Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51440
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Može biti da je do šArafa.. :mrgreen:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#34202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

A moglo bi biti i do vijaka. :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35456
Joined: 20/03/2013 15:38

#34203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Morebiti i da je pogrešno ulje
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#34204 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

phillie wrote: 18/02/2021 10:41 @zigson

Ma falilo mu ulja :D jutros dolio i vise se ne pali.

@corei3

Meni kad su u BIHAMKu radili nesto oko motora, uzeo frajer smrk k'o kad pere auto. Ja gledam ne vjerujem, kaze covjek ne sekiraj se :D :D :D
Ja sam na fabiji tako prao motor. 1.4 benzin plin, sapra ga cikica smrkom pod pritiskom.
Ja konto nikad nece upalit vise...ali ona ko flak upali bgm
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#34205 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by phillie »

zigson wrote: 18/02/2021 10:56
phillie wrote: 18/02/2021 10:51 @zigson

1.9 tdi bxe cini mi se.
Ma curi malo, to znam odprije. Negdje oko turbine. Kad sam htio raditi reparaciju covjek u N. Biloj mi rece da mi se samo radi toga ne isplati raditi reparaciju, vec da pratim nivo s vremena na vrijeme. Ovo mi je prvi put da se lampica upalila pa me to iznenadilo. Inace ovo je drugi put da dosipam ulja otkako je ulje mjenjano (jos ima u kantici od litra ulja :D )

ulje mjenjano u julu.
Ma jbg ne curi ti puno, ali opet isplati se reparirati da ne zariba turbina skroz, moze ti se pokvariti senzor ulja, ti zaboravis provjeriti i ostanes bez ulja. Mislim nije to vjerovatno da ce se desiti ali opet, bolje je na vrijeme sanirati kvar a nije skup popravak turba za taj motor
Na Stupu mi rekli 500 KM bez demontaze/montaze koja je dodatno jos 100 KM.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34206 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

basicm wrote: 18/02/2021 09:26 Ako ima garanciju, fino odnesi i trazi drugi. Normalno je da se potrefi los primjerak.


Evo danas, na oko 3-4 stepena namucio se. Doduse dosta manje nego prije nekoliko dana, al i dalje mislim da nije normalno?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34207 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

a mozda je upalio sve lampice samo da ti pokaze da rade :D

ps. a da naspes goriva? :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 18/02/2021 13:24 a mozda je upalio sve lampice samo da ti pokaze da rade :D

ps. a da naspes goriva? :D
Ma muci me sto nov akumulator se namuci na svakom prvon pokretanju auta. Vec nakon pola minute kad ugasis i upalis lakse pali. Why?

Necu da sipam, poskupilo :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34209 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 18/02/2021 13:27
foxlife wrote: 18/02/2021 13:24 a mozda je upalio sve lampice samo da ti pokaze da rade :D

ps. a da naspes goriva? :D
Ma muci me sto nov akumulator se namuci na svakom prvon pokretanju auta. Vec nakon pola minute kad ugasis i upalis lakse pali. Why?

Necu da sipam, poskupilo :mrgreen:
pa ocito je do akumulatora
ja isto imam exide kojeg sam kupio istu u vespromu prije mozda 2-3 godine ne sjecam se i nikad nikakvih problema nisam imao s njim
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 18/02/2021 13:30
pa ocito je do akumulatora
ja isto imam exide kojeg sam kupio istu u vespromu prije mozda 2-3 godine ne sjecam se i nikad nikakvih problema nisam imao s njim
Alternator se moze provjeriti onim mjeracima jel? A anlaser moze li kako ili se mora skidati? Da ustanovim da nije sta drugo dok ne nosim akumulator na reklamaciju
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#34211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Pa šta se ima anlaser provjeravati. ili zavrti motor ili ne zavrti.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#34212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

A sta ako nedovoljno brzo vrti zbog potrosenih cetkica ili ostecenog lezaja?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

drug_profi wrote: 18/02/2021 14:06 Pa šta se ima anlaser provjeravati. ili zavrti motor ili ne zavrti.
Ne znam drug, da znam ne bih pitao ovdje. Cini mi se da mi je ovaj iz vesproma tom prilikom rekao da anlaser malo duze vergla i da nosim na reparaciju. A sad kazes on il radi il ne radi
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Optimist wrote: 18/02/2021 14:14 A sta ako nedovoljno brzo vrti zbog potrosenih cetkica ili ostecenog lezaja?
E pa vidis moguce da je to. To bih onda kod elektricara trebao provjeriti? Vidi moj post iznad.
Koliko kosta ta neka reparacija okvirno?
User avatar
konektovan
Posts: 51440
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote: 18/02/2021 14:16
Optimist wrote: 18/02/2021 14:14 A sta ako nedovoljno brzo vrti zbog potrosenih cetkica ili ostecenog lezaja?
E pa vidis moguce da je to. To bih onda kod elektricara trebao provjeriti? Vidi moj post iznad.
Koliko kosta ta neka reparacija okvirno?
Do 80 KM otprilike..
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#34216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

JavierBosnia wrote: 18/02/2021 14:16
Optimist wrote: 18/02/2021 14:14 A sta ako nedovoljno brzo vrti zbog potrosenih cetkica ili ostecenog lezaja?
E pa vidis moguce da je to. To bih onda kod elektricara trebao provjeriti? Vidi moj post iznad.
Koliko kosta ta neka reparacija okvirno?
Nov ti je 140-150KM, tako da nije ni to puno dati ako je baš otišao.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Otici cu onda do Sencija pa neka pogleda
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#34218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by phillie »

Citajuci ovu temu covjeku dodje samo jedna misao:

https://youtu.be/nZCxEHx0-KM?t=2644

:D
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#34219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

JavierBosnia wrote: 18/02/2021 14:16
Optimist wrote: 18/02/2021 14:14 A sta ako nedovoljno brzo vrti zbog potrosenih cetkica ili ostecenog lezaja?
E pa vidis moguce da je to. To bih onda kod elektricara trebao provjeriti? Vidi moj post iznad.
Koliko kosta ta neka reparacija okvirno?
50-60KM kod Sencija.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Rjesen je kvar da znate :thumbup:


pukle zice na konektoru dozer ventila na pumpi visokog pritiska :-) :-) ,nakon sto su stavljene druge i zalemljeno upali iz prve i sad radi normalno...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#34221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Evolution_IV wrote: 18/02/2021 15:21 Rjesen je kvar da znate :thumbup:


pukle zice na konektoru dozer ventila na pumpi visokog pritiska :-) :-) ,nakon sto su stavljene druge i zalemljeno upali iz prve i sad radi normalno...
Smece francusko :)

Sad ga u blokadu!
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

vidis ne moze nista svapskoj tehnici se pokvarit nego mali japanac nestrucan u fabrici cupo za konektore
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

jebi ga,kratka nekakva zica pa se vremenom razjebala :-)

a sve je to ford/psa,samo su nosaci mazda :mrgreen: ,ma hajd bitno je da radi,"kako sam se nadala dobro sam se udala"
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

suti dobrog si majstora naso, moglo je bit standardno montiranje dok ne ubode
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

ma covjek je :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Post Reply