Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17401 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Sendvic brigada u petoj brzini :thumbup:
elk
Posts: 3154
Joined: 14/08/2006 12:03

#17402 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by elk »

Neumorni su zeleni kmeri :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#17403 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenika :roll: baš ko da vas je isti *urac pravio :evil:

taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina :(
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17404 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

JoseMujica wrote: 10/03/2021 12:53 nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenika :roll: baš ko da vas je isti *urac pravio :evil:

taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina :(
Ne smijes nista rec odma si ekstrem i tamo i vamo...
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#17405 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

JoseMujica wrote: 10/03/2021 12:53 nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenika :roll: baš ko da vas je isti *urac pravio :evil:

taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina :(
Jose,
bez osporavanja teze o generalnoj radikalizaciji govora i tendenciji međusobnog neuvažavanja različitosti u stavovima, ipak vidim jedan potencijalni paradoks u ovoj tvojoj izjavi.
Čini mi se da u njoj ne negiraš postojanje nekih tzv. "SDA botova". Ali kritikuješ kada se iste "etiketira" tim nazivom. Čak šta više.
Tvrdiš, da ako SDA botu kažeš da je SDA bot, onda si isti kao SDA bot.
Meni je to malo paradoksalno.
U dobro staro vrijeme kada u raji neko krene valjati gluposti, brzo bi se našao neko da kaže:
"Ej, pojma nemaš. Poklopi se ušima dok ne naučiš o čemu pričaš."

Helem, ne razumijem kako je isti "valjač laži i gluposti" i onaj koji takvog nazove "valjačem laži i gluposti"?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17406 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

Image


Njamiiiiiii :jedekolac: :jedekolac: :jedekolac:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#17407 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

invincible1921 wrote: 10/03/2021 12:54
JoseMujica wrote: 10/03/2021 12:53 nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenika :roll: baš ko da vas je isti *urac pravio :evil:

taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina :(
Ne smijes nista rec odma si ekstrem i tamo i vamo...
Kome ba da se mi prilagođavamo? Je li to to?

Možda je tako i bolje? Kad se kreneš pravdati i posipati pepelom ovdje se rijetko pika. Namirišu ti krv, i još jače ujedaju. Tramp je dokazao da je bolje "poduplati". Furati svoju priču, i to je to. Samo ne valja to. Ali, eto - politika.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17408 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

elk wrote: 10/03/2021 12:47 Neumorni su zeleni kmeri :lol:
A šta je sa "crvenim"?
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17409 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

aldinjo wrote: 10/03/2021 14:26
elk wrote: 10/03/2021 12:47 Neumorni su zeleni kmeri :lol:
A šta je sa "crvenim"?
oni nisu dzamijasi pa se oni ne prozivaju :lol: :lol: :lol: :skoljka: :skoljka: :skoljka:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#17410 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

kluz franjo wrote: 10/03/2021 13:10
JoseMujica wrote: 10/03/2021 12:53 nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenika :roll: baš ko da vas je isti *urac pravio :evil:

taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina :(
Jose,
bez osporavanja teze o generalnoj radikalizaciji govora i tendenciji međusobnog neuvažavanja različitosti u stavovima, ipak vidim jedan potencijalni paradoks u ovoj tvojoj izjavi.
Čini mi se da u njoj ne negiraš postojanje nekih tzv. "SDA botova". Ali kritikuješ kada se iste "etiketira" tim nazivom. Čak šta više.
Tvrdiš, da ako SDA botu kažeš da je SDA bot, onda si isti kao SDA bot.
Meni je to malo paradoksalno.
U dobro staro vrijeme kada u raji neko krene valjati gluposti, brzo bi se našao neko da kaže:
"Ej, pojma nemaš. Poklopi se ušima dok ne naučiš o čemu pričaš."

Helem, ne razumijem kako je isti "valjač laži i gluposti" i onaj koji takvog nazove "valjačem laži i gluposti"?
kažem da i jedni i drugi soldtati svojih partija dok se neko ne slaže s njima lijepe etiketu da si ovaj ili onaj

ima nas dosta koje boli kurac i za jedne i druge grupacije kleptomana
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17411 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Nismo svi soldati partija, mnogi smo samo antiSDA.

Kao sto je sad moderna distinkcija da antifasist nije nuzno i komunist, tako ni antiSDA nije nuzno Cetvorkaš.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#17412 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

JoseMujica wrote: 10/03/2021 14:47
kluz franjo wrote: 10/03/2021 13:10
JoseMujica wrote: 10/03/2021 12:53 nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenika :roll: baš ko da vas je isti *urac pravio :evil:

taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina :(
Jose,
bez osporavanja teze o generalnoj radikalizaciji govora i tendenciji međusobnog neuvažavanja različitosti u stavovima, ipak vidim jedan potencijalni paradoks u ovoj tvojoj izjavi.
Čini mi se da u njoj ne negiraš postojanje nekih tzv. "SDA botova". Ali kritikuješ kada se iste "etiketira" tim nazivom. Čak šta više.
Tvrdiš, da ako SDA botu kažeš da je SDA bot, onda si isti kao SDA bot.
Meni je to malo paradoksalno.
U dobro staro vrijeme kada u raji neko krene valjati gluposti, brzo bi se našao neko da kaže:
"Ej, pojma nemaš. Poklopi se ušima dok ne naučiš o čemu pričaš."

Helem, ne razumijem kako je isti "valjač laži i gluposti" i onaj koji takvog nazove "valjačem laži i gluposti"?
kažem da i jedni i drugi soldtati svojih partija dok se neko ne slaže s njima lijepe etiketu da si ovaj ili onaj

ima nas dosta koje boli kurac i za jedne i druge grupacije kleptomana
Kao što napisah. Slažem se sa konstatacijom da se generalno etikete, čak i one najbrutalnije, olako i često bez razmišljanja potežu.
Ali evo da konkretizujem pitanje:
Ako ja npr. argumentovano lažova nazovem lažovom. Jesam li i ja onda lažov, "soldat svoje partije" itd...?
Jesam li isti kao i taj lažov?
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#17413 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nivla »

@JoseMujica
svaka ti je zlatna
a nova vlast jednako ublehaska kao i stara, ono u cemu se podudaraju je isto:
- nesposobni
- stranacno zaposljavanje u javnim preduzecima, podobnih kadrova
- svi su izdali gradjane zarad licne a ne kolektivne koristi
- procedure se ne postuju pa im odluke u prosjeku nezakonite

i moglo bi se ovako u nedogled, jad i cemer i jedni i drugi, imamo tako fortu koji kaze “urgentni prioriteti”, prioritet je urgentan
sve je to intelektualno nivo jednog fikreta prevljaka, samo razlicito upakovan u malogradjanstinu,nazalost
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17414 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

nivla wrote: 10/03/2021 14:59 @JoseMujica
svaka ti je zlatna
a nova vlast jednako ublehaska kao i stara, ono u cemu se podudaraju je isto:
- nesposobni
- stranacno zaposljavanje u javnim preduzecima, podobnih kadrova
- svi su izdali gradjane zarad licne a ne kolektivne koristi
- procedure se ne postuju pa im odluke u prosjeku nezakonite

i moglo bi se ovako u nedogled, jad i cemer i jedni i drugi, imamo tako fortu koji kaze “urgentni prioriteti”, prioritet je urgentan
sve je to intelektualno nivo jednog fikreta prevljaka, samo razlicito upakovan u malogradjanstinu,nazalost
Po cemu su nesposobni i koje su to odluke nezakonite?
mali_balon
Posts: 14565
Joined: 12/09/2012 09:57

#17415 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mali_balon »

Dakle veliki comeback sda 2022.....al u kur... jos cete morat parizera pojest.....dakle prvo parizer pa tek onda poli...sto bi reko milanovic
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17416 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

Sve zatvaraj, aaaaa svee :D

laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17417 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Odluke su diskriminatorske i imbecilne. Zatvoriti autopraonice, servise i slicno mogu samo retardi poput Drljevica i Vranica..

Nesposobni idioti kao i prethodnici im.

Ne treba njima SDA. Sami ce se samounistiti svojim nebulozama.

Idiot Drljevic ce cetvorku kostati vlasti u KS..
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17418 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

lik navro na praonice i servise pa makar. ja ti opet govorim, ko ce radi 8 dana propasti i ko nema posla u 5 dana sedmice onda mu je bolje da sam zatvori, jer samo trosak ima. autopraonica svakako zima ko ce ga oprati. svi vise raje na samousluznim uleti i izleti. znam jednog cijelo ljeto radio i to dobro radio, cim je zahladilo frajer sam zatvorio praonicu. servis pa nije svakih 15min novo auto. pola servisa jedno auto par dana radi. dakle nikakva panika i histerija sto ti furas. 90% servisa zatvori garazu i ko zna sta on radi. pogotovo 50% servisa u privatnim kucama se nalazi. na kraju krajeva ja nigdje nisam vidio da pise kako su praonice i servisi zatvoreni. ono inace se tu skuplja milion ljudi

idemo dalje

https://www.klix.ba/vijesti/bih/objavlj ... /210310091
Iz zabrane se izuzimaju:

trgovine prehrambenim proizvodima i pekare,

apoteke,

benzinske pumpe,

prodavnice hrane za životinje,

specijalizovane prodavnice medicinskih sredstava, veterinarskih proizvoda i opreme,

subjekti koji obavljaju djelatnosti zdravstvene zaštite i socijalne skrbi,

subjekti koji obavljaju veterinarske djelatnosti,

kantonalna javna komunalna preduzeća i kantonalna javna preduzeća,

aerodrom,

kopneni prijevoz i ostale pomoćne djelatnosti u prijevozu,

hoteli i sličan smještaj uz posluživanje hrane samo za goste koji imaju prijavljen boravak,

subjekti koji se bave proizvodnom djelatnosti,

subjekti koji se bave pogrebnim i srodnim djelatnostima,

gradilišta.

U ovom periodu dozvoljava se i rad javnih kuhinja te priprema i dostava hrane i pića do 23:00 sata poslovnim subjektima, u periodu dok traje zabrana, uz poštivanje higijenskih i epidemioloških mjera zaštite.

Sportska takmičenja i treninzi na otvorenom su dozvoljeni tokom trajanja propisane zabrane, ali bez publike, dok sportovi koji moraju biti održani u zatvorenom prostoru (poput rukometa) nisu dozvoljeni.

U tržnim centrima dozvoljen je rad poslovnim subjektima koji su izuzeti iz zabrane.

Za provođenje navedenih mjera zaduženi su Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova KS i Kantonalna uprava za inspekcijske poslove KS.

Ovim zaključkom je također naloženo i specijalistima radiolozima senolozima iz primarne zdravstvene zaštite da u okviru svog redovnog posla čitaju i RTG nalaze pluća iz COVID ambulanti.
eno majku him lopovsku, sebe zaposlili nama nista ne daju. eno vidi hin sta ono radi. uh uh jebem him majku propadosmo svi.

cekaj ba jebem mu mater pa ovdje zatvorene samo kafane i prodavnice gdje su skuplja raje. znaci kad se presabere ipak vise firmi,djelatnosti,raje moze raditi preko vikenda. e pu jebem im mater pa ne daju covjeku ni da im psuje kako treba.
User avatar
pici
Posts: 46398
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17419 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

jesul ovo sadaklije predvodjeni uzoritim govedom zahom u ofanzivi na fortinu vladu, ako, ako... generalica salje sendvice iz bolnicke menze, kaju propadoshe neki tenderi pa se malo stislo...
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17420 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Ti blage veze nemas o cemu pricas. Zvucis poput prosjecnog SDA bota.

Sta kazes? Kafici i prodavnice samo ne rade :lol: Haj malo nadji neki registar i pogledaj koliko djelatnosti spada medju one koje nisu ovdje nabrojane..

Nevjerovatno da svi botovi lice ko jaje jajetu..

Ovim idiotlucima se ukopavaju kako ih niko ukopati ne bi mogao.. Nesposobni i bezmudi idioti koji slusaju idiota Drljevica koji je otjeran iz Zenice s noge na nogu. Idiot ce ih kostati svega..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#17421 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nivelacija »

Sad bez zajebancije bez novca ova vlada je nemocna.

Procjenjuje se da ce budzet pasti na cak 700 miliona a ne na 900 kako oni misle.

Za tolikom rupetinom u budzetu socijalni nemiri su neminovnost da 15 Nikola Tesli upravlja kantonom a ne Forto.

Bez ikakvih kapitalnih ulaganja i slicno rejting pada na nulu.
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#17422 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saale »

laik1981 wrote: 10/03/2021 15:09 Odluke su diskriminatorske i imbecilne. Zatvoriti autopraonice, servise i slicno mogu samo retardi poput Drljevica i Vranica..

Nesposobni idioti kao i prethodnici im.

Ne treba njima SDA. Sami ce se samounistiti svojim nebulozama.

Idiot Drljevic ce cetvorku kostati vlasti u KS..
Misliš trojku, NBL nema nikakvog učešća u vlasti :skoljka:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#17423 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nivelacija »

laik1981 wrote: 10/03/2021 15:35 Ti blage veze nemas o cemu pricas. Zvucis poput prosjecnog SDA bota.

Sta kazes? Kafici i prodavnice samo ne rade :lol: Haj malo nadji neki registar i pogledaj koliko djelatnosti spada medju one koje nisu ovdje nabrojane..

Nevjerovatno da svi botovi lice ko jaje jajetu..

Ovim idiotlucima se ukopavaju kako ih niko ukopati ne bi mogao.. Nesposobni i bezmudi idioti koji slusaju idiota Drljevica koji je otjeran iz Zenice s noge na nogu. Idiot ce ih kostati svega..
Drljevic nije otjeran iz Zenice nego su ga kulturno odmah penzionisali kada je poceo iskazivati ekstremističke stavove o koroni i mjerama. On je u ovo vrijeme prosle godine predlagao da svi pozivni cak i bez simptoma moraju u bolnicu a ko nece da mu se naplaćuje kazna kuci 150 KM dnevno koliko Kosta dan u zatvoru.

On je vjerovatno i zakljucao kanton SA a ne Forto.
User avatar
pici
Posts: 46398
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17424 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

700 miliona znaci nista od tendera bas me zanima koga ce udariti po dzepu, budjetlije il tenderasHe... :mrgreen:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17425 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Gledaj Ceske koja je na nivou drzave zakljucana skoro pet mjeseci i gdje se odluke donose na nivou drzave. Gdje ne radi nista i gdje je vojska sa dugim cijevima na ulicama. A nasi misle nesto postici sa dva dana zatvaranja malih biznisa samo u KS, dok sve to sto oni zatvaraju radi na par kilometara od centra grada. Ludilo..
Image

Misevi pozovite ljude na proteste pred drzavne i federalne institucije da trazimo smjene odgovornih sto nemamo vakcine. Skupite to malo muda sto imate i pocnite se ponasati kao prava opozicija na tim nivoima. Dosta vise demagogije, populizma, kukavickog ponasanja i mjera koje nista nece postici osim sto cete otezati poslovanje onima koje zatvarate. Da bi bilo koja vasa retardirana mjera uspjela potrebno je imati granice koje ce osigurati da niko ne moze ni uci, a ni izaci iz kantona bar dva mjeseca, Potrebno je da testirate 15000 ljudi dnevno i da osigurate da svi postuju samoizolaciju, a u periodu posle toga da svako ko ulazi u KS mora imati negativan test i da posle ulaska ide u petodnevnu izolaciju.. Vi ovo sve ne mozete uraditi, kao sto nije mogao niko u Evropi i zato prestanite sa maltretiranjem ljudi i pocnite se ponasati kao opozicija na nivoima koji su morali obezbijediti vakcine..
Locked