Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#49701 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Vađenje stvari iz konteksta je sasvim uobičajan i rekao bih dozvoljen element provokacije u diskusiji.
Ono što obavještajno-tabloidna kanalizacija SDA radi je nešto drugo.
U maniru a la reufljagić/drnišlić se na izjavu izvađenu iz konteksta, doda nešto nepostojuće, fabrikuje potpuna laž i onda se krene u mobilizaciju zgrožavanja i ogorčenja.
Ne originalnim postupkom ili izjavom, već radikalnom interpretacijom fabrikovane laži.
Ja o stručnosti Ivane Marić nemam neko visoko mišljenje (ako joj je struka ono kako se potpisuje zadnjih godina - politička analiza).
Može li biti na poziciji zamjenice gradonačelnika? Može. Imali smo u prošlosti i većih "plićaka".
Da li je Ivana Marić super? Meni nije.
Ono što obavještajno-tabloidna kanalizacija SDA radi je nešto drugo.
U maniru a la reufljagić/drnišlić se na izjavu izvađenu iz konteksta, doda nešto nepostojuće, fabrikuje potpuna laž i onda se krene u mobilizaciju zgrožavanja i ogorčenja.
Ne originalnim postupkom ili izjavom, već radikalnom interpretacijom fabrikovane laži.
Ja o stručnosti Ivane Marić nemam neko visoko mišljenje (ako joj je struka ono kako se potpisuje zadnjih godina - politička analiza).
Može li biti na poziciji zamjenice gradonačelnika? Može. Imali smo u prošlosti i većih "plićaka".
Da li je Ivana Marić super? Meni nije.
- Hank Paldum
- Posts: 2107
- Joined: 22/11/2019 14:14
#49702 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ali u Evropi ne vlada radikalni desničarski politički islam. Ovdje se fura priča "U Bosni se glasa za SDA i pljuje Naša Stranka a tamo se boje da ne pobjedi njihova SDA i nadaju se da će njemacka verzija Naše Stranke pobjediti" pa se želi kao neka dvoličnost dokazati što nema uopšte nikakve logike.Škobo Habu wrote: ↑10/03/2021 08:41Sa ideolozima tipa braće Latić, još iz vremena vladavine bega Izetbegovića seniora, sigurno su mogli među radikalnu desnicu političkog islama.Hank Paldum wrote: ↑10/03/2021 08:27
Stvarno se ovdje želi neko uvjeriti da bi SDA po svojoj definiciji mogla biti dio familije evropskih desničarskih stranaka sa Le Pen, AfD i ostalim. Pa prije bi desničarske stranke prihvatile Damira Nikšića nego Harisa Zahiragića a da ne govoriomo o Ivani Marić.
Pa na zapadu bi se desničarske stranke borile protiv stranke koje su po definiciji kao SDA i njihovih glasača.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#49703 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ma treba NS prihvatiti da ona zaista nije matrijal za tu funkciju, koliko god je to samo protokolarno.
Ima viđenijih i manje spornih ljudi kojim niko "ne može pera odbit". Kao što je i Bogić sam.
msg. Topića pomenu neko. Fenomenalna ličnost. Ne znam samo jel po njihovim pravilima dozvoljeno obnašati političku funkciju.
Ali ne sumnjam ni sekunde da bi je obavljao odlično.
Ima viđenijih i manje spornih ljudi kojim niko "ne može pera odbit". Kao što je i Bogić sam.
msg. Topića pomenu neko. Fenomenalna ličnost. Ne znam samo jel po njihovim pravilima dozvoljeno obnašati političku funkciju.
Ali ne sumnjam ni sekunde da bi je obavljao odlično.
-
Škobo Habu
- Posts: 9791
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#49704 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Well, zemljače, imalo smo mi puno jedno desetljeće, ako ne i više, ispiranje mozga generacijama i generacijam mladih Bošnjaka posredstvom Stranke i njeznih ideologa kako je Bošnjaku preći musliman iz Indonezije ili Maroka od susjeda Hrvata ili Srbina, samo što ti nisi bio dio toga - uhvati si se3 izgleda na vrijeme noge.Hank Paldum wrote: ↑10/03/2021 10:05
Ali u Evropi ne vlada radikalni desničarski politički islam. Ovdje se fura priča "U Bosni se glasa za SDA i pljuje Naša Stranka a tamo se boje da ne pobjedi njihova SDA i nadaju se da će njemacka verzija Naše Stranke pobjediti" pa se želi kao neka dvoličnost dokazati što nema uopšte nikakve logike.
Pa na zapadu bi se desničarske stranke borile protiv stranke koje su po definiciji kao SDA i njihovih glasača.
Upravo je takva desnica u Bošnjaka vodila kampanju na račun Zapada o tome kako je njemo gledao sistemsko uništenje bošnjačkog naroda, ne čineći ništa, te da se bosanski muslimani mogu uzdati u pomoć samo bliskoistočnih šeika i emira. Sve to je, na kraju, kulminiralo sa Sirijom i odlaskom ovdašnjih selefija u džihad. Znamo kako je ta avantura završila. No, i pored takve vrste odijuma prma Zapadu, koji je prisutan i kod tebe, ti umjesto da se po ideloškoj opciji opredjeliš za Katar ili Sudiju, ti se uhvatio Alemanije. Što bi rekli - igraš na sigurno. Švabo je babo.
Last edited by Škobo Habu on 10/03/2021 10:22, edited 3 times in total.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#49705 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Iskreno se za NS nadam da ovi ostali kandidati koji se spominju nisu lošiji od dotične.drug_profi wrote: ↑10/03/2021 10:09 Ma treba NS prihvatiti da ona zaista nije matrijal za tu funkciju, koliko god je to samo protokolarno.
Ima viđenijih i manje spornih ljudi kojim niko "ne može pera odbit". Kao što je i Bogić sam.
msg. Topića pomenu neko. Fenomenalna ličnost. Ne znam samo jel po njihovim pravilima dozvoljeno obnašati političku funkciju.
Ali ne sumnjam ni sekunde da bi je obavljao odlično.
A ako su bolji, a odluče se za Ivanu Marić samo zbog spola, onda je to najveća antireklama pozitivnoj diskriminaciji spolova.
(Prof. Topića lično poznajem, veoma cijenim i sigurno njegov integritet i premašuje uslove za ovu poziciju zamjenika. Kao svešteno lice je naravno po nekim pitanjima privržen crkvenim dogmama koje baš i nisu kompatibilne sa progresivnim idejama NS.)
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#49706 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nema NS mnogo pozicija da se pokaže, i nije dobro da na to malo mjesta ide logikom 'bilo je i gorih, šta ima veze'.kluz franjo wrote: ↑10/03/2021 10:01 Ja o stručnosti Ivane Marić nemam neko visoko mišljenje (ako joj je struka ono kako se potpisuje zadnjih godina - politička analiza).
Može li biti na poziciji zamjenice gradonačelnika? Može. Imali smo u prošlosti i većih "plićaka".
Da li je Ivana Marić super? Meni nije.
A Ivana Marić je grozan izbor koji bi vas inicijalno koštao, da ne spominjemo vrlo izvijesnu mogućnost njenih budućih izvala kojih sigurno neće manjkati. I zaista mi nije jasno, obzirom da nemam direktne veze sa NS, ko u stranci gura jednu tako potpuno neodgovarajuću osobu na takvu funkciju ?
-
Škobo Habu
- Posts: 9791
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#49707 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Onakvi kao ona. Politički nezrele i neformirane osobe.kox wrote: ↑10/03/2021 10:27
Nema NS mnogo pozicija da se pokaže, i nije dobro da na to malo mjesta ide logikom 'bilo je i gorih, šta ima veze'.
A Ivana Marić je grozan izbor koji bi vas inicijalno koštao, da ne spominjemo vrlo izvijesnu mogućnost njenih budućih izvala kojih sigurno neće manjkati. I zaista mi nije jasno, obzirom da nemam direktne veze sa NS, ko u stranci gura jednu tako potpuno neodgovarajuću osobu na takvu funkciju ?
Recimo, neko tipa one Zulfikarpašićke.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#49708 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne znam zašto na kraju ne uzeti Bošnjaka. Kao što kažeš pozitivna diskriminacija može polučiti vrlo loš efekat. Insisitirati na spolu i da nije Bošnjakinja previše smanjuje bazen u kojem želiš naći lice koje treba dobiti funkciju koja je ipak ČAST i priznanje. Ne smije biti bilo ko. Ako je SDA sa Skakom spustila kriterije, pa hajmo ih podizati koliko god možemo.
-
Novak20
- Posts: 15239
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#49709 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Možda mrvu nategnut članak ali gdje ima dima ima i vatre. Ako vatre još nema, treba puhati u žeravicu što netko reće.
Meni je skoro nebitno djelovanje mogućeg "paraobavještajnog parasistema". Interesiraju me ciljevi, ali još više kratkoročne i dugoročne posljedice ovakve uvezanosti "paraobavještajnog parasistema" sa politikom i (para)medijima u pokretanju hajke na pojedinca/e zbog izgovorenog i djelima ničim i nikada potvrđenog.
Cilj ovakvih kampanja može biti discipliniranje viđenijih ljudi, utjerivanje u suru dominantnog javnog i političkog promišljanja, pobjeda u političkoj borbi za vlast, ostvarenje dominacije...ali što su posljedice ovog prizemnog ili podzemnog djelovanja protiv "opozicije" u glavnom gradu države ?
Neke mi padaju na pamet ali mi se ne da o tome pisati jer se opet sve svede na zaključak u zadnjoj rečenici članka.
Neka svatko malo razmisli za sebe.
https://thebosniatimes.ba/57577/bosansk ... jre-ivane/
Meni je skoro nebitno djelovanje mogućeg "paraobavještajnog parasistema". Interesiraju me ciljevi, ali još više kratkoročne i dugoročne posljedice ovakve uvezanosti "paraobavještajnog parasistema" sa politikom i (para)medijima u pokretanju hajke na pojedinca/e zbog izgovorenog i djelima ničim i nikada potvrđenog.
Cilj ovakvih kampanja može biti discipliniranje viđenijih ljudi, utjerivanje u suru dominantnog javnog i političkog promišljanja, pobjeda u političkoj borbi za vlast, ostvarenje dominacije...ali što su posljedice ovog prizemnog ili podzemnog djelovanja protiv "opozicije" u glavnom gradu države ?
Neke mi padaju na pamet ali mi se ne da o tome pisati jer se opet sve svede na zaključak u zadnjoj rečenici članka.
Neka svatko malo razmisli za sebe.
https://thebosniatimes.ba/57577/bosansk ... jre-ivane/
BOSANSKE PAMETNICE SPALJUJU KAO ‘VJEŠTICE’: Zašto se režim toliko boji Irme, Irine, Nejre, Ivane…?!
Zar nije kukavički od "heroja" koji se busaju u prsa patriotizmom i sebi pripisuju zasluge "otpora koji se čuo do neba" da se danas boje malo kuražnijih mladih intelektualki?!
10. Marta 2021.
Baš kao u “zlatno doba” UDBA-e režim se naklatio na mlade liberalne intelektualke. Slučaj Ivane Marić je samo najnoviji, ali on je repriza slučaja Irme Baralije. Samo što su mediji objavili informaciju kako je politička analitičarka Ivana Marić kandidatkinja Naše stranke za dogradonačelnicu Sarajeva, na društvenim mrežama pojavili su se brojni komentari, među kojima su najbombastičniji komentari botova sa Facebooka. Jedan od takvih je i „vehabija pod koševima“ Jusuf Nurkić koji je čak ispjevao bijedno nepismenu pjesmicu sprdajući se sa tom idejom i ismijavajući Marić osobno. Već sutradan, opet su vehabije bile u igri, na portalu SAFF isplivao je i njen sporni videosnimak u kojem tvrdi da su “Bošnjaci sebi izmislili ime”.
I dok još uvijek traju rasprave, čak se i SDA udostojila jednim saopćenjem pozvati Četvoru da se očituje o ovom istupu Marić ne libeći se iskazati svoju osudu i gnušanje. Očito se očekivao odbranaški odgovor pa da se „potegne kec iz rukava“. Pošto je Četvorka odšutjela pojavio se novi snimak koji daje još „potpuniji uvid“ u njene političke stavove.
Naime, gostujući u programu televizije Pink, pored ostalog, iznijela je svoje ocjene o radu Haaškog tribunala, kao i o ideološkom pozicioniranju lidera najjačih stranaka u BiH.
„Indikativno je da su video, snimljen prije nekoliko godina, objavili isti dan kada je u medijima izašla vijest da sam potencijalna kandidatkinja za dogradonačelnicu Sarajeva. To mi govori da ih boli ovo što radim i da su se prestrašili i od same pomisli da se ja direktno uključim u politiku. Ni u jednom trenutku nisam ni pomislila ni rekla bilo šta ružno protiv bilo kojeg naroda, ali mi je iskreno žao što su neki ljudi tu moju izjavu pogrešno shvatili”, navela je Marić.
Zapravo, to je i više nego jasno da je OSA preko botova, a potom i preko svojih portala, inicirala taj napad na Marić. Nepoznato je ko je uopće sačinio snimak, a još veće čudo je da je „snimatelj“ imao interesa sačuvati istu i plasirati je nakon tri godine?! Nema te redakcije portala da radi na taj način i stoga je sto procentno tačno da je ovo posao OSA-e. To je i pokazatelj koliko su opravdane sumnje da OSA uhodi intelektualce i političare u Sarajevu, posebno opozicionare.
„Kakav će tek „lov na vještice“ pripremiti ako se budem kandidirala za članicu Predsjedništva Bosne i Hercegovine“, napisala je Marić.
Ovim komentarom ona je otkrila zašto se režim plaši intelektualaca profila Ivane Marić. Koliko je upravu treba se prisjetiti zbog čega je Irma Baralija postala meta istih paraobavještajnih struktura režima. Zar i Baraliji nije imputiran intervju u kojem je iznijela svoje mišljenje o ratu, da bi joj ga botovi i medijski kerberi „preveli“ na svoj jezik, kao što su to učinili i sa izjavama i intervjuima Ivane Marić?!
Ima ovdje još jedan segment na koji bi se trebala obratiti pažnja. Skoro da ovo postaje pravilo sa kandidaturama Naše stranke da nakon prvih, vjerovatno tajnih razgovora ili intervjua sa kandidatima, najčešće kandidatkinjama, informaciju o tome prvi objavi prorežimski portal Faktor.
Isto se desilo sa kandidatkinjama za direktoricu TVSA Kristinom Ljevak i Nejrom Latić Hulusić. Sa njima je Naša stranka obavila razgovor i nakon njihovog pristanka da budu kandidatkinje, vijest će objaviti portal Faktor, a predsjednik NS sve to demantirati i reći kako je njegova favoritkinja Duška Jurišić. Oni koji optužuju Našu stranku za autokratizam kojeg sprovodi Sabina Ćudić, navode ovaj slučaj kao jedan od primjera. Ali ovdje je veći problem u tome da paraobavještajno podzemlje ima svoje pipke i u Našoj stranci. Te će se sumnje definitivno raspršiti ili potvrditi nakon kandidature Ivane Marić. Za sada izgleda da su upravu oni koji tvrde da je sve režirano u dosluhu sa paraobavještajnim podzemljem jer će epilog biti takav da iza kandidature kompromitirane Ivane Marić neće smjeti stati SDP i NiP, te da će u tom slučaju Naša stranka morati dati drugo ime koje je tajno dogovoreno sa SDA.
Ukoliko NS nije u kandžama paraobavještajnog podzemlja morat će rezolutno stati iza kandidature Ivane Marić. Posebno to mora učiniti Predrag Kojović, „po cijenu života“, da bi je spasio od „lomače za vještice“. Jer nije ovdje u pitanju puka kandidatura, već politički princip koji demokratiju dijeli od diktature!
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#49710 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Možda me nisi dobro shvatio... Ja se ne slažem sa logikom "bilo je i gorih, šta ima veze". Ja sam uvijek za najveći mogući napredak.kox wrote: ↑10/03/2021 10:27Nema NS mnogo pozicija da se pokaže, i nije dobro da na to malo mjesta ide logikom 'bilo je i gorih, šta ima veze'.kluz franjo wrote: ↑10/03/2021 10:01 Ja o stručnosti Ivane Marić nemam neko visoko mišljenje (ako joj je struka ono kako se potpisuje zadnjih godina - politička analiza).
Može li biti na poziciji zamjenice gradonačelnika? Može. Imali smo u prošlosti i većih "plićaka".
Da li je Ivana Marić super? Meni nije.
A Ivana Marić je grozan izbor koji bi vas inicijalno koštao, da ne spominjemo vrlo izvijesnu mogućnost njenih budućih izvala kojih sigurno neće manjkati. I zaista mi nije jasno, obzirom da nemam direktne veze sa NS, ko u stranci gura jednu tako potpuno neodgovarajuću osobu na takvu funkciju ?
A ovo "vas koštati"... Ne znam kako mene nečiji izbor može koštati, a tebe ne koštati. Hebiga, u istom loncu su svu pare svih poreskih obveznika.
A ako me poistovjećuješ sa NS, griješiš. Ja sam samo neko ko je do sada glasao za NS. Nikakvih drugih poveznica nemam.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#49711 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
I ja sam nekad glasao za NS,ali za NSPDA nikad vise Stop Kriminalu Sloboda Narodu
-
saale
- Posts: 1440
- Joined: 08/07/2008 13:39
#49712 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
To isti onaj Skaka koji gradu ostavlja žičaru, vidikovac, olimpijski muzej, i abd rekonstruisanu Bistricku stanicudrug_profi wrote: ↑10/03/2021 10:31 Ne znam zašto na kraju ne uzeti Bošnjaka. Kao što kažeš pozitivna diskriminacija može polučiti vrlo loš efekat. Insisitirati na spolu i da nije Bošnjakinja previše smanjuje bazen u kojem želiš naći lice koje treba dobiti funkciju koja je ipak ČAST i priznanje. Ne smije biti bilo ko. Ako je SDA sa Skakom spustila kriterije, pa hajmo ih podizati koliko god možemo.
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#49713 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Kad smo kod botova, ima li moderacija i administracija načina da spriječi pojavu istih? Ima li kakva provjera od strane administracije kada se odobrava nick?
Na jednoj drugoj temi bot otvoreno zaprijeti OSA-om i Osmicom ko bude pisao protiv Seke, SDA i nikom ništa. Ok razumijem komentare na portalima, ondje se registrije ko stigne ali ovdje se bar treba zavesti neki red kada su botovi u pitanju. Previše ih je zaista.
Na jednoj drugoj temi bot otvoreno zaprijeti OSA-om i Osmicom ko bude pisao protiv Seke, SDA i nikom ništa. Ok razumijem komentare na portalima, ondje se registrije ko stigne ali ovdje se bar treba zavesti neki red kada su botovi u pitanju. Previše ih je zaista.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#49714 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Statu grada Sarajeva definiše Gradonačelnika i dva zamjenika, koji ne smiju biti iz istih konstituvnih naroda.drug_profi wrote: ↑10/03/2021 10:31 Ne znam zašto na kraju ne uzeti Bošnjaka. Kao što kažeš pozitivna diskriminacija može polučiti vrlo loš efekat. Insisitirati na spolu i da nije Bošnjakinja previše smanjuje bazen u kojem želiš naći lice koje treba dobiti funkciju koja je ipak ČAST i priznanje. Ne smije biti bilo ko. Ako je SDA sa Skakom spustila kriterije, pa hajmo ih podizati koliko god možemo.
Predizbornim dogovorom NiP imenuje zamjenika Bošnjaka.
Ali sve to nema puno veze sa osnovnom tezom, a to je ovo što i ti i ja opisujemo.
Treba najbolji mogući kandidat/kandidatkinja.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#49715 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Kakve gluposti.Škobo Habu wrote: ↑10/03/2021 10:21 Well, zemljače, imalo smo mi puno jedno desetljeće, ako ne i više, ispiranje mozga generacijama i generacijam mladih Bošnjaka posredstvom Stranke i njeznih ideologa kako je Bošnjaku preći musliman iz Indonezije ili Maroka od susjeda Hrvata ili Srbina, samo što ti nisi bio dio toga - uhvati si se3 izgleda na vrijeme noge.
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#49716 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Mislio sam kao stranku da će to koštati NS, prvenstveno u reputaciji i glasovima. Ne mislim ništa loše pod ovim 'vas' nego nekako kad se tebi obraćam kao da se obraćam NS-u i njenim članovima, što naravno nije u redu ali ne zamjeri. A kako boldirano i Ivana Marić mogu u istu rečenicu ?kluz franjo wrote: ↑10/03/2021 10:35Možda me nisi dobro shvatio... Ja se ne slažem sa logikom "bilo je i gorih, šta ima veze". Ja sam uvijek za najveći mogući napredak.kox wrote: ↑10/03/2021 10:27Nema NS mnogo pozicija da se pokaže, i nije dobro da na to malo mjesta ide logikom 'bilo je i gorih, šta ima veze'.kluz franjo wrote: ↑10/03/2021 10:01 Ja o stručnosti Ivane Marić nemam neko visoko mišljenje (ako joj je struka ono kako se potpisuje zadnjih godina - politička analiza).
Može li biti na poziciji zamjenice gradonačelnika? Može. Imali smo u prošlosti i većih "plićaka".
Da li je Ivana Marić super? Meni nije.
A Ivana Marić je grozan izbor koji bi vas inicijalno koštao, da ne spominjemo vrlo izvijesnu mogućnost njenih budućih izvala kojih sigurno neće manjkati. I zaista mi nije jasno, obzirom da nemam direktne veze sa NS, ko u stranci gura jednu tako potpuno neodgovarajuću osobu na takvu funkciju ?
A ovo "vas koštati"... Ne znam kako mene nečiji izbor može koštati, a tebe ne koštati. Hebiga, u istom loncu su svu pare svih poreskih obveznika.
A ako me poistovjećuješ sa NS, griješiš. Ja sam samo neko ko je do sada glasao za NS. Nikakvih drugih poveznica nemam.
-
Škobo Habu
- Posts: 9791
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#49717 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Novak20 wrote: ↑10/03/2021 10:34
Možda mrvu nategnut članak ali gdje ima dima ima i vatre. Ako vatre još nema, treba puhati u žeravicu što netko reće.
Meni je skoro nebitno djelovanje mogućeg "paraobavještajnog parasistema". Interesiraju me ciljevi, ali još više kratkoročne i dugoročne posljedice ovakve uvezanosti "paraobavještajnog parasistema" sa politikom i (para)medijima u pokretanju hajke na pojedinca/e zbog izgovorenog i djelima ničim i nikada potvrđenog.
Cilj ovakvih kampanja može biti discipliniranje viđenijih ljudi, utjerivanje u suru dominantnog javnog i političkog promišljanja, pobjeda u političkoj borbi za vlast, ostvarenje dominacije...ali što su posljedice ovog prizemnog ili podzemnog djelovanja protiv "opozicije" u glavnom gradu države ?
Neke mi padaju na pamet ali mi se ne da o tome pisati jer se opet sve svede na zaključak u zadnjoj rečenici članka.
Neka svatko malo razmisli za sebe.
Isto se desilo sa kandidatkinjama za direktoricu TVSA Kristinom Ljevak i Nejrom Latić Hulusić. Sa njima je Naša stranka obavila razgovor i nakon njihovog pristanka da budu kandidatkinje, vijest će objaviti portal Faktor, a predsjednik NS sve to demantirati i reći kako je njegova favoritkinja Duška Jurišić. Oni koji optužuju Našu stranku za autokratizam kojeg sprovodi Sabina Ćudić, navode ovaj slučaj kao jedan od primjera. Ali ovdje je veći problem u tome da paraobavještajno podzemlje ima svoje pipke i u Našoj stranci. Te će se sumnje definitivno raspršiti ili potvrditi nakon kandidature Ivane Marić. Za sada izgleda da su upravu oni koji tvrde da je sve režirano u dosluhu sa paraobavještajnim podzemljem jer će epilog biti takav da iza kandidature kompromitirane Ivane Marić neće smjeti stati SDP i NiP, te da će u tom slučaju Naša stranka morati dati drugo ime koje je tajno dogovoreno sa SDA.
Ukoliko NS nije u kandžama paraobavještajnog podzemlja morat će rezolutno stati iza kandidature Ivane Marić. Posebno to mora učiniti Predrag Kojović, „po cijenu života“, da bi je spasio od „lomače za vještice“. Jer nije ovdje u pitanju puka kandidatura, već politički princip koji demokratiju dijeli od diktature!
Zna Latić u koju hramlje i uvijek je to znao.
Tip koji je na dnevnoj bazi pravio spiskove dežurnih islamofoba, krmojeda i persona koje ne idu na džumu po rahmetli "Ljiljanu" stao u odbranu Marićke iz vlastitog interesa.
Koji se glib vrlo brzo dosegao oko svega...
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#49718 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne zamjeram, sve OK. Posebno kada se razjasni.kox wrote: ↑10/03/2021 10:46Mislio sam kao stranku da će to koštati NS, prvenstveno u reputaciji i glasovima. Ne mislim ništa loše pod ovim 'vas' nego nekako kad se tebi obraćam kao da se obraćam NS-u i njenim članovima, što naravno nije u redu ali ne zamjeri. A kako boldirano i Ivana Marić mogu u istu rečenicu ?kluz franjo wrote: ↑10/03/2021 10:35Možda me nisi dobro shvatio... Ja se ne slažem sa logikom "bilo je i gorih, šta ima veze". Ja sam uvijek za najveći mogući napredak.kox wrote: ↑10/03/2021 10:27
Nema NS mnogo pozicija da se pokaže, i nije dobro da na to malo mjesta ide logikom 'bilo je i gorih, šta ima veze'.
A Ivana Marić je grozan izbor koji bi vas inicijalno koštao, da ne spominjemo vrlo izvijesnu mogućnost njenih budućih izvala kojih sigurno neće manjkati. I zaista mi nije jasno, obzirom da nemam direktne veze sa NS, ko u stranci gura jednu tako potpuno neodgovarajuću osobu na takvu funkciju ?
A ovo "vas koštati"... Ne znam kako mene nečiji izbor može koštati, a tebe ne koštati. Hebiga, u istom loncu su svu pare svih poreskih obveznika.
A ako me poistovjećuješ sa NS, griješiš. Ja sam samo neko ko je do sada glasao za NS. Nikakvih drugih poveznica nemam.
A ovo za boldirano. Pa po meni ne mogu. Valjda sam to jasno i napisao.
-
Škobo Habu
- Posts: 9791
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#49719 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Gluposti?
Nisi ti čit'o "Ljiljan" nekad birvaktile u Alijino doba.
- Bancho
- Posts: 652
- Joined: 01/11/2011 11:45
#49720 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nije ih on platio iz svog džepa pa da on nekome nešto ostavlja. On ostavlja jednu veliku sramotu neukog čovjeka, čiji je najveći domet poklanjanje topova u toku ramazana.
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#49721 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Eno i Niksic brani ovu sto kaze da su Bosnjaci izmisljena nacija, i tako nas na svijetu predstavlja
Nakon, NS-a u Mostaru, SDP-a u Srebrenici, ovo je najnovije.....
Ima li vise uopste sumnje da bi ovi ljudi Bosnjake sutra pustili niz vodu, ako im se ukaze prilika?
Nakon, NS-a u Mostaru, SDP-a u Srebrenici, ovo je najnovije.....
Ima li vise uopste sumnje da bi ovi ljudi Bosnjake sutra pustili niz vodu, ako im se ukaze prilika?
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#49722 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Gluposti.Škobo Habu wrote: ↑10/03/2021 10:51Gluposti?![]()
Nisi ti čit'o "Ljiljan" nekad birvaktile u Alijino doba.
Prema Wikipediji taj list je imao 60000 kopija u cirkulaciji, od cega 85% u inostranstvu. Dakle nekih 9000 u nasoj drzavi. 1991., drzava nam brojala 4.4 miliona , od toga su 43.5% Bosnjaci/Muslimani. Broj od 1.902.956 ljudi.
Mislim da je ipak nesto u periodu od 92.-95. pokazalo ko nam je preci i da je to imalo puno vise utjecaja nego neke novine kojih je bilo 9000 kopija u jednom izdanju. Pored toga, slucajno sam u "generacijama mladih Bosnjaka", osnovna skola, srednja, fakultet, nikad jos nisam cuo od nekog takvo nesto. U stranci doduse nisam nikad ni bio, ne znam sta oni medjusobno pricaju, ali znam da to nema maltene nikakvog sireg utjecaja na ove generacije.
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
#49723 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Latić je puko totalno, lik na twitteru odavno se prepucava sa Marićkom, docekao je na volej, a ova budala vidi OSA tu
oooj jebem ti drzavu u kojoj je twiter nalog=obavjestajna sluzba
oooj jebem ti drzavu u kojoj je twiter nalog=obavjestajna sluzba
-
george_constanza
- Posts: 10
- Joined: 09/03/2021 17:24
#49724 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
SDA botovi kolektivno se množe na ovoj temi, žile režu, kmeće kako se bh blok raspada i kako je ovo kraj NS-a
-
Škobo Habu
- Posts: 9791
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#49725 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zamisli samo koliko je generacija prošlo kroz jednu 7. Muslimansku, kao vojni obveznici, od 96. do 2006. godine, koja je bila glavni centar za ideološke preodgoj u režiji SDA.skoronikako wrote: ↑10/03/2021 11:10
Gluposti.
Prema Wikipediji taj list je imao 60000 kopija u cirkulaciji, od cega 85% u inostranstvu. Dakle nekih 9000 u nasoj drzavi. 1991., drzava nam brojala 4.4 miliona , od toga su 43.5% Bosnjaci/Muslimani. Broj od 1.902.956 ljudi.
Mislim da je ipak nesto u periodu od 92.-95. pokazalo ko nam je preci i da je to imalo puno vise utjecaja nego neke novine kojih je bilo 9000 kopija u jednom izdanju. Pored toga, slucajno sam u "generacijama mladih Bosnjaka", osnovna skola, srednja, fakultet, nikad jos nisam cuo od nekog takvo nesto. U stranci doduse nisam nikad ni bio, ne znam sta oni medjusobno pricaju, ali znam da to nema maltene nikakvog sireg utjecaja na ove generacije.
