Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16451 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pored 3600 maraka koje bacam u ZZO, godisnje potrosim jos 200 za internistu, i cca. 200 za stomatologa. A cekaj da se jos dijagnoza nakupi sa godinama.
Nista od toga ne mogu dobiti pravovremeno i u vremenu kada meni odgovara od sistema ZZ kojeg neumorno placam vec 35 godina.
Nista od toga ne mogu dobiti pravovremeno i u vremenu kada meni odgovara od sistema ZZ kojeg neumorno placam vec 35 godina.
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
#16452 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jel ta usluga i kvalitet usluge untar sistema zdravstvene zastite? Moze jedan zaposleni besplatno zdravstveno osigurati i 100 nezaposlenih ljudi, ali djaba ti kad ti nemas pravu uslugu kad ti zatreba. Cemu onda i osiguranje? Tvrditi da imamo najbolji sistem zdravstvene zastite je suludo. Mozes samo tvrditi da imamo mozda najveci procenat zdravstveno osiguranih.Styling wrote: ↑09/02/2021 11:49Mislim da imamo jedan od boljih sistema zdravstvene zastite u Evropi. Problem je kvalitet usluge i politicka prepucavanja koja cesto idu preko zdravlja gradjana. Gdje jos moze da jedan zaposleni clan porodice moze besplatno zdravstveno osigurati djecu i supruznika, ako je nezaposlen.Dendrlix wrote: ↑08/02/2021 23:26 Meni je ovaj sistem ZO prihvatljiv. Ne znam znate li. U BiH je svakome kome je dijagnosticiran karcinom obezbjeđeno liječenje. Ko plaća? Zdravi ljudi. Sad, kako se pare troše, dali se pravilno troše, može se, i mora diskutovati. Generalno, solidarni sistem ZO-a je dobar
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#16453 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ja o tome i govorim. O dobrom sistemu ali losoj usluzi i pravu na istu.Horcrux wrote: ↑09/02/2021 12:40Jel ta usluga i kvalitet usluge untar sistema zdravstvene zastite? Moze jedan zaposleni besplatno zdravstveno osigurati i 100 nezaposlenih ljudi, ali djaba ti kad ti nemas pravu uslugu kad ti zatreba. Cemu onda i osiguranje? Tvrditi da imamo najbolji sistem zdravstvene zastite je suludo. Mozes samo tvrditi da imamo mozda najveci procenat zdravstveno osiguranih.Styling wrote: ↑09/02/2021 11:49Mislim da imamo jedan od boljih sistema zdravstvene zastite u Evropi. Problem je kvalitet usluge i politicka prepucavanja koja cesto idu preko zdravlja gradjana. Gdje jos moze da jedan zaposleni clan porodice moze besplatno zdravstveno osigurati djecu i supruznika, ako je nezaposlen.Dendrlix wrote: ↑08/02/2021 23:26 Meni je ovaj sistem ZO prihvatljiv. Ne znam znate li. U BiH je svakome kome je dijagnosticiran karcinom obezbjeđeno liječenje. Ko plaća? Zdravi ljudi. Sad, kako se pare troše, dali se pravilno troše, može se, i mora diskutovati. Generalno, solidarni sistem ZO-a je dobar
- Truba
- Posts: 93850
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#16454 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ja sam poceo ici drzavnom zubaru
Imam pozitivna iskustva
Pomisljam da je privatnik za snobove...sjebali su mi nekoliko zuba...a drzavni 1 spasio 1 izvadio
Sad se ceka kod privatnika ko prije kod drzavnog..a kod drzavnog cim dodjes odmah rade
Jedino prednja 4 ne bih kod drzavnog zbog estetike...mada ko zna mozda i to dobro rade
Imam pozitivna iskustva
Pomisljam da je privatnik za snobove...sjebali su mi nekoliko zuba...a drzavni 1 spasio 1 izvadio
Sad se ceka kod privatnika ko prije kod drzavnog..a kod drzavnog cim dodjes odmah rade
Jedino prednja 4 ne bih kod drzavnog zbog estetike...mada ko zna mozda i to dobro rade
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#16455 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
aha, SDA bot.Porodice Foht wrote: ↑09/02/2021 09:23Sto se bolan rugas? Navijas da se vrate zeleni termiti, je li?
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#16456 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A ti si nemoderni musliman?drug_profi wrote: ↑09/02/2021 10:07 Upravo bi kaznjavnje parkiranja daleko brze punilo budzet i napravilo reda, ali bi i izazvalo vece nezadovoljstvo.
A na vlasnike pasa je lako udariti. Pas je inace kod modernih muslimana pogana zivotinja.
- Truba
- Posts: 93850
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#16457 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ja sam protiv dzukela - pripitomljeni vukovi i cuvari u ausvicu...kakva gadna sorta
Nasuprot samostalnih macaka i ptica
Nova vlada je taraba
Ocekujemo konkretne poteze uskoro
Nasuprot samostalnih macaka i ptica
Nova vlada je taraba
Ocekujemo konkretne poteze uskoro
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16458 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jarane, dzukele su ljudi. Psi su dobra i odana bića evoluirala u simbiozi i partnerstvu sa čovjekom.Black swan wrote: ↑09/02/2021 18:51 Ja sam protiv dzukela - pripitomljeni vukovi i cuvari u ausvicu...kakva gadna sorta
Nasuprot samostalnih macaka i ptica
Nova vlada je taraba
Ocekujemo konkretne poteze uskoro
Nemam komentara moderni muslimanu.aldinjo wrote: ↑09/02/2021 17:22A ti si nemoderni musliman?drug_profi wrote: ↑09/02/2021 10:07 Upravo bi kaznjavnje parkiranja daleko brze punilo budzet i napravilo reda, ali bi i izazvalo vece nezadovoljstvo.
A na vlasnike pasa je lako udariti. Pas je inace kod modernih muslimana pogana zivotinja.
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#16459 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Fulio si. Ja nisam moderan.drug_profi wrote: ↑09/02/2021 20:22Jarane, dzukele su ljudi. Psi su dobra i odana bića evoluirala u simbiozi i partnerstvu sa čovjekom.Black swan wrote: ↑09/02/2021 18:51 Ja sam protiv dzukela - pripitomljeni vukovi i cuvari u ausvicu...kakva gadna sorta
Nasuprot samostalnih macaka i ptica
Nova vlada je taraba
Ocekujemo konkretne poteze uskoro
Nemam komentara moderni muslimanu.aldinjo wrote: ↑09/02/2021 17:22A ti si nemoderni musliman?drug_profi wrote: ↑09/02/2021 10:07 Upravo bi kaznjavnje parkiranja daleko brze punilo budzet i napravilo reda, ali bi i izazvalo vece nezadovoljstvo.
A na vlasnike pasa je lako udariti. Pas je inace kod modernih muslimana pogana zivotinja.
Last edited by aldinjo on 10/02/2021 02:18, edited 2 times in total.
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#16461 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
MasAllah 15 savjetnika za minsitra privrede.
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#16462 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
E haj sad guglajte šta znači interni konkurs.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-novom ... /210210035
Prijaviti SIPI ovo neovlašteno objavljivanje dokumenata i širenje dezinformacija.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-novom ... /210210035
Jedini kriminal u svemu jeste objava ovih službenih dokumenata od strane SDA uhljeba koji su ostali uhljebljeni na poslovima u ministarstvima i koji će najviše biti pogođeni ovim konkursom, jer će konačno morati početi nešto i da rade za platu, umjesto do sada, gdje je jedina obaveza bila da glasaju za SDA.Ministarstvo za nauku, visoko obrazovanje i mlade Kantona Sarajevo je raspisalo interni oglas za upošljavanje 14 radnika u ovom ministarstvu. To neće značiti upošljavanje novih radnika, već preraspored postojećih.
Prijaviti SIPI ovo neovlašteno objavljivanje dokumenata i širenje dezinformacija.
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
-
Gandra_1
- Posts: 627
- Joined: 10/05/2013 10:03
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#16465 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Eee, moji guslari, znam ja da đon obraz svašta podnese, ali hajte neka vas u SDA malo bolje opreme, bezveze se brukate.Na prijedlog Ministarstva privrede, Vlada Kantona Sarajevo formirala je Savjetodavno tijelo za ekonomska i privredna pitanja za stabilizaciju privrede i saniranje posljedica pandemije koronavirusa na području KS.
Ovo tijelo zaduženo je da priprema prijedloge mjera za sanaciju posljedica koronavirusa u oblasti privrede i upućuje ih Vladi KS na donošenje, da analizira stanje i dosadašnje programe namijenjene podršci i razvoju privrede na području KS, te daje prijedloge za njihovo unapređenje.
Također je zaduženo da kreira inicijative u cilju poboljšanja privrednih tokova u Kantonu Sarajevo, prati, predlaže i pomaže usaglašavanju mjera pomoći privredi s mjerama nadležnih institucija drugih nivoa vlasti, te priprema i izrađuje fiskalne procjene u cilju saniranja posljedica koronavirusa u oblasti privrede.
Savjetodavno tijelo čini 15 članova i u njegovom sastavu će pored mene biti i stručnjaci iz oblasti ekonomije i raznih grana privrede, kao i predstavnici određenih udruženja i asocijacija, i to:
-predstavnik IT industrije – Tatjana Vučić,
-predstavnica ženskih poduzetnica – Azra Atagić – Ćatović,
-predstavnik udruženja freelancera – Elena Babić,
-predstavnik turističkih djelatnika – Aida Terzić,
-makroekonomski analitičar – Faruk Hadžić,
-direktor Ekonomskog instituta u Sarajevu – Muamer Halilbašić,
-predstavnik Ekonomskog fakulteta u Sarajevu – Emir Kurtić,
-predstavnik malih privrednika – Goran Hadžić,
-predstavnik prerađivačke industrije – Omar Kuštrić,
-prestavnik prehrambene industrije – Nermina Džafić,
-predstavnik poljoprivrednih proizvođača – Mesud Pinjo,
-predstavnik Asocijacije biznis servis lidera – Kemal Babić,
-predsjednik Obrtničke komore Kantona Sarajevo – Naser Idrizagić i
-predsjednik Udruženja poslodavaca Kantona Sarajevo – Safudin Čengić.
Članovi Savjetodavnog tijela neće primati novčanu naknadu za svoj rad.
Navedeni savjetnici su većinom ostvareni ljudi koji će od svog vremena i o svom trošku raditi za vladu. Većini njih je i ministarska pozicija ispod njihovih mjesečnih primanja. Raspitajte se malo. Par minuta googlanja ne boli.
21. vijek, nema više laganja na ho-ruk. Sve se dokaže u dva klika. Ovim podmetanjima samo još više gubite na kredibilitetu (ako je to uopće moguće). Jel vas imalo stid išta napisati poslije ovoga? Ili ćete se napraviti ludi i nastaviti kao da se ništa nije desilo?
Pod hitno na instaliranje novog softvera. Da bi nešto tvrdio, moraš imati dokaze, inače će te protivnik satrati. Igrate igru u kojoj ne razumijete pravila. Količina smajlija ne utiče pozitivno na vaše laži i gluposti.
Ja navijam da nastavite dalje kako ste i naučili. Poslije svake laži, par racionalnih ljudi izađe iz baze glasača SDA. Ne mora im se posebno dokazivati s kim imaju posla.
- Prpa.ba
- Posts: 15271
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#16466 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Doslo je do provale.

- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#16467 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jasta ih je stid, kao i prije... 2 smjeska, i nastavak...Jel vas imalo stid išta napisati poslije ovoga? Ili ćete se napraviti ludi i nastaviti kao da se ništa nije desilo?
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#16470 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nema tu pomoći
Prosječan SDAovac ne vjeruje da se pare mogu zaraditi mimo budžeta. Ima li pristojne plate ako nisi uljeb? Osnovna dilema tih ljudi.
Evo, na brzinu pretražim, firma jednog od savjetnika upošljava 15 ljudi, imala je skoro 600.000 prometa i oko 90.000 dobiti prethodne godine. Dakle, isplati sebi menadžersku plaću i ostane mu 7.500 KM mjesečno od vlastitog posla kojim se bavi.
I baš takvi će ganjati da ulete na milju neke savjetničke plaće, hahahahahahahahaah. Đe ja živim i s kim se prepirem, majko draga.

Prosječan SDAovac ne vjeruje da se pare mogu zaraditi mimo budžeta. Ima li pristojne plate ako nisi uljeb? Osnovna dilema tih ljudi.
Evo, na brzinu pretražim, firma jednog od savjetnika upošljava 15 ljudi, imala je skoro 600.000 prometa i oko 90.000 dobiti prethodne godine. Dakle, isplati sebi menadžersku plaću i ostane mu 7.500 KM mjesečno od vlastitog posla kojim se bavi.
I baš takvi će ganjati da ulete na milju neke savjetničke plaće, hahahahahahahahaah. Đe ja živim i s kim se prepirem, majko draga.
- BHDragons
- Posts: 424
- Joined: 18/08/2020 15:24
#16471 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
E čuj uhljebili se ljudi da rade za havu. Da vas zelenih nema trebalo bi vas izmisliti, pa vi ste najveća komedija u ovoj državi, kakvi Nadrealisti.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52767
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#16472 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
U konacnici, pohvalno je involvirati ovoliki broj ljudi, ali i politicki pametno, jer ce za sve odluke imati alibi.
Jebiga, tesko je tukcima objasniti da ako imas neke veze sa upravom da za to ne moras uvijek i neku paru uzimati.
Svi poduzetnici su tu zbog vlastitih interesa, ali neka ih i treba da jesu. Kamo srece da imamo jake sindikate pa da se i oni nesto pitaju, a ne da su mjesto za stranacka izdrkavanja.
Jebiga, tesko je tukcima objasniti da ako imas neke veze sa upravom da za to ne moras uvijek i neku paru uzimati.
Svi poduzetnici su tu zbog vlastitih interesa, ali neka ih i treba da jesu. Kamo srece da imamo jake sindikate pa da se i oni nesto pitaju, a ne da su mjesto za stranacka izdrkavanja.
- Truba
- Posts: 93850
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#16473 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sta ce vlada
Za gras
Za gras
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16474 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sta ce za zdravstvo? Hocemo li dalje placati preglede privatnicima kad nam hitno trebaju, ili cemo cekati mjesecima na "besplatni"?
Vlado, ne moze sa nama tako kako vi mislite. Sarene laze, PR, i suplja prica....
Hocu da OSJETIM, VIDIM da mi je neki problem rjesen, umanjen, olaksan...
Vlado, ne moze sa nama tako kako vi mislite. Sarene laze, PR, i suplja prica....
Hocu da OSJETIM, VIDIM da mi je neki problem rjesen, umanjen, olaksan...
- Truba
- Posts: 93850
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#16475 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da
Sace 100 dana nista ne vidim...jel ima vec 100 dana???
Jos budzet manji 160 mil
Sace 100 dana nista ne vidim...jel ima vec 100 dana???
Jos budzet manji 160 mil

