Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#17251 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nastavnik fizickog »

saabsa wrote: 09/03/2021 14:07 Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
komedija :lol:

drzava smo sa najvecim procentom nepismenog stanovnistva u europi i sa najmanjim procentom visoko skolovanog stanovnistva a u kvaltet skolstva da i ne ulazimo a nazivas nas strucnjacima za sve i svasta :izet:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17252 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

saabsa wrote: 09/03/2021 14:07 Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
Ne trebaš biti ekspert da zbrojiš dva i dva. Jeste Njemačka uvela lockdown ali lockdown kakav bi potpisao svaki građanin BiH. Lockdown u kojem primaš punu platu od države, u kojem firma u kojoj radiš nema nikakvih obaveza prema državi dok traje to stanje, u kojem su ti sve režije subvencionirane, u kojem pored svega nevedenog dobijaš i novčanu pomoć u kešu kao i psihološku pomoć. Još samo da ti obezbjede po tri djevice svaku noć. I opet pozivaju i mole građane za strpljenje.

Kod nas bi da uvedu lockdown, a da i dalje imaš sve iste obaveze, da nemaš plate jer, jbg, zdravlje je bitnije.

Ako kod nas bude i dan duže trajao lockdown na bosanski način, čisto smo najebali. Bolje onda ukinuti sve mjere, ko preživi, preživio je. Ovako imaćemo neuporedivo više mrtvih od gladi, samoubistava, pljački i kriminala koji na slijedi u narednim mjesecima i godinama.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#17253 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

VladaFBiH wrote: 09/03/2021 14:11
drug_profi wrote: 09/03/2021 13:30
laik1981 wrote: 09/03/2021 13:24 Ja ti kazem da je 90% onih koji se nisu obogatili i koji prezivljavaju
Ma slazem se. Meni je jedan davno rekao, ako vodis kafanu i radis posteno, placas sve drzavi, nema te nigdje. Osim ako nemas nenormalan promet.
Svaki od njih se mora snaci gdje ce zavrnuti, ali to nije vise ni do njih vec do poslovnog ambijenta. Gladna drzava koja vise voli da je taj gazda na birou, nego da sam sebi zaradi platu i mozda jos nekog zaposli.

Ove gazde tipa Tope, Stojnica, Alispage... da ne nabrajam. Nema za njih zime. Oni mogu mjesecima durat.

Ugrozeni su uposleni i ovi mali koji su fakticki samozaposleni. On i gazda i konobar, a prijepodne mu zena.
taj te slagao :) kilogram najjeftinije espresso kafe je 15KM a neke solidne 35KM i od jednog Kg napraviš do 142 kafe (u realnosti ako ne varaš cca 130 jer kafa malo kalira a doza je cca 7g) uz cijenu od 2KM (ni najmanja ni najveća u gradu a ove od 2,5-3KM koriste kafu koja je 60-80KM po kg) ti tu kilu kafe prodaš za 260KM (ako je 1,5KM kafa a nema jeftinije prodaš za 195KM) uz trošak od 15-35KM po kg + par KM struje a PDV je koji je gazda ukrao od države i nas je od 26 do 36KM sa ovim cijenama. Kada sve ovo sabreš vidiš da gazda ima od 45-80KM "troška" po kili kafe i da mu ostaje od 150 do 180KM po kili...

I tako gazda kaže da malo zarađuje i odluči da ne plaća PDV a u isto vrijeme ga konobar zavrne više nego što je PDV...
Nije sve u PDV-u. Ali hajd da ne sirimo pricu. Ne znam sad napamet detalje, ali sam se zaprepastio sta sve moraju da placaju od parafiskalnih nameta.
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#17254 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 14:14
saabsa wrote: 09/03/2021 14:07 Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
komedija :lol:

drzava smo sa najvecim procentom nepismenog stanovnistva u europi i sa najmanjim procentom visoko skolovanog stanovnistva a u kvaltet skolstva da i ne ulazimo a nazivas nas strucnjacima za sve i svasta :izet:
Nevjerovatno je kako si u jednom postu uspio i iznijeti tezu i dokazati je. Aferim momčino :skoljka:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17255 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

pici wrote: 09/03/2021 13:59
Nivelacija wrote: 09/03/2021 13:48
pici wrote: 09/03/2021 13:40 trebala je nama ostati petak 13 kanalizicija e tek bi tada vidjeli sta su mjere i dze su pare o ministru šhanki da ne govorimo i mariovo preuzimanja tri ministarstva plus premijesko i šlogiran zavrsio kod generalice... vrni se šhanko ev sadakaši ti sve halale... daj makar solaka nazad da sdO botovi na celu s govedom zahom bidnu zadovoljni...
I Solak je prijetio oruzanom policijom i uvodio lockdown bez ekonomske podrske ikome pa zavrsio je na smetljistu.

Identicno kao i Forto.

Nego ko cini najvažniji dio kriznog staba tj Ekonomski dio Kš..
solak nije zavrsio na smetljistu zbog mjera nego zbog kradje 10 miliona od respiratora, mjere koje je solak uvodio sdO je podrzavala a kad je trebalo ekonomski podrzati fOdilj je podijelio sdO tajkunima... samo se vratiti na korona zakon 1 i 2 koje je pederalna vlada razdjelila svojim ahbabima.
Ti si prvi klicao njegovom mjerama i panicario po forumu a sad ga kao ismijavas...
User avatar
konoplja
Posts: 2699
Joined: 12/09/2018 19:31

#17256 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by konoplja »

saabsa wrote: 09/03/2021 14:19
nastavnik fizickog wrote: 09/03/2021 14:14
saabsa wrote: 09/03/2021 14:07 Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
komedija :lol:

drzava smo sa najvecim procentom nepismenog stanovnistva u europi i sa najmanjim procentom visoko skolovanog stanovnistva a u kvaltet skolstva da i ne ulazimo a nazivas nas strucnjacima za sve i svasta :izet:
Nevjerovatno je kako si u jednom postu uspio i iznijeti tezu i dokazati je. Aferim momčino :skoljka:
U korisnickom imenu je fora. Da je kojim slucajem nastavnik filozofije... eh :D
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#17257 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 14:16
saabsa wrote: 09/03/2021 14:07 Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
Ne trebaš biti ekspert da zbrojiš dva i dva. Jeste Njemačka uvela lockdown ali lockdown kakav bi potpisao svaki građanin BiH. Lockdown u kojem primaš punu platu od države, u kojem firma u kojoj radiš nema nikakvih obaveza prema državi dok traje to stanje, u kojem su ti sve režije subvencionirane, u kojem pored svega nevedenog dobijaš i novčanu pomoć u kešu kao i psihološku pomoć. Još samo da ti obezbjede po tri djevice svaku noć. I opet pozivaju i mole građane za strpljenje.

Kod nas bi da uvedu lockdown, a da i dalje imaš sve iste obaveze, da nemaš plate jer, jbg, zdravlje je bitnije.

Ako kod nas bude i dan duže trajao lockdown na bosanski način, čisto smo najebali. Bolje onda ukinuti sve mjere, ko preživi, preživio je. Ovako imaćemo neuporedivo više mrtvih od gladi, samoubistava, pljački i kriminala koji na slijedi u narednim mjesecima i godinama.
Odlično samo što to trebaš fakturisati onima koji su za 30 godina uspjeli dovesti državu na taj nivo da bez pomoći sa strane Ne može sama preživjeti niti jedan jedini dan.
Odakle misliš da kanton može pokrivati sve troškove da napravi totalni lockdown kad je već odavno sve pokradeno.
Horke
Posts: 536
Joined: 20/11/2019 13:43

#17258 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horke »

Sav jad i bjeda ispliva na povrsinu. Upalise se mreze sto se ne moze na sisu i kafu u subotu.
Dok djeca ravno godinu ne idu u skolu, fakulteti se online zavrsavaju. Lijepo smo poslozili prioritete. :skoljka: :bih:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17259 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

saabsa wrote: 09/03/2021 14:25
TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 14:16
saabsa wrote: 09/03/2021 14:07 Lijepo je što smo ovde na forumu počastvovani gostavanjem kolega forumaša koji su eksperti za sve, od ekonomije do medicine, stručnjaci kakvih cijeli svijet nema.
Kako drugačije objasniti "jednostavne" prijedloge i objašnjenja šta uraditi pa da lockdown nije ni potreban... Glupi Nijemci mjesecima u lockdownu, teta Angela zaboravila da u BiH ima viška pameti koja je kod njih očito deficitarna pa se ne mogu sjetiti tih tako jednostavnih rješenja koje genijalci predlažu.
Shvatam žgadiju zelenu koja za sendviće sere po forumu ali ne mogu skontati one koji su kao neutralni.
Prije godinu dana zatvoreno sve, bolesni se na prste jedne ruke mogli izbrojati. Tada se palamudani iz kafana nisu javljali, jbg nije im bilo neređeno da laju okolo, a sad bi revoluciju dizali zbog vikend lockdowna. Kakva sta vi bagra to je čudo jedno.
I meni je lično zabrana rada u subotu, 5 plata me i sa tim i bez toga čeka prvog da isplatim,ali ne kukam jer je u poređenju sa onim idiotlukom o totalnom zatvaranju svega, pa onda djece i starijih, ovo blaga kamilica.
Smanjenje plata budžetlijama.... Gospodo to zaboravite, SDA i sateliti su sa tim sindikatima potpisali takve sporazume (kome će ako neće svojim uhljebima), da bilo kakvo umanjenje pada na sudu i donosi samo plaćanje kamata i zateznih troškova kantonu.
Zaraženih ima more, bruku raje znam koja su sad pozitivna, i svako onaj ko tvrdi drugačije je kataloški primjer budale.
Zašto ih ima toliko? Pa postavite pitanje vledi federacije i države, zašto su pustili da cijelu zimu budemo oaza za turiste koji dolaze da ovde razmjenjuju svoje domicilne sojeve korona virusa, zašto još uvijek nemamo 1 dozu kupljenih vakcina, zašto nam doktori ljudima prepisuju "zeleni čaj i đumbir" da piju.
Ne trebaš biti ekspert da zbrojiš dva i dva. Jeste Njemačka uvela lockdown ali lockdown kakav bi potpisao svaki građanin BiH. Lockdown u kojem primaš punu platu od države, u kojem firma u kojoj radiš nema nikakvih obaveza prema državi dok traje to stanje, u kojem su ti sve režije subvencionirane, u kojem pored svega nevedenog dobijaš i novčanu pomoć u kešu kao i psihološku pomoć. Još samo da ti obezbjede po tri djevice svaku noć. I opet pozivaju i mole građane za strpljenje.

Kod nas bi da uvedu lockdown, a da i dalje imaš sve iste obaveze, da nemaš plate jer, jbg, zdravlje je bitnije.

Ako kod nas bude i dan duže trajao lockdown na bosanski način, čisto smo najebali. Bolje onda ukinuti sve mjere, ko preživi, preživio je. Ovako imaćemo neuporedivo više mrtvih od gladi, samoubistava, pljački i kriminala koji na slijedi u narednim mjesecima i godinama.
Odlično samo što to trebaš fakturisati onima koji su za 30 godina uspjeli dovesti državu na taj nivo da bez pomoći sa strane Ne može sama preživjeti niti jedan jedini dan.
Odakle misliš da kanton može pokrivati sve troškove da napravi totalni lockdown kad je već odavno sve pokradeno.
Nisam ni mislio da Kanton pokriva, Već Federacija. Ona jedino može donijeti tu odluku o totalnom lockdown-u. Ovo preko vikenda u suštini i nije lockdown jer nema zabrane kretanja, što kanton i ne može donijeti. Problem je jedino obustava rada privrede. I to veliki ali srećom, samo su dva dana, nadam se da neće biti toliko velikih posljedica.

Dva dana ćemo preživjeti, nije belaj ali ovi zagovornici totalnog lockdown-a, neka se zapitaju šta će biti kada prestane da se puni budžet i kad i njima plata dođe u pitanje. Neće ni MMF stalno davati pare tek tako.

Da nije uništen Energoinvest, prvenstveno TAT, zatim Energopetrol, Unis, ŽGP, Hidrogradnja, FAMOS, Zora, Alhos, Upi... mi lockdown ne bi ni osjetili koliko god da traje jer bi, manje-više, svi bili zaposleni u nekoj od nabrojanih giganata. Kad je to već uništeno, okosnicu privrede nam čini uslužna djelatnost i turizam. To ako uništimo, nema nam spasa. Jebeš tad i virus i sve u vezi virusa.

Nema tad botovima para ni za sendviče koje dobivaju za piskaranje po forumu.
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17260 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

cetvorka pravi jednu gresku. brojkama barata niko drugi nego sebija. sebija kaze da je kriticno, pada sistem,a onda kaze sta ce vam lockdown dajte ostavke niste sposobni. eh fino posto vlada kantona i taj krizni stab rade na brojkama koje sebija isporuci, onda je fino pitati sta je problem. jesu li njene brojke katastrofalne, njena sda nije sposobna nabaviti vakcije i sta je problem sa lockdownom? ako brojke nisu istinite i ako se radi vlade SDA nije namjerno testiralo vise kao sto sad rade, onda je opet pitati sta je problem i zasto laze.

vrlo jednostavno pitanja sa kojom joj zacepis gubicu i sda i svim ovim delegatima koji ih brane.


i pazi ovih "punit ce budzet RS" :lol: :lol: eto inace se ne puni, svi bojkotuju brus, vila andrea, jahorinu skijanje, lukavicu kafane... :lol: :lol: kad ne znas sta izvalit u velicanju SDA onda jedes govna kako ce se puniti budzet RS :lol:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17261 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

Horke wrote: 09/03/2021 14:27 Sav jad i bjeda ispliva na povrsinu. Upalise se mreze sto se ne moze na sisu i kafu u subotu.
Dok djeca ravno godinu ne idu u skolu, fakulteti se online zavrsavaju. Lijepo smo poslozili prioritete. :skoljka: :bih:
Pa ta djeca i njihovi roditelji su najglasniji kada treba zatvarati. Osladile se ocjene guzovače. A to što nam je i prije korone obrazovanje bilo u k..., a da ne spominjem sad, to nikom ništa. Bitne su petice i desetke, a u normalno vrijeme jedva dvojke. Za neke je i to bio uspjeh.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17262 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

made_in_sarajevo wrote: 09/03/2021 14:37 cetvorka pravi jednu gresku. brojkama barata niko drugi nego sebija. sebija kaze da je kriticno, pada sistem,a onda kaze sta ce vam lockdown dajte ostavke niste sposobni. eh fino posto vlada kantona i taj krizni stab rade na brojkama koje sebija isporuci, onda je fino pitati sta je problem. jesu li njene brojke katastrofalne, njena sda nije sposobna nabaviti vakcije i sta je problem sa lockdownom? ako brojke nisu istinite i ako se radi vlade SDA nije namjerno testiralo vise kao sto sad rade, onda je opet pitati sta je problem i zasto laze.

vrlo jednostavno pitanja sa kojom joj zacepis gubicu i sda i svim ovim delegatima koji ih brane.


i pazi ovih "punit ce budzet RS" :lol: :lol: eto inace se ne puni, svi bojkotuju brus, vila andrea, jahorinu skijanje, lukavicu kafane... :lol: :lol: kad ne znas sta izvalit u velicanju SDA onda jedes govna kako ce se puniti budzet RS :lol:
:thumbup:

Pogodak u sridu!
User avatar
JohnnyS
Posts: 17572
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#17263 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JohnnyS »

_BataZiv_0809 wrote: 09/03/2021 08:16 A zamisli koliko retardiran moras biti pa godinu dana od pocetka pandemije i svega sto se desavalo hodati okolo bez maske.
Ja prebolio, što će mi maska. Još nijedan nema dokaz da mogu nekog zaraziti, oporavilo se sto milijuna ljudi, nema nijedan dokaz da smo zarazni za druge, niti jedan objavljeni case report, ali opet moramo maske nositi.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17264 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

invincible1921 wrote: 09/03/2021 14:22
pici wrote: 09/03/2021 13:59
Nivelacija wrote: 09/03/2021 13:48

I Solak je prijetio oruzanom policijom i uvodio lockdown bez ekonomske podrske ikome pa zavrsio je na smetljistu.

Identicno kao i Forto.

Nego ko cini najvažniji dio kriznog staba tj Ekonomski dio Kš..
solak nije zavrsio na smetljistu zbog mjera nego zbog kradje 10 miliona od respiratora, mjere koje je solak uvodio sdO je podrzavala a kad je trebalo ekonomski podrzati fOdilj je podijelio sdO tajkunima... samo se vratiti na korona zakon 1 i 2 koje je pederalna vlada razdjelila svojim ahbabima.
Ti si prvi klicao njegovom mjerama i panicario po forumu a sad ga kao ismijavas...
svi su tad zatvarali, de malo se informisi a ismijavanje nije da lopova nazoves lopovom... dze korona zakoni zavrsise, dze vakcina...
Horke
Posts: 536
Joined: 20/11/2019 13:43

#17265 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horke »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 14:38
Horke wrote: 09/03/2021 14:27 Sav jad i bjeda ispliva na povrsinu. Upalise se mreze sto se ne moze na sisu i kafu u subotu.
Dok djeca ravno godinu ne idu u skolu, fakulteti se online zavrsavaju. Lijepo smo poslozili prioritete. :skoljka: :bih:
Pa ta djeca i njihovi roditelji su najglasniji kada treba zatvarati. Osladile se ocjene guzovače. A to što nam je i prije korone obrazovanje bilo u k..., a da ne spominjem sad, to nikom ništa. Bitne su petice i desetke, a u normalno vrijeme jedva dvojke. Za neke je i to bio uspjeh.
Bas? Bila skoro vijest na klixu da je vecina roditelja za povratak u skole. Zamisli i djeca su.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17266 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

Cim vidite da se Forto i Vranic pozivaju na ostavke, odmah znate s kim imate posla. Nemojte zaboraviti da u prethodnoj Vladi niko nije zelio biti ministar, da umjesto strucnjaka kakav je Vranic, DF zamalo ne ubaci nekakvu zenu iz Zepca.

Situacija se pogorsava, a zahvaljujuci drzavi i FBiH vakcina nemamo ni na vidiku, upravo su Forto i Vranic najblizi kupovini vakcina. Nadam se da imaju snage i volje izdrzati jer tiha vecina podrzava njihov rad, a ova glasna manjina je tu po sluzbenoj duznosti.

A hajde da se mi solidarisemo za vikend pa neka svako naruci nesto iz objekta za koji misli da korektno radi. Naruci palacinke, kolac, rucak itd. preko Korpe i simbolicno podrzi malog privrednika kod kojeg si svakako planirao otici na kafu/kolac/rucak.
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#17267 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

Ljudi okrenite se malo oko sebe, niste valjda budale da ne vidite da se svaki dan situacija pogoršava, nije potrebno da ona zmija to nešto puno pumpa...
Prije bih rekao da u ostatku federacije iz nekog razloga ne daju realne brojke. Nedavno čujem primjer iz Bugojna, čovjek sa kojim smo sarađivali umro, on i tri mu druga koji su stalno bili zajedno. Umrli od upale pluća, kažu nije kovid. Daj ba ko je lud ovde...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#17268 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by hadzinicasa »

Industrialyzer wrote: 09/03/2021 14:47 Cim vidite da se Forto i Vranic pozivaju na ostavke, odmah znate s kim imate posla. Nemojte zaboraviti da u prethodnoj Vladi niko nije zelio biti ministar, da umjesto strucnjaka kakav je Vranic, DF zamalo ne ubaci nekakvu zenu iz Zepca.

Situacija se pogorsava, a zahvaljujuci drzavi i FBiH vakcina nemamo ni na vidiku, upravo su Forto i Vranic najblizi kupovini vakcina. Nadam se da imaju snage i volje izdrzati jer tiha vecina podrzava njihov rad, a ova glasna manjina je tu po sluzbenoj duznosti.

A hajde da se mi solidarisemo za vikend pa neka svako naruci nesto iz objekta za koji misli da korektno radi. Naruci palacinke, kolac, rucak itd. preko Korpe i simbolicno podrzi malog privrednika kod kojeg si svakako planirao otici na kafu/kolac/rucak.
svaka cast.
ovdje (Austrija) svi s kojima sam razgovarala tako razmisljaju - solidarno.
Znaci ljudi svjesno (i namjerno) jednom sedmicno (minimalno) naruce hranu ili uzmu pick-up, da bi podrzali ugostiteljski sektor. I poticu jedni druge da rade isto.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17269 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

Industrialyzer wrote: 09/03/2021 14:47 Cim vidite da se Forto i Vranic pozivaju na ostavke, odmah znate s kim imate posla. Nemojte zaboraviti da u prethodnoj Vladi niko nije zelio biti ministar, da umjesto strucnjaka kakav je Vranic, DF zamalo ne ubaci nekakvu zenu iz Zepca.

Situacija se pogorsava, a zahvaljujuci drzavi i FBiH vakcina nemamo ni na vidiku, upravo su Forto i Vranic najblizi kupovini vakcina. Nadam se da imaju snage i volje izdrzati jer tiha vecina podrzava njihov rad, a ova glasna manjina je tu po sluzbenoj duznosti.

A hajde da se mi solidarisemo za vikend pa neka svako naruci nesto iz objekta za koji misli da korektno radi. Naruci palacinke, kolac, rucak itd. preko Korpe i simbolicno podrzi malog privrednika kod kojeg si svakako planirao otici na kafu/kolac/rucak.
Zato sam i napisao ranije ovo:
Ovdje je sad totalna pat pozicija kada su protesti u pitanju. Sa jedne strane imaš budžetske parazite koji bi da skidaju vladu i koji su glavni krivci za ovakvo stanje u državi, a sa druge imaš vladu koja je pogubljena totalno i koja donosi mjere čije ćemo ekonomske posljedice osjetiti decenijama.

E kome se sada prikloniti. Protestvovati ili sve pustiti niz vodu?
Ipak sam bliže tome da ne protestvujem. Bez obzira na posljedice ovakve nepomišljene odluke Vlade, ne mogu sebe nikako staviti u isti red sa budžetskim parazitima i SDA botovima. Fakat ne mogu.

Jebiga, ako ništa, samo su dva dana u pitanju, valjda ne bude većih ekonomskih posljedica.

A hajde da se mi solidarisemo za vikend pa neka svako naruci nesto iz objekta za koji misli da korektno radi. Naruci palacinke, kolac, rucak itd. preko Korpe i simbolicno podrzi malog privrednika kod kojeg si svakako planirao otici na kafu/kolac/rucak.
A što se ovoga tiče, fino u ćevabdžinicu, uzeti pet desetki u cijeli, sa kajmakom i lukom i sa kumom i porodicama na Igman u prirodu. Ljepota a podržan i ćevabdžija :).
Last edited by Tesla Edison on 09/03/2021 14:55, edited 1 time in total.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17270 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 14:38
Horke wrote: 09/03/2021 14:27 Sav jad i bjeda ispliva na povrsinu. Upalise se mreze sto se ne moze na sisu i kafu u subotu.
Dok djeca ravno godinu ne idu u skolu, fakulteti se online zavrsavaju. Lijepo smo poslozili prioritete. :skoljka: :bih:
Pa ta djeca i njihovi roditelji su najglasniji kada treba zatvarati. Osladile se ocjene guzovače. A to što nam je i prije korone obrazovanje bilo u k..., a da ne spominjem sad, to nikom ništa. Bitne su petice i desetke, a u normalno vrijeme jedva dvojke. Za neke je i to bio uspjeh.
Nikad ne stavljaj sve u isti kos. 90% roditelja je za povratak na normalnu nastavu. Npr. moje dijete ide u skolu svaki dan i nema online sedmica zato sto ide u produzeni boravak. U skoli je 6-7 sati svaki dan.

I tu ima dosta nelogicnosti. U produzenom boravku ih je 25 u prostoriji od 36 kvadrata i sva djeca iz produzenog boravka idu svaki dan u skolu, dok ih u razredu ne moze biti vise od 15. Znaci u produzenom koji se placa 200KM mjesecno moze 25 u istoj prostoriji, a u ucionici iste povrsine ne moze vise od 15. Zanimljiva logika.

Pored toga moje dijete ide na treninge dva puta sedmicno, a koji se odrzavaju u sali iste te skole, naravno u zakupljenim terminima. Na treninzima ih prisustvuje cetrdesetak i treninzi se obavljaju citavo vrijeme bez ikakvih problema, a cas tjelesnog se ne moze odrzavati u istoj toj sali za deset ucenika..

Zanimljive mjere zaista. Tamo gdje uzimaju pare moze sve, a ostalo maksimalno ograniceno..
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#17271 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by hadzinicasa »

Nije vlada KS pogubljena koliko su joj svezane ruke, a ocekivanja nebu pod oblake. sta kaze, razocarala ih vlada u mjesec i po' dana... pa sta si ocekivao u mjesec i po' nakon godina javasluka.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17272 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Dr. Kuca wrote: 09/03/2021 07:45
aldinjo wrote: 09/03/2021 02:10
Dr. Kuca wrote: 08/03/2021 23:11 Ugostitelji bezobrazni jer je zakon preblag. Ljudi te pustili da radis ali da postujes propise koji su propisani. Ali jok. Daj naguraj sto vise stolova. Ja bi im ba puco kazne od 10 do 100 milja.
Pustili su ih da rade tako što su svaki drugi stol obilježili da se ne može koristiti. Sa pola kapaciteta zaraditi za plate, doprinose i kirije i nije baš lahko. Pogotovo u manjim objektima. :skoljka: :run:
Pa normalno. Ali pohlepnim gazdama i to malo.
Ma trećina stolova im je dosta, ali Kanton da plaća kirije.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17273 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

laik1981 wrote: 09/03/2021 14:53
TESLA_EDISON wrote: 09/03/2021 14:38
Horke wrote: 09/03/2021 14:27 Sav jad i bjeda ispliva na povrsinu. Upalise se mreze sto se ne moze na sisu i kafu u subotu.
Dok djeca ravno godinu ne idu u skolu, fakulteti se online zavrsavaju. Lijepo smo poslozili prioritete. :skoljka: :bih:
Pa ta djeca i njihovi roditelji su najglasniji kada treba zatvarati. Osladile se ocjene guzovače. A to što nam je i prije korone obrazovanje bilo u k..., a da ne spominjem sad, to nikom ništa. Bitne su petice i desetke, a u normalno vrijeme jedva dvojke. Za neke je i to bio uspjeh.
Nikad ne stavljaj sve u isti kos. 90% roditelja je za povratak na normalnu nastavu. Npr. moje dijete ide u skolu svaki dan i nema online sedmica zato sto ide u produzeni boravak. U skoli je 6-7 sati svaki dan.

I tu ima dosta nelogicnosti. U produzenom boravku ih je 25 u prostoriji od 36 kvadrata i sva djeca iz produzenog boravka idu svaki dan u skolu, dok ih u razredu ne moze biti vise od 15. Znaci u produzenom koji se placa 200KM mjesecno moze 25 u istoj prostoriji, a u ucionici iste povrsine ne moze vise od 15. Zanimljiva logika.

Pored toga moje dijete ide na treninge dva puta sedmicno, a koji se odrzavaju u sali iste te skole, naravno u zakupljenim terminima. Na treninzima ih prisustvuje cetrdesetak i treninzi se obavljaju citavo vrijeme bez ikakvih problema, a cas tjelesnog se ne moze odrzavati u istoj toj sali za deset ucenika..

Zanimljive mjere zaista. Tamo gdje uzimaju pare moze sve, a ostalo maksimalno ograniceno..
Para vrti gdje i burgija neće.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17274 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

_BataZiv_0809 wrote: 09/03/2021 08:16 A zamisli koliko retardiran moras biti pa godinu dana od pocetka pandemije i svega sto se desavalo hodati okolo bez maske.
Zaista zabrinjavajuće, za vas paničare sa foruma.
User avatar
Bancho
Posts: 652
Joined: 01/11/2011 11:45

#17275 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bancho »

Samo su botovi razočarani, a svima normalnim je jasno kako stvari stoje. "Zabrinuti i razočarani" Topa vam je najavio proteste od četvrtka pa očekujem da budete na njima, naravno poštujući distancu :lol:
Locked