Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#17401 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sendvic brigada u petoj brzini 
-
elk
- Posts: 3154
- Joined: 14/08/2006 12:03
#17402 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Neumorni su zeleni kmeri 
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#17403 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenika
baš ko da vas je isti *urac pravio
taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina
taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#17404 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ne smijes nista rec odma si ekstrem i tamo i vamo...JoseMujica wrote: ↑10/03/2021 12:53 nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenikabaš ko da vas je isti *urac pravio
![]()
taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina![]()
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#17405 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jose,JoseMujica wrote: ↑10/03/2021 12:53 nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenikabaš ko da vas je isti *urac pravio
![]()
taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina![]()
bez osporavanja teze o generalnoj radikalizaciji govora i tendenciji međusobnog neuvažavanja različitosti u stavovima, ipak vidim jedan potencijalni paradoks u ovoj tvojoj izjavi.
Čini mi se da u njoj ne negiraš postojanje nekih tzv. "SDA botova". Ali kritikuješ kada se iste "etiketira" tim nazivom. Čak šta više.
Tvrdiš, da ako SDA botu kažeš da je SDA bot, onda si isti kao SDA bot.
Meni je to malo paradoksalno.
U dobro staro vrijeme kada u raji neko krene valjati gluposti, brzo bi se našao neko da kaže:
"Ej, pojma nemaš. Poklopi se ušima dok ne naučiš o čemu pričaš."
Helem, ne razumijem kako je isti "valjač laži i gluposti" i onaj koji takvog nazove "valjačem laži i gluposti"?
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#17406 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Njamiiiiiii
- Haris.ba
- Posts: 35306
- Joined: 08/09/2005 20:08
#17407 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kome ba da se mi prilagođavamo? Je li to to?invincible1921 wrote: ↑10/03/2021 12:54Ne smijes nista rec odma si ekstrem i tamo i vamo...JoseMujica wrote: ↑10/03/2021 12:53 nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenikabaš ko da vas je isti *urac pravio
![]()
taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina![]()
Možda je tako i bolje? Kad se kreneš pravdati i posipati pepelom ovdje se rijetko pika. Namirišu ti krv, i još jače ujedaju. Tramp je dokazao da je bolje "poduplati". Furati svoju priču, i to je to. Samo ne valja to. Ali, eto - politika.
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
- klizim po parkingu
- Posts: 243
- Joined: 25/02/2021 23:49
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#17410 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
kažem da i jedni i drugi soldtati svojih partija dok se neko ne slaže s njima lijepe etiketu da si ovaj ili onajkluz franjo wrote: ↑10/03/2021 13:10Jose,JoseMujica wrote: ↑10/03/2021 12:53 nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenikabaš ko da vas je isti *urac pravio
![]()
taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina![]()
bez osporavanja teze o generalnoj radikalizaciji govora i tendenciji međusobnog neuvažavanja različitosti u stavovima, ipak vidim jedan potencijalni paradoks u ovoj tvojoj izjavi.
Čini mi se da u njoj ne negiraš postojanje nekih tzv. "SDA botova". Ali kritikuješ kada se iste "etiketira" tim nazivom. Čak šta više.
Tvrdiš, da ako SDA botu kažeš da je SDA bot, onda si isti kao SDA bot.
Meni je to malo paradoksalno.
U dobro staro vrijeme kada u raji neko krene valjati gluposti, brzo bi se našao neko da kaže:
"Ej, pojma nemaš. Poklopi se ušima dok ne naučiš o čemu pričaš."
Helem, ne razumijem kako je isti "valjač laži i gluposti" i onaj koji takvog nazove "valjačem laži i gluposti"?
ima nas dosta koje boli kurac i za jedne i druge grupacije kleptomana
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#17411 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nismo svi soldati partija, mnogi smo samo antiSDA.
Kao sto je sad moderna distinkcija da antifasist nije nuzno i komunist, tako ni antiSDA nije nuzno Cetvorkaš.
Kao sto je sad moderna distinkcija da antifasist nije nuzno i komunist, tako ni antiSDA nije nuzno Cetvorkaš.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#17412 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kao što napisah. Slažem se sa konstatacijom da se generalno etikete, čak i one najbrutalnije, olako i često bez razmišljanja potežu.JoseMujica wrote: ↑10/03/2021 14:47kažem da i jedni i drugi soldtati svojih partija dok se neko ne slaže s njima lijepe etiketu da si ovaj ili onajkluz franjo wrote: ↑10/03/2021 13:10Jose,JoseMujica wrote: ↑10/03/2021 12:53 nimalo se ne razlikujete od SDA botova glede etiketiranja kritičara i neistomišljenikabaš ko da vas je isti *urac pravio
![]()
taj duboki kulturni uticaj kumrovačke škole na naše društvo neće se iščerat ni za sto godina![]()
bez osporavanja teze o generalnoj radikalizaciji govora i tendenciji međusobnog neuvažavanja različitosti u stavovima, ipak vidim jedan potencijalni paradoks u ovoj tvojoj izjavi.
Čini mi se da u njoj ne negiraš postojanje nekih tzv. "SDA botova". Ali kritikuješ kada se iste "etiketira" tim nazivom. Čak šta više.
Tvrdiš, da ako SDA botu kažeš da je SDA bot, onda si isti kao SDA bot.
Meni je to malo paradoksalno.
U dobro staro vrijeme kada u raji neko krene valjati gluposti, brzo bi se našao neko da kaže:
"Ej, pojma nemaš. Poklopi se ušima dok ne naučiš o čemu pričaš."
Helem, ne razumijem kako je isti "valjač laži i gluposti" i onaj koji takvog nazove "valjačem laži i gluposti"?
ima nas dosta koje boli kurac i za jedne i druge grupacije kleptomana
Ali evo da konkretizujem pitanje:
Ako ja npr. argumentovano lažova nazovem lažovom. Jesam li i ja onda lažov, "soldat svoje partije" itd...?
Jesam li isti kao i taj lažov?
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#17413 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
@JoseMujica
svaka ti je zlatna
a nova vlast jednako ublehaska kao i stara, ono u cemu se podudaraju je isto:
- nesposobni
- stranacno zaposljavanje u javnim preduzecima, podobnih kadrova
- svi su izdali gradjane zarad licne a ne kolektivne koristi
- procedure se ne postuju pa im odluke u prosjeku nezakonite
i moglo bi se ovako u nedogled, jad i cemer i jedni i drugi, imamo tako fortu koji kaze “urgentni prioriteti”, prioritet je urgentan
sve je to intelektualno nivo jednog fikreta prevljaka, samo razlicito upakovan u malogradjanstinu,nazalost
svaka ti je zlatna
a nova vlast jednako ublehaska kao i stara, ono u cemu se podudaraju je isto:
- nesposobni
- stranacno zaposljavanje u javnim preduzecima, podobnih kadrova
- svi su izdali gradjane zarad licne a ne kolektivne koristi
- procedure se ne postuju pa im odluke u prosjeku nezakonite
i moglo bi se ovako u nedogled, jad i cemer i jedni i drugi, imamo tako fortu koji kaze “urgentni prioriteti”, prioritet je urgentan
sve je to intelektualno nivo jednog fikreta prevljaka, samo razlicito upakovan u malogradjanstinu,nazalost
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#17414 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Po cemu su nesposobni i koje su to odluke nezakonite?nivla wrote: ↑10/03/2021 14:59 @JoseMujica
svaka ti je zlatna
a nova vlast jednako ublehaska kao i stara, ono u cemu se podudaraju je isto:
- nesposobni
- stranacno zaposljavanje u javnim preduzecima, podobnih kadrova
- svi su izdali gradjane zarad licne a ne kolektivne koristi
- procedure se ne postuju pa im odluke u prosjeku nezakonite
i moglo bi se ovako u nedogled, jad i cemer i jedni i drugi, imamo tako fortu koji kaze “urgentni prioriteti”, prioritet je urgentan
sve je to intelektualno nivo jednog fikreta prevljaka, samo razlicito upakovan u malogradjanstinu,nazalost
-
mali_balon
- Posts: 14565
- Joined: 12/09/2012 09:57
#17415 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Dakle veliki comeback sda 2022.....al u kur... jos cete morat parizera pojest.....dakle prvo parizer pa tek onda poli...sto bi reko milanovic
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#17416 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sve zatvaraj, aaaaa svee 
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#17417 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Odluke su diskriminatorske i imbecilne. Zatvoriti autopraonice, servise i slicno mogu samo retardi poput Drljevica i Vranica..
Nesposobni idioti kao i prethodnici im.
Ne treba njima SDA. Sami ce se samounistiti svojim nebulozama.
Idiot Drljevic ce cetvorku kostati vlasti u KS..
Nesposobni idioti kao i prethodnici im.
Ne treba njima SDA. Sami ce se samounistiti svojim nebulozama.
Idiot Drljevic ce cetvorku kostati vlasti u KS..
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#17418 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
lik navro na praonice i servise pa makar. ja ti opet govorim, ko ce radi 8 dana propasti i ko nema posla u 5 dana sedmice onda mu je bolje da sam zatvori, jer samo trosak ima. autopraonica svakako zima ko ce ga oprati. svi vise raje na samousluznim uleti i izleti. znam jednog cijelo ljeto radio i to dobro radio, cim je zahladilo frajer sam zatvorio praonicu. servis pa nije svakih 15min novo auto. pola servisa jedno auto par dana radi. dakle nikakva panika i histerija sto ti furas. 90% servisa zatvori garazu i ko zna sta on radi. pogotovo 50% servisa u privatnim kucama se nalazi. na kraju krajeva ja nigdje nisam vidio da pise kako su praonice i servisi zatvoreni. ono inace se tu skuplja milion ljudi
idemo dalje
https://www.klix.ba/vijesti/bih/objavlj ... /210310091
cekaj ba jebem mu mater pa ovdje zatvorene samo kafane i prodavnice gdje su skuplja raje. znaci kad se presabere ipak vise firmi,djelatnosti,raje moze raditi preko vikenda. e pu jebem im mater pa ne daju covjeku ni da im psuje kako treba.
idemo dalje
https://www.klix.ba/vijesti/bih/objavlj ... /210310091
eno majku him lopovsku, sebe zaposlili nama nista ne daju. eno vidi hin sta ono radi. uh uh jebem him majku propadosmo svi.Iz zabrane se izuzimaju:
trgovine prehrambenim proizvodima i pekare,
apoteke,
benzinske pumpe,
prodavnice hrane za životinje,
specijalizovane prodavnice medicinskih sredstava, veterinarskih proizvoda i opreme,
subjekti koji obavljaju djelatnosti zdravstvene zaštite i socijalne skrbi,
subjekti koji obavljaju veterinarske djelatnosti,
kantonalna javna komunalna preduzeća i kantonalna javna preduzeća,
aerodrom,
kopneni prijevoz i ostale pomoćne djelatnosti u prijevozu,
hoteli i sličan smještaj uz posluživanje hrane samo za goste koji imaju prijavljen boravak,
subjekti koji se bave proizvodnom djelatnosti,
subjekti koji se bave pogrebnim i srodnim djelatnostima,
gradilišta.
U ovom periodu dozvoljava se i rad javnih kuhinja te priprema i dostava hrane i pića do 23:00 sata poslovnim subjektima, u periodu dok traje zabrana, uz poštivanje higijenskih i epidemioloških mjera zaštite.
Sportska takmičenja i treninzi na otvorenom su dozvoljeni tokom trajanja propisane zabrane, ali bez publike, dok sportovi koji moraju biti održani u zatvorenom prostoru (poput rukometa) nisu dozvoljeni.
U tržnim centrima dozvoljen je rad poslovnim subjektima koji su izuzeti iz zabrane.
Za provođenje navedenih mjera zaduženi su Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova KS i Kantonalna uprava za inspekcijske poslove KS.
Ovim zaključkom je također naloženo i specijalistima radiolozima senolozima iz primarne zdravstvene zaštite da u okviru svog redovnog posla čitaju i RTG nalaze pluća iz COVID ambulanti.
cekaj ba jebem mu mater pa ovdje zatvorene samo kafane i prodavnice gdje su skuplja raje. znaci kad se presabere ipak vise firmi,djelatnosti,raje moze raditi preko vikenda. e pu jebem im mater pa ne daju covjeku ni da im psuje kako treba.
- pici
- Posts: 46398
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#17419 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
jesul ovo sadaklije predvodjeni uzoritim govedom zahom u ofanzivi na fortinu vladu, ako, ako... generalica salje sendvice iz bolnicke menze, kaju propadoshe neki tenderi pa se malo stislo...
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#17420 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ti blage veze nemas o cemu pricas. Zvucis poput prosjecnog SDA bota.
Sta kazes? Kafici i prodavnice samo ne rade
Haj malo nadji neki registar i pogledaj koliko djelatnosti spada medju one koje nisu ovdje nabrojane..
Nevjerovatno da svi botovi lice ko jaje jajetu..
Ovim idiotlucima se ukopavaju kako ih niko ukopati ne bi mogao.. Nesposobni i bezmudi idioti koji slusaju idiota Drljevica koji je otjeran iz Zenice s noge na nogu. Idiot ce ih kostati svega..
Sta kazes? Kafici i prodavnice samo ne rade
Nevjerovatno da svi botovi lice ko jaje jajetu..
Ovim idiotlucima se ukopavaju kako ih niko ukopati ne bi mogao.. Nesposobni i bezmudi idioti koji slusaju idiota Drljevica koji je otjeran iz Zenice s noge na nogu. Idiot ce ih kostati svega..
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#17421 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sad bez zajebancije bez novca ova vlada je nemocna.
Procjenjuje se da ce budzet pasti na cak 700 miliona a ne na 900 kako oni misle.
Za tolikom rupetinom u budzetu socijalni nemiri su neminovnost da 15 Nikola Tesli upravlja kantonom a ne Forto.
Bez ikakvih kapitalnih ulaganja i slicno rejting pada na nulu.
Procjenjuje se da ce budzet pasti na cak 700 miliona a ne na 900 kako oni misle.
Za tolikom rupetinom u budzetu socijalni nemiri su neminovnost da 15 Nikola Tesli upravlja kantonom a ne Forto.
Bez ikakvih kapitalnih ulaganja i slicno rejting pada na nulu.
-
saale
- Posts: 1440
- Joined: 08/07/2008 13:39
#17422 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Misliš trojku, NBL nema nikakvog učešća u vlastilaik1981 wrote: ↑10/03/2021 15:09 Odluke su diskriminatorske i imbecilne. Zatvoriti autopraonice, servise i slicno mogu samo retardi poput Drljevica i Vranica..
Nesposobni idioti kao i prethodnici im.
Ne treba njima SDA. Sami ce se samounistiti svojim nebulozama.
Idiot Drljevic ce cetvorku kostati vlasti u KS..
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#17423 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Drljevic nije otjeran iz Zenice nego su ga kulturno odmah penzionisali kada je poceo iskazivati ekstremističke stavove o koroni i mjerama. On je u ovo vrijeme prosle godine predlagao da svi pozivni cak i bez simptoma moraju u bolnicu a ko nece da mu se naplaćuje kazna kuci 150 KM dnevno koliko Kosta dan u zatvoru.laik1981 wrote: ↑10/03/2021 15:35 Ti blage veze nemas o cemu pricas. Zvucis poput prosjecnog SDA bota.
Sta kazes? Kafici i prodavnice samo ne radeHaj malo nadji neki registar i pogledaj koliko djelatnosti spada medju one koje nisu ovdje nabrojane..
Nevjerovatno da svi botovi lice ko jaje jajetu..
Ovim idiotlucima se ukopavaju kako ih niko ukopati ne bi mogao.. Nesposobni i bezmudi idioti koji slusaju idiota Drljevica koji je otjeran iz Zenice s noge na nogu. Idiot ce ih kostati svega..
On je vjerovatno i zakljucao kanton SA a ne Forto.
- pici
- Posts: 46398
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#17424 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
700 miliona znaci nista od tendera bas me zanima koga ce udariti po dzepu, budjetlije il tenderasHe... 
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#17425 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Gledaj Ceske koja je na nivou drzave zakljucana skoro pet mjeseci i gdje se odluke donose na nivou drzave. Gdje ne radi nista i gdje je vojska sa dugim cijevima na ulicama. A nasi misle nesto postici sa dva dana zatvaranja malih biznisa samo u KS, dok sve to sto oni zatvaraju radi na par kilometara od centra grada. Ludilo..

Misevi pozovite ljude na proteste pred drzavne i federalne institucije da trazimo smjene odgovornih sto nemamo vakcine. Skupite to malo muda sto imate i pocnite se ponasati kao prava opozicija na tim nivoima. Dosta vise demagogije, populizma, kukavickog ponasanja i mjera koje nista nece postici osim sto cete otezati poslovanje onima koje zatvarate. Da bi bilo koja vasa retardirana mjera uspjela potrebno je imati granice koje ce osigurati da niko ne moze ni uci, a ni izaci iz kantona bar dva mjeseca, Potrebno je da testirate 15000 ljudi dnevno i da osigurate da svi postuju samoizolaciju, a u periodu posle toga da svako ko ulazi u KS mora imati negativan test i da posle ulaska ide u petodnevnu izolaciju.. Vi ovo sve ne mozete uraditi, kao sto nije mogao niko u Evropi i zato prestanite sa maltretiranjem ljudi i pocnite se ponasati kao opozicija na nivoima koji su morali obezbijediti vakcine..

Misevi pozovite ljude na proteste pred drzavne i federalne institucije da trazimo smjene odgovornih sto nemamo vakcine. Skupite to malo muda sto imate i pocnite se ponasati kao prava opozicija na tim nivoima. Dosta vise demagogije, populizma, kukavickog ponasanja i mjera koje nista nece postici osim sto cete otezati poslovanje onima koje zatvarate. Da bi bilo koja vasa retardirana mjera uspjela potrebno je imati granice koje ce osigurati da niko ne moze ni uci, a ni izaci iz kantona bar dva mjeseca, Potrebno je da testirate 15000 ljudi dnevno i da osigurate da svi postuju samoizolaciju, a u periodu posle toga da svako ko ulazi u KS mora imati negativan test i da posle ulaska ide u petodnevnu izolaciju.. Vi ovo sve ne mozete uraditi, kao sto nije mogao niko u Evropi i zato prestanite sa maltretiranjem ljudi i pocnite se ponasati kao opozicija na nivoima koji su morali obezbijediti vakcine..
