Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#48301 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A to sto su neglasanjem glasali za hdz je ok.
Weird stuff man..
Weird stuff man..
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#48302 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Eno Forto kaze na twitteru da su poduzetnici iz Svicarske u dubokom razmisljanju da se vrate u BiH 
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#48303 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pustoši patriJotskog uma...
Kada SDA i DF i noge i ruke dižu za HDZ, onda je to patriJotska dužnost.
Kada NS NE glasa za HDZ, onda je to patriJotska izdaja.
Kada SDA i DF i noge i ruke dižu za HDZ, onda je to patriJotska dužnost.
Kada NS NE glasa za HDZ, onda je to patriJotska izdaja.
- don vito
- Posts: 2093
- Joined: 19/01/2008 11:58
#48304 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Odmah mi je bilo jasno da ovaj igrokaz sa "izdajom" NS u Mostaru ima veze sa pripremom terena za novi Izborni zakon, ali rekoh sebi, hajd proći će nešto vremena kad će to izaći na vidjelo…
Kad ono ne prođoše ni 24 sata
, a Izetbegović se otkrio u intervjuu stranačkom Hayatu. Nisam gledao intervju jer sam tu televiziju izbrisao sa popisa TV kanala (kao i sve što ima veze sa zločinačkom organizacijom SDA), ali ako je su suditi po komentarima na netu "El Bake" je rekao "da mu je Palmer u lice rekao da mora završiti taj dogovor sa Čovićem i riješiti presudu Ustavnog suda po apelaciji Bože Ljubića + da ga zovu telefonom iz EU i pritišću da to završi".
A njima će "El Bake", prema Klixu…
"Izetbegović je naglasio da su SDA i HDZ sporazumom utvrdile principe koji podrazumijevaju balans između građanskog i etničkog, ali neće moći same kreirati konačno rješenje. Istaknuo je da je s obzirom na kompleksnost ovog problema potrebno snažnije uključivanje predstavnika svih parlamentarnih stranaka…" (Peđa, pomagaj!)
Zicer iz "jedinice" u "dvicu"…
Izborni zakon je samo pitanje vremena, a "El Bake" i dalje traži žiranta s kojim će podijeliti odgovornost. Zato onaj cirkus prije dvije godine sa "bošnjačkom reprezentacijom u Vijeću ministara", gdje se SDA odricala dijela svojih fotelja samo da još nekoga privoli da uđe u priču. Ciljao se "žirant-kapitalac" SDP, ali kako je to Damir Nikšić raz..bao, onda je bilo daj šta daš – ušli su rahmetli DF i SBB.
Stranci ga sve više pritišću, žmire na sve ove korupcionaške afere SDA u očekivanju da ispuni ono na šta se obavezao (ista stvar s Vučićem i priznanjem Kosova), a "El Bake" zavlači, kupuje vrijeme, žirante, priprema teren, nastoji druge predstaviti kao "izdajnike".
Jedini adut s kojim je mogao popraviti svoju poziciju je ono što sam često spominje – da postoji i četvrta strana, oni koji ne glasaju za nacionalne stranke, pa treba voditi računa i o njima.
I šta onda napravi ovaj velikan političke misli u Bošnjaka? Sa svojim kerovima, trolovima i medijima pokrene linč na Našu stranku koja je upravo na primjeru Mostara pokazala šta je ta "četvrta strana". Mada, ne sumnjam da u svojoj iščašenoj stvarnosti "El Bake" vjeruje da su ta četvrta strana – DF, GS, Reufljagići, Kurtćehajićeva Stranka za BiH…
Prognoza budućih događaja: "El Bake" pod pritiskom pristaje na Izborni zakon, a onda…
AV-AV Avdo Avdić po smjernicama Osmice piše patetični tekst patetičnog naslova tipa "Sve bošnjačke izdaje" gdje će, po običaju, napraviti bućkuriš svega i svačega, pa izjednačiti sve aferime SDA sa suzdržanošću dvije vijećnice NS pri izboru gradonačelnika grada u kojem se sve odluke donose na Vijeću dvotrećinskom većinom…
Hayat, Stav, Faktor, Slobodna Bosna, FTV i Zildžćeva brigada na društvenim mrežama: "Više se nije moglo, Izetbegović se lavovski borio, ali su mu Peđa Kojović i Irma Baralija otežali poziciju u pregovorima"…
Kokice u ruke i uživajte…
Kad ono ne prođoše ni 24 sata
A njima će "El Bake", prema Klixu…
"Izetbegović je naglasio da su SDA i HDZ sporazumom utvrdile principe koji podrazumijevaju balans između građanskog i etničkog, ali neće moći same kreirati konačno rješenje. Istaknuo je da je s obzirom na kompleksnost ovog problema potrebno snažnije uključivanje predstavnika svih parlamentarnih stranaka…" (Peđa, pomagaj!)
Zicer iz "jedinice" u "dvicu"…
Izborni zakon je samo pitanje vremena, a "El Bake" i dalje traži žiranta s kojim će podijeliti odgovornost. Zato onaj cirkus prije dvije godine sa "bošnjačkom reprezentacijom u Vijeću ministara", gdje se SDA odricala dijela svojih fotelja samo da još nekoga privoli da uđe u priču. Ciljao se "žirant-kapitalac" SDP, ali kako je to Damir Nikšić raz..bao, onda je bilo daj šta daš – ušli su rahmetli DF i SBB.
Stranci ga sve više pritišću, žmire na sve ove korupcionaške afere SDA u očekivanju da ispuni ono na šta se obavezao (ista stvar s Vučićem i priznanjem Kosova), a "El Bake" zavlači, kupuje vrijeme, žirante, priprema teren, nastoji druge predstaviti kao "izdajnike".
Jedini adut s kojim je mogao popraviti svoju poziciju je ono što sam često spominje – da postoji i četvrta strana, oni koji ne glasaju za nacionalne stranke, pa treba voditi računa i o njima.
I šta onda napravi ovaj velikan političke misli u Bošnjaka? Sa svojim kerovima, trolovima i medijima pokrene linč na Našu stranku koja je upravo na primjeru Mostara pokazala šta je ta "četvrta strana". Mada, ne sumnjam da u svojoj iščašenoj stvarnosti "El Bake" vjeruje da su ta četvrta strana – DF, GS, Reufljagići, Kurtćehajićeva Stranka za BiH…
Prognoza budućih događaja: "El Bake" pod pritiskom pristaje na Izborni zakon, a onda…
AV-AV Avdo Avdić po smjernicama Osmice piše patetični tekst patetičnog naslova tipa "Sve bošnjačke izdaje" gdje će, po običaju, napraviti bućkuriš svega i svačega, pa izjednačiti sve aferime SDA sa suzdržanošću dvije vijećnice NS pri izboru gradonačelnika grada u kojem se sve odluke donose na Vijeću dvotrećinskom većinom…
Hayat, Stav, Faktor, Slobodna Bosna, FTV i Zildžćeva brigada na društvenim mrežama: "Više se nije moglo, Izetbegović se lavovski borio, ali su mu Peđa Kojović i Irma Baralija otežali poziciju u pregovorima"…
Kokice u ruke i uživajte…
-
Škobo Habu
- Posts: 9793
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#48305 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
NS je pokazala dozu licemjerstva u Mostaru, jer je odabrala neutralnu poziciju između politike HDZ i SDA. To pravdaju, naravno, činjenicom da ne žele iznevjeriti svoje birače. O.k.palermo wrote: ↑17/02/2021 08:44
Lijepo napisano. U mnogčemu i tačno. Dio koji nedostaje je uloga Naše stranke u svemu ovom, odnosno analiza njihovog ponašanja. A ono bi se moglo sažeti u jednu riječ, nesposbnost. Za tu neposbnost im nitko nije kriv.
Samo par činjenica, i pitanja.
Otkud ih uopšte u koaliciji sa PMP (Prvom mostarskom partijom). Je li oni išta znaju o Mostaru, znaju li ko je PMP, ko glasa za PMP? Znaju li da su to Bošnje sa dna kace, za koje nema šanse da na bilokoji naćčin budu dio izbora Kordića. Znaju li da je to nekakav mostarska inačica Hadžibajrića, ili Dine...pa se išlo po sarajevskom receptu, neka i njih, vi'š kako to u Sarajevu fercera. A sve ostalo zanemarimo
Otkud dogovori sa Koalicijom o izlasku u neke izborne jedinice a a u neke ne.
Kakvse su ono izborne liste, u kojima Hrvata tražiš svijećom i dovedeš Bošku Čavar u situaciju da bude sama kao u onoj priči Pale sam na svijetu. Vjerujem da je znala šta će se desiti ne bi Boški palo na pamet da se bavi politikom
zbog čega onakvo forsisranje Irme.....egzaltirane izjave, huka, skaka.....(by the way, zar netko nije mogao Irmi napisati ono što je sinoća objavila nakon izjave Izetbegovića.....neko iz stranke, zamoliti nekog sa foruma....jer onaj odgovor je baš sublimacija nesposbnosti, vrćenje istih fraza koje su dojadile i bogu i narodu)....
Da ne nabrajam dalje, šta god da je SDA htjela , radila, imala je izvrsnog pomagača u rukovodstvu Naše stranke. A ja ne vidim da još uvijek pokazuju samokritičnost.
I na kraju, neglasanje je možda jedina dobra odluka u čitavoj ovoj priči......ali....bojim se da je to neglasanje bilo više produkt konačne spoznaje da Boška Čavar neće glasati za Guzina, nego svjesne , promišljene i ideološki motivirane odluke rukovodstva NS-a
No, šta je onda sa Tuzlom u kojoj Bešlagić i Imamović - vedre i oblače? Koje tu iznevjerio birače NS-a pa se ulazi u vlast sa jednim Kukićem?
Totalna nedosljednost politike NS u samo tristo kilometra geografske razlike.
Last edited by Škobo Habu on 17/02/2021 10:15, edited 1 time in total.
-
Evenine
- Posts: 788
- Joined: 30/12/2020 13:22
#48306 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa sta da se radi po pitanju Izbornog zakona? Kakav je stav ostalih stranaka po tom pitanju? Da se odbija to sto EU zeli i da imamo opstrukcije FBiH do beskonacnosti?don vito wrote: ↑17/02/2021 09:58 Odmah mi je bilo jasno da ovaj igrokaz sa "izdajom" NS u Mostaru ima veze sa pripremom terena za novi Izborni zakon, ali rekoh sebi, hajd proći će nešto vremena kad će to izaći na vidjelo…
Kad ono ne prođoše ni 24 sata, a Izetbegović se otkrio u intervjuu stranačkom Hayatu. Nisam gledao intervju jer sam tu televiziju izbrisao sa popisa TV kanala (kao i sve što ima veze sa zločinačkom organizacijom SDA), ali ako je su suditi po komentarima na netu "El Bake" je rekao "da mu je Palmer u lice rekao da mora završiti taj dogovor sa Čovićem i riješiti presudu Ustavnog suda po apelaciji Bože Ljubića + da ga zovu telefonom iz EU i pritišću da to završi".
A njima će "El Bake", prema Klixu…
"Izetbegović je naglasio da su SDA i HDZ sporazumom utvrdile principe koji podrazumijevaju balans između građanskog i etničkog, ali neće moći same kreirati konačno rješenje. Istaknuo je da je s obzirom na kompleksnost ovog problema potrebno snažnije uključivanje predstavnika svih parlamentarnih stranaka…" (Peđa, pomagaj!)![]()
Zicer iz "jedinice" u "dvicu"…![]()
Izborni zakon je samo pitanje vremena, a "El Bake" i dalje traži žiranta s kojim će podijeliti odgovornost. Zato onaj cirkus prije dvije godine sa "bošnjačkom reprezentacijom u Vijeću ministara", gdje se SDA odricala dijela svojih fotelja samo da još nekoga privoli da uđe u priču. Ciljao se "žirant-kapitalac" SDP, ali kako je to Damir Nikšić raz..bao, onda je bilo daj šta daš – ušli su rahmetli DF i SBB.
Stranci ga sve više pritišću, žmire na sve ove korupcionaške afere SDA u očekivanju da ispuni ono na šta se obavezao (ista stvar s Vučićem i priznanjem Kosova), a "El Bake" zavlači, kupuje vrijeme, žirante, priprema teren, nastoji druge predstaviti kao "izdajnike".
Jedini adut s kojim je mogao popraviti svoju poziciju je ono što sam često spominje – da postoji i četvrta strana, oni koji ne glasaju za nacionalne stranke, pa treba voditi računa i o njima.
I šta onda napravi ovaj velikan političke misli u Bošnjaka? Sa svojim kerovima, trolovima i medijima pokrene linč na Našu stranku koja je upravo na primjeru Mostara pokazala šta je ta "četvrta strana". Mada, ne sumnjam da u svojoj iščašenoj stvarnosti "El Bake" vjeruje da su ta četvrta strana – DF, GS, Reufljagići, Kurtćehajićeva Stranka za BiH…
Prognoza budućih događaja: "El Bake" pod pritiskom pristaje na Izborni zakon, a onda…![]()
AV-AV Avdo Avdić po smjernicama Osmice piše patetični tekst patetičnog naslova tipa "Sve bošnjačke izdaje" gdje će, po običaju, napraviti bućkuriš svega i svačega, pa izjednačiti sve aferime SDA sa suzdržanošću dvije vijećnice NS pri izboru gradonačelnika grada u kojem se sve odluke donose na Vijeću dvotrećinskom većinom…
Hayat, Stav, Faktor, Slobodna Bosna, FTV i Zildžćeva brigada na društvenim mrežama: "Više se nije moglo, Izetbegović se lavovski borio, ali su mu Peđa Kojović i Irma Baralija otežali poziciju u pregovorima"…
Kokice u ruke i uživajte…![]()
-
Patton44
- Posts: 2495
- Joined: 26/11/2019 19:14
#48307 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Evo zore evo dana,evo Baralije i Cavara.
Borba protiv antifasizma okoncana.
Sljedi borba protiv antikorupcije
Borba protiv antifasizma okoncana.
Sljedi borba protiv antikorupcije
- don vito
- Posts: 2093
- Joined: 19/01/2008 11:58
#48308 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Gotova stvar, smjernice dogovorili El Bake i Draganče, čeka se formalizacija... EU i MZ u toj priči ne želi druge stranke nego samo SDA i HDZ.
-
Evenine
- Posts: 788
- Joined: 30/12/2020 13:22
#48309 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#48310 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zasto lagati?Better Man wrote: ↑17/02/2021 09:32Peđa i NS nisu ni uopšte razočarali. Razočarali bi da su glasali za kandidata SDA, stranke koja je najodgovornija s HDZ-om što sve ove godine nije bilo izbora u Mostaru, kao i za sav kriminal, pljačku i korupciju od 1990. godine.
Uporno pistete SDA, a radi se o koaliciji 5 stranaka.
Koliko znam, on je vanstranacki kadar.
-
sitni svercer
- Posts: 1040
- Joined: 08/09/2018 14:43
-
statixx
- Posts: 9820
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#48313 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A jeli?
Zar nije kako bi Seka mogla zadrzati svoj posao
Koliko je suplje prica ovih sto prodase mjesto gradonacelnika Mostara HDZ-u.
Kazu neki dan, SDA ce dati izborni zakon, i Mostar HDZ-u, a zauzvrat ce Seka moci zadrzati poziciju direktorice
To je toliko smijesno, da u to nebi povjerovala djeca od 16 godina. Medjutim njihovi glasaci su toliko hipnotizirani, da gutaju ovakve nebluze.
NS i SDP ako ikad dobiju priliku, dace HDZ-u i izboni zakon koji hoce, i Mostar, i treci entitet......i guze......Samo da oni vladaju od Bascarsije do Marijin dvora i da Dino svrsi po SDA...... To je krajnji san.....cilj....
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#48314 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Prirodno okruženje štovatelja Pačariza su ustaške pjesme.
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#48315 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ovo je cista manipulacija!Evenine wrote: ↑17/02/2021 01:00
Ako si glasac jedne stranke a ponavljas i cak pojacavas propagandu druge stranke koja je i kreirala tu propagandu da strovali tvoju stranku ili blok, je li to onda zrelo i normalno?
Obzirom da SDA ima jacu logistiku od konkurencije pretpostavljam da modeliraju ishode pred izbore i da ugrubo znaju buduci odnos snaga. Tako da je SDA suocena s egzistencijalnom prijetnjom u ove izbore usla s dva cilja:
1. Zavaditi i potkopati BH blok.
2. Zadrzati "kontrolni paket" vlasti u Mostaru.
Modeliranjem su vec mogli znati da im je br 2. zagarantovan tako da su se fokusirali na br. 1 jer znaju da se tu odlucuje sudbina SDA, a ne sudbina zemlje sto trenutnom histerijom, igrajuci se sa emocijama ljudi u Mostaru, sada pokusavaju predstaviti.
Oni jako dobro znaju da nema efektivne razlike izmedju predsjednika vijeca i nacelnika dok god imaju "kontrolni paket" vijecnickih mjesta cime se mogu pobrinuti za svoje lokalne interese. HDZ ne moze raditi u Mostaru sta im volja, a snaga simbolicke pobjede u "stolnom" ce da pocne blijediti cim se stari znalci suoce sa starim problemima i aferama. Ne vodi se ovdje nikakva bitka za zemlju.
SDA je sustinski bilo vaznije potkopavanje konkurencije od toga ko je nacelnik jer im je gorilo pod nogama. Rasklimani su i naceti sa svih strana, dok je konkurencija olicena u BH bloku i NiPu pocela da dobija sve jaci momentum i da se konacno oslobadja stigme da su sarajevske stranke. SDA je dozivjela da im se kruni baza i slabi utjecaj u zonama gdje su suvereno vladali. Otud odbijanje Irme kao gradonacelnice. Otud nakon "NS izdaje" histerija i ovako jak propagandni napad. Ovo je za njih uvertira za 2022. Nista vise.
Ako su oni iskopali rupu ne morate vi lopatati zemlju.
Koalicija za Mostar ponudila prije izbora NS i SDP da zajednicki naprave program i da nastupe kao jedan blok kontra HDZ bloka.
NS i SDP odbili...... Neki dan isti odlucili da HDZ dobiva gradonacelnika.
Ovo je cista izdaja, i ta politika je nakon ovog mrtva u Mostaru!
-
statixx
- Posts: 9820
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#48316 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
I da su dobili mjesto gradonacelnika nista ne bi mogli bez HDZa. Ovako je pravednije jer tako nalazu pravila etnopolitike. Kada Bakir poklopi opoziciju, kao sto cine Covic i Dodik, moze ocekivati bolje rezultate.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52718
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#48317 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
I HDZ slozno sa SDA izabrao upravni odbor KCUSa. Nidje Irme, Pedje ni Armana.zlajaBHF wrote: ↑17/02/2021 10:37A jeli?
Zar nije kako bi Seka mogla zadrzati svoj posao![]()
Koliko je suplje prica ovih sto prodase mjesto gradonacelnika Mostara HDZ-u.
Kazu neki dan, SDA ce dati izborni zakon, i Mostar HDZ-u, a zauzvrat ce Seka moci zadrzati poziciju direktorice![]()
To je toliko smijesno, da u to nebi povjerovala djeca od 16 godina. Medjutim njihovi glasaci su toliko hipnotizirani, da gutaju ovakve nebluze.
NS i SDP ako ikad dobiju priliku, dace HDZ-u i izboni zakon koji hoce, i Mostar, i treci entitet......i guze......Samo da oni vladaju od Bascarsije do Marijin dvora i da Dino svrsi po SDA...... To je krajnji san.....cilj....
Nidje nikoga ni iz Kantona Sarajevo koji je najveci finansijer KCUSa. Ne znam koliko si upucen, ali upravni odbor moze smijeniti direktoricu.
Da vjerujemo tebi ili svojim ocima? Ne bi ti slago jel de?
- Better Man
- Posts: 18740
- Joined: 01/10/2006 20:10
#48318 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nije nikakva laž, jer dobro znamo da su te druge stranke i broj njihovih glasača minoran u odnosu na SDA. I priče o vanstranačkom kandidatu su za malu djecu. Zna se da je SDA zajedno sa HDZ-om držala sve ove godine Mostar u blokadi i da su oni odgovorrni što izbora njie bilo. Tek kad je Irma podnijela tužbu, kad je sud donio presudu i kad su predstavnici međunarodne zajednice postavili ultimatum Čoviću i Bakiru, izbori su organizovani i održani.zlajaBHF wrote: ↑17/02/2021 10:32Zasto lagati?Better Man wrote: ↑17/02/2021 09:32Peđa i NS nisu ni uopšte razočarali. Razočarali bi da su glasali za kandidata SDA, stranke koja je najodgovornija s HDZ-om što sve ove godine nije bilo izbora u Mostaru, kao i za sav kriminal, pljačku i korupciju od 1990. godine.
Uporno pistete SDA, a radi se o koaliciji 5 stranaka.
Koliko znam, on je vanstranacki kadar.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#48319 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Bakir sa Čovićem potpiše podjelu grada i to javno objavi 6 mjeseci prije izbora.
Ali patriJote niti vide, niti čuju...
A koliko SDA cijeni "nezavisnog" Guzina je pokazala izborom Salema Marića za "supotpisnika" Kordiću.
Ali patriJote niti vide, niti čuju...
A koliko SDA cijeni "nezavisnog" Guzina je pokazala izborom Salema Marića za "supotpisnika" Kordiću.
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#48320 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Znaci, ti isto tvrdis?Chmoljo wrote: ↑17/02/2021 10:45I HDZ slozno sa SDA izabrao upravni odbor KCUSa. Nidje Irme, Pedje ni Armana.zlajaBHF wrote: ↑17/02/2021 10:37A jeli?
Zar nije kako bi Seka mogla zadrzati svoj posao![]()
Koliko je suplje prica ovih sto prodase mjesto gradonacelnika Mostara HDZ-u.
Kazu neki dan, SDA ce dati izborni zakon, i Mostar HDZ-u, a zauzvrat ce Seka moci zadrzati poziciju direktorice![]()
To je toliko smijesno, da u to nebi povjerovala djeca od 16 godina. Medjutim njihovi glasaci su toliko hipnotizirani, da gutaju ovakve nebluze.
NS i SDP ako ikad dobiju priliku, dace HDZ-u i izboni zakon koji hoce, i Mostar, i treci entitet......i guze......Samo da oni vladaju od Bascarsije do Marijin dvora i da Dino svrsi po SDA...... To je krajnji san.....cilj....
Nidje nikoga ni iz Kantona Sarajevo koji je najveci finansijer KCUSa. Ne znam koliko si upucen, ali upravni odbor moze smijeniti direktoricu.
Da vjerujemo tebi ili svojim ocima? Ne bi ti slago jel de?
Ovo najbolje potvrdjuje da ste vi dodira sa relalnoscu nemate.
U Mostaru ste ovo sad mogli uraditi, i sigurno vise necete imati prilike. Pokazali ste svoje pravo lice
- Better Man
- Posts: 18740
- Joined: 01/10/2006 20:10
#48321 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa SDA im je već skoro sve to dala. I de se posjeti koje omogućio većinu u Domu naroda HDZ-u.Chmoljo wrote: ↑17/02/2021 10:45I HDZ slozno sa SDA izabrao upravni odbor KCUSa. Nidje Irme, Pedje ni Armana.zlajaBHF wrote: ↑17/02/2021 10:37A jeli?
Zar nije kako bi Seka mogla zadrzati svoj posao![]()
Koliko je suplje prica ovih sto prodase mjesto gradonacelnika Mostara HDZ-u.
Kazu neki dan, SDA ce dati izborni zakon, i Mostar HDZ-u, a zauzvrat ce Seka moci zadrzati poziciju direktorice![]()
To je toliko smijesno, da u to nebi povjerovala djeca od 16 godina. Medjutim njihovi glasaci su toliko hipnotizirani, da gutaju ovakve nebluze.
NS i SDP ako ikad dobiju priliku, dace HDZ-u i izboni zakon koji hoce, i Mostar, i treci entitet......i guze......Samo da oni vladaju od Bascarsije do Marijin dvora i da Dino svrsi po SDA...... To je krajnji san.....cilj....
Nidje nikoga ni iz Kantona Sarajevo koji je najveci finansijer KCUSa. Ne znam koliko si upucen, ali upravni odbor moze smijeniti direktoricu.
Da vjerujemo tebi ili svojim ocima? Ne bi ti slago jel de?
-
Evenine
- Posts: 788
- Joined: 30/12/2020 13:22
#48322 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Koalicija gdje ce njihov covjek biti nacelnik a usput BH blok naciniti SDA pudlicama? Embrace and destroy taktika. Vec vidjeno!zlajaBHF wrote: ↑17/02/2021 10:40Ovo je cista manipulacija!Evenine wrote: ↑17/02/2021 01:00
Ako si glasac jedne stranke a ponavljas i cak pojacavas propagandu druge stranke koja je i kreirala tu propagandu da strovali tvoju stranku ili blok, je li to onda zrelo i normalno?
Obzirom da SDA ima jacu logistiku od konkurencije pretpostavljam da modeliraju ishode pred izbore i da ugrubo znaju buduci odnos snaga. Tako da je SDA suocena s egzistencijalnom prijetnjom u ove izbore usla s dva cilja:
1. Zavaditi i potkopati BH blok.
2. Zadrzati "kontrolni paket" vlasti u Mostaru.
Modeliranjem su vec mogli znati da im je br 2. zagarantovan tako da su se fokusirali na br. 1 jer znaju da se tu odlucuje sudbina SDA, a ne sudbina zemlje sto trenutnom histerijom, igrajuci se sa emocijama ljudi u Mostaru, sada pokusavaju predstaviti.
Oni jako dobro znaju da nema efektivne razlike izmedju predsjednika vijeca i nacelnika dok god imaju "kontrolni paket" vijecnickih mjesta cime se mogu pobrinuti za svoje lokalne interese. HDZ ne moze raditi u Mostaru sta im volja, a snaga simbolicke pobjede u "stolnom" ce da pocne blijediti cim se stari znalci suoce sa starim problemima i aferama. Ne vodi se ovdje nikakva bitka za zemlju.
SDA je sustinski bilo vaznije potkopavanje konkurencije od toga ko je nacelnik jer im je gorilo pod nogama. Rasklimani su i naceti sa svih strana, dok je konkurencija olicena u BH bloku i NiPu pocela da dobija sve jaci momentum i da se konacno oslobadja stigme da su sarajevske stranke. SDA je dozivjela da im se kruni baza i slabi utjecaj u zonama gdje su suvereno vladali. Otud odbijanje Irme kao gradonacelnice. Otud nakon "NS izdaje" histerija i ovako jak propagandni napad. Ovo je za njih uvertira za 2022. Nista vise.
Ako su oni iskopali rupu ne morate vi lopatati zemlju.
Koalicija za Mostar ponudila prije izbora NS i SDP da zajednicki naprave program i da nastupe kao jedan blok kontra HDZ bloka.
NS i SDP odbili...... Neki dan isti odlucili da HDZ dobiva gradonacelnika.
Ovo je cista izdaja, i ta politika je nakon ovog mrtva u Mostaru!
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#48323 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jednostavno receno, pises neisitine.Better Man wrote: ↑17/02/2021 10:47Nije nikakva laž, jer dobro znamo da su te druge stranke i broj njihovih glasača minoran u odnosu na SDA. I priče o vanstranačkom kandidatu su za malu djecu. Zna se da je SDA zajedno sa HDZ-om držala sve ove godine Mostar u blokadi i da su oni odgovorrni što izbora njie bilo. Tek kad je Irma podnijela tužbu, kad je sud donio presudu i kad su predstavnici međunarodne zajednice postavili ultimatum Čoviću i Bakiru, izbori su organizovani i održani.zlajaBHF wrote: ↑17/02/2021 10:32Zasto lagati?Better Man wrote: ↑17/02/2021 09:32
Peđa i NS nisu ni uopšte razočarali. Razočarali bi da su glasali za kandidata SDA, stranke koja je najodgovornija s HDZ-om što sve ove godine nije bilo izbora u Mostaru, kao i za sav kriminal, pljačku i korupciju od 1990. godine.
Uporno pistete SDA, a radi se o koaliciji 5 stranaka.
Koliko znam, on je vanstranacki kadar.
Kandidat je bio neutralan i svi ga podrzali. Cak i izdajice iz BH Bloka su potvrdile da nije problem u kandidatu Guzinu.
Znaci, ponudjeno BH bloku prije izbora da se izadje na izbore zajedno i da se napravi zajednicki program.
Nisu pristali....
Znacaj Mostara znaju svi, i zato je i napravljena koalicija probosanskih sranaka, samo SDP i NS nisu zeljele biti dio istog.
Uloga DF-a, SBB-a nije minorna....SDA bi isla sama da je tako.
- Better Man
- Posts: 18740
- Joined: 01/10/2006 20:10
#48324 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ako nema neko dodira s realnošću, onda si to ti. I uporno izbjegavaš dati odgovore na pitanja koja ti se postave i izbjegavaš da se sučiš sa činjenicama koje su istinite, a vezano za neraskidivu ljubav između SDA i HDZ-a sve ove godine.zlajaBHF wrote: ↑17/02/2021 10:49Znaci, ti isto tvrdis?Chmoljo wrote: ↑17/02/2021 10:45I HDZ slozno sa SDA izabrao upravni odbor KCUSa. Nidje Irme, Pedje ni Armana.zlajaBHF wrote: ↑17/02/2021 10:37
A jeli?
Zar nije kako bi Seka mogla zadrzati svoj posao![]()
Koliko je suplje prica ovih sto prodase mjesto gradonacelnika Mostara HDZ-u.
Kazu neki dan, SDA ce dati izborni zakon, i Mostar HDZ-u, a zauzvrat ce Seka moci zadrzati poziciju direktorice![]()
To je toliko smijesno, da u to nebi povjerovala djeca od 16 godina. Medjutim njihovi glasaci su toliko hipnotizirani, da gutaju ovakve nebluze.
NS i SDP ako ikad dobiju priliku, dace HDZ-u i izboni zakon koji hoce, i Mostar, i treci entitet......i guze......Samo da oni vladaju od Bascarsije do Marijin dvora i da Dino svrsi po SDA...... To je krajnji san.....cilj....
Nidje nikoga ni iz Kantona Sarajevo koji je najveci finansijer KCUSa. Ne znam koliko si upucen, ali upravni odbor moze smijeniti direktoricu.
Da vjerujemo tebi ili svojim ocima? Ne bi ti slago jel de?
Ovo najbolje potvrdjuje da ste vi dodira sa relalnoscu nemate.
U Mostaru ste ovo sad mogli uraditi, i sigurno vise necete imati prilike. Pokazali ste svoje pravo lice
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52718
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#48325 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jesi li nadrogiran?zlajaBHF wrote: ↑17/02/2021 10:49Znaci, ti isto tvrdis?Chmoljo wrote: ↑17/02/2021 10:45I HDZ slozno sa SDA izabrao upravni odbor KCUSa. Nidje Irme, Pedje ni Armana.zlajaBHF wrote: ↑17/02/2021 10:37
A jeli?
Zar nije kako bi Seka mogla zadrzati svoj posao![]()
Koliko je suplje prica ovih sto prodase mjesto gradonacelnika Mostara HDZ-u.
Kazu neki dan, SDA ce dati izborni zakon, i Mostar HDZ-u, a zauzvrat ce Seka moci zadrzati poziciju direktorice![]()
To je toliko smijesno, da u to nebi povjerovala djeca od 16 godina. Medjutim njihovi glasaci su toliko hipnotizirani, da gutaju ovakve nebluze.
NS i SDP ako ikad dobiju priliku, dace HDZ-u i izboni zakon koji hoce, i Mostar, i treci entitet......i guze......Samo da oni vladaju od Bascarsije do Marijin dvora i da Dino svrsi po SDA...... To je krajnji san.....cilj....
Nidje nikoga ni iz Kantona Sarajevo koji je najveci finansijer KCUSa. Ne znam koliko si upucen, ali upravni odbor moze smijeniti direktoricu.
Da vjerujemo tebi ili svojim ocima? Ne bi ti slago jel de?
Ovo najbolje potvrdjuje da ste vi dodira sa relalnoscu nemate.
U Mostaru ste ovo sad mogli uraditi, i sigurno vise necete imati prilike. Pokazali ste svoje pravo lice
Jesam li nesto slagao oko upravnog odbora?
Je li sda u koaliciji sa hdzom desetljecima? Je li im isporucio dovoljan broj delegata u domu naroda? Lako provjerljivo, a mnogo toga i dozivljeno na vlastitoj kozi, za razliku od skandinavskih botulista.
Nikad vi, lafo razocarani, niste glasali za progres, samo stvarate dojam razocarenja. Stvarali ste ga i kod sestorke, kad prc, ode skaka, ode ajnadzic, ode koldzo.
Umalo ode i donedavno stoposto sigurni Efendic i to od anonimusa. Umalo ode i utvrda Ilijas.
Ljudi po Sarajevu su vas odjebali jer su vam davali prilika hipten. I u mostaru ce, samo su zaboravili kako se glasa.
Te prijetnje, zabij znas vec gdje.
