Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#34526 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Ono sto pise.
Ne moze jedne godine vaziti od 15.11.-01.04. A druge od 01.11.-01.04.
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#34527 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

A kako bi ti napisao da tebi bude razumljivo da počinje od ovog prvog aprila?
Član 6 kaže da prethodni pravilnik prestaje važiti, a taj novi počinje osmog dana od objavljivanja, što će reć, krajem decembra/prosinca 2020.

Znači uzmeš i podereš stari pravilnik i staviš na stol novi.
Otvoriš da vidiš kad je kraj zimske sezone.
Piše 01.04.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34528 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Jel moguce da se ovaj ulozak upaljaca rasklimao?
Koristim transmitter za muziku ali prekida na najmanju neravninu ma putu, nekad ga je i dok miruje tesko "uklopiti" da dobije kontakt.

Probao od prijatelja transmitter i ne ide nista bolje, a kod njega na istom autu perfektno radi.

Onda je valjda najbolje uzeti neki novi zamjenski, samo pitanje gdje? Mozda autodijelovi? Jer na otpadu ko zna da i nije u gorem stanju nego moj. Fazon je da radi, ali kontakt cesto gubi

Image
Aequus
Posts: 242
Joined: 04/05/2019 11:55

#34529 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Aequus »

Ma moze se to zamjeniti poprilicno lako ja mislim.. Mislim da na otpadu mozes naci dobar po povoljnijoj cijeni nego u prodavnici autodijelova.. Koke je auto u pitanju?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34530 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

Ovo se mijenja u roku od 15ak minuta
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#34531 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

JavierBosnia wrote: 15/03/2021 20:01 Jel moguce da se ovaj ulozak upaljaca rasklimao?
Koristim transmitter za muziku ali prekida na najmanju neravninu ma putu, nekad ga je i dok miruje tesko "uklopiti" da dobije kontakt.

Probao od prijatelja transmitter i ne ide nista bolje, a kod njega na istom autu perfektno radi.

Onda je valjda najbolje uzeti neki novi zamjenski, samo pitanje gdje? Mozda autodijelovi? Jer na otpadu ko zna da i nije u gorem stanju nego moj. Fazon je da radi, ali kontakt cesto gubi

Image
Ma izvadi to, malo te kontakte savij prema unutra, garant je trivijalan problem.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34532 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Aequus wrote: 15/03/2021 20:53 Ma moze se to zamjeniti poprilicno lako ja mislim.. Mislim da na otpadu mozes naci dobar po povoljnijoj cijeni nego u prodavnici autodijelova.. Koke je auto u pitanju?
Golf 5, mada kazem ti, na autootpadu mi nije nikakva garancija da necu imati isti ili gori problem dok se ne zamjeni pa vidi. To jedino kontam.. mada najbolje kao sto mi @Naslovnica kaze da probam saviti te kontakte, jer ne bi trebao biti neki drugi problem nema se sta olabaviti ovdje
foxlife wrote: 15/03/2021 20:55 Ovo se mijenja u roku od 15ak minuta
Ma i kad bih uzeo drugi elektricar bi to zavrsio, koliko sam vidio na zice neke ide, a ja oko toga veze nemam, tako da mi nike problem to
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34533 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

pa to je najprostija stvar sto mozes uraditi na autu
izvadis taj upaljac vidis da imaju 2 zice skines i spojis na drugi obrnutim redoslijedom
nema tu nikakve nauke samo je pitanje je li to problem

mada bih ja taj transmiter skroz izbacio iz auta i trazio drugo rjesenje
zavisno sta zelis da imas u autu
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#34534 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

JavierBosnia wrote: 15/03/2021 23:47
Aequus wrote: 15/03/2021 20:53 Ma moze se to zamjeniti poprilicno lako ja mislim.. Mislim da na otpadu mozes naci dobar po povoljnijoj cijeni nego u prodavnici autodijelova.. Koke je auto u pitanju?
Golf 5, mada kazem ti, na autootpadu mi nije nikakva garancija da necu imati isti ili gori problem dok se ne zamjeni pa vidi. To jedino kontam.. mada najbolje kao sto mi @Naslovnica kaze da probam saviti te kontakte, jer ne bi trebao biti neki drugi problem nema se sta olabaviti ovdje
foxlife wrote: 15/03/2021 20:55 Ovo se mijenja u roku od 15ak minuta
Ma i kad bih uzeo drugi elektricar bi to zavrsio, koliko sam vidio na zice neke ide, a ja oko toga veze nemam, tako da mi nike problem to
Provjeri sa upaljačem da li ti utičnica uopšte radi, tj. da li ga grije i provjeri da li ti svijetli taj narandžasti prsten, znam da se često spominju neki sitni problemi na G5 koji se rješavaju zamjenom sijalice u pepeljari.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34535 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 15/03/2021 23:55 pa to je najprostija stvar sto mozes uraditi na autu
izvadis taj upaljac vidis da imaju 2 zice skines i spojis na drugi obrnutim redoslijedom
nema tu nikakve nauke samo je pitanje je li to problem

mada bih ja taj transmiter skroz izbacio iz auta i trazio drugo rjesenje
zavisno sta zelis da imas u autu
Nikad sa zicama nista radio nisam, tako da slunto po tom pitanju :D ne znam koji bi drugi problem bio
Izbacio bih ga i ja, htio USB ugraditi i hajd reko moze se to napraviti za 50ak KM i saznam da je ustvari to dosta skuplje. Eto ako znas nekog ko se time bavi sem Komela oni mi nisu mogli pomoci
S4mpion wrote: 16/03/2021 00:23
Provjeri sa upaljačem da li ti utičnica uopšte radi, tj. da li ga grije i provjeri da li ti svijetli taj narandžasti prsten, znam da se često spominju neki sitni problemi na G5 koji se rješavaju zamjenom sijalice u pepeljari.
Ne citas drug. Meni upaljac radi, i trenutno kad ubacim transmiitter on zna sat vremena bez prekida da radi, a znani da se diskonektuje svako 5 min.
Sijalica radi, i taj problem se odrazava na pozadinska neka osvjetljenja tipki, ali to je sve ok
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34536 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 16/03/2021 00:41
foxlife wrote: 15/03/2021 23:55 pa to je najprostija stvar sto mozes uraditi na autu
izvadis taj upaljac vidis da imaju 2 zice skines i spojis na drugi obrnutim redoslijedom
nema tu nikakve nauke samo je pitanje je li to problem

mada bih ja taj transmiter skroz izbacio iz auta i trazio drugo rjesenje
zavisno sta zelis da imas u autu
Nikad sa zicama nista radio nisam, tako da slunto po tom pitanju :D ne znam koji bi drugi problem bio
Izbacio bih ga i ja, htio USB ugraditi i hajd reko moze se to napraviti za 50ak KM i saznam da je ustvari to dosta skuplje. Eto ako znas nekog ko se time bavi sem Komela oni mi nisu mogli pomoci

pa sta konkretno ti zelis da imas u autu ?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34537 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 16/03/2021 00:43
pa sta konkretno ti zelis da imas u autu ?
Muzika sa USBa. Zadovoljio bih se i transmitterom koji ne prekida. Ne koristim cesto svoju muziku samo na neke duze relacije, 90% po gradu radio upalim.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34538 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 16/03/2021 00:59
foxlife wrote: 16/03/2021 00:43
pa sta konkretno ti zelis da imas u autu ?
Muzika sa USBa. Zadovoljio bih se i transmitterom koji ne prekida. Ne koristim cesto svoju muziku samo na neke duze relacije, 90% po gradu radio upalim.
koje auto i koji radio?
imas li utikac za slusalice?
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#34539 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

ma vjerovatno za golf 5, ima kineza sa emulatorom, bez problema mu naprave al mu izadje 150-200km, a i smeta mu sto nije original, realno sad je samo radio neopravdano 200km nov ,pa to izadje 250km
nije mudrost to prespojiti samo je bitno da je emulator ispravan, to je najelegantnije, imas bluetooth, imas usb i sd karticu
ima sigurno i alpine neki koji je bolji ali on hoce originalni izgled
bio je i yatour ali nisam siguran da moze na svaki radio
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34540 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 16/03/2021 01:01
koje auto i koji radio?
imas li utikac za slusalice?
Golf 5, radio od golfa 6 rcd 310
Necu mijenjati radio tek sam ga postavio, taj mi se svidja i tjt, kao sto bi serif rekao fabrika :D
Momak iznad je sve manje vise rekao jer sam o tome ranije pricao ovdje.

Fokus mi je sredit malo taj transmiter jer za ono sto meni treba je to sasvim dovoljno, samo da radi kao sto bi trebalo da radi. Zvuk i sve to mi je top za moje potrebe tako da ne bih sirio temu na neke druge opcije
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34541 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 16/03/2021 01:21
foxlife wrote: 16/03/2021 01:01
koje auto i koji radio?
imas li utikac za slusalice?
Golf 5, radio od golfa 6 rcd 310
Necu mijenjati radio tek sam ga postavio, taj mi se svidja i tjt, kao sto bi serif rekao fabrika :D
Momak iznad je sve manje vise rekao jer sam o tome ranije pricao ovdje.

Fokus mi je sredit malo taj transmiter jer za ono sto meni treba je to sasvim dovoljno, samo da radi kao sto bi trebalo da radi. Zvuk i sve to mi je top za moje potrebe tako da ne bih sirio temu na neke druge opcije
pa upravo da ne bi imao problema i sve to ja bih ukinuo transmiter
nebitno sto je fabrika moze se srediti da imas fino zvuk i sve ostalo cak i neke dodatne funkcije bez puno ulaganja a dosta i funkcionalnije i pouzdanije nego transmiter

ps. je li ti lakse da pustas muziku sa telefona?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34542 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 16/03/2021 01:26
pa upravo da ne bi imao problema i sve to ja bih ukinuo transmiter
nebitno sto je fabrika moze se srediti da imas fino zvuk i sve ostalo cak i neke dodatne funkcije bez puno ulaganja a dosta i funkcionalnije i pouzdanije nego transmiter

ps. je li ti lakse da pustas muziku sa telefona?
Godinama sam ga koristio i nikad neki peoblem nisam imao. Ne znam na kakve probleme sa njim mislis?
Otvoren sam evo da cujem te prijedloge i sa telefona moze, sva muzika mi je tu svakako.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#34543 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

vjeshalica wrote: 15/03/2021 10:13 ma nek skinu svakako ligure rade cijelu godinu kad more guma stara 50 godina more i ljetna jebije...
u februaru vidim hamšološu u pasatu 7 na ljetnim gumama GY effgrip, iste ja imam takve...msm imaju 4 glavna odvoda i malo sare okolo, dakle total ljetna guma...nez kako moze voziti na njima jbt na onim mrazevima i snijegu bas bi volila probati kako se vozi na tim lubenicama na -15 i kroz snijeg
Ja sam jednom kupio auto u januaru na ljetnim gumama, bilo toplo bez snijega i reko hajd u ovih dan dva ću stavit zimske. Parkiram auto vani, nisam u garažu, kad istu noć pade snijeg onako fino. Probam ja naprijed-nazad nema šanse, samo sam ga još ukopao u zemlju. Nakon tri dana blago se otopi snijeg al ga još ima, morali smo pijesak i deke pod točkove stavljat da se auto pomakne, do vuklanizera otišao u drugoj, kaže lik "je li moguće da si do mene došao na ovim gumama?"
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34544 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 16/03/2021 10:25
foxlife wrote: 16/03/2021 01:26
pa upravo da ne bi imao problema i sve to ja bih ukinuo transmiter
nebitno sto je fabrika moze se srediti da imas fino zvuk i sve ostalo cak i neke dodatne funkcije bez puno ulaganja a dosta i funkcionalnije i pouzdanije nego transmiter

ps. je li ti lakse da pustas muziku sa telefona?
Godinama sam ga koristio i nikad neki peoblem nisam imao. Ne znam na kakve probleme sa njim mislis?
Otvoren sam evo da cujem te prijedloge i sa telefona moze, sva muzika mi je tu svakako.
Klikni settings udji u menu skroz desna tipka nadji bt audio okreni na on i imas bt muziku sa telefona bez ikakvih zica
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34545 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

@JavierBosnia
Je li kod tebe taj uredjaj rcd ima bluetooth??
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34546 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote: 16/03/2021 11:11 @JavierBosnia
Je li kod tebe taj uredjaj rcd ima bluetooth??
Cisto sumnjam ali otisao bih provjeriti. Samo na koji nacin, ovako kao sto je momak gore napisao?

Cudan je VW po tim nekim pitanjima, eto od novije generacije fabricki nije prihvatio kako treba, gateway zezao, tako da medjusobna komunikacija sa putnim racunarom ili cime vec nije bas na nivou :D
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34547 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote: 16/03/2021 11:20
konektovan wrote: 16/03/2021 11:11 @JavierBosnia
Je li kod tebe taj uredjaj rcd ima bluetooth??
Cisto sumnjam ali otisao bih provjeriti. Samo na koji nacin, ovako kao sto je momak gore napisao?

Cudan je VW po tim nekim pitanjima, eto od novije generacije fabricki nije prihvatio kako treba, gateway zezao, tako da medjusobna komunikacija sa putnim racunarom ili cime vec nije bas na nivou :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34548 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

@konektovan imam tu opciju bt audio i stoji na ON vec. Ali kada odem to na media stoji samo CD i aux. Kada upalim bt na telefonu ne pronalazi nista da bih se spojio

U uglu mi stoji uvijek No TP kao i AF OFF
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34549 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

Klikni ovo media pa vidi hoce li prebaciti na bt audio
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34550 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 16/03/2021 12:05 Klikni ovo media pa vidi hoce li prebaciti na bt audio
Kliknem, ali kazem tamo stoji samo cd i aux
Sumnjam ja da ima taj bt modul u autu uopste, mozda ima samo radio kao radio
Post Reply