Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#33976 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

seno_bh wrote: 10/02/2021 21:23
tabija wrote: 10/02/2021 21:17 Pitam za druga, ali fakat, zna se da ja vozim azijsku nakazu a ne gospodara prstenova :D

Treba nam glava motora za a3 sportback, 2.0 tdi 2009, facelift je tj euro 5, CR motor od 125kw.
Ova se ipak ne moze ravnati, pukla je dibidus.

Ako ko imade ili zna nekoga sa imade nek napise.
Probajte kod "Ilma Jelah" dobro su opremljeni
Mozda malo skuplji, ali daju i garanciju za kupljeni dio
Hocemo, hvala.
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#33977 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

NediM17 wrote: 10/02/2021 21:04 Pa vidis da ne valja, sve mu u kvaru, jos samo teg na felgi da mu se pokvari. :run:
Makar mu je šipka od ulja ispravna, ili je to onaj sto mu se pokvarila?
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#33978 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma te se glave tesko nalaze, pucaju k'o ledenice, sto pusti jarana da se upuca u zdravu nogu. :mrgreen:
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33979 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

NediM17 wrote: 10/02/2021 21:13 Je l' mu bar registrovan il' vozi neregistrovano k'o jaran mu u njega.
I da, jos nesto, "azijske nakaze" nisu laHko kvarljiva roba. :thumbup:
300k kilometara ne odrzavas auto i i dalje ide i to ti lahko kvarljiva roba, vidio bih nakazu kakva bi bila u takvoj situaciji, ne bi je ni bilo... samo se ti vozaj u svojoj nakazi misleci da vozis dobar auto, haha
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#33980 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

NediM17 wrote: 10/02/2021 21:26 Ma te se glave tesko nalaze, pucaju k'o ledenice, sto pusti jarana da se upuca u zdravu nogu. :mrgreen:
Hoce audija i bog, hoce 125kw i bog.
Ide cesto u sandzak i treba mu nesto udobno i jako...
Ni cijena nije bila bog zna sta pa...napravice se valjda.

Kazs majstor preso je bar 450k, na satu 230 :D
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33981 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

tabija wrote: 10/02/2021 21:35
NediM17 wrote: 10/02/2021 21:26 Ma te se glave tesko nalaze, pucaju k'o ledenice, sto pusti jarana da se upuca u zdravu nogu. :mrgreen:
Hoce audija i bog, hoce 125kw i bog.
Ide cesto u sandzak i treba mu nesto udobno i jako...
Ni cijena nije bila bog zna sta pa...napravice se valjda.

Kazs majstor preso je bar 450k, na satu 230 :D
a gdje ce derati takvo auto po onako slaboj cesti, tuga.... sa srecom da ga izadje sto jeftinije
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#33982 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

vindfaker wrote: 10/02/2021 21:32
NediM17 wrote: 10/02/2021 21:13 Je l' mu bar registrovan il' vozi neregistrovano k'o jaran mu u njega.
I da, jos nesto, "azijske nakaze" nisu laHko kvarljiva roba. :thumbup:
300k kilometara ne odrzavas auto i i dalje ide i to ti lahko kvarljiva roba, vidio bih nakazu kakva bi bila u takvoj situaciji, ne bi je ni bilo... samo se ti vozaj u svojoj nakazi misleci da vozis dobar auto, haha
Cega se pametan stidi... :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#33983 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Nemoj 'sovat, ima djece :mrgreen:
Edit: Sto me Bata iskulira, obrisa post :mrgreen:
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#33984 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Ako je audi a3 udoban onda je i zastava koral
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#33985 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Pa poslije dvicine jest, kako nije.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#33986 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Ni jedan hatchback nije nesto posebno udoban :)

Bez 3 metra medjuosovinskog razmaka nema udobnosti :D
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#33987 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

artur morgan wrote: 10/02/2021 23:21 Ni jedan hatchback nije nesto posebno udoban :)

Bez 3 metra medjuosovinskog razmaka nema udobnosti :D

Ma za jednu - dvije osobe...bolji je sigurno od vecine drugih auta, sem francuza mozda, a oni ne dolaze u obzir :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#33988 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

seno_bh wrote: 10/02/2021 20:37 Nedavno na servisu
Gledam od nekih 10 dizalica, 9 popunjeno VW vozilima
tri passata 6, dva passata 5+, dva golfa 5, jedan golf 4 i jedan touran. S tim da su dva passata 5+ dovezeni na šlepi
Znam da se VW najviše vozi, ali šta je to sa njihovim dijelovima i kvalitetom
Za ibreta koliko kvarova i koja cijena odrzavanja
Među poznanicima imam ljude koji voze ford, pežo i druge modele, ali ne žale se toliko na kvarove i cijene odrzavanja
Šta vele iskusni mehaničari na to
Što je za ibreta?

0d tih 9, minimalno 7 je prekucalo 700k na satu.

Možda si vidio i passat 5 koji pripada mom komšiji, ne mijenja mu ulje nikad, samo dosipa, gazi godišnje 70k i opet mu ne može ništa nakon 5 godina takvog (ne)održavanja.

Pežo kod komše rikn'o sa 5 godina starosti, 2000KM na sunce.
Kod rođe Ford rikn'o, 2500KM na sunce s tim da ga niko ne zna napravit' niti ko hoće da se bavi time, doduše, ni ovaj Pežo nisu znali napravit'.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#33989 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by visuljak »

Ne ide se u N.Pazar japancem, francuzom a koreanca bi zapalili na ulazu. :oops:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#33990 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

tabija wrote: 10/02/2021 23:23
artur morgan wrote: 10/02/2021 23:21 Ni jedan hatchback nije nesto posebno udoban :)

Bez 3 metra medjuosovinskog razmaka nema udobnosti :D

Ma za jednu - dvije osobe...bolji je sigurno od vecine drugih auta, sem francuza mozda, a oni ne dolaze u obzir :D
Ako je RS3 onda je sigurno bolji od većine drugih auta :D

Ko kaže da Audi ne može biti kao BMW....Sophia je pokazala da i kod Audia RS3 može sve kao i kod BMW-a :D

schindleroskar
Posts: 573
Joined: 11/06/2019 23:30

#33991 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by schindleroskar »

Par forumasa je koju stranicu unazad pisalo za patosnice iz Gračanice, pa sam i ja sebi naručio. Uzeo sam ove skuplje od 70km i moram reći da sam stvarno zadovoljan ( nisam ih jos postavio u auto), naprijed platno tkano malo deblje, ispod guma, logo auta utkan, i moze se izabrat boja rubova od patosnica kao i boja patosnica, imaju rupice za fiksiranje. Dobar proizvod, domaća kompanija :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#33992 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Meni je drago da vam se sviđa pošto sam vam ih ja preporučio, a drago mi je i da ljudi kod nas nešto čestito proizvode.
Ja sam svojeveremeno naručio obične tekstilne samo prednje, najjeftinije i bio iznenađen onim što sam dobio za malo para. I evo više od godine su pod nogama, prao ih već par puta. Izvrsno izgledaju i dalje.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33993 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Kakva je guma ispod, mekana ili ona tvrda? meni se nisu svidjele nijedne domace sto sam gledao jer su bile nekako krute zbog donjeg dijela, dok je velur odozgo bio ok.
schindleroskar
Posts: 573
Joined: 11/06/2019 23:30

#33994 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by schindleroskar »

Tvrda je guma onako na dodir, ali meni izgleda ok. Nije plasticno tvrdo ako na to mislis da se ne moze savijat, otprilike se savija kao i gumene klasicne patosnice
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#33995 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Odozdo je kao lagano gumiran premaz.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#33996 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Koja je firma u pitanju?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33997 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

530i wrote: 11/02/2021 15:06 Koja je firma u pitanju?
AutoPatosnice na olx
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#33998 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Hvala
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33999 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

U unitrade se mogu kupiti tipske patosnice, platnene a proizvodjac TDS Varazdin, za 35 KM odlicne.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7819
Joined: 25/12/2010 04:56

#34000 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Drago mi je da se neko kod nas dosjetio te ideje, i ulozio u taj biznis. Zapadnjaci i kinezi ubise pare na patosnicama. Mnogi lose kvalitete...
Post Reply