Nije bitan sprat ali je bitan princip.studiorum_tuzlaensis wrote: ↑07/02/2021 14:25 zida se sprat na Ilidži, jeste li čuli?
ruši ove nesposobnjakoviće![]()
![]()
Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
Iker C
- Posts: 3006
- Joined: 04/07/2010 11:48
#16376 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#16377 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A dje je taj kat
Ilidza stoji a izbori su bili kad ono???
Ja ne vidim promjene
Ilidza stoji a izbori su bili kad ono???
Ja ne vidim promjene
-
Iker C
- Posts: 3006
- Joined: 04/07/2010 11:48
#16378 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Odmah do KSC Ilidza prema Domu zdravlja i RVI parkingu.Black swan wrote: ↑07/02/2021 19:25 A dje je taj kat
Ilidza stoji a izbori su bili kad ono???
Ja ne vidim promjene
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#16379 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A to
Ne mozes proci od skele i kioska 2 osobe se ne mogu mimoici
Sestra od gasija???
Onde je sve propalo sto je pokrenuto
Vidim rezan je i asfalt i trotoar da ima priatup zdanju
Ne mozes proci od skele i kioska 2 osobe se ne mogu mimoici
Sestra od gasija???
Onde je sve propalo sto je pokrenuto
Vidim rezan je i asfalt i trotoar da ima priatup zdanju
-
sahara1428
- Posts: 2172
- Joined: 03/03/2010 07:39
#16380 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Vlada KS "šestorke" i sada "četvorke" i co. riješila dvije kategorije iz Osnovnog paketa zdravstvenih usluga za neosigurane osobe, u planu za rebalans na proljeće da sva neosigurana lica na području KS imaju Osnovi paket zdravstvenih usluga, a dugoročno možda i do kraja mandata da svako lice na području KS ima puno zdravstveno osiguranje što je jedna od mjera
TRUDNICAMA I DJECI NIKO U JAVNOJ ZDRAVSTVENOJ USTANOVI NE SMIJE NAPLATITI NITI ODBITI ZDRAVSTVENU USLUGU ČAK I AKO NEMA OSIGURANJE !!!!
Skupština Kantona Sarajevo jednoglasno podržala amandman zastupnice Segmedine Srna Bajramović i ispravila nepravdu koja se činila djeci po pitanju pristupa zdravstvenim uslugama
a ranije u 2019. godini kategorija trudnica

TRUDNICAMA I DJECI NIKO U JAVNOJ ZDRAVSTVENOJ USTANOVI NE SMIJE NAPLATITI NITI ODBITI ZDRAVSTVENU USLUGU ČAK I AKO NEMA OSIGURANJE !!!!
Skupština Kantona Sarajevo jednoglasno podržala amandman zastupnice Segmedine Srna Bajramović i ispravila nepravdu koja se činila djeci po pitanju pristupa zdravstvenim uslugama
a ranije u 2019. godini kategorija trudnica

Last edited by sahara1428 on 07/02/2021 22:30, edited 1 time in total.
- I naravno Dzej
- Posts: 982
- Joined: 04/11/2009 00:08
#16381 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Asfalt je rezan da nema pristup , i postavljeni su ivičnjaci , pa se vozilom ne može više ući, jer je "neko" sam sebi otvorio prolaz da može parkirati ispred KSC i poslovnog objekta i još je postavio i električnu rampu, a znamo i za čijeg mandata. Vlasnik objekta koji se zida je Hot (zet od Gašija), a ko mu je dao građevinsku dozvolu da zida objekat na platou prije 15-20 godina , sigurno je pitanje kojim bi se trebali pozabaviti istražni organi. Seoska varalica Memić je u roku mjesec dana prije isteka mandata izdala 200 nezakonitih građevinskih dozvola, pa i ovu gdje se sada objekat kod KSC naziđuje,što je Muzur i rekao naglasivši da lica kojima su potpisane dozvole ne počinju radove bez konsultacija sa Opštinom, međutim ovaj zida.Ali evo ovdje neki botovi bezočno lažu da je Muzur nekome dao građevinsku dozvolu, vjerujući u izreku da 1000 puta ponovljena laž postane istina. E pa nepostane.
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#16382 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jes dobro si bio je mrak pa nisam mogao procijeniti boju ivicnjaka niti jel ih uklanjaju ili stavljaju
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#16383 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ovo gore za zdravstvo
Izuzetno humano
Kao i osnovna ideja komunizma
Rezultat je jos losija usluga za nas sitnu buraniju i jos veci redovi za radni svijet
Nisam pametan
Izuzetno humano
Kao i osnovna ideja komunizma
Rezultat je jos losija usluga za nas sitnu buraniju i jos veci redovi za radni svijet
Nisam pametan
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16384 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kompletno rjesenje bi bilo da svi koji pune fond ZZO imaju pravo sa svojom knjizicom otici u kliniku, bilo JZU ili PZU, koja ima ugovor sa ZZO.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#16385 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Upravo tako, kada pobijemo trudnice, djecu, a bogami i stare roditelje, radni svijet ce da dahne, i sitna buranija ce uzivati bez redova...Black swan wrote: ↑07/02/2021 22:43 Ovo gore za zdravstvo
Izuzetno humano
Kao i osnovna ideja komunizma
Rezultat je jos losija usluga za nas sitnu buraniju i jos veci redovi za radni svijet
Nisam pametan
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#16386 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Moze li mi neko objasnit sta se desava sa onom stanicom na otoci
pa zar nije trebala bit premjestena sad odjednom je prave na starom mjestu...pardon ne prave je nego stoji kako stoji?
Sta je uopste plan ?
Sta je uopste plan ?
- thekupus
- Posts: 7388
- Joined: 25/06/2011 22:38
#16387 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nije trebala biti premještena, trebala je biti gotova nova stanica na mjestu stare, ali misteriozno je još ne završavaju. Isto kao da se radi o megastrukturi, a ne malo betona, desetak metalnih stubova i staklu.invincible1921 wrote: ↑08/02/2021 03:13 Moze li mi neko objasnit sta se desava sa onom stanicom na otocipa zar nije trebala bit premjestena sad odjednom je prave na starom mjestu...pardon ne prave je nego stoji kako stoji?
Sta je uopste plan ?
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#16388 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ovo je u biti jedino normalno rjesenje. Dok se ne ozjednace jzu i pzu i to u smislu da korisnik sam bira gdje ce i kod koga ce, nas zdravstveni sistem ce biti bezvezedrug_profi wrote: ↑07/02/2021 23:23 Kompletno rjesenje bi bilo da svi koji pune fond ZZO imaju pravo sa svojom knjizicom otici u kliniku, bilo JZU ili PZU, koja ima ugovor sa ZZO.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#16389 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Muzur, ako nije dao, mogao je poništiti.I naravno Dzej wrote: ↑07/02/2021 22:29Asfalt je rezan da nema pristup , i postavljeni su ivičnjaci , pa se vozilom ne može više ući, jer je "neko" sam sebi otvorio prolaz da može parkirati ispred KSC i poslovnog objekta i još je postavio i električnu rampu, a znamo i za čijeg mandata. Vlasnik objekta koji se zida je Hot (zet od Gašija), a ko mu je dao građevinsku dozvolu da zida objekat na platou prije 15-20 godina , sigurno je pitanje kojim bi se trebali pozabaviti istražni organi. Seoska varalica Memić je u roku mjesec dana prije isteka mandata izdala 200 nezakonitih građevinskih dozvola, pa i ovu gdje se sada objekat kod KSC naziđuje,što je Muzur i rekao naglasivši da lica kojima su potpisane dozvole ne počinju radove bez konsultacija sa Opštinom, međutim ovaj zida.Ali evo ovdje neki botovi bezočno lažu da je Muzur nekome dao građevinsku dozvolu, vjerujući u izreku da 1000 puta ponovljena laž postane istina. E pa nepostane.
-
Horke
- Posts: 536
- Joined: 20/11/2019 13:43
#16390 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
I kazete citaju forum? Zasto niko me pokrene ovu inicijativu? ZZO KS je svejedno na koji racun ce uplatiti pregled, JZU ili PZU. Ovo ne izaziva nikakav dodatni trosak. Koliko se pregled plati JZU, toliko i PZU. Pa ko voli nek izvoli.drug_profi wrote: ↑07/02/2021 23:23 Kompletno rjesenje bi bilo da svi koji pune fond ZZO imaju pravo sa svojom knjizicom otici u kliniku, bilo JZU ili PZU, koja ima ugovor sa ZZO.
Ili je stvar u tome da nije svejedno? Da ce mozda ljudi malo vise trositi (svoje) pare na lijecenje i preventivne preglede, cime ostaje manje para u kasi? Hajte socijaldemokrate, ovo je vase pitanje, pokazite tu humanost i za obicnog radnog covjeka. Onog koji vas placa da sjedite u toj skupstinskoj klupi.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14757
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#16391 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jel vrijeme da trazimo smjene?Horke wrote: ↑08/02/2021 09:11I kazete citaju forum? Zasto niko me pokrene ovu inicijativu? ZZO KS je svejedno na koji racun ce uplatiti pregled, JZU ili PZU. Ovo ne izaziva nikakav dodatni trosak. Koliko se pregled plati JZU, toliko i PZU. Pa ko voli nek izvoli.drug_profi wrote: ↑07/02/2021 23:23 Kompletno rjesenje bi bilo da svi koji pune fond ZZO imaju pravo sa svojom knjizicom otici u kliniku, bilo JZU ili PZU, koja ima ugovor sa ZZO.
Ili je stvar u tome da nije svejedno? Da ce mozda ljudi malo vise trositi (svoje) pare na lijecenje i preventivne preglede, cime ostaje manje para u kasi? Hajte socijaldemokrate, ovo je vase pitanje, pokazite tu humanost i za obicnog radnog covjeka. Onog koji vas placa da sjedite u toj skupstinskoj klupi.
Ja mislim da bi to sda sa svojim satelitima davno rijesili samo da su na vlasti
-
Horke
- Posts: 536
- Joined: 20/11/2019 13:43
#16392 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ne, nije vrijeme za smjene. Onda ne bi imalo smisla ni traziti ovo. Vrijeme je da pocnu da rade.
-
Iker C
- Posts: 3006
- Joined: 04/07/2010 11:48
#16393 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
O tome pricam, nova vlast bi to trebala zaustaviti ako zele da vjerujemo u pricu o borbi protiv lokalnih mocnika.Black swan wrote: ↑07/02/2021 20:38 A to
Ne mozes proci od skele i kioska 2 osobe se ne mogu mimoici
Sestra od gasija???
Onde je sve propalo sto je pokrenuto
Vidim rezan je i asfalt i trotoar da ima priatup zdanju
- I naravno Dzej
- Posts: 982
- Joined: 04/11/2009 00:08
#16394 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Koliko znam pregledavaju se sve građevinske, i slažem se da ovo treba poništiti, ili je makar trebalo poslati inspekciju i zaustaviti radove, ali mi je smiješno da je Muzur dao nekom građevinsku , ali lik preuzeo dužnost krajem decembra.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#16395 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Misliš to nije moguće, misliš da kod Memića nije bilo u ladicama građevinskih koje su čekale.I naravno Dzej wrote: ↑08/02/2021 11:29Koliko znam pregledavaju se sve građevinske, i slažem se da ovo treba poništiti, ili je makar trebalo poslati inspekciju i zaustaviti radove, ali mi je smiješno da je Muzur dao nekom građevinsku , ali lik preuzeo dužnost krajem decembra.
Opet ne kažem da je on dao, ali da nije moguće, naprosto nije tačno.
Uostalom i sam si napisoa da je mogao obustaviti.
I ona bruka od Izvora na Stupu, za ono on nije dao, ali je zaista veća bruka možda i od Tibre, ono je bukvalno ljudima pod prozorm, ne znam kako oni stanari šute.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#16396 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nakon sto su na lokalnim izvozali naivcine sada polako skidaju maske
Premijer Forto, ministar Šteta i zastupnik Čampara razgovarali sa premijerom Novalićem o važnim projektima
https://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/nov ... ik-campara
Premijer Forto, ministar Šteta i zastupnik Čampara razgovarali sa premijerom Novalićem o važnim projektima
https://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/nov ... ik-campara
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#16397 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ma nema potrebe za timdrndalo wrote: ↑08/02/2021 00:03Upravo tako, kada pobijemo trudnice, djecu, a bogami i stare roditelje, radni svijet ce da dahne, i sitna buranija ce uzivati bez redova...Black swan wrote: ↑07/02/2021 22:43 Ovo gore za zdravstvo
Izuzetno humano
Kao i osnovna ideja komunizma
Rezultat je jos losija usluga za nas sitnu buraniju i jos veci redovi za radni svijet
Nisam pametan
Najbitnije je da zaposlen covjek im barem negdje prednost a nezaposlen ili na bolovanju da malo priceka
Ma sve je to super ta utopija o ljudskom bratstvu
Ali.ko ce to platiti?
Platit ce se obimom pruzanja usluge to jest kolektivnim smanjivanjem
Sretno nam svima
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#16398 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa oni kod kumrovca na cvili kod velanovih nebodera su imali.proteste i sto su dobili???_Reds_ wrote: ↑08/02/2021 11:43Misliš to nije moguće, misliš da kod Memića nije bilo u ladicama građevinskih koje su čekale.I naravno Dzej wrote: ↑08/02/2021 11:29Koliko znam pregledavaju se sve građevinske, i slažem se da ovo treba poništiti, ili je makar trebalo poslati inspekciju i zaustaviti radove, ali mi je smiješno da je Muzur dao nekom građevinsku , ali lik preuzeo dužnost krajem decembra.
Opet ne kažem da je on dao, ali da nije moguće, naprosto nije tačno.
Uostalom i sam si napisoa da je mogao obustaviti.
I ona bruka od Izvora na Stupu, za ono on nije dao, ali je zaista veća bruka možda i od Tibre, ono je bukvalno ljudima pod prozorm, ne znam kako oni stanari šute.
Da ono je ruglo
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#16399 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
To bi takva muljaza bilaHorke wrote: ↑08/02/2021 09:11I kazete citaju forum? Zasto niko me pokrene ovu inicijativu? ZZO KS je svejedno na koji racun ce uplatiti pregled, JZU ili PZU. Ovo ne izaziva nikakav dodatni trosak. Koliko se pregled plati JZU, toliko i PZU. Pa ko voli nek izvoli.drug_profi wrote: ↑07/02/2021 23:23 Kompletno rjesenje bi bilo da svi koji pune fond ZZO imaju pravo sa svojom knjizicom otici u kliniku, bilo JZU ili PZU, koja ima ugovor sa ZZO.
Ili je stvar u tome da nije svejedno? Da ce mozda ljudi malo vise trositi (svoje) pare na lijecenje i preventivne preglede, cime ostaje manje para u kasi? Hajte socijaldemokrate, ovo je vase pitanje, pokazite tu humanost i za obicnog radnog covjeka. Onog koji vas placa da sjedite u toj skupstinskoj klupi.
I fiktivni pregledi
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#16400 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa i sada te fiktivno pregledaju. Dodjes doktoru, on te onako pogleda preko stola i kaze "nije ti nista"...
