Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#17776 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Iz konstatacije jednog forumasa da ce utrka za vakcinu pokazati koja politicka opcija je operativnija u upravljanju krizom, dodjemo do zakljucka da neko ne zeli da Fadil nabavi vakcinu jer ce to naskoditi necijoj politickoj opciji.

Dao Bog da obojica nabave vakcine u planiranom obimu.

Tad mozda bude postojala sansa da se zajednickom narudzbom vakcinise mozda i trecina stanovnistva.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#17777 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Prpa.ba wrote: 14/03/2021 22:19 Iz konstatacije jednog forumasa da ce utrka za vakcinu pokazati koja politicka opcija je operativnija u upravljanju krizom, dodjemo do zakljucka da neko ne zeli da Fadil nabavi vakcinu jer ce to naskoditi necijoj politickoj opciji.

Dao Bog da obojica nabave vakcine u planiranom obimu.

Tad mozda bude postojala sansa da se zajednickom narudzbom vakcinise mozda i trecina stanovnistva.
ne dođemo ni do čega.

meni je samo dosadilo živjeti u ovakvom okruženju. Al kasno je da mijenjam nešto.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#17778 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

palermo wrote: 14/03/2021 21:56
malakh wrote: 14/03/2021 21:44 kada bi vlada kantona sarajevo uvezla vakcine prije federalne vlade, tada bi se ono mangupski popiškili po njima i to bi bio najjači argument da su jedni sposobni, a drugi ne.

što se tiče lockdowna, ili 14 dana ili ništa. doduše forto je u pravu kada kaže da nema fajde uvoditi lockdown samo u sarajevu, kakve fajde od toga. jedino da profitira drugi dio trebevića i manji dio sarajeva koji nije u sastavu fbih.
i šta bi onda bilo ? Nakon što bi dokazali da su sposobniji ?
poravnali bi sda tamo gdje su bosnjaci većina.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#17779 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

malakh wrote: 14/03/2021 23:29
palermo wrote: 14/03/2021 21:56
malakh wrote: 14/03/2021 21:44 kada bi vlada kantona sarajevo uvezla vakcine prije federalne vlade, tada bi se ono mangupski popiškili po njima i to bi bio najjači argument da su jedni sposobni, a drugi ne.

što se tiče lockdowna, ili 14 dana ili ništa. doduše forto je u pravu kada kaže da nema fajde uvoditi lockdown samo u sarajevu, kakve fajde od toga. jedino da profitira drugi dio trebevića i manji dio sarajeva koji nije u sastavu fbih.
i šta bi onda bilo ? Nakon što bi dokazali da su sposobniji ?
poravnali bi sda tamo gdje su bosnjaci većina.
Zasto?

Nije zar sarajevo jedino mjeato gdje zive Bosnjaci ili gdje su vecina?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#17780 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

palermo wrote: 14/03/2021 23:58
malakh wrote: 14/03/2021 23:29
palermo wrote: 14/03/2021 21:56

i šta bi onda bilo ? Nakon što bi dokazali da su sposobniji ?
poravnali bi sda tamo gdje su bosnjaci većina.
Zasto?

Nije zar sarajevo jedino mjeato gdje zive Bosnjaci ili gdje su vecina?
zato sto ce se pokazati sposobnijima, a nama konacno takvo nesto treba. dokazali su se da nece sa sda, sada je idealno vrijeme da se pokazu boljima od sda.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#17781 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nero Histrion »

izvrsni direktor wrote: 14/03/2021 21:58 Cujem da sda-ovci traze povratak Šanke na celo ministarstva zdravstva, valjda su bili zadovoljni njegovim radom :-)
Nadam se da je ovo neka zafrkancija. :?
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17782 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Image

Nema puno još do proljeća da prebacivanjem loptice na drugu stranu, vrati KS normalnom životu.
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17783 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Login7777 wrote: 15/03/2021 08:52 Image

Nema puno još do proljeća da prebacivanjem loptice na drugu stranu, vrati KS normalnom životu.
kme kme kme hocemo sanku na odmoru , debilnog nenadica i malo fasistu kapidzica a bome i ministra obrazovanja na celu kriznog štaba :bih: :bih: :skoljka: :skoljka:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#17784 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

Login7777 wrote: 15/03/2021 08:52 Image

Nema puno još do proljeća da prebacivanjem loptice na drugu stranu, vrati KS normalnom životu.
Lingo de malo izadji iz Sekine guzice. Nije ti zdravo. :thumbup:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#17785 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

Prpa.ba wrote: 14/03/2021 22:19 Iz konstatacije jednog forumasa da ce utrka za vakcinu pokazati koja politicka opcija je operativnija u upravljanju krizom, dodjemo do zakljucka da neko ne zeli da Fadil nabavi vakcinu jer ce to naskoditi necijoj politickoj opciji.

Dao Bog da obojica nabave vakcine u planiranom obimu.

Tad mozda bude postojala sansa da se zajednickom narudzbom vakcinise mozda i trecina stanovnistva.
zamisli situaciju da kanton nabavi vakcine, a oni gore nisu mogli. pa to je ogroman zalog za budućnost. prvi bih osobno otišao bakiru ispred kuće i okačio transparent da su forto i dino nabavili vakcine. :lol:
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#17786 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by A_A_AKCIJA »

Ono kada Boss postavlja kadrove u Domovima zdravlja, pa na kraju stranački uhljebi ne znaju podići slušalicu, a ljudi umiru jer ne mogu dobiti nikoga na telefon.

Zašto Boss? Pa zato jer je SDA morala platiti nečim rušenje Vlade šestorke, a valuta su bili Domovi zdravlja:

made_in_sarajevo
Posts: 6962
Joined: 06/05/2013 23:05

#17787 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

klasicni primjer uhljeba i sekinog igraca, jebo joj seka sve po spisku.

samo boss nije samo za rusenje sestorke. boss godinama drzi dom zdravlja i da dize ruke za sda. znam jednog zavrsio je na listi bossa i ako bi prosao u opstinu da dize ruke kako mu se kaze, zena mu dobija posao u domu zdravlja. to je ona varijanta bez 20 000 u koverti, ali vamo imaju covjeka da radi sta mu se kaze.

sad hvala svim bogovima imamo NS,NiP,NLB pa takvi mogu kurcu svirati vise. sto bi ovi sda botovi rekli " da nam ih Allah pozivi 100 godina" i da guze sda na svakom koraku, svaki dan
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#17788 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

odlično je fotro rekao na početku. mi ne idemo ka novom bergamu, mi smo trenutačno bergam. najkritičniji grad u evropi.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17789 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Statistika kaže da je KS glavno žarište u Europi.
miki71210
Posts: 61
Joined: 11/11/2020 08:14

#17790 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by miki71210 »

ma ja ba, njihove statistike su sveto pismo
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17791 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Šjo Bibe proći će i korona dok joj odgovore na sva pitanja :lol:
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17792 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Osim_13 wrote: 15/03/2021 13:32 Šjo Bibe proći će i korona dok joj odgovore na sva pitanja :lol:
biba kao da mojsijeve citabe cita
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#17793 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Iker C »

Amraaaaaa pojacaj ovoooooo!!! J.... ce je Zaha ne reaguje brzoo.
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17794 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Iker C wrote: 15/03/2021 13:34 Amraaaaaa pojacaj ovoooooo!!! J.... ce je Zaha ne reaguje brzoo.
jadna Amra je osjetila zahinu podrigusu nakon ovoga zajapurio se levat kao da se popeo uz dalmatinsku :lol:
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#17795 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Reglan »

Sta kaze Biba kaul centar :lol:
User avatar
emigrazione
Posts: 7800
Joined: 01/09/2010 13:40

#17796 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by emigrazione »

Imal' iko ovdje pristojnu yebenu konekciju
made_in_sarajevo
Posts: 6962
Joined: 06/05/2013 23:05

#17797 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

sta ova azbaha tokic rece, srbija nam dosad dala 2 miliona vakcina?

jesu li moguca ovakva pitanja iz sda, df i sbb? ljudi pola pitanja fakturisu ministru i forti,a sve sda uradila to, tipa male plate, fali ljudi, fali radnika...
User avatar
emigrazione
Posts: 7800
Joined: 01/09/2010 13:40

#17798 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by emigrazione »

Evo stručnjaka za med iz Vrutaka, bas me interesuje sta ce pametno da pita
made_in_sarajevo
Posts: 6962
Joined: 06/05/2013 23:05

#17799 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

jel ovo devic mrtav hladan rece hoce li forto isplatit obestecenja radi lockdown ako uvedu to.

jel moguce ba da ljudi pitaju i fakturisu ljudima stvari koje su oni kontrolisali do prije 2 mjeseca :lol: :lol: :lol: :lol:

hahahhahahahahahaha a ne mogu da vjerujem, neki dan forto kaze dizi sa biroa sve, sebija siktala sto ce im to, sad devic pita zasto ne angazuju sve sa biroa :lol: :lol: :lol:
User avatar
emigrazione
Posts: 7800
Joined: 01/09/2010 13:40

#17800 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by emigrazione »

A cuj ove mačkice što joj je neko pripremio pitanja, glupa ko noć, ja mislim da joj je ovo prvi put ikad da se javila za riječ...
Locked