve sumnje imaju više iskustva nego oni u privatnim bolnicama. Ipak, ministar Vranić ljekare očito bira prema ličnim kontaktima a da o tome nije obavijestio svoje kolege u Turskoj.

Naime, povodom posjete turskih ljekara uputili smo upit i Ambasadi Republike Turske u Sarajevu, odakle smo dobili odgovor da nisu informirani o dolasku turskih ljekara. Naime, Četvorka ima pravo da zove koga god želi za svoju privatnu dobrobit, ali u trenutku kada to rade u ime javnih institucija, onda postoji i procedura koja se mora poštovati jer ujedno podrazumijeva državne garancije i svojevrsni sigurnosni certifikat. Na ovaj način grubo je prekršen protokol, a građanima je podvaljeno.

ŠTA SE KRIJE IZA PODVALE S TURSKIM LJEKARIMA

Povod za ovakvu vrstu neodgovornosti razotkriva se u napadima ministra Vranića na KCUS i generalnu direktoricu Sebiju Izetbegović jer su legalno i legitimno zatražili da se ispoštuje protokol Ljekarske komore Kantona Sarajevo, a uz to i predložili da se organizira platforma kako bi se lakše mogla održati diskusija. Iz medija je vidljivo da je KCUS o dolasku ljekara iz Turske obaviješten tek dan prije samog dolaska. Krajnje je neozbiljno samo dan prije informirati KCUS, koji je trenutno na prvoj liniji u borbi za zdravlje građana, a zatim tu priliku iskoristiti za kritiziranje iste te institucije tvrdnjom da doktore nisu primili jer su došli na njegov poziv. Posebno čudi ovakav Vranićev stav s obzirom na to da je, prema našim informacijama, tek nedavno saznao za imena turskih doktora iz privatne porodične klinike Konaković.

Osim toga, turski ljekari ostaju dva dana te se postavlja pitanje kako misle pomoći svojim prisustvom u Sarajevo u tako kratkom roku, a da isto nisu mogli učiniti online konsultacijama s našim ljekarima? No, na štetu građana gubi se dragocjeno vrijeme na proizvodnju obračuna s KCUS-om, a pritom se to predstavlja kao krimen Sebije Izetbegović. Ustvari, podvala se razobličava i u Radončićevim medijima, jer oni koji su konstruirali aferu Respiratori potpuno su podivljali činjenicom da navodno sporni respiratori uopće nisu sporni. Rade u punom kapacitetu i u Sarajevu i u Tuzli i spašavaju živote. Stoga, potrebno je da, kada propadne jedna afera, nadriljekari proizvode
Image
Post Reply