Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51440
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34201 Re: Pitamo Mehanicare ?
Može biti da je do šArafa.. 
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34202 Re: Pitamo Mehanicare ?
A moglo bi biti i do vijaka. 
-
Naslovnica
- Posts: 35456
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34203 Re: Pitamo Mehanicare ?
Morebiti i da je pogrešno ulje
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#34204 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam na fabiji tako prao motor. 1.4 benzin plin, sapra ga cikica smrkom pod pritiskom.
Ja konto nikad nece upalit vise...ali ona ko flak upali bgm
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#34205 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na Stupu mi rekli 500 KM bez demontaze/montaze koja je dodatno jos 100 KM.zigson wrote: ↑18/02/2021 10:56Ma jbg ne curi ti puno, ali opet isplati se reparirati da ne zariba turbina skroz, moze ti se pokvariti senzor ulja, ti zaboravis provjeriti i ostanes bez ulja. Mislim nije to vjerovatno da ce se desiti ali opet, bolje je na vrijeme sanirati kvar a nije skup popravak turba za taj motorphillie wrote: ↑18/02/2021 10:51 @zigson
1.9 tdi bxe cini mi se.
Ma curi malo, to znam odprije. Negdje oko turbine. Kad sam htio raditi reparaciju covjek u N. Biloj mi rece da mi se samo radi toga ne isplati raditi reparaciju, vec da pratim nivo s vremena na vrijeme. Ovo mi je prvi put da se lampica upalila pa me to iznenadilo. Inace ovo je drugi put da dosipam ulja otkako je ulje mjenjano (jos ima u kantici od litra ulja)
ulje mjenjano u julu.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#34207 Re: Pitamo Mehanicare ?
a mozda je upalio sve lampice samo da ti pokaze da rade 
ps. a da naspes goriva?
ps. a da naspes goriva?
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#34209 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa ocito je do akumulatoraJavierBosnia wrote: ↑18/02/2021 13:27Ma muci me sto nov akumulator se namuci na svakom prvon pokretanju auta. Vec nakon pola minute kad ugasis i upalis lakse pali. Why?
Necu da sipam, poskupilo![]()
ja isto imam exide kojeg sam kupio istu u vespromu prije mozda 2-3 godine ne sjecam se i nikad nikakvih problema nisam imao s njim
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34210 Re: Pitamo Mehanicare ?
Alternator se moze provjeriti onim mjeracima jel? A anlaser moze li kako ili se mora skidati? Da ustanovim da nije sta drugo dok ne nosim akumulator na reklamaciju
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34211 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa šta se ima anlaser provjeravati. ili zavrti motor ili ne zavrti.
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#34212 Re: Pitamo Mehanicare ?
A sta ako nedovoljno brzo vrti zbog potrosenih cetkica ili ostecenog lezaja?
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34213 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam drug, da znam ne bih pitao ovdje. Cini mi se da mi je ovaj iz vesproma tom prilikom rekao da anlaser malo duze vergla i da nosim na reparaciju. A sad kazes on il radi il ne radidrug_profi wrote: ↑18/02/2021 14:06 Pa šta se ima anlaser provjeravati. ili zavrti motor ili ne zavrti.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
- konektovan
- Posts: 51440
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34215 Re: Pitamo Mehanicare ?
Do 80 KM otprilike..JavierBosnia wrote: ↑18/02/2021 14:16E pa vidis moguce da je to. To bih onda kod elektricara trebao provjeriti? Vidi moj post iznad.
Koliko kosta ta neka reparacija okvirno?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#34216 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nov ti je 140-150KM, tako da nije ni to puno dati ako je baš otišao.JavierBosnia wrote: ↑18/02/2021 14:16E pa vidis moguce da je to. To bih onda kod elektricara trebao provjeriti? Vidi moj post iznad.
Koliko kosta ta neka reparacija okvirno?
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34217 Re: Pitamo Mehanicare ?
Otici cu onda do Sencija pa neka pogleda
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#34219 Re: Pitamo Mehanicare ?
50-60KM kod Sencija.JavierBosnia wrote: ↑18/02/2021 14:16E pa vidis moguce da je to. To bih onda kod elektricara trebao provjeriti? Vidi moj post iznad.
Koliko kosta ta neka reparacija okvirno?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34220 Re: Pitamo Mehanicare ?
Rjesen je kvar da znate
pukle zice na konektoru dozer ventila na pumpi visokog pritiska
,nakon sto su stavljene druge i zalemljeno upali iz prve i sad radi normalno...
pukle zice na konektoru dozer ventila na pumpi visokog pritiska
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#34221 Re: Pitamo Mehanicare ?
Smece francuskoEvolution_IV wrote: ↑18/02/2021 15:21 Rjesen je kvar da znate![]()
pukle zice na konektoru dozer ventila na pumpi visokog pritiska![]()
,nakon sto su stavljene druge i zalemljeno upali iz prve i sad radi normalno...
Sad ga u blokadu!
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#34222 Re: Pitamo Mehanicare ?
vidis ne moze nista svapskoj tehnici se pokvarit nego mali japanac nestrucan u fabrici cupo za konektore
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34223 Re: Pitamo Mehanicare ?
jebi ga,kratka nekakva zica pa se vremenom razjebala 
a sve je to ford/psa,samo su nosaci mazda
,ma hajd bitno je da radi,"kako sam se nadala dobro sam se udala"
a sve je to ford/psa,samo su nosaci mazda
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#34224 Re: Pitamo Mehanicare ?
suti dobrog si majstora naso, moglo je bit standardno montiranje dok ne ubode
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34225 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma covjek je

