Ovo je jasno ko dana svakom ko je u stanju 2 i 2 sabrati.
Vakcine nisu ni spominjali dok Forto nije iskazao namjeru kantona da kupi hitno 100.000 doza. Neprekidno je jedina vijest u medijima bila Covax mehanizam. Nista drugo.
Ovo je jasno ko dana svakom ko je u stanju 2 i 2 sabrati.
Po toj logici padaju i ostali kantonalni ministri.made_in_sarajevo wrote: ↑17/03/2021 06:08 Vala cuj forto pada ako fbih nabavi vakcine. Nisam znao da je kanton iznad fbih. Kanton je zadnji u lancu koji bi trebao to nabavljati. Forto za 5 dana skupio 5 firmi, stupili u kontakte za vakcine, sto je fodilu trebalo godinu dana.
https://www.24sata.hr/news/sve-je-izmak ... vih-751083
Ovo je novi Bergamo: Liječnica na telefonu samo nam je rekla 'Gospodo, Sarajevo je palo...'
Dok su zemlje regije, poput Hrvatske, mjesecima imale zatvorene ugostiteljske objekte ili ograničeno kretanje, u BiH je sve radilo kao da koronavirus ne postoji. Sve to ovih dana stiže na naplatu
nista ne rade, uzimaju pare... dok nasHa trojka se muci u turskoj i pati za nama...Na poziv Vranića u Sarajevo stižu stručnjaci iz Turske. Radit će na boljoj organizaciji KCUS-a i Opće bolnice
U Sarajevo danas dolaze dvojica vrhunskih stručnjaka za liječenje covida iz Američke bolnice u Istanbulu infektolog doc. dr. Siran Keske i spec. dr. Bilgin Sait, potvrdio je za Raport ministar zdravstva u Kantonu Sarajevo dr. Haris Vranić.
Ljekari iz Turske dolaze na poziv ministra Vranića kako bi pomogli u poboljšanju sistema rada sa covid pacijentima u KS, ali i kako bi sa domaćim stručnjacima unaprijedili terapijske smjernice.
“Tačno je da dolaze ti, u svijetu cijenjeni, doktori i to na moj poziv. Ostat će ovdje četiri dana. Prvenstveno će se baviti bolničkim kapacitetima i intenzivnom njegom covid pacijenata. Turske bolnice, a posebno istanbulske, postale su poznate u svijetu po odličnoj organizaciji, ali i efikasnosti liječenja covida. Tražio sam nam pomognu i rado su pristali. Cilj nam je da na naše kadrove prenesu znanje koje imaju svjetski stručnjaci, kako bismo mogli pružiti što bolju uslugu našim građanima. Ovi ljekari će danas doci i obići će Opću bolnicu i KCUS”, rekao je Vranić za Raport.
Kanton Sarajevo trenutno je jedno od najvećih žarišta koronavirusa u Evropi, a bolnički kapaciteti za liječenje covid pacijenata su prekapacitirani. Zbog izuzetno teške situacije, sigurno je da će pomoć stručnjaka svjetskog glasa itekako dobro doći.
glupami ne shvacaju da samo dodatni bijes sa ovim prave misle kopirati vucica a ne mogu jer naspram njega su glupe i krezave balije ala sefikeeeee tako da ce im se ovo od glavu odbitipici wrote: ↑17/03/2021 11:07 sdOvcima suradjivat pa pogledat koliko napadaju vladu da su i ono govedo doveli smaknuvsi cetvoro svojih ljudi da bi doslo i inbecilnim inicijativama i opstrukcijama zakovalo skupstinu i KS vladu... sjetim se prije godinu dana kad je virus prvi put krocio i kad je zasjedala skupstina, niti jedan poslanik cetvorke nije negativno rekao o mariovoj vladi nego su sve podrzali i 10 miliona odobrili da niko nije bio protiv u borbi protiv pandemije... ovo sad je riste djoge skola... gori su od srne u ratno vrijeme... fuuujjjj
hajde objasni sto je vlada nesposobna i sto se bruka?
made_in_sarajevo wrote: ↑17/03/2021 11:36hajde objasni sto je vlada nesposobna i sto se bruka?
jel vlada kantona zaduzena da nabavi vakcine ili je to posao FBIH?
jel vlada to jest ministar gurno 21 milion u privredu + odvaja dodatnih 8 za poljoprivredu da se prebrodi korona. najgore po sda je sto ce ovdje dobiti pare ljudi koji stvarno donesu papire da su ga popusili,a tu nece biti budnje i cesira.
cetvorka ima ministra zdravstva za razliku od sda
forto da nije zatalaso kurac bi fodil ista uradio za vakcine, ceko bi malinara da zavrsi po 50x vecoj cijeni
forto kaze iskoristi biro, povuci sve ljude koji ti mogu pomoci da se ovo prebrodi, sda i heroina ga ismijava. proslo 5 dana devic cmizdri sto vlada ne zove ljude sa biroa da pomognu
koriste respiratore koji trose tonama kisik ili im cure instalacije - forto kriv
godinu dana sda na vlasti u kantonu - ostali na kapidzicu budali, nenadicu i onom malom sto je srao kako je sestorka zajebala tramvajsku stanicu pa nije kamena pomako i koji je zajebo tramvajske sine kod SCC - za koronu uradili nista
sda na vlasti drzavnoj nece da zatvori granice, nece da uvedu test = doso stranac za britanskim sojem, heroina kaze ima britanski soj u sarajevu, dok je cetvorka preuzela otisli u kurac lijepi = rezultat forto kriv
forto kaze lockdown vikend KS svi ga ismijavaju prva sda koja je u martu uvela lockdown, sjebala firmi i firmi, isplatila pare svojima i to je to
neki dan clanak iz hercegovina dole ministar govori "ide lockdown jebem vam mater svima, jel treba da pomremo svi da bi kafane radile" - ma i ovo je forto budala garant
za sve sda debile
https://fb.watch/4hBpV1M37S/
Vidoviti, jel ono od danas lockdown u Sarajevu ?pici wrote: ↑17/03/2021 11:07 sdOvcima suradjivat pa pogledat koliko napadaju vladu da su i ono govedo doveli smaknuvsi cetvoro svojih ljudi da bi doslo i inbecilnim inicijativama i opstrukcijama zakovalo skupstinu i KS vladu... sjetim se prije godinu dana kad je virus prvi put krocio i kad je zasjedala skupstina, niti jedan poslanik cetvorke nije negativno rekao o mariovoj vladi nego su sve podrzali i 10 miliona odobrili da niko nije bio protiv u borbi protiv pandemije... ovo sad je riste djoge skola... gori su od srne u ratno vrijeme... fuuujjjj
mislim da je to ovdje sizifov posao,ja ih znam vise sto nece vakcinu nego onih za
Ma to ovi s filozofskog ko vegetaMilenkov buraz wrote: ↑17/03/2021 11:55A ko je ova, da prostite, gospodična? Zašto je ona relevantna?
Jes sad sere po cetvorci. Sere po svima izgleda.made_in_sarajevo wrote: ↑17/03/2021 12:01 zar reuf nije nekad srao na sda i govorio kako njih treba skloniti da bi drzava prodisala?
Svi mu krivi sto je on budala.addem wrote: ↑17/03/2021 12:33Jes sad sere po cetvorci. Sere po svima izgleda.made_in_sarajevo wrote: ↑17/03/2021 12:01 zar reuf nije nekad srao na sda i govorio kako njih treba skloniti da bi drzava prodisala?