Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28524
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#52801 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

AmiĐa_Idriz wrote: 07/02/2021 20:57 Pa taj City je slično prolazio prošle sezone.
Ako gledas samo 2 sezone - da, obrukali se prosle sezone, Liverpool izdominirao, ali, uvijek ima ovo "ali", ja ti kazem u 10 godina 5 titula, to je kontinuitet.
Ako je Liverpool eto imao taj jedan ciklus, sta onda reci za City, koliko ih oni imaju? Svako 2 godine?
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52802 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

BHF_Manijak wrote: 07/02/2021 21:26
AmiĐa_Idriz wrote: 07/02/2021 20:57 Pa taj City je slično prolazio prošle sezone.
Ako gledas samo 2 sezone - da, obrukali se prosle sezone, Liverpool izdominirao, ali, uvijek ima ovo "ali", ja ti kazem u 10 godina 5 titula, to je kontinuitet.
Ako je Liverpool eto imao taj jedan ciklus, sta onda reci za City, koliko ih oni imaju? Svako 2 godine?
Na neki način i jesu. Mada kažem, i određeni pad se može smatrati dijelom ciklusa, ne tvrdim da je kraj. 5 titula u 10 godina jeste impozantno ali nije to toliko bajno ni kod njih bilo, između 2014 i 2018 su i oni bili ograničeni na borbu za LP. U biti su je samo jednom i odbranili, imali su problema poslije svake šampionske sezone.

Ali ne treba porediti ovu sad situaciju Liverpoola sa zadnjih 10. godina City-a. Prirodnije bi bilo porediti sa situacijom upravo sa početka tih 10 godina, ipak je ovoj ekipi do prije 3. godine misaona imenica bila LP.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7007
Joined: 02/10/2013 18:36

#52803 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Amidža, sjebo si sa onim predosjećajem, ti si kriv :D

Nemam riječi na ovu impotenciju, nekada ubitačnog trojca naprijed. Firmino je večeras jedini koji je probao igrati igru, ali ni on nije briljirao. Pa naša krila nisu više u stanju predriblati parkirani auto, a ne nekog stopera od 190 cm. I što je najgore, slabo i pokušavaju. Uvukao se neki strah. Samo se pitam od čega. Statistike? Ozljede? Izlazi se u polukontru koja izgleda jako obećavajuće i tamo na 25 metara, lopta nazad. Komu, čemu? Dupli pas je misaona imenica, to još izgleda nije ni izmišljeno.

Becker je momački sjebo li-la utakmicu, koja bi završila ko zna kako da nije napravio 2 gafa, ali šta nam je Foden radio, pa to je bilo za popizdit.
Thiago definitivno večeras najgori i pored očajnog Beckera, fajer je jednostavno prespor za ovu igru, nema snage za sprint od 40 metara. Njegovim prelaskom u prvih 11 nismo dobili apsolutno ništa, niti kreaciju, niti prekide, a izgubili smo agresivnost i obranu. Fula totalna.

Nažalost, sada je glavni cilj i svi bi morali biti presretni da se uhvati LP, jer ovo je totalni raspad sistema, strah im izbija iz svakog poteza. Ja sam bio uvjerenja da se nakon Totaša i WH neke stvari mijenjaju nabolje, međutim, to je bio više dokaz njihove slabosti, nego naše nadmoći. Očerupana je naša ptičica, Klopp pod hitno treba mijenjati formaciju i ciljati da se prestane sa ovom blamažom gdje smo postali u 2 mjeseca kanta za nabijanje. Trofeji ove godine neće u vitrinu na Anfield.
User avatar
HarunKovac
Posts: 854
Joined: 07/02/2015 12:42

#52804 Re: Liverpool FC

Post by HarunKovac »

Pokusat u LP najbolje sto se moze i to je to.
Usprkos svemu, mislim da top4 nije upitan :thumbup:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52805 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

no_sekirli wrote: 08/02/2021 00:04 Amidža, sjebo si sa onim predosjećajem, ti si kriv :D
Nevjerovatno majke mi, ali rijetko kad me prevari :D

Sjećam se utakmica pred koje su svi bili pesimiste a ja u fazonu lako ćemo, i tako bude na kraju :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#52806 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Ma problem je veci sto ni igraci vise ne vjeruju u sebe.
From believers to doubthers
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52807 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

drug_profi wrote: 08/02/2021 00:18 From believers to doubthers
Dobra :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#52808 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Nadam se jos da ce se nesto pozitivno desiti sa povratkom našeg Hote, koji je poceo da se potpisuje kao Jota.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52809 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Reče Pearce da bi se trebao od ove sad sedmice vratiti ekipnom treningu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#52810 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Pa prognoza je da je od 14. na raspolaganju, ali...
idemo sad Superbowl... :mrgreen:
User avatar
King_Kenny
Posts: 4850
Joined: 03/01/2010 10:41

#52811 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

Nisam gledao; bio na putu. I sreća, imao sam neki osjećaj da će ovako i biti.

Sad pogledao isječke - loše.

Leicester idealna prilika za povratak- :D
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#52812 Re: Liverpool FC

Post by UmaX »

Ja konto utakmica u 21:00. Dobro je, bolje sto nisam gledao. Nisam gledao ni proslu.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7007
Joined: 02/10/2013 18:36

#52813 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Mene djeca po cijeli dan napominju kad je tekma. I da hocu da ne gledam, nema sanse :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#52814 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Ma cujte nesto, ynwa nije samo floskula.
Ne ide kako bi htjeli. Nema veze.
Bice bolje.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7007
Joined: 02/10/2013 18:36

#52815 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

drug_profi wrote: 08/02/2021 15:54 Ma cujte nesto, ynwa nije samo floskula.
Ne ide kako bi htjeli. Nema veze.
Bice bolje.
Slazem se druze. 3 sezone je bilo jako dobro, ova sa top4 i prolaskom barem u sljedeci krug LP ce biti puna kapa na ovu ukupnu situaciju. Ne moze se uvijek ni pobejedjivat, jebga.
Meni je samo krivo to sto Klopp apsolutno ne zeli malo promijeniti formaciju, barem u nekom susretu.
Na njemu je sada da ih nekako probudi, prodrma, jebe i oca i majku.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#52816 Re: Liverpool FC

Post by Gerro »

no_sekirli wrote: 08/02/2021 16:55
drug_profi wrote: 08/02/2021 15:54 Ma cujte nesto, ynwa nije samo floskula.
Ne ide kako bi htjeli. Nema veze.
Bice bolje.
Slazem se druze. 3 sezone je bilo jako dobro, ova sa top4 i prolaskom barem u sljedeci krug LP ce biti puna kapa na ovu ukupnu situaciju. Ne moze se uvijek ni pobejedjivat, jebga.
Meni je samo krivo to sto Klopp apsolutno ne zeli malo promijeniti formaciju, barem u nekom susretu.
Na njemu je sada da ih nekako probudi, prodrma, jebe i oca i majku.
Mijenja formaciju itekako. Pa protiv WHU je igrao 4-4-2.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52817 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Alaba traži 400k/pw :lol: :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52818 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Liverpool held a post-mortem at Kirkby on Monday during in which they went through what went wrong against Manchester City. They will have Tuesday off to compose their thoughts and recharge batteries. [liverpool echo]
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#52819 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

AmiĐa_Idriz wrote: 08/02/2021 18:53 Alaba traži 400k/pw :lol: :lol:
Ni da traži samo pola od toga, nije vrijedan.
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#52820 Re: Liverpool FC

Post by Edin H. »

King_Kenny wrote: 08/02/2021 12:36 Leicester idealna prilika za povratak- :D
Treba ih pregaziti i Brandona otjerati u peMziju.

Samo da Amidza opet nesto ne sluti prije utakmice. :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28524
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#52821 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

AmiĐa_Idriz wrote: 08/02/2021 18:53 Alaba traži 400k/pw :lol: :lol:
Frajer ima najveceg mudonju za menadzera na svijetu! Sto je najtuznije, debil ce izmusti nakve levate tipa PSG-a i tako te krave muzare i uzet ce upola toga. A realnost je da ne vrijedi mame mi 100.000 sedmicno!
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52822 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Sad će uskoro tribunal odlučiti koliko ćemo platiti Fulhamu za Elliotta. Fulham traži 10m. Nešto ne vjerujem da će toliko dobiti.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52823 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

24-year old Leeds forward Raphinha is high on the list of Liverpool scouts for next season, after his early impact on the just promoted Premier League side. [@FranceFootball]
Scouts have placed Raphinha at the top of their shortlist for targets that they intend to recommend for the summer [@francefootball]
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#52824 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
no_sekirli
Posts: 7007
Joined: 02/10/2013 18:36

#52825 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Ljudi su samo potvrdili i pokazali statističke podatke onoga što se već zna. Prvih 11 je preumorno, prezasićeno, bezidejno, nemaju motiva za boriti se ponovo, jer jednostavno ako su zdravi, čak i ako su poluzdravi igraju u prvih 11.

Meni je puno fascinantnije da igrači koji nisu u prvom planu poput Oxa, Šaćira, Origija, Keite, pa i Thiaga koji je doveden kao zvijezda, trenutno nemaju tu glad i želju za dokazivanjem. Može se reći da neki od njih nisu dovoljno kvalitetni da zamijene prvotimce, ali ne znam koji ih je stručnjak skautirao, doveo, plaća i gleda ih godinama kako samo statiraju u kukuruzu i ne pridonose gotovo ništa za tim.

Ne može se reći i da ne dobijaju priliku, ili samo da ulaze kao zamjene. Pa ni u nekoj ranoj fazi kupova kad igraju, ne pokažu ništa više od prosječnog protivnika iz četvrte lige.
Post Reply