Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#17901 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

mrgreen wrote: 17/03/2021 03:22
kox wrote: 17/03/2021 00:19 Forto je premijer kantona od 05.01.2021, je li tako ? Znači nije ni 100 dana. I sad je epohalan fail što nije nabavio vakcine prije FBiH ?
Svašta.
:!:

Forto je efektivno natjerao FBiH da nabavi vakcine, samo što četvorka nema adekvatne botove da ovo ispromovisu :D
Ovo je jasno ko dana svakom ko je u stanju 2 i 2 sabrati.
Vakcine nisu ni spominjali dok Forto nije iskazao namjeru kantona da kupi hitno 100.000 doza. Neprekidno je jedina vijest u medijima bila Covax mehanizam. Nista drugo.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#17902 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Manual »

made_in_sarajevo wrote: 17/03/2021 06:08 Vala cuj forto pada ako fbih nabavi vakcine. Nisam znao da je kanton iznad fbih. Kanton je zadnji u lancu koji bi trebao to nabavljati. Forto za 5 dana skupio 5 firmi, stupili u kontakte za vakcine, sto je fodilu trebalo godinu dana.
Po toj logici padaju i ostali kantonalni ministri.
Ali ne, kod nasih sendvičara samo Forto pada. Hahahaha
miki71210
Posts: 61
Joined: 11/11/2020 08:14

#17903 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by miki71210 »

da vama te kifle ne zagore
User avatar
pici
Posts: 46371
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17904 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

sadaklije uranili zoru prevarili...

https://www.24sata.hr/news/sve-je-izmak ... vih-751083

Ovo je novi Bergamo: Liječnica na telefonu samo nam je rekla 'Gospodo, Sarajevo je palo...'

Dok su zemlje regije, poput Hrvatske, mjesecima imale zatvorene ugostiteljske objekte ili ograničeno kretanje, u BiH je sve radilo kao da koronavirus ne postoji. Sve to ovih dana stiže na naplatu

ni hodzin zapis ne pomaze...
User avatar
pici
Posts: 46371
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17905 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Na poziv Vranića u Sarajevo stižu stručnjaci iz Turske. Radit će na boljoj organizaciji KCUS-a i Opće bolnice

U Sarajevo danas dolaze dvojica vrhunskih stručnjaka za liječenje covida iz Američke bolnice u Istanbulu infektolog doc. dr. Siran Keske i spec. dr. Bilgin Sait, potvrdio je za Raport ministar zdravstva u Kantonu Sarajevo dr. Haris Vranić.

Ljekari iz Turske dolaze na poziv ministra Vranića kako bi pomogli u poboljšanju sistema rada sa covid pacijentima u KS, ali i kako bi sa domaćim stručnjacima unaprijedili terapijske smjernice.

“Tačno je da dolaze ti, u svijetu cijenjeni, doktori i to na moj poziv. Ostat će ovdje četiri dana. Prvenstveno će se baviti bolničkim kapacitetima i intenzivnom njegom covid pacijenata. Turske bolnice, a posebno istanbulske, postale su poznate u svijetu po odličnoj organizaciji, ali i efikasnosti liječenja covida. Tražio sam nam pomognu i rado su pristali. Cilj nam je da na naše kadrove prenesu znanje koje imaju svjetski stručnjaci, kako bismo mogli pružiti što bolju uslugu našim građanima. Ovi ljekari će danas doci i obići će Opću bolnicu i KCUS”, rekao je Vranić za Raport.

Kanton Sarajevo trenutno je jedno od najvećih žarišta koronavirusa u Evropi, a bolnički kapaciteti za liječenje covid pacijenata su prekapacitirani. Zbog izuzetno teške situacije, sigurno je da će pomoć stručnjaka svjetskog glasa itekako dobro doći.
nista ne rade, uzimaju pare... dok nasHa trojka se muci u turskoj i pati za nama...

maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#17906 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by maher »

za obje vlade bi bilo pametnije umjesto prepucavanja da pokrenu kampanju za vakcinisanje
da nam se ne desi kao u srbiji da ima vakcina, a nece ljudi da se vakcinisu ...
trebalo bi prvo oni da se vakcinisu ...
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17907 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17908 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Login7777 wrote: 17/03/2021 11:03
SDA bot alert

@klizim po parkingu
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17909 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Login7777 wrote: 17/03/2021 11:03
Image
fuj botovi jedni jel vas stid i sram da se nasladjujete a vi nas doveli u ovu situaciju da ljudi ginu kao muhe hvala Allahu pa je vas kraj sve blizi
User avatar
pici
Posts: 46371
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17910 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

sdOvcima suradjivat pa pogledat koliko napadaju vladu da su i ono govedo doveli smaknuvsi cetvoro svojih ljudi da bi doslo i inbecilnim inicijativama i opstrukcijama zakovalo skupstinu i KS vladu... sjetim se prije godinu dana kad je virus prvi put krocio i kad je zasjedala skupstina, niti jedan poslanik cetvorke nije negativno rekao o mariovoj vladi nego su sve podrzali i 10 miliona odobrili da niko nije bio protiv u borbi protiv pandemije... ovo sad je riste djoge skola... gori su od srne u ratno vrijeme... fuuujjjj
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17911 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

pici wrote: 17/03/2021 11:07 sdOvcima suradjivat pa pogledat koliko napadaju vladu da su i ono govedo doveli smaknuvsi cetvoro svojih ljudi da bi doslo i inbecilnim inicijativama i opstrukcijama zakovalo skupstinu i KS vladu... sjetim se prije godinu dana kad je virus prvi put krocio i kad je zasjedala skupstina, niti jedan poslanik cetvorke nije negativno rekao o mariovoj vladi nego su sve podrzali i 10 miliona odobrili da niko nije bio protiv u borbi protiv pandemije... ovo sad je riste djoge skola... gori su od srne u ratno vrijeme... fuuujjjj
glupami ne shvacaju da samo dodatni bijes sa ovim prave misle kopirati vucica a ne mogu jer naspram njega su glupe i krezave balije ala sefikeeeee tako da ce im se ovo od glavu odbiti
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#17912 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Kao sto sam i predvidio, SDA ce se nasaditi na ovo brukanje i nesposobnost Vlade KS i to musti do maksimuma. I neka, zasluzeno. A Cetvorka neka kmeci i zapomaze i dalje, svaki novi takav istup poput onog od jucer ce im se jos vise obiti o glavu.
made_in_sarajevo
Posts: 6961
Joined: 06/05/2013 23:05

#17913 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Prpa.ba wrote: 17/03/2021 11:18 Kao sto sam i predvidio, SDA ce se nasaditi na ovo brukanje i nesposobnost Vlade KS i to musti do maksimuma. I neka, zasluzeno. A Cetvorka neka kmeci i zapomaze i dalje, svaki novi takav istup poput onog od jucer ce im se jos vise obiti o glavu.
hajde objasni sto je vlada nesposobna i sto se bruka?

jel vlada kantona zaduzena da nabavi vakcine ili je to posao FBIH?
jel vlada to jest ministar gurno 21 milion u privredu + odvaja dodatnih 8 za poljoprivredu da se prebrodi korona. najgore po sda je sto ce ovdje dobiti pare ljudi koji stvarno donesu papire da su ga popusili,a tu nece biti budnje i cesira.
cetvorka ima ministra zdravstva za razliku od sda
forto da nije zatalaso kurac bi fodil ista uradio za vakcine, ceko bi malinara da zavrsi po 50x vecoj cijeni
forto kaze iskoristi biro, povuci sve ljude koji ti mogu pomoci da se ovo prebrodi, sda i heroina ga ismijava. proslo 5 dana devic cmizdri sto vlada ne zove ljude sa biroa da pomognu
koriste respiratore koji trose tonama kisik ili im cure instalacije - forto kriv
godinu dana sda na vlasti u kantonu - ostali na kapidzicu budali, nenadicu i onom malom sto je srao kako je sestorka zajebala tramvajsku stanicu pa nije kamena pomako i koji je zajebo tramvajske sine kod SCC - za koronu uradili nista
sda na vlasti drzavnoj nece da zatvori granice, nece da uvedu test = doso stranac za britanskim sojem, heroina kaze ima britanski soj u sarajevu, dok je cetvorka preuzela otisli u kurac lijepi = rezultat forto kriv
forto kaze lockdown vikend KS svi ga ismijavaju prva sda koja je u martu uvela lockdown, sjebala firmi i firmi, isplatila pare svojima i to je to
neki dan clanak iz hercegovina dole ministar govori "ide lockdown jebem vam mater svima, jel treba da pomremo svi da bi kafane radile" - ma i ovo je forto budala garant

za sve sda debile

https://fb.watch/4hBpV1M37S/
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#17914 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Milenkov buraz »

made_in_sarajevo wrote: 17/03/2021 11:36
Prpa.ba wrote: 17/03/2021 11:18 Kao sto sam i predvidio, SDA ce se nasaditi na ovo brukanje i nesposobnost Vlade KS i to musti do maksimuma. I neka, zasluzeno. A Cetvorka neka kmeci i zapomaze i dalje, svaki novi takav istup poput onog od jucer ce im se jos vise obiti o glavu.
hajde objasni sto je vlada nesposobna i sto se bruka?

jel vlada kantona zaduzena da nabavi vakcine ili je to posao FBIH?
jel vlada to jest ministar gurno 21 milion u privredu + odvaja dodatnih 8 za poljoprivredu da se prebrodi korona. najgore po sda je sto ce ovdje dobiti pare ljudi koji stvarno donesu papire da su ga popusili,a tu nece biti budnje i cesira.
cetvorka ima ministra zdravstva za razliku od sda
forto da nije zatalaso kurac bi fodil ista uradio za vakcine, ceko bi malinara da zavrsi po 50x vecoj cijeni
forto kaze iskoristi biro, povuci sve ljude koji ti mogu pomoci da se ovo prebrodi, sda i heroina ga ismijava. proslo 5 dana devic cmizdri sto vlada ne zove ljude sa biroa da pomognu
koriste respiratore koji trose tonama kisik ili im cure instalacije - forto kriv
godinu dana sda na vlasti u kantonu - ostali na kapidzicu budali, nenadicu i onom malom sto je srao kako je sestorka zajebala tramvajsku stanicu pa nije kamena pomako i koji je zajebo tramvajske sine kod SCC - za koronu uradili nista
sda na vlasti drzavnoj nece da zatvori granice, nece da uvedu test = doso stranac za britanskim sojem, heroina kaze ima britanski soj u sarajevu, dok je cetvorka preuzela otisli u kurac lijepi = rezultat forto kriv
forto kaze lockdown vikend KS svi ga ismijavaju prva sda koja je u martu uvela lockdown, sjebala firmi i firmi, isplatila pare svojima i to je to
neki dan clanak iz hercegovina dole ministar govori "ide lockdown jebem vam mater svima, jel treba da pomremo svi da bi kafane radile" - ma i ovo je forto budala garant

za sve sda debile

https://fb.watch/4hBpV1M37S/
:thumbup: Može se Forto i četvroka kritikovati ali za ovo stanje su najmanje krivi, naravno sada moraju da vade vruć krompir iz vatre.
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#17915 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Trappist »

pici wrote: 17/03/2021 11:07 sdOvcima suradjivat pa pogledat koliko napadaju vladu da su i ono govedo doveli smaknuvsi cetvoro svojih ljudi da bi doslo i inbecilnim inicijativama i opstrukcijama zakovalo skupstinu i KS vladu... sjetim se prije godinu dana kad je virus prvi put krocio i kad je zasjedala skupstina, niti jedan poslanik cetvorke nije negativno rekao o mariovoj vladi nego su sve podrzali i 10 miliona odobrili da niko nije bio protiv u borbi protiv pandemije... ovo sad je riste djoge skola... gori su od srne u ratno vrijeme... fuuujjjj
Vidoviti, jel ono od danas lockdown u Sarajevu ? :lol: :lol: :lol:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#17916 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by oldtajmer »

maher wrote: 17/03/2021 10:06 za obje vlade bi bilo pametnije umjesto prepucavanja da pokrenu kampanju za vakcinisanje
da nam se ne desi kao u srbiji da ima vakcina, a nece ljudi da se vakcinisu ...
trebalo bi prvo oni da se vakcinisu ...
mislim da je to ovdje sizifov posao,ja ih znam vise sto nece vakcinu nego onih za
pa imam i clanove najuze porodice koji su antivakseri,tacno mi dodje da ih se odreknem :D
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17917 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#17918 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Milenkov buraz »

Login7777 wrote: 17/03/2021 11:50
A ko je ova, da prostite, gospodična? Zašto je ona relevantna?
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17919 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Login7777 wrote: 17/03/2021 11:50
Image
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17920 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#17921 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Istinu govorim »

Milenkov buraz wrote: 17/03/2021 11:55
Login7777 wrote: 17/03/2021 11:50
A ko je ova, da prostite, gospodična? Zašto je ona relevantna?
Ma to ovi s filozofskog ko vegeta
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17922 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Login7777 wrote: 17/03/2021 11:57
Image

:kiss:
made_in_sarajevo
Posts: 6961
Joined: 06/05/2013 23:05

#17923 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

zar reuf nije nekad srao na sda i govorio kako njih treba skloniti da bi drzava prodisala?
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#17924 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by addem »

made_in_sarajevo wrote: 17/03/2021 12:01 zar reuf nije nekad srao na sda i govorio kako njih treba skloniti da bi drzava prodisala?
Jes sad sere po cetvorci. Sere po svima izgleda.
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#17925 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

addem wrote: 17/03/2021 12:33
made_in_sarajevo wrote: 17/03/2021 12:01 zar reuf nije nekad srao na sda i govorio kako njih treba skloniti da bi drzava prodisala?
Jes sad sere po cetvorci. Sere po svima izgleda.
Svi mu krivi sto je on budala.
Samo ga SDA smatra korisnom budalom.
Locked