Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#49451 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ako treba braniti Bošnjaštvo onda je tu nešto u teškom kurtz...šlusu.
Šta se ima tu braniti? Ili jeste ili nije. Postoji ili ne postoji.
Ako i dalje neko među Bošnjacima sumnja da se Bošnjaci mogu izbrisati, onda neka se zapita na kakvim osnovama je to bošnjaštvo postavljeno ako sumnja u njegovo postojanje, legitimitet, autentičnost. Šta se ba gicate više? Bošnjaci postoje, niko to ne smije sporiti. Mogli su odabrati da se zovu kako hoće, a to ne mijenja stvar da je to historijski utemeljen narod. Vratili su ime pod kojim su pominjani u srednjevjekovnim knjigama.
Ali po mom mišljenju, sami Bošnjaci skaču sebi u usta ovim reakcijama na ovakve galimatijase. Frustracije pršte. Ima razloga, ali su kontraproduktivne.
Chill out.
Šta se ima tu braniti? Ili jeste ili nije. Postoji ili ne postoji.
Ako i dalje neko među Bošnjacima sumnja da se Bošnjaci mogu izbrisati, onda neka se zapita na kakvim osnovama je to bošnjaštvo postavljeno ako sumnja u njegovo postojanje, legitimitet, autentičnost. Šta se ba gicate više? Bošnjaci postoje, niko to ne smije sporiti. Mogli su odabrati da se zovu kako hoće, a to ne mijenja stvar da je to historijski utemeljen narod. Vratili su ime pod kojim su pominjani u srednjevjekovnim knjigama.
Ali po mom mišljenju, sami Bošnjaci skaču sebi u usta ovim reakcijama na ovakve galimatijase. Frustracije pršte. Ima razloga, ali su kontraproduktivne.
Chill out.
-
mrgreen
- Posts: 1287
- Joined: 12/05/2008 21:11
#49452 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ako nisi za SDA, onda si za veliku Srbiju.
Bosanac i Bošnjak samo sa SDA certifikatom sa kafe poslije dzume.
Bosanac i Bošnjak samo sa SDA certifikatom sa kafe poslije dzume.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14720
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#49454 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Naravno, moguce je da sam se pogresno prisjetio, izvinjavam se ako se tako dokaze.izvrsni direktor wrote: ↑08/03/2021 13:46Jasno ti je da nas ima upucenih i da takve lazi ne prolaze tako jednostavno, i da ovim dahes za pravo da budes lazovom prozvan? Kod sda glasaca svakako prolazi, jer takvi ne razmisljaju svojom glavom vec bakirovom, ali takvi su nebitni, oni su razocarani u NS i nece vise nikad za njih glasatimirsek wrote: ↑08/03/2021 13:31To mu nije primarna mana.
On glasao protiv budzeta ili nije dosao na glasanje a Niksic bio suzdrzan ili obrnuto, nebitno, a na sva zvona optuzivali SDA da radi na neodrzavanju izbora.Uglavnom pravo lice opozicije, suplja, suplja i jos suplje bez konkretnih stvari sa dodatkom lazi i licemjerja.
Mozete li postaviti neki link za glasanje o budzetu za lokalne izbore 2020 ?
-
izvrsni direktor
- Posts: 14720
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#49455 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Sda logika:
Cetnik je svako ko ne glasa za sda, cetnik nije niko iz sda kada glasa za snsdovce.
Svako ko ne glasa za hdz, taj je hdz igrac, sda-ovac koji digne ruku za hdz-ovca, taj je patriota.
Svako ko ne zeli sa sda hdz i snsd, taj radi za hdz i snsd. Sda u koaliciji sa hdz i snsd ne igrac za njih, vec patriota.
- Hank Paldum
- Posts: 2107
- Joined: 22/11/2019 14:14
#49456 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jah, kada izjavi bijelac u Americi da su crnci ustvari majmuni nema se ni tu ništa braniti jer se zna da nisu ali se taj bijelac može oprostiti od afroamerickih glasova, samo kod Bošnjaka izgleda ovo može proći.drug_profi wrote: ↑08/03/2021 13:49 Ako treba braniti Bošnjaštvo onda je tu nešto u teškom kurtz...šlusu.
Šta se ima tu braniti? Ili jeste ili nije. Postoji ili ne postoji.
Ako i dalje neko među Bošnjacima sumnja da se Bošnjaci mogu izbrisati, onda neka se zapita na kakvim osnovama je to bošnjaštvo postavljeno ako sumnja u njegovo postojanje, legitimitet, autentičnost. Šta se ba gicate više? Bošnjaci postoje, niko to ne smije sporiti. Mogli su odabrati da se zovu kako hoće, a to ne mijenja stvar da je to historijski utemeljen narod. Vratili su ime pod kojim su pominjani u srednjevjekovnim knjigama.
Ali po mom mišljenju, sami Bošnjaci skaču sebi u usta ovim reakcijama na ovakve galimatijase. Frustracije pršte. Ima razloga, ali su kontraproduktivne.
Chill out.
Kao prvo ovdje niko od Bošnjaka se ne trudi dokazivati i pravdati da smo legitimni nego druga strana se trudi dokazati da nismo.
A kao drugo ovdje iako ima galame nije zbog kompleksa nesigurnih Bošnjaka, čak niti zbog Ivane nego zbog bezobrazluka te stranke.
-
mrgreen
- Posts: 1287
- Joined: 12/05/2008 21:11
#49457 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
To im je biznis model, mora se od nečega živjeti.izvrsni direktor wrote: ↑08/03/2021 13:57Sda logika:
Cetnik je svako ko ne glasa za sda, cetnik nije niko iz sda kada glasa za snsdovce.
Svako ko ne glasa za hdz, taj je hdz igrac, sda-ovac koji digne ruku za hdz-ovca, taj je patriota.
Svako ko ne zeli sa sda hdz i snsd, taj radi za hdz i snsd. Sda u koaliciji sa hdz i snsd ne igrac za njih, vec patriota.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
- Hank Paldum
- Posts: 2107
- Joined: 22/11/2019 14:14
#49459 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa tebe sinoć frajer hladno nazva SDA botom samo zato što si se distancirao od Ivane.
Ja bih na tvom mjestu na ovoj temi bio neutralan i ne bi koristio te ofucane fraze koje koriste ova dva NSovca. Bolji si od toga.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#49460 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Opet lažeš. Ali to više ne iznenađuje.Hank Paldum wrote: ↑08/03/2021 13:45 Samo ti uživaj dok je stranka još relevantna. Izjaviti da su Bošnjaci izmišljeni i onda bezobrazno se kandidovati za tu poziciju a Bošnjak treba da šuti da me bi bio fašista.. Što ste prodavali priču te velikosrpske stranke prodavali ste.
Nije uživanje biti u komunikaciji sa potkapacitiranim SDA-ovcima, patološkim lažovima i neostvarenim šovinistima.
Verbalne palikuće poput tebe su za brigu, a ne za uživanje.
Tako da ne znam čemu se nadaš kada NS ili neka druga stranka postane manje ili više politički relevantna.
Ti ćeš i dalje biti taj isti.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#49461 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A sta je nsovac kad glasa za hdz?mrgreen wrote: ↑08/03/2021 14:03To im je biznis model, mora se od nečega živjeti.izvrsni direktor wrote: ↑08/03/2021 13:57Sda logika:
Cetnik je svako ko ne glasa za sda, cetnik nije niko iz sda kada glasa za snsdovce.
Svako ko ne glasa za hdz, taj je hdz igrac, sda-ovac koji digne ruku za hdz-ovca, taj je patriota.
Svako ko ne zeli sa sda hdz i snsd, taj radi za hdz i snsd. Sda u koaliciji sa hdz i snsd ne igrac za njih, vec patriota.
Ili pda?
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#49462 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nije to samo crno-bijela prica. Budzet je u stvari princip ucjena i pritisaka. Bila je to malo duza saga. Evo ti link i mozes po poveznicama pohvatati događaje iz juna i jula mjeseca.mirsek wrote: ↑08/03/2021 13:51Naravno, moguce je da sam se pogresno prisjetio, izvinjavam se ako se tako dokaze.izvrsni direktor wrote: ↑08/03/2021 13:46Jasno ti je da nas ima upucenih i da takve lazi ne prolaze tako jednostavno, i da ovim dahes za pravo da budes lazovom prozvan? Kod sda glasaca svakako prolazi, jer takvi ne razmisljaju svojom glavom vec bakirovom, ali takvi su nebitni, oni su razocarani u NS i nece vise nikad za njih glasatimirsek wrote: ↑08/03/2021 13:31
To mu nije primarna mana.
On glasao protiv budzeta ili nije dosao na glasanje a Niksic bio suzdrzan ili obrnuto, nebitno, a na sva zvona optuzivali SDA da radi na neodrzavanju izbora.Uglavnom pravo lice opozicije, suplja, suplja i jos suplje bez konkretnih stvari sa dodatkom lazi i licemjerja.
Mozete li postaviti neki link za glasanje o budzetu za lokalne izbore 2020 ?
https://www.slobodnaevropa.org/a/budzet ... 19738.html
Poslanici SDP-a jesu glasali protiv budzeta, ali je on usvojen. Prosao je i na Domu naroda jednoglasno (sa glasovima SDP delegata). Sto ce reci da je glasanje SDP-a u poslanickom domu bilo samo izrazavanje neslaganja jer su znali da ce budzet proci i tu i u DN
Evo na linku ovdje konacna vijest i ocitovanje Denisa Becirovica koji kaze da je budzet los ali da je gore od njega samo neusvajanje.
https://www.faktor.ba/vijest/jednoglasn ... mbra/92237
Evo dakle i slobodna evropa i faktor pisu isto.
Jedan tekst se usvoji na parlamentu, a sasvim drugi se posalje domu naroda. Cilj je blokada. Ko to radi zakljuci sam. jer usvajanje dva razlicita budzeta proizvodi pravni haos.
-
mrgreen
- Posts: 1287
- Joined: 12/05/2008 21:11
#49463 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ja se nisam prepoznala u prozivci, hvala na savjetuHank Paldum wrote: ↑08/03/2021 14:04Pa tebe sinoć frajer hladno nazva SDA botom samo zato što si se distancirao od Ivane.
Ja bih na tvom mjestu na ovoj temi bio neutralan i ne bi koristio te ofucane fraze koje koriste ova dva NSovca. Bolji si od toga.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#49464 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Dakle
1. slagao si da je glasao protiv budžeta.
2. od 4 ili 5 glasanja u vezi budžeta, Kojović je samo jednom iz zdravstvenih razloga bio odsutan.
3. Pri tome taj jedan glas svakako nije iamo nikakvu težinu, jer dok se SDA/HDZ/SNSD nisu dogovorli nije bilo budžeta.
4. NS je u svom parlamentarnom kapacitetu (broj zastupnika i opozicija) učinila sve da dođe do finansiranja izbora.
Naravno da su ministri iz SDA/DF/HDZ/SNSD izignorisali ovakav zaključak parlamenta.Na današnjoj sjednici Predstavničkog doma Parlamenta BiH usvojen je zaključak Kluba Naša stranka – Nezavisni blok kojim se obavezuje Vijeće ministara da u narednih sedam dana obezbijedi sredstva neophodna za provođenje lokalnih izbora, saopćeno je iz Naše stranke.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#49465 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Napisao sam kasnije da se ne sjecam tacno, znao sam samo da nije glasao ZA, ni on ni Niksic.kluz franjo wrote: ↑08/03/2021 14:14Dakle
1. slagao si da je glasao protiv budžeta.
2. od 4 ili 5 glasanja u vezi budžeta, Kojović je samo jednom iz zdravstvenih razloga bio odsutan.
3. Pri tome taj jedan glas svakako nije iamo nikakvu težinu, jer dok se SDA/HDZ/SNSD nisu dogovorli nije bilo budžeta.
4. NS je u svom parlamentarnom kapacitetu (broj zastupnika i opozicija) učinila sve da dođe do finansiranja izbora.Naravno da su ministri iz SDA/DF/HDZ/SNSD izignorisali ovakav zaključak parlamenta.Na današnjoj sjednici Predstavničkog doma Parlamenta BiH usvojen je zaključak Kluba Naša stranka – Nezavisni blok kojim se obavezuje Vijeće ministara da u narednih sedam dana obezbijedi sredstva neophodna za provođenje lokalnih izbora, saopćeno je iz Naše stranke.
E ako je iz zdravstvenih razloga onda je ok.
Jel glasao ZA u ostala 3-4 puta ?
Zasto su stalno optuzivali SDA da opstruira izbore ?
Ovo zatezanje oko budzeta je bilo jer je HDZ ucjenjivao svoju podrsku budzetu parama za kupovinu automobila a Nksic cak i nije glasao ZA a bio je prisutan ?
Zasto predlazete osobu za dogradonacelnicu a onda je ucjenjujete da se mora uclaniti u stranku ? Da ne spominjem kredibilitet i strucnost te osobe za takvu funkciju...
Nema sanse da nemate strucniju i moralniju osobu da je predlozite.
Doduse ko zna, mozda i nemate..
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#49466 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Optuživali su SDA/HDZ/DF i SNSD za opstruiranje izbora, zato što su nabrojani aktivno u Parlamentu BiH i u Vijeću ministara BiH opstruirali procedure za usvajanje budžeta, kao i svako drugo riješenje za finansiranje izbora.
To što tebe isključivo boli kritika SDA, to je tvoj problem.
Opet čista laž.
Slobodno spominji kredibilitet i stručnost. Možda se i slažemo po tom pitanju.
Opet neki "vi".
Ako me persiraš, onda pojma nemaš o statutu grada Sarajeva. Ne predlažu anonimni forumaši kandidate za zamjenika gradonačelnika.
A ako me trpaš u stranačke organe NS, onda lupaš gluposti.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#49467 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A zasto lazno optuzujete SDA ako ona nije opstuirala izbore i glasala je za izbore ?kluz franjo wrote: ↑08/03/2021 14:52Optuživali su SDA/HDZ/DF i SNSD za opstruiranje izbora, zato što su nabrojani aktivno u Parlamentu BiH i u Vijeću ministara BiH opstruirali procedure za usvajanje budžeta, kao i svako drugo riješenje za finansiranje izbora.
To što tebe isključivo boli kritika SDA, to je tvoj problem.Opet čista laž.Slobodno spominji kredibilitet i stručnost. Možda se i slažemo po tom pitanju.Opet neki "vi".
Ako me persiraš, onda pojma nemaš o statutu grada Sarajeva. Ne predlažu anonimni forumaši kandidate za zamjenika gradonačelnika.
A ako me trpaš u stranačke organe NS, onda lupaš gluposti.
Koje procedure i rjesenje je SDA opstruirala ?
Pedja Kojovic se namjerno razbolio da ne bi glasao za budzet, jer to logika kojom se optuzuje SDA da je nekako opstruirala izbore ?
Pa zar ti nisi clan/aktivista NS ?
Ivanu Maric koja javno kaze da su Bosnjaci izmisljeni samo da se ne bi zvali Muslimani kao vjerska skupina samo nemoralna i politicki poptuno pogubljena osoba moze predloziti za neku javnu funkciju u Sarajevu.
Do jucer nije bilo laz, i Klix je pisao da je bila uslovljena.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#49468 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jarane, nema potrebe za tom velicinom fonta...
-
izvrsni direktor
- Posts: 14720
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#49469 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
E i ovo da vidim. Pio hladnu vodu direkt iz slavinemirsek wrote: ↑08/03/2021 15:03[size00]A zasto lazno optuzujete SDA ako ona nije opstuirala izbore i glasala je za izbore ?[/size]kluz franjo wrote: ↑08/03/2021 14:52[size00]Optuživali su SDA/HDZ/DF i SNSD za opstruiranje izbora, zato što su nabrojani aktivno u Parlamentu BiH i u Vijeću ministara BiH opstruirali procedure za usvajanje budžeta, kao i svako drugo riješenje za finansiranje izbora.[/size]
To što tebe isključivo boli [siz00]kritika SDA[/size], to je tvoj problem.Opet čista laž.Slobodno spominji kredibilitet i stručnost. Možda se i slažemo po tom pitanju.Opet neki "vi".
Ako me persiraš, onda pojma nemaš o statutu grada Sarajeva. Ne predlažu anonimni forumaši kandidate za zamjenika gradonačelnika.
A ako me trpaš u stranačke organe NS, onda lupaš gluposti.
Koje procedure i rjesenje je SDA opstruirala ?
Pedja Kojovic se namjerno razbolioda ne bi glasao za budzet, jer to logika kojom se optuzuje SDA da je nekako opstruirala izbore ?
Pa zar ti nisi clan/aktivista NS ?
Ivanu Maric koja javno kaze da su Bosnjaci izmisljeni samo da se ne bi zvali Muslimani kao vjerska skupina samo nemoralna i politicki poptuno pogubljena osoba moze predloziti za neku javnu funkciju u Sarajevu.
Do jucer nije bilo laz, i Klix je pisao da je bila uslovljena.
Nedavnoste tvrdili da se clanica NS namjerno zarazila Koronom, sad ovo. Nemogu ste
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#49470 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Sjedio gologuz na hladnom betonu i to mokre plave kosice, na vjetru dakako.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#49471 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa hebote...
Odakle ti ta ideja? Od neimenovanih izvora Faktora ili Klixa?
Znači prvo etiketa, a onda provjera... Ali nije iznenađujuće, to je ta matrica. Lupi, bubni, pljuni... pa neka se dokazuje suprotno...
Tebi su osnovna literatura i izvori istine "neimenovani izvori Faktora i Klixa".
Drži se ti njih, što bi glavu zamarao činjenicama i istinom.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#49472 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Na proslim opstim izborima 48 401 gradjanin.tutku wrote: ↑08/03/2021 13:39ozbiljno nepoznavanje političke situacije u bih. hajde mi reci koliko je to NS imala glasova u vecim BH gradovima, a to su pored Sarajeva: Banja Luka, Tuzla, Zenica, Bijeljina i Mostar? Koliko je tih "što im se gadi nacija i vjera" (kakva konstatacija jebote), koliko "ljudi liberalih shvatanja", rokera i metalaca?
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#49473 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Kiki,ko Mirko Koyot.
101324 pokusaj da na forumu srusi sda.
And counting
101324 pokusaj da na forumu srusi sda.
And counting
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#49474 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Tipicni NS placenik.... Kao i uvjek, uvrede na racun sagovornika, bez ikakvih argumenata vezanih za temu.kluz franjo wrote: ↑08/03/2021 14:07Opet lažeš. Ali to više ne iznenađuje.Hank Paldum wrote: ↑08/03/2021 13:45 Samo ti uživaj dok je stranka još relevantna. Izjaviti da su Bošnjaci izmišljeni i onda bezobrazno se kandidovati za tu poziciju a Bošnjak treba da šuti da me bi bio fašista.. Što ste prodavali priču te velikosrpske stranke prodavali ste.
Nije uživanje biti u komunikaciji sa potkapacitiranim SDA-ovcima, patološkim lažovima i neostvarenim šovinistima.
Verbalne palikuće poput tebe su za brigu, a ne za uživanje.
Tako da ne znam čemu se nadaš kada NS ili neka druga stranka postane manje ili više politički relevantna.
Ti ćeš i dalje biti taj isti.
-
nastavnik fizickog
- Posts: 39
- Joined: 05/03/2021 14:59
#49475 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
moj komsija redzo inace fanaticni cetvorkas mi danas rece da je cetvorka totalna koinfuzija posle koje ce nam trebati dobra infuzijaKikibombona wrote: ↑08/03/2021 15:41Na proslim opstim izborima 48 401 gradjanin.tutku wrote: ↑08/03/2021 13:39ozbiljno nepoznavanje političke situacije u bih. hajde mi reci koliko je to NS imala glasova u vecim BH gradovima, a to su pored Sarajeva: Banja Luka, Tuzla, Zenica, Bijeljina i Mostar? Koliko je tih "što im se gadi nacija i vjera" (kakva konstatacija jebote), koliko "ljudi liberalih shvatanja", rokera i metalaca?


